Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) DUB Inc. válasza hackeeeee (#22000) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Akkor nem valami jól használható feature... Mennyire csendes a Comfort+?

[ Szerkesztve ]

(#22002) hackeeeee válasza DUB Inc. (#22001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyes ventilátoron szinte semmi hangja nincs a beltérinek, kettesen már kicsit hangos, de Én még mondjuk simán alszok mellette, a 3-as és a turbo már az a kategória, csak ha muszáj. :)

Hát, lehet, hogy a nagyobbaknál, vagy más távnál jobb, de ennél nem az igazi.

Véleményem szubjektív...

(#22003) DUB Inc. válasza hackeeeee (#22002) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Pedig ez az egyik kiszemeltem.

(#22004) pjen válasza A8Lang (#21998) üzenetére


pjen
félisten

Tehetsz multit is,csak az drága.A 3 szobának gondolom van ablaka,akkor fala is,a falra.

(#22005) hackeeeee válasza DUB Inc. (#22003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a hang kérdés erősen szubjektív szerintem, hogy kinek mi a hangos.

Véleményem szubjektív...

(#22006) A8Lang válasza pjen (#22004) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

A 3 szobából 2 utcára néz, oda pedig nem lehet tenni.

(#22007) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#22005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Így igaz, erősen szubjektív, mondjuk én nagyon mehezen viselem a monoton hangot...
Nálam a beltéri 1 es 2-es fokozatát nem is hallom, ami mar hallható az a 4 fokozat.
De ha szól zene, és nálam mindig szól valami ;], így a leggyorsabb sem hallható.
Csak ha csend van a szobába, akkor hallom a legnagyobb fokozatot, de ekkor is, inkább a légaramlas hangja hallható jobban.
Érdekes hogy nálad, mint írtad, már alacsony fordulaton is hallható a hangja.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22008) DUB Inc. válasza Lacielvtárs (#22007) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Milyen masina ez?

(#22009) pjen válasza A8Lang (#22006) üzenetére


pjen
félisten

Van rá tiltó rendelet?utcafront?

(#22010) Lacielvtárs válasza DUB Inc. (#22008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már mint az enyém?
Toshiba Suzumi Plus R32 RAS-13PKVSG-E
[link]
Ui, nem itt és nem ennyiért vettem, hanem aki felszerelte, az hozta közvetlen az ő nagykerebol...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22011) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#22007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ugye 3 van, plusz a turbó.. Szerintem az lehet a 4. Vagy nem tudom.

Azért is mondom, hogy ennél is, ez kettesen szerintem még elviselhető.

Véleményem szubjektív...

(#22012) DUB Inc. válasza Lacielvtárs (#22010) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Köszönöm a választ. Akkor elmondható, hogy a Japánok általában zajtalanabbak?

(#22013) A8Lang válasza pjen (#22009) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Igen. De akadémiai a kérdés, mert 1 db lesz, ebből kell a legoptimálisabbat kihozni.

(#22014) Lacielvtárs válasza DUB Inc. (#22012) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igy is van, legalábbis is a Toshiba márkát illetően, hagytam rá beszélni magam a klímás által, de mondtam is neki hogy allergiás vagyok a hangra, zajra...
Tény hogy nem olcsó kategória, de ha valamiben 'extra' igényem van, azt meg kell fizetni.
A kültéri is ilyen csendes.
Egy bizonyos teljesítménynél a kültéri hangja nem is hallható, csak a ventilátoron látom hogy épp megy e.
És persze ott van a teraszon a fejem fölött.
Röviden, nem csalódtam benne.

hackeeeee: jogos, igaz, nem egy árkategória a kettő :K
Szerintem nálad mindennel együtt olcsóbb volt, mint nálam csak a klima :D
De ha neked megfelelő a hangja akkor, oke, de tudod te hogy én az élet bizonyos területein, mekkora 'primadonna' vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22015) Male válasza A8Lang (#21978) üzenetére


Male
nagyúr

Pont ilyen lakása gondolom kb senkinek nincs, a hasonló négyzetméter meg nem sokat számít ( keress vissza, nemrég beszéltük, van aki már jóideje nyomatja a hűtést, mert 26 fok van neki bent van aki meg még a fűtésen gondolkozott pár napja, mert 19 fokos a lakás... )

Ha ennyire nem bízol benne, akkor csináltasd mással, olyannal, akiben megbízol ( mivel később ha szükség lesz a garanciára, akkor is vele kell intézned, nagyon nem mindegy, hogy már a legelején át akar verni, vagy normális ).

