Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) laszlo168 válasza süti5 (#8299) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igazad van, de mig egy cég beszerzi ( vagyis azt állitja) mondjuk150ezerért, addig én utána járok, és megszerzem 100ezerért, és felszereltetem mondjuk 30 ezerért, addig a cég még plusszban elkér a szerelésért, 50 ezret. Igy lessz egy 130ezerért felszerelt klimából 200ezer, pedig a 130ezresen is van haszon.

(#8302) pjen válasza windy (#8297) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk az én szerelôm a cs80 tól simán felrakta lányoméknál a Genex multi klímát.Azt nem tudom a gariban hogy egyeztek meg.

(#8303) laszlo168 válasza pjen (#8302) üzenetére


laszlo168
senior tag

A garanciát a gyártó álja, ha le kell venni azt is a gyártó fizeti, és a vissza szerelést is.
De ez igy megy egy gázkazánnal, napelemmel, bármivel.

[ Szerkesztve ]

(#8304) süti5 válasza laszlo168 (#8301) üzenetére


süti5
őstag

Akkor lenne igazad, ha olcsóbban be tudnám szerezni.
Körülnéztem akkor, és az árukereső-től kezdve mindent megnéztem és sehol sem volt olcsóbban a klíma sem, akkor miről beszélünk?
Lehet, hogy van ismerősöd klímás cégnél és olcsóbban hozza, nekem nincsen.

Így viszont, hogy ugyanazon az áron hozza, mint a legolcsóbb ár ami elérhető nekem és korrekt a telepítés költsége is, nem jobban megéri ugyanattól venni?

(#8305) windy válasza pjen (#8302) üzenetére


windy
tag

Ha van kapacitásunk, természetesen mi is felszerelünk minden klímát, amit az ügyfél kíván, sőt jelenleg van olyan márka is, amit mi elvből nem forgalmazunk, és ha valaki olyat szeretne, akkor megadjuk a forrást, ahol be tudja szerezni.

Érdekes, hogy mennyire szeretnek egyesek vájkálni mások zsebében, persze ők ingyen dolgoznak, a munkaerejüket, tudásukat, idejüket, ügyességüket ingyen vagy bagóért adják másnak.

Hát, a klímás cégek nagy része haszon-orientált, így a miénk is, ezért hoztuk létre. Mivel a kapacitásunk véges, a nagy nyári melegben, amikor az isten klímaszerelője sem elég, akkor bizony azokat az ügyfeleket soroljuk előre, akik a berendezést is nálunk vásárolják meg. Igen azért, hogy annak a haszna a mi cégünknél csapódjon le, ne pedig egy webáruház gazdájánál, aki semmi mást nem tesz, csak felteszi a készülékek fotóit a netre beregisztrálja az árukeresőre meg az árgépre a weboldalát, és várja, hogy a legolcsóbb megoldást keresők rátaláljanak.
Igen, mi nem tudjuk annyiért adni, mint ők, mert bemutatótermet tartunk fönn, hogy ne csak fotók alapján lehessen választani, valós, szaktanácsot adunk a vásárláshoz, ami több, mint tíz év tapasztalatán alapul, felszereljük, telepítjük a nálunk vásárolt gépet, azután karbantartjuk, és javítjuk is ha elromlik. Ezért vagyunk szolgáltató cég, nem pedig webáruház. Elvégezzük a kötelező iskolákat, megfelelünk az összes hatályos jogszabálynak, előírásnak, és be is tartjuk azokat. Tény, hogy így nem biztos, hogy olyan vonzó az ajánlatunk sokszor, mint akik sumákolnak, de tíz éve ugyanott vagyunk megtalálhatók, ugyanaz a telefonszámunk, sőt még a szerelőink jelentős része is nálunk dolgozik egy évtizede.

(#8306) Klímamester válasza laszlo168 (#8303) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Hát ez nem egészen így van. Nézzük pl. a Mitsubishi esetében, de említhetnénk a Fujitsu, Toshiba, Hitachi, stb. márkákat is.

A fickó megvette a Mitsubihijét, felszereltette jóskapistával - tételezzük fel, hogy szakszerűen. - aztán valamiért elromlik a gép. Jóskapista nem fogja ingyér leszerelni meg megjavítani, mert nincs hozzá semmi köze. A Mitsubishi meg - mivel nincs Magyarországon semmiféle képviselete, ugyan onnan Németországból miért állna bármilyen költséget is?

