Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Zeki válasza windlord (#25000) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. Watt.

[ Szerkesztve ]

(#25002) windlord válasza Zeki (#25001) üzenetére


windlord
őstag

Az akkor csinos. Hova kell olyan?

(#25003) Zeki válasza windlord (#25002) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vetítőgépekbe.

(#25004) pjen válasza Zeki (#25003) üzenetére


pjen
félisten

4000w UV-t már tudnak.

(#25005) ZnVjaw0K válasza Zeki (#24997) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Oltári zagyvaságot írsz, de kár lenne újra belemenni ebbe a vitába, csak moderálás lesz belőle.

(#25006) LanyUs válasza DUB Inc. (#24981) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amiknek a 100%-a telepítési hiba. Semmi köze a hibának ahhoz, hogy japán. Viszont ahhoz köze van, hogy ha garanciális gond van itt a cégnél, akkor 1-2 nap a japán alkatrész, az egyéb készülékekhez pedig örülünk ha beszerezhető és szerelhető.

(#25007) ZnVjaw0K válasza LanyUs (#25006) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Klíma esetén pont nem mérvadó. Hiába van meg 1-2 nap alatt az alkatrész, ha az a maroknyi szerelő akinek van engedélye majd talán 2 hónap múlva ráér eljönni megjavítani.

szerk:
Amúgy ezek szerint a magyar beszállítók is előítéletesek? Direkt lassabban szállítják a kínai alkatrészt, vagy direkt nem rendelnek belőle időben eleget? ;] Vagy a kisjapán személyesen hozza házhoz az alkatrészt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#25008) dobolan válasza Core2duo6600 (#24986) üzenetére


dobolan
senior tag

Hogy lehet nálad 90%os páratartalom? Az már trópusi. Nálunk közvetlenül fürdés után sem megy 75% felé a fürdőszoba melletti folyosón. Átlag meg 55-65% a házban így nyáron. Szerintem rá kellene jönnöd, honnan szabadul fel ez a rengeteg víz, és először azt megszüntetni.

(#25009) Core2duo6600 válasza dobolan (#25008) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kertes ház Bp külvárosában, kint a teraszon volt tegnap is 90 % közelében, és még nem is locsoltunk.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25010) LanyUs válasza ZnVjaw0K (#25007) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem szeretnék parttalan vitát. Hogy jön a szerelő most a képbe? Sehogy, mivel ha veszek egy normális gépet korrekt szerelővel, akkor bizony kijön 1-2 napon belül. Nálunk a cégnél még nem állt klíma 3 napnál tovább. Amúgy sem írtam, hogy kínai, azt írtam "egyéb". Ja, hogy Te azt írta, hogy 2 hónapig nem jönnek ki? Akkor elnézést :R

(#25011) Kasya


Kasya
nagyúr

Na, ezt hivom mazlinak. Tegnap tonkrement a klima videken, ma mar jonnek is feltenni az ujat. Sajnos az ido most fontos tenyezo, igy maradt az rCool marka... remelem a legjobbakat.

Mindekozben Pesten aug. 29-et kaptam klima szerelesi idopontnak.

(#25012) Topolanek válasza LanyUs (#25006) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Az 1-2 napos japán alkatrész is csak egy urban legend... Nekem 5 hete csak ígérget a Fujitsu képviselet mindenfélét, utoljára állítólag valami alkatrészt rendeltek, de már ez is 1 hete volt. :W

Itt állok 4 kvázi új - szerintem - gyári hibás egységgel és nem történik semmi. A jelenségre csak hümmögnek, a beígért helyszíni vizsgálat csak kamu volt.

Lassan vége a szezonnak és roppant mérges vagyok magamra, hogy saját előzetes tapasztalat nélkül a Fujitsura voksoltam. :O

(#25013) LanyUs válasza Topolanek (#25012) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csapj az asztalra és tépd le a fejüket :) Ilyenkor be kell durvulni, mert ez tarthatatlan. A cégnél nálunk Fisher, Gree és millió Daikin van. A Fuji pont kimaradt, de sokan esküsznek rá. Én a kültéri hangja miatt félek tőle.

