Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Sraff válasza feco70 (#50000) üzenetére


Sraff
tag

100%-ra ígérik, hogy meglesz?
Nekem azt mondták, hogy leghamarabb jövő év elején lesz megint.

(#50002) PROTRON válasza Sraff (#50001) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor én még időben léptem és pont nem késtem le úgy mint a Pana Nordicról? :D

Én még tanulgatom, még nem is tudom hogy egyáltalán csinált-e már leolvasztást nálam vagy sem, mert nem tudom megkülönböztetni hang alapján az eltérő működését. Maxon hangos, ennyit tudok. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50003) karasz_att válasza rmihaly (#49997) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

Szia rmihaly!

Lehetne meg ket kerdesem?
................
1,
Az euroventen ezek az adatok mit jelentenek?
pl.

Ph @ +12°C
1.35 kW

Ph @ +7°C
1.04 kW

Ph @ +2°C
1.62 kW
................
2,
Amber Royal minimum olyan 400W-on megy.

Ezt en honnan lathatom pl. G-Technél, hogyan jött ki?

................
Nagyon szepen koszonom!!!

(#50004) Sraff válasza karasz_att (#50003) üzenetére


Sraff
tag

Az 1. kérdésedre: fűtési teljesítmények az adott külső hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

(#50005) feco70 válasza Sraff (#50001) üzenetére


feco70
senior tag

Állítólag a klímásom lefoglalt párat

(#50006) feco70 válasza PROTRON (#50002) üzenetére


feco70
senior tag

Maxon melyik nem hangos ? Sok levegőt meg kell mozgatnia

(#50007) karasz_att válasza Sraff (#50004) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

koszi! nem ertem miert emelkedik alacsonyabb homersekletnel, nekem ugy lenne logikus hogy csokken
pl.
Model GWH12YC-K6DNA1Z

Ph @ -7°C
2.64 kW

Ph @ +7°C
1.04 kW

(#50008) Sraff válasza feco70 (#50005) üzenetére


Sraff
tag

Egyet passzoljatok már át nekem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50009) seolwon válasza karasz_att (#50007) üzenetére


seolwon
tag

Ha kint hidegebb van, akkor bent több hő leadására van szükség.
Ha pl. -10 fokban ahhoz, hogy bent legyen 22 fok kell az adott szobába 3.5 kW teljesítmény akkor hiába tudna +7 fokban 5 kW-ot is a klíma, nincs értelme számolni vele, ha közben meg elég 1 kW is.

(#50010) karasz_att válasza seolwon (#50009) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

köszönöm szépen! akkor jol ertem, hogy ezek a szamok nem azt jelentik, hogy mennyi teljestmenyre kepesek adott homersekleten?

(#50011) waveson válasza karasz_att (#50007) üzenetére


waveson
tag

seolwon megválaszolta, viszont azt is tudni kell, hogy ez nem az adott klíma maximális teljesítménye!! Csak ezen a teljesítményen adják meg a COP-t. Egyes klímák sokkal többet tudnak leadni. Nálam pl -7 fokban a Comforánál 3.19 COP van, Sensiránál 2.78 COP, a hőteljesítmény pedig 2.48kW mindkét klímánál egész pontosan, holott tud többet is, ezt a 2.48kW-ot kb 700W teljesítmény mellett tudja leadni, de a 3.5kW-os klímák többsége bőven képes 1000W teljesítménnyel tekerni a kompresszort :U A táblázatban megadott adatok elvileg a klíma gyári adatlapja alapján megadott négyzetméterrel és valamilyen szigetelésit tényezővel számolják ki a szükséges hőigényt, és az ahhoz tartozó COP-t. GONDOLOM, vagyis így lenne logikus, láttam már boltot amit kifűtött egy Gree Comfort Plus, biztosan nem 700W-ot kajált a kompresszor, hanem jóval többet. Viszont én úgy gondolom, hogy a megadott 3.5kW-t nem nagyon engedné túllépni a klíma. Szóval ha van 10 fok kint, te belövöd 30 fokra, powerful üzemmódba,akkor sem áll neki 10kW-os teljesítménnyel fűteni, feltételezem, kb leolvadna a falról :Y . De javítsatok ki ha tévedek vagy bármi. Számomra ezek így logikusak.
Kipróbáltam egy Vivax klímát 30 fokban fűtésre, kellemes volt az erkélyen ahogy fújta a hideget. Tűz forró levegőt fújt a beltéri. Mivel nem inverteres a klíma, nem tudta szabályozni a teljesítményt.... :DDD :DDD :DDD :DDD Nyomta 1300Wattal, azt jóvan, biztosan 3.5kW fölött volt a beltéri hőleadása, lehet hosszabb távon baj lett volna belőle. De a gombák,baktériumok,vírusok egy részét megégettem az tuti. :D