(#22016) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#22014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, sőt biztos. :) Egész baráti árban megállt az egész.

Néztem toshibát, de ott a nettó ár majdnem annyi lett volna, mint amennyiért bruttóban vettem a Gree-t, vagy több. Nekünk a Gree is elég. :)

Az Én szobámban van, nyáron szerintem fog menni éjszakai módban, szinte biztos vagyok benne, vagy csak simán 1-es ventivel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22017) albiosz válasza windy (#21930) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Konkrét típus ajánlatod van ilyenre esetleg?

(#22018) windy válasza albiosz (#22017) üzenetére


windy
tag

Én a jelenlegi hazai piacon csak egyet ismerek elfogadható árban : Fisher

(#22019) albiosz válasza windy (#22018) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Ránéztem. Leírás alapján valóban figyelemre méltó. Viszont amit fő előnyének írnak, hogy kültéren is elhelyezhető, az eléggé korlátozza a mobil jellegét. Mindkét szobába azért nem fúrnék neki kivezetést.

Igazából csak elgondolkodtam a klíma lehetőségén. A jelenlegin kívül még 1 max 2 nyarat töltünk a jelenlegi lakásban. Alaprajz 50m3, a rajzzal ellentétben mindkét szobában francia erkély van. Ha nem mobilban gondolkodunk, akkor elég lenne egy egység (nappali erkély hálóhoz közelebbi oldala esetleg?), de javítsatok ki, nem értek hozzá.

Szerinted/szerintetek mi most az a szint ami alá nem érdemes adni? Random keresés alapján 100,000 HUF körül kínálnak már ilyet: Daewoo DSB-F1281ELH-V inverteres split klíma, A++, 3,5 KW

Úgy látom kb. 50,000 HUF körül beépítik, szintén javítsatok ki, ha tévedek.

150,000 HUF-nál tartunk, Fisher mobilt 135,000 HUF körül találtam (3,5 KW), nem gugliztam sokat, lehet, hogy van olcsóbban is.

Így tehát inkább a nem mobilra hajlok, klímás lakást eladásra meghirdetni mindig örömtelibb, nekem is számíthat majd előnynek az új lakás kiválasztásánál.

Mit gondoltok? Tekintve a rövidtávot (max 3 nyár az ideivel együtt) nyilván nem a legjobb ajánlatot keresem és nem is klímáznánk ész nélkül, de néha jó lenne. Fűtés nem szempont, télen a Főtáv tolja rendesen, el is zárjuk a kisszobában.

[ Szerkesztve ]

(#22020) Zeki válasza albiosz (#22019) üzenetére


Zeki
nagyúr

Daewoo helyett inkább Polar.

(#22021) oszy válasza maxxenergie (#21831) üzenetére


oszy
veterán

Melyik klímát választottad? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22022) A8Lang válasza Male (#22015) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

[kép]

Itt az alaprajz.

(#22023) A8Lang


A8Lang
csendes újonc

A wc ajtó fölé, a filccel jelölt helyre menne a klíma.

(#22024) DeFranco válasza A8Lang (#22023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a kérdés?

(#22025) A8Lang válasza DeFranco (#22024) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Ha visszaolvasol megtalálod.

