Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) pjen válasza vzsryl (#60999) üzenetére


pjen
félisten

1,ha az az egy meghal, egy sincs.
2, zaj.
3, szerintem lefujja a fefed.

(#61002) freeknight válasza vzsryl (#60997) üzenetére


freeknight
őstag

Egy üzemcsarnokba/műhelybe elmegy az 5 kw-os, lakóházba nem akarsz olyat.
Fűtésre meg nem is lesz jó, a nappali-étkezőt fogja melegíteni, a lényeget, a szobákat már nem. Olyasmi lesz, mint a régi kemencés idők, a közelében nem bírsz megmaradni (csak itt nem elsősorban a meleg, hanem a zaj meg a huzat miatt), de a távolabbi szobában már nagykabát kell. A meleg sajnos nem árad olyan szépen.
De ha tényleg csak rásegítésre kell, elég lehet egy 3,5 kw-os is központi helyre, aztán később a szobákba is tehetsz még 2,5-es egységeket, ha csak klímával akarsz majd fűteni egyszer.

(#61003) vzsryl válasza freeknight (#61002) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tervben van majd a szobák ellátása is, de most még egy klímára se volna valójában keret (villany, víz, burkolat stb. mindent lecserélünk), de úgy megindult a kereslet, hogy pár hónapon belül itt is számítok egy ár duplázásra.

btw. 3 mérőórás szekrény szerda óta kész van, 3 fázis bent, és már csak napelemre kell spórolnom + a többi klíma stb…

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61004) cs1964 válasza #73959936 (#60962) üzenetére


cs1964
csendes tag

Ajánlatot nem kaptam. Árukeresőről vettem az árakat.
Egyedüli árajánlat a következő:
Sinclair MARVIN SIH + SOH-12BIMW 3,5 Kw 316000 bruttó.
Hova menjek ajánlatokért?

(#61005) cs1964 válasza vzsryl (#61003) üzenetére


cs1964
csendes tag

mennyiből jött ki a mérőóra szekrény munkadíja ? Ha szabad érdeklődni? Lehet privátban is.

(#61006) freeknight válasza vzsryl (#61003) üzenetére


freeknight
őstag

Nyugi, nem csak a klímák ára fog duplázódni, lesz itt még más kanyar is a dolgokban. Szigorítanak és emelnek a H-tarifán is, illetve ki lesz vezetve a szaldós elszámolás is a napelemeknél. Most bedobták ezt a nagyon vonzó korlátlan 36 ft-os tarifát, hadd vásároljanak az emberek klímákat, legalább elverik a megtakarítást meg jön egy csomó áfabevétel. Aztán majd jó fideszes módon egy nappal fűtésszezon előtt bejelentenek.
A jelenlegi tényleges piaci áramárakat elnézve túl szép ez a 36 ft-os H-tarifa, hogy igaz legyen, legalább annyira fenntartható, mint a rezsicsökkentés.
Szóval én most már inkább óvatosabb lennék. Az 5 kw-os klíma azért sem jó ötlet, mert többet fog enni, és a gyakorlatban nem biztos, hogy jobban fog muzsikálni, mint egy 3,5-es, abban az esetben, ha a komplett házat szeretnéd fűteni vele.
Lehet még az is járhatóbb út, ha egyetlen 2,5-est teszel a hálóba, aztán ha télen tényleg jön az armageddon, csak azt fűtőd igazán, a ház többi része lehet 18 fok körül.

[ Szerkesztve ]

(#61007) vzsryl válasza cs1964 (#61005) üzenetére


vzsryl
nagyúr

400+Áfa. 1 mérőóra 300k, 2 óra 350k, 3 óra 400k. Nekem lesz 3x20A + 16A vezérelt (bojler), aztán majd a H tarifának is valamennyi. Kifizetni ugyan nem tudom még a teljesítmény növelést, mert az EON elcseszte a címet, de remélem jövő héten tudok új számlát intézni.

Szerk: A 76A lesz 217.932Ft, aztán a H tarifánál is ahány amper, annyiszor 4953Ft.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61008) curbowka válasza vzsryl (#60997) üzenetére


curbowka
csendes tag

Van a kettő között is, Mitsubishiből van HR42 meg AP42 is, az AP42 1 decivel hangosabb a 35-nél, a HR42 pedig 3 decivel, de így is 24 dB-től indul. Egy kínai mellett még ez is csendes, plusz nappaliba nem mindenkinél elvárás, hogy néma legyen. A legtöbb hűtő 35-40 dB környékén berreg.

