Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) mpo válasza b. (#39000) üzenetére


mpo
veterán

Van ilyen, barátom télen központi fűtésnél használja.
[link]
Meg vicc is van:
Karácsonyra kaptam egy párátlanítót és egy párásítót.
Bezártam őket egy szobába, rendezzék le egymás közt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39002) pjen válasza b. (#39000) üzenetére


pjen
félisten

Én egy akváriumot és egy szoba szökőkutat használok.Egész jól megoldják.

(#39003) LanyUs válasza b. (#39000) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ultrahangos hideg párásító felejtős! Hulladék az eljárása. A permet porréteget képez stb.

Nano párásítót ajánlom: [link]

(#39004) DUB Inc. válasza b. (#39000) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A Panasonic Mild Dry funkióját. :D

(#39005) gyvince válasza borix (#38971) üzenetére


gyvince
senior tag

Hát én nem tudok izzadok egész este ez nem pszichológia nem szeretem és nem bírom meleget én télen sokkal jobban érzem magam

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39006) _rope_ válasza darksamu (#31270) üzenetére


_rope_
friss újonc

Szia!

Nálam ugyanez a probléma, HL138 nem folyik át. Sikerült megoldanod?

(#39007) ezsiasi válasza ldn218 (#38964) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

Ez a tökéletes takarítás, szét kell szedni darabokra, minden más csak szinénészkedés. :R

[ Szerkesztve ]

(#39008) ezsiasi válasza ezsiasi (#39007) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

Ez valahogy lemeradt. De mégis kettő lett belőle.

(#39009) ldn218 válasza ezsiasi (#39007) üzenetére


ldn218
tag

;) :K

(#39010) Gubu0101 válasza ezsiasi (#39007) üzenetére


Gubu0101
veterán

A sok szétszedés se egészséges egy idő után,főleg ha a műanyagba van a menet,gondolom valami lemez csavaros megoldás van. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39011) ldn218 válasza Gubu0101 (#39010) üzenetére


ldn218
tag

Már kinek nem egészséges ? :)
Szerintem aki ilyen szinten belenyúl annak csak van valami műszaki érzéke.
Óhatatlan hogy egy két pöcök ne repüljön el , de lehet ezeket is javítani mint ahogy a menetet is.

(#39012) borix válasza ldn218 (#39011) üzenetére


borix
őstag

Több éven át nyüstölt légkondik csak fújkálva voltak, azért néznek így ki.
Mikor szét van szedve rendesen kivan tisztítva, akkor szerintem normál használat esetén nem indokolt minden évben szétszedni nagy tisztítani.

(#39013) Gubu0101 válasza ldn218 (#39011) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem semminek nem tesz jót a szétszedés összerakás egymás után,természetesen lehet javítani,mindig egy mérettel nagyobb csavarral.
Én annál jobban nem merném szétszedni,mint amit a klímaszerelő megmutatott,pedig gépszerelő vagyok :))
Meg hát azért vannak ők,ha én elcseszek valamit ugrott a gari,ha ők akkor javítják.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39014) ldn218 válasza borix (#39012) üzenetére


ldn218
tag

Az enyém évenként 6 hónapot megy minimum és Én látom hogy az enyém ennyi használat után hogy néz ki. Szerintem azt hogy indokolt-e a szétszerelése , tisztítása azt döntse el az üzemóra és a szemrevételezés.
Én minden évben szétszedném csak a lustaság nagyúr :)

(#39015) ezsiasi válasza Gubu0101 (#39013) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

A gari az már ugrott 1 év után. Nem fizetek évi 16 ezeret a vagy ki tudja már mennyit kérnek a semmiért.

