Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Zeki válasza eTrade (#9500) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a marha sincs képben.

A tavaly előtti belépős modell volt Gree gyártás.
A tavalyi évtől már a cseh Daikin gyárban készültek a belépősök.

(#9502) windy válasza Zeki (#9501) üzenetére


windy
tag

Lehet, hogy képben van, csak az érdeke azt diktálja, hogy amelyiken kevesebb haszna van, vagy nem tudja beszerezni, azt valamilyen módon lehúzza.

(#9503) Zeki válasza windy (#9502) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, régen fel sem merült a Daikin fikázása... ezt okozza az olcsósított ár....bekeköpött a kínai klímák levesébe.

(#9504) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy lakást, és van benne egy Toshiba klíma, amit szeretnék eladni (6 éve szerelték fel, keveset volt használva).
Az alábbi gépekből áll:
RAS-M18GAV-E
RAS-B10SKVP-E 2db

Szerintetek mennyit érhet? Van valami tippetek? Az OK, hogy újonnan kb 560k volt, de mennyit érhet meg ez valakinek?

A beltériknek kicsit meg van sárgulva a burkolata, de ezen kívül tudtommal semmi baja (nemrég teljesen ki lett takarítva).

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#9505) Klímamester válasza Brumi (#9504) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Nehéz eladni az ilyen készülékeket, de talán 200 K körül elmegy, ha meghirdeted.

(#9506) Brumi válasza Klímamester (#9505) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszönöm, én is erre az összegre gondoltam. Írtam a légkondisomnak is, hogy árazza be, de gondolom ő is hasonló összeget mond majd.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#9507) Blashe


Blashe
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsadásra lenne szükségem. Egy 20-25m2-es szobába szeretnék vásárolni egy nagyon alacsony fogyasztású légkondit. Fűteni nem szeretnék vele. Márkanevet nem mondok, mert nem vagyok tisztába velük egyáltalán. Árban max. olyan 160e Ft-ig gondoltam kb.

(#9508) QG


QG
tag

Sziasztok!

A 68 négyzetméteres, 8.emeleti panellakásomba klímát szeretnék. A belmagasság 2,5, a lakás jól átszellőzik, de nyáron 6-21 óráig napot kap, dél kivételével. Technikai okokból a nyugati oldalra nem tudok klímát tenni, a keleti oldali ablakok 10 méterre vannak a nyugatiaktól, de egyenes úton haladhat a levegő.
Ezért úgy gondoltam, elég egy klíma. Megoldható?
Mekkora teljesítményre van szükség így?
Tudtok megbízható céget ajánlani Budapesten, ami garanciával beszereli?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#9509) koxx válasza QG (#9508) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 68nm-t teljes egészében le akarod hűteni? Mert az úgy nem lesz olcsó mulatság.

(#9510) Zeki válasza Blashe (#9507) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gree, Daikin, Mitsubishi , hogy épp melyik fér bele a 160-ba, attól is függhet kitől veszed. A Gree sanszosabb.

(#9511) Zeki válasza QG (#9508) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kihívod a Pannonklímát (Windy képviselő őket itt), aztán kimennek felmérni, mit lehet és mennyiért.
Megbízható cég, 5 év garival a telepítésre.

(#9512) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sziasztok!

53nm-es tégla lakás lehűthető egy nagyobb klímával, ha azt a viszonylag kicsi előszobába teszem, ahonnan minden további helyiség nyílik, vagy felejtsem el, és két beltérit kell vennem?

Same rules apply!

(#9513) Zeki válasza EQMontoya (#9512) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az attól függ, hogy mennyire volt meleg, és mennyire akarod hűteni. Pár fokot biztos hűt, cserébe az előszoba nagyon hideg lesz. Meg járatni kell rendesen szegény inverterest.Egy személyes felmérés jobb lenne, valami profi szerelővel.

(#9514) süti5


süti5
őstag

Ez az egy klímàval több szobàt hütünk akkor tud szerintem müködni, ha a nagyobb szobàban pl. Nappaliban van a klíma és a belöle nyíló szobàkat is kellemesebbè tudja tenni.
A kis szobàból nyíló szobàk esetén a fenti gond elöbb elöàll, mivel túlhüti a kis szobàt, aztàn kikapcsol.

