Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) noco79


noco79
tag

Üdv

Családi házba keresnék klimát , két db ,összesen 40 m2es szobához.
Fontos lenne hogy felszerelve,beüzemelve,garanciával együt 200 ezerből meglegyen ha lehet.

Köszi

(#9652) Shodan válasza Zeki (#9650) üzenetére


Shodan
addikt

És akkor amik ezekbe a webshopokba vannak nincsenek is raktáron?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9653) Zeki válasza Shodan (#9652) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt max ők tudják. Nincs üveggömböm, hogy megnézzem benne amit nem tudok. :)

(#9654) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkinek!
Akkor jó lesz a Daikin FTXB35C / RXB35C ?
Vagy ennyiért van jobb a többi 'jappán' gyártótól?

Illetve még egy nagyon fontos kérdésem lenne: Most olvasom, hogy van ez a H tarifa. Mennyibe kerül ezt telepíttetni? Milyen klíma jó hozzá?
Az a baj, hogy jelenleg van egy 20-as meg két 6-os fázisunk. A klímát az egyik 6-osra akarom kötni. Tekintve, hogy a 3,5kW-os klímák áramfelvétele tipikusan max 4A, pont lesz*rom, hogy a gyártó 10 vagy 16A-es kismegszakítót javasol hozzá.
Tavaly akartunk bővítést kérni, de mivel épp a maximális 32A-en vagyunk, akár ezt átlépve akár fázisszámot változtatva (20+6+6 helyett 32) kb 100 ezer forint értékű tervezési meg engedélyeztetési meg áttelepítési költségünk lenne plusz persze amperenként a nemtompontosan, de kb 5 ezer forint.
Nem tudom, hogy ez vonatkozik-e H tarifára is. Jó lenne, mert az őszi-tavaszi időszakban a konvektorok őrlángját a klímával akarjuk helyettesíteni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9655) Killer01 válasza rasotamas (#9654) üzenetére


Killer01
őstag

A kérdéseid nagy részére nem tudok válaszolni, de ezt "Tekintve, hogy a 3,5kW-os klímák áramfelvétele tipikusan max 4A, pont lesz*rom, hogy a gyártó 10 vagy 16A-es kismegszakítót javasol hozzá." gondold át mégegyszer... pl indítási áramlökésről hallottál már? :U

(#9656) rasotamas válasza Killer01 (#9655) üzenetére


rasotamas
veterán

Villamosmérnök vagyok. Kismegszakító jelleggörbéről hallottál már?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9657) rasotamas válasza Killer01 (#9655) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem emlékszem, milyen karakterisztikájú kismegszakító van betéve nálunk arra a 6A-es fázisra. Gyanítom C vagy D. De ha B, akkor is háromszoros túllépést enged meg 10 másodpercig. A C ötszöröst kb 5 másodpercig, a D pedig tízszerest kb 2 másodpercig. De mindhárom karakterisztika elbír másfélszeres túlterhelést kb 2-3 percig.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9658) asha07lcc válasza Shodan (#9652) üzenetére


asha07lcc
tag

Előfordul ilyesmi nem is ritkán. Ezért jobb a cég+felmérés ők biztosan azt ajánlják amihez fizikailag is hozzá lehet jutniuk. Nem csak az értékesítés hanem a komplex szolgáltatás az érdekük. Persze ott is lehetséges az, hogy valamelyik márkát jobban preferálják aminek igen sok oka lehet.

(#9659) asha07lcc válasza rasotamas (#9654) üzenetére


asha07lcc
tag

Megint csak az a fránya kereső a jobb felső sarokban.
H tarifa keresésre ezt hozza és ebben benne van mindeb gyakorlatilag:
[link]

Az FTXB35C-t tudosd ellenőrizbi itt, hogy alkalmas-e az a2/20 COP nagyobb mint 3 feltételnek:

[link]

(#9660) asha07lcc válasza Killer01 (#9655) üzenetére


asha07lcc
tag

Nincs gyakorlatilag az inverteres gépeknél indítási áramlökés. A jobb inverteresek 0,5-3A közötti indulóáramúak. Az onoff gépeknél van indítási áramlökés ahol 0-vagy 28000 a motorfordulat nincs más fokozat.
Ott az indítási áramlökés az üzemi áramfelvétel 2-5xöse. azaz egy !A járóáramú onoff gép kb 12-20A közti áramlökéssel áramfelvétel ugrással(néhány periódusig) indul.