(#50012) waveson válasza karasz_att (#50010) üzenetére


waveson
tag

Nem azt jelentik, inkább az életszerű, tervezett felhasználás adatai, nem azt feltételezve, hogy a beltéri és a kültéri is az utcán vannak :DDD .Vagy hogy beraksz egy 3.5kW-os klímát 200nm-es szigeteletlen raktár fűtésére -10 fokban. Ezek csak tájékoztatók, hogy ekkora teljesíténynél erre képes.

(#50013) litory válasza karasz_att (#50010) üzenetére


litory
csendes tag

Leadott hoteljesitmeny = COP* felvett teljesitmeny.
Sensira -7 fok COP 2.68
Mukodesi teljesitmeny tartomany 0.4-1.3 kw ( ~0.9kw aegadott tipikus teljesitmeny)
Azaz -7 fokban a sensira az alabbi tartomyanokban dolgozik leadott ho szempontjabol: 1.072kw-3.484kw tipikusan 2.412kw.

Üdv

(#50014) karasz_att


karasz_att
csendes újonc

Köszönöm, szuperek vagytok!

(#50015) Hauptmann válasza Sraff (#50008) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem. :DDD

(#50016) gyuszos válasza feco70 (#50006) üzenetére


gyuszos
tag

"Maxon melyik nem hangos ?" Perfera ;)

(#50017) feco70 válasza gyuszos (#50016) üzenetére


feco70
senior tag

Biztos így van, de hát kinek mi a hangos

(#50018) karasz_att válasza litory (#50013) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

es erre tudnatok valamit? honnan tudom mi a legkisebb teljestmenye egy gepnek?

Amber Royal minimum olyan 400W-on megy.

Ezt en honnan lathatom pl. G-Technél, hogyan jött ki?

(#50019) toome1985


toome1985
tag

Van itt olyan ember akinek traktor hangu volt az ftxf kültérie és meg tudta javítani? Nappal csendes minimumon. Éjjl viszont nagyon brummog meg zakatol a kompresszor.

(#50020) waveson válasza karasz_att (#50018) üzenetére


waveson
tag

Igen az Amber Royal fűtésben tudtommal 500w körül fogyaszt minimum, hűtésben 200 körül. A sima Amber viszont 100-200W között is elbrummog, de sokat nem ér vele az ember, mivel elég hangos a csendes üzemmódban is sokak szerint. Meg hát, felvesz 100W-ot a kompresszor, és fúj 30 fokos levegőt, nem túl komfortos! :D

(#50021) waveson válasza toome1985 (#50019) üzenetére


waveson
tag

Bocs, nekem teljesen hangtalan szinte, 5-10 centiről már nem nagyon hallani, hogy egyáltalán megy a kültéri, csak látom ahogy átsüt rajta a nap hogy forog.

(#50022) waveson válasza karasz_att (#50018) üzenetére


waveson
tag

Szia! Nagyon nehéz hozzájutni ehhez az infóhoz, szerintem.
Én úgy tudtam meg pár gépnél, hogy néztem youtube videókat, Amber Royalnál láttam több videónál is, hogy amint közelíti a cél hőmérsékletet, szép lassan lemegy 500W-ra, aztán 80 (tálcafűtés), 100 (tálcafűtés+beltéri venti).
G-Tech-nél nem tudom, de a magas SCOP értéke miatt gondolom muszály, hogy le tudjon menni 500W alá.
Általában a nagyon erős (és "olcsó :D" kompresszorú gépek kevésbé tudnak visszaszabályozni, cserébe viszont -15ben olvadásig fűtik a faladat :D

(#50023) feco70 válasza waveson (#50020) üzenetére


feco70
senior tag

Még volt royalom méregettem, 500 alá nem ment

(#50024) waveson válasza feco70 (#50023) üzenetére


waveson
tag

Nagyon idegesítő a ki-be kapcsolgatása?

