Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) MC Pite válasza Kalandor (#48996) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyedüli fűtés lenne, kell hogy -20⁰ig menjen?
2,5-es fűtésre optimlalizáltak jöhetnek szóba, de főként japánok ha fontos hogy jól vissza tudjon szabályozni. Pl Fujitsu LTCA09 vagy Panasonic NZ25-VKE.

Sima klímák nem évi sok hónapos működésre vannak elvileg méretezve.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49002) tibibi válasza baloghgabor (#48995) üzenetére


tibibi
őstag

Hogy még jobban elkeserítselek csak és kizárólag Lakóház -ra adnak se tanya se egyéb ingatlan nem játszik.

(#49003) baloghgabor válasza tibibi (#49002) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szóval a tanya az nem lakóház. Értem. Vagyis nagyon is. Van, AKINEK a pályázat ki lett írva. Nyilván nem tartozunk bele. Húsz évesen megtapasztaltam milyen a demokrácia New Yorkban. Életem legnagyobb baklövése volt ebbe az országnak csúfolt valamibe visszajönni.....Persze azóta már pár évtized is eltelt, de szinte egyre többször szembesülök azzal, hogy bárki is van fent a polcon, odafönt, ez csakis mégrosszabb lehet... De ez már nagyon OFFFFFF

bégé

(#49004) Strezi válasza baloghgabor (#49003) üzenetére


Strezi
őstag

Elsöre úgy olvastam, hogy húsz éve megtapasztaltad milyen frankó a rendszer NewYork-ban. 9.11 Hát ja, feleségem pont ott volt..
Egyébként meg ja, nem érdemes visszajönni :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49005) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Levakoltam a külteret sikerült számítógépes színmeghatározást találnom. Szerintem ezért nem fognak szólni ha így marad. Még friss a vakolás.

Viszont egy pár helyen bele ért a henger vége a lamellákba.

Kérdésem az, hogy ezzel bajt csináltam? Fog ettől még normálisan működni? :F

A lában meg sajnos tovább romlik hiába kenem. :((

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49006) gyuszos válasza Angel2014 (#49005) üzenetére


gyuszos
tag

Szerintem ide új klíma kell, új csapattal.....nincs mese. :DD

Jobbulást!

(#49007) Angel2014 válasza gyuszos (#49006) üzenetére


Angel2014
addikt

Siralmas ez az egész elhiheted 😱😱😱

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49008) rmihaly válasza Angel2014 (#49005) üzenetére


rmihaly
tag

Ha a levegő átmegy rajta nincs semmi funkcióbeli baja. Esztétikailag nem szép, de hát ki látja a 2.-on a fal mellett?

Nekem a jég verte meg. Kicsit megigazítottam, de semmi baja azóta se.

Nehogy ez miatt nekiállj lecserélni!

(#49009) feco70 válasza Angel2014 (#49005) üzenetére


feco70
senior tag

Ugyan, semmi baja nem lett. Lábadra pedig Renu 28, nem olcsó, de sokkal jobb mint a patikába bármelyik kenőcs

(#49010) Kalandor válasza MC Pite (#49001) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom, igazából az olajradiátor egyszerű és kényelmes, a fogyasztása meg mindegy ilyen pici helyen.
Ha nagyon hideg van vagy át kell gyorsan melegíteni vagy elő kell melegíteni, csak ekkor lenne a fűtés klímával.
Nyáron is csak nagy melegben kellene a hűtés.

Kinézek pár típust, aminek alacsony a teljesítménye és a légszállítása és aztán írok. :R

(#49011) windy


windy
tag

"....A 9kW hőszivattyú télen 3,5kW-ot tud leadni, és akkor még 35°os vízről beszélünk. használati melegvíz? Haha, nem is mondom mennyibe kerül hogy legyen 55-60°os vizünk."

