Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9252) fulton


fulton
addikt

Nincs valaki aki meg tudná mérni pl mennyit fogyaszt a klíma ha vissza vesszük "csendes fokozatra? pl az alacsony, vagy autofan módhoz képest) a ventit", huzat hatás miatt venném le. 15m2 a szobám, hát kiváncsi leszek mennyire tudja fent tartani ilyen -6 -7 kinti mellett a belső 20 fokot. Most 24 fokra állítottam.

Csak kiváncsi lennék mennyit fogyszt így az "autofan" hoz képest.

Egyébként LTCA09 gép.

[ Szerkesztve ]

(#9253) fulton válasza vizipok74 (#9249) üzenetére


fulton
addikt

Persze. Meglévő klímához is lehet igényelni ha a specifikációja megfelel az előírásnak (COP). És erről van bizonylatod is az importőrtől.

(#9254) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni,

egy 50 nm-es nappali-konyha-étkező teret kellene lehűteni. Nagy ablak csak árnyékolt van, nagy fa illetve előtető miatt. A nagy melegben 28-30 fokig megy fel a hőmérséklet.

Eddig az "általános" megközelítés alapján 5 kw körüli alap gépeket néztem (főleg akciósat), de az egyik klímás akit hívtam, azt mondta a legújabb 2015 ös modellek már sokkal jobb hatásfokkal működnek, így azokból elég lehet a 3,5 kw is, főleg ha 25 fok alá nem szeretnénk menni.
P.: LG Advance plus P12RL.

Elképzelhető hogy elég lesz?

Szeretném kicsit elviselhetőbbé tenni a nyári meleget, de nem tudok sokkal 200 e fölé menni.

Mi a véleményetek, illetve mit tudtok javasolni? Tényleg annyit számít az évjárat is?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#9255) pjen válasza fulton (#9252) üzenetére


pjen
félisten

Szia.3-4 ezer forint körül kapsz egy konektoros fogyi mérőt.Milió lehetőséggel ,mindent átméregethetsz vele.

(#9256) Zeki válasza dgabor80 (#9254) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki LG-t ajánl, az abban utazik. A katalógus adat meg sok mindent elbír. Az Eurovent meg megmondja a frankót, mert ők meg is mérik azt, amit nekik adnak a cégek.
De lehet elég. Személyes felmérés a tuti.

(#9257) windy válasza dgabor80 (#9254) üzenetére


windy
tag

Az 50 nm-re (gondolom normál 270 körüli belmagasságnál) az általános ökölszámok szerint szükséges az 5 kW-os készülék. Természetesen sok függ a helyiség hőterhelésétől, benapozottságától, a bent tartózkodók számától, stb. Egy dologtól nem függ, hogy a ".....legújabb 2015 ös modellek már sokkal jobb hatásfokkal működnek, így azokból elég lehet a 3,5 kw ....", mert ez nem igaz, a 2015-ös 3,5 kW-os gépek is ugyanannyi teljesítménnyel hűtenek, mint a 2010-esek, vagy 2005-ösök. Valaki nagyon hozzáértő volt ;)

A másik dolog viszont a komfort. Normál belmagasságnál az 5 kW-os készülék olyan légmozgást, huzatot generál, hogy pont az a komfort vész el, ami miatt a klímát szeretnéd. Ezért én legritkább esetben ajánlok ilyen helyre 5 kW teljesítményű készüléket. Inkább két 2,5-est, az árban is hasonló. A másik lehetőség, hogy némileg alul van méretezve a készülék, kicsit többet megy a kompresszor, némileg nehezebben hűti le a lakást, főleg, amikor kinn tényleg 40 fok közelében jár a hőmérséklet.

Tehát a válaszom, igen, lehet, hogy elég lesz a 3,5 kW is, főleg ahhoz, hogy elviselhetőbbé tegye a hőséget, de a fentieket mindenképpen figyelembe véve dönts. Ja, és vegyél inkább japán gépet, jobban jársz, mint a koreaival.

(#9258) BlacKSouL válasza fulton (#9252) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ha azt akarod megtudni, hogy maga a ventilátor mennyit fogyaszt önmagában a 4-féle fordulaton, akkor maxon kb. 30 W, közepes kb. 24W, alacsony kb. 18W, és csendes/éjszakai kb. 12W. Szóval fogyasztás különbség az szinte elhanyagolható. Mindazonáltal ha megy a kompresszor, akkor a szoftvertől függően ezer paramétert néz és változtat a gép, így előfordulhat olyan eset, mint pl. nekünk is néha, hogy tartós 1-es fokozaton összességében kevesebbet fogyasztott, mint csendes módban. Ne kérdezd miért. De az esetek 80%-ában a csendesben kevesebb lehet a fogyasztás, és nem egyértelműen a ventilátor miatt.