(#22026) DeFranco válasza A8Lang (#22025) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a választ is megtalálod.

az elhelyezés az nem kérdés, mert a szomszédnak is ott van ugye, és ezt a cibere pista is megmondta. sima. én megértem az érzéseidet, kiadtál csilliárd forintot egy új lakásra, elképzelted, hogy mekkora királyság lesz a rejtett kábelezés, megbíztál a kivitelezőben erre most sok internetes ember mesefigurás álarcban álnévvel elmeséli neked, hogy csacska macska voltál, engem is dühítene. éppen ezért leírtam ami értékteremtő volt aztán nem erőltetem rád, nyilván érthető hogy ez neked most kellemetlen helyzet. nekem meg mindegy.

a teljesítményre meg kaptál választ, oda teljesen mindegy mit teszel úgy is leszabályoz, mehet nyugodtan a háromfeles az is bőven sok lesz, mert a klímát nem a földhivatali bruttó ingatlannégyzetméter érdekli, hanem hogy mennyi a hűtött helyiség légköbmétere, mert ha azt lehűti és már a célérték hőmérsékletű levegőt forgatja át magán, akkor úgy is leszabályoz.

aztán majd valahogy csak driftel egyet a cúg és beszalad a szobákba.

(#22027) Rolly válasza A8Lang (#22023) üzenetére


Rolly
veterán

1. ha már ki van csövezve akkor miért kérdés?
- egy ventillátort tuti raknod kell az előszobába ami befúj az adott helyiségbe, hogy a hideg könnyebben bejusson

Ha még nincs kicsövezve, akkor

2. én ha 1 klíma a nappaliba raknám az ajtóval szembe... ott van a legtöbb plusz hő termelés... illetve ha éjszaka aludni akartok a szobákban akkor onnan fújva juthat be a légáramlat a szobákba.

3. ha két klíma lenne akkor a két szobába raknék és azt hűteném, mert ha meleg van be lehet oda húzódni illetve aludni is tudtok esete, mert a szobákba jó lesz a klíma

4. az optimális megoldás 3 klíma... de ezt már sokan leírták... Amúgy nem kell egyből 3... 1-et felraknék a nappaliba (az a legnagyobb tér és később majd 1-1et a szobákba... a klíma előkészítést meg buknám (cirka 25000 ft lehet...)

Saját:
- volt nálunk kint Windy nagyon korrekt volt elmondta, hogy mit hova kellene rakni és hogy ahogy én elképzeltem miért rossz megoldás... értsd én is középre az emeleten a folyósóra akartam egy menyezeti klímát rakni...
- nálunk 3 10-12nm-es szoba van az emeleten és oda került be a 3 klíma (két helyen az ajtó felé... egyik helyen oldal falra...
- mivel fűtésre is használjuk teljesen jó volt és jó hogy a szobák hőmérsékletét tudjuk külön-külön befolyásolni, de az is látszik, hogy szobánként jelentősen (10-30%-kal más) hőmennyiség kellett a fűtésre (van ahol 3 külső fal van van ahol 1 van ahol 2 külső fal és garázs alatta)
- most klímázunk már,de még csak a hálószobába, mert a kettőnk hőtermelése és a TV 28-29 fokra nyomta már fel a hőfokot... és 26nál több az már sok nekünk... (a másik két szoba ahol kevesebbet vagyunk 25-26 fok körül mozog még (még a déli fekvésű szoba is)

(#22028) A8Lang válasza DeFranco (#22026) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Ismerősöknél, a mienknél kevésbé optimális elosztású lakásban, ahol szintén a közlekedőben van a klíma, teljesen korrektül hűti az egész lakást. Ja és nem is valami prémium klíma.

Ha csak egy szobába rakom (mondjuk a hálóba), akkor onnan még kisebb eséllyel fogja nekem hűteni a nappalit.

(#22029) DeFranco válasza A8Lang (#22028) üzenetére


DeFranco
nagyúr

továbbra is azt kérdezem, hogy akkor meg mi a kérdés?

...mert mindennel tisztában vagy, azt meg nem feltételezem, hogy nem azért dobod fel újra meg újra, hátha mégis valaki megdícséri az ötletet, és csak megjön a várva várt pozitív visszaigazolás.

(#22030) A8Lang válasza Rolly (#22027) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Nem ez volt a kérdés, ha visszaolvasol láthatod.
Az volt a kérdés, hogy elég-e egy 3,5 kw-os, vagy kell az 5,2-es.

A klímaszerelő persze hogy azt fogja mondani, hogy ne egyet tegyél középre, hanem hármat a szobákba.
Neki ez háromszoros munka: háromszoros pénz. Én is ezt mondanám, ha klímaszerelő lennék és ebből élnék.