Azért talán nem kéne félrevezetni ilyen ostobasággal az olvasókat. Egy 9 kW/h-os hőszivattyú (Pl. Mitsubishi Zubadan, Panasonic T-Cap, ...stb.) -15 °C-ban garantáltan leadja a névleges teljesítményt, azaz a 9 kW/h-t. Szinte mindegyik gyártónak van magas előremenő vízhőmérsékletű (65°C) berendezése, és még mindig bőven brutto 2,5 millió forint alatt járunk készülékárban.

(#49012) gyuszos válasza windy (#49011) üzenetére


gyuszos
tag

Ha nem használnák minden mondatban legalább egyszer az "akár" szót, még hihetőbb volna...
[link]

Mert -15°C-nál akár már a kiegészítő fűtést is használhatja ahhoz az említett névlegeshez....

(#49013) Nagya21 válasza Angel2014 (#49005) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A klimád ettöl még fog normálisan műköni, ne aggódj.
A lábad, car látvány, jó nagy vérömleny, ennek idő kell míg feszivódik.
Az izomszakadás az más, olyanom még nem volt, aztat nemtom hogy gyógyul...

Jobbulást.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#49014) windy válasza gyuszos (#49012) üzenetére


windy
tag

Nincs akár....

[ Szerkesztve ]

(#49015) gyuszos válasza windy (#49014) üzenetére


gyuszos
tag

Pont szemben velünk, az utca túloldalán van egy 9-es, Pana t-cap.
Majd mondom szomszéd srácnak is, hogy tudnia kell nyugi, a katalógusban is le van írva....
Ja, hogy már -10-nél be-bekapcsolgat a segédfűtés....hát, nincs szerencséje...

Tudom-tudom, szararendszer, meg nincsméretezve....., de sajnos ez sem igaz.

Mindegy, ha te mondod én elfogadom.

(#49016) rmihaly válasza gyuszos (#49015) üzenetére


rmihaly
tag

Hőszivattyúnak kismillió beállítási paramétere van, egyik a segédfűtés kapcsolására szolgál.
Végig kell nézni beállítási paramétereket mert lehet a telepítő alapértéken hagyta, és már -7C-nál kapcsolja a segédfűtést (akár ki is kapcsolható, de kérdés hogy tényleg baj ha megy?).
Ha a hőszivattyú túlméretezett akkor hőszivattyú módban is képes kiszolgálni a lakás hőigényét, de ez azzal jár(hat), hogy átmeneti időszakban nem tud kellően visszaszabályozni és pont a legjobb hatásfokú üzemnél vált át on/off üzemmódba.
Ezt nagy pufferrel szokták kiküszöbölni (500-1000-2000L).
Az hogy pl 10-15napig megy a segédfűtés, egy 180-200napos fűtési idényben, nem olyan vészes.

(#49017) gyuszos válasza rmihaly (#49016) üzenetére


gyuszos
tag

Jó-jó, én (majdnem) mindent elfogadok, csak ebből ne csináljunk vitát....
Ha adja a 100%-ot, mert azt írja a katalógus, hát legyen. Nekem nincs (hőszipkám), csak láttam szemben mit csinál akinek van....
:R

(#49018) York


York
tag

Sziasztok!
Fujitsu 2.5kw klimat szeretnek beszereltetni, melyik tipus az ajanlott?
Elsodlegesen hutes a cel. Amit szeretnek minel halkabb belteri egyseg.

(#49019) rmihaly válasza gyuszos (#49017) üzenetére


rmihaly
tag

Nem lesz vita. :R
Sokszor rosszul kivitelezett/választott/beállított gép miatt van elmeszelve egy két termék.
Ha nem hozza azt a gazdasságos üzemet, ami ki lett számolva, attól jelentősen eltér akkor érdemes utána járni, hogy mi okozza. Lehet egy paraméter átállításával jelentősen javulhat a berendezés üzeme.
Szerintem rossz az a szemlélet hogy biztos csaltak a katalógusadatokkal és elfogadni hogy katalógusadathoz képest 2x többet fogyaszt a rendszer. Ezt igenis érdemes megvizsgálni és ha lehetséges a javítást/beállítást elvégezni.

