Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) falabu88 válasza gollum (#56000) üzenetére


falabu88
aktív tag

Tuti a víz áramlás hallatszik át nagyon, megtudom különböztetni, hogy épp a csap folyt/folyik vagy épp a wc-t húzták le (ugyebár hosszabban "záródik" el a tartály). Mosógép is nonstop megy, de azt alig hallani, nem gondolnám, hogy azt vezeti vissza. Még tv mellett is zavaró nemhogy full csendben :(( Valószínű jóideje ilyen a rendszer, csak az előző szomszédnál nem tűnt fel, mert azok ötöd ennyi vizet használtak, és azt is emberi időben. Ezeknél reggel 9re ki van mosva 3 adag ruha, kész az ebéd és el van mosogatva minden kétszer :W . Nem vagyok kötözködős tipus, de kezd elegem lenni.

Mindenesetre valamerre el kell(ene) indulnom, mert ez így tönkreteszi az életünket, jelzem úgy, hogy kérdeztem, ők semmit nem hallanak át felőlünk.

Ezért is tettem fel a kérdést, hátha van erre is valami törvény mint a klíma kültérikre, hogy hány dB lehet a szomszedtól átszűrődő zaj.

(#56002) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

60m2 panel lakáshoz keresek mobil klímát. Tulajdonképpen csak egy-két szobát kellene lehűteni vele, amik egymásba nyílnak (2x10m2).
Normál klímát nem tudok beszereltetni, mert csak átmenetileg lakom itt, viszont a szobában van több nagy hőt termelő elektronikai eszköz is (tv, Playstation, házimozi erősítő, stb.), amiknek szintén nem tesz jót a magas hőmérséklet.

Tudnátok javasolni az alábbi feltételeknek megfelelő típust, illetve jó tanácsot adni, hogy mit figyeljek vásárlásnál, vagy hogy q használata igényel-e törődést?

- 60-80ezer ft értékű
- panel régi vezetékes. De a konyha elbír mindent (mobil indukciós főzőlap, sütő/tűzhely), a szoba ahol lenne, ott egyidejűleg 500-600W-on mennek az eszközök. Nincs gond. Mobil klíma gondot okozhat?

[ Szerkesztve ]

(#56003) Gubu0101 válasza falabu88 (#56001) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem ha megoldhato,akkor utanna neznek a hangszigetelo paneleknek,meg jobb megoldas,mint koltozni.Tudom mirol beszelsz,panelban laktam par evig,duborges lent-fent stb. elviselhetetlen :U Onkormanyzat tuti nem fog vele foglalkozni,hogy epp milyen ott a vizrendszer,max ha meghibasodik.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#56004) karasz_att


karasz_att
csendes újonc

Sziasztok! Hisense Eco Smarttal kinek milyen tapasztalata van?

(#56005) herdsman12 válasza karasz_att (#56004) üzenetére


herdsman12
őstag

Amíg jelentkezik egy Hisense tulaj, addig olvasd az előzményeket. [link]

(#56006) Hauptmann válasza baloghgabor (#55987) üzenetére


Hauptmann
addikt

Melyik típust szerezted be?

(#56007) baloghgabor válasza Hauptmann (#56006) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A legnagyobbat bátorkodtam, mármint a brandben, az ULTIMATE 3.5 KW-osat. Talán a kistesók is jók, de ennek nagyobb kültérije is van, gondolom sok tégla van benne. :D De a beltéri is nagyobb, tud annyi levegőt megforgatni, mint az LTCA. Persze, hogy ez igaz-e, az majd kiderül, főként ha egyszer lesz tél is majd valaha. :) Most néztem a számlát, még az emelés előtti áron 269990.- volt.

bégé

(#56008) kovacszolt válasza karasz_att (#56004) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Vedd meg nyugodtan, hozza a nagy kínai gyártók színvonalát (szép, smart, strapabíró, alkatrész olcsón), 10 évig simán kitart. Ezekben is Toshiba, Hitachi kompresszor van többnyire. Itthon a lakossági piacot a kínaiak vezetik toronymagasan, gondolj bele majd hülye lenne egy klímás olyat feltenni amihez mehet utólag javítgatni.