(#9515) koxx válasza Zeki (#9510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elnézve a mitsu árait...160-ért talán egy beltérit kapsz :)

(#9516) Zeki válasza koxx (#9515) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom ki mit mikor hogy akciózik, akár nem publikusban. :)

(#9517) koxx válasza Zeki (#9516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze csak viccelek :), de kicsit néztem amikor összevetettem a beszerelt daikinom árát a mitsukkal. Tudom, hogy jók a gépeik, de most perpill elég mélyen zsebbe kell nyúlni.

(#9518) katalin888


katalin888
aktív tag

Mi a véleményetek erről a klímáról?

(#9519) Zeki válasza katalin888 (#9518) üzenetére


Zeki
nagyúr

Átlagos, magas a legalacsonyabb zajszintje. Miért Gree?

(#9520) windy válasza katalin888 (#9518) üzenetére


windy
tag

A vélemény : Kínai gyártó (kb. középkategória), Kb. 5-6 éves konstrukció, a mai modern gépekhez mérten igen magas zajszint, egyébként viszonylag megbízható és alacsony meghibásodási arány. Ami még negatívum, a hamar sárguló műanyag beltéri egység. Szerintem ehhez közeli árban már minőségibb készüléket is tudsz venni.

(#9521) katalin888 válasza windy (#9520) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ok. Értettem. Várom az alternatívákat!

CineDOG1: Csak az ára miatt. A te véleményedre is kíváncsi vagyok. Mit vennél ennyiért. Átlagos belmagasság (2,6 m)

(#9522) Zeki válasza katalin888 (#9521) üzenetére


Zeki
nagyúr

Naponta le lehet írni, mert senki sem olvas vissza?
Daikin.
Mistubishi
Fujitsu

Kb ebben a sorrendben.
Az első kettő van is.

(#9523) Male válasza Zeki (#9522) üzenetére


Male
nagyúr

Talán kéne egy topic összefoglaló az elejére, ahol az ilyesmik meglennének (ajánlott megbízható márkák, spórolós viszonylag jók, melyik márkához mennyire van alkatrész, van-e hivatalos forgalmazó itthon, terület - teljesítmény összefüggés, ha X összegért keresel, akkor írd le, hogy szereléssel együtt, vagy anélkül :) ...ilyesmik, amik kb naponta előjönnek.)

(#9524) windy válasza katalin888 (#9521) üzenetére


windy
tag

Ha már Gree, akkor a GWH12KF szerintem jobb választás lenne, modernebb készülék. Egyébként meg tényleg inkább valami japánt kéne nézni.

(#9525) klarkzone válasza Male (#9523) üzenetére


klarkzone
tag

Szerintem is kéne egy összefoglaló. Nem kell valami terjedelmes, de alap dolgok le legyenek írva, amit az ügyfeleknek úgyis elmond a szerelő, a karbantartással, felszereléssel kapcsolatban. Lehetnének linkek a gyártók oldalaira, wikipédiás leírásokhoz a technológiával kapcsolatban stb. Valahogy el kéne érni, hogy a "szezon" az emberek ne akkor kezdődjön amikor jön az első kánikula, hanem február végétől november elejéig azért foglalkoztatva legyenek a klímások, ha már ilyen szinten túlszabályozták ezt a szakmát. Lesz ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#9526) koxx válasza klarkzone (#9525) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én berakom téma összefoglalóba, windy és CineDOG1 postjait kéne kicsit rendszerezni és akkor egész jó lenne. Egy kérdés-válasz jellegű lenne talán a legjobb.

(#9527) Zeki válasza koxx (#9526) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudom hogy egyszer megígértem hogy csinálok egy összefoglalót, de banyek vagy elfelejtem, vagy mikor eszembe jut, épp nem érek erre rá. :(

(#9528) koxx válasza Zeki (#9527) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja, beszéltünk róla, ha lesz időd szépen lassan össze lehet rakni. Beleolvastam windy régebbi postjaiba, csak nem tudom, hogy mennyire aktuálisak egyes dolgok. (forgalmazók, gari, stb)

(#9529) Zeki válasza Zeki (#9527) üzenetére


Zeki
nagyúr

Légkondícionálókat (klímákat) már csak a Nemzeti Klímavédelmi Hatóságnál beregisztrált szerelők szerelhetnek.
A szabályozás annyira szigorú, hogy a legális importú klímát is be kell regisztrálnia a nagykernek, aki továbbadja a kiskernek, aki csak olyan vevőnek adhat klímát, aki az engedélyes szerelőjétől hoz igazolást. Annyira szigorú a rendszer, hogy a hatóságnál le kell jelenteni, hogy a vevőnél milyen sorozatszámú klíma került felszerelésre.
Tehát a split klíma életútja így végigkísért onnantól ahogy az országba került, odáig, hogy felkerült a falra, és üzemkész.

A legegyszerűbb és legtökéletesebb megoldás, ha a klímát ugyanattól a cégtől vesszük, aki fel is szereli.
Ekkor ugyebár nem kell külön rohangálni, ha meghibásodás van akkor a klímát felszerelő cég nem mutogat a boltra ahonnan a klíma van (és a bolt sem a cégre), hanem ő állja a teljes garanciát, a kiszállást, a csere alkatrészt.
A klímás cégek meghibásodás esetén is azt az ügyfelet veszik előre, aki nem csak velük szereltetett, hanem tőlük is vette a készüléket. Ugyanis hiába garanciális egy készülék, azt hogy a szerelő vagy szerelők kiszállnak javítani, senki sem állja. Csak a hibás alkatrészt kapják ingyen a forgalmazótól.
Ezért is van az, hogy komolyabb klímás cégek csak megbízható klímákat árulnak és szerelnek, mert az csak ráfizetés, ha a készülék elromlik (garanciában ingyen kell kiszállni és javítani), és a vevő anyázása sem egy hálás dolog. Az éveken át elégedett vevő a jó vevő, mert másnak is ajánlja a céget meg a berendezést.
Jobb cégek külön szervizcsapatot üzemeltetnek, hogy a klímákat telepítő csapat a nyári kánikulában kitudja elégíteni a vevők igényeit.
És itt térjünk ki a kánikulára...
-régen rossz, ha valaki ekkor akar klímát. Márpedig a többség ilyen. Ugyanis addigra már nagyon le vannak kötve a kapacitások. Simán lehet hónapos várakozási idő. Vagy több is.
Ennek az is oka, hogy a sok józskapista klímás (akik villanypóznákat ragasztgattak teli hirdetéseikkel) már nem telepíthetnek klímákat. Tehát nem lehet csak úgy gyorsan leakasztani valami Mekk Eleket, hogy dobja fel okosba meg gyorsan. A Mekk Elek sem kaphat már klímát sehonnan, mert ő nem jogosult. Már legálisan.
Igen, biztos van olyan Mekk Elek aki valamelyik környező országból tud feketén klímát, csak erre semmiféle garancia nem lesz!! Az is előfordulhat, hogy Mekk Elek eltűnik, számot cserél, és ha elromlik a készülék, senki de senki sem fogja még pénzért sem megjavítani a szezonban. Mert erre nem lesz kapacitása.
Nem légből kapott dologról beszélek, a szemben lakó szomszédom 1 éves Panasonic klímája halt meg a 2015-ös nagy kánikula előtt. Okosba szereltette. A szerelő nem vállalta a javítást, akit maga helyett ajánlott, az sem. Így egy rossz géppel, 2 kisgyerekkel szenvedték végig az 5 hőhullámot. Ugyanis akkor konkrétan senki - még fizetősen sem- ért rá javítani. Mindenki klímát telepített, vagy garanciális klímát javított.
A garancia feltétele a teljes számlaadás az egész folyamatban.

- és szintén a tavalyi évből okulva, azért is érdemes hamarabb belevágni a klíma vásárlás és telepítés dologba, mert van még klíma. Tavaly a Daikin egyszerűen elfogyott az Unióból. Ugyanis nem csak nálunk volt dögmeleg.

