Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) JHONNY 79 válasza TeeJay (#72000) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ez esetben melyiket érdemesebb megvenni?

(#72002) beers válasza JHONNY 79 (#72001) üzenetére


beers
addikt

Fisher FSAIF-Nord-123AE3

M&N

(#72003) pjen válasza PROTRON (#71999) üzenetére


pjen
félisten

Most vettem egy 55" oled Tv t. 0,8A. Ami 12 volton ugye majdnem 20. Van peltier elemes autós hűtőládám. 20 liter 12V/20A. Hősugárzót 12V/1000W 1=100A. Hajszárító, vízmelegítő. Ezek mind mehetnek 12V ról karvastagságú kábelekkel. Persze, ha nincs más és ez szinte ingyen van akkor messze a legjobb.

(#72004) Pepe78 válasza JHONNY 79 (#71998) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az egyik a 2,6 a másik a 3,5kw-os változat.

(#72005) BlackJack21 válasza PROTRON (#71999) üzenetére


BlackJack21
tag

Mert ebben az esetben nem melegedésre, hanem feszültségesésre kell méretezni a vezeték keresztmetszetét.

(#72006) elfelejtette válasza pjen (#72003) üzenetére


elfelejtette
veterán

Aki így akar sziget üzemben üzemeltetni, az tuti nem 55"-os tv-t fog venni.
Amúgy a mi 32"-os tv-nk meg 0,15A, mivel 33W a fogyasztása...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#72008) ecaddsell válasza PROTRON (#71993) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Egyébként télen meg kellett szokniuk, hogy meggondolják mennyi ideig világítanak, de miután optimalizálták a háztartás körüli folyamatokat, megoldható.

Azért valamit nagyon rosszul csinálnak, ha a világításon kell spórolni miközben klímával fűtenek. Nekem a 2.5-es klíma kb. 400-800W körül fogyaszt (nagyon hidegben amikor persze nem használom akkor kW felé is tud menni) ehhez képest a mai hatékony LED-es világítótestek (aminek ilyen helyzetben a használata elvárható) kb. 100 lumen/W-ott tudnak, azaz kb. 30W-al (kb. 3000 lumen) egy normál helyiség jól bevilágítható (ha az átlagos fényigény mondjuk 250lux akkor 3000 lumen/250lux az 12m2-re elég).

Már 1 klíma egy átlagos (100nm nagyságrend) lakás teljes világításával összemérhető fogyasztást tud produkálni és aligha elég belőle 1, addig a teljes lakást aligha kell folyamatosan kivilágítani.

Azaz ha a világítás több mint 5-10%-át viszi el a fűtésnek akkor piszok jó szigetelésük lehet (pl. 25cm grafitos homlokzati vagy több) vagy pazarló a világításuk.
Az a mondás, hogy átlagos lakásnál 1 fokkal lejjebb véve a fűtést kb. 5% fűtési energiát lehet megtakarítani, ami a teljes világításra elég kell legyen. Persze, ha már nem lehet hova lejjebb állítani...

(#72009) Tamy válasza ecaddsell (#72008) üzenetére


Tamy
senior tag

Avagy inkább sötétben melegszenek, mint világosban fáznak :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#72010) ecaddsell válasza Tamy (#72009) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Lehet persze félreértetem, szigetüzemben nem biztos, hogy a téli hőtermelést villanyra célszerű bízni vagy arra van bízva, csak akkor mit akart ebben a klímás fórumban mondani...

(#72011) Tamy válasza ecaddsell (#72010) üzenetére


Tamy
senior tag

Értelek, és egyébként osztom a véleményed, manapság a világítás egy átlagos háztartásban elenyésző mennyiség a többi fogyasztóval összehasonlítva. Persze lehet, hogy a többin már nem lehet tovább spórolni, így marad a világítás.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#72012) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,
Mi a tapasztalat, black friday idején Daikin klímák szoktak akciósak lenni? Egy 2.5 -es Comfora lenne a cél.

(#72013) feco70 válasza SPEA (#72012) üzenetére


feco70
senior tag

Pont holnaptól lesz akciós,de még nincs kint az ár

(#72014) torma1981 válasza feco70 (#72013) üzenetére


torma1981
veterán

Hol?

