Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) gcs9058 válasza bb71 (#66999) üzenetére


gcs9058
csendes tag

A régi Midea mission, 1 méternél nekem se csobogott. Az új Panasonicnál a klímás szerint az újabb R32-es hűtőközeghez lehet köze.

(#67002) pjen válasza gcs9058 (#67001) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja hogy van ez. Nekem van 5 pana nordic ethera. Kettő szendvicsben, 1 kb 2m csővel, 1 hárommal. Egyet áthelyeztünk ot van vagy 5 méter cső. Egy se csobog.R410.

(#67003) F.N. válasza F.N. (#67000) üzenetére


F.N.
tag

Nem véletlen a kérdés.
A régi On/Off-os klímák kapillár cső adagolásúak voltak.
Szinte lényegtelen hogy hogy hány fok volt kültéren/beltéren,
szinte fix hőmérsékleten volt az elpárologtatás, illetve a cseppfolyósítás.
Egy modern mai klíma, mind az elpárologtatási, illetve cseppfolyósítási
hőmérséklethez, az aktuális beltéri/kültéri hőmérsékletet veszi figyelembe.
Ezekhez a hőmérsékletekhez viszonyúl, ezekhez a hőmérsékletekhez
igazítja a kompresszor fordulatszámát, ( nyomó oldali nyomás ), adagolási
hőmérsékletet és nyomást. Ezért ha valami szerelési hiba adódik,
pld. picit megtörik a rézcső a hajlításkor, akkor a törésen keletkező akár
0,5 bár nyomásesés is problémát okozhat, pld. csobogó hanggal járót.

pjen !
Nagyon sok múlik a klíma gyártóján, illetve a gyártó által követett
technológián. Ha minden paraméterre ki van hegyezve a működés,
akkor a legkisebb eltérés a gyártói útmutatástól valamilyen problémát okozhat.
Ha nagyobb a tűrés a gyártói ajánlásoktól/tesztektől, akkor műszer nélkül
észre sem vehető, pld. hogy 1 vagy 3 méter a csövezés.
Lehet hogy 3 méter csővel 5-6 %-al kevesebbet fogyaszt, mint 1m-el, ugyanolyan
működési paraméterek mellett. Soha nem fogod megtudni.
1 dolgot viszont biztosan tudok, voltam Daikin gyárlátogatáson.
Ha csak 10 fillér/év lehet egy technológiai újításon megspórolni, akkor bevezetik.

[ Szerkesztve ]

(#67004) DithenS válasza F.N. (#66997) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha tisztességesen megvan a 3 méter, akkor szerintem nincs gond, ha jól sejtem. Csak az a baj, hogy sokszor 2 méter van benne a szerelési árban, a plusz egy méter meg már 15 ezer plusz… Azt szerintem már eleve az vicc, hogy a klíma árának a fele elmegy csak a szerelésre. Pár éve 60.000Ft-ért ezt megoldották, most meg màr 130.000Ft egy szerelés 2 méreres csövezéssel, ha 3 méterrel kéred amit a gyártó megad, már 140.000Ft :( Gondoltam, hogy anyunak rakatok fel fűtésre, de ebbe már így nem tudok belenyúlni így.

(#67005) pjen válasza DithenS (#67004) üzenetére


pjen
félisten

A pannon klíma árjegyzékében, náluk vásárolt klíma 3 méter cső, 100K alatt.

(#67006) #72755712 válasza pjen (#67005) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az biztos, hogy a Pannonklíma még a velencei-tónál is olcsóbb, mint a helyi cég, szerelésben, és karbantartásban is. Hogy a hozzáértésbeli előnyökről ne is beszéljek.... :)

(#67007) megazapró


megazapró
újonc

Sziasztok

A daikin appban mért fogyasztás az mennyire tükrözni a valóságot, pontosan vagy csak hozzávetőlegesen méri?