(#61009) minas válasza gabor9991 (#60972) üzenetére


minas
aktív tag

Jogos, igen.

(#61010) Atis45 válasza curbowka (#60985) üzenetére


Atis45
aktív tag

"Most mindenki igyekszik szigetelni"
Ez egy picit enyhe túlzás. Az emberek többsége egy 3-4-500 ezres klímát nem tudnak kifizetni, nemhogy egy többmilliós szigetelést. Nálunk itt a házba van 60 lakás, és 4 vagy 5 klíma van. Nagyon sok embernek a napi megélhetés gondot okoz, nemhogy többmilliós fejlesztésbe kezdjen.

(#61011) Castell válasza freeknight (#61006) üzenetére


Castell
aktív tag

A H tarifát nem fogják eltörölni, max. lezárni és benne hagyják azokat, akik beléptek. A napelemes szaldós elszámolás kivezetése pedig uniós előírás. Azonban, mint korábban írtam az áram és gázszolgáltatók 3 havonta felülvizsgálják az árakat, ergo 3 havonta emelés lesz, ugyanis az áram és a gáz tőzsdei ára folyamatasan emelkedik. Ezeknek köze sincs pl. a H tarifa megszűnéséhez. Az, hogy 3 hónap múlva áremelkedés lesz, és a H tarifát érinteni fogja, ez szinte biztos. De majd az akkori állapotoknak megfelelően még mindig egy kedvezményes fűtési opció lesz. Szóval én nem gondolom, hogy aki most beruház a H tarifára, az ráfázna. Sok napelemesre is aggattak különböző jelzőket a múltban, de ők is köszönik szépen jól meg vannak...

Más:

Továbba nálunk alap a gázfűtés, miért fűtenénk csak klímával, amikor az éves gáz keret adott kedvezményesen? Szó nincs még arról, hogy nem lesz áram vagy gáz. Ez kb. olyan pánikkeltés, mint a covid idején, mki felvásárolt mindent, mert nem lesz. És volt, lett :)

(#61012) poli27 válasza freeknight (#61006) üzenetére


poli27
veterán

Pont a hálóba kell 18 fok szerintem a nyugodt alvás miatt (én pl nyitott ablaknál alszom általában télen is), és oda ahol nappal tartózkodsz több... ez hülyeség szerintem amit mondasz...

(#61013) poli27 válasza vzsryl (#60997) üzenetére


poli27
veterán

akkor minden helységbe kell klíma, különben nem működik fűtésre... a meleg nem úgy megy mint a hideg levegő aminek egy köszöböt kell kb átlépnie... az ajtók feletti falon kéne átmenjen, ami ugye nem működik..

(#61014) Atis45 válasza poli27 (#61012) üzenetére


Atis45
aktív tag

Az szerintem mindenkinél más hogy hány fok neki a komfortos hőfok. Van aki pl már a 22 foknál fázik.

(#61015) vzsryl válasza poli27 (#61013) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok. Két dologgal számolok, ami vsz. kicsit segíthet:
1. A szoba ajtók felé fog fújni a klíma.
2. Van a födémen két réteg kőzetgyapot szigetelés.

Illetve most elsősorban az “élettér” fűtése lényegesebb. Aludni hűvösben sokkal jobb. Az eladott lakásunkban is 19 fokban aludtunk az asszonnyal, és nagyon pihentető volt. Ami problémásabb, az a gyerekszoba. Ott 20 fok fölé kell menni, de még agyalok a megoldáson. Szerintem megkapja az összes radiátor azt a tekerentyűt, amivel pöpecül lehet szabályozni. Ez utóbbira van szakember rokon, aki segít ebben.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61016) toome1985


toome1985
tag

Helló! Most írnám meg épp a H tarifás igénylőt a sensirákra. Nem igazán találom hogy mennyi a névleges és a maximális üzemi áramerősség. Valaki töltött ki mostanában? Nagy segítség lenne ha elküldenétek a kitöltendő adatokat. Tipus: RXF25C5V1B
Mit kell még leadni hozzá? Energiacimke? Valami más? A greemnek nincs meg az energiacimkéje, ha kell elég letölteni valahonnan?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#61017) bb71


bb71
őstag

Sziasztok!