(#56009) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Régebben szó volt itt a teflon spray használatáról a beltéri mókuskerék tengely és csapágy időnkénti kenéséhez. Nézegettem a neten, van jó sok választék ezekből. Melyik az ajánlott ezekből?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#56010) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Akkor még egyszer megkérdezem!

Daikin Sensira FTXC25C + RXC25C ajánlott vagy inkább a FTXF25C + RXF25C a jobb vétel?!

(#56011) herdsman12 válasza DroiDMester (#56010) üzenetére


herdsman12
őstag

Megint csak a kereső segíthet:
[link] (amit windy ír, azt fenntartás nélkül elfogadhatod)
[link]
Itt meg a funkciókat tudod megnézni:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56012) feco70 válasza Jenne (#56009) üzenetére


feco70
senior tag

A lényeg ,hőálló legyen. Én CARAMBA PTFE (TEFLON) SPRAY vettem

[ Szerkesztve ]

(#56013) rígel válasza falabu88 (#55995) üzenetére


rígel
őstag

Rossz hírem van, esélytelen bármit is elérned, lehetne perelni hogy nem életvitelszerű a vízhasználatuk, de ezt bizonyítanod... esélytelen
Ha csak egy szimpla 30-as vagy akár 38-as téglafal van köztetek, tökmindegy milyen a csövezés. Henco 5 rétegű csőben is lehet hallani az áramlást. Hangszigetelned kell, az a legegyszerűbb, leggyorsabb, legolcsóbb és legkézenfekvőbb megoldás

(#56014) pjen válasza feco70 (#56012) üzenetére


pjen
félisten

Sima szilikon spré nem jó? Nem tudom ,nekem nem kell.

(#56015) feco70 válasza pjen (#56014) üzenetére


feco70
senior tag

Amikor itt taglalták a szerelők, azt írták mindenképp hőálló legyen. Ez meg maradt bennem

(#56016) pjen válasza feco70 (#56015) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a szilikon hőálló. Csak kíváncsi voltam.

(#56017) zsolt501 válasza pjen (#56014) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A szilikonokkal óvatosan, mert bizonyos műanyagokat és gumikat old, ami elég kellemetlen tud lenni mikor meglágyul, vagy feloldódik, saját tapasztalat, illetve gumiiparban dolgozik ismerős vegyészként, ő figyelmeztetett mikor rájöttem a hibámra... :O szóval nem mindegy, hogy mit és mivel kenünk.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#56018) falabu88 válasza rígel (#56013) üzenetére


falabu88
aktív tag

Gyanítottam, hogy sokat nem tehetek. Utánanézek a hangszigetelésnek, szerencsére nem vészes, összvissz 13m2 a közös falfelület, illetve úgyis van tervben festés, de akkor ezt megejtem előtte.

(#56019) rígel válasza falabu88 (#56018) üzenetére


rígel
őstag

Hát akkor az még nem is vészes kiadás. Pláne ha úgyis festetni akarsz. Remélem megoldódik. Én 5 évet bírtam társasházban a hasonló kellemetlenségek miatt, pedig az új építésű volt. Fiatalon még leszarja az ember, nagyobb a tűrőképesség.

(#56020) pjen válasza zsolt501 (#56017) üzenetére


pjen
félisten

Ezt jó tudni kösz, eggyel több dolog amire figyelni kell.