És igen, konnektorba dugható fogyasztásmérő igen hasznos dolog, folyamatosan tudja nézni az ember a valós fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9259) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Bár a felszerelendő klíma típusa és kivitelezője még nem dőlt el, de amennyire lehet, szeretném előkészíteni a "terepet". Arra gondoltam, hogy a klímaberendezés tervezett telepítési helye fölé a padlástérben kiépíttetek egy kötési pontot, külön kismegszakítóra kötve. A kiépítést úgy szeretném megoldani, hogy később (vagy akár rögtön) H tarifa szerinti mérőre lehessen kötni, emiatt regisztrált villanyszerelőt bíznék meg ezzel. Ehhez kapcsolódóan két kérdésem van (hátha valaki már megküzdött a kérdéskörrel):
Lehet -e a H tarifa szerinti mérőórát már a telepítés előtt felszereltetni, hogy a készüléket már egyből erre az ágra köthesse a telepítő,
vagy ha nem, lehet -e már eleve úgy kábeleztetni, hogy a későbbi mérőóra felszerelés már csak minimális munkával járjon?
Vagy a külön mérőóra felszereléssel együtt külön kábelezik is a berendezést, biztosítandó, hogy biztosan ne legyen más fogyasztó azon az ágon?
Köszönöm a válaszokat!

(#9260) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok,

Nagyon köszönöm a válaszokat, tudnátok ajánlani modellt is? Mik lennének a japán gyártmányok?
Sajnos a 200-220 e. amit erre tudunk szánni, így lehet hogy ebből csak 3,5 kw-os fog kijönni...
Garanciában illetve magyarországi szervizben/alkatrészben ki a jó?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#9261) koxx válasza dgabor80 (#9260) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba talán még a Pana.

A Daikinnek ill talán még a Panának van hazai márkaképviselete

(#9262) windy válasza dgabor80 (#9260) üzenetére


windy
tag

Gyakorlatilag bármelyik japán klímaberendezés megfelelhet az igényeidnek. Mondjuk gyári képviselete hazánkban csak a Daikinnak van, de a Mitsubishi és a Fujitsu is megfelelő supportot ad a készülékeihez az én tapasztalataim szerint. Mondjuk azt nem állíthatom, hogy túl sok tapasztalat lenne ezen a téren, mert nagyon kevés hibás gépbe futunk bele, pont ezért szeretjük a japán márkákat.

Ha az árakat is nézzük, akkor a Daikin és a Mitsu talán a legvonzóbb, ezeknek eléggé lenn vannak az áraik, így az ár-érték arányuk kiváló.

(#9263) Zeki válasza koxx (#9261) üzenetére


Zeki
nagyúr

Panának már nincs gyártói képviselete.

(#9264) koxx válasza Zeki (#9263) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na ezt nem tudtam, köszi a pontosítást.

(#9265) pjen válasza Zeki (#9263) üzenetére


pjen
félisten

Márka kereskedése van.

(#9266) Zeki válasza pjen (#9265) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Panasonic itthon nem áll a Panasonic klímák mögött. Azt hiszem a CS80 Kft az importőr.

(#9267) pjen válasza Zeki (#9266) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz.

(#9268) fulton válasza pjen (#9267) üzenetére


fulton
addikt

Az mennyire normális (gondolom el van fagyva) hogy a kondenzviz nekem még miótta folyamatosan megy a klíma (mult hét péntek) egy csep viz nem folyt ki a csövön. ?

Javasoltak valami fütőszálat hozzá, tudnátok linket adni ezzel kapcsolatban?

(#9269) Male válasza fulton (#9268) üzenetére


Male
nagyúr

Azóta nekem sem volt... száraz a levegő kint. Majd ha köd lesz, akkor ömlik belőle :)

A fűtőszál viszont engem is érdekelne.

(#9270) pjen válasza Male (#9269) üzenetére


pjen
félisten

A dewi(DL1)lehet kapni fűtő szálat.A stroczek u ban.

(#9271) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!
Édesanyám lakásfelújít, és közben kitalálta, hogy klímát is rakat. Én mondtam neki, hogy Daikint vegyen, de hallgasson a klímaszerelőre. Ő is Daikint javasolt, ezt: FTXV25AB, elvileg 140k most az ára. A beépítést megcsinálják neki.