De ott is van láégyindításra számos lehetőség.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9661) rasotamas válasza asha07lcc (#9659) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm. Ne haragudj, de nem tudom melyik oszlopot kellene nézni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9662) rasotamas válasza asha07lcc (#9659) üzenetére


rasotamas
veterán

Illetve visszaolvasva a fórumot én azt látom hogy SCOP>4,2 kellene, nem pedig COP@A2/A20>3
Akkor most melyik? Vagy mindkettő?
Sajnos az SCOP>4,2-t nem tudja ez a Cseh Daikin :(

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9663) Killer01 válasza asha07lcc (#9660) üzenetére


Killer01
őstag

ok, erre gondoltam. Kösz a kiigazítást.

(#9664) asha07lcc válasza rasotamas (#9662) üzenetére


asha07lcc
tag

1 hete intéztük pár ilyen lakás ügyét egyben az Elmünél(társasház és 4 lakás) akkor az A2/20-at simán benyelték szó sem volt SCOP>4,2-ről.

(#9665) rasotamas válasza asha07lcc (#9664) üzenetére


rasotamas
veterán

:D Oké, de az melyik oszlop? :D Nem láttam ilyet hogy A2/A20 az általad linkelt táblázatban. Nálunk Émász van, Dányon lakom. Akkor megfelel a kis cseh Daikin?

Összeszedtem kb azonos árkategóriás japánokat, ez alapján is Daikin a nyerő, árgépes árukeresős árak, de egymáshoz képest jól látszik. A Fuji se rossz hűteni, de a 3.8-as SCOP 220ezerért nem valami jó szerintem:
Daikin FTXB35C 3.3/3.5kW 6.1 SEER/4.1 SCOP 174EHUF
Fujitsu ASYG12LLCC 3.4/4 kW 6.6 SEER/3.8 SCOP 220EHUF
Panasonic CS-UE12RKE 3.5/4 kW 5.6 SEER/3.8 SCOP 179EHUF
MITSUBISHI HJ MSZ/MUZ-HJ35VA 3.1/3.6kW 5.1 SEER/3.8 SCOP 179EHUF

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9666) asha07lcc válasza rasotamas (#9661) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Mivel A0/20 3,03KW fűtés 0,89 elektromos itt a COP 3,4 tehát valamivel több is mint az elvárás. Igaz A2/20 adat nincs benne mert a Daikin nem az elmüt veszi figyelembe...

Komolyabb fűtésre azért olyan gép kell ami többet tud mert az alap 2,1-es Fujits akkorákatfűt mint ez a 3,5 kw-os gép, de kiegészítésre jó.

11. oldal azt ki kell nyomtatni és az Eurovent jegyzőkönyv számot is be kell írni.Diploma Nr. : 94.01.087

(#9667) asha07lcc válasza rasotamas (#9665) üzenetére


asha07lcc
tag

Elmü-Émász még most ha jól tudom, szerintem ugyanaz. És honnen tudtál hiánycikket szerezni?

Az FTXB35C elfogyott hivatalos forrásból. Nekünk is csak az FTXB25C érkezett meg. Pult alól:)?

(#9668) rasotamas válasza asha07lcc (#9667) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem ,meg kell várni míg bejön, 2 hetet mondtak a srácnak. Nekem ráér. Azt mondta ezt a készüléket nem fogadják el H tarifásnak, azok jóval drágábbak, ő meg nem rizikózik, hogy mást írjon be mint amit kéne, mert őt is engem is megb*sznak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9669) asha07lcc válasza rasotamas (#9668) üzenetére


asha07lcc
tag

Te tudod. Mindenesetre a paramétereket teljesíti amit kérnek. De nem vagyok abban biztos, hogy 2 hét múlva lesz ilyen FTX vagy ATX berendezés.

