Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Melack válasza nesa (#8200) üzenetére


Melack
veterán

A cserépkályha által adott melegre rá tud segíteni a leírtak alapján a klíma, ez kb kiderült eddig. Igazából az éjszakai alvás/téli távollét idejére kellhet vmi. Egyelőre elidnulni el tudok ezzel, most a kandallót kell körbejárni még. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8202) Mezga Aladár válasza nesa (#8200) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ja azt meg tegyuk hozza a hogy a gaz cirko kazanom se 20 eves FEG hanem sokkal ujabb kozel 100% hatasfoku (tudom mar vannak ennel jobbak is)"

110%-os?? :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8203) süti5 válasza Mezga Aladár (#8202) üzenetére


süti5
őstag

Számítás és értelmezés kérdése, itt van erről pl. egy cikk, hogyan számítják:
[link]

(#8204) nesa válasza Mezga Aladár (#8202) üzenetére


nesa
veterán

Ugy hiszem 95% os legyszives ne baszako... velem ha szerinted a kozel 100 az 110 B+.
Gyak 10 evre visszamenoleg tudom a napi fogyasztast ugyhogy bizossan tudom nekem megeri klimaval futeni.

(#8205) Mezga Aladár válasza nesa (#8204) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

B@szakodik veled a bábolnai fedező mén.

#8203) süti5: A befektetett energiánál többet produkál a kazán. :C Tisztára mint a statisztika.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8206) süti5 válasza Mezga Aladár (#8205) üzenetére


süti5
őstag

"Végeredményül, ha egy gyártó legjobb készüléke, mondjuk eléri a 99%-os hatásfokot (hagyományos értelemben véve), és ehhez hozzáadjuk a kondenzáció által nyerhető plusz 9%-ot, az eredmény lehet akár 108% is. "

Ez szerintem jól leírja, hogy a viszonyítás kedvéért írják ezt az adatot, hogy érzékelje a hülye is, hogy most jobb neki ennyivel:)
Mondjuk hasznos, az enyémnél pl. 98 és 106 a két érték.

(#8207) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Pedig a fég-nek közel dupla olyan vastag a palástja és nem ég el olyan hamar,mint a "márkásaknak".. Nem rossz az, csak az érzékelők nem stabilak benne(haverom gázkazán szerelő és ő az immergas-t ajánlotta,de ez nagyon off).

asha
Köszi az infót! Az lg oldalán sem talátam,sem a kézikönyvben. Úgy fest a midea és fisher-em bírja -15 fokig, a nu style -7, az lg -5.....

dantre
Nekem a szerelőm 2 olyan készüléket is felrakott,amit én webshopból vettem. No hiszti,de nem is volt gondom vele(fisher,lg)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8208) Zeki válasza Quqesz (#8207) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, felszerelik. Csak aztán baj esetén sánta lesz az ügyintézés. Meg pl mikor le vannak kötve melóval, az első az, aki a készüléket is tőlük veszi.

(#8209) Quqesz válasza Zeki (#8208) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én erre azt mondom szerelő válogatja,de tény: igazából nem volt még hibám egyik klímával sem. Élesben nem volt tesztelve a dolog....de így jó,ne kelljen javittatnom egyiket sem.(mondjuk mikor meglátta az lg-t majdnem elszaladt :DD )

Más
Hát skacok elgondolkoztam én is,hogy ha ilyen hiány van szerelő terén el kellene menni egy tanfolyamra és belevágni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8210) asha07lcc válasza Peter.70 (#8199) üzenetére


asha07lcc
tag

Hát nem:) Láásd Neura hőszivattyúk...A régebben talajszondásra vallásszerűen rákattant épületgépész-tervező ma már levegő-víz hőszivattyút(könnyebb szervizelhetőség) és napelem amit javasol annak akinek tervez. nem véletlenül. Igaz a levegős gépeknek kisebb a téli hatásfok, de a levegő mint hőforrás egyes évszakokban jobb, a beruházási költségek különbözetéből meg anapelem futja ami ezt a veszteséget nyereséggé változtatja.

(#8211) asha07lcc válasza Melack (#8192) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Korábban már volt szó rőla, keress rá a "H tarifa" kifejezésre

(#8212) nesa válasza Melack (#8192) üzenetére


nesa
veterán

nyaron rendes aron szamol az ora.

igy nez ki felszerelve H B A
a digites a H

meg majd jon a szigeteles az takarja a mu csoveket.