[ Szerkesztve ]

(#67008) TeeJay válasza F.N. (#66997) üzenetére


TeeJay
félisten

Ugye hogy ugye, pont a klímások keresik ezt a csobogás anomáliát mert mi sok gép után sem hallottunk ilyet :D
Én már el sem tudom képzelni hogy jöhet elő, Siófoki nyaralóban raktam 3-4méter csőre amiben 2darab 90 fokos kanyar volt csak
Raktam rokonomnak ott 3darab 90fokos kanyar volt a csőben szintén 3-4méter cső
Raktam unokateósmhoz 15méter csőre megszámlálhatatlan kanyarral meg ívvel
Szaki ismerős csapata 4másikat rakott ugyanoda többi lakónak 18-22-23méterekere rátöltéssel semmi csobogás :D

Szóval kedves fórumozók én passzolok hogy jöhet ez elő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67009) TeeJay válasza F.N. (#67000) üzenetére


TeeJay
félisten

15éves gép szinte biztos hogy on/off és lehet R407C-s még nem is 410A

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67010) TeeJay válasza DithenS (#67004) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahol 130-ért szerelnek onnan nem kell venni
70-80körül megoldható Budapesten is 3méterben egy alap szerelés
persze a konzolok ára megnőtt ahogy a rézcső, villanyvezeték és mondok egy durvábban a dekor csatorna mocsok drága lett de nem is a 2méteres szál hanem az idomok el nem hinnéd mibe kerül 1 darab

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67011) Vesa válasza gcs9058 (#66996) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a tippet, de itt sajnos nem ez a gond, mert 6 méterre van a kültéri elcsövezve. Ha ez típus probléma, akkor az gáz, pont azért kértem Daikint, mert hogy az csendesebb.A ventire ez igaz is, de ezzel a zubogással amit produkál, baromi zavaró, főleg éjjel. Abban bíztam, hogy valamit nem csináltak jól és javítható...mittomén levegős vagy ilyesmi.

F.N.
Szívesen látlak és demózom neked a dolgot. :DDD

Megpróbálok csinálni egy videót a hétvégén.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#67012) TeeJay válasza Vesa (#67011) üzenetére


TeeJay
félisten

Az adagoló a kültériben van és pont annyi hűtőközeget enged a nyomócsőbe (vékonyabb cső az) amennyi a beltériben el tud párologni. Mikor indítod a klímát ez inkább ilyen víz forrás és süvítő szél szerű hangot ad ami pár másodperc után meg is szűnik. Ha valami csobog az lehet inkább az olaj ami szintén közlekedik a csőben. Nálad lehet rá kellene tölteni egy pici hűtőközeget és megszűnne ez a jelenség

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67013) Vesa válasza TeeJay (#67012) üzenetére


Vesa
veterán

Passz, nem tudom mi okozza. Azt a hangot amit írsz, hallom a Fujitsunál is, de valóban csak pár sec. és onnantól kussol. Ez meg nem áll le, folyamatosan hallani ezt a "csorgást, zubogást". Hűtésnél nagyon hangosan hallani, fűtésnél csak egyszer néztem, de ott mintha nem hallottam volna olyan erősen. Ezt még tesztelem majd. Max. visszahívom őket, hogy nézzenek rá.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#67014) bogabi válasza TeeJay (#67009) üzenetére


bogabi
senior tag

15 éve is volt már inverteres klíma 410A-val.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#67015) mjani1172 válasza F.N. (#67003) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha csak 10 fillér/év lehet egy technológiai újításon megspórolni, akkor bevezetik.

Ezzel nincs is gond, akár még jó is lehet. Viszont sajnos nem állnak meg ennél, hiszen még többet lehet spórolni, ha ócskább anyagot, technológiát alkalmaznak. És ezt is bevezetik.

(#67016) bb71 válasza TeeJay (#67009) üzenetére


bb71
őstag

nálad a pont.

(#67017) fecke78


fecke78
senior tag

Daikin klimara bp ki az ajánlot aki megbizható telepitésre? Klimát is töle venném , tetötéri telepités milyen áron mozog?

(#67018) fecke78 válasza fecke78 (#67017) üzenetére


fecke78
senior tag

Illetve a Daikin Sensira FTXF35A / RXF35A és a Daikin FTXF35D között mi a különbség?