(#49020) gyuszos válasza rmihaly (#49019) üzenetére


gyuszos
tag

Nem mondom, hogy csalnak.
Csak azt, hogy nem minden fekete és fehér.
Ha az lenne, akkor nem kellene a promó anyagba az a sok "akár" sem.....
hátha most működik.... [link]

Bocsánat, nincs több hősziv. off.... :N

(#49021) hitchins


hitchins
őstag

Bocs hogy itt nem talaltam mas topicot.
Az mitol lehet hogy a klima baromi budos levegot fuj. Konkretan olyan mint ha valaki belevizelt volna ultragaz…

(#49022) Strezi válasza rmihaly (#49019) üzenetére


Strezi
őstag

Pana hőszipkáról és a cekasz vezérléséről még csak rosszat hallottam fűtésben :/ Adott visszatérő alatt és felett sem megy a kompresszor, hanem fűtőszállal "indít" . Nem programozható, mert a kompresszor védelmét szolgálja, ha meg mégis okosítva van, akkor uggrott a gari...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49023) zsolt501 válasza hitchins (#49021) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehetőségek.
1 Pang benne a víz.
2 Penészes a ventilátor és a hőleadó felület.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49024) Angel2014 válasza Nagya21 (#49013) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm szépen! :R

feco70 : Köszönöm Fecó de nekem ez most nagyon drága lenne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49025) hitchins válasza zsolt501 (#49023) üzenetére


hitchins
őstag

Koszi
3 eves keszuleknel ez normalis?
(eves karbantartas megvolt.…legalabbis kijottek)
Hazilag orvosolhato (nulla szakertelemmel) vagy hagyjam a klimasokra?

(#49026) windy válasza hitchins (#49021) üzenetére


windy
tag

Berohadt a kondenzvíz a csepptálcába, vagy az elvezetőcső valamelyik szakaszába...ez a legvalószínűbb.

(#49027) windy válasza York (#49018) üzenetére


windy
tag

Péntárcafüggő. De a legalapabb is nagyon jó gép.

(#49028) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok.
A következő gree klímát is lecserélném. A jelöltek 40nm- re és fontos, hogy tudjon fűteni és főleg ne úgy működjön, hogy azt érezzem, kalapálják a ház oldalát, mit a greenél. :) A jelöltek.

Pana Nordic etherea 3;5
fujitsu Fujitsu ASYG12LTCA / AOYG12LTC vagy ez jóval pénztárca barát Fujitsu ASYG12LMCE / AOYG12LMCE
a harmadik meg Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35VG

mit gondoltok melyiket vagy ha más ajánlott lszi osszátok meg velem.
koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#49029) windy válasza gyuszos (#49020) üzenetére


windy
tag

Valójában nem nagyon értem, hogy mi is a bajod azzal az "akár" szóval. Az általad linkelt honlapon az "akár" szavak semmiképpen nem minden esetben jelentenek esetlegességet .

Idézek a honlapról:

"Állandó teljesítmény, akár -20 °C-on
A hidraulikus egység maximális kilépő hőmérséklete: 60 °C
Akár -28 °C-os külső hőmérséklet esetén is működik"

Az állandó teljesítmény, akár -20 °C-on nem azt jelenti, hogy -20 fokon akár állandó teljesítményt is le tud adni.
Az, hogy akár -28 fokos külső hőmérséklet esetén is működik, az nem azt jelenti, hogy -28 fokon még akár működik is. Nem ezek azt jelentik, hogy lehet akár minusz 20 fok kinn, a gép akkor is állandó teljesítményen képes menni, és akár még -28 fok is lehet a külső hőmérséklet, akkor is működik a berendezés. Ez nem esetlegesség. Csak értelmezni kell a leírtakat.

(#49030) windy válasza kulerr (#49028) üzenetére


windy
tag

Ezek közül a Mitsu a legjobb minőség. A Fujirsu is azért erősen ajánlott....