(#56021) zacci válasza Tony21 (#55970) üzenetére


zacci
aktív tag

Ezaz AP tetszik :C

[ Szerkesztve ]

(#56022) kisbalazs83 válasza DroiDMester (#56010) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A Fisher Special Edition. Midea belseje van, abból is szerintem a Fisher kérésére módosított változat. Ezért a minőség nem is lehet kérdés, az értékei is nagyon jók. Ráerőszakolják itt a japán klímát arra aki ide betéved. Kínai nincs is ajánlva, de ez most más, a Fisher Special Edition-t ajánlom. Majd jelentekezz a tapasztalatokkal, mert jó lenne végre olvasni, hogy tényleg van jó áron is minőségi klíma. :R

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56023) zacci válasza DroiDMester (#55985) üzenetére


zacci
aktív tag

FTXF-rol tudok konkretan nyilatkozni. Nem szorcsog ellenben baromi halk, kulturalt, teszi a dolgat amire terveztek.
Tegnap este poenbol bekapcsoltam, bent 25 fok kint 18. Azt nem tudom !ennyire normalis, de 100wattot evett ejszakai, leghalkabb beallitassal es tolta a hideget rendesen. Szoval szepen le tud szabalyozni, ha kell.

(#56024) gabor9991 válasza zacci (#56023) üzenetére


gabor9991
őstag

Ezt a syen is tudja ilyen időben.
75 wattra ment le a mérő szerint :) [kép]
Most már csak ventilátor üzemben működik hogy kiszáradjon így 28wattot kér [kép]
De a sensira is elviolt ma 1.2kW-tal [kép]

[ Szerkesztve ]

(#56025) mexel válasza herdsman12 (#56011) üzenetére


mexel
veterán

Végigolvastam ezeketmert én is a kettő között vagyok. Eddig úgy tudtam az FTXF-et érdemes venni mert az a "jobb". Érdekes, az adatok alapján a C-s jobbnak tűnik, ugyanolyan hangerő, nagyobb légszállítással pl maxon. De van amiben a C-s van leírva, hogy inkább ne :) Én az F-re szavazok majd.
Vioszont: Mindenképpen ezt szeretnénk, de amikor jön a klímás, kb 1 héttel előtte veszi meg a cuccot. Ha akkor éppen nem lesz akcióban vagy horror áron lesz, akkor mi legyen ezek helyett? ( 2,5 és 3,5-ös FTXF lenne) De amikor dönteni kell az akkori ár fog számítani. Van talonban kb 5 féle még, de vajon mi legyen az? A többi japán nem lesz olcsóbb valószínűleg. Marad a Nord, a Syen, a Fisher ( amit nem akarok) Esetleg Pana ha lesz éppen jó áron.

(#56026) kisbalazs83 válasza mexel (#56025) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nálam a sorrend: 1. FTXF, 2. FTXC, 3. MUZ-HR, 4. SYEN MUSE. A két alap Daikin kb. ugyynazt tudja, ugyanaz a wifi modul is kell bele +18/egység. Egyikkel se lősz mellé. Mitsu alap klímája ugyanolyan megbízható, halk, stb, wifi modul drágább, kb. 27/egység. Syen Muse lehetne olcsóbb, akkor jobb ár/érték mutatója lenne, de van a környezetemben több helyen is és elégedettek vele. Wifi alapból van benne, de fogyasztást nem méri mint a japánoké.
Árak csak tájékoztatásul. A klímasod nem tudom mennyiért adja majd Neked.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56027) mexel válasza kisbalazs83 (#56026) üzenetére


mexel
veterán

Ezek nem lesznek jó alternatívák mert nem olcsóbbak. A mitsu sokkal drágább. A lényeg az ár lesz majd ha nincs Daikin jó áron. Akkor valami olyan kell ami a kiindulási ár volt . 200-250 között. A mitsu alapból drágább. A syen az adatok szerint hangosabb jóval, a 2,5-ösnél feltétel hogy halk legyen kis légszállítással. ( Nord atlas és Fisher SE amire halk hangot írbnak és talán még a syen bora)
LG-kről és Samsungokról itt hogyhogy nincs szó? Az LG is valami Silent-et ír, 19db-el. Ha ezek igazak akkor azért nem csak a daikin lehet halk - ( na ezért megköveznek, de azért próbálkozok még :DDD )

Ez a Panasonic Standard KIT-FZ/BZ25-WKE is érdekelne, valahol erre is 20db-t írnak de a pana oldalán nem találom az adatlapot sajnos

[ Szerkesztve ]

(#56028) gollum válasza kisbalazs83 (#56026) üzenetére


gollum
tag

Itt még windy azt írta, az FTXC-hez nem ugyanaz a wifi modul kell, akkor ez azóta változott?