(#50025) toome1985 válasza waveson (#50021) üzenetére


toome1985
tag

Hűtésben nekem is. Fűtésben eszméletlen komolyan mondom. 😀 Lehet a gumibak kemény vagy nem tudom. Azt még kicserélem majd aztán feladom

(#50026) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,
2 régi légkondit kellene rendbe tennem, amikhez kb 5 éve nem nyúlt senki semmilyen formában, csak simán használva voltak.
Elég csúnya állapotban vannak. Nagyon penészes a beltéri egységek belseje. Működnek rendesen, de egy komoly takarítást/fertőtlenítést kell valahogy összehoznom. Régi gépek (10+), első körben megpróbálnám egyedül lerendezni a dolgot.
Menni fog, vagy hívjak inkább szakit? Milyen folyadékot kellene beszereznem, illetve mire lenne szükségem? Köszi!

(#50027) rmihaly válasza karasz_att (#50018) üzenetére


rmihaly
tag

Adatlapon van feltűntetve. Ha nincs akkor a kompresszor frekvencia - áram grafikonból lehet következtetni rá.
Ha minimum frekin 1A akkor kb 200W ha 1,8A akkor 400W

Kínai amúgy elég pontatlan leírásokat készít így a sajtóhiba se kizárt (pl az én klímám fűtésben 900-380W közötti teljesítményre képes -leírás szerint. De ugyanitt a felvett teljesítmény 220-1500W között lehet :), tehát nem jó a leírás.
Másik ilyen amit találtam hogy szinte ugyanazt a grafikont használják de csak a tengelyeken írják át a számokat. Biztos ez is sajtóhiba )

(#50028) feco70 válasza toome1985 (#50025) üzenetére


feco70
senior tag

Gumibakot hiába cseréled, kicsit mozgasd meg a csöveket ha nagyon feszülnek tudnak hangosak lenni. De ha nem hívd ki a szerelőt, aki szerelte

(#50029) toome1985 válasza feco70 (#50028) üzenetére


toome1985
tag

A morajlás megy át a házba hiába van külön zsalukövön. Ezért gondoltam hogy a gumibak segítene

(#50030) feco70 válasza toome1985 (#50029) üzenetére


feco70
senior tag

Ezt egy klímás írta,
A gumibakkal felszerelt klíma is átadja a búgást.
És ami alatt nincs, az sem búg.
Sok helyen teszteltem, nem látok összefüggést.
Szerintem szólj a szerelőnek, nem így kéne működnie, nekem is van egy sensira

(#50031) TaaT válasza ProdyG (#50026) üzenetére


TaaT
veterán

Én most takarítottam ki itthon a 2018-as klímámat, nem volt annyira vészes bár azért már volt egy kis szaga. [kép]

Give them hell Ukraine!

(#50032) ProdyG válasza TaaT (#50031) üzenetére


ProdyG
senior tag

És mit fújtál bele? Látom a neten sokféle lötty terjeng.

(#50033) herdsman12 válasza ProdyG (#50032) üzenetére


herdsman12
őstag

Saját takarításhoz Sanytol és gőztisztító a kulcsszó, a profik meg drágább vegyszereket (pl. Frionett Actív) használnak.

(#50034) tibibi válasza toome1985 (#50025) üzenetére


tibibi
őstag

csinálj egy videót

(#50035) TaaT válasza ProdyG (#50032) üzenetére


TaaT
veterán

Padlófelmosót kapott, autókárpit és beltéri műanyag tisztító nem volt itthon elég.

Give them hell Ukraine!

(#50036) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok!

Adott helyzet: vegyes falazatú (külső falak 65 centis vályog), kádárkocka, 100 m2. A fűtést egy 1993-as gyártmányú, nyitott égésterű 23 kW-os gázkazán, és öntöttvas radiátorok látják el, brutális gázfogyasztással. A ház hőszigetelése a vályog és a kicserélt nyílászáróknak hála elég jó, nyáron kinti 40 fokban sincs 27 foknál melegebb, de sajnos a fűtés már nem ilyen rózsás. Az éves fogyasztás 240 ezer Ft úgy, hogy csak abban a szobában van kinyitva a radiátor, amiben épp tartózkodunk + a fürdőben, és 20 fokra van belőve a termosztát (rádiós, hordozható).

Sokat agyaltam, hogy hogyan kéne a fűtést korszerűsíteni, a kazáncserét próbálom elkerülni, 40-50 fokos vízzel amivel hatékonyan működnek nem lenne elég meleg az öntöttvas radiátorokkal (most 70 fokos az előremenő, 10 kW-ra visszafojtva a kazán, így elég volt tavaly télen 20 fokra a legnagyobb mínuszokban is), aztán ugye kondenzációs kazánon kívül mást már nem lehet, így engedélyek + új kémény + radiátorok + esetleg új csövezés már bőven 2 milla felett lenne, ezt nem tudom vállalni.
Szóval eljutottam oda, hogy mivel úgyis 2 szobában vagyunk az idő 90%-ában, fűthetnénk klímával. Első gondolatom egy multi kültéri volt két beltérivel (egyszerre nem menne a két szobában), de az árakat elnézve baromira nem éri meg. Most eljutottam oda, hogy akkor legyen két sima split klíma, de fogalmam sincs milyen, illetve nem tudom a bekötés hogy működik.

Tegyük fel megrendelem szereléssel az általam kiválasztott típust, a kábelezés hogy működik? Ha nincs H tarifa, gondolom nem kell direktre kötni őket, ilyenkor elég egy konnektor a beltéri közelében a szobákban, és ebből megkapja a tápot a kültéri is, vagy külön külön kell? Ha szeretnék H tarifát, azt van olyan cég, aki elintézi a klímaszereléssel együtt is? Ahogy olvasgattam, az émász (vagy már mvm) a H tarifás mérőhely kialakításánál előre kéri a rákapcsolandó készülékek gyári számát, azt viszont nyilván akkor fogom tudni, ha már kiszállították, viszont ami oldalakat találtam, ott a szállítással együtt vállalják a szerelést is. Vagy ilyenkor bekötik simán nappalira, aztán a H tarifás bekötést meg intézem később és ráköti a regisztrált villanyszerelő aki a mérőórát telepíti? Illetve tervezzük megpályázni a napelem-támogatást is, valahol olvastam olyat, hogy H tarifa nem igényelhető kétirányú óra mellé, ez igaz?

A másik kérdésem a készülékekre irányulna. H tarifához ugye kell a magas SCOP érték, ehhez találtam egy nagyon jó árú, de számomra noname készüléket: [link]. Igen, tudom, a Daikin a legjobb, háromszoros áron találtam a legolcsóbb 4,9 SCOP-jú készüléket, 3 év garanciával... létezik, hogy 250 ezerért nagyon hulladék ez a C&H klíma? Mi lehet a buktató? Az egyik a fő nappali fűtésre lenne használva a nappaliban plusz nyáron enyhe hűtésre (a párás 27 fokot lehúzni 25-re), a másik a hálószobában esténként lefekvéshez befűteni, éjszaka 19-20 fokot tartani a melegebb időszakban illetve nyáron 23-24 körül alváshoz, mivel a szomszéd egész éjjel ugató kutyája miatt nyitott ablaknál lehetetlen aludni. :((( Nagy mínuszokban továbbra is a gázt használnánk, már csak azért is, hogy ne fagyjon el ilyenkor a ház többi része.

Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi ha esetleg sok butaságot kérdeztem! :R

(#50037) Lazy76


Lazy76
csendes tag

Vegyél Tosot Liberty-t az egy Gree lomo 114 ért szokott lenni az emagon ,szeintem az árétékben baromi jó gép, persze nem Daikin.

(#50038) Sraff válasza HavocS (#50036) üzenetére


Sraff
tag

A vályog nem igazán jó hőszigetelő. A nagy tömeg miatt nagy a tehetetlensége, de a szigetelőképessége közepes. Főleg, ha a vízszigetelés nincs megoldva alulról (a vizes/nedves fal nagyon jó hővezető).
Ha a födém/padló nincs szigetelve, akkor én azzal kezdenék (padlót csak akkor, ha a fal vízszigetelése rendben van). Szerintem a hő több, mint 50 %-a azokon keresztül távozik.

