Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) arcitec válasza Csabroncka (#33000) üzenetére


arcitec
addikt

A páramentesítőre gondolsz? Nálunk úgy átlagban napi 4 órát megy, de pl már vagy 2 napja áll. Talán holnap 4 órára. A páratartalom 50-55%. A légtisztító sem megy 24-ben, max felében ... A klíma is csak inkább "temperál" :B

[ Szerkesztve ]

(#33002) Chaser válasza arcitec (#33001) üzenetére


Chaser
titán

nem, ezek egyike sem biztosít oxigén utánpótlást, a légcserélő kintről beviszi az oxigéndús levegőt megszűrve, bentről pedig az elhasznált levegőt viszi ki, tehát páratartalom szabályzónak sem utolsó, ha hővisszanyerős akkor az igazi
ilyesmi
a tag is azzal kezdi, milyen áldásos tud lenni elhasznált levegőben ébredni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33003) Csabroncka válasza arcitec (#33001) üzenetére


Csabroncka
addikt

A klíma szárítja ki a levegőt mert nem kapcsol ki, folyamatosan dolgozik. A Zepter légszűrők 0-24-ben automatán mennek.

"in medias res"

(#33004) arcitec válasza Csabroncka (#33003) üzenetére


arcitec
addikt

Azt hogy kell érteni, hogy a klíma kiszárítja a levegőt, annyira hatékonyan távolítja el a párát nálatok? Mindennek van előnye is...

(#33005) Csabroncka válasza arcitec (#33004) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igen így kell érteni, egy éjszaka alatt simán 30% alá megy. Ez bizonyos darabig "előny", de a túl száraz levegő kényelmetlen.

Itt nem "csak" temperálgatás kell, komolyan dolgozik ilyen 35 fok feletti nappalok esetén, talán éjszakára visszaveszi magát minimumra. Mennyi lenne nélküle a lakásban, talán 32-33 alatt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33006) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Daikin, hogy vagy Fujitsu 3.5 Kw fűtésre optimalizált gépeknek mi a típusszáma?

Eddig Gree és gyermekei között nézelődtem, hogy de nagyon fontos lenne a halkság a fűtés miatt.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#33007) Chaser válasza Csabroncka (#33005) üzenetére


Chaser
titán

azt hogy sikerül? mekkora helyiség/klíma? nálam a "legalja" volt 39-40%, de az nagyon ritkán, jellemzően 50 körül van, itt sem temperálgat:) nem kapcsoltam be akkor sem mikor kint 35 fok volt és úgy nyitottam rá az ajtót
igaz mi sokat dolgozunk itthonról, tehát termeljük a párát, és mivel sokat szellőztetek utánpótlás is van kinnről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33008) kelzsoca válasza Gömbike (#33006) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Valószínűleg nem szeretnéd megfizetni a Daikin esetén azt a felárat (a normál gép duplája) amit elkérnek egy fűtésre optimalizált gépért cserébe.

A Panasonic Nordic szériára is nézz rá.

Nekem egy Daikin Comfora (3.5kw) van elsődlegesen fűtésre, 37nm fűtők vele.

https://vertigostore.eu

(#33009) Gömbike válasza kelzsoca (#33008) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen! Utána olvasok a gépnek.

A lényeg a halkság a megbízhatóság mellett.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#33010) Male válasza Gömbike (#33006) üzenetére


Male
nagyúr

Fujitsunál 12LTCA, de érdemes megnézni a 2.5-es verzióját (09LTCA), mert ezek fűtésben többet tudnak, mint az átlag 2.5/3.5-es klíma... így lett nekem is bőven elég a 2.5-es verziója.

(#33011) Chaser válasza Male (#33010) üzenetére


Chaser
titán

ez felhúzza az előlapját mikor működik?
közben megnéztem, fel ( :
lehúzva nagyon jól néz ki, felhúzva nekem nem jön be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33012) Gömbike válasza Male (#33010) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Jól hangzik 😀

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#33013) pjen válasza Chaser (#33007) üzenetére


pjen
félisten

Nem olyan nehéz elérni.Már van akvárium és szoba szökőkút .Télen sokszor mégis olyan száraz a levegő,hogy csikorog.

(#33014) nagyani21


nagyani21
friss újonc

Az inverteres klíma típusok közül melyik márkát ajánlanátok a legjobban egy 45 m2-es szoba klimatizálásához?