A Geo tarifával szerintem kevered a dolgot ott van ilyen feltétel klíma esetében.

[link]

(#9670) rasotamas válasza asha07lcc (#9669) üzenetére


rasotamas
veterán

Leírtam neki mindent, majd megvitatom vele. Az lenne a kérdésem, mennyit kell tejeljek az Émásznak, hogy legyen nálam H tarifa, ha engedélyezik. Mindenestől.
A GEO az jóóóval szigorúbb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9671) asha07lcc válasza rasotamas (#9670) üzenetére


asha07lcc
tag

A tarifa ingyenes a hozzá kapcsolódó dolgokata villanyásznak fizeted a mérőhely kialakításért. ha van vezérelt áramod ez akkor érvényes.

Hogy esetedben a keresztmetszet milyen és arra ez mehet-e stb azt a helyi szakember tudja. Általában ha valaki a 0-ról kezdi 100k körüli a végeredmény.

Ha van hely a mérőszekrényedben és be is tehető oda a H-s óra akkor azért az összeg karcsúbb.

(#9672) rasotamas válasza asha07lcc (#9671) üzenetére


rasotamas
veterán

Igazából 100k-t nekem biztosan nem ér meg. Vezérelt áramunk van. Én pluszba gondolta, hogy hoznának még Ampereket erre. Attól félek igazából, hogy megkövetelnék ezt a műanyag szekrényt, meg tervezés meg minden, meg hogy az ellenőrzések látóterébe kerülnénk és a nyakunkra járnának, mivel volt már korábban, tizen éve visszaélés az ingatlanon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9673) xxxjjjkkk válasza rasotamas (#9656) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9674) rasotamas válasza rasotamas (#9672) üzenetére


rasotamas
veterán

Komolyan mondom a pofám leszakad. Felhívtam a falu egyetlen regisztrált villanyszerelőjét. Elkezdte nekem sorolni hogy hány méter vezeték meg milyen vastag meg kábelcsatorna meg ilyenek, mondom ember, a költségekről beszéljünk ne az apróságokról, Klíma, H tarifa. Ja hát az micsoda, ja hát de az hőszivattyúhoz van nem klímához. Még én magyaráztam el neki.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9675) rasotamas válasza xxxjjjkkk (#9673) üzenetére


rasotamas
veterán

Elhiheted, hogy egy 4A felvételű klímának 6A D karakterisztika fölötti kismegszakítót berakni az túlméretezés. És nem azért mondom, mert annyira számít, hanem mert van 2 darab nem használt 6A-es fázisom, és nem szándékozok 100 ezerért szabványosítani a mérőhelyet meg 5000 darabáron Ampereket venni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9676) xxxjjjkkk válasza rasotamas (#9675) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Tudom jól, hogy az, de ehhez nem kell villamosmérnöknek lenni.
Nem kell felvenni, hacsak nem ismersz magadra, de aki nekem eddig úgy kezdte hogy ő ilyen xy mérnök, arról nagyon hamar kiderült, hogy semmihez nem ért, viszont ahhoz nagyon.
Főleg egy kismegszakítónál kár ezen hencegni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9678) xxxjjjkkk válasza #46372352 (#9677) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehet én harapok ezekre túlzottan.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9679) asha07lcc válasza rasotamas (#9675) üzenetére


asha07lcc
tag

Az a 4A-es klíma ha FTXB35C tartósan képes menni jóval több amperon is. órákig lehet járatni a 6A-os maxon. Igaz az is 6 A nem több.

Egy fűtésre optimalizált 3,5 kw-os gép 10-11A-ig is kitehel egyes esetekben.