(#50039) PROTRON válasza HavocS (#50036) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia
A klímák terén laikusként szerintem jó lenne ha egyéb paramétereket (a több minden sose kevesebb) is elárulnál a konkrét helyiségekről ahhoz hogy megfelelőt tudjanak ajánlani a kollegák.

A "H" tarifával kapcsolatban valóban kell a gyári szám ahhoz hogy az energiakereskedőt jóváhagyja, de azért az eu-s minőségi tanúsítványok azoknál a típusoknál ahol találni, elegendőek ahhoz hogy meg tudd állapítani elfogják-e fogadni vagy sem.

Amúgy a klímák nem tudják mire kötötted őket, nem fognak hisztizni ha konnektorról vannak etetve.
Annyi hogy a hirtelen megugrások miatt én mindenképp saját áramkörre raknám, amin semmi más fogyasztó nincs és 10A-es megszakítót neki, bár valamiért a gyártók már a 3,5kW névleges hűtő klímákhoz is előszeretettel írkálják a 16A-ost, pedig ha nem kapcsolgatod folyamatosan ki-be nem fog nagyon sokszor 4A-nél többet kérni.

Aztán nekem itt a topicban nagyon írkálták hogy ha komfortos érzést akarsz akkor ne kapcsolgasd, hanem valami normálisabb hőfokot állíts be és hagyd hogy magától elérje az egyensúlyi helyzetet...onnantól kezdve kevesebb energiával és alacsonyabb fordulatú ventikkel is hozni tudja a kívánt hatást.

Persze ez az elmélet nem kalkulál azzal hogy 4 óránként szellőztetni kéne homeoffice-ban amikor is ha 10 perc helyett 20 percre felejtem nyitva az ablakot már buktam is az egyensúlyomat. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50040) vtechun válasza vtechun (#49741) üzenetére


vtechun
veterán

Azóta is teljesen jól szuperál. Napi 2-3 kWh-t fogyaszt. Tervben van 2 másik helységbe 1-1 Mitsubishi AP35VG. Ha mély frekvenciás “zaj” hallatszik olykor, amolyan mély (100 hz nagyságrend) búgáshoz hasonló, azon segítene a gumibak? Mármint a tényleg gumibak, amin nem megy át a csavar. Hanem a 2 rögzítési pont között gumi van. Mert jelenleg semmilyen gumibak nincs a kültéri alatt. Lehet egyébként érdemesebb lenne átrakatni a szomszéd felé eső homlokzatról 90 fokkal elfordítva a nyugatira, itt jobban rá tudok nézni, aztán a cső felőlem mehet be ott ahol eddig.

(#50041) gyuszos válasza HavocS (#50036) üzenetére


gyuszos
tag

A kádár-kockás házak ritkán voltak 50 centi feletti vastagságúak. Persze lehet a tiétek pont vastagabb.
Ettől függetlenül a hőszigetelése pocsék, még közepesnek sem mondható.
Kizárólag a fal "lélegző" tulajdonsága miatt nem szokták "becsomagolni", mert amennyiben a vizesedés teljesen kizárt, és nincs mindenféle műanyag alapú festékkel rommá "vakolva" belülről, akkor bizony a vályog által biztosított "klíma" igen kiváló. (nem szigetelésről, hanem élhetőségről van szó)
Szóval ha megtartjátok olyannak amilyen egy igazán jó vályogház, akkor annak az ára a fűtésben fog jelentkezni.
Mikor ezeket építették még az volt a cél, hogy éjjel ne legyen 5°C-nál kevesebb a szobában....ma már mások az elvárások.