Kb. 30nm nyitott térben lesz. Szerintetek van ennél jobb megoldás? A zaj és az esztétikum (minél kevésbé legyen látható - tudom, ez nem erről szól, de anyu sem fiatal már... :) ) szintén szempont!

Nagyon köszönöm!

(#9272) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok teljesen hozzá nem értőként fordulok hozzátok, és nem egyből szakikat kérek meg, mert nektek biztosan nem a pénzemre fáj a fogatok.
Szóval adott egy 57nm-es panellakás (3.emelet) ezt szeretném nyáron kellemes hőmérsékletűre hűteni.Nyilván, ajtók és falak, és a lakás kialakításából kifolyólag nem lesz mindenhol egyenletes. Ha lehet akkor annak csak örülök. Viszont a lényeg hogy 2 szobát is kellemesen hűthetővé kéne varázsolni. Az egyik egy nagyobb ~25nm a másik egy kisebb ~10nm-es szoba. Induljunk ki a két szobából vagy ki lehet indulni a teljes lakás hűtésének projektjéből?
Létezik olyan hogy 2 beltéri egységet kapcsolunk 1 kültérire?

Van valami "biblia" féle? Ahol utána járhatok hogy mi is kell nekem?
A segítségeteket előre is nagyon köszönöm :P

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#9273) windy válasza BB9360 (#9271) üzenetére


windy
tag

Az FTXB25/RXB25 jobb választás és nagyon kicsivel drágább, de legalább az valós Daikin gyártás, nem Gree. Az elfekvő készleteket árusítják ki az FTXV-ből.

(#9274) BB9360 válasza windy (#9273) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz.
A Gree rosszabb? Sajna az FTXB vastagabb.
A kicsivel drágább alatt azt érted, hogy 155k? Vagy lehet annál is kevesebbel több?

(#9275) windy válasza BB9360 (#9274) üzenetére


windy
tag

Igen, azt értem, kb. 155 körül lehet kapni a neten.

(#9276) BB9360 válasza windy (#9275) üzenetére


BB9360
aktív tag

Jó, köszönöm.

(#9277) zsebibali


zsebibali
csendes tag

Sziasztok,

Egy családi ház 25m2-es tetőteres (erkélyajtós) szobájába szeretnék klímát.
Két típust ajánlott egy szakember:

General line FUJITSU ASYG 07 LECA 200ezerért
Fisher FSAI PM 90 215 ezerért

Mindkét ár szereléssel együtt.
Szerintetek melyiket lenne nekem megfelelő.
Ő az elsőt ajánlotta jobban.

Ja és a Fujitsu-ra 10 év a fisherre 5 év jótállást ad ha évente karbantartja 7 ezer ft-ért.

(#9278) windy válasza zsebibali (#9277) üzenetére


windy
tag

Szia!

25 nm tetőtér, én látatlanban azt mondom, hogy oda nem 2 kW-os, hanem 2,5 kW-os gépet ajánlanék, amilyen a Fisher. Csak nem Fishert, hanem inkább a Fujitsut. De nem én voltam kinn felmérni, így biztosat nem lehet mondani. Csak kevésnek tűnik....

(#9279) EZoli752


EZoli752
tag

Samsung AR12HSSDBWKNEU - nál van már jobb klíma? :))

3D élelmiszernyomtatás

(#9280) BlacKSouL válasza EZoli752 (#9279) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van AR12HSSFAWKNEU

vagy DAIKIN FTXZ35N+RXZ35N

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9281) zsebibali válasza windy (#9278) üzenetére


zsebibali
csendes tag

köszi a választ.
laikusként, de józan ésszel :-) én is kevésnek érzem a 2kw-ot.
A szakember erre azt mondta, hogy elviszi és nem érezném meg egy klímánál, hogy 2 vagy 2,5 kw-os. Illetve a 2kw-os még jobb is mert komfortosabban hűti majd le a levegőt. (nem olyan hirtelen)

Ma viszont egy másik szerelő Daikin RXB25/FTX25-ot ajánlott 210 ezerért. (szereléssel) Vagy szerinte lehetne még ugyanebből 3,5 kw-os is 220-ért. (de csak azért, hogy akkor a földszinten is lehetne érezni a hatásából.

Szóval most az alábbi opcióim vannak:
Fujitsu ASYG07LECA 2kw 200e 10év gari
Fisher FSAI-PM-90 2,5kw 210e 6év gari
Daikin FTXB25/ RXB25 2,5kw 210e 3év gari
Daikin FTXB25/ RXB25 3,5kw 220e 3év gari

Minőség alapján melyik lenne jobb?