Átolvastam a TÖ-t.
Jól látom, hogy gyakorlatilag csak a japán márkákat ajánljátok: Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Toshiba? A többire rá se nézzek?
Van egy ezer éves Dimarsonunk, évente karbantartva (tisztítva általam, egyszer gázmennyiség lett ellenőrizve 2016-ban) - még mindig fűt.
Van egy Fisher FSAIF-Pro-124AE2/FSOAIF-Pro-124AE2 párosunk. 3/6 év garival. (elméletileg még az éves karbantartásokat is számlával kellene tudnom igazolnom, sajnos a telepítő egy sz@r alak volt, egy második első évben adott számlát, utána nem, megbeszéltünk egy időpontot - két hét múlva jelent meg se szó, se beszéd... Idén márciusban jeleztem a karbantartási igényemet, természetesen ez is elkurvult és a megbeszélt - naptárjába feljegyzett - időpontban nem jelent meg, ez 2-3 hónapja volt, azóta várom...

Mindezt azért írom, mert pl. a Gree 10 év garit ad, de évente 2x kell karbantartást végeztetni rajtuk. Megéri így, mármint pénzügyileg? Miközben a Daikin 3 év gari??? Hogy van ez?

Másik, amit "benéztem", hogy egy 4,3x11m hosszú lakásrészt gondoltam egy klímával lefedni, 2 ajtó, konyha, folyosó, nappali - de pont most írtátok, hogy a hideg átkúszik a küszöbön, de a meleg fent beáll az ajtó feletti lukba... ha az ajtóval szemben teszik, akkor sem fog eljutni a nappaliig a meleg a konyhából ezek szerint? Gondoltam egy 3,5kW-ra, hülye ötlet, jól gondolom?

Köszönöm, ha tanácsol valaki.

(#61018) rmihaly válasza bb71 (#61017) üzenetére


rmihaly
tag

Egy rajz ezerszer többet ér. Van két klimád (hol?), teszel még egyet egy 11m hosszú 4,3 m széles folyósóra amin 2 ajtó van és a végén a nappali? 3,5kW os klima erre így nem jó -persze lehet nem jól értelmezem a leírásod.

Itt sokan maguk takarítják a klimájukat és megvannak elégedve vele -persze lehet gari nincs de ettől függetlenül a tisztítás, odafigyelés megvan.
Ha valami zaj, zörej, hibakód lenne biztos előbb hívnának szerelőt minthogy a klima végleg széthajtaná magát a rossz üzemállapot miatt.
Ha neked nem éri meg a szerelő által biztosított szolgáltatás, ne vedd igénybe.

(#61019) bb71 válasza rmihaly (#61018) üzenetére


bb71
őstag

ezen a szinten nincs klíma, szinteltolásos a ház, egy szinttel feljebb van a Dimarson, onnan a hideg is lefolyik... nyáron erre a szintre (1,2m a szintkülönbség).
A Fisher meg külön szinten van a szülőknél.

********
Azt mondod, hogy egy Gree-t megveszel és nem hívsz szakszervizt a karbantartásra, amíg lenne gyári gari rá?
Gázt is tudtok ellenőrizni, vagy azal nem törödtök?

(#61020) Castell válasza bb71 (#61017) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia!

Ha van pénzed rá, akkor japán, kb. minden klímás ezt vallja. De a Daikin-ról is tudni kell, hogy az alsó kategória részint made in turkey, de gondolom meo és licenc alapján készül... Sok ismeretlen klíma márka van, ezek biztos, hogy valamely nagy gyártó matricázott termékei, kisebb módosításokkal... Itt az alaktrész utánpótlás, szervízháttér miatt kiforratlan márkát nem érdemes venni.

Fűtésre 4.6 scop érték fölött ajánlják a klímákat fűtésre, bár valaki 4 scop-osat is elegendőnek tartja.

(#61021) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Szüleim kertesházába tervezünk beszereltetni egy újabb klímát a Gree G-tech (3,5 kWh) mellé. Egy Syen Muse 2,7 kWh lenne a kiszemelt. A konyhába kerülne nyáron hűtésre, illetve most a gázár helyzet miatt télen fűtésre. Az a terv, hogy a két klímával leszorítanák a gáz fogyasztást annyira, hogy beleférjenek a kedvezményes keretbe nagyjából. Két klímával nagyjából el lehet ezt majd érni szerintetek egy 90 négyzetméteres házban?

(#61022) bb71


bb71
őstag

Ez a klíma gyártó összefoglaló nálatok is megállja a helyét? [link]

(#61023) South Velen válasza bb71 (#61022) üzenetére


South Velen
addikt

sponsored by Fisher

(#61024) bb71 válasza South Velen (#61023) üzenetére


bb71
őstag

igaz, már látom a fényképeken...