(#8213) d@minator válasza Quqesz (#8209) üzenetére


d@minator
addikt

A munkahelyen sok klíma van éppen most romlott el egy Airwell de már sok éve megy (6-8?) és egy 60kW-os meleg UPS helyiséget kell hűtenie. Egyik ismerősömnek Hausmeister romlott el. Mindkét esetben kondi baj volt. Ezen kívül én sem tudok klíma meghibásodásról.

(#8214) Foobar válasza asha07lcc (#8138) üzenetére


Foobar
tag

"8 nm esetén még az is szinte onoffosként megy"
Ez a mondat mit jelent? Kérlek magyarázzátok el nekem. Olvasom, hogy régebben voltak ezek az on-off klímák, de gondolom itt a Fujitsu ASYG07LECA esetében ez vmi mást jelent? :F Valamint, ez pozitívum-e vagy éppen negatívum?
thx :R

(#8215) Zeki válasza Foobar (#8214) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt jelenti, hogy nem tud eléggé visszaszabályozni, ahogy az inverteresek szoktak, hanem mint egy on/off klíma, lehűt és nem hűt. Ugyanis túl pici a szoba. Az ilyenhez a leginkább visszaszabályzós klíma a jó, ami jól visszaveszi a teljesítményt, ha nem kell.

(#8216) kovipetiii


kovipetiii
csendes tag

Ezt ajánlja nagyon a szerelő, de én nagyon óckódóm tőle. Vélemény ? SOS mert holnap terepszemle.

INVENTOR S2VO-12 3,5 KW A+++ SPIRIT
IONIZATOROS

Hűtő teljesítmény (Btu / h) 10,918 (2.047-12.965)
Hűtő teljesítmény (kWh) 3.20 (,600-3,60)
Fűtő teljesítmény (Btu / h) 11,601 (2.047-12.966)
Fűtő teljesítmény (kWh) 3,40 (,600-3,80)
Szezonális hatékonyság (összhangban az EN14825)
Pdesign Hűtés (kW) 3.20
Energia osztály Hűtés A ++
SEER Hűtés 6.10
Pdesign fűtés (Közel-Zone) (kW) 3.20
Energia osztály fűtés (középső zóna) A +
SCOP (fűtés középső zóna) 4.00
Pdesign fűtés (Warm Zone) (kW) 3.20
Energia osztály fűtés (Warm Zone) A +++
SCOP fűtés (Warm Zone) 5.10
Feszültség / frekvencia / fázis (V / Hz / fázis) 220-240 / 50/1
Made by Gree

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8217) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok!

Egy össz. 40 nm-es lakásba keresek klímát, Az LG-vel elég rosszak a tapasztalataim (art cool klíma alaplapja kuka pár év után...)

Erről mi a vélemény, vagy milyet ajánlanátok?
Samsung AR12HSFSAWKNZE Triangle Good 2 WiFi Inverteres Split klíma

Örülnék ha "okos" lenne. Márka tekintetébe mit javasoltok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8218) koxx válasza EyElEs?! (#8217) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az unalomig ismételt japán márkákat :) Daikin/Mitsubishi/Toshiba/Fujitsu. Samsungot nem annyira javasolják a szakik. Mondjuk nem tudom okosklíma alatt mit értesz, lehessen vele torrentezni? :D

(#8219) laszlo168 válasza koxx (#8218) üzenetére


laszlo168
senior tag

Mijaza torrent..?

(#8220) Hippo


Hippo
aktív tag

Mi az igaz vajon abból, hogy januártól csak szerelővel aláírt papírral mehetsz megvásárolni a kiválasztott klímát?

(#8221) Zeki válasza kovipetiii (#8216) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért nem kapsz erről sehol sem véleményt, mert TÖK ÚJ márka itthon.
Ha a szerelőd csak ezt ajánlja, akkor érdekelt a forgalmazásában. Tehát elfogult.
Nézz rá külföldi fórumokra, hol írnak róla.

Hippo

Már ez most nyártól így van elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#8222) Foobar válasza Zeki (#8215) üzenetére


Foobar
tag

"Az ilyenhez a leginkább visszaszabályzós klíma a jó, ami jól visszaveszi a teljesítményt, ha nem kell." Miért, a kikapcsolással mi baj van? Mármint, ha jól értem, automatikusan kikapcsol, - de ez milyen negatívummal jár?