Akkor hogy is kell jó klímás céget választani?
- legyen beregisztrálva a Nemzeti Klímavédelmi hatóságnál (ez ott le is ellenőrizhető)
- legyen sok-sok éves múltja, egy kazalnyi ellenőrizhető referenciával
- nem jó jel, ha egy cég állandóan telephelyet cserél, esetleg a cégvezető úgy váltja a cégneveket mint más a gatyáját.
- jó dolog, ha van bemutatóterme is, ahol személyesen meg lehet nézni a klímákat, akár működés közben.
- jó dolog, ha nem csak a klíma készülék rendelkezik garanciával, de a telepítő cég a telepítésre is ad akár 5 év garanciát.
- jó dolog, ha a helyszíni felmérést végző cég embere nem kínai vagy koreai klímákat kezd ajánlgatni, hanem japán készülékeket.
- rossz dolog, ha a helyszíni felmérést végző cég embere elkezdi leszólni valamelyik japán klímát egy kínaival szemben.
- rossz dolog, ha a felmérést végző ember kis helységbe nagy klímát ajánl (5kW), mert valószínűleg rád akarja sózni ami a nyakán maradt.
- jó dolog, ha több céget is ki tudsz hívni helyszíni felmérésre, és máris van összehasonlítási alapod.
- jó dolog, ha van szerviz csapata külön, mert akkor garanciális meghibásodás esetén a legnagyobb hőségben is ki tud szállni javítani 24-48 órán belül.

Melyek azok a japán klímák?
Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Toshiba
A tavalyi évtől a Daikin a belépő kategóriás klímáit a cseh Daikin gyárban készíti el.
Ez az FTXB sorozat, ami már kifogyott (a legális forrásokból). De jön majd egy újabb széria.

Mi van akkor, ha nincs pénzed japán klímára?
Megkérded a helyszíni felmérést végző klímást, tud-e olcsóbb de még tűrhető klímát ajánlani.
Igen, nem a neten vadászgatsz a legolcsóbb árra, mert akkor könnyen lehet a végén garanciális problémád, vagy nem olyan halk, nem olyan hatásfokú, ahogy te szeretnéd.
Egy helyszínen lévő árajánlatot adó klímás úgyis azon lesz, hogy neked klímád legyen. Na nyilván nem bármi áron, de van mozgástere, vannak készülékei, amiből tud ajánlani.

Érdemes tudni, hogy lehet az a klíma bármilyen jó hatásfokú, megbízható inverteres klíma, de az egész agyoncsapható egy rossz telepítéssel. Ez lehet véletlen, vagy nem tudásból/akarásból.
Ezért is jó, ha van a telepítésre is garancia, és a cég is elérhető éveken át.

Én először 11 éve azért választottam Windy cégét a Pannonklímát, mert már akkor jókat olvastam róla egy másik fórumon. Azóta sincs panasz rájuk. Sőt! Állambiztonsági átvilágítás, mert olyan helyeken is szereltek, áruházak, belföld, külföld, kazalnyi referencia nem csak a lakossági, de közületi szinten is.
Kánikula esetén őt kérdezik a kereskedelmi tv-k, ha a klímákról kell valamit mondani.
És mindezek ellenére Windy ugyanolyan normális ember, mint 11 éve.

De szívesen olvasok más cégekről is hasonló hosszabb távú jó/rossz tapasztalatot.

A topik azért van, hogy egymást segítsük saját tapasztalatainkkal, szerelők tanácsaival.

(#9530) Zeki válasza koxx (#9528) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mazsolázhatsz az előző írásomból. :)

(#9531) Mezga Aladár válasza Zeki (#9529) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez szakmai topikban mint összefoglaló?? :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9532) Zeki válasza Mezga Aladár (#9531) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tartalak vissza a segítéstől. Este a melóban ennyi tellett.
Én nem fogok készülékeket meg technikai adatokat összeszedni, mert azok megtalálgatóak a webshopoknál, meg ki fogja frissíteni állandóan a rengeteg klímát?

Az meg hogy x nm-re mekkora klíma kell szintén kihagyható, mert sok mindentől függ, meg úgyis hívjon ki egy/több klímás céget felmérni. Az a biztos, nem amit találgatunk.