(#50042) HavocS válasza PROTRON (#50039) üzenetére


HavocS
senior tag

Konkrét helyiségek: (belmagasság mindenhol 2,7m) 5x5m nappali aka. "kockulós szoba", a ház északnyugati sarkában, ez a leghidegebb. Itt vagyunk bent nappal párommal + megy két asztali gép, ennyi fűtés már van alapból. A másik szoba 5x6m, ez a háló, a ház északkeleti sarkában, itt csak alszunk. Közlekedő a ház közepén, innen nyílik egy WC és egy fürdőszoba, ezekből csak a fürdő van fűtve egy pici öntöttvas radiátorral, ezt ki tudnánk váltani egy egyszerű hősugárzóval is arra a 2x10 percre amíg fürdünk. Délnyugati részen egy kis kamra, ezt egyébként se fűtjük (a hűtőt ugye minek), a déli-délnyugati rész pedig a konyha+előszoba egy térben, innen nyílik a bejárati ajtó (szintén frissen cserélve). Itt ugyan van egy radiátor, termosztatikus szeleppel, de ez is csak a nagyon hideg napokon van nyitva és ez is csak 16 fokra amikor párom főz, a tűzhely amúgy is gyorsan bemelegíti a helyiséget, de egyébként sem probléma ha ide a klíma hője nem jut ki, ahogy említettem nagy mínuszokban továbbra is tervezzük használni a gázt. A gázkazán egy külön melléképületi részben van a kamrával közös fallal, sajnos a hő része szerintem itt, és a kéményen távozik, pedig utólag leszigeteltem a fűtéscsöveket is.
A ház egyébként 30 cm tégla alapon áll, falak nem vizesek, tető frissen cserélve. Hőszigeteléssel nem modern házhoz képest nincs gond, nyáron egy egész estés szellőztetés után reggel 25 fok, a két géppel együtt is 27-ig megy fel maximum, télen amikor vendégek miatt jól megjáratjuk a kazánt 24 fokig, másnap reggel is 21 fok van, amikor odakint 0 fok körüli a hőmérséklet.
A konnektoros részt úgy értettem, hogy megfelelő-e neki, ha a legközelebbi kötődobozból kihúzok egy konnektort a beltéri magasságába, és ide lesz bedugva, vagy ezeket direktre kell kötni, mert nem rendelkeznek villásdugóval, ezt sose figyeltem meg amikor klímás helyiségben voltam.

Kapcsolgatás miatti komfort nem probléma, reggel nem vagyunk fázósak (melegít a kávé :D), éjszakára 18 fokon van a termosztát a hálószobában, nappal itt 16 fokra állítjuk a radiátoron a termoszelepet, a kockulósban nappal 20 fok, éjszaka 16, reggel kb egy óra amíg felfűt de ez nem zavar. Ezt lenne jó nem évi 240 ezerből produkálni, és esetleg 2 fokkal feljebb tornázni, ha olyan jó lesz a hatásfok. Ahogy számolgatom, 4-es SCOP-val ez megvalósítható lenne, ha meg az 5,1-es SCOP-jú, H tarifára alkalmas készüléket vesszük, úgy kényelmesen. Ugye 2x3,7 kW fűtőértékről beszélünk, ami teljes egészében a szobába kerül, szemben a mostani 10 kW-tal, amit a kazán lead, jó része elmegy a kéményen meg az éterbe már a kazánházban, és ez a 10 kW is azt jelenti, hogy a tavalyi -15 fokban is kb 40 percet ment, és 20 percet állt, tehát még veszteségekkel együtt is van tartalék.
A beltéri levegőfűvásának a zaja nem zavarna minket egyébként, 2 PC 4 HDD-vel és összesen 12 ventillátorral megy ami már önmagában megadja az alapot, plusz párom szerelmes a ventillátoros hősugárzókba.
A kültéri elhelyezésében két opció van, vagy az északnyugati (nappali) ill. délkeleti (háló) homlokzatra kerülnének, vagy mindkettő az északkeletire. Az előbbi megoldás télen valamivel talán jobb lenne, bár a nappali kültérijét csak 1-2 órát érné délután a nap, a hálóét reggel héttől kb du. 2-ig, így talán ritkábban kéne leolvasztania, viszont ugye az pont csak éjszaka lenne komolyabban használva, az utóbbi előnye nyáron lenne hűtési szezonban, ez ilyenkor a hálóban se jön rosszul az éjszakai dorbézolások utáni nappali alváskor, illetve a júniustól szeptember elejéig a nappaliban is hűtenénk, viszont nap így egész télen nem érné őket, tehát a leolvasztásra valószínűleg több energia menne.

(#50043) tibibi válasza HavocS (#50036) üzenetére


tibibi
őstag

Ha gázzal nem tudod kifűteni akkor klímával még annyira se.Ahogy írták előttem a vályogház szigetelése lófütty a tiéd U = 1,133 W/m2K ezzel szemben egy 30cm tégla 10cm szigeteléssel U = 0,228 W/m2K mint látod hatalmas a különbség. Esetleg rásegítésnek lehet jó a klíma,de 5-600 ezres befektetést megér vajon? Ráadásként mindenhol meg fog jelenni a penész :U ahol nincs folyamatos fűtés.