(#61025) Castell válasza bb71 (#61022) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát a Fisher kapta a legnagyobb pontszámot, nem azt mondom, hogy rosszak, na de :)

Egyébként jó összefoglaló, és segíthet a választásban is. Bár annyi vélemény van egy-egy típusú klímáról pro és kontra, hogy nehéz lehet a választás. A legvitatottabb típus jelenleg a Gree Comfort X :)

(#61026) margithid


margithid
veterán

A h tarifa hogy működik gyakorlatban?
Be van kötve és oda kell vezetni minden konnektorhoz amibe a klíma be van dugva? :)
Vagy valami módon felismeri a klíma fogyasztást?

(#61027) pjen válasza margithid (#61026) üzenetére


pjen
félisten

A H tarifa egy külön villanyóra, Fi relével kismegszakítóval innen megszakítás nélkül kell menni a kábelnek a klímáig. Mint a bojler éjszakai bekötése. Nálam például felrakták az órát + kismegszakítót. Onnan már én vittem a kábelt a klímához, hiszen nincs plombálva.

(#61028) vzsryl válasza pjen (#61027) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És ahhoz is ki kell fizetni a teljesítmény bővítést. Feltéve, hogy már 32A felett van a dolog, de valószínűleg felette.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61029) windy válasza bb71 (#61022) üzenetére


windy
tag

A lassan hároméves cég óriási tapasztalata alapján készült lista....cseppet részrehajló...

(#61030) bb71 válasza windy (#61029) üzenetére


bb71
őstag

A tulaj 21 eve foglalkozik ezekkel...

(#61031) mauimagic válasza windy (#61029) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nem kell gonoszkodni, lehet vakvéletlen is, hogy minden kategóriában az Újvilágot felfedező úriemberről elnevezett hazai klíma nagyker márkái a befutók... ;]

(#61032) margithid válasza pjen (#61027) üzenetére


margithid
veterán

Aha.
Magyarul ha én 4 klimát akarok egy házba, akkor mindegyik konektorjához oda kell vezetni?
Nem tudom, hogy ezt falbontás nélkül meg lehet oldani?
Mi van ha abba a konnektroba mást is használok, nem csak klimát?

(#61033) DroiDMester válasza margithid (#61032) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Leírták már!

NEM lehet konnektorba H-tarifa! Egyenest a H-s órától megszakítás nélkül kell vezetni, és direktbe bekötni a klímába, mást nem szabad működtetni róla(pont ugyan úgy ahogy az éjszakai áramról sem csak kizárólag villany bojler-t egyenest direkt bekötéssel!) mert ha kiderül hogy más fogyasztó is megy ezekről, kapsz egy szép kis pénzbüntetést, meg visszamenőleg mindent kifizettetnek veled teljes áron!

(#61034) margithid válasza DroiDMester (#61033) üzenetére


margithid
veterán

:R
Bocs, felületesen olvastam át.
Akkor ha be akarom kötettni igy a H tarifát, macerás lehet a dolog.
Bontás nélkül nem tudom, hogy mennyire lehet igy elvezetni a klimához a vezetéket.

[ Szerkesztve ]

(#61035) DroiDMester válasza margithid (#61034) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha hívsz egy regisztrált vill.szerelőt, majd az megmondja neked felmérés után hogyan lehet megvalósítani a gyakorlatban! Látatlanban ezt senki nem tudja neked megmondani, mindenképp helyszíni felmérés kell hozzá! :K

(#61036) SUPREME7 válasza margithid (#61034) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mivel úgyis a kültérihez kell (vagy legalábbis érdemes) a vezetéket vinni, így tetőtérben elvezeted és a kültérinél valami esztétikus módon külső falon leviszed csatornában.

(#61037) margithid


margithid
veterán

De ugye a H tarifa bekötést csak az eon végezheti?

(#61038) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Wifis távirányítót szeretnék a Fujitsu klímámhoz. Az RM4C Mini Univerzális távirányító jó lehet a Fujitsu-hoz is, vagy van valami bevált ehhez a klíma márkához?

(#61039) vzsryl válasza margithid (#61037) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az órát hozzák. Bekötést a villanyszerelő, és Ő igényli meg neked a H tarifát a hőszivattyú által ( a klíma is egy hőszivattyú). EON-nál regisztrált szerelőt kell hívnod ehhez. Előtte a klíma megléte értelemszerűen elengedhetetlen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61040) margithid válasza vzsryl (#61039) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#61041) CragON válasza CragON (#61038) üzenetére


CragON
aktív tag

Visszaolvasva itt, olyat találtam hogy a Fujitsu-hoz lehet venni wifi modult, viszont nem tudtam eligazodni az enyémbe milyen kell. Tud valaki ebben segíteni?
model: ASYG12LMCE

(#61042) pjen válasza margithid (#61037) üzenetére


pjen
félisten

Igen, de miután ki van építve a H és fent van a nem plombált kismegszakító onnan már Te is viheeted a kábelt. Nem muszáj szerelő.