(#8223) Zeki válasza Foobar (#8222) üzenetére


Zeki
nagyúr

Autós példa: mész a városban lámpától lámpáig.. vagy full gáz és fék (on/off), vagy szépen gyorsít, de nem nagyon, és amikor a lámpa közelébe ér lassít, az meg épp zöldre vált, így meg sem kell állnia, szépen gurulhat tovább.

Szerinted melyik autó eszik kevesebbet?

(#8224) süti5 válasza Foobar (#8222) üzenetére


süti5
őstag

Ha jól értem, akkor a visszaszabályzás egyrészt takarékos megoldás, másrészt komfortos is, hiszen minél inkább visszaszabályoz kis térben, annál jobban tudja kondicionálni a levegőt, nem jéghideget fúj vagy semmit.

Egyébként önmagában nem baj, ha kikapcsol, de az nem komfortos pl. on/off-nál, hogy vagy 5 fokos levegőt fúj vagy 28 fokost.

(#8225) asha07lcc válasza kovipetiii (#8216) üzenetére


asha07lcc
tag

gree gyártás butított változat. Műszaki színvonalban kb mint az Airfel. Elektronika kompresszor és minden Gree, az tavalyi Cozy modell gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#8226) asha07lcc válasza EyElEs?! (#8217) üzenetére


asha07lcc
tag

wifi?

(#8227) asha07lcc válasza Foobar (#8214) üzenetére


asha07lcc
tag

Pozitívum. 70 w elektromos és ki tudja milyen hűtőteljesítményiog leszabályoz a kis LECA végű modell.De nagyon kicsi a helyiség ami technikai korlát.

[ Szerkesztve ]

(#8228) asha07lcc válasza kovipetiii (#8216) üzenetére


asha07lcc
tag

Biztos , hogy megbízható jó gép s de az A++++++++++++++++++++++ nincs semmivel alátámasztva.........

(#8229) asha07lcc válasza asha07lcc (#8225) üzenetére


asha07lcc
tag

EEV adagoló nincs benne azt láttam pár modellnéél. Mivel OEM így nem tudom amit neked ajánlottak mit tartalmaz.

(#8230) kovipetiii válasza asha07lcc (#8228) üzenetére


kovipetiii
csendes tag

Nem találok róla semmit sehol. Bár merre járok még nem láttam felszerelve sehol ilyen nevű készüléket. Ilyen feltételekkel merjek beleugrani egy ilyen típusba ? Midea, vortex daikin ezek a sláger típusok mostanában ha jól látom a falakon olvasva . :F

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8231) asha07lcc válasza kovipetiii (#8230) üzenetére


asha07lcc
tag

nyugodtan vállalhatod. support nem nagyon lesz de jó gép bár nem A++++++++++++

Azért Midea- gyárt- Vortex nem gyárt Chigo Aux-
Daikin (max REE gyártás)egy mondatban necces:)

[ Szerkesztve ]

(#8232) EyElEs?! válasza koxx (#8218) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszi a segítséget!

okos nálam azt akarta jelenteni, hogy távolról (kanapén túlról) telefonról lehessen bekapcsolni mielőtt hazaérek, és az is király ha a mobilról lehet szabályozni, mert akkor nem kell mindig keresni a távirányítót.

(#8233) asha07lcc válasza asha07lcc (#8231) üzenetére


asha07lcc
tag

GREE egy g lemaradt.

(#8234) Lehiñito válasza EyElEs?! (#8232) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Midea aurora amihez opcionálisan lehet wifi sticket rendelni, illetve a Mission beépített wifivel rendelkezik.

(#8235) EyElEs?! válasza Lehiñito (#8234) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszi!

Ezek szerint [MIDEA AURORA - MSABBU-12HRDN1] ezt javasoljátok inkább [Samsung AR12HSFSAWKNZE Triangle Good 2 WiFi Inverteres Split klíma] ez helyett?

Samsung olcsóbb (wifi modullal) és több garanciát adnak rá .

(#8236) asha07lcc válasza EyElEs?! (#8235) üzenetére


asha07lcc
tag

A garanciával csak óvatosan..... Gree(gyártású) vagy japán gépek inkább szerintem.
Az alap Samsung wifivwl necces- Lásd alu csöves kültéri hőcserélő.

[ Szerkesztve ]

(#8237) Lehiñito válasza asha07lcc (#8236) üzenetére


Lehiñito
senior tag

A gree jelenleg miért ajánlottabb mint a midea?
A mideának mi a hátránya a gree- vel szemben?