(#8307) #03969024 válasza nesa (#8191) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudom, hogy milyen a gázfűtésed, de iszonyat butaság azt állítani, hogy elektromos árammal olcsóbb fűteni! Gondolj csak utána: Egy korszerű gázcirkó 1 köbméter gázból 10 kW fűtési energiát állít elő, ennek ára kb. 12 Ft/kW. Ez még mindig csak a fele a H tarifádnak. Ha kicsit kiterjesztjük a kérdést, hogy a gázos telepítési, üzemeltetési és karbantartási költsége hogyan arányul az elektromoséhoz, akkor talán van értelme vitatkozni.

(#8308) hcs57 válasza #03969024 (#8307) üzenetére


hcs57
őstag

A klima 1kW áram felhaszlálása esetén kb 3 kW hőt visz be a lakásba... Így az érvelésed sántít..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8309) pjen válasza windy (#8305) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is kritizáltalak Benneteket egy pillanatig sem,csak picit úgy lehetett érteni,máshol vásárolt klímát nem szereltek.

(#8310) Zeki válasza Lala6 (#8294) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nos.. nem tudom neked melyik Mitsubishid van... MSZHJ25VA van nekem. Megy egy Daikin FTX35JV1B
Ergo van viszonyítási alapom. A Daikin a halkabb. Nem írtam sehol sem, és senki sem, hogy hangos a Mitsu. Azt írtam, a Daikin a halkabb.

És mint kiderült, te "okosba" szeretted volna.

Tudod a szembe szomszéd is okosba kérte és kapta a Panasonicot, aztán hízott a mája, de ügyes volt. Most meg szidja a Panasonicot, meg mindenkit, hogy az egész nyarat (ami forró volt), végigszenvedte, mert puszira gariban senki sem akarja a szezonban megcsinálni. Mert az okosban cucc telepítője lelépett külföldre. És ide falura senki sem jön ingyen. Pláne hogy köze sincs sem a klímához, sem a telepítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#8311) pjen válasza Klímamester (#8306) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem is a Mitsubishi fogja állni a költégeket mert Neked hozzájuk semmi közöd.A te költségeidet az fogja állni aki a garit adta,Te vele vagy kapcsolatban.Ha veszel egy Tv t az MM ben és gari idő alatt elromlik simán mehetsz az MM be és megoldják,csak tovább tart.

(#8312) laszlo168 válasza pjen (#8311) üzenetére


laszlo168
senior tag

Be sem kell menni, ők küldenek érte valakit, akár a klimáért is.

(#8313) #03969024 válasza hcs57 (#8308) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ezt azért gondold át még egyszer...! 300% hatásfok?

(#8314) nesa válasza #03969024 (#8307) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem butasagot beszelsz, hiszen nem vagy tisztaban a hoszivatyuk mukodesevel es hatasfokaval.
Azert amikor a postan a pult elott alok erze hogy a villanyal futeni jo dolog.

Tetszik amikor itt paran megmagyarazzatok hogy miert nem eri meg futeni klimaval, tavaly Laszlo magyarazta biztos rossz a villanyora ......

lancerboy

Igazad van mert akar 1kw kijon 4kw is a 3 eleg rossz ertek azt kb -5 fokon tudja.

de egy atlagos gep is cop 3,6 tud, es siman vannak 4 felettiek is

[ Szerkesztve ]

(#8315) Zeki válasza #03969024 (#8313) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen. Olvass utána a hőszivattyúk működésének, és ne oktondi módjára osszad az észt.

(#8316) laszlo168 válasza nesa (#8314) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én nem akartalak megbántani, a villany óra nem rossz, csak az idő elteltével kevesebbet mér, akár a vizóra.
Ezért van az mikor lecserélünk egy órát, később jönnek hogy megnőtt a fogyasztás vizsgáljuk ki.
A vizsgálat pedig bebizonyitja hogy az új óra pontos.

(#8317) nesa válasza laszlo168 (#8316) üzenetére


nesa
veterán

zsir uj digitalis oram van a H tarifa miatt.

(#8318) #03969024 válasza nesa (#8314) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az azért érdekes, hogy 4 körüli SCOP értéket írogatnak mindenütt, csak azt nem írják, milyen külső hőmérséklet mellett... A forgalmazók leírásai is megtévesztőek, ők szerintem vagy nem láttak pl. padlófűtést, vagy félrevezetik a népet... Rásegítésre tényleg jó lehet, de a teljes fűtést azért csak nagyon komoly hőszigeteléssel merném kipróbálni...

(#8319) hcs57 válasza #03969024 (#8313) üzenetére


hcs57
őstag

Az enyém "380" %, pontosabban a kinti hőt hozza be, erre elhasznál 1kW áramot, miközben behoz 3,8kW meleget... Ez kb fele költség, mint a gáz, ha van H tarifád.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8320) hcs57 válasza laszlo168 (#8316) üzenetére


hcs57
őstag

A villanymérő mitől mérne idővel kevesebbet, mint a vízmérő? Talán vízkövesedik az árammérő?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8321) csemberlen válasza laszlo168 (#8316) üzenetére


csemberlen
őstag

Gondold csak át, ha így lenne akkor sűrűn cserélnék az órákat. Olyan van, hogy a régi fogyasztásmérők nem mérték a nagyon kis fogyasztást. Pl egész éjjel ment pár dolog stand by üzemmódban 10-20W-ot fogyasztva. Erre nem indult be a régi, az újak viszont igen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8322) Zeki válasza #03969024 (#8318) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az új SEER és SCOP mutatószámok esetében több mérési pontot definiálnak, amelyek valamennyien befolyásolják az osztályozást. Az „S“ jelentése „szezonális“.
Az üzemelés több mint 90%-át kitevő részterheléses üzem fokozott figyelembe vételével a hatékonyságot újra, és lényegesen reálisabban értékelik.
Mérési pontok a hűtési tartományban:
Ezek 20 °C, 25 °C, 30 °C és 35 °C külső hőmérsékleten vannak.
A hűtési üzemmódot illetően a strasbourgi éghajlati adatokat egész Európára jellemzőnek fogadták el. A mérési pontok súlyozása a hőmérsékleti adatok alakulásának megfelelően, eltérően történt.

Mérési pontok a fűtési tartományban:
A fűtési üzemmódra nem készült Európa-szerte egységes hőmérsékleti profil. Három – meleg, közepes és hideg – éghajlati zónába való besorolás történt, különböző terhelési profilokkal.
A gyártó a bivalens pontot (= a legmélyebb külső hőmérséklet, amelyen a hőszivattyúval a teljes szükséges fűtési teljesítményt szolgáltatják) -10 °C és +2°C között szabadon választhatja meg, ezáltal a 100% fűtési terhelésre (=PdesignH) eltérő értékek adódnak. Ezért az SCOP értékek csak feltételesen hasonlíthatók össze egymással.

(#8323) pjen válasza #03969024 (#8318) üzenetére


pjen
félisten

Kétszintes 130 nm családi ház,10 cm hungarocell hôszigetelés,viszont normál fa ablakok,nem kicsik..4 Pana ethera klíma röhögve befûtötte egész télen,kb a gáz díj 2/3 áért normál tarifával.

(#8324) #03969024 válasza pjen (#8323) üzenetére


#03969024
törölt tag

"kb a gáz díj 2/3 áért normál tarifával."

Tehát, kb. 8 Ft/kWh-val számolhatunk, ha normál tarifa. Ebből az következik, hogy az átlagos SCOP 5. Megint tévednék? :)
H tarifával kb. a fele. Miért nem mentek még tönkre a gázszolgáltatók?

[ Szerkesztve ]

(#8325) pjen válasza #03969024 (#8324) üzenetére


pjen
félisten

Én nem számolgattam semmit,azt vettem alapul,hogy az elmult 2 tél nagyjábol azonos volt.Aztán egymás mellé tettem a tavalyelotti gáz és tavalyi villany számlát.Ehhez hozzá tartozik,hogy C24 cirkó van + lapadiátor.

[ Szerkesztve ]

(#8326) Zeki válasza #03969024 (#8324) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán mert sok klíma drága, talán mert sokan ezt még nem fedezték fel, talán mert nem mindenki szereti a szelet a lakásban.
Nekem is van 2 klímám, de a padlófűtés komfortja messze megelőzi. Így télen csak huzatolás után megy, hogy gyorsan visszamelegítsen.

