Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Hippo


Hippo
aktív tag

Airfel split klímát szeretnék vásárolni, de valahogy akárhol találtam google-val nincs már forgalmazva.
Kinek van tapasztalata Airfel klímával?

(#8052) Bali27 válasza süti5 (#8048) üzenetére


Bali27
addikt

Így tartozik a hálóhoz az erkély ahogy a képen van. Csak a fal.. Elfordítani ha olyan a konzol talán el lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8053) dekan0v válasza Hippo (#8051) üzenetére


dekan0v
tag

Nekem van Airfel klimám katt a blogra ott van egy kis tapasztalat róla.

(#8054) süti5 válasza Bali27 (#8052) üzenetére


süti5
őstag

Nem szabadna hallanod.

(#8055) Bali27 válasza dekan0v (#8053) üzenetére


Bali27
addikt

Van 3. rész is? Mert a kis tapasztalat max a bekötésig látszódik :F ;)
Még ha nincs is kánikula gondoltam kipróbáltad..... Vagy ha más nem a fűtését meg a járását :D

(#8056) dekan0v válasza Bali27 (#8055) üzenetére


dekan0v
tag

Kommentekben írtam tapasztalatot.

(#8057) Foobar válasza fi:zi'k (#7633) üzenetére


Foobar
tag

Azóta elmúlt esetleg? Vagy lehet tudni, mi volt a gond? Vagy megszoktad valamennyire?

(#8058) Sungoo válasza süti5 (#8048) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem is a háló erkélyén van a kültéri, és mint a diesel. De pont leszarom, ha 33 fok helyett 24-ben héderelek. :)

(#8059) Quqesz válasza Bali27 (#8037) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ne aggódj,nálam zártabb kisebb teraszon van 2 is gyerekszoba mellett és hűt rendesen még 30+-ban is(bár azokat inkább este kapcsolom be), hang nem jön be(sima dupla üvegű műanyag ablak,semmi fakszni). Persze ha megy kint meleg van,de a venti kifújja a meleget így is(4 év alatt nem volt gond).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8060) Chuck Norris válasza pjen (#8042) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyjából midenki ezt mondta, hogy tökindegy hova rakom a kültérit, tűző napra vagy árnyékba nincs különbség hűtés szempontjából.
Ezért gondoltam, hogy akkor a fűtésnél sem számít, hogy hol van a kültéri.

[ Szerkesztve ]

(#8061) nesa válasza nesa (#7991) üzenetére


nesa
veterán

Itt tevedtem nem az airfel re gondoltam hanem az airwell re.

(#8062) Hippo válasza dekan0v (#8053) üzenetére


Hippo
aktív tag

Te honnan vetted?

(#8063) pjen válasza Chuck Norris (#8060) üzenetére


pjen
félisten

A klíma működési elve miatt van különbség.Mikor hűtesz olyan 30-350fokból igyekszel 25 öt csinálni,az hogy süti a nap vagy nem majdnem mindegy,hiszen van venti.Fűtésnél élesen előjönnek a gazdasági részek:megéri vele fűteni.-15 fok alatt a legtöbb klímával már nem.Nagyon nem mindegy,hogy +10 vagy -10 fokos környezeti hőből kell elvonni a hőt gazdaságosan.Ezért mennek a hőszivattyúk általában 2 jó mély kútból.

(#8064) luckyman


luckyman
aktív tag

Akciókra mikor lehet számítani, ősszel, télen vagy inkább tavasszal? Vagy nem igazán lehet évszakhoz kötni?

(#8065) dekan0v válasza Hippo (#8062) üzenetére


dekan0v
tag

Metroból.

(#8066) Zeki válasza luckyman (#8064) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy év vége lőtt van kiszórás, vagy a nyári szezon elején, ha a nagykerek úgy gondolják, hogy gyengén indul a szezon.
Ez a szezon viszont durván erős volt. Nem biztos hogy marad év végi kiszórásra való...

Ja, és a dollár erősödik a Ft-tal szemben... na ez sem tesz jót az import termékeknek. A cseh gyártású Daikin lehet ennek nyertese.