(#25014) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

a "'szokásos" szag probléma:

2 db Daikin (2 kw vagy 2.5) split a hálókban ,az egyik azonnal büdös lesz kb 3-5 perc használat (hűtés) közben is. A másik 1-2 nap után.

Karbantartva évente 2x szaki által, általam az elmúlt 3 napban 2x:

Gőztisztító + Frionett spray, tegnap Rothenberger spray.

semmi változás, jön a savanyú szag.

Tud rá valaki megoldást?

(kérem kíméljetek meg a "büdös a lakás" meg a "fürödjünk gyakrabban" idiómáktól)

ui: a nappaliban lévő 3,5 kw LG 2 éve szag nélkül műxik.

(#25015) dobolan válasza Topolanek (#25012) üzenetére


dobolan
senior tag

Ha 100%ig biztos vagy benne, hogy gyári hibásak, akkor szerintem -> fogyasztó védelem. Nem ártana azért szerintem egy független szakit kihívni előtte, mert hogy kifogtál 4 darabból 4 darab hibásat, hát nagyon kicsi a valószínűsége.

(#25016) Topolanek válasza dobolan (#25015) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Én 100%-ig nem lehetek biztos, de a jelenség senki szerint nem normális. Illetve különböző magyarázatokkal álltak elő (pl. túl közel van a beltéri hőmérője a hőleadó felülethez, ha jól idézem, stb)
Én nem tudom eldönteni, hogy mi okozza, csak szüntessék meg vagy vigyék a fenébe a sz..ukat.

A telepítő széttárta a kezét, kijönne ugyan megnézni, meghallgatni, de lépni úgysem tud.

A forgalmazó meg már többször megígérte a helyszíni kivizsgálást, műszer rácsatlakoztatást, alkatrész (gondolom, vezérlő panel) cseréjét, de ebből semmi nem történt meg.

Most akkor ki hívjak ki? Például Windy szerinted hogyan állna a dologhoz? Én a helyében a forgalmazóhoz irányítanám az ügyfelet és a kör be is zárult.

[ Szerkesztve ]

(#25017) LanyUs válasza Topolanek (#25016) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azért nem értem teljesen a dolgot, mert a Fujitsu honlapján panaszt nyújtottam be a kültéri rezgése miatt, ami szerintem telepítési hiba. Ennek ellenére pár napon belül felhívott a szervizes vezető és felajánlotta, hogy garanciális ügyintézés keretein belül eljönnek 2x160 km-ert!!!, hogy megszüntessék a problémát. Már én éreztem rosszul magam, hogy egy ilyen apróság végett ne utazzanak már annyit, ezért nem tartottam rá igényt.

(#25018) Topolanek válasza LanyUs (#25017) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Én arra gondolok most már, hogy pontosan tudják a hiba okát és jelentős költség lenne nekik elhárítani, ezért húzzák az időt.

Sajnos, nem tudok igazán örülni mások pozitív tapasztalatainak, mivel nekem nincsen. :(

(#25019) Barthezz2 válasza Kasya (#25011) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De jó neked.. Én 2 klímás cégnek írtam a telepítési igényemről, egyik sem válaszol 2 napja..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#25020) IG55


IG55
senior tag

Pár hónapos Daikin klíma beltérije nyekereg. Maga a mókuskerék, ha nem tévedek. Nagyobb fordulaton gyorsabban nyekereg. Hűtési és sima ventilátor üzemmódban is ugyanaz a helyzet. Lehet, hogy a kezdetektől fogva ilyen, alig hallani, lehet, hogy csak nem vettem észre.
Telepítési hiba miatt 1-2 hét alatt elment a gáz, némi olaj kíséretében. A gázt utántöltötték, az olajat nem kellett/nem lehetett/nem volt szükség rá. Lehet összefüggés?
Házilag lehet-e ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#25021) dobolan válasza Topolanek (#25018) üzenetére


dobolan
senior tag

Amennyiben erről van szó, akkor az szériahibás termék lenne, akár több ezer darabbal a piacon, és egy olyan nagyságú cég, mint a Fujitsu, 99%-hogy orvosolná a hibát, mint hogy csorbítsa vele a márka hírnevét. De ez csak az én véleményem.
Én a helyedben készítenék egy videót a jelenségről, és azt elküldeném vizsgálatra a cégnek. Első körben mindenképpen, mert egy kiszállás sok pénzbe kerül, ez meg ingyen van.