[ Szerkesztve ]

(#50044) rígel válasza HavocS (#50042) üzenetére


rígel
őstag

24°C-ról 21-re hűlés egy 0°C-os éjszaka alatt elég nagy hőveszteség.

(#50045) HavocS válasza gyuszos (#50041) üzenetére


HavocS
senior tag

Ablakcserekor megmértük, 65 centi, nem spórolták ki belőle az anyagot.
Amúgy igen, tisztában vagyok azzal amit írsz, sok ilyen házat láttam. De azoknak alapjuk se volt sokszor, itt azért van 30 centi tégla + vízzáró fólia. Amúgy belül meszelve, kívül kőporozva van, és ahogy az előbbi hozzászólásban említettem, ha egyszer jól fel van fűtve, sokáig megőrzi a fal a meleget, illetve nyáron egy egész estés szellőztetés után lemegy 23-24 fokra a hőmérséklet, napközben pedig két gamer gép mellett se melegszik 27 fok fölé, miközben odakint 38 fokok tombolnak. Tavaly februárban lebetegedtünk mindketten, és 4 napig csak a hálót meg a fürdőt fűtöttük, -5 fokok mellett a 4 napig fűtetlen, északnyugati tájolású szobában 13 fok volt. Szóval azért nem egy éjszaka alatt 5 fok kategória. Az albérletben ahol előzőleg laktam, a tetőtéri, szigeteletlen lakás az ilyen volt, elmentem éjszakás műszakba, ha teljesen lecsavartam a termosztátot mire hazaértem 8 fok. :D Pedig az déli tájolású volt, nyáron 40 fokok voltak odabent...
Köszönöm az észrevételt, igazából a ház hőtartó képességével nagyjából elégedett vagyok, lesz még 1-2 öregecske faablak amire ráfér egy csere, ezen kívül ami brutális komfortérzetnövekedést adna az a padlófűtés lenne, de az sajnos olyan beruházás, amit nem engedhetünk meg magunknak, már csak amiatt se, mert egy 30-40 fokos előremenővel biztonságosan és gazdaságosan üzemelő kondis kazán is lenne papírmunkával és engedélyekkel együtt 1 misi, egy hőszivattyú meg 2, és akkor ott még kútfúrásról szó se volt, illetve a szobákhoz nem nyúltunk, csak a kazánt magát cseréltük ki... a két klíma meg megvan 500-ból, legyen a szerelés egy százas, a H tarifa már keményebb dió, mert ehhez valószínűleg villanyórát is kell korszerűsíteni ami úgy 200 ezer, ezt majd az első fűtési szezonban meglátjuk megtérülne-e értelmes időn belül), és akkor az éves 240 ezres gázszámlát alapul véve, a gáztűzhelyet kivonva is van 43 forinttal számolva durván 5000 kWh áram, amivel fűthetünk, ez a 6 hónapos fűtési idényt alapul véve napi 27 kWh, ami még 4-es SCOP-vel számolva is azt jelenti, hogy folyamatosan 80% körüli teljesítménnyel fűthet a klíma abban a szobában amiben tartózkodunk, és erre egészen biztosan nem lesz szükség, tehát mindenképp spórolunk és/vagy jócskán megemelhetjük a lakás hőmérsékletét.

(#50046) HavocS válasza rígel (#50044) üzenetére


HavocS
senior tag

Azért ehhez tegyük hozzá, hogy a ház felében, a két szobában volt 24 fok. A közelekedő, kamra, konyha, + előszoba nem volt fűtve, itt volt kb 16 fok a benti ajtók nyilván nem hőszigetelésre vannak.