(#33015) edk- válasza nagyani21 (#33014) üzenetére


edk-
őstag

Ma már mind inverteres. A japán márkák ajánlottak. Esetleg még a Gree.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33016) Chaser válasza pjen (#33013) üzenetére


Chaser
titán

nálunk ezzel semmi gond nincs
télen pedig nem párátlanít a klíma, úgyhogy nem azzal van a baj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33017) Male válasza Chaser (#33011) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, fel. ....ja, működés közben kicsit szögletes a dizájn, de nem nézegetem :)

(#33018) 11szerelő válasza Gabbana (#32964) üzenetére


11szerelő
csendes tag

A nem lekapcsolást a beltérire érted? A kültérinek kell lekapcsolni, - (nem hűteni).

(#33019) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

A Panasonic nz35-tke típusú klímához kell-e külön csepptálca fűtést rendelni, vagy alapból benne van a készülékben? Az olvadék vizet télen a lakásban lévő lefolyó rendszerbe szeretném bevezetni.

(#33020) Chaser válasza Male (#33017) üzenetére


Chaser
titán

Ha olyan kell ami nem tetszik, ott a daikin olcson...:) Kar erte, pont a mukodes kozbeni allapot lenne sok, deazertcuki' ( : nem egy sablonos valami

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33021) dudrob válasza Chaser (#33016) üzenetére


dudrob
tag

Akkor mivel van a baj? Csak tudod. Nálam is lemegy nagyon a pára télen 5. szezon után mondom. Olajradiátorral, stb. viszont nem. Nem hinném h rossz a házunk Pjennel :) Vagy a Pana szuperképessége ez :)

(#33022) Bile Demon válasza Bile Demon (#32661) üzenetére


Bile Demon
őstag

1. Továbbra is érdekel, hogy a fehér párazárós csőhéj, ami a rézcsöveken gyárilag van, az UV álló e hosszútávon, vagy kiegészítő védelemre szorul? A sima fehér PVC köpenyes MTK kábel UV álló?

2. Nem tudom baj e a kompresszornak, ha fél centit lejt 60cm-em, de azóta vízszintbe hoztam, a konzolokon ovális lyuk van és a csavar kilazítása után be tudtam állítani.

3. Eddig még nem büdös kicsit se (egy hónap után), mindig hagytam az automata szárítást lefutni használat után. Olvastam, hogy többen inkább simán kikapcsolják, de nem értem, hogy miért baj, az ha le tud száradni? Azt mondjuk nem szeretem, hogy a szárítás utánra 10-15%-ot nő a szoba páratartalma...

Bónusz:
Átalakítottam vödrözősről csepegtető csövesre a kivezetést a nappaliban (1.5m kilógással) a kinti szakasz az lejt kb. egyenletesen, ott nem lehet probléma. Mégis a légkondi bekapcsolása után kb. egy óráig nem jön semmi (párátlanító módban próbáltam). Utána szakaszosan jön a víz. 2mp-ig folyik egy adag víz, aztán 10mp szünet, aztán újra, tehát nem az a lassan és egyenletesen csepegő víz van, mint a szomszédtól (a mi erkélyünkre).
Jól sejtem, hogy ez így nem jó és valahol emelkedő szakasz lehet a csövek kábelcsatornájában, ahol felduzzad a víz és pangani fog?

Bruhe

(#33023) pjen válasza dudrob (#33021) üzenetére


pjen
félisten

Az nem baj ha száraz.Párásitani könnyebb mint peniszt ölni.

(#33024) Csabroncka válasza Bile Demon (#33022) üzenetére


Csabroncka
addikt

Részben, de pár év alatt atomjaira eszi a nap!

Aluszalaggal tekerd be a szigetelés és a kábeleknek azt a részét amit közvetlen nap ér.