[ Szerkesztve ]

(#8067) Chuck Norris válasza pjen (#8063) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm a magyarázatot, így már világos :R

(#8068) pjen válasza Chuck Norris (#8067) üzenetére


pjen
félisten

Szívesen.Megpróbáltam,de nehezen tudom megfogalmazni érthetően.

(#8069) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,

2016. februárban szeretnék klímát szereltetni a szobámba. Alapterület 5x5méter belmagasság 3,8 méter. Két klímát néztem ki magamnak, ti melyiket ajánlanátok jobban és miért? Ekkora szobára elég lenne a 2,5kw-os teljesítményű klíma szerintetek?

Daikin FTXB25C/RXB25C
Fujitsu ASYG 09 LLCC / AOYG 09 LLCC

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#8070) koxx válasza tome0001 (#8069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiből kijön egy 3,5-es klíma is, de a márkaválasztás rendben van. A 3,8-as belmagasság nem kicsi, inkább vennék egy kicsit nagyobbat minthogy a 2,5-est csúcson kelljen járatni. Szigetelés/ablak, ház fekvése sem mindegy.

(#8071) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sziasztok. Lenne egy kérdésem.
Szerintetek milyen klíma kellene ahhoz hogy egy 40 négyzetméteres helyet be tudjon FŰteni. Nyílvám nyáron hűtésre is használnánk, de a fűtés is fontos lenne. Illetve hogy olcsóbban jönne-e ki szerintetek mint a gáz?

Szomszédom fia magyarázott valamit (bár nekem fura volt) hogy a saját lakásába 37K körül jött ki a komplett téli szezon egy klímával fűtve.
Szóval a kérdés adott.
Köszi előre is.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8072) koxx válasza Sirandrish (#8071) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a szívás vele, hogy amíg gázzal tudsz fűteni akkor is rendesen amikor kint -15 vagy még kevesebb van, addig egy klímával meg vagy lőve :/ Ha enyhe a tél akkor jó lehet. 40nm egy légtér vagy az a teljes alapterület?

(#8073) Sirandrish válasza koxx (#8072) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igazából olyan 45nm és két szoba. :K

Szóval a klíma nem tud annyit fűteni? Végül is hidegebb napokon benyomjuk a gázt..nem para, de mondjuk enyhe időben minusz 3-5 fokig gazdaságosabb tud lenni egy klíma?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8074) tome0001 válasza koxx (#8070) üzenetére


tome0001
senior tag

reggel 9től kb. 14 óráig süti a szoba egyik falát a nap, a többi fal körül a ház többi része van. 45cm vastag falak vannak, mivel egy 100 éves házról beszélünk.

ASYG12LLCC/AOYG12LLCC Mondjuk erre gondolsz? ez 3,5kw-s
vagy daikinból pedig ez: DAIKIN FTXB35C+RXB35C

Én a fujitsu mellett tenném le a voksomat a 10 év garancia miatt.

Köszi, T.

(#8075) vizipok74 válasza tome0001 (#8069) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Egyértelmű a válasz. 3,5kW-os, Fujitsu ASYG12LLCC. Euroventen nézd meg. -15c-nál 3kW-ot tud fűteni, míg a Daikin csak 1,99kW-ot. Daikinokat amúgy is felejtse el mindenki fűtésre, mert mínuszokban leesik a teljesítményük. (Kivéve a drága típusokat). A kültérit napsütéses oldalra szereltesd. Ja azt elfelejtettem, hogy ezeket az értékeket 20c szobahőmérsékletnél és maximális ventillátor fordulaton tudják. Magasabb szobahőmérsékleten és kisebb fordulaton értelemszerűen kevesebbet. Ezért kell fűtésnél túlméretezni a klímát.

