Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) anrab válasza Jolida (#68998) üzenetére


anrab
addikt

Szia. Nem tudom hogy nekem írtad vagy másnak válaszoltál. Nekem nincs lehetőség vendég hálózatra. Egy ZTE 100 megás router. MAC Address alapján lehetne hozzáadni. Azt még nem tudni.
Köszönöm ha nekem szólt.

(#69002) TeeJay válasza megane76 (#68986) üzenetére


TeeJay
félisten

Dobj már erről egy fotót mert az érdekes, általában a vékony folyadékcső szokott nagyon lefagyni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69003) TeeJay válasza polonic (#68987) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha a folyadékcső hűtés módban pillanatok alatt baromira lefagy akkor hűtőközeg hiány van főleg mivel annyira leesik a nyomás az adagoló után hogy R32 hűtőközeg pl 4bar-on is már -14fokos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69004) TeeJay válasza Melorin (#68990) üzenetére


TeeJay
félisten

Kollégánál 163 a Syen Bora 3,2kW gép :D Írj rám ha kell normális árajánlat és ők 3méter csőre 65-ért szerelnek, innen indul felfelé ha több méter kell

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69005) TeeJay válasza Lorden (#68995) üzenetére


TeeJay
félisten

Főleg ha megnézed a specifikációkat akkor a 2,5 és 3,2kW-os gép között alig van eltérés
a Bora és Gree Pulse esetén pont a nagyobbat venném mert szélesebb a beltérije, ezáltal hosszabb a mókuskerék benne és éjszakai módon is lazán tekeri a levegőt

Ma délután üzemeltem be havernak egy 3,2-es Gree Pulse-t és meglepően korrekt gép
Turbó módban is alig van hangja, kajak bestbuy masina és van benne éjszakai mód, az már közelít a Daikin fenyőfa módhoz (20dB körüli érték).
Dupla legyező, motoros vízszintes legyezés, wifi, minden van benne
192ezerért tök jó gép

a Syen Bora ugyanez csak annak 1 legyezője van és nincs még benne az éjszakai mód, amúgy grammra ugyanaz a kültéri is meg a beltéri is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69006) TeeJay válasza mrmft (#69000) üzenetére


TeeJay
félisten

A Syen az a Gree márkája és ugyanaz a gép csak Syen-ként általában a 2-3éves fejlesztést adják el a Gree meg az újat hozza.

gree-magyarorszag.hu és syen.hu-n nézd meg a specifikációját a Syen Bora Plus meg a Gree Pulse-nak és látni fogod hogy azonosak. Előbb leírtam mi az eltérés
Bátran veheti a Syen-t is jó masina lesz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69007) xecutor


xecutor
csendes tag

Szerintetek egy Daikin Comfora FTXP35N5V1B/RXP35N5V1B normális, ha ilyen hangot ad ki?
https://photos.app.goo.gl/zmJtZGU5muM9BgzQ7
https://photos.app.goo.gl/Tf9tCNinrqRNgYU19
Lehet a felvétel nem adja visza rendesen, de van egy mély morajlása, ami behallatszik zárt ablak mellett is, akkor is, ha nincs nagyon levéve a hőmérséklet.

(#69008) polonic válasza TeeJay (#69003) üzenetére


polonic
félisten

Az érdekes, hogy most meg nem csinálja.
Ugyanúgy leszabályozva megy már egy ideje és semmi jele.
Nem állandóan ugyanazt kérem produkálnia?

Update: pontosabban most kezdte el csinálni estére, miután leirtam a hsz-t. Nem lehet, hogy adagolószelep? Ahogy estére egyre kisebb hűtési teljesítmény kell, úgy valamiért nem tudja normálisan adagolni a hűtőközeget?

[ Szerkesztve ]

(#69009) pjen válasza xecutor (#69007) üzenetére


pjen
félisten

Nem, nem normális. Ha olyan a fal szerkezet, hogy be fog hallatszani azt a klímásnak előre közölni kell.

(#69010) Jolida válasza anrab (#69001) üzenetére


Jolida
tag

Igen, neked próbáltam segíteni.