(#39016) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Gree Wind Free™ házilag:
[kép] [kép]
Elnézést a gányolásért, ennyire futotta így hirtelen ;]
Egy kis kartonpapír meg tesa szalag kellett hozzá.
Unatkoztam itthon. :U

(#39017) borix válasza Pietrosz (#39016) üzenetére


borix
őstag

A vízszintes légterelő motorjának nem biztos, hogy jót tesz a berakott kartonpapír.
[link]
Egy nagyobb darab kartont kell az aljára fölragasztani, azt is felhajtod majd zsinórral a két oldalára rögzíted, én inkább így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#39018) Pietrosz válasza borix (#39017) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nincs rajta plusz súly a közepső ragasztó tartja inkább. 20 dekanal nem több. De nem hiszem, hogy marad, csak próba volt. :)

(#39019) borix válasza Pietrosz (#39018) üzenetére


borix
őstag

Így ha kikapcsolod nem tud majd becsukódni mert ahhoz mindig ki kell szedni.
Lehet kísérletezgetni ilyenekkel ha a kinézet nem számít.
Elérte amúgy a célját?

(#39020) Pietrosz válasza borix (#39019) üzenetére


Pietrosz
addikt

Becsukni lehet csak alsó állásba állítani nem. Lehet nem látszik jól a képen. Amúgy a célnak teljesen megfelel. Amiatt próbálkoztam vele hogy ne kelljen állítani a terelő lapaton. Low sebesség felett nincs gond mert elfuj a fejem felett, csendes módban viszont rám is jön. Ezt úgy oldom meg, hogy lefelé állítom így már nem zavaró.

(#39021) Pietrosz válasza borix (#39019) üzenetére


Pietrosz
addikt

Elkészült a b verzió is, nem a lapátra ragasztottam az alját hanem a klíma alsó részére így a lapát tehermentesitve van és szabadon tud mozogni :C

(#39022) Tin válasza Pietrosz (#39021) üzenetére


Tin
veterán

Tekerd be ilyennel. [link]

(#39023) NB2


NB2
aktív tag

Üdv!

Ma délután 5 óta megy a klíma 27 fokon és most néztem, hogy semmi víz nem folyt ki a csőből. Tisztítva volt márciusban, kb két hete használom, eddig kifolyt a víz, nem volt ilyen gond. Kezdjek aggódni vagy ma nem volt annyira párás a levegő? Vagy azért 2 óra alatt valaminek jönnie kellett volna?

(#39024) b. válasza LanyUs (#39003) üzenetére


b.
félisten

Köszi szépen mindenkinek ! ez tetszik :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39025) Band0


Band0
újonc

Sziasztok!

A következőkben kérném a segítségeteket/véleményeteket:
Három hálószobát szeretnék hűteni családi ház tetőterében. Lényegében éjszakára kellene, hogy tudjunk aludni, napközben alig tartózkodunk ezekben a helyiségekben. A helyiségek alapterületei: 11,5, 12,5, 19,5 nm, belmagasság 2,9 m. Multi split megoldásban gondolkodom (triál).
Nem sokat értek a hűtés technikához, rendes klíma szerelővel (még) nem beszéltem, egyelőre próbálom elvégezni a házi feladatom, hogy ne tűnjek annyira bambának, mint amilyennek érzem magam. Természetesen ki fogom kérni szakember véleményét a helyszínen és annak megfelelő megoldás fog születni.
Első kérdés (méretezés): a beltéri egységek maximális hűtő (illetve fűtő) teljesítményének összege szigorúan <= a kültéri maximális teljesítményénél, vagy adott esetben lehet valamennyi különbség, mondjuk 0,5 kwh alatt. Létezik erre matek? Nem találtam írást, de ez adott gyártókat akár ki is zárhat, amennyiben a kompatibilis beltéri kínálatból nem lehet optimálisan összeállítani a beltériket.
Második kérdés (márka): néhány fórumot átolvasva kezdem belátni, hogy érdemes a japán márkák felé orientálódni. Mi a véleményetek a Hitachi-ról? Mit lehet tudni róla? Érdemes ebben a márkában gondolkodni?
Elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a felvezetés.
Köszönöm, ha egy kicsit közelebb visztek a témához.