(#61043) qqcs1


qqcs1
csendes tag

Üdv,
Most vásárolnák a házra több klímát is gázról átállás miatt. A ház kb 8 éve telibe lett szigetelve 10cmm hungarocellel meg dryvit stb. Kérdésem lenne, hogy a kültériket fel lehet erre rakni úgy, hogy ne roppantsa be/ szakítsa le a szigetelést? Van akinek van fent hasonló szigetelésen, esetleg régebb óta? Fisher Nordicot tervezünk rakatni, kifejezetten fűtés és H tarifa miatt.

-

(#61044) pjen válasza qqcs1 (#61043) üzenetére


pjen
félisten

Fel úgy rakják, hogy a szigetelésen keresztül tiplit csavart tesznek a falba és ahhoz fogatják a konzolt.+ fúrnak egy 60mm lyukat ahol mennek a csövek és a villany. Nekem is szigetelés után rakták, nem lett semmi baja szigetelésnek.

[ Szerkesztve ]

(#61045) mauimagic válasza CragON (#61041) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A linkelt wifi modul és a kommunikációs kártya szett is kell, a beltérit szét kell hozzá szedni, csak akkor csináld egyedül, ha tudod mit csinálsz...
[link]

(#61046) gya/352


gya/352
tag

Most nezem a 4/2011. NFM rendeletet ami az egyetemes szolgaltatas arkepzeserol szol.
Bocsi hosszu lesz de egy reszt bemasolok:
" Annak a legalább 3,4 szezonális fűtési jóságfokú hőszivattyúnak, és a napenergiából és egyéb megújuló energiaforrásokból nyert hőt épület hőellátására hasznosító berendezésnek az üzemeltetését közvetlenül szolgáló készüléknek a villamosenergia-fogyasztását, amely a külön mért felhasználói áramkörre állandó jelleggel, nem dugaszolással és úgy csatlakoztatott, hogy arról kizárólag az állag sérelme nélkül megfelelő eszközzel választható le
a) a központi fűtésről és melegvíz-szolgáltatásról szóló kormányrendelet szerinti fűtési idényben (a továbbiakban: fűtési idény) „H” árszabás szerint,
b) a fűtési idényen kívül - a felhasználó és az egyetemes szolgáltató egyéb megegyezésének hiányában - az „A1” árszabás adott egyetemes szolgáltatónál érvényes legmagasabb díjtétele szerint kell elszámolni. A berendezések alkalmazására vonatkozó további feltételeket az egyetemes szolgáltató és az elosztó az üzletszabályzatában határozza meg"

Engem a b) pont fogott meg ami a futesi idenyen kivuli fogyasztas elszamolasarol szol.
E szerint, ha jol ertelmezem akkor a nem kedvezmenyes idoszakban a lakossagi piaci arat (az emelt, ketszeres) arat kell fizetni. Ami szivas mert ugye korabban az volt mondva hogy a rezsivedett ar fogyasztasi pontonkent (meronkent) jar amibol azt gondolhattam hogy a H idoszakon kivul is jar a rezsivedett ar a 2523 kW-ig.
Ha jol ertelmezem akkor nyaron sokba fog kerulni a hutes a H meros klimaval.

(#61047) #73959936 válasza gya/352 (#61046) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem: nem

36 ft nettó nyáron

(#61048) CragON válasza mauimagic (#61045) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszönöm! Alap villanyszerelést, riasztó szerelést, garázskapu vezérlést csináltam már magamnak, de ilyet még nem, így nem tudom hogy kell bekötni, talán ha van valami leírás… de ha bonyolult akkor inkább valami szakira bízom majd.

(#61049) bb71 válasza qqcs1 (#61043) üzenetére


bb71
őstag

Fisher Nordic nincs egy darab sem az orszagnan jelenleg. November vegere erkezik esetleg.

(#61050) mauimagic válasza CragON (#61048) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A kommunikációs kártya helye a beltériben van kialakítva, a beltéri panelon ott a csatlakozó. A komm. kártyára meg megy a wifi modul, amit a beltérin kívül kell elhelyezni, legegyszerűbb a beltéri tetején, ha nem akarod szétbarmolni a falat.

Szerintem bonyolultabban nehéz lett volna megoldaniuk :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.