Bocs, hogy ezt írom, de ezeket a "szolgáltatói routereket" bottal se piszkálnám. :((
Én a LAN portra dugnék egy "normális" routert és azzal dolgoznék tovább.

Minden esetre próbálj egy képet dobni a WLAN basic és SSID beállításairól.

(#69011) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Elgondolkodtam klímàn, bármilyen meglepő :D

Lenne pàr kérdésem, a kültéri egységet nem igazàn szokás padlásra tenni igaz? Màrmint nincs beépítve de elég meleg van fent nyàron... Viszont 2 szobàba menne 1-1 mindkettő utcafronton van, egyik szomszédra nêz, oda mehetne a kültéri, viszont a másik a terasznàl van, ott nem férne el, utca felöli oldalra meg nem szokás tenni igaz?

Van esetleg valakinek adata, mennyit eszik a klíma fűtésre? 16m2 szoba, vàjog fal szigetelés nélkül, szal nem túl melegek...kiegészítésre használnàm, mert sokszor csak én vagyok itthon, és elég lenne 1 szobàt fűteni

Xbox One: bandymnc

(#69012) TeeJay válasza xecutor (#69007) üzenetére


TeeJay
félisten

Finoman próbálj meg 1-2centit hajtani a rézcsövön
Lehet csak valami belül összeér és azért van ilyen hangja

A kültéri nem dől kifelé vagy dől befelé a fal felé?
Az kellene hogy tökéletesen függőben legyen
Amúgy ilyen magas fordulatszámon kb. powerful módban szoktak ezek tekerni, 24fokon 1-es ventilátoron alig pörög

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69013) TeeJay válasza polonic (#69008) üzenetére


TeeJay
félisten

Lehet megnézetném klímással
Vagy neked ez friss telepítés? Bocsi nem emlékszem kinek mikori a gépe

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69014) TeeJay válasza bandi0000 (#69011) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha felrakod padlásra nyáron mocskosul fog szenvedni a gép főleg ha fent 50fok van
Csak szét hajtod meg jó nagy áramfogyasztással tudsz nyáron klímázni
Télen sem biztos hogy jobb mivel ott még több levegő kell neki a fűtéshez
Ha csak lehet inkább ne tedd padlásra vagy csak úgy ha nagyon jól át van szellőztetve de még úgyis inkább homlokzatra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69015) rmihaly válasza bandi0000 (#69011) üzenetére


rmihaly
tag

A mennyit fogyaszt fűtésre eléggé kérdéses.

Pl gázból szükséges 1000m³@33,5MJ=33500MJ.
Ezt vissza kell osztani 3,6-al (1kWh=3600MJ)
Azaz 33500/3,6=9305kWh (ennyi lenne a fogyasztás villanyos 1COP-s fűtéssel - a Norvég panellel is :D )
Klíma SCOP-je kb 4, tehát konnektorból 9305/4=2326kWh-t vesz fel.

Ez elég elnagyolt számítás, de nagyságrendileg ezzel lehet számolni.

Nézzük az anyagi oldalát - pusztán számok oldaláról:
1000m³ gáz ~ 100000Ft, ami
9305kWh villany (2523kWh-ig 37Ft/kwh, utána 70Ft/kWh) azaz 93351+474740=568091Ft (Persze mehet vezéreltről akkor ennek kb 60%-a)

2326kWh Klímával (2523kWh-ig 37Ft/kwh, utána 70Ft/kWh): 86062Ft, ha a lakás elhasználja jelenleg is az évi 2523kWh-t, akkor az összes fogyasztás 70Ft/kwh- val számolható, ami 162820Ft.
Klíma H tarifával (24Ft/kWh korlátlan mennyiségig a fűtésre igénybe vehető!): 55824Ft(!)

Mint látható a gázhoz képest szinte alig van megtakarítás nappali árammal üzemeltetett klímával vagy sokkal többre jön ki az üzemeltetése, mint a gázos fűtésnek, a rezsitámogatott mennyiségig (jelenleg éves 63645MJ - kb 1729-1800m3/év mennyiségig.)