(#56029) kisbalazs83 válasza mexel (#56027) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Minél nem olcsóbbak? Előbb nem írtál árat, így egy árkategóriából javasoltam az FTXF-el, de 200-250/klíma, azaz 400-500 között van a 2,5+3,5ös amiket mutattam. Nem értelek. :U Amúgy amíg nem tudod miből és mennyiért választhatsz a klímásodnál, addig sokra nem mész. Mitsu alapból drágább? Mitsu 2,5+3,5 460e, Daikin 2,5+3,5 483e. :F

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56030) windy válasza gollum (#56028) üzenetére


windy
tag

Igen, változott. Az FTXC/RXC gépekbe is mostmár ugyanaz a wifi kell, mint az FTXF/RXF-be.

(#56031) kisbalazs83 válasza gollum (#56028) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56032) DroiDMester válasza kisbalazs83 (#56022) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most ezt poénnak szántad vagy mire véljem?

Végre ráveszem magam a DAIKIN.ra erre meg jössz hogy milyen jó a fisher vegyem azt!

Amúgy a Fisher SE kísértetiesen hasonlít minden paraméterben a MIDEA XTREME SAVE-re. Valószínűleg annak a bele van benne!

(#56033) mexel válasza kisbalazs83 (#56029) üzenetére


mexel
veterán

A mitsu azért drágább mint egy sensira szerintem. ( most csak a 2,5-öst írtam.) A daikin az változóan akciótól függően 220-320-ig terjed. A mitsu 280 körülről indul-tól indul ha jól látom.
És mit nem értesz? Ha sikerül olcsón daikint venni egyértelműen az lesz . Az olcsó az jelenleg legyen kb 240-250 körül ( 2,5-ös) Ha csak 320-ért lesz akkor kell valami ami 250 alatt megáll, mertha nem daikin akkor már olcsóbb legyen jóval. A Mitsu nem az. Olcsóbb a Fisher, az LG, a Syen ( ami lehet nem is halk), talán a Pana lehet még. Az egy árkategória attól függ milyen árat nézünk éppen :) ha jól emlékszem nemrégen akcióban 200 körül is volt talán daikin. ( de lehet hogy keverem) Szívesen vennék mitsut egyébként és köszi hogy ajánlottad, mert teszik. ( feltételezem jó is) Felkerül a listára, hátha éppen az lesz akciós, de azt nem nagyon láttam eddig abban az ársávban ahol keresnének.

Egyébként ez a FisherEdition nekem is mozgatja a fantáziámat, ha csak a fele is igaz annak amit írnak akkor is ezért az árért jó lehet. Főleg hogy alig lesz használva. A 2 db-on kb 150-180-e ft -ot lehetne spórolni ha a daikin nincs éppen jó áron. Az már majdnem az egyik ára, vagy inkább egy harmadiké amire még szükség lenne akár. És ha valóban a Midea Xtreme Save a belső az talán már nem olyan rossz. ( tudom, tudom, nem japán, nem daikin - de olcsó - a szülőknél máshol is lenne helye a különbségnek)
nekem pl van eg nem tudom mennyi idős, de legalább 15 éves onoff Dimarsom klímám egy garzonban és azóta is működik. Pedig tróger szerelés volt, zörög az eleje óta de hűt mint a barom, és az biztos nem 20 db - főleg a zörgéssel, de simán nem érdekel :) , a hűtőszekrény halálhörgései jobban zavarnak)

[ Szerkesztve ]

(#56034) MC Pite válasza Pixibaby (#55949) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha a Panasonic FZ20/25 (egyszerű bb táv, nincs wifi) vagy TZ20 drága/nem szereli, akkor a micu beltérije csak 10éves desing, nem 20 mint a Daikiné. :DDD
Egyik sem rossz, de belépő gépek.