(#22031) Male válasza Rolly (#22027) üzenetére


Male
nagyúr

Nem az a kérdése, hová rakja, ő ezt már eldöntötte hogy hol lesz... csak hogy 3.5 vagy 5 kW-os kell, de erre meg nincs jó válasz így ( aki ért hozzá, az nem fogja vállalni a felelősséget, hogy hasra bemondjon egy számot, aki meg nem ért hozzá, az meg amúgy nem :) ...ha 5-öst mond, akkor az előszobában lesz túl hideg, és az lesz a baj, hogy pénzkidobás volt, biztos a kisebb is elég lett volna, ha 3.5-est mond, akkor meg a szobában lesz túl meleg, és az lesz a baj, hogy biztos az 5-ös kellett volna ).

Szerk: Közben ő is leírta. ( meg a bizalmatlanságot újra :) ...bár az alapja is kiderült akkor )

DeFranco: Na igen.

[ Szerkesztve ]

(#22032) DeFranco válasza Male (#22031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg kell kérdezni, mit rakatott fel a szomszéd, és azt kell venni. ennyi.

(#22033) A8Lang válasza Male (#22031) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Az hogy "túl hideg" lesz, nem attól függ, hogy 3,5-es vagy 5,2-es a készülék, hiszen ha te beállítod 22 fokra, akkor mindkettő 22 fokot fog csinálni.
A különbség abban van, hogy mennyi idő alatt hűi le a rendelkezésre álló teret.

(#22034) oszy válasza A8Lang (#22033) üzenetére


oszy
veterán

Elnézést, hogy bele...

Szerintem olyat rakj, mint az ismerős. Ha neked az a hőmérséklet megfelelő ami nála van. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22035) maxxenergie válasza oszy (#22021) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

Még hezitálok még van rá egy hetem igazából a Diakin-t fogom 90% bár keretem nagyon maxon van szereléssel sőt azon is túl, de olcsóbb elfoghadható típust nem is találtam nem is ajánlottak 120 max környékén lett volna jó de ha 30.000 Ft és ég és föld akkor mivel több évre veszem és nem akarok szívni vele rászánom....

Vannak csábító akciós ajánlatok Daewoo,Whirpool Samsung stb... 100-120-ért de azokról meg nem írnak jókat ami még jónak mondható a Gree amit ajánlottak, de egy 3,5KW-os is Daikin árban van akkor már inkább az utóbbi...

Szóval itt tartunk minden nap nézem a lehetőségeket olvasom a fórumot de egyenlőre változás nincs DAIKIN !

Mondjuk évente 2-3 hónapra kell 05-08. hó nagyjából nyilván és csak hűteni kell távhő tolja a fűtést... de azért sdzart problémásat hangosat nem akarok.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#22036) A8Lang


A8Lang
csendes újonc

Azért nagyon érdekes itt a hozzáállás.
Eddig az volt a probléma, hogy alaprajz nélkül így nem lehet mondani semmit.
Ok, raktam fel alaprajzot, de érdemi megnyilvánulás továbbra sincs.

Azért azt megkérdezem, hogy aki fikázza az előszobába történő elhelyezést, az járt már olyan lakásban és saját maga tapasztalta hogy az úgy tényleg szar, vagy csak béget a nyájjal, mert egy klímaszerelő azt mondta hogy az úgy szar és jobb, ha hármat rakat be?
(Mert én jártam már olyan lakásban, tehát nekem van viszonyítási alapom)

(#22037) Kekmen válasza A8Lang (#22036) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha már jártál és működött, akkor miért szaporítod a szót még rá? A kérdésedre már többen válaszoltak, de nekem is az az érzésem, pozitív visszajelzést vársz. Ha a szomszédnál működik, akkor olyan kell.

Szerk.: #21965, #21971

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#22038) A8Lang válasza Kekmen (#22037) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Csak a teljesítmény volt a kérdés, de eddig erre 1 db érdemi válasz jött.

(#22039) DeFranco válasza A8Lang (#22036) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érintve érzem magam:

0: tegyél fel háromfelest. egy 8m2-es közlekedőbe 5 KW-os klímát felrakatni nem overkill hanem atomvillanás. továbbra is az előszobád levegőjét fogja hűteni nem a lakást mert ha csak nem veszel fel három pálmaleveles négerszolgát az ajtóba legyezni, akkor ebből nem lesz énekes halott sehogy sem.