(#25022) Kasya válasza Barthezz2 (#25019) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pesten keresel?

(#25023) Barthezz2 válasza Kasya (#25022) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem. Győrtől ~40km-re lakom falun.

Everybody lies.

(#25024) pjen válasza boroskarcsi (#25014) üzenetére


pjen
félisten

Tudom hülyén hangzik nyár közepén,de fűtsél vele egy pár órát maximumon,lehet segít.Csak tipp.

(#25025) boroskarcsi válasza pjen (#25024) üzenetére


boroskarcsi
tag

ha nem marad más megteszem...meleg helyzet lesz az biztos :)

(#25026) Agostino válasza IG55 (#25020) üzenetére


Agostino
addikt

nálam akkor kezd el kattogni a daikinom amikor lehűtötte a szobát majd visszaáll alapjáratra és szinten tart. [itt] lehet hallani, picit hangosítani kell a videón mert légáramlatban a telefon mikrofonja nem teljesít jól. nekem az szokott segíteni, hogy a beltéri burkolatát megmozgatom. de néha az sem...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25027) oszy


oszy
veterán

Megcsipkedték a madarak a szigetelést és néhol már látszódik a rézcső. Azon kívül, hogy veszek ilyen szigetelést, mivel lehet távol tartani a madarakat tőle? :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25028) Bacusuz válasza Topolanek (#24467) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hali

Az én LLCE klímám is néha felpörög csendes módban.
Szerintem nem éri el a kívánt hőfokot és- vagy néha megkavarja picit a helyiség levegőjét.

Amúgy pontosan eléri a kívánt hőmérsékletet.

Viszont a gyerekszobában kezd büdösödni a beltéri nálunk is. :O

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25029) Kasya válasza oszy (#25027) üzenetére


Kasya
nagyúr

Puska, vagy valamilyen vadriaszto agyu :D
Esetleg egyszerubb megoldas lehet galambriaszto tuskek felrakasa.

(#25030) IG55 válasza Agostino (#25026) üzenetére


IG55
senior tag

Ilyen hangot még nem hallottam.
Arra, ami nálam hallható, azt hiszem a cicergés a megfelelőbb szó.

(#25031) LanyUs


LanyUs
senior tag

Akiknél büdös szag van a beltérinél, azok közül valaki szellőzteti a beltérit hűtés "cool" használat után legalább fél órát ventilláció "fan" üzemmódban vagy ha már nem kell kikapcs és annyi :F

(#25032) Zeki válasza IG55 (#25020) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel garis (gondolom), ezért én írnék a nagykernek első sorban. Megemlítve a gondokat, meg a céget aki felrakta így. Utána kérnék tőlük másik céget, aki gariban kijön és megcsinálja.

Sajnos egy jó klímát simán rosszá tesz egy rossz telepítés.

(#25033) oszy válasza LanyUs (#25031) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ugyan nem büdös, de mindig megy (ha nem is fél órát) a ventilátor.

(#25029) Kasya: Most sem voltam otthon mikor ezt csinálták. Ráadásul lakótelepen nem jól venné ki magát a dolog. :) A tüskén kívül van még valami?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25034) Lassú Víz válasza Topolanek (#25012) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nálam szombat óta megy egy 3,5-es Fujitsu KM. Nappal auto ventiláció, éjjel csendes. Eddig semmi probléma vele.