(#50047) HavocS válasza tibibi (#50043) üzenetére


HavocS
senior tag

Nem akarom "milyen fűtést vályogházba" irányba elterelni a topicot, annyit kiemelnék, hogy most sincs mindenhol fűtve, és nem penészedünk. Szüleim házában szintén 3 helyiségben van csak fűtés a kb 8-ból, és sose volt penész. Nyilván nem is tapéta van, hanem meszelés.
Hogy klímával ki tudom-e fűteni, az egy jó kérdés, de ha azt veszem alapul, hogy ha a 10 kW-os, 70-80% hatásfokú gázkazán megy ebben az időben 4x1 órát a 20 fokhoz, akkor feltételezem a 2x3,7 kW-os klíma is képes lesz. Kíváncsiságból holnap kipróbálom, hogy csak egy 2 kW-os hősugárzóval fűtök 24 órát, 20 fokra beállítva aztán meglátjuk a hőérzetet meg a fogyasztást a 7 m3 gázhoz képest ami most elmegy egy nap alatt, aztán abból már lehet extrapolálni.
Hogy megéri-e? Talán. 28 éves a gázkazán, ha hirtelen elromlik úgyse lesz más rövid távon amire kicseréljük. Így legalább van redundancia, és nem csak egy hősugárzó, ami direktben égeti el az áramot. Ezen kívül nyáron nem kell majd 26-27 fokban aludni (nem bírjuk a meleget). Ha pedig lesz támogatás napelemre (elvileg jogosultak vagyunk rá), akkor bőségesen meg fogja érni.
Ráadásul ugye most hiába van gáz, ha áramszünet van, a gázkazán se fog fűteni. Tisztán villanyfűtésnél legalább egy gonddal kevesebb. Ha meg napokig tartó áramszünet lenne, van vegyes tüzelésű kazán is, megfordul a víz a radiátorokban a keringető nélkül, még ha lassabban is.
Köszönöm az észrevételt!

(#50048) SomiZolee


SomiZolee
friss újonc

Sziasztok,

egy Tata melletti faluban lévő ház felújításnak értünk abba a fázisába, hogy a fűtést kellene megoldani. Én nagyon szeretném ezt klímával csinálni.

A házról - kb. 45 évvel ezelőtt épült, leginkább egy szintes "kádár-kockához" hasonlítható. Nagyságrendileg 11 x9x6m + sátortető. Lakóterek belmagassága 2,6m. Az elrendezése borzalmas. Szemből nézve a középső harmad egy lépcsőház, a felső szinten "körfolyosó". A ház jobb oldali harmadán két szoba egymás felett, a ház teljes hosszában, DNY-i tájolású ablakok. Bal oldali harmad alul konyha - étkező, felül a hosszúság szerint 2/3 - 1/3 arányban osztottan két szoba, DNY-i és DK-i ablakok. A vizes helyiségek középen a "lépcsőház" mögött.
Amivel megvagyunk - összes nyílászáró kicserélve, födémen kb. 40cm fújt PU habos szigetelés, kívülről 15cm grafitos szigetelés.
Napelem lesz. kb 6,2kW-os rendszer fér a tetőre.

Amit klímával fűtenénk a két nagy szoba (talán két mono) és a két kisebb (talán egy multi). A kültéri egységek elhelyezhetők oldalfalon, földön, erkélyen - sokféle megoldás lehet. Faluszéli ház, szemből a jobb oldal garantáltan szomszéd mentes - viszont ha baj van (pl.: idén a jég) az onnan jön.
Kifejezetten fűtésre optimalizált klímát szeretnénk, ahol a fűtés hatékonyság az elsődleges, a beltéri egység hangszintje és a huzathatás kerülése a másodlagos kiválasztási szempont. A pénz nem áll számolatlanul rendelkezésre így egy jó ár-érték arányú megoldást keresünk, ahol azért az érték a fontosabb.

Előre is köszönöm az építő jellegű elméleti (akár gyakorlati) segítséget!

(#50049) Angel2014 válasza ProdyG (#50026) üzenetére


Angel2014
addikt

Én ilyennel csinálnám. [link]

Itt van a befúvó, mosózsák is, és minden ami kell hozzá az oldalon.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50050) ProdyG válasza herdsman12 (#50033) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi! Ez a gőztisztító új, de úgy látom mindenki ezzel csinálja :)
Talán abból az pénzből amennyirét szakembert hívnék, tudok is venni egyet. Egy kisebb kézi is megfelelő lehet? 25 körül van egy kisebb Karcher pl...
A Sanytol nem egy drága valami, köszi a tippet, bár a Frionett Actív se brutál drága, ha előrébb vagyok vele :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.