(#72015) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy ilyen párátlanítót szeretnék vásárolni [link] Elvileg ez klíma elven működik. Tudna valaki erről írni jót, rosszat, bármit, felokosítani ez ügyben?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#72016) feco70 válasza torma1981 (#72014) üzenetére


feco70
senior tag

Szerelő haveromat kérdeztem, ő mondta, gondolom a nagykerbe, de rám írsz tudok szerezni

(#72017) sepsi0 válasza tylerddd (#72015) üzenetére


sepsi0
őstag

Szerinem válassz inkább innen.
Igen lényegében egy mobil klíma kisebb teljesítménnyel. Elől ahol beszívja a levegőt ott hűti a kört, így ott lecsapódik a pára. Hátsó körön meg távozik az elvont meleg, így fűti is a levegőt.
Elvileg Fischer = Midea
Jó: hatékonyan párátlanítja a levegőt
Rossz: a 30l/nap készülék maxon 480W áramot eszik óránként. De ez az áram hasznosúl fűtésként.
Ja és hangos, minnél nagyobb teljesítményű annál inkább...

[ Szerkesztve ]

(#72018) PROTRON válasza ecaddsell (#72008) üzenetére


PROTRON
addikt

"Azt akartam a klímás totyikban mondani"...jesszusom...gyerekek...
Elindult egy beszélgetés a teljes szigetüzemről, ami nem 100%-ban klímás fűtésről szól, még is a klímás totyikban beszélgetnek róla emberek, ezért felvázoltam az egyéb berendezések helyzetét ismerős esetével.
Egy szóval nem írtam hogy klímával fűtenek.
De egyébként a szigetelésre tényleg költöttek anno rendesen, mert ugye az üzemeltetésen minden fillért meg kell fogni.
A kolléga trollkodik a "H" tarifás megjegyzésével, hogy vegyenek az emberek balkon napelemet szigetüzemben és én kapom az ívet? Na szép...nevetséges... :D

#72003 pjen
Ahogy írták nem mindenki vesz 55"-es oled tv-t azok közül akik szigetüzemre állnak rá, nekem a 43"-os led TV-m nagyon messze van a Te 0,8A*230V=184W-odtól, ami egyébként 12V-al osztva belefér a 16A-be, ami a 3x2,5mm2-es, normál "dugalj" kábelezésbe belefér.
Ezért írtam hogy dedikált dugalj elosztással megoldható hogy áramkörönként ne kelljen 100A-re méretezni.

De miért kell probléma generátorkodni megoldás keresés helyett? Mert 2 perc volt 12/24V kategóriában rendes hűtőfolyamat elven működő kisebb hűtőszekrényt találni, gugli barátod.
De még a Te 12Vos peltier elemes egységedet is tű pontosan tudod hogy lehet járatni 24V-ról, tehát te is tudod hogy 10A, 3x2m5-es kábellel ellátható, még is teszed itt a ....

A hősugárzós felvetésedre, nem értem miért kell úgy tenni mintha nem értendé hogy ahol 12V-os rendszer van, ott igazából 24V-ot lazán összetudsz hozni galiba nélkül, de mindenképp kevesebb veszteséggel mint ha 230V-ra kéne transzformálni.
24V 1kW-os hősugárzó már csak 41A, amihez 3x10-es kábel elegendő. De nem csak hősugárzó van a világon.

Szóval végképp nem értem miért olyan nehéz korrektül hozzá állni felvetéshez.

#72007 pjen
Ezzel most megint mit akartál bizonyítani? Hogy még mindig nem akarsz megérteni semmit? Mert hogy a DC oldalról beszélgetünk, hol van arról az oldalról a fotó az alkar vastagságú kábelről ami bemegy a laptopodba?

#72005 BlackJack21

Leszel szíves akkor a közönség számára levezetni a kolléga által felvetett 12V20A, valóságban "24V10A-es hűtőláda esetét", hogy pontosan milyen messzire lehet vinni a kolléga által "alkarvastagságú kábel kell mindenhova", tehát a "3x2,5mm2-es kábel maximális elfogadható nyomvonal hosszát 1,5% max feszültség esésre" méretezési számítást...(valóságban 3%-ot is sokan elfogadnak ám a nem világítási fogyasztókra, de csak hogy könnyebben élcelődhessen a közönség a semmin, megengedjük hogy ennyire rövid nyomvonallal számolhass.)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72019) pjen válasza PROTRON (#72018) üzenetére


pjen
félisten

A laptopot pont te hoztad fel.Azért tettem be a képet, hogy nem kell sok áram hozzá.12V os rendszerről volt szó. Ennyi erővel lehet 24, 48 ,100, de akár egy szünetmentessel, inverterrel 230V AC is. Akkor még a feszültség esésről nem is beszéltünk, ami + keresztmetszetet igényel. Hogy például egy mikró, egy hajszárító, bojler hogy működik nem tudom. Úgy hogy vannak megkötések azzal a sziget üzemmel rendesen.