"in medias res"

(#33025) Chaser válasza dudrob (#33021) üzenetére


Chaser
titán

a klíma nyáron azért párátlanít, mert a beltéri hőcserélőjén lecsapódik a levegőben levő pára, mivel elég hideg olyankor a hőcserélő
beteszel egy akármilyen üveget a hűtőbe, lehűtöd 7 fokra, kiveszed és ha sok a pára benn, mindjárt "el kezd izzadni", nem azért mert a hűtőben vizes lett, hanem mert kicsapódott rajta a levegőben levő pára

télen a hőcserélő meleg, sőt forró, nem termelődik kondenz víz, nincs is víz csak a kültériben, forgatja a levegőt a beltéri, lehet párologtat is el vizet a levegőből mikor áthalad a hőcserélőn, de az vissza is kerül a körforgásba

általában a levegő száraz kinn télen, és mikor szellőztetsz, a páradús levegő kimegy, az alacsony páratartalmú pedig bemegy, ha sokat szellőztetsz, már csak ettől is száraz lehet a levegő benn

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33026) Bile Demon válasza Chaser (#33025) üzenetére


Bile Demon
őstag

Sőt, amikor felmelegszik a levegő, csökken a relatív páratartalma, ugyanaz a vízmennyiség (g / m3) a melegebb levegőben alacsonyabb relatív páratartalmat jelent, mert a melegebb levegő több vizet is fel tudna venni.

Más szavakkal: hogyha szellőztetésnél bejön a kinti levegő és az felmelegszik a fűtéstől a lakásban, akkor máris alacsonyabb lesz a relatív páratartalma, mint amilyen kint volt.

Bruhe

(#33027) Male válasza dudrob (#33021) üzenetére


Male
nagyúr

Leolvasztásoknál párátlanít a klíma télen is... ha elég párás bent a levegő, van, hogy kint látom a tócsát a beltériből kivezető cső végénél. (ilyenkor a beltériben leáll a venti, szóval azért megteszi amit lehet, hogy ne hűtsön és ne párátlanítson sokat, de azért valamennyit így is hat, főleg ha olyan az idő kint, hogy gyakori a leolvasztás)

(#33028) LanyUs válasza Bile Demon (#33022) üzenetére


LanyUs
senior tag

I. Éppen tegnap tettem a csövek szabadon levő szakaszára extra szigetelést. Cégnél több helyen láttam, hogy az időjárás megdolgozta a normál fehér rézcső burkolatot. Sajnos helyhiány miatt nehéz körbetekerni. Lehet nem is kellene vele foglalkozni, hanem egyszerűen lecserélni a fehér szigetelést ha szétment. Én ennek ellenére a kompresszor kötésnél visszahúzódott 4 cm-es szigetelést is pótoltam ( gondolom semmit nem jelent, de azért mégis ).

II. Az MTK fehér kábelre tettem villanyszerelők által használt rugalmas műanyag csövet biztos, ami biztos. Villanyszerelőm szerint nem futhat kábel szabadon kint.

III. Szárításos téma: és mi van azokkal a beltérik esetében ( azzal a több tízezer db-bal :) ), amik a megadott hőmérséklet elérése után nem kapcsolják ki a mókuskereket, csak a kültérit? :D Parttalan ez az álláspont megvitatás. Kinek ez -kinek az. Nekem a 6 klíma közül egyik sem büdös érdekes. Pedig kiszárítom az összeset.

(#33029) pjen válasza LanyUs (#33028) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a klíma előbb lerohad a falról,mint az MTK tönkremegy.30 éve csináltam egy ruha szárítót az udvaron.Hatos MCU rajta a kötél,semmi baja a szigetelésnek.A kilencvenés évek elején össze álltunk páran AM mikró Tv nézésre.A jel padlásból ment padlásba,fehér koax,semmi baja.A szárításról,szerintem se ettől büdös.Nekem öt van sose szárítottam és nem büdi.

[ Szerkesztve ]

(#33030) LanyUs válasza pjen (#33029) üzenetére


LanyUs
senior tag

Végeztem a kábelezéssel és a villanyszerelő ma köti rá a H-Tarifa kismegszakítóra ( végre lekerülnek a villásdugók, a szabadon futó kábelek stb. ) Normálisan elvezettem mindenhová védőcsőbe stb. 4 db 3,5 kw kültéri. Elrendezése szerinted megfelelő? Kiindulási alap 3 fázis óra 2x16A és 1x20A. A 20-as lesz felezve 1x16A=1 db, 1x16A=1 db, 1x10A=1 db, 1x10A= 1db

(#33031) pjen válasza LanyUs (#33030) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó lesz.Nekem két 2.5Kw os van egy 10A kismegszakìtón,és jól birja..

(#33032) t.laszlo válasza pjen (#32992) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Neked Panasonic van? Fűtésre megvagy vele elégedve? Csak ezzel fűtesz?