A megvariált árakkal a H tarifával rendelkezők nagyot nyernek az összes többi elszámoláshoz képest.

Gázkazánnak nem kell kisegítő fűtés, főleg akkor nem ha kedvezményes mennyiségen belül vagy!
Ha a kedvezményes mennyiségen túl fogyasztasz, akkor is érdemes utánaszámolni hogy mivel tudsz megfelelő megtakarítást elérni (szigetelés a legjobb, mert az minden fűtési költséget csökkent).
Ha jelentős a kedvezményes mennyiség túllépése (>600m³), akkor H tarifa+ klíma jó befektetés, de szigetelni ehhez is kell, mert a klíma nem központi fűtés, lehet kell 3-4db is!

Épület tagoltságától függően kell még egyedi (általában villamos fűtésről is gondoskodni - pl fürdő, wc)

(#69016) Lorden válasza rmihaly (#69015) üzenetére


Lorden
senior tag

Nagyjából jól leírtad, viszont tedd hozzá, hogy azért a régi gázkészülékek éves hatásfoka borzalmas.
Konvektorok 60% körüli, FÉG-es korszaknál újabb, de nyílt égésterű kazánok 70-75%, és a kondenzációs van 90% körül.

(#69017) bandi0000 válasza rmihaly (#69015) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, pàr dolog lemaradtvan fa és gàz kazàn is, 2 en vagyunk a hàzba, nappal szinte csak én vagyok itthon, tavaly úgy csinàltam, hogy este 6-7 fele gyujtottam be, illetve reggel 8 kor raktam rà kb 3-szor és ennyi, este jó volt, mert elalváskor még meleg volt, viszont reggel kb 10-11 ig volt 20 fok felett, és 2-3 fele már csak 18 fokban ültem, ami nem kellemes :D

Gàz sajna régi van, szóval 24 óra alatt azt hiszem 20-30km3 evett meg, nem emlékszem pontosan, de biztos jócskàn àtléptük volna a tàmogatottat

Szóval jelenleg hasonlón gondolkodok, csak akkor 2 szobàba tennék klímàt, és lehet csak este kellene begyújtani, nappal meg valszeg 1 klíma menne fűtésre

Én 2.5 KW klímàra gondoltam és H tarifàval, de ha jól szàmolsz, akkor kb 12 óra alatt is 1 hónapban megenne 30k-t? Azt kicsit soknak érzem, szóval mêg azért biztos alszok rà 1-2 őt

Amúgy jól gondolom, hogy a H tarifással is lehet hűteni, csak a kedvezményes időszakon kívül a normál àrat kell fizetni?.

Xbox One: bandymnc

(#69018) rmihaly válasza Lorden (#69016) üzenetére


rmihaly
tag

:R
Így is hosszú lett, de így kiegészítve a nagyságrendek becsülhetők.

(#69019) pjen válasza Lorden (#69016) üzenetére


pjen
félisten

Multkor volt fenn egy táblázat. A FÉG cirkók 90,95% al szerepeltek rajta.

(#69020) Árpi001 válasza bandi0000 (#69017) üzenetére


Árpi001
senior tag

Amúgy jól gondolom, hogy a H tarifással is lehet hűteni, csak a kedvezményes időszakon kívül a normál àrat kell fizetni?.

Jól gondolod.
A kedvezményes szezon a H tarifánál október közepétől április közepéig tart.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#69021) polonic válasza TeeJay (#69013) üzenetére


polonic
félisten

Meg lesz nézete, igen.
Ez tavalyi telepítés.

(#69022) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek gyanús az a klímaszerelő aki nem szeretne számlát adni a klíma felszereléséről? Plusz megkérdezte, hogy szeretném-e ha a klíma be lenne regisztrálva a hatósághoz. Vagy ez így rendben van, nem kell aggódni? Lehet ebből bármi bajom?