(#67019) Miklósbácsi válasza fecke78 (#67017) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Nálunk 4 és 5 éve Budapesten a Daikin FTXF35A készülékeket a Budaklíma telepítette problémamentesen. Azóta is jól hűtenek -fűtenek.

A telepítővel elégedett vagyok, nem kis cég. Hasonló jókat hallottam és olvastam a szintén itt dolgozó Pannonklímáról.

De nyilván vannak más tisztességesen dolgozó klímás cégek is, csak én nem ismerem őket.

De a legfontosabb kérdés most következik : merre laksz ?

(#67020) fecke78 válasza Miklósbácsi (#67019) üzenetére


fecke78
senior tag

Irtam Bp . Ujpest :) . Régi daikin klimámat cseréltetmém ....

(#67021) fecke78 válasza Miklósbácsi (#67019) üzenetére


fecke78
senior tag

Sajnos a Budai klimához már volt szerencsém , őket biztossan nem .Röviden mikor kijőttek felmérni akkor minden ok , mikor a szerelők , kijőttek a pökhendi stilusuk " hát azt oda nem tudjuk " .. miatt elváltak utjaink , klima commando rakta fel a klimát . Ez nem azon a cimen van ahol most szeretnék szereltetni , ez az üzlethelyiségben volt ahol dolgozom . De a klima komandóval sem voltam elégedet , munka végeztével akkora mocskot hagytak maguk után , egy összesöprés már nem fért bele az árba , illetve a régi készülék elszállítását kértem , de nem vitték ell , mert egy koma aki arra járt ő azt mondta ,hogy majd elviszi ...
Na ezért keresek normális szerelőket .
Az árakat már letolták a torkomon , mondhatni ép határokon belül ....

(#67022) mjani1172 válasza fecke78 (#67017) üzenetére


mjani1172
addikt

Itt több szerelő is van. Akiről én úgy tudom, hogy vállal az TeeJay .
Nemrég írt is, keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#67023) fecke78 válasza mjani1172 (#67022) üzenetére


fecke78
senior tag

Este fotozok pár képet , hogy látható legyen a kültéri hol van , és honnét érhető el , és akkor ismét írok várom a titánok ajánlatát !

(#67024) fecke78


fecke78
senior tag

Sikerült intéznem pár fotot
daikin sensira ftxf35d vagy daikin sensira ftxf35a -szeretnék , a különbséget nem tudom , talán az a az alexás ami nekem nem kell .
Telepítési területről rakok be képet , ez egy 2017 ben épült társasház ,

a klimával szemben van 2 haló azt szeretném hűteni

külső egység

ami a lépcsöházból

Ehhez szeretnék komplett megoldásra szakit . Régi le Új fel.
Árajánlatok jöhetnek
Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#67025) TeeJay válasza fecke78 (#67024) üzenetére


TeeJay
félisten

FTXF35A-t már nem fogsz kapni mivel már a C széria is kifutott
D végű van 2022 tavasz óta
Sokszor leírtuk a különbségeket de akkor gyorsan még újra
FTXF35A 28kg kültéri 0,7kg R32töltet
FTXF35C 26kg kültéri 0,55kg R32töltet
FTXF35D 24kg kültéri 0,55kg R32töltet
A töltetről annyit hogy gyárilag mindegyik ugyanúgy 10méterig elég szóval attól hogy 0,15kg-al kevesebb van a C óta benne ugyanazt tudja valamint amit még tudunk hogy az A és C végűben azonos még a kompresszor a D végűben újfajta van ami ha jól emlékszem 3,5dl olaj helyett 4dl-t kapott gyárilag.
A és C végűm van, A végű már kapott 3 full nyarat de nem ám napi 1-2 óra hanem megállás nélkül hetekig ment 24fokon, köszöni szépen hangtalan és röhögve hűti alapjáraton 24fokra a panel lakást
C végűt tavaly raktam fel kölöknek, ugyanolyan halk és gyönyörűen teszi az is a dolgát.
D végűt raktam vagy 5-öt mind rokon ismerős, vegyesen volt ami 3-4méter csőre valami 18méterre de szaki ismerős és csapata ugyanott ahol én is raktam egyet ők raktak 4-et mind 18-23méter csőre és az összes gyönyörűen megy persze ott már kapott mind plusz hűtőközeget. Ha érdekel nagyon jó áron írj rám és adom ismerős számát akitől én is veszem a gépet. Nem lepődnék meg ha senki nem adna ilyen jó áron Sensirát egész BP és környékén :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67026) TeeJay válasza fecke78 (#67020) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi a baja a régi Daikin-nak? Biztos cserélni akarod?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67027) TeeJay válasza Miklósbácsi (#67019) üzenetére