1: azt mondtuk, hogy az elgondolás érzésünk szerint szar, de alaprajz nélkül csak sejtjük hogy szar, alaprajzzal annyi változott hogy most már nem sejtjük hanem az a véleményünk hogy szar.

2: jártam ilyen lakásban, szar volt az elhelyezés és kényelmetlen volt. működött, az igaz, csak komfortos nem volt. a szomszédod lakásában nem voltam.

3: tény hogy sok a birka a topicban de többen leírtuk neked, hogy nem kell egyből hármat felrakatni, elég egyet, aztán majd meglátod, jó eséllyel nem kell feltétlenül több.

én azt a nappaliba raknám, és onnan ha az ajtóval szembe kerülne, jó eséllyel lenne annyi nyereséged a hátsó két szobában is, hogy ne kelljen a másik kettőt felszerelni. vagy nem. ez lutri. de szerintem lenne. mindezt úgy, hogy egyébként sehol nem "üvöltene" a klíma, elég lenne egy helyiség normál komfortos hőjét beállítani zéró közeli légárammal és a többit elintézi a lakás természetes huzata, plusz a közlekedéssel gerjesztett légmozgás.

ezt most utoljára leírtam, a továbbiakban nem kívánok ehhez a threadhez hozzászólni, annyit kérek még, hogy ha a folyosóra rakatod (úgy is oda fogod, mert hát a szomszéd ugye) akkor legalább valami whirlpoolt vagy lg-t vegyél, hogy két hónap múlva legalább ne kelljen hallgatni amikor visszajössz panaszkodni hogy szaradajkin. biztos lesz valami 99k-s akció akkor lősz valamit és azzal le van a gond. vagy tényleg azt ami a szomszédnak bevált.

[ Szerkesztve ]

(#22040) A8Lang válasza Kekmen (#22037) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Nekem meg pont fordítva van ez az érzésem.
Tehát akik hagyták magukat meggyőzni a klímaszerelő által az egy nagyobb helyett a több kicsi klímáról, most foggal-körömmel védik az igazunkat, anélkül hogy lenne tapasztalatuk más konstrukcióról.

(#22041) Male válasza A8Lang (#22033) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, mindenképpen túl hideg lesz az előszobában, hogy a szobákban jó idő legyen... csak ha 5-ös, akkor majd rá lehet fogni erre.

Te már eldöntötted, hogy hová rakatod, és valójában azt is, hogy 3.5-est rakatsz fel, mert az 5-össel csak át akarnak verni a Daikin által lefizetett szerelők (hiszen ahogy leírtad, te is átvernéd a megrendelőt, és nem azt ajánlanád neki, ami neki megfelelő, hanem amin többet keresel).

(#22042) A8Lang válasza DeFranco (#22039) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Persze, a nappali legvégébe tett klíma majd hűti az onnan 15m-re lévő hálószobát, de a 2m-re tett klíma meg nem.
Meg a lakás természetes huzata és a légmozgás is csak akkor működik, ha a nappaliban van a klíma, az előszobában már nem.
Na jó, szerintem is hagyjuk, mert ekkora sületlenséget kár ragozni.

(#22043) DeFranco válasza A8Lang (#22042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a kulccszó amit keresel a légköbméter. :)

(#22044) ZnVjaw0K válasza A8Lang (#22040) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nekem a lakás egyik végében van a klíma, a másik végében kb 4 fokkal van melegebb (ajtó, folyosó, és mégegy ajtó mögött, mindkét ajtó nyitva). Nem is volt szempont a legtávolabbi helyiség hűtése, mégis teljesen korrekt ott is az idő. Igaz, nekem maga a klíma egy nagyobb térfogatú szobában van, mint ahová tervezed.
Nem általánosítanék ez alapján, csak leírtam, hogy nálam ez a helyzet. Máshol biztosan más az elrendezés és a légmozgás is.

(#22045) A8Lang válasza Male (#22041) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

A legelső hozzászólásban írtam, hogy 5,2-eset terveztem felrakni, tehát öngólt rúgtál.