[ Szerkesztve ]

(#69023) RudY válasza Melorin (#69022) üzenetére


RudY
addikt

A felkínált választási lehetőség gondolom kedvezőbb árat jelent, probléma esetén viszont később akár többletköltséget is. Az, hogy szóbeli megállapodással bevállal több éves garit, az ugyebár nem mindig jön be. Ha pedig esetleg később H tarifát is szeretnél, kezdheted elölről a papírozást.

[ Szerkesztve ]

(#69024) anrab válasza Jolida (#69010) üzenetére


anrab
addikt

Szia.



Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#69025) Melorin válasza RudY (#69023) üzenetére


Melorin
addikt

De a garanciához gondolom nincs köze annak, hogy van-e számla vagy nincs. Ha mégis, rákérdezek nála, hogy számlával és beregisztrálással együtt mennyiért csinálná meg.

(#69026) bandi0000


bandi0000
nagyúr

A fentebb említett 16m2 térbe, hűtő fűtő klímából mi az a minimum ár, amiért már jót kapok? Olvastam az összefoglalót, az ajánlott márkákról, de azon belül típusokat nem találtam

Illetve a kül és beltérinek külön külön kell áramot adni, vagy megoldható, hogy pl kívülről kapjon a beltéri is? Csak azért, mert tavaly volt festés, és nem szeretnék fúrást faragást, csak ha nagyon muszáj

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#69027) xecutor válasza pjen (#69009) üzenetére


xecutor
csendes tag

:R

(#69028) anrab válasza anrab (#69024) üzenetére


anrab
addikt

Nem hagy nyugodni és most néztem a wifi hálózatot. A légkondi ugyan azt az ip címet kapja mint a micro. 192.168.1.2
De miért mikor már foglalt?
Ha kiiktatom a micrót lehet jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#69029) RudY válasza Melorin (#69025) üzenetére


RudY
addikt

A számlának van némi köze a garanciához, különben mivel igazolod a gyártó vagy a hazai forgalmazó/képviselet felé, hogy mikor helyezték üzembe, arról nem is beszélve, hogy a szakszerű üzembe helyezés is ugye alapfeltétel. Márpedig ha bejelentve sincs és a telepítő idővel felszívódik, akkor mindenki széttárja a kezét, hogy így jártál. Plusz az éves karbantartásokat is érdemes elfogadhatóan dokumentálni a garihoz. Azért nézz utána, hogy a választott készülék normál esetben mennyi garival adják, 5-10 évnél - szerintem - jobb a papírozás.
Ettől függetlenül nyilván van aki okosba szereltet és vígan használja.

[ Szerkesztve ]

(#69030) xecutor válasza TeeJay (#69012) üzenetére


xecutor
csendes tag

Köszi a tippeket. Sajnos dől minden irányba:(
https://photos.app.goo.gl/bdeV1gomzgLHzwfA9

(#69031) Rommel6600 válasza xecutor (#69030) üzenetére


Rommel6600
őstag

Azért ennyire nem lehet érzékeny, nem hiszem, hogy ennyi tűrés nem férne bele ☝️

(#69032) Latency válasza xecutor (#69030) üzenetére


Latency
senior tag

[link]
Ismert a jelenség, valószínűleg nálad is egy csövet kell arrébhajlítani, ha jól emlékszem a kompresszor "kabátja" alatt van.

(#69033) xecutor válasza Latency (#69032) üzenetére


xecutor
csendes tag

A két rézcsőre gondolsz ami a beltéribe jön/megy?
Ok azt hiszem megvan. Gondolom ez a szövet
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69034) Begi válasza TeeJay (#68660) üzenetére


Begi
senior tag

Végre kint járt a szaki.
Terepszemle után egy Gree Amber-t javasolt (Smart R-re azt mondta, hogy még nincs vele tapasztalata), mert hogy fűtés esetén az -25 fokig jó, míg a Daikin "csak" -15-ig.
Ahogy nézem a Gree Amber egy árban van a Smart R-rel, mig a Daikin Sensira olcsóbb mindkettőnél. A SEER/SCOP értékek mennyire fontosak?
Daikin vonalon mi a különbség az FTXC/FTXF között?
Ezek Gree-k többet nyújtanak, mint egy Daikin Sensira?
Kicsit elbizonytalanodtam, hogy melyiket válasszam.