(#49031) Angel2014 válasza windy (#49030) üzenetére


Angel2014
addikt

Mínusz 15 fok alatt mit fog csinálni?

Még a sensira is tud -18-at

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49032) windy válasza Angel2014 (#49031) üzenetére


windy
tag

Fűteni fog. Minden további nélkül....A Sensira is persze, pedig ott is -15°C van megadva.

[ Szerkesztve ]

(#49033) Hauptmann válasza windy (#49032) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Mitsubishinek nem a FH25/35VEHZ a fűtésre optimalizált típusa?

(#49034) rmihaly válasza Angel2014 (#49031) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

Mit fog csinálni -15C alatt?
Azt amit addig, fűt. Persze ez alatt is csökken a leadott teljesítménye, romlik a COP érték, de még mindig lehet jobb mint egy alap gépnek a COP értéke. Eurovent oldalán lehet nézegetni melyik mit mutat.
Persze nem annyira vészes dologról van szó.
Pl az én Nord (Gree) klímám -20C- ig tud adatlap szerint fűteni, de ekkor már csak 70%-át tudja leadni a névlegesnek. COP értéke valahol 1,7 körül van (35C-os befújt levegőnél).
Ilyen hideg még nem volt nálam, de idén februárban kb -8C-nál már szinte folyamatosan ment mindkét gép. El is fogyasztottam 38kWh-t egy nap, de tette a dolgát.
(Ha szigetelve lenne lakásom akkor persze nem erőlködött volna ez se. A 2000 évektől kezdve a szigetelt házak kb 0.45W/m²/fok hőátbocsátási szerkezettel épülnek, nekem ez az érték kb 1,65W/m²/fok... ezért kerül többe a fűtésem is.)

Egy évben a -10C alatti napok száma kicsi ( szerintem 10 nap alatti, de helyszínfüggő). Ezeken a napokon fog sokat fogyasztani vagy ki kell segíteni más fűtéssel (fa, gáz, villany, kinek mi van). De éves fűtésben alig 5-10% körül mozog ez a plusz költség.
Nekem 200kWh körül fogyasztott ilyen hidegbe. Éves energiafelhasználásom 3500kWh.

[ Szerkesztve ]

(#49035) windy válasza Hauptmann (#49033) üzenetére


windy
tag

Az már régen nincs a Mitsu repertoárjában. Sajnos.

(#49036) cdl válasza Angel2014 (#49031) üzenetére


cdl
senior tag

Ha lesz télen -15, biztos kipróbálom a Sensirát fűtő üzemmódban. Teszek elé okos konnektort fogyasztást nézni. Annyit ekézik a fűtő tudását, meglátjuk.
Csak kíváncsiságból, 0 fok alatt úgy is a kondenzációs kazán lesz porondon.

(#49037) kulerr válasza windy (#49030) üzenetére


kulerr
őstag

:R :R Köszönöm szépen Windy!

meg mindenkinek persze aki hozzászólt és segíteni próbált véleményt formált. A kérdés és válaszok sokat segítenek úgyhogy tényleg csak hála..

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#49038) Hauptmann válasza windy (#49035) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezerrel nézegetem a fűtős klímákat, a viszonylag vállalható árban fűtési teljesítményben az LTCA-nál jobbat még nem találtam az adatlapok szerint.

(#49039) Angel2014 válasza cdl (#49036) üzenetére


Angel2014
addikt

A wifis appja megmutatja a fogyasztást úgy tudom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49040) tibibi válasza Angel2014 (#49031) üzenetére


tibibi
őstag

Valahol egyszer írtam -2x fokban csendesen fűtött a sensira mondjuk a gree is ,de az katasztrófa hangot adott ki....

(#49041) gyuszos válasza windy (#49029) üzenetére


gyuszos
tag

Mint írtam korábban, nem szeretnék további feszültséget kelteni, így vegyük úgy, hogy én tévedtem. :R

(#49042) gyuszos válasza Angel2014 (#49039) üzenetére


gyuszos
tag

A perfera igen, comfora, sensira nem.

