Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) asha07lcc válasza membrandj (#9050) üzenetére


asha07lcc
tag

nem igényli műszaki szempontból a beindítást. 1-2x érdemes azért 10 percre beinítani télen fűtésbe is mivel ezzel ellenőrizheted a gőáztültetet ha rendesen fűt. A kompresszor forgórész elvileg nem tud leragadni de a gyakorlatban van rá nagyon ritkán példa így annak megelőzésére alkalmas az időnkénti beindítás.

(#9052) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szerintetek ez most akkor hogy is van, ezt nem egészen értem:

Nézem itt a Fujitsu 09LTCA kapacitás adatlapját.

Pl 0 fok kintinél ezt írja: (az is igaz hogy ez max teljesítményen értendő) 4,16kW : 1,51 kW (input) Most akárhogy nézem ez 2,75 COP érték.
H-s tarifát erre akkor nem is kapom meg? mert ugye az meg úgy van: +2 és 20 fok között 3COP értéktől nagyobbnak kell lennie.

megj: Csak ugy tudom elképzelni ha ezt a "> 3COP" hogy ha pl névlegesen kell tudnia (tehát nem max teljesítményen). Ott vajon mennyi lehet a COP.

(#9053) Male válasza fulton (#9052) üzenetére


Male
nagyúr

09LTCA megfelel az előírásnak... kaptam én is egy megfelelőségi tanúsítványt hozzá (itt van előttem éppen :) ), ez alapján a magyar előírásoknak megfelelő módszerrel megállapított COP értéke 4,23

(#9054) asha07lcc válasza Male (#9053) üzenetére


asha07lcc
tag

Magyar előírás? Ez mi lehet ? A H tarifa kérőlap vagy a H tarifa igazolás amit az importőr adott ki?

(#9055) asha07lcc válasza fulton (#9052) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem közli a gyártó. De van ERP jegyzőkönyve ennek a modellnek is abban benne van ha jól emlékszem.

(#9056) Male válasza asha07lcc (#9054) üzenetére


Male
nagyúr

H tarifa igazolás az importőrtől akkor... ami rá van írva, az az, hogy "Műszaki megfelelőségi nyilatkozat". A szerelő szerint ez kell a H tarifa igényléshez... aztán a villanyszerelő nem vitte el, mert azt mondta, hogy nem kell hozzá :F
Folyamatban a dolog, ha bekötötték, akkor lesz biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#9057) fulton válasza Male (#9056) üzenetére


fulton
addikt

Vagyok bajban, nem úgy alakulnak a dolgok mint vártam. minden komoly költségekre fog rugni.

A helyzet hogy villanyóra szekrényem fa betétes. Így azt cserélni kéne. Hívtam egy szerelőt , aki azt mondta ez olyan 100e ft lenne.... gondoltam magamban, "mennyi?" mi kerül ebben ennyibe...
van 3 fázisom az egyik 16A (ez tavaly lett megcsinálva) ezekről vannak kialakítva az árramkörök.
Meg van egy B órám is a szekrényben.

Ezt a H-s tarifát nem lehet úgy kialakítani, ha már ugyis csak a klima lesz rákötve közvetlenül, hogy egy áramkört elhoznak a 16A főmegszakítótól, és arra kötik a mérő órát, és fogyasztót. ?
vagy nem értem...

Szeretném ezt megérteni.

(#9058) csibor válasza fulton (#9057) üzenetére


csibor
őstag

Ha az E.ON hozzányúl az mindent szabvány szerint fog megkövetelni. Itt nem lehet okosban megoldani. ~15ft a különbség. Számold ki mikortól vagy 0-án. Bár nálad ez még nem is nagy költség. Nekem 300-400K között lenne ez a játék. Az minimum 20000Kw. Nekem nem feltétlen éri meg.

(#9059) nesa válasza fulton (#9057) üzenetére


nesa
veterán

Az a baj a villanyszerelok se latjak tisztan ezt a H tarifa dolgot en tavaj augusztusba kezdtem intezni a H tarifat es kb most 1 eve hogy kesz lett, tehat cirka 4 honap az atfutas, ha most kezded intezni vege lesz a futesszezonnak mire minden meglesz , az eonnal nincs olyan ugyentezo aki 100% ig tisztaba lenne a H tