Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) jovás


jovás
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. 2 klímáról lenne szó, az egyik ez lenne: Daikin FTXB25C/RXB25C, a másik pedig ez: Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ25VA. Tudom hogy a Daikint favorizáljátok és én is arra hajlanék, de árajánlatot szereléssel együtt 216.000 Ft-ra kaptam, míg a Mitsubishire 190.000 adtak. Szerintetek?

(#8702) koxx válasza jovás (#8701) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin, Mitsu, Toshiba, Fujitsu az ajánlott top klímák, ez esetben sztem nem lősz mellé a Mitsuval.

(#8703) Zeki válasza jovás (#8701) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem a Daikin halkabb. Van mind a kettő gépem. Persze ha ez nem szempont, akkor a Mitsu is okés.

(#8704) krx21 válasza Zeki (#8703) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez típus függő szerintem melyik a hallkabb...

(#8705) jovás


jovás
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Még valami, a Daikin 2015-ös modell, a Mitsu pedig régebbi ha jól tudom, emiatt nem lehet hogy picit korszerűtlenebb?

[ Szerkesztve ]

(#8706) Zeki válasza jovás (#8705) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy fenét.
Ez nem az okostelefon piac.

(#8707) jovás válasza Zeki (#8706) üzenetére


jovás
aktív tag

Ok, értem és köszönöm :-)

(#8708) jovás


jovás
aktív tag

Jöttek felmérni, és azt kérdezte a szerelő, hogy fűtésre is használnánk 0 fok alatt a klímát, mert ha igen akkor fűtőszálat kell beszerelni a cseppvízhez, ami egy huszassal megdobja az összeget. Szerintetek érdemes lenne?

(#8709) Zeki válasza jovás (#8708) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell. Esetleg ha extrém hideg lesz, akkor segíthet.

(#8710) asha07lcc válasza Zeki (#8709) üzenetére


asha07lcc
tag

Akkor is az önszabályzós. De addig felesleges. Szinte soha nem kell, vagy nagyon ritkán pl társasház erkély. Célszerűolyan magasra tenni a kültérit, hogy ha a jég megfagy alatta ne érje el a berendezést pl. 60-70 cm magasság a padozattól. stb. Kis odafigyelés alkalmankénti rápillantást megérdemel. Olcsóbb és egyszerűbb mint a fűtőszálazás.

[ Szerkesztve ]

(#8711) d@minator válasza jovás (#8708) üzenetére


d@minator
addikt

Ha fűtesz vele csak abban a helyiségben lesz meleg ahol a klíma van. Egyéb helyiségekbe átmegy ugyan a melegből de ott a falak hűtenek és "semlegesítik" azt. Szóval ott jóval hidegebb lesz így szvsz. fűteni csak több klímával kényelmes.

(#8712) asha07lcc válasza d@minator (#8711) üzenetére


asha07lcc
tag

Részben igaz. van akinek egy nagyon szigetelt házat rétegződés nélkül(110 nm) ellát 1 db klíma.

De egyedi természetesen, simán lehet egy helyiségre elég csak.

(#8713) d@minator válasza asha07lcc (#8712) üzenetére


d@minator
addikt

Bizony az sokat segít de zárt ajtóknál (magánszféra) még mindig fennáll a probléma. Vannak egy légterű házak (bár ritka) ott el tudom képzelni, hogy működik vagy ha be van csövezve (központi klíma).
Utóbbi kapcsán mindig felmerül bennem pár kérdés. Hogyan szabályozzák a hőmérsékletet az egyes helyiségekben, nem megy e át a hang és hűtés üzemben milyen kórokozók tapadnak meg a csövekben.

(#8714) dudrob


dudrob
tag

már sorry, de nekem épp nem fusit javasoltak, (mivel behalt fütésben.. nem minthha arra pályáztam vna, nekem fűteni kellett ennnyi majd korrigálom, szal fusi behalt

[ Szerkesztve ]

(#8715) dudrob


dudrob
tag

na most mivel kezd zima lenni, csak a panasonicban, bizhatok, (mint tavaly), a gond annyi, hogy a kizárólagos fűtésem kllíma ....semmi más, tehát felejtös a panafikázás :)

(#8716) dudrob válasza dudrob (#8715) üzenetére


dudrob
tag

végülis 1 helység, amiből 2 nyílik, 30 nm, panasonic re12qke, bevált, kizárólagos fűtő, most kezdi 2. évét, muuszáj neki/bízom benne /

(#8717) dudrob


dudrob
tag

szal akkor be is nyomom :), szal aki füteni akar, annak Panasonic, nem holmi daikin, + fujitsi :)

(#8718) pjen válasza dudrob (#8717) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én is tegnap kezdem második évadot fűteni Panával,eddig kiváló.