(#72020) pjen válasza PROTRON (#72018) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként az egésznek nem volt ertelme. Találtam a neten 12V/230V tiszta szinuszos 5000W os invertert. Hatásfok 93%, vagy jobb. :)

(#72021) Al Brandy válasza tylerddd (#72015) üzenetére


Al Brandy
tag

Vásárlás előtt nézz jól körül fogyasztás,víztartály mérete, hangerő, venti fújási irány témákban.
A páramentesítő a fogyasztását nem nyomja ki teljes mértékben hő formájában, bár valóban langyos levegőt fúj, szvsz elhanyagolható fűtés szempontjából. Hatékonysága messze elmarad a klímákétól.
Ha kicsi a víztartálya, akkor gyakran kell kiönteni, hacsak nincsen lefolyóba bekötve.
Érdemes tehát 5-6 liter körüli tartályost beszerezni. Az én gépem egy éjszaka kb. 4-5 liter közötti vizet kap ki. Ez a trotec nem a leghangosabb gép a piacon, de nappal inkább nem használjuk. Arra számíts, kb. mint a klíma beltéri full venti fokozaton.
Ha jót akarsz magadnak, akkor olyant válassz,ami felfelé fújja ki a levegőt. Így teheted fal mellé, ablak alá is, ahol nem zavaró az erős légáramlat.
Miután kiszárította a falakat, onnantól kezdve jóval ritkábban kell használni, illetve rövidebb ideig.
Ami fontos még, hogy legyen elég teljesítménye ahhoz,amire szeretnéd használni.
Az sem árt, ha - mint a klíma választásnál - van rendes adatlap és leírás is a készülékről.
Remélem, tudtam hasznos infót adni. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#72022) H-Mano


H-Mano
tag

Üdv!
Pro-kontra véleményt valaki a LG W12EG WINNER 3,5kW klímáról?
(kiegészítő fűtésre, rásegítésre", 28 m2-es nappali)

[ Szerkesztve ]

(#72023) torma1981 válasza feco70 (#72016) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Privátban tudsz küldeni?

(#72024) feco70 válasza torma1981 (#72023) üzenetére


feco70
senior tag

Írtam

(#72025) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Klíma fűtés OFF, asszony eddig bírta. Hiába mutata többet mind a 9 hőmérő mint gázzal, neki ez a kellemesebb.

(#72026) isti732712 válasza Kolondrum (#72025) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nálam ugyan ez! Az asszony nem érzi komfortosnak a meleget,mondta inkább gáz cirkó radiátor..... De én meg mondtam neki majd azt én tudom :)
De néha azért belövöm neki a cirkót. :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#72027) Kolondrum válasza isti732712 (#72026) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt is ha nem lesz itthon akkor megy a klíma.

(#72028) pjen válasza isti732712 (#72026) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk is ment 5 klima 7 télen fűtésben. Múlt télen már Ariston One kondenzációs+ radiátor. Asszony útálta. Reggel szoktuk használni gyors felfűtésre kb 1 órát. Vagy ha elmegyünk.

[ Szerkesztve ]

(#72029) JHONNY 79 válasza TeeJay (#72000) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Melyik az újabb?
Fisher FSAIF-Nord-123AE3, vagy Fisher FSAIF-NORD-123AE3 / FSOAIF-NORD-123AE3 Nordic ?

(#72030) Pepe78 válasza JHONNY 79 (#72029) üzenetére


Pepe78
senior tag

FSOAIF a kültéri FSAIF a beltéri

(#72031) qu1cKr2k12


qu1cKr2k12
újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.


10. emeleten lakok. A hálószobai klíma (MDV) beltéri egységéből folyamatos "csobogó" hang áramlik amikor fúj a szél. (egész éjszaka ezt hallgatjuk) , úgy hogy nincs is bekapcsolva.
Gyanítom a hiba a csövezésnél lesz. Először a kondenz vízelvezetőre gyanakodtam, hogy befúj a szél, de valószínűleg nem ez lesz a baj (Próbáltam elrejteni, forgatni, tekerni de ugyanúgy hallani nem javított a helyzeten.)