(#39026) edk- válasza NB2 (#39023) üzenetére


edk-
őstag

Nekem tegnap a nyaralóban több óra után kezdett el csöpögni a víz. Amíg nem a beltériből csöpög, ne aggódj.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#39027) edk- válasza Band0 (#39025) üzenetére


edk-
őstag

Asszem a három beltéri összteljesítménye lehet valamivel több, mint a kültérié. De ha van helyed három kültérinek, akkor valamivel olcsóbban kijössz három normál split klímával, mint egy hárombeltéris multival.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#39028) erdey_a válasza NB2 (#39023) üzenetére


erdey_a
őstag

hány fok van bent, hogy a 27 fok hűtésnek számít? mert ha nincs hűtés, víz sincs...
egyáltalán miért jó 27 fokos benti hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#39029) Band0 válasza edk- (#39027) üzenetére


Band0
újonc

Köszönöm! Hely éppenséggel lenne, csak azt olvastam, hogy így valamivel több lehet az össz energia fogyasztás, illetve a zaj terhelés. Összességében kulturáltabb megoldásnak tűnik... Továbbá a földszinten van egy nagyobb helyiség (kb. 40 nm), aminek a hűtését egy sima split klímával oldanám meg egy másik szakaszban, így már túl sok kültéri lenne.

(#39030) pjen válasza Band0 (#39029) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 5 kültérim van. :)

(#39031) borix válasza Pietrosz (#39021) üzenetére


borix
őstag

Így értettem én is, hogy meglehetne próbálni, és még a felhajtott elejét kétoldalt ki lehet rögzíteni ha igényli.

(#39032) NB2 válasza edk- (#39026) üzenetére


NB2
aktív tag

Este 9 órakor megindult a dolog. Már ment a rongy a beltéri alá, hogy ha esetleg megindulna a dolog onnan :)

(#39028) El kellett mennem itthonról, de hűteni akartam, de azt nem akartam, hogy mikor hazajövök egy jéghideg szobába jöjjek be. Ha nem vagyok bent, nem mennek az eszközök (plazma, szgép) bőven elég ennyi. Igaz ha bent vagyok sem szoktam 25-nél lejjebb rakni, egyszerűen annál hidegebbet nem kell.

(#39033) cornfake


cornfake
aktív tag

udv,
Gree GWH12ACC-K6DNA1D Comfort X
vagy Syen Muse SOH12MU-E32DA1D ?
arban van koztuk 30k, gondolom az anyagminoseg miatt? de tudasban ugyan az sot a tavoranyitoja is ua :D
hol a trukk?

koszi a alaszt

I'm what's left, I'm what's right..

(#39034) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Egy Fujitsu új távirányitóra lenne szükségem a tipusa AR-RCE1E (vagy ezzel kompatibilis) Olyan kellene ami hamar ideér (Igy kiesik az Ali) Szerintetek melyik magyar cég foglalkozik ilyennel?

(Elnézést ha teljesen OFFtopik de nem találtam Klima alkatrész topikot első keresésre)

(#39035) edk- válasza Galahed (#39034) üzenetére


edk-
őstag

https://lmgtfy.com/?q=kl%C3%ADmat%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#39036) Fefe_Vagyok


Fefe_Vagyok
friss újonc

Sziasztok!

Egy kb 15m2-es szobába szeretnék klímát.
RCOOL DISPLAY2 9 GRA09B0-GRA09K0 2,7 kW WiFi -re kaptam ajánlatot beszereléssel együtt 242 ezer Ft.
Egy kb 30 centis szigetelés nélküli téglafal van, a kültéri és beltéri egység mehet a fal 2 oldalára közvetlenül.
Ez jó ajánlat, vagy érdemes még érdeklődnöm szerintetek?

Köszönöm előre is.

(#39037) Gubu0101 válasza Fefe_Vagyok (#39036) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem 2 és fél ével volt durván 260 ugyan ez a gép csak 3,5 Kw-os verzió 4m csővel.Szerintem tűrhető.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39038) TeeJay válasza Fefe_Vagyok (#39036) üzenetére


TeeJay
félisten

Olvass vissza. Ettől jobb áron lett sokunknak hosszabb cső mellett is Daikin FTXF35A

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39039) Galahed válasza edk- (#39035) üzenetére


Galahed
senior tag

remek... ugye te ezt próbáltad fujitsuhoz, magyar találatokhoz.... gratulálok.