(#69035) BigBear válasza Begi (#69034) üzenetére


BigBear
senior tag

Ha fűteni is akarsz ÉS zavarhat a zaj, Ambert NE.
Nekem az van pár éve, ugyan tökéletesen működik és ha kell, igazi Szaharát tud varázsolni a 2,7-es a kis szobában, ahová berakattuk, de sajnos nagyon hangos.
900-as fordulat alá nem megy a beltéri fűtésben, ezzel sokkal-sokkal hangosabb, mint az FTXF-ünk.
Hűtésben, főleg csendes módban már kellemesen halk, de fűtéskor sajnos nagyon hangos. :(

(#69036) arnyekxxx válasza BigBear (#69035) üzenetére


arnyekxxx
veterán

faternál sima Amberek vannak, quiet módba kapcsolva csak síri csendben lehet hallani, hogy megy valamelyik.

(#69037) Lorden válasza Begi (#69034) üzenetére


Lorden
senior tag

Nekem van 3,5-ös Amber étkezős konyhában, ha közelíti a kívánt hőfokot akkor hűtésben szinte néma. Viszont a fűtési hang miatt pl hálóba nem raknám, nappaliba a kanapétól, tv-től a legtávolabbi falra talán.
Hűteni akkor fogja érezhetően másik szobát is, ha sikerül ajtóval (nagyjából) szemben felrakni, nálam is kb 48-50nm egybenyitott területet hűt.
Háló ablaka alá megint jó kérdés, ha jól szigetelt a fal és az ablakok hang szempontjából is,akkor mehet.
Milyen áron adnák?
Most nézem, hogy már 330-350e+felrakás, na ennyit sztem már tuti nem ér.

(#69038) TeeJay válasza Melorin (#69022) üzenetére


TeeJay
félisten

Miért is lenne bajod? A garancia a gépre szól nemde? Szerelésről szinte senki sem akar számlát csak olcsó legyen :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69039) TeeJay válasza bandi0000 (#69026) üzenetére


TeeJay
félisten

Kültérit tápold meg legalább 3x1MT vezetékkel de ha 3x1,5MT-t kap az sem baj, a beltéri pedig a kültériből kapja az áramot a rézcső melleti 4x1MT kábelen behúzva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69040) TeeJay válasza Begi (#69034) üzenetére


TeeJay
félisten

SmartR nyugodtan vehető
Tegnap Pulse-t raktam havernak, na az nagyon csendes csak ugye ez a belépő Gree, még kapilláris csöves "adagolóval", egyszerű gép de halk és teszi a dolgát
Tálcafűtés sincs benne viszont fűteni is csak átmeneti időszakban lesz jó

Ambert takarítottam már, hűtésben nem volt vészes de tényleg nincs még éjszakai mód benne és fűtésről nem tudok nyilatkozni mivel nyáron nem szoktam fűteni takarítás után ezekkel :D

Daikin Sensira FTXF már millió ajánlás volt rá, halk megbízható gép
Ne érdekeljen hogy -15fokig fűt mert az alatt is fog csak már sok áramot kér majd míg a másik sem fog -25-ben 10watt árammal 60fokot fújni. Csodák nincsenek
Ha igazi fűtős gépet akarsz akkor Midea Oasis vagy Gree Amber Royal vagy Daikin Comfora/Perfera téli verziók de árat látva seggre ülsz egyből

Amúgy itt a fórumban is milliószor volt írva hogy manapság amilyen nulla telek vannak, sokan sima alap klímával röhögve végig fűtik az egészet és itt van sok Sensira is

FTXF és FTXC közötti különbséget is írtam ezerszer
Előbbi Daikin tervezés és gyártás Cseh vagy Törökországban
utóbbi Daikin tervezés de Gree gyártás Malajziában. Hatékonyabb picit az FTXC mert komolyabb kompresszor van benne viszont mind a beltéri mind a kültériben anyagspórolás van így könnyebb legalább. 5kW-os gép unokaöcsémnek halkan olyan jégvermet csinál 5méteres belmagasságú lakásban hogy öröm nézni. Bátran veheted bármelyiket a kettő közül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69041) BigBear válasza arnyekxxx (#69036) üzenetére