(#33033) nTom


nTom
aktív tag

Akinek nem falon, hanem "földön" van a kültéri, hogy oldotta meg?
Az okés hogy egy masszív betonkockát csinálok, de a klíma tartó valami vastag szögvasból legyen, a megfelelő helyen lyukakkal? Néztem hogy vannak készen is kapható tartók földre, de elég gizda anyagnak tűnnek, meg drága is

(#33034) pjen válasza t.laszlo (#33032) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak azzal fütök.Szép csendben teszik a dolgukat.

(#33035) pjen válasza nTom (#33033) üzenetére


pjen
félisten

Az én kültérim 30kg,nem kell olyan nagyon massziv tartó.

(#33036) kelzsoca válasza nTom (#33033) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elegendő lehet, ha csak térkövezve van a terület, arra ráteszik a klímát ilyen bakokra.

Nekem is így van megoldva.

https://vertigostore.eu

(#33037) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Megbízható klímaszerelőt tudnátok ajánlani? Valószínűleg csak egy mókuskereket kell cserélni a beltériben. (Samsung)

(#33038) feco19


feco19
csendes tag

Sziasztok..
olvasgatom itt a Mókuskereket , melyik oldalon van az,,takarítás végett kérdezem..

(#33039) Chaser válasza feco19 (#33038) üzenetére


Chaser
titán

Leginkabb kozepen, a legterelo lapat folott, a lamellek kozt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33040) pjen válasza golfvariant (#33037) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg csak csapágyat,vagy megsérült?

(#33041) golfvariant válasza pjen (#33040) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ha lenne leiras ami alapjan lehet javitani megneznem, de sajnos ugy be van epitve hogy hozza se lehet ferni...

(#33042) edk- válasza golfvariant (#33041) üzenetére


edk-
őstag

Nincs videó a szétszedésről Juhtyúkon?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33043) pjen válasza golfvariant (#33041) üzenetére


pjen
félisten

Nem arra gondoltam,hogy Te cseréld.A szerelő kiveszi a mókus iereket,tesz rá két csapágyat,vissza teszi.Biztos olcsóbb mint az egészet cserélni.

(#33044) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

A véleményeteket szeretném kérni klíma vásárlásban.
A képen látható a lakás alaprajza (tudom béna és nem is túl pontos, de a lényeg szerintem adott).
Ami fontos hogy a nappali es a háló legyen hűtött, a klíma szerelő szerint 2 verzió van, vagy 2 klíma vagy ahol bekarikáztam oda teszi és az vmennyire beér a hálóba is.
Illetve ő Sinclair Visiont vagy Midea Blancot ajánlott, amit ahogy látom, nem annyira ajánlott.
Hajlandó vagyok Daikin felé menni, nekem 2 feltételem van, hogy Wifis legyen és halk.
Árban nem mennék szereléssel együtt 300e fölé.
Mit tudtok javasolni?

Előre is köszi
Udv

Janaboy

(#33045) edk- válasza Janaboy (#33044) üzenetére


edk-
őstag

300-ból kettő normális klíma nem jön ki. A bekarikázott pozíció jónak tűnik, akkor elég egy.

Nekem egy Hitachi és egy Daikin van, mindkettő halk. A Daikin minimumzaja speckó szerint 20 dB. 3 dB különbség duplaakkora hangerőt jelent!

A Sinclair talán = Midea? Úgy látom, a zaja minimum 26 dB...

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33046) Janaboy válasza edk- (#33045) üzenetére


Janaboy
veterán

Bocsi, igen a 300 egyre vonatkozott. Ha kettő a javasolt akkor a második csak később lenne.

Janaboy

(#33047) edk- válasza Janaboy (#33046) üzenetére


edk-
őstag

A Daikin FTXF35 wifivel talán épp kijön 300-ból.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33048) Janaboy válasza edk- (#33047) üzenetére


Janaboy
veterán

Erről beszélünk, ugye? [link]
Mikor szoktak esni az árak? Ha szoktak
Úgyis már csak szeptemberben szerelnék.

Janaboy

(#33049) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Mitsubishi RH18A 840FL távirányítóhoz nem tudjátok véletlenül, hol tudnék fali tartót venni?

(#33050) edk- válasza Janaboy (#33048) üzenetére


edk-
őstag

Igen. Kérdezd meg Windy topiktársat, ők mennyiért adják és szerelik.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.