[ Szerkesztve ]

(#8076) vizipok74 válasza tome0001 (#8074) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Kifutottam az időből. Ennél a magasságnál különösen fontos, hogy a beltérit ne a plafonhoz közel szereltesd, hanem minél lejjebb. Ha tudsz e-tarifázni akkor jóval olcsóbban kijössz, mint gázzal. Annyira azért nem kell félni a téltől. Elmúlt télen itt budán -12c volt az alja, és az is csak egy napig. Egyébként éjszaka hidegebb időszakokban is általában -5, -7nél lejjebb ritkán megy a hőmérséklet, nappal meg többnyire olvad.

[ Szerkesztve ]

(#8077) koxx válasza tome0001 (#8074) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 10 év gari csak úgy él ha évi 2x kihívod a klímást egy karbantartásra.

(#8078) koxx válasza Sirandrish (#8073) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 5kW-os klímával már lehet be tudod úgy fűteni, de ez a kategória nem túl olcsó sajnos. Ki lehetne számolni, hogy melyik éri meg jobban, de szerintem a gázfűtés hatékonyabb.

(#8079) tome0001 válasza koxx (#8077) üzenetére


tome0001
senior tag

Köszi a válaszokat. És akkor 10 éven keresztül a saját márkaszervizt kell kihívni csillagászati áron, vagy elég ha egy "mezei" klímaszerelő végzi a karbantartást/tisztítást? Van ennek valami szervizkönyve amiben bele kell pecsételni a karbantartást évente min. 2x? vagy hogy kell ennek a menetét elképzelni?
Köszi

(#8080) vizipok74 válasza tome0001 (#8079) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Fűtésre nincs 10 év gari, csak hűtésre.

(#8081) Sirandrish válasza koxx (#8078) üzenetére


Sirandrish
legenda

És ha csak szimplán hűtésre kéne?
Azt elmondom hogy szerencsére az ablakot közvetlen napfény nem is éri, mert két hatalmas fa van előttünk. Szóval nem kell túl bika cucc, csak hogy kicsit azért mégis :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8082) Quqesz válasza Sirandrish (#8071) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Klímásom jó pár éve csak klímával fűt,ami szerinte olcsóbb. Viszont ő bent lakik pesten,ahol ugye a minusz nem annyi mint külső területen. Én is azt mondanám kb olyan -5 fokig használható(elmúlt telek nem is voltak nagyon hidegebbek), ha lejjebb megy akkor mehet a gáz(inkább megóvnám a klímát,mégha -15-ig képes menni kiegészítő nélkül). Egyet gondolj végig: a gázfűtés csak a természetes cirkulálásra hagyatkozik míg a klíma befujja a meleget így sokkal gyorsabban melegít fel egy szobát. Az is fontos, hogy 1kw ~45ft míg egy köbméter gáz ~143ft...és akkor még nem beszéltünk a kedvezményes villanyról ami kb a fele...-15fokos hidegben is lehet klímával fűteni,de ahoz kell egy külön megvehető fűtőkör a kültéribe.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8083) vizipok74 válasza Quqesz (#8082) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Az ELMŰnél ezek a tarifák vannak.

[link]

Nappali áram bruttó 36-37Ft/kWh
H-tarifa bruttó 23Ft/kWh!

[ Szerkesztve ]

(#8084) vizipok74 válasza vizipok74 (#8076) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Elírtam. Nem e-tarifa, hanem H.

(#8085) Sirandrish válasza Quqesz (#8082) üzenetére


Sirandrish
legenda

És egy ilyen elrendezésű lakásnál hogy kell elhelyezni hogy a szoba és a fürdő is kapjon belőle?

A "rajz" olyan amilyen, de a lényeg látszik :) :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8086) krx21 válasza pjen (#8063) üzenetére


krx21
nagyúr

Hűtésnél sem mindegy, hogy telibe süti a nap a kültérit vagy árnyékban van... Még ha észre sem veszed, de egy forró kültérinek jobban kell dolgoznia ugyan ahhoz a beltéri hőmérséklethez... Maga a müködési elve magyarázza, hogy miért...