TeeJay
félisten

Budaklímát hagyjuk :D
Ott voltam unokatesómnak mikor a masszívan túlárazott Daikin Comforákat rakták fel
Csak pár dolog ami kimaradt --> vákuumozás 10perc volt kb, nyomáspróba semmi, hűtőközeg rátöltés semmi pedig 12 és 14méteren megy a két klíma..., vezetékekre sehol nem tudtak érvéghüvelyt rakni, villásdugó legolcsóbb kínai fostos 200 forintost sikerült tenni, habbal sem sikerült kinyomni a fúrás után a lyukat. Ha hozzáveszem hogy ismerős csapata vagy 150ezerrel olcsóbban és jobban megcsinálta volna ugyanezt úgy tényleg érdekes a cég :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67028) fecke78 válasza TeeJay (#67026) üzenetére


fecke78
senior tag

Nincs benne szufla !
Régi on off

[ Szerkesztve ]

(#67029) TeeJay válasza fecke78 (#67028) üzenetére


TeeJay
félisten

Pont a régi on/off Daikin klímák azok amiket minden szerelő próbál magának szerezni. Örökélet+1nap ugye :) Ha nincs benne szufla inkább írd le a típus számát és ha nem R22-es hanem R407C akkor van bele hűtőközeg, tölteni kell rá és hadd szóljon.
19-22éves fostalicska on/off kínai klímákat takarítottam tavaly egy csomót és olyan 4-5fokos levegőt fújnak ki hogy öröm nézni. Kültéri már tiszta rozsda volt, burkolat szanaszét mozgott de hűtött ahogy kell.
Én biztos előbb ránézetnék, írj rám megadom szaki ismerősöm számát és megtöltik neked aztán utána elgondolkozol. Arra számíts ha régi hűtőközeges a klíma és te újat szeretnél vélhetően olcsóbb lesz új rézcsöveg húzni mint ezt átmosni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67030) fecke78 válasza TeeJay (#67029) üzenetére


fecke78
senior tag

Pedig én nem szeretném a falat szét bontatni ...

(#67031) TeeJay válasza fecke78 (#67030) üzenetére


TeeJay
félisten

Fotózd le a beltéri matricát hogy rá tudjunk nézni miféle Daikin on/off az és ha R407C lesz akkor olcsón tölthető hűtőközeggel, esetleg előtte egy nyomáspróba hátha kiderül hol van eresztés és hadd szóljon még 15évet elmegy :D
Anyáméknak van odahaza Zanussi fagyasztóláda amit 1987-ben vettek, mai napig megy megállás nélkül, sosem volt még javítva és hűtőközeg is a gyári még benne ami már azóta tiltott is :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67032) fecke78 válasza TeeJay (#67031) üzenetére


fecke78
senior tag

Nem akkarok értetlenek tüni ,de nem értem miért erölteted a 15 éves készüléket , nyilván fogyasztásban sokkal rosszabb mint egy inverteres . Biztossan nem fogok rátöltetni . Azért nem mindegy mennyi a fogyasztása....

(#67033) fecke78 válasza fecke78 (#67032) üzenetére


fecke78
senior tag

Most olvasom első posztomban elirtam , lehet az vezetett félre de 2007 es a társasház nem pedig 2017 es .szoval ez egy 10 éves klima simán van ....