A klíma működésének leírását is meghagyom akkor neked, hiszen sokan hiszik, hogy fűtőszállal fűt, vagy hogy télen is párátlanít.

(#9533) koxx válasza Zeki (#9530) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R sztem teljesen korrekten és jól leírtad azt ami a legtöbbször merül fel kérdésként.
A klíma működési elve pedig amúgy sem hiszem, hogy beletartozik a téma összefoglalóba, rá lehet keresni neten.
A hova rakjam a klímámat xy m2-es lakásban meg mindenkinél egyedi, kimegy a cég, felméri oszt jónapot. :)

[ Szerkesztve ]

(#9534) Zeki válasza koxx (#9533) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

Mondjuk az tényleg kimaradt, hogy a klímák télen nem párátlanítanak, kivéve Daikin Ururu-Sarara.

Nyáron azért tudnak, mert a belső hőcserélő hideg a hűtés miatt, így kicsapódik a pára. De az inverteres klímák már nem szárítják annyira a levegőt, mert nem fújnak olyan hideget mint a régi on/off klímák.
Célszerű az inverteres klímát a lehető legtöbbet bekapcsolva hagyni, mert akkor lesz legjobb a fogyasztása, akkor tudja folyamatos temperálás alatt tartani a szobát. Ő úgyis visszaszabályoz, ha már nem kell hideget fújnia.
Fűtésnél megfordul a gáz áramlási iránya, így bent fűt, kint hűt (leegyszerűsítve).

(#9535) koxx válasza Zeki (#9534) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Beírtam az összefoglalóba, windynek még van pár postja amit át akarok olvasni mert a garival, szereléssel és egyébbel kapcsolatban írt jókat.
Talán még a mobilklímákra lehetne röviden kitérni pro és kontra, bár nem keresik túl sokan.

[ Szerkesztve ]

(#9537) Zeki válasza #46372352 (#9536) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tartalak vissza.

(#9538) koxx válasza #46372352 (#9536) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tilos segíteni :) Az egértopik összefoglalója sem fél nap alatt készült el, vmint a klímákhoz lényegesen kevesebben értenek mint az egerekhez/tápokhoz stb.

(#9540) koxx válasza #46372352 (#9539) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már elég sok mindent beleírtam, folyamatosan bővülni fog az összefoglaló. De tartok tőle, hogy így sem fogják a userek elolvasni mert hosszú, pedig közel sincs benne minden. (bár sztem nem is lehet/kell mindent beleírni)

(#9541) Mezga Aladár válasza Zeki (#9532) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én csak egy érdeklődő vagyok, nem a téma átfogó ismerője.

Szívesen olvasnám a klímák alap működéséről inverter/on-off, miben tér el egy alap klíma a prémium modellektől, milyen plusz eszközökkel lehet bővíteni(wifi modul és ehhez kapcsolódó alkalmazások)
Az alap légköbméter/kw arányt is meglehetne említeni a módosító tényezőkkel együtt. A telepítés helyének kiválasztása is érdekelhetné az idelátogatókat.

Most alapvetően csak a gazdasági/jogszabályi háttér van benne.

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9542) PeterPH válasza Mezga Aladár (#9541) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ehhez kapcsolódóan az egyes népszerűbb gyártók típusjelzéseinek magyarázata (évjárat, teljesítmény, egyebek) sem ártana, már ha egyáltalán van rendszer ezekben.

(#9543) katalin888 válasza Zeki (#9522) üzenetére


katalin888
aktív tag

Értem, de én konkrét modellre gondoltam. Köszi.

(#9544) Zeki válasza koxx (#9535) üzenetére


Zeki
nagyúr

Banyek, a mobilkílma...
A szerelési díjak egy split klíma esetén 40-70 ezer Ft-tól indulnak. Alap telepítés esetén. Értsd a fal belső felén a beltéri, kint a kültéri, és nem kell emelőkocsi vagy alpin munka hozzá.