(#8327) nesa válasza #03969024 (#8324) üzenetére


nesa
veterán

Azert mert a kocsmakba/ buszmegalokba.... meg mindenhol az egyesekhez hasonlo emberek osztjak az eszt a legtutibb dolgokrol nagyon hatarozottan elodva a hulyeseget.

En meg akkor epitettem ki a gazt amikor boven volt gazar tamogatas a kazan+csovek+gazszerelo+ radiatorok tobb mint 800K volt ugy hogy csak a gazszerelonek fizettem a gazmu fele mar kivolt fizetve a gazcsonk.

A kazant + 1 bojlert helyeztek uzembe csoveztek engedelyek minden ami kell volt 600+k ebben a gepek is benne vannak.

Nem olcsobb a gazt se bekotni.

[ Szerkesztve ]

(#8328) Lala6 válasza windy (#8297) üzenetére


Lala6
őstag

Windy, direkt nem akartam írni erről semmit...
Számlát szerettem volna a szerelésről és a készülékről is a cégem nevére, ez nem ment. A máshol vásárolt klíma is ugyanezért jött szóba, mert nekem számla kellett róla, a webshop-ok pedig adnak arra a névre, ami megadok. A szerelő, aki felrakta, adott számlát korrektül, semmi trükközés. Ha vissza olvasol írtam már, hogy szinte alig találtam olyan céget, aki számlát ad, nem én akartam trükközni...

(#8329) Lala6 válasza Zeki (#8310) üzenetére


Lala6
őstag

Nem okosba szerettem volna, nem akartam olcsóbban, nem akartam áfa nélkül, csak számlát szerettem volna a cégem nevére,ebben semmi okoskodás nincs. Ha én eladok valamit, akkor kutya kötelességem számlát adni arra cégre, amit nekem megadnak, a klímánál ez nem mindig így van.

[ Szerkesztve ]

(#8330) Lala6


Lala6
őstag

Úgy látom nekem esett a figyelmeztetésben részesült forgalmazó és az érdekeit védő fórumozó is, többet én erről a témáról nem írok.
A legjobb klíma a Daikin és a legjobb klímaszerelő cég a Windy, aki mást mond az hülye.

(#8331) Zeki válasza Lala6 (#8330) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom minek megsértődni.
Ez egy fórum, ahol mindenki elmondhatja a véleményét. Nem kell hogy egyezzenek.

(#8332) süti5 válasza Lala6 (#8330) üzenetére


süti5
őstag

Azt se hallgassuk el azért, mennyi embernek szereltek ők itt a fórumon is, és eddig nem volt negatív visszajelzés, legalábbis én nemigen emlékszem rá....
Ahogy fentebb is írtam, nálam két klímát szereltek, szüleimnél és haveroméknál is ők voltak, és korrekten szerelték, minden okés volt.
Akkor most ne írhassam le, mert ez egy fórum :F

(#8333) Zeki válasza süti5 (#8332) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, csak azt szabad leírni, hogy a bal szomszéd Kazincbarcikán lakó öccsének a fiának az osztálytársának, akinek az apja Baján él, ott xy 30-ért feldobott egy vortexet, és nagyon megvan elégedve. Sőt, szerinte bőven jó az is mindenre, hiszen hűt, és bolond aki többet ad ki ezért.

(#8334) Zeki válasza windy (#8305) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hát, a klímás cégek nagy része haszon-orientált, így a miénk is, ezért hoztuk létre.

Minden cég az.
Nem szeretetszolgálat egy sem. Pláne hogy az állam mindent jól megsarcol.
Épp a napokban gondolkodtam el, hogy a sokak által olcsónak mondott Auchan igazából rohadt drága nagyon sok napi cikkes terméknél (is).

A klímás cégeket meg zöld kártya, kék kártya, engedélyek, regisztrációk, stb külön húzzák. Mondhatni lassan veszélyes üzemnek lesz nyilvánítva.

(#8335) fi:zi'k válasza Zeki (#8334) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csendben elmorzsoltam egy könnycseppet. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8336) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na akkor én jófiú vagyok?! Midea,fisher,lg,nu style és nem ismerem windyt..:DD

nesa
Annak higgy,amit az órád mutat. Én is veled értek egyet. Ja gázról meg annyit,hogy persze mikor sárgán ég akkor is neki úgy fűt(cng-sek nyúlják aztán no nyomás a rendszerben). Apósom is azért dobja ki a gáztűzhelyt,mert egy k..va levest nem lehet normális idő alatt megfőzni a príma gázon nyáron...hát még télen!)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8337) Zeki válasza Quqesz (#8336) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, nálunk amire lehet kukta van. A sütő meg elektromos.