(#67034) TeeJay válasza fecke78 (#67032) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja nekem mindegy, ha veszel új gépet egyik sem fog annyit menni mint az az on/off Daikin. Olcsó meg nem lesz a telepítés ha rézcsövet kell cserélni mert ahogy tudom nem sok szaki vállal csőmosást mert macerás és olyan felára lesz hogy a tulaj nem szívesen akar pluszt fizetni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67035) Miklósbácsi válasza TeeJay (#67027) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Jó hogy írod, hiszen annak, aki most szeretne klímát szereltetni, minden pozitív és negatív vélemény fontos lehet. Az én esetemben még nem volt gond velük, de 4 - 5 év alatt sok minden történhet egy céggel.

(#67036) fecke78 válasza TeeJay (#67034) üzenetére


fecke78
senior tag

Telepitési árakat 2-3 méterre szokták megadni , utána + felára van az aranyá változott rézcsőnek , ezt már tudom . Megpróbálom kideríteni hány méter megy a külső egységig .
Értem én , hogy azt mondod ,hogy a régiben még volt anyag , meg tartós. De annyi erővel tárcsás mosógépet használhatnánk , meg katódsugaras tv-t , ja meg kár volt kidobni a videomagnot . Ennél azért többet vártam volna ettől a fórumtól , de sajnos hiába jöttem . Marad a telefonálgatás , és az árajánlat kérése , és csak bizhatók benne ,hogy nem egy koklert fogok ki , pedig pont azt szerettem volna elkerülni .

(#67037) Tamás9x válasza fecke78 (#67036) üzenetére


Tamás9x
őstag

Gondolom azert erolteti a regi gepet, mert jobb, es hiaba lesz COPagasabb a friss klima es kevesebbet fog enni, a csere ara atalakitas macera minden, szembeallitva a gaztoltessel es tobbletfogyasztassal is jobban jossz ki a vegen egy 10 eves futamidore amit valoszinuleg a friss klima ki se birna, mert annyira ki vannak mar konnyitve, hegyezve. De ez csak spekulacio.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#67038) BlackJack21 válasza fecke78 (#67036) üzenetére


BlackJack21
tag

Én is azon a véleményen vagyok, hogy amíg nincs komoly hibája, nem hangos, akkor addig kell használni, amíg le nem esik a falról. Az új csilivili klímák, sokszor mindegy, hogy inverteresek, ugyanúgy működnek, mert nincs akkora hőigény, mint amire le tudna szabályozni, így az is kikapcsolgat. Egy mostani csere csak az esztétika és hasonló műszaki tartalom( csak inverteres ) miatt nem éri meg. Ha új kiépítés vagy kisebb, nagyobb, multi, stb miatt, akkor már jobb valamivel a helyzet.

(#67039) Lorden válasza BlackJack21 (#67038) üzenetére


Lorden
senior tag

Egyre több helyen olvasom, hogy sokaknál el lett cseszve hőigény miatt a méretezés. Vagyis semmilyen számítás nem készült, a klímás megszokásból rakatta a 3,5-öst, felhasználó meg jobb híján elfogadta.
Aztán felrakás után szembesülés történik, hogy ki be kapcsolgat egész télen a készülék.
Bár ezt se értem, hogy pl kazánhoz, egyéb komolyabb gépészeti dolgokhoz azért a legtöbben igénybe vesznek mérnöki segítséget a 400-600k-s klímá(ka)t meg csak "vakon" pattintják fel.

(#67040) pjen válasza Lorden (#67039) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem olyan egyszerű ez. Nekem 3db 2,5KW os klíma fűti a földszintet. Mikor -10 van kint néha úgy érzem lehetne talán nagyobb is. Most meg ki be kapcsolgat. Azért egy kazánnal és radiátorokkal egyszerűbb, a radiátorokat elég tág határok között lehet szabályozni. Lehet a mérnök csak pénz kidobás lenne. :)

(#67041) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv.
Gree Amber Royal klíma valakinek? Ezt ajánlotta a klímás. De küld több árajánlatot is.