Fujitsu-ból a fenti 2kw-osnál nagyobb teljesítményűt tudnál ajánlani ilyen árkategóriában?
Illetve még milyen márkából/típusból ajánlatos nézelődni?
Gree-t illetve Nord-ot érdemes nézegetni, vagy messze kerüljem? Egyik szerelő azt is ajánlotta ha olcsóbbat szeretnék.

Egyébként a 2,5 kw-os teljesítménynél nagyobbat érdemes nézni, ha az is megfelelő? nem számít a klímáknál túlméretezés? (Árban ugyanis nincs nagy különbség egy 2,5kw vagy 3,5kw teljesítmény között)

[ Szerkesztve ]

(#9282) Zeki válasza zsebibali (#9281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó nagy marha a szerelőd, már megbocsáss! Illetve a 2kw-os még jobb is mert komfortosabban hűti majd le a levegőt. (nem olyan hirtelen) - aki ilyenre képes, semmit sem vennék tőle, mert ki tudja még miben csillogtatja meg a tudását?

A 3.5 kW-os Daikin ftxb már okés gép. Az sem hűti le olyan hirtelen a szobát, ha nem akarod... és igazából nem a lehűtés az érdekes, mert azt akármelyik megtudja gyorsan csinálni, hiszen leveszed a hőt, és felveszed a venti fordulatot, aztán "adjad neki öcsém!" , hanem a szinten tartás. Ezért inverteres.

(#9283) csibor válasza zsebibali (#9281) üzenetére


csibor
őstag

Nekem ilyenem is van Fujitsu ASYG07LECA. 20 nm fűt be. Erre a méretre tökéletes. A másik Fujitsu ASYG09LECA 40nm-re 2 nagyobb., meg két kisebb helységet kifűt. lassan 4 hónap tapasztalat alapján elfogadható a tudása. Ha tudsz ilyet szerezni szerintem neked már elég lenne. 6K-val került többe mint a 07-es. Hűtéshez majd nyáron tudok hozzászólni. 3 év garanciával számolj, mert a 10 évnek azért komoly feltételei vannak.

(#9284) luckyman válasza EZoli752 (#9279) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ez tényleg tudja az automatikus vízszintes légterelést? ( Nem tudja, csak manuálisan, azt pedig gondolom mindegyik tudja ) Ezt nem sok klíma tudja, igaz? Van jelentősége ennek a gyakorlatban? Samunak ez a típusa is beleesik a "koreait inkább ne" kategóriába? Vagy ez vállalható? Vagy még nincs vele sok tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#9285) szunyog199


szunyog199
tag

Sziasztok!

Klíma vásárlás előtt állok. Tavasszal szeretnénk a háló szobánkat felújítani és ezzel egy úttal egy klímát is beszereltetni. Kinéztem egy típust ami viszonylag elég jó árban van, kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok a Whirlpool típusú klímákkal? Whirlpool SPIW 412 típusról lenne szó.

Köszi!

(#9286) Zeki válasza szunyog199 (#9285) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott hagyd a whirlpoolt, ahol van.

(#9287) szunyog199 válasza Zeki (#9286) üzenetére


szunyog199
tag

Nem kötekedésképp, de mi a konkrét gond ezekkel a klímákkal? Meghibásodnak hamar? Zajosak? Talán nem megfelelő hatásfokkal működnek? Tapasztalatod alapján ítéled rossznak?

(#9288) Zeki válasza szunyog199 (#9287) üzenetére


Zeki
nagyúr

Noname. Valami kínai akárki cég gyártja bérbe. Alkatrész, szervíz, megbízhatóság hosszabb távon kérdéses.
Tegyél hozzá, vegyél Daikin klímát.
FTXV35 vagy az újabb FTXB35 (ez a cseheknél készül).

(#9289) BlacKSouL válasza luckyman (#9284) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én speciel nem értem a kérdést. Van két gomb a távirányítón. Az egyiket megnyomom, akkor elkezd föl-le-föl-le legyezni a légterelő. Van egy másik gomb, azt megnyomom, akkor elkezd vízszintesen legyezni jobbra-balra. Bármelyik gombot megnyomom mégegyszer, akkor az éppen adott pozícióban megáll. Újra megnyomva újra megindul.
Ez mondjuk a miénkre igaz. Az egy régebbi Samsung csúcsmodell.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9290) luckyman válasza BlacKSouL (#9289) üzenetére


luckyman
aktív tag

Pedig a kérdés nagyjából ez volt, csak szerkesztési időn belül találtam hozzá egy használatit, abban manuálisan, a lamellákat birizgálva mutatták. Ez lett a vastag betűs. Mondjuk ha csak a csúcsmodellben van, akkora felárat nem biztos, hogy ér ( mármint nekem, aki a kínálat aljáról mazsolázgat ).