(#8338) windy válasza Lala6 (#8328) üzenetére


windy
tag

Ne haragudj, de nem az nem ment, hogy számlát állítsunk ki a telepítésről és a készülékről, hanem az nem ment, hogy valótlan számlát állítsunk ki. Mivel helyhez kötött készülékről van szó, és nekünk le kell jelenteni minden egyes berendezést és annak telepítését (helyét) gyári számát, stb. a Nemzeti klímavédelmi Hatóság felé, ezért nem állíthatok ki számlát egy teljesen más helyre, mint, ahova a telepítés megtörtént. Ha a cég székhely vagy telephelye a lakás, ahova felkerül a klíma, akkor semmi gond, de ha ez nem stimmel, akkor nem megy a dolog.

Sokszor előfordul, hogy valaki el tud bizonyos dolgokat számoltatni a céggel, ahol dolgozik, vagy esetleg a cég az övé, de ez klímaberendezések esetében szabálytalan és mi nem vállaljuk be. De hát ,mindig van, aki beválallja.....

(#8339) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok

Debrecenben(vagy Hajdúböszörményben) milyen klímás cégek vannak, akiknek van árlistájuk és kivitelezéssel is foglalkoznak? a klímának mekkora lyukak kellenek a beltéri és kültéri egység összekötésénél ha a fal külső és belő oldalára lenne telepítve egymás mögé? valamint 10cm-es szigetelésre hogy rögzítenek egy 30kilós kültérit? valamint egy 20m2-es nappaliba(itt lenne a beltéri) és a belőle nyíló 3db 10m2-es szobát vajon mekkora hűtene le, ha a legdurvább forróságban is 27fok volt max(szigetelés, műanyag nyílászárók), mert a 3,5kW-ost kissé sokallom, elvégre max 5 fokot kellene hűtenie....
milyen márkájú klímával érdemes foglalkozni, ami ár/érték, valamint hangkibocsájtásban jó? van valakinek véleménye a whirlpool-okról?

ezekre a kérdésekre ha bárki tud válaszolni, szívesen veszem!

[ Szerkesztve ]

(#8340) Szolti


Szolti
csendes tag

Sziasztok!

MITSUBISHI MSZ-FH35VE A+++
MITSUBISHI ZEN MSZ-EF35VE B AAAA

A fenti klímákkal kapcsolatban az alábbi kérdések merűltek fel bennem:

1. Melyik az energia takarékosabb A+++ vagy AAAA ? Mi az hogy AAAA ? :)
2. Az FH-ban lévő pollen és baktérium szűrő mennyire működik megbizhatóan? Vagy ez csak marketing?
3. Hogyan és milyen gyakran kell tisztítani\cserélni ezeket a pollen szűrőket, mennyibe kerül a csere\tisztítás?
4. Ti melyiket választanátok? :)

Köszönöm! :R

(#8341) Zeki válasza diablo1984 (#8339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az index fórumon a Deklima egyik képviselője van jelen.
Vakon ezt nem lehet megmondani mekkora kell, de a 3.5kW a minimum. De lehet 5kW is kell.

Kérdezd őt! Személyes felméréssel többre mész.

(#8342) krx21 válasza Szolti (#8340) üzenetére


krx21
nagyúr

Én az MSZ-FH35VE választottam... Többet tud... A ZEN pedig design típus, van belőle fekete is...

(#8343) diablo1984 válasza Zeki (#8341) üzenetére


diablo1984
veterán

kellene? a gyári értékek alapján negyvenpár m2-ig kell a 3,5kW-os, de nálam max 5 fokot kellene hűtenie, mert 2 hét tartós 40 foknál is max 27 fok volt a lakásban, én ebből arra gondolnék, hogy egy alap 2,5kW-os is megoldaná a dolgot, a 20m2-es nappalit lehűtené, a szobák ajtaját max nyitva hagynánk és úgy hűlne, nem fagyasztani akarunk, csak hűteni! az 5kw az szerintem túl durva egy ilyen szigeteltségű háznál már hűtőkamra lenne...... :U