(#8238) vizipok74 válasza asha07lcc (#8233) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ment privi.

(#8239) EyElEs?! válasza asha07lcc (#8236) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszi még egyszer!

Akkor ez jöhet? MIDEA MSMBBU-12HRFN1 MISSION

(#8240) Foobar válasza asha07lcc (#8227) üzenetére


Foobar
tag

Értem, így világos már, köszi mindenkinek. Köv. kérdésem adódik: Amennyiben lekapcsol még a 07LECA is egy pici helyiségben, mert elérte a beállított hőmérsékletet, akkor, fél óra - 1 óra múlva, ha mondjuk 1 fokkal feljebb megy a szoba hőmérséklete a beállítottnál, akkor vissza is kapcsol magától ez a készülék? Tehát ez a Fujitsu ASYG07LECA

(#8241) asha07lcc válasza Lehiñito (#8237) üzenetére


asha07lcc
tag

A megbízhatóság.

(#8242) asha07lcc válasza Foobar (#8240) üzenetére


asha07lcc
tag

Ezt mindegyik gép tudja. Visszakapcsol bizonyos deltaT után. A hiszterézis gyári szoftver általában. A Fujitsu/General(és többnyire az összes japán japán) modellek egészen pontosan tartják a hőmérsékletet.

(#8243) asha07lcc válasza EyElEs?! (#8239) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha feltétlenül a Mideához ragaszkodsz mehet de mint íertam a Gree vagy a japán gépek szerintem megbízhatóbbak inverteres verzióban. Arról nem is beszélek, hogy 200K körüli kategóriában van japán(Mitsunishi, Daikin Fujitsu Hitachi) is..... Valódi adatokkal Euroventtel /AHRI adatokkal.

(#8244) windy válasza EyElEs?! (#8239) üzenetére


windy
tag

Nem, egyáltalán nem ajánlott. Nem is értem, hogy jut eszébe bárkinek is olyan kínai gépet venni 200.000 forintért, aminek nincs hazánkban márkaképviselete, semmit nem tud róla, és ennyi pénzért, Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Fujitsu japán gépeket lehet venni.....

(#8245) koxx válasza windy (#8244) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon komoly, hogy 200k-t kérnek ezért a klímáért :Y
Én majd jövő február-március környékén zargatlak klímával/szereléssel kapcsolatban :)

(#8246) d@minator válasza Lehiñito (#8237) üzenetére


d@minator
addikt

Szerelő szerint halkabb a kültérije a Gree-nek és anyaghasználat is jobb. Talán a beltéri is halkabb nincs az a picit enyhe doboz hang. Munkahelyen van sokféle a Mideaból is nincs velük gond.
Webshopban nem mindenhol adnak klímát csak ha elfaxolod, hogy regisztrált szerelőd van. Szerelőtől (nem mindtől) amúgy lehet akár jobb áron klímát szerezni. Pl. itt 132-ért lett volna 3,5-es Gree. Legjobb választás valami japán készülék akár gari nélkül, mert kicsi a meghibásodási arány. A gari amúgy is általában feltételekhez kötött.

(#8247) Foobar


Foobar
tag

Aki fűtésre is használ klímát, nem tapasztalt-e olyankor műanyag szagot? Ezen aggódom most. Konkrétan a Fujitsu ASYG07LECA-ról lenne jó tudni, ez a kiszemelt típus most nekem, és fűtésre is használnám majd.

[ Szerkesztve ]

(#8248) pjen válasza Foobar (#8247) üzenetére


pjen
félisten

50 foknál melegebbet nemigen fúj a klíma,ott még nincs szaga a műanyagoknak.

(#8249) kovipetiii


kovipetiii
csendes tag

Ez lesz a befutó :DAIKIN FTXV35K / RXV35L INVERTERES SPLITKLÍMA 3,5 KW A+ Igaz kell még két méter csövezés hozzá így 250000 Ft lesz. Vélemény ?

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8250) Klímamester válasza kovipetiii (#8249) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Szerintem ennyi pénzért már normális Daikin gépet is kapsz, nem pedig egy elfekvő készletből, kifutott, egyébként sem sikeres szériából (Gree gyártás azért nem ugyanaz, mint ha a Daikin saját gyárában készül egy klíma) való berendezést. Nézd meg az FTXB35/RXB35, vagy a még profibb FTX35J/RX35 gépeket, és azok közül érdemes választani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.