(#39040) Gubu0101 válasza TeeJay (#39038) üzenetére


Gubu0101
veterán

Felénk se tudok egy daikinnal foglalkozó cégetse,lehet ott sincs.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39041) Fefe_Vagyok válasza Gubu0101 (#39037) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Köszi! Meg vagy vele elégedve?

(#39042) Gubu0101 válasza Fefe_Vagyok (#39041) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,hibátlanul működik.Telen fűtünk vele nyáron hűtünk,nem is hangos,pedig hálóban van.
Nekünk bevált.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39043) Fefe_Vagyok válasza Gubu0101 (#39042) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Rendben, ennél több nem is kell. :)

(#39044) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Nem találok információt arról, hogy milyen szögtartományban lehet a vízszintes légterelést állítani a Daikin Perferánál és Conforánál.
Valakinek van erről infója?
Köszi! Pacsi!

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#39045) hunaqua válasza Fefe_Vagyok (#39036) üzenetére


hunaqua
addikt

Az Rcool teljesen rendben van,szerintem nyugodtan vállalható.Amennyiben fűtésre is használnád akkor inkább a Solo-t válaszd. Az egy kategória Gubu0101 kolléga Prime2 gépével. Az is nagyon jó cucc,csak már annak "kifutott" a gyártása.

Nekünk van a családban Prime2, Solo, és Econic is .Rendben,csendben teszik a dolguk. Mondjuk 240-ért elég húzós az ajánlat. A gép jó,csak keress más szerelőt. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39046) tibibi válasza Fefe_Vagyok (#39043) üzenetére


tibibi
őstag

Nagy igényeid nincsennek,de ha neked megfelel akkor jó. ;)

(#39047) hunaqua válasza tibibi (#39046) üzenetére


hunaqua
addikt

Ismered azt a gépet? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39048) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok, kis segítséget kérnék. 2 db klímát szeretnék szereltetni és az alábbi ajánlataim vannak:
LG Standard S12ES - wifi nincs - 3 (10) év gari - 258 eFt szereléssel
Gree Lomo Plus GWH12QB - wifivel - 5 év gari - szereléssel 265 eFt
Polar SIEH0035SDA - wifivel - 3 (5) év gari - szereléssel 185 eFt (akciós)

Melyiket választanátok? Ér annyival többet a LG vagy a Gree? Mivel tudnak többet?

Az Lg előnye a Polarral szemben hogy a legcsendesebb (19-45 dB), a kültéri keskenyebb, jobb a Seer és a fűtés 4 kW.
A Gree abban tér el hogy keskenyebb a beltéri, picit csendesebb (28-42dB vs 31-42 dB), kicsit kisebb a hűtési teljesítmény 3,2 vs. 3,5 és a fűtési is 3,4 vs. 3,7.

Nekem szempontok az alábbiak:
- megbízhatóság (a Polarról jókat hallottam, gyakorlatilag Gree)
- csendes üzem (éjszaka és film nézésnél ne legyen zavaró - talán a 31 dB is elég csendes?)
- a wifi előny, de magvagyok nélküle is
- alacsony energiafogyasztás
- átmeneti időszakban fűtés (gáz központi fűtés van)

(#39049) Fefe_Vagyok válasza hunaqua (#39045) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Rendben, köszönöm!

(#39050) FZoleee


FZoleee
tag

Sziasztok!

Nem értek hozzá és érdeklődni szeretnék ezzel a mobilklímával kapcsolatban: [link]
Nem nekem kéne, hanem egy barátomnak, ő ezt találta és nézte ki.
Állítólag ehhez nem kell semmilyen cső, ez igaz? Ha igen, akkor mégis hogyan tud működni?
Ha ezt nem ajánljátok, akkor hasonló áron (max. 100k) milyen lehetőségek vannak? Egy 20 m2-es szoba hűtéséről lenne szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.