(#49043) herdsman12 válasza gyuszos (#49042) üzenetére


herdsman12
őstag

Sensira app mutatja a fogyasztást.
(Daikin Residential Controller)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#49044) windy válasza gyuszos (#49041) üzenetére


windy
tag

:R

(#49045) herdsman12 válasza herdsman12 (#48778) üzenetére


herdsman12
őstag

Kimondottan klíma tisztításhoz vettem egy Bissell SteamShot gőztisztítót.
Ránézésből jobbak voltak a paraméterei mint a hasonló kézi gőztisztítóknak:
Vízkapacitás (liter) 0.36 l, Felmelegedési idő 60 s, 4,5 bar gőznyomás, 15 percig tartó tisztítási idő, stb.
Kb 2 dl körüli vizet lehet beönteni, felmelegszik 2,5 perc alatt és inkább szuszogásnak nevezném a nyomást, így kis szünettel 4-5 percig használható.
Tenyérbe fújva kb 10-15 cm-nél kezdem érezni, hogy jön valami meleg. :Y
Egyetlen pozitívum, hogy fejre állítva jól nyomja a forró vizet, de így meg gyorsan kiürül.
Padlólap fugát mostanában takarítottunk mosószeres vízzel, szivaccsal, ezzel a szerkezettel beláthatatlan ideig tartott volna.
Tartozékokat ki se bontottam, küldöm vissza a boltba.
Az összes kézi készülék ilyen harmat gyenge, vagy csak kifogtam egy hibás darabot?

(#49046) feco70 válasza herdsman12 (#49043) üzenetére


feco70
senior tag

Nem jól tudod, comfora és a sensira is tudja
herdsman12 Nekem valami neve nincs van, de nem raknám oda a kezem mert leégetné az biztos. Sajnos kifogtad

(#49047) gyuszos válasza herdsman12 (#49043) üzenetére


gyuszos
tag

Van egy két éves Comforánk, nem mutatja, kollégámnak szintén hasonló korú Sensira, az sem, a nálunk most felszerelt Perferák viszont már igen.

Lehet, volt belőle olyan ami nem tudja ezt a funkciót...? Nem tudom....

feco70: gondolom rám gondoltál, hogy nem jól tudom.....
Akkor biztosan meg tudod oldani, hogy amiről beszélek Sensira és Comfora is mérjen fogyasztást a jövőben ugye? Pénz nem számít.....

[ Szerkesztve ]

(#49048) kisbalazs83 válasza gyuszos (#49047) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nekem Sensira FTXF42C + BRP069B45 wifi modul és az új Daikin Residential Controller app mutatja. Milyen Sensira, wifi modul és melyik app?
Könnyebb beszélni róla, ha konkrétumok is vanak. Ha a pénz nem számít, az kibővíti a lehetőségeket. ;]

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49049) feco70 válasza gyuszos (#49047) üzenetére


feco70
senior tag

Ja elírtam, igen rád gondoltam, ez furcsa, szólj a klímádnak emberelje meg magát mert tudnia kéne. :D
Írhatnál a perferaról mégis milyen a tapasztalatod vele, bár most se hűteni, se fűteni nem kell még. Ennyiért szerintem én is benevezek egyre :C

(#49050) gyuszos válasza kisbalazs83 (#49048) üzenetére


gyuszos
tag

Igen nekem is az új app van fent, mióta javasolta itt valaki....
A típusszámokat sajnos fejből nem vágom, az app pedig nem ír róluk...

feco70: jó, majd megmondom nekik, hogy ez így nem frankó.....
Igen, most pihi van, pont jó a hőmérséklet.
Viszont amint hűlni kezd a levegő a pici miatt indul a fűtés, ha lesz olyan tapasztalat amit már esetleg érdemes megosztani megírom.
Magam is kíváncsi vagyok, Daikin helyére Daikin ment, remélem nem csalódunk...

Tudom szubjektív, de az biztos, hogy külsőre baromi rondák.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.