(#8344) süti5 válasza diablo1984 (#8343) üzenetére


süti5
őstag

A szigeteléssel azért óvatosan. Nálunk is jó a szigetelés, ami valóban kint tartja a meleget egy darabig, de onnantól, mikor hőségriadó meg ilyesmi van és éjjel sem hűl le a levegő, már minden átmelegszik és ugye a jó szigetelés nem engedi ki a hőt.... Nálunk sem megy lehúzott redőnnyel feljebb 27, max 27,5 foknál, de simán kell a nappaliba a 3,5-es klíma, pláne ha a szobaajtókat is nyitva hagyod és oda is hűteni szeretnél. Ja és mindig számolni kell a belső hőtermelő forrásokkal is, úgymint emberek, hűtő, főzőlap, sütő, tv, laptopok stb...

Én oda se vennék 3,5-nél kisebbet, az tuti.

Ja, és hűtőkamra effektustól ne félj, csak megfelelő klímát kell választani, nekem pl. 3,5-es klíma van a hálóban is, ami 8nm2:)

[ Szerkesztve ]

(#8345) Zeki válasza diablo1984 (#8343) üzenetére


Zeki
nagyúr

Beállítod a klímát 27 vagy 26 fokra, és jé, nem lesz hűtőkamra. Az inverteres klímák ugyanis ahogy közelítik a beállított értéket, visszaveszik a teljesítményt, és nem fújnak be olyan hideget.
A csak kinyitom az ajtókat 3 szobára? Nézd ne velem perlekedj itt, hogy szerinted elég oda a kettőésfeles, hanem majd a klímással, aki kimegy, felmér, és ajánl gépet. Csak aztán ne hívogasd, hogy a kettőésfelesed nem elég, meg pörög folyamat... ha már csakazértis rábeszélted, hogy juszt se adjon neked háromésfelest.
Hidd el a háromésfeles is VISSZA TUD SZABÁLYOZNI! Akár oda is, ahova a kettőésfeles.

Tudod, az egyliteres Corsa is megy 40-nel meg az 1.4 literes is. De az utóbbiban több a kakaó, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#8346) diablo1984 válasza Zeki (#8345) üzenetére


diablo1984
veterán

klímát beállítom 26-27 fokra......

max ennyi van a házban 2 hét hőségriadó után! 22 fok lenne a cél fixen és stabilan!

meggyőztetek, a 3,5-es lesz az alap, de nem tudom még, hogy kiféle legyen, valszeg ár és márkafüggő is lesz, meg a sok gari sem hátrány!

szezonon kívül szoktak akciók lenni?

(#8347) Zeki válasza diablo1984 (#8346) üzenetére


Zeki
nagyúr

22 fok kell? 4 szobára? 1 helységből? Ott lesz 22 fok ahol a klíma van.
Idén aligha lesznek akciók, minden fogy mintha ingyen lenne. Sőt, nem hogy fogy, hanem elfogy. Vagy már elfogyott.
Amúgy sok éves tapasztalatom szerint vagy a nyári szezon elején van jó akció, vagy az év vége előtt, raktáron maradtak kiárusítása.
Boltonként változóan, szezon után a hiperekben szoktak kiárusítások lenni. De ez tényleg boltonként változó, katalógusban nincs benne, csak bemész és észreveszed.

Ja, és az sem mindegy, hogy amikor a nagyker beszerezte a klímákat, milyen volt az usd/huf árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#8348) diablo1984 válasza Zeki (#8347) üzenetére


diablo1984
veterán

a nappali a lényeg, ha 1 helyen központilag 22 fok van, akkor a többi is idővel igazodik, nappal a nappaliban tespedünk, a szobába annyira nem melegszik fel a hőmérséklet, oda csak aludni járunk!

lg milyen lehet? 10 év gart gondolom nem vállalnak romra?pl ez nem tűnik rossznak sem.....

(#8349) fi:zi'k válasza diablo1984 (#8348) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

10 év max a kompresszorra van (mint a mosógépeknél a motorra) szerintem.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8350) Zeki válasza fi:zi'k (#8349) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az LG SEM AD 10 év garit a klímára. Vagy a nagyker, vagy a bolt árulja így. A Fujitsunál a nagyker, és feltétel az évenként 2x karbantartás. De azt hiszem hogy hivatalosan nem is használhatod egész téli fűtésre.

Az LG-ről már leírtam hogy mi a szakik véleménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.