(#8087) Quqesz válasza vizipok74 (#8083) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Meg vedd hozzá az összes kiszámlázott cukiságot és mindjárt lesz az 45ft is(alapdíj,stb). Nézz meg egy villanyszámlát és oszd el a végösszeget a kw-al és kijön.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8088) Quqesz válasza Quqesz (#8087) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy aki felrakatta a klímát most nyomathatja...mármint lassan a fűtést :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8089) vizipok74 válasza Quqesz (#8087) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Azt írja hogy benne vannak a rendszerhasználati díjak. (Második oszlop). Nem számoltam utána, de később megnézem ezeket a "szénipari szerkezetátalakítási támogatás" és társait. Lehet hogy úgy tényleg több.

(#8090) koxx válasza Sirandrish (#8085) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ehhez jobb lenne kihívnod egy szakit és pontosan megmondja, hogy hova és mekkora kéne.

(#8091) Sirandrish válasza koxx (#8090) üzenetére


Sirandrish
legenda

Rendben, köszönöm

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8092) Zeki


Zeki
nagyúr

Vannak kimondottan fűtésre optimalizált klímák. Ezek 300 ezer Ft-tól kezdődnek, a GREE-től, aztán irány a csillagos ég.
PL: Fujitsu LTCA sorozat, Panasonic Nordic Etherea vagy a GREE U-Crown

Ahol már eleve van gáz, ott az maradjon a nagy hidegre, és télire mehet a H tarifás villanyóra kiépítése, meg vele a klímás fűtés.
Ám hogy ez hol mennyire válik be, egyedi!!!
Ott ahol szuper a fal, szuperek az ablakok, ott nem sugárzik úgy be a hideg, és kellemes komfort lehet a klíma kifújt melege. De ahol sugárzik be mindenhonnan, és az ablakok alá rakott konvektorok/radiátorok gátolták meg a hideg betörését, ott bizony fázós lesz a móka, ha kimész a klíma hatósugarából.

Ja, és fűtésre túl kell méretezni, tehát 5kW-os célszerű. Ugyanis sokkal jobban kell dolgoznia, hogy -10 fokból csináljon +23-at (33 fok különbség), mint nyáron, mikor a 35-ból csinál 25 fokot (10 fok különbség).

(#8093) nesa válasza Zeki (#8092) üzenetére


nesa
veterán

Inkabb ugy van hogy huteni dragabb, kb ugyanannyi kw zabal meg ha hutesz a lakason4-5 fokot mintha futesz rajta 10-15 ot.

Van futesre hasznalhato gree sokkal olcsobban is es kurvara megeri futeni vele - 10 alatt is.
Napi meresi adatam vannak mindenrol.

(#8094) Sirandrish válasza nesa (#8093) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mint például?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8095) nesa válasza Sirandrish (#8094) üzenetére


nesa
veterán

(#8096) Sirandrish válasza nesa (#8095) üzenetére


Sirandrish
legenda

:R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8097) dekan0v


dekan0v
tag

Kifejezetten a Dry funkciót használja valaki?

(#8098) nesa válasza Sirandrish (#8096) üzenetére


nesa
veterán

-20 ba is tette a dolgat de ott mar kicsit ra kellet segiteni, nekem 1db 3,5kw van cirka 100nm re es kb 23 fokok voltak mindenhol.

(#8097) dekan0v
hogyne mikor nincs olyan meleg hogy konkretan klimazni kene viszont a levegot szaritani jo.

(#8099) pjen válasza Sirandrish (#8096) üzenetére


pjen
félisten

Szia Én 4 pana nordic kal fûtöttem végig a ťélen.Ha úgy veszem hogy a tavaly és az elôtte lévô tél kb egyforma akkor 30% megtakarítás H tarifa nélkül,a gázhoz képest.Elôtte gáz volt,de ha már van klíma mért ne fûtsón.Ja cirka bruttó 130 négyzet méter.

[ Szerkesztve ]

(#8100) Sirandrish válasza nesa (#8098) üzenetére


Sirandrish
legenda

100nm-re elég volt egy olyasmi? :Y
És mennyi volt a fűtés? Tudom hogy sok mindenen múlik, de azért nah :)

pjen Az se gyenge :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.