[ Szerkesztve ]

(#9291) pjen válasza Acheron (#9259) üzenetére


pjen
félisten

A helyét kilehet építeni előre.Például a Hensel nek van kombi óra szekrénye 1-3 fázisra.A basic ot kell keresni,árban sokkal jobb,de a Csatári is biztos gyárt.A vezetékezést is meg lehet előre csinálni a művek csak felteszi az órát és le plombálja ahol kell.Előe órát nem adnak csak a megfelelő klímához adnak H tarifát.

Luckyman:az én panáimon is kézzel kell viz szintesen állítani a lapátokat pedig nem a legalja modell.

[ Szerkesztve ]

(#9292) luckyman válasza pjen (#9291) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nem pejoratívnak szántam ezt a jelzőt, nehogy félre értsd.

(#9293) luckyman válasza luckyman (#9284) üzenetére


luckyman
aktív tag

Szóval, figyelmetlenűl olvastam, mégis tudja. Így a többi kérdés továbbra is aktuális. Köszönöm.

(#9294) pjen válasza luckyman (#9292) üzenetére


pjen
félisten

Nem sértődtem meg.

(#9295) BlacKSouL válasza luckyman (#9293) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez tényleg tudja az automatikus vízszintes légterelést? Igen ahogy már kiderítetted.
Ezt nem sok klíma tudja, igaz? Meglepő módon nem, van olyan gyártó, akinél már a középkategóriában is benne van, van amelyiknél nincs, csak a felsőben.
Van jelentősége ennek a gyakorlatban? Az függ a felszerelés helyétől, és a használati módtól. Egy vízszintesen folyamatosan legyező befúvás egyenletesebben elosztva hűti/fűti az adott helységet, a helységen kívül már minimális lehet a jelentősége, azonban ha úgy van felszerelve, ami gyakori lehet, hogy a falnak nem a közepére, hanem valamelyik széléhez van közel, akkor a faltól elfelé beállítva fog a szoba közepe felé fújni. Ha pedig távolabbi helységekbe is átfújjuk a levegőt vele, akkor gyorsabb a légmozgás, ha a határoló nyílászáró irányába állítjuk. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy a fentiek az ő esetében jelentőséggel bírnak-e vagy sem.
Samunak ez a típusa is beleesik a "koreait inkább ne" kategóriába? Vagy ez vállalható? Vagy még nincs vele sok tapasztalat? Ezt majd a statisztikailag relevánsabbak megírják. Nekem a miénkkel jók a tapasztalataim, még a garanciálisan történt javítás ellenére is. mod: de ahogy írtam, a miénk egy generációval előbbi csúcsmodell, nem feltétlenül összehasonlítható.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9296) szunyog199 válasza Zeki (#9288) üzenetére


szunyog199
tag

Értem. És egyébként melyek azok a klíma márkák még (Daikinon kívűl) amelyek megbízhatóak, ár érték arányban elfogadhatóak. Mint mondottam, hálószobába szeretném, inverteres kivitelben. Mivel a szobát teljesen fel fogjuk újítani ezért arra gondoltam, hogy a pára elvezető csövet, a 2 rézcsövet és áramot a kültéri egységhez a falba vésve vezettetném el. Egyáltalán ez klíma szerelésnél megoldható? Vagy érdemesebb falon kívül csatornába vinni?

(#9297) Zeki válasza szunyog199 (#9296) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mitsubishi, Fujitsu okésak. A nagyker is.
Igen, kint is megoldható. De kihívsz egy szakit, és felmér, ajánl, elmondja.

(#9298) luckyman válasza BlacKSouL (#9295) üzenetére


luckyman
aktív tag

Köszönöm.

(#9299) Habio


Habio
csendes tag

Sziasztok
Klímát szeretnék egy kb 32 m2-es nappaliba. Sok az ablak. A szerelő ezt a két klímát ajánlotta (gondolom ezt forgalmazza).
1: Toshiba RAS-B13N3KV2-E1
2: GREE comfort plusz GWH12KF

Véleménye valakinek? Vagy nézzek más tipusu klíma után?

(#9300) Zeki válasza Habio (#9299) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha bízol benne és ő fog telepíteni, akkor jó a Toshiba. Bár nem tudom a suppportja milyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.