Igen, hidegebb lesz az előszobában, de ez nem is baj, mivel ott nem tartózkodunk.
De te nem ezt írtad, hanem azt, hogy az 5,2-es hidegebbet csinál, mint a 3,5-es.
Tehát az még mindig érdekel, hogy egy 22 fokra beállított 5,2-es hogyan csinál "hidegebbet" mint egy szintén 22 fokra állított 3,5-es?

(#22046) Rolly válasza A8Lang (#22036) üzenetére


Rolly
veterán

Anyuméknál az emelten egy központi klíma van ami fúj egy körülbelül 25 nm-es előteret a lépcső feljárónál.
A szobákba megy hideg, de értelemszerűen az előszobába 22-23-ra állított klíma miatt a szobákba 26-27 fok van (tehát nincs 30 mint előtte de azért komfortosnak nem nevezném főleg a fürdőből kijöve... de használható.
Sőt korábban a nappaliban sem volt klíma így a lépcsőn lefele szálló hideg hűtötte az alsó lakrészt is. De oda már kevés volt a leszálló meleg mert mire leért felmelegedett és lent a nappaliban simán volt 27-28 fok...

5KW-ost tudi nem raknék mert ki be kapcsolgatna. Én ha már ilyen az állás akkor egy 3,5-est raknék be + egy ventillátort maxon a folyosóra ami 120-130°ban tud forogni így az nyitott ajtók felé terelve a levegőt...

(nálunk most ugye fent van három klíma ... nyáron derül majd ki, hogy kell-e lentre is raknunk egyet vagy sem ... de szerintem ha az emeletet 25-26 fokra hűtjük akkor alul nem fog 26-27 fok felé melegedni a levegő mert a födém is hűvösebb lesz és a lakás központi szellőztető mozfása is segíteni fog a szellőzésen...

Jut eszembe...
- amit még nálatok lehetne tenni, hogy a két szobába 1-1 falon átfutó csőventillátort berakni amivel az előszobából tudjátok húzni át a hideget. Persze normális ventivel ez is 40-50.000 Ft / szoba legalább...

Szerk:
(#22045) A8Lang ez alapján rakj fel 5öst ez volt tervben nehogy a belepofázók miatt ne legyen elég hideg a lakásban...

[ Szerkesztve ]

(#22047) A8Lang válasza ZnVjaw0K (#22044) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Ez elhiszem, de akkor egy középre tett klíma (természetesen nyitott ajtók mellett) is tudja ugyanezt hozni, csak kicsit még egyenletesebb eloszlásban.

(#22048) A8Lang válasza A8Lang (#22047) üzenetére


A8Lang
csendes újonc

Köszi!
Ki fog derülni, de én úgy gondolom hogy jó lesz.
Annak idején a gépész is azt mondta, hogy ő is oda tenné, pedig neki aztán tényleg tökmindegy volt.

Én nem állítom, hogy ugyanolyan lesz ,mintha az előszoba meg a 3 szoba 1 db összefüggő helység lenne, de a mivel az előszobából nyílik mindhárom szoba, így azért jók az esélyek.

Más elosztás esetén lehet én is a 2 külön, kisebb klíma mellett döntöttem volna, de így az elosztás miatt nem.

Ja és a lényeg! Beépített szellőzőrendszer is lesz a lakásban, tehát totál csukott ablakok mellett is lesz légmozgás.

(#22049) pjen válasza A8Lang (#22048) üzenetére


pjen
félisten

Most,hogy van alaprajz,még inkább hiba ragaszkodni az egy klímához.De ez csak huszunk véleménye.

(#22050) Kekmen válasza A8Lang (#22040) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ez fizika, semmi köze a klímásokhoz. Vagy azt állítod, hogy jobb egy nagyobb teljesítményű az előszobába, mint több kicsi a szobákba? Mert akkor innentől fogva komolytalan a dolog.

Egyébként az alaprajzot megnézve, még az is jobb lenne, ha az előszobában a nappali bejárata fölé lenne elhelyezve, mert akkor legalább a 2 szoba irányába tudna közvetlenül fújni.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.