Feltöltöttem egy videót a ma hajnali helyzetről, hátha valaki tud segíteni(Ez ment egész éjszaka):
https://www.youtube.com/shorts/0z0UO0OhOuE

Ami érdekes, egyébként, hogy 2 klíma berendezésből csak az egyiknél van jelen ez a hiba, pedig a kültéri egység 1m-re van kb egymástól.
Esetleg Budapesten tud valaki szakembert, aki megbízható és megtudná nézni ?


(#72032) karasz_att


karasz_att
csendes újonc

Sziasztok! Panasonic etherea Nordic jónak számít? Ajánlott? Általában a panasonic rendben van? Fűtésre lenne. Köszi!

(#72033) pjen válasza karasz_att (#72032) üzenetére


pjen
félisten

Én 7 telet használtam gond nélkül fő fűtésnek 5 darabot.

(#72034) Gombinyó válasza Kolondrum (#72025) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nálunk is ez van, de egyetértek vele, nekem is sokkal komfortosabb a cirko. A klíma marad nyárra hűteni.

(#72035) tylerddd válasza Al Brandy (#72021) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm @sepsi0 és @Al Brandy! :R

Adott egy ~22nm-es és egy ~25nm helyiség egymás mellett (nappali és étkező), 2,6m-es belmagassággal, boltívvel összenyitva. Ide kellene a gép penészedés miatt. Természetesen mozgatva is lenne máshova, ha szükséges. A két említett helyen alig tartózkodunk, így a hang nem zavarna. Az árammal úgy vagyok, hogy inkább az fogyjon, mint penészedjen, ha tényleg megoldás lehet a cucc. Néztem a Midea Cube-ot, annak 12 literes a vödre. Amúgy tényleg laikus vagyok ehhez, bármilyen ötletet, típust szívesen fogadok. Jó lenne, ha 100k betakarná, ennyi a kitétel. Nekem pl. a wifi se lenne fontos.

Köszönöm előre is!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#72036) Kolondrum válasza Gombinyó (#72034) üzenetére


Kolondrum
félisten

A cirkónál meg a fa. Sztem. Más fajta a melege

(#72037) pjen válasza Kolondrum (#72036) üzenetére


pjen
félisten

Ha kandallód van akkor igen. Viszont van hozzá hamu, begyújtás, fa tárolás, hasogatás, behordás. És talán a leg gazdaságtalanabb.
Ha kazánban tüzeled el akkor tök mindegy.

(#72038) Kolondrum válasza pjen (#72037) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én szeretek ezzel foglalkozni, őrizni a tüzet, szinten tartani stb.
És hasítani is, fűrészgéppel neki menni full gázon. ;]

(#72039) sepsi0 válasza tylerddd (#72035) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem itthon egy Aldis gép van vagy 4 éve, előtte Fagor volt.
Azt hiszem 20/nap az Aldis teljesítménye, ezt akartam idén a nagy Mideara cserélni (50l/nap) pont a tartály mérete miatt. Kisebbeknek 3l a nagynak 6l, aldisnak 5l. Azért nem vettem a Mideat meg, mert nekem nem jó irányból szívja a levegőt. Ahol most az aldis van, nagyjából a felső szint közepe, ott nem lenne jó. A Cube meg nem tetszik....
A lényeg, nekem az aldis megoldja a 2 szintes ház páratartalmának optimalizálását olyan 55-60% a páratartalom mindíg. Ebbe benne van a fűrdőbe a ruhaszárítás, fűrdés és valamennyire a leniti főzés. Viszont most az esős időben ment majdnem egész nap, így olyan 6-8kw/nap volt a fogyasztása, annyi, mint a 2 klímának összesen. De megoldja.
Talán a nagyobb teljesítményű Midea hamarabb tudná csökkenteni a páratartalmat.

1-2 évente én szétszedem a gépet teljesen és a lamellák közűl igen sok port/szöszt kiszedek, majdnem teljesen el tud dugulni.
Nyáron ugye nem megy. Szellőztetni csak a konyhában szoktunk, a házban csak akkor ha jó, nyugodt idő van.
Természetesen csak úgy tudja az ehész házat "kezelni" hogy minden helyiség ajtaja nyitva van, de ugye ez a klímás fűtés miatt kell is, szóval így nem kell mozgatni.