A klíma és a helyiség együtt alkot egy szabályzási kört, de a telepítésről még nem adtál információt. Korábban írtad: "Nekem a pár hetes Fujitsu LLCE az agyamra megy, mert van, amikor pontosan 3 percenként, egymás után akár 30-szor is ráhűt jó hangosan kb. 40 másodpercig..."
A 3 perc az az újraindulási védelmi idő, azt írja is a használati utasítás. Kibicként beleugatva olyan a jelenség, mintha baromi gyorsan változna a hőmérséklet a beltéri környezetében. A 3 perc alatt nagyon felszökik, majd a hűtés során hirtelen nagyon leesik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25035) rasotamas válasza Zeki (#24991) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi, de nincs valami gyári megoldás, mondjuk amivel kiolvasni is lehet adatokat nem csak vezérelni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#25036) boroskarcsi válasza LanyUs (#25031) üzenetére


boroskarcsi
tag

igen, ennek ellenére jött a szag. először miután este "fenyőfára" tettem, hűtés közben is jön a szag.
megpróbálom kiszárítani teljesen fűtés+venti kombóval és meglátjuk....

(#25037) Kasya válasza oszy (#25033) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem latom a "kornyeztetet", igy otletelni is nehez. Nyilvan, a hangriasztot viccnek szantam, bar egyes szomszedok elriasztasanal is jol johet :DDD

Valamilyen halo (szunyoghalo, vagy gazdaboltban/OBI-ban is kaphato nagyobb luku halo, esetleg Raschel-háló) kifeszítése?

(#25038) Topolanek válasza Lassú Víz (#25034) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Szia!

Köszönöm az észrevételt.

A hőmérséklet digitális hőmérő alapján még csak tizedeket sem emelkedik a 3 percek között, így teljesen okafogyottak az újraindulások. Főleg azért, mert közben is hűt vagy ventillál a Quiet módban.

Ezért tippelt valaki a beltéri hőmérséklet mérésének anomáliájára.

(#25039) Topolanek válasza Bacusuz (#25028) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Szia!

Köszönöm az észrevételt.

Alapvetően két problémám van:

1/ Csendes módban ne zajongjon, mert akkor az már nem csendes és éjszaka nagyon zavaró.
22 dB-t adnak meg rá, de olyankor jóval magasabb (nem hiteles mérővel 27 dB csendes módban és felpörgéskor 38-42 dB), ergo nem felel meg a gyári adatlapnak a szupercsendességről. El lehet olvasni, hogyan reklámozzák az ECO (LLCE) sorozatot.

2/ Ha csak néha csinálná, mint az elején (még csak random volt), az is elég idegesítő, de talán elmenne, de 3 percenként ne tegye ezt velem. Szerintem ez vagy gyári hiba vagy gyártói megtévesztés mind az angol, mind a magyar nyelvű anyagokban. Mindkét esetben károm származott, mert nem azt kaptam, amit ígértek.

(#25040) Zeki válasza rasotamas (#25035) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van Daikinhoz app meg wifi vezérlés is, de ott is klímától is függ melyik mit enged kiolvasni. (ha jól emlékszem).

(#25041) sequator válasza oszy (#25027) üzenetére


sequator
senior tag

A madarakkal csak a baj van, némelyik nagyon kitartó: link. :D

sautia

sequator

(#25042) Kasya válasza sequator (#25041) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mutatom a paraszt megoldast :D

(#25043) Agostino válasza LanyUs (#25031) üzenetére


Agostino
addikt

próbáltam, de feladtam egy idő után, mert csak az állott szagot nyomta vissza a lehűtött szobába. akkor meg már inkább szellőztesse ki magából a kellemetlen levegőt indulás után, aztán legyen békesség legalább amíg hűt, mert amíg dolgozik, addig semmi szag.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25044) Dr.Zoo válasza LanyUs (#25031) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

vagy ha már nem kell kikapcs és annyi :F

Pontosan így. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25045) ZnVjaw0K válasza LanyUs (#25031) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Én eleinte leszárítottam sima ventivel használat után, de mivel pont olyankor volt büdös(de rettenetesen), azóta nem szárítom le, "ha már nem kell kikapcs és annyi" és azóta egyáltalán nem büdös.
Ezt már írtam itt. Nem tudom, hogy jó ötlet-e, erről megoszlanak a vélemények, de nekem egyelőre beválik, míg a leszárítást - azon kívül, hogy macera - nem tudtam elviselni.