(#8719) koxx válasza dudrob (#8717) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszönjük a szakmai véleményt

(#8720) asha07lcc válasza koxx (#8719) üzenetére


asha07lcc
tag

Részletes és mindenre kiterjedő volt ,el kell ismerni:)

(#8721) Zeki válasza dudrob (#8717) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a jó, hogy te minden mondatot új hozzászólásban írsz meg, holott egy hsz elküldése után percekig ott van pirossal a Szerkesztés felirat. Így ha utólag jut eszedbe valami, arra kattintva tudod szerkezsteni a már elküldött hozzászólásod.

Nyilván mindenki arra esküszik ami neki bevált, de a szervizes tudja valójában, hogy miből mi a jó.

(#8722) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.

Most, hogy jönnek a hidegek gondoltam az átmeneti időszakban a Daikin klímám használom a lakásunk melegítésére.
Az első 1-2 alkalommal mikor fűtésre állítottam a klímát a kültéri egységből csöpögött a kondenzvíz, gondolom ez így természetes, viszont pár napja egy csepp víz sem csepeg ki a kültéri egységből.
Segítségetek szeretném kérni, hogy ennek mi lehet az oka? Meghibásodott a klíma, vagy ez így mennyire normális dolog?

(#8723) Zeki válasza gonczip (#8722) üzenetére


Zeki
nagyúr

Simán lehet. Ha hibás lenne, nem fűtene.

(#8724) windy válasza gonczip (#8722) üzenetére


windy
tag

Ha fűt, akkor miért lenne hibás? A klíma nem kondenzvíztermelő gépezet. Csak bizonyos körülmények együttállása mellett kondenzálódik víz a hőcserélőn, tehát semmiképpen nem hibajelenség annak hiánya.

(#8725) dudrob válasza Zeki (#8721) üzenetére


dudrob
tag

Jogos, sorry, szófosás kapott el.. leülhetsz fiam 2 alá (én) :D
ugye rásegítettem a fűtésre 2 l egri leánykával :D

[ Szerkesztve ]

(#8726) asha07lcc válasza dudrob (#8725) üzenetére


asha07lcc
tag

Egészségedre!

(#8727) dudrob válasza asha07lcc (#8726) üzenetére


dudrob
tag

Köszi megvolt.. Az a baj, hogy 2 l és nem 2 :)

(#8728) -Maujuri-

Sziasztok.
20-25 nm- es helyiségbe milyen klímát ajánlotok? Ha lehet Daikin márkából.
Köszönöm.

(#8729) asha07lcc válasza -Maujuri- (#8728) üzenetére


asha07lcc
tag

Daikin Hitachi Mitsubishi Toshiba, Fujitsu, Panasonic.... leginkább a fő ützemmódhoz kellene valamit nézni. Hűteni vagy fűteni szeretnél inkább az is szempont.

(#8730) -Maujuri- válasza asha07lcc (#8729) üzenetére

Csak hűteni

(#8731) Zeki válasza -Maujuri- (#8730) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bármelyik Daikin, a 3.5kW-osakból. A pénztárcád szab csak határt. :)

(#8732) bopejape


bopejape
csendes tag

Sziasztok,

a szoba mérete: 20-25 nm2.
elhelyezkedése: 22. emelet vasbeton szerkezet, fele belső fal, másik fele ablak (új ablak) + külső fal, nem a legfelső emelet

szerintetek elég ide a 2,5-ös klíma vagy inkább a 3,5-ösek közül válogassak?

(#8733) koxx válasza bopejape (#8732) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lásd egy posttal fentebb :) 3,5 kW-osok között nézelődj.

22. bazz :Y hol?

(#8734) süti5 válasza bopejape (#8732) üzenetére


süti5
őstag

22. emelet?
Itthon nincs ilyen, vagy igen? Külföldről vagy?
3,5-ös kéne szerintem.

(#8735) koxx válasza süti5 (#8734) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elvileg Debrecenben és Pécsen is van. (utóbbi 25 emeletes, de már nem lakható)

(#8736) bopejape válasza süti5 (#8734) üzenetére


bopejape
csendes tag

Szolnok, vasútállomás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#8737) süti5 válasza bopejape (#8736) üzenetére


süti5
őstag

El sem képzelem milyen, mikor rossz a lift :F

(#8738) Mezga Aladár válasza süti5 (#8737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fárasztó :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8739) asha07lcc válasza -Maujuri- (#8730) üzenetére


asha07lcc
tag

Arra az összes felsorolt márka alkalmas. sokáig és jól megy mindegyik.