BigBear
senior tag

Csendes mód csak hűtésnél csndes. Fűtésnél nem. Persze környezetfüggő, én külterületen / hegyoldalban lakom, szinte nulla környezeti zaj, kb. a pókpárocskák flap-flap-flap hangja is hallatszik petetakaskor.... :DDD
Na itt az Amber csendes mód fűtésnél üvölt.
De viccet félretéve, az FTXF kb. nem hallható 1-2 es ventifokozat mellett ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#69042) Begi válasza TeeJay (#69040) üzenetére


Begi
senior tag

Koszonom szepen mindenkinek! :R
Akkor vagy Smart-R vagy FTXF35-D lesz, vagy ahogy latom mar kijott az -E belole, de keves helyen elerheto egyelore. Latom a Wifi modul Daikinnal opcionalis.
Ami meg eszembe jutott, hogy ezeknel kikapcsolhato a belteri kijelzo?

[ Szerkesztve ]

(#69043) mekker válasza pjen (#69019) üzenetére


mekker
őstag

Ebben szerintem még nincs benne például a kéményen távozó hőveszteség, bár lehet, tévedek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#69044) xecutor válasza Begi (#69042) üzenetére


xecutor
csendes tag

Comforan a led nem kikapcsolható az biztos :((

(#69045) HoryThePooh válasza Begi (#69042) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Bluetac, vagy hasonló nevű nevű irodai papír ragasztó gyurmával ki lehet takarni a ledeket viszonylag kultúrált módon ha zavar a fényük ;)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#69046) TeeJay válasza Begi (#69042) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikinnál opcionális de az legalább működik és a telefonos app is full jó
Többinél gyárilag benne van és tele van szopással. Akiket kérdeztem szinte senki nem használja a Gree wifi-t :))
FTXF35D is jó, csomót szereltem, E verzió 2023-as az is jó lehet :R
Daikin LED nem kapcsolható de vágsz 6-8réteg fekete szigetelő szalagot és rá tudod nyomni akkor nem látszik

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69047) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok!

Az egyik klímánkat ma kezdtük el használni először idén, hűtés módban.
(Tavasszal volt karbantartás.)
Egész nap nem jött egy csepp víz se a kondenzvíz elvezetőből, de gondoltam előfordul az ilyen, meg hogy lehet a másik, új klíma miatt is lehet, amiből normálisan jön valamennyi mindig. Este azt vettük észre, hogy a beltéri egységből folyik a víz, befelé a lakásba.
Most teljesen áramtalanítani kéne a klímát? Kismegszakító lekapcs stb?
Amikor észrevettük akkor egyből le kellett volna állítani? Mert csak rá párpercre kapcsoltuk ki.
Megpróbálok miharabb szerelőt hívni, mielőtt újból használnánk.

XP

(#69048) pjen válasza szimcsi (#69047) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg a kifolyó csövet, szerintem eldugult. A kinti vegébe szokott pók kartárs beköltözni. Egy drótot dugjál bele. Szerintem meg is indul a víz, ha igen mehet tovább, nem kell szerelő. Tegyél a cső végere szunyogháló sapkát.

(#69049) szimcsi válasza pjen (#69048) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi, igen ezt próbáltam. Mármint a falból kb egy másfél méteres cső rész van, az elvezetőből. Volt itthon egy ilyen vékonyabb, de csak kb 1méteres "csőtisztító". Ezzel próbálgattam, de semmi.

[ Szerkesztve ]

XP

(#69050) rmihaly válasza szimcsi (#69049) üzenetére


rmihaly
tag

Ha porszívód tud vízet is, akkor azzal is meg lehet próbálni.
Nekem elég hosszú gégecsöves csappvízelvezetés dugulásánál segített.
A másik ilyen a vezetékbehúzó, amit neve ellenére tolni kell. Ha elakad akkor párszor ki-be mozdítva átüti az eldugult részt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.