Már új korában, az első leszárításkor is büdös volt, a részleteket leírtam korábban.

[ Szerkesztve ]

(#25046) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Ennyi... Ez a történet sem fekete, vagy fehér... (japán vs kínai)

[ Szerkesztve ]

(#25047) dobolan válasza Topolanek (#25039) üzenetére


dobolan
senior tag

Azért azt próbáld már meg, hogy nem erőlteted a beállított csendes módot, hanem automatára teszed a ventilátort. Vajon akkor hogyan működik a vezérlése?
Leírom, hogy az enyém mit csinál: ha beállt a hőmérséklet, és csak tartani kell, hangját sem lehet hallani, így megy folyamatosan, kvázi legkisebb fordulaton. Szoktam használni HIGH venti beállítással is, hogy messzebbre fújjon. Ebben az esetben, ha beállt a hőmérséklet, akkor ki/be kapcsolgatja a vezérlés a ventilátort, de úgy vettem észre, hogy itt a "kikapcsolt állapot" inkább a leghalkabb, mert némi légmozgás van ha odateszem a kezem a beltéri elé. Gondolom ha x tizedfokkal változik az eltérés a beállított és a mért érték között, akkor ismét full fordulaton megy. De ez mind független a kültéritől, mert az sokszor megáll nálam, és a beltériből kifújt levegő sem olyan hideg, mint itt egyesek írták, nem mértem, de érzésre olyan 12 fok körül mozoghat. Nincs is szinte semmilyen kondenzáció, alig van cseppvíz, pedig bent 50% feletti a páratartalom.
25 fokra van állítva a klíma, bent vagy 3 méterre a beltéritől 25,7- 26 fokot mutat a hőmérő. Folyamatos üzemben nálam minimális párát von ki a levegőből. Először azt hittem, hogy hibás, de ez így működik. Ha 22 fokot állítok be rajta, akkor tolja a hideg levegőt, meg okádja a kondenzvizet is, gondolom, ha eléri a beállítottat, ott is visszavesz már a teljesítményből.
Arra akartam rámutatni, hogy szerintem az automata mód a legjobb. Ha beállítasz neki csendes venti fordulatot állandóra, akkor egy tényezőt a szabályzásból ki is lőttél, marad neki a kompresszor teljesítmény szabályzása a szűk tartományon belül, és a teljes leállítás. De a hőcserélő lejegesedését mindenképpen meg kell akadályoznia, tehát ha nincs megfelelő hőelvonás a beltérinél, és nem tudja csökkenteni már a kompresszor teljesítményt, akkor vagy leállítja a gépet, vagy lejegesedik a beltéri hőcserélője.
A múltkor kipróbáltam -mikor írtad először-, hogy quiet módban járatva nálam mit csinál. Nem pörgette fel, de sacc/kb 10 percet, ha teszteltem, az alatt meg kb. semmi nem változott. Lehet, hogy a kültéri nem is ment, azt meg se néztem :U

(#25048) oszy válasza Kasya (#25037) üzenetére


oszy
veterán

Igen, az tényleg lemaradt, hogy hová is kell. :) Na, de közben eszembe jutott egy megoldás "féleség" is. Mivel a cső egy (panellakásoknál előforduló) virágtartó előtt megy a lakásba, oda kellene rakni pl. egy szélforgót! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25049) Topolanek válasza dobolan (#25047) üzenetére


Topolanek
csendes tag

Már minden variációt kipróbáltam, amit lehetett.

Sajnos nekem Auto állásban (is) ugyanezt produkálja. :W

(#25050) dr.bubo válasza oszy (#25033) üzenetére


dr.bubo
őstag

Galamb riasztó művarjú :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.