Még talán annyi, hogy a nagyobb tartály akkor kell, ha valami miatt nagy a pára, amúgy szerintem a 3l elég lehet 1 napra. Ha megtelik nincs baj, mert leáll a készülék és ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#72040) pjen válasza Kolondrum (#72038) üzenetére


pjen
félisten

Én azt szerettem benne, hogy reggel mindenki elrohant melózni. Mire délután, este haza jöttünk már várt a jó hideg lakás. Milyen öröm volt hamuzni, begyújtani, megpakolni és várni, hogy meleg legyen. Persze hétvégén egész más, etetgetni egy kandallovat, körül ülni, sörözgetni. Aztán bekapcsolni a kazánt, hogy mindenhol meleg legyen. :)

(#72041) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Van két Fisher Nordic-om!
Az egyik tavaly nyári, a másik idén nyári telepítés!
A klímák eddig nem üzemeltek, de most szerettem volna kicsit fűteni velük! Bekapcsoltam őket, de az egyik nem akar fűteni! Ezzel tavaly télen már fűtöttem 2x5 órát kb. ennyi az össz üzemórája! Most csak beáll középre a lapát és csak keringeti a levegőt! Próbáltam áramtalanítani, újra indítani, de ugyan azt csinálja :F !
Mi lehet? Gázhiány? Hiba üzenet nincs!
Köszönöm!

M&N

(#72042) Lorden válasza beers (#72041) üzenetére


Lorden
senior tag

Told fel 27-28 fokra, fűtés mód (ne automatikus) és várj 10 percet, ha a gépnek nincs baja el kell indulni a fűtésnek.

(#72043) isti732712 válasza Kolondrum (#72036) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia!

Mivel vegyestüzelésem van ma fával nyomom! Ég és föld nálam a sorrend klíma-cirkó-fa!
Nem is fázik az asszony :DD Rólam meg dől a a .....

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#72044) isti732712 válasza Kolondrum (#72038) üzenetére


isti732712
aktív tag

Respect!! Ugyan ilyen vagyok!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#72045) lasz10 válasza isti732712 (#72044) üzenetére


lasz10
junior tag

Csak szólok, az asszony fázásának más okai is lehetnek, én nem biztos, hogy a klímában kezdeném el keresni a hibát, vannak más klasszikus módszerek a fázás ellen, és közben a hálószoba hőfoka is mérhetően emelkedik. :)

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#72046) beers válasza Lorden (#72042) üzenetére


beers
addikt

Köszi, felnyomtam fűtés mód, 30 fok! Ezt többször is, kikapcs, bekapcs, áramtalanítottam is!
A másikat ugyan így állítottam, tolta a meleget 1000-el!

M&N

(#72047) TeeJay válasza qu1cKr2k12 (#72031) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha nincs bekapcsolva akkor víz maradt a cseppvízcsőben valahol mert nincs teljesen lejtés és a szél miatt a nyomás külömbség csinálja ezt a hangot.
Nyáron javítottam 10.-en úgy klímát hogy az meg kluttyogó hangot adott ahogy folyt ki a cseppvíz :D Elég idegesítő volt végül meguntam 1óra szenvedés meg hajtogatás meg minden után és fél centivel fentebb emeltem a beltérit akkor már megvolt a lejtés és kifolyt :DDD Tipikus telepítési hiba sajnos, én a vízszintes részt merev csővel szoktam szerelni és csak a kanyarra vagy függőlegesre teszek már gégecsövet akkor nincs baj a lejtéssel soha :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72048) TeeJay válasza beers (#72046) üzenetére


TeeJay
félisten

Kültéri sem indul ha hallgatod? 30fokon max ventilátoron el kellene indulni a fűtésnek ha nem akkor az a gép megfingott mert vagy szenzor hiba vagy vezérlőpanel sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72049) beers válasza TeeJay (#72048) üzenetére


beers
addikt

:R
A venti elindul kint!

M&N

(#72050) TeeJay válasza beers (#72049) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor rézcsövet fogd meg hogy érzed-e hogy a kompresszor is megy. Mert akkor ha ventilátor indul akkor mennie kellene. Bent addig nem is nyitja le gondolom teljesen a legyezőt míg nincs meg a nyomás és nem tud már egyből meleget fújni.
Hívd fel a telepítőt és megnézi mi a helyzet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.