(#8740) -Maujuri- válasza asha07lcc (#8739) üzenetére

És esetleg megbízható jó szakemberekkel rendelkező céget is tudtok ajánlani?

(#8741) Zeki válasza -Maujuri- (#8740) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#8742) gps76


gps76
őstag

Sziasztok!
Debrecenben tudtok ajánlani jó áron dolgozó klímás céget? Daikin FTXB35C-t néztem ki. Ha esetleg van valakinek konkrét tapasztalata árral együtt azt is szívesen fogadnám.

Másik kérdés:Szeretném,ha az egész lakásban érződne a hatása. A sárga a beltéri a (kisszoba ajtaja fölött) a kék a kültéri,közötte kb.3 méter cső kellene. Szerintetek itt jó helyen lenne? A kültéri nyugat felé néz,ezen az oldalon nyáron itt kb. 3-4 fokkal melegebb van mint a keleti oldalon,azért gondoltam ide,mert akkor a konyhában,kisszobában se döglenek meg a melegtől,a keleti oldalra meg jut annyi hogy elég legyen,mivel "hűvösebb oldal". Ez nagy hülyeség így?

[ Szerkesztve ]

(#8743) -Maujuri- válasza Zeki (#8741) üzenetére

Igen a fővárosban. 8 kerület corvin sétánynál.

(#8744) pjen válasza gps76 (#8742) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívjál egy klímást,én inkább 2 esetleg 3 készülékben gondolkodnék. :)

(#8745) Zeki válasza gps76 (#8742) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ennél rosszabb hely nem sok van a lakásban, ahova teheted a klímát.
El kéne dönteni mit akarsz hűteni, mert ennyire iszonyat tagolt lakásban mást nem fogsz tudni.
Én 1 klímával a nagyszobát hűteném, úgy, hogy az ajtóval szembe legyen feltéve, és akkor ha nagyra veszed a ventit, szépen átfúj egyenesen.
De még ekkor is az lesz, hogy a nagyszoba hideg, a többi kissé hűvösebb.

Ha a konyhába rakod fel... na oda nem rakatnám ... tudod kajaszag, gőz, zsír, stb... de ha mégis, akkor szintén az ajtóval szembe. És ha nyitva a konyhaajtó, akkor valami átmegy a közlekedőbe, és onnan a kis szobába.

(#8746) gps76 válasza Zeki (#8745) üzenetére


gps76
őstag

Értem,köszi a választ. Sajnos a keretek nem engednek meg több beltérit,ezért gondoltam erre a helyre az előszobában. Akkor marad a nagyszoba ajtóval szemben(ha elfér)

(#8747) krx21 válasza Zeki (#8745) üzenetére


krx21
nagyúr

+1

(#8748) Lehiñito válasza gps76 (#8746) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali az én lakásom pont ugyan ilyen elrendezésű.
A klímám ugyan ezen a falon van csak a nappaliban, a fal közepén.
Ha a lamellákat beállítom, hogy az erkélyes szoba ajtaja felé fújja a levegőt, akkor szépen hűti a másik két szobát is. Talán a konyha melletti kis szobába érezhető a legkevésbé a klíma hatása, de az nálam étkezőként funkcionál.

(#8749) gps76 válasza Lehiñito (#8748) üzenetére


gps76
őstag

Én valahova oda akarnám most már,a kisszoba nem érdekel ilyen gardrób funkciója van. A kültérit az ablak mellé fel tudják rakni,hogy minél kevesebb csövezés legyen?
A Daikin FTXB35C-nél viszont azt irják felül fújja a hideget,hogyan irányítható?

(#8750) windy válasza gps76 (#8749) üzenetére


windy
tag

A kültérit az ablak mellé is lehet tenni, feltéve, ha mondjuk fszt-en laksz, vagy mondjuk emeleten is pl. kosaras kocsival. Egyéb esetben pedig az ablak alá szokás szerelni, szerintem ez sem eredményez ebben az esetben három méternél nagyobb csőhosszt, az meg úgyis szükséges a gép hibátlan működéséhez.

Én is a nagyszobát javaslom első körben hűteni...

A Daikin FTXB35 is alul fújja a "hideget" :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.