Vicces a topikban a japán/kínai vita.
Ha kicsi az árkülönbség, és fontos a zaj/finomabb vezérlés, nem kérdés, de pl anyámnak simán rábólintottam a MissionII-re. Célnak megfelel, mindenben silányabb/butább mint a Pana TZ-m, de elég olcsó volt, megbízhatóságra nem találtam különösebben rosszat róla.
De pl a U Crown olyan közel volt árban tavaly a Pana Nordicomhoz (plussz sem a falat, sem a tetőt nem akarom nagyon rezgetni), hogy nem volt kérdés melyik legyen. Meg én finnyásabb vagyok zajra, vezérlésre is mint anyám.

Szerintem elférnek a piacon egymás mellett... :W

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#56035) kisbalazs83 válasza mexel (#56033) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A mitsu azért drágább mint egy sensira szerintem.
-Ott amit mutattam nem drágább, hanem olcsóbb a Mitsu 2,5+3,5. Először is azt kellene tisztázni, hogy Te veszed a klímát, vagy a telepítőd hozza. Ha Te rendeled, akkor ott van amiket mutattam, ez az akció, ennél olcsóbb nem lesz. Ha nem Te rendeled, akkor meg kár nézned az akciókat... Tudd meg mennyiért hozná a klímásod. Ha a klímásodra vársz, hogy mennyiért adja, az csak rajta múlik. A nagyker emeli az árat folyamatosan. Szóval onnan ne várd, hogy holnap szól, lett akció, most 50ezerrel olcsóbb a Daikin amit szeretnél... ;)

ha jól emlékszem nemrégen akcióban 200 körül is volt talán daikin
-Hiába volt/van/lesz valahol akcióba, ha nem Te rendeled. A klímásod nem fogja onnan megrendelni, hanem nagykerből hozza.

Ha rám hallgatsz és Te veszed, akkor pedig a 2db FTXF25C-t 428.000Ft-ért rendeld meg (kupon: klíma2220) amíg ennyiért meg tudod.

#56032DroiDMester
Igen, mert végig milyen jó a kínai, a kínai is lehet jó, meg a Fisher milyen jókat ír magáról, persze ez nincs igazolva, de ezen ne rugózzunk. Ha rám hallgatsz és Te veszed, akkor 2db FTXF25C-t 428.000Ft-ért rendeld meg (kupon: klíma2220) amíg ennyiért meg tudod.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56036) Attush válasza gabor9991 (#55946) üzenetére


Attush
csendes tag

Szerintetek meddig él ez a kupon? Vannak itt elég jó dolgok :DD
Csak ha innen vásárolunk, akkor elég lesz szakit találni a beszerelésre :D Kérdeztem múlt héten pár szerelőt, 80-90 a beszerelés hozott klímára :(

(#56037) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#56031) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Lett új Sensira: FTXQ Csak, hogy legyen egy harmadik is az FTXF és FTXC mellé.
Product catalogue for installers 2022

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56038) kovacszolt válasza kisbalazs83 (#56037) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Képesek ezt írni "stílusos elülső panel, amely könnyedén illeszkedik minden belső térbe", az én lakásokba ugyan nem, mintha egy cipős doboz lenne a falon.

(#56039) zacci


zacci
aktív tag

Hat ize, ennek az FTXQ-nak hangosabb lett a belterije. Akkor inkabb FTXC, de belteri hang szempontjabol jobb az FTFX. Abban van ilyen ejszakai mod amitol teljesen elkussol a belteri, csak minimalis legaram hallhato. Alvasnal mar nem szamit.

(#56040) DroiDMester válasza kisbalazs83 (#56035) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megrendelem a FTXF25C-t, de akkor mondjatok olyan klímást aki fel is szereli Pest Megyében!
Mert ugye legtöbben csak a saját hozott készüléket telepítik! :O

(#56041) pjen válasza DroiDMester (#56040) üzenetére


pjen
félisten

Irjál windy nek, szerintem van klímájuk és pest megyében fel is szerelik.