(#9680) rasotamas válasza xxxjjjkkk (#9678) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem hencegésnek szántam, nem szándékoztam magamat kiemelni a villanyszerelő-villamosipari technikus-villamosmérnök triumvirátusból, csak annyit akartam ezzel közölni, hogy a fenti 3 közé tartozom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9681) rasotamas válasza asha07lcc (#9679) üzenetére


rasotamas
veterán

Annyira nem néztem utána az adatlapjának, úgy számoltam hogy 3,5kW, 4 körüli jósági tényező, akkor 1kW körüli áramfelvétel, ami kb 4A. Persze a jósági tényező az csúcsérték, de gondoltam a 6-ba akkor is belefér.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9682) asha07lcc válasza rasotamas (#9681) üzenetére


asha07lcc
tag

Itt van a technikai leírás ebben megtalálsz mindent:
[link]

Ezekhez a modellekhez a hivatalos ajánlás a C10 minimum, de javasolt a C16(sz eszerintem felesleges)

Mivel ez villamos hajtású hőerőgép a teljesítmény a primer és a szekunder oldalon nem lineárisan változik.
Az elméleti hatás COP 12 körüli az R410A esetén, De jó lebbe ha ennek a 2/3-át ki lehetne csavarni:)

[ Szerkesztve ]

(#9683) EQMontoya válasza asha07lcc (#9682) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már a témánál tartunk, a klímás szakik mennyire nyúlnak villamossághoz?
Lehet, hogy nálunk is kell majd pl. egy biztosítékcsere meg kis kábelezés, mert szerintem a jelenlegi simán alulméretezett. ('70 körül épült lakás, villanytűzhely, villanybojler, erre jön még klíma is, és azért lehet, hogy néha bekapcsolnám a porszívót is... )

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#9684) koxx válasza EQMontoya (#9683) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom megcsinálják azt is, de nincs benne a szerelési árban.

(#9685) rasotamas válasza asha07lcc (#9682) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát, igen ilyen 1300W, 5.34A-5.2A-eket emleget, tehát a 6-ba belefér D karakterisztikával, szűkös az igaz. Ha nagyon szar lesz majd kérek egy bővítést.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9686) EQMontoya válasza koxx (#9684) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az oké, ezt nem is vártam el. :)
Inkább az a lényeg, hogy ha egy ember csinálja, akkor nincs egymásra mutogatás, egyszerre megoldja és az övé a felelősség, szóval nekem sokkal kényelmesebb.

Same rules apply!

(#9687) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Fütés esetén a jegesedés nem gond?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9688) asha07lcc válasza Mezga Aladár (#9687) üzenetére


asha07lcc
tag

Az attól függ. Ilyen időben 0+2C fok körül nem gond. A kültérinek lehertőleg a teljes felületén meg kell nézni egységes e a jegesedés vagy kis szakasz esetleg csíkok jegesednek-e mert az már hibára utalhat.

[ Szerkesztve ]

(#9689) Mezga Aladár válasza asha07lcc (#9688) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És nagy hidegben? Pl stabilan -5 -10 közötti, külső hőmérséklet esetén?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9690) asha07lcc válasza Mezga Aladár (#9689) üzenetére


asha07lcc
tag

Ott is ugyanaz csak nehezebben látod, mivel a relatív páratartalom ugyan ugyanannyi de az abszolut nem . Azaz a klíma hatásfoka romlik, de az olvasztási veszteség meg sokkal kisebb.
Ugye egy halmazként rendszerként kell kezelni a dolgot.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9691) asha07lcc


asha07lcc
tag

Bemásolom ide az egyik nagyker promóciós szövegét

Daikinról szól de a többi gyártó is ezt a vonalat követi majd szerintem.

Érdemes elolvasni.

A hűtőközegek hatása a globális felmelegedésre
A légkörbe jutva a hűtőközegek hozzájárulhatnak a globális felmelegedés felgyorsulásához. 2006-ban az EU szabályozó szervek érvénybe léptették az úgynevezett 'F-gáz szabályozást', amelynek célja bizonyos fluortartalmú üvegházhatást keltő gázok kiküszöbölése és ezek közül a legfontosabbak a hűtőközegként használt HFC gázok.