[ Szerkesztve ]

(#67042) feco70 válasza Kolondrum (#67041) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem volt, nem tetszett a működése, nem tud le szabályozni rendesen, ki be kapcsolgatott, ha jól emlékszem 31 db volt a fűtés hangnyomásszintje. Bár marhára tud fűteni, de akkor eszik is rendesen, nem egy komfortos gép

(#67043) Lorden válasza pjen (#67040) üzenetére


Lorden
senior tag

Én azért ha több klímával akarnék fűteni egy nagy házat inkább bevonnám és rá hallgatnék ,mint a klímás szakikra.
Nyilván egy szobára vagy kis lakásra nincs sok értelme, de aki milliós összegben rakat fel klímát ott már nem tétel egy normális energetikai méretezés.
Főleg ha ez egy időben kapcsolódik szigeteléssel, ablakcserével stb, úgy meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#67044) mjani1172 válasza pjen (#67040) üzenetére


mjani1172
addikt

Én pont így gondolom.+1

(#67045) pigmeus válasza pjen (#67040) üzenetére


pigmeus
tag

Neked mekkora terület van lent a földszinten? Van esetleg szigetelés? Nekünk pont középen van a lépcső és sajnos elmegy a meleg az emeletre a lépcsőn keresztül. Így míg lent 20 fok van fent simán 22-23. Lehetetlen dolognak érzem a klímával való fűtést.

(#67046) TeeJay válasza fecke78 (#67036) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálad már alapból nem fog élni az alap szerelési ár mert fel kell mászni a tetőre ha jól látom, ha pedig a rézcső nem csatornában megy hanem falba lett horonymarással az még komolyabb buli lesz cserélni. Mint írtam szaki ismerősömnek akitől veszem a Daikin gépeket van erre embere de nem 70 ezres szerelés lesz. Másik részről szeretnél egy Daikin Sensira-t ami egy korrekt belépő szintű gép, hűteni tökéletes, és jó lesz a fogyasztása is de akkora nagy különbség nem lesz az on/off géphez képest mint amibe kerül az egész át állás. Sok év mire megtérül a fogyasztásban az egész mutatvány ára.
Egy klíma töltés jelentősen olcsóbb és megy tovább a gép 10+ évet szimplán ezért mondtam csak.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67047) TeeJay válasza Kolondrum (#67041) üzenetére


TeeJay
félisten

Midea Oasis vagy Fisher Nordic inkább. Amber Royal nagyon bivaly gép de nem ide való ahol egész télen volt pár nap amikor - 6 fok alatt volt éjszaka a hőmérséklet...
Oasis/Nordic halkabb, jobban tud szabályozni és ugyanúgy ontja a meleget ha kell :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67048) pjen válasza pigmeus (#67045) üzenetére


pjen
félisten

Durván 80négyzetméter a földszint, 10cm. EPS a falon, műanyag ajtó, ablak. Valamdnnyire nálunk is melegebb van fent, de nem sokkal mert a lépcső egylőtérbe érkezik ahol nincs klíma. Van radiátoros rendszerünk is, de a meleg ott is felfelé száll. Az ajtókat kéne csukogatni, de nem szeretjük.

(#67049) pjen válasza Lorden (#67043) üzenetére


pjen
félisten

Ez pont olyan mint a radiátor, kiszámolják aztán behangolod magadnak. Nem olyan nagy baj az, ha a klíma néha lekapcsol.

(#67050) TeeJay válasza pjen (#67049) üzenetére


TeeJay
félisten

Főleg hogy nem mindegy hány fokra állítva is kapcsol le. Panel lakás nálam külső 10cm EPS szigetelés 3,5kW Sensira 24 fokon folyamatosan hűtve kb alapjáraton hűt és alig kér áramot, 25 fokon már átmegy on/offba enyhébb nyári napokon ugyanakkor amikor elmentünk 1 hétre Siófokra és haza értünk 29 fokosra melegedett a lakás és kellett neki egy hét mire sikerült a falakat csökkenteni közben biza a 24 fok beállítás esetén már nem alapjáraton ment a gép. Ugyanez pl ha valaki 22 fokot akar ott mehet egyhuzamban is nem fog soha leállni míg egy Mancika néni aki napi 3 órára meri bekapcsolni akkor is maximum 26 fokra oda a 2,5kW-os is sok lenne ha meg valaki 22 fokot akarna oda meg már lehet kevés is. 3,5kW pont azért jó mert ugyanaddig le tud szabályozni mint a 2,5kW-os de ha kell kakaó akkor van még tartalék.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.