(#56042) mexel válasza kisbalazs83 (#56035) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Igen, ez így igen jó lenne ennyiért. De ahogy DroidMester is írta, nem szerelik fel csak ha ők hozzák, vagy ha én veszem csak nagy felárral, azaz ugyanott vagyok. Nem értem ezt...
Mindenképpen kell a plusz haszon a szerelésen kívül.

(#56043) pjen válasza mexel (#56042) üzenetére


pjen
félisten

Lehet bele kalkulálják az esetleges garis javítások problémáját. De lehet a klímásnak úgy éri meg, ha összeadódik a nagyker kedvezmény és a szerelési díj. Ha Te veszed a gépet elesik a nagyker kedvezménytől. Azt Neked kell megfizetni. :)

(#56044) herdsman12 válasza mexel (#56042) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem csak klímánál, autóalkatrésznél és kb a teljes kereskedelemben ez van, 40-50% árengedményt adnak egyeseknek.
Ez olyan durva korrupció, hogy már régen büntetni kellene.

(#56045) zacci válasza DroiDMester (#56040) üzenetére


zacci
aktív tag

Helyetted ne szereljuk fel veletlenul ? Kugli a te baratod. Kezd el hivogatni a mindenfele klimasokat es biztosan talalsz 1et, aki szivesen felszereli neked.
En is ezt tettem anno es nem 1 klimas vallalta volna az idegen gep felszereleset.

Itt pl. mindig van "akcio"

https://www.iceklima.hu/daikin-ftxf25a-rxf25a-sensira-inverteres-klima-3342.html

[ Szerkesztve ]

(#56046) mexel válasza herdsman12 (#56044) üzenetére


mexel
veterán

Tudom, sok helyen így van, de ez egyre gázabb. Nem elég a drága munkadíj, muszáj keresni a készülékekekn, alkatrészeken.

(#56047) zacci válasza mexel (#56046) üzenetére


zacci
aktív tag

Ez netto lehuzas. Ha mar megvan a klimad ezt gatlastalanul kihasznaljak, mert ha nem kered a meg dragabb szerelest, akkor csak nezegetheted otthon a becsomagolt sok penzert vasarolt klimadat.

(#56048) kisbalazs83 válasza zacci (#56039) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Jóáras Daikin :) Valahol láttam 400€-s árat, ~160e. A legolcsóbb budget klímák minőségibb alternatívája lehet, ha tényleg ilyen körül lesz. A 130-160ezres Airfel, Whirlpool, Bosch, Polár, Midea, Samsung, Fisher... klímák sok bevételt visznek, mert van kereslet rájuk. Irodákba, termekbe, garázsba, vagy ahol mindegy mi, csak olcsó legyen. Ebbe a szegmensbe megállja a helyét a 24/25dB minimum zajszint. Teljesítményben egész jó értékeket írnak
FTQX25A hűtés 3kW fűtés 3.9kW
FTQX35A hűtés 3.8kW fűtés 4.8kW.

windy lehet tudna már nézni ajánlott fogyasztói árat. :D

DroiDMester #56040
Ha még nincs aki felszerelje, akkor Windy-től kérj árajánlatot klímástól szereléssel, ahogy pjen is írta.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56049) deadelon válasza zacci (#56047) üzenetére


deadelon
aktív tag

A probléma egy esetleges garanciális javításnál fog jelentkezni.Bár a mai klímákra nem jellemző ,hogy egyhamar beadják a kulcsot,de ha mégis?Ki fogja intézni a garis javítást?Az emag akitől vásároltad kijönnek és elviszik javítani?Vagy a szerelő aki felrakta? Viszont ő csak a felrakásra vállal ez esetben garanciát.Tehát majd valaki kijön leszereli jó pénzért ,te beküldöd emag jópénzért.Visszajön jó esetben 1 hónap múlva és felszerelik ismét jó pénzért.

Az emag csak példa.

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#56050) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#56048) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Persze elírtam :B
FTXQ25A és FTXQ35A 484€

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.