Az EU és az iparág együttműködése
Annak ellenére, hogy az F-gáz kibocsátások pillanatnyilag a teljes EU üvegházhatást okozó gázkibocsátásának 2%-át képezik, az EU szabályozó szervek és az iparág felismerte, hogy többet kellene tennie az EU károsanyag kibocsátásának csökkentése érdekében. Ezért vezették be az új, módosított F-gáz szabályozást 2015 elején. Ez a szabályozás az alacsonyabb megfelelő CO2 értékkel rendelkező hűtőközegek használatát ösztönzi.

A tanúsítási rendszer bevált
A szerelést és szervizelést végző vállalatokra vonatkozóan tanúsítási rendszert vezettek be. A tanúsítási rendszer a 3 kg vagy annál nagyobb töltettel rendelkező rendszerek kötelező szivárgás ellenőrzésével együtt sikeresen csökkentette a károsanyag kibocsátást. (Megjegyzés: a módosított F-gáz szabályozás alapján továbbra is szükség van a szivárgások ellenőrzésére, de a küszöbérték 5 tonna CO2 vagy annál nagyobb mennyiségre módosult, ami 2,4 kg R-410A vagy 7,4 kg R-32-nek felel meg.)

Azaz az olyan berendezések használatát, amelyek alacsonyabb hűtőközeg GWP értékkel vagy kisebb hűtőközeg töltettel, de ideális esetben mindkettővel, rendelkeznek (ezt nevezzük a HFC fogyasztás 'kivezetésének', megfelelő CO2 értékben kifejezve). A módosított F-gáz szabályozásoknak köszönhetően az EU F-gáz kibocsátását 2030-ig a 2014-es szinthez képest kétharmaddal csökkentjük.

A GWP nem az egyetlen paraméter
Nincs olyan hűtőközeg, amely minden alkalmazásnak megfelelne. Ez azt jelenti, hogy a Daikin-nak mérlegelnie kellett az opciókat, figyelembe véve nem csak a GWP és a használt mennyiség csökkentését, hanem olyan vonatkozásokat is, mint az energiahatékonyság, biztonság és gazdaságosság. Egy alacsonyabb GWP értékkel rendelkező, de több energiát felhasználó hűtőközeg választása például nem lett volna megfelelő, mert a teljes termék globális felmelegedésre gyakorolt hatását tekintve káros lenne.

10 évvel az előírások előtt
Nincs olyan hűtőközeg, amely minden alkalmazásnak megfelelne. Ez azt jelenti, hogy a Daikin-nak mérlegelnie kellett az opciókat, figyelembe véve nem csak a GWP és a használt mennyiség csökkentését, hanem olyan vonatkozásokat is, mint az energiahatékonyság, biztonság és gazdaságosság. Egy alacsonyabb GWP értékkel rendelkező, de több energiát felhasználó hűtőközeg választása például nem lett volna megfelelő, mert a teljes termék globális felmelegedésre gyakorolt hatását tekintve káros lenne.

Mi az az R-32?
Az R-32 kémiai megnevezése difluormetán. Ezt a hűtőközeget az R-410A hűtőközeg keverék részeként már évek óta használják (ami 50% R-32 és 50% R-125 hűtőközegből áll). A Daikin elsőként ismerte fel a tiszta R-32 alkalmazásának előnyeit a kevert változattal szemben. Ma már sok más iparági szereplő követi ezt a példát.

Alacsony környezetkárosító hatással rendelkező hűtőközegek
Az Európai Unióban pillanatnyilag használt R-32, R-410A, R-134a és más hűtőközegek nem károsítják az ózonréteget. A korábbi generációs hűtőközegek, mint az R-22 klórtartalmuk miatt káros hatással voltak a sztratoszféra ózonrétegére. 2004-től kezdődően az EU szabalyozások betiltották az ózonkárosító hatásu hűtőközegek, többek között az R-22 használatát. 2015 januárjától kezdődően az R-22 közeggel, beleértve annak újrahasznosított változatait is, működő egységek karbantartását is betiltották.