Így sokan keresnek mobilklímát. Kb 70-100 ezer Ft, és nincs telepítési díj.
Hátrányok:
- nagyon zajos
- legalább 1 csövet ki kell vezetni az ablakon, mert valahol ki kell nyomnia a meleget (ugye bentre a hideget nyomja, kintre a meleget).. Jön a bökkenő. vagy lyuk a falban, vagy ablakot nyitsz, és azon dugod ki. Nos, mivel vákuum nem lehet a szobában, így a kifújt forró levegő helyére valahonnan visszajön a levegő máshol. Vagy a nyitott ablakon (ahol a csövet dugtad ki), vagy máshol.

Ebből is látszik, hogy nagyon rossz a hatásfoka, hiszen miközben bent hűt maxi fokozaton, kintről szivárog vissza a meleg. Közben zajos is.

Persze ha az ember csak 1 nyárra tervez, mert elköltözik, vagy épp nincs pénze split klímára, akkor jó lehet a mobilklíma.

A műemlék jellegű helyeken, ahol nem lehet kültérit szerelni, vannak speciális kültéri egység nélküli parapetes klímák.
Pl ez Ekkor elég kit lyuk a falba, amit kis rács zár le kintről. De ezek ára húzós.

(#9545) Zeki válasza katalin888 (#9543) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, konkrétan a legolcsóbb Daikinból már nincs az országban legálisan, az utód még később jön.
Mistubishi talán van, abból ha 3.5kW-os kell, akkor MSZ-HJ35VA.
De lehet abból is jön új modell, nem tudom.

(#9546) koxx válasza Mezga Aladár (#9541) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából olyan dolgokat szeretnénk berakni az összefoglalóba ami nem (könnyen) lelhető fel a neten. Az inverteres klímák működéséről, előnyeiről és egyebekről min 5 féle oldalon találtam infót. Másrészt, az ide betévedő emberek 99%-át nem érdekli a működése, felépítése inkább a telepítendő klíma márkája/fogyasztása, garanciája, telepítő cég megbízhatóságára kíváncsi.

(#9547) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az eleje felé beírnám még, hogy: A lakosság 99%-a, valamint a kisvállalkozások jelentős része a legismertebb split klímatípust keresi és vásárolja (1 kültéri + 1 fali beltéri egységgel), így az általános leírások leginkább erre vonatkoznak. Vannak specializáltabb klímatípusok is, ha valaki biztosan tudja, hogy olyanra van szüksége, az külön jelezze a kérdésében.

jóskapista nem zs-vel van ;]

Illetve a párátlanítás részhez: A klimatizálás valójában nem csak hűtést jelent, hanem a levegő sok jellemzőjének beállítását egy megfelelő szintre. A klímák nyáron a két legfontosabb, komfort és részben élettani szempontokból vizsgált jellemzőjét szabályozzák: hőmérséklet és páratartalom. Alapfunkció a hőmérsékletszabályzás, és egy járulékos, de fontos velejáró a páratartalom csökkentése. A termodinamikai részletektől eltekintve: a hőmérsékletcsökkentéssel páratartalom csökkentés jár együtt, azonban a melegítés, vagyis a klímával fűtés nem csökkenti (nem is növeli) a páratartalmat. A klíma járulékos párátlanításáról tehát csak nyáron, hűtési üzemben beszélhetünk.

Az Ururu esetében pedig illene mindig feltüntetni, hogy minimum félmilliós nagyságrendnél kezdődik, mert azért az ár a vásárlók 85%-ánál a legfontosabb tulajdonság, és az átlag 100-200 között keresgél, csak az elvakultak mondanak elsőre 200-250-et :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9548) Seth1 válasza BlacKSouL (#9547) üzenetére


Seth1
tag

Miért elvakult az aki középkategóriás klímát keres? Megbízható márka, kicsit jobb dizájn, esetleg kevésbé hajlamos besárgulás.
Én fujitsu 12 luca- t vettem és nem bántam meg...

(#9549) koxx válasza BlacKSouL (#9547) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az elvakultak ururu sararát vagy emurát vesznek :) Sajnos 250k már nem is számít soknak manapság egy klíma esetén.

szerk: akkor jó :)

[ Szerkesztve ]

(#9550) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Jajj... irónia volt. :)
A 100-150-ért kereső átlag felhasználók szemszögéből nézve aki 250-est keres, az már elvakultnak néz ki. A mi szemszögünkből nem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.