Az R-22 kivezetése
Ha ügyfele R-22-es hűtőközeggel működő berendezéseket használ, ajánlja az egységek mielőbbi cseréjét, mert a berendezések meghibásodása esetén a szervizelés nem lehetséges. Az R-32 használata az R-22 helyett dupla előnyt jelentene a környezet számára. Kiküszöbölné az ózonréteg károsítás kockázatát és egy jobb megoldást nyújtana a globális felmelegedésre gyakorolt hatást illetően. Az R-22 cseréje R-32-es hűtőközegre meglevő berendezéseken nem lehetséges, mert az alkalmazott olaj- és a nyomásértékek eltérőek. Lehetséges azonban a beltéri és kültéri egységek cseréje a hűtőközeg vezetékek megtartásával. (További részletes útmutatót olvashat erre vonatkozóan az R-22 csere technológia katalógusban)

Mi az a GWP?
A globális felmelegedési mutató (Global Warming Potential) egy számérték, amely a hűtőközeg globális felmelegedésre gyakorolt potenciális hatását mutatja a légkörbe kerülése esetén. Egy relativ értek, amely 1 kg hűtőközeg hatását hasonlitja össze 1 kg CO2 hatásával 100 évre kivetítve.
Habár ez a hatás a szivárgások megakadályozásával és a megfelelő élettartam végi visszanyeréssel elkerülhető, egy alacsonyabb GWP mutatóval rendelkező hűtőközeg használata és a hűtőközeg mennyiségének csökkentése a véletlen szivárgások okozta környezeti károk kockázatát is csökkenti.

Mi az ODP?
Az ózonkárosító hatás (Ozone Depletion Potential) egy számérték, amely a vegyi anyagnak a sztratoszféra ózonrétegére gyakorolt káros hatását mutatja. Egy relativ érték, amely a hűtőközeg hatását egy hasonló tömegű R-11 közeggel hasonlitja össze. Az R-11 ODP értéke tehát 1.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9692) Zeki válasza asha07lcc (#9691) üzenetére


Zeki
nagyúr

A minap olvastam, le kéne szokni a marhahúsról, mert a sok tehén szétfingja az ózont.

(#9693) asha07lcc válasza Zeki (#9692) üzenetére


asha07lcc
tag

:) Utána ha megeszed akkor meg a sok ember.....

(#9694) koxx válasza Zeki (#9692) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DDD

(#9695) Zeki válasza koxx (#9694) üzenetére


Zeki
nagyúr

De közben tényleg! Ózontipró gázt (metán) is eregetnek a levegőbe.
Nem baj, nem megyek a napra, de a hús az kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#9696) asha07lcc válasza Zeki (#9695) üzenetére


asha07lcc
tag

A metánt is lehet hűtőközegként használni csak egy kicsit pukkan:)

[link]

(#9697) pjen válasza asha07lcc (#9696) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mi lett belőle,de van egy könyvem:kis hűtőgépek az iparban,ott komolyan foglalkoznak CO2 gázos hűtő gépekkel,és klímákkal.Széndioxidból van elég.

[ Szerkesztve ]

(#9698) dali75


dali75
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek erről véleménye tapasztalata: EbrilSplit Alu

Érvek , ellen érvek!? (réz vs. alu klíma cső )

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=dali75

(#9699) asha07lcc válasza dali75 (#9698) üzenetére


asha07lcc
tag

Felejtsd el az alucsövet.

Árban minnimális a különbség és eltérő a szerelési technika a peremezést nehéz megcsinálni a gyári aluperemek meg rézbetétesek azt teszik a hollanderbe gyárilag. sok a hiba meg a gond ezzel. Nem éri meg az a kis árkülönbség.

(#9700) Mezga Aladár válasza asha07lcc (#9690) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem. Ez az üzemeltetést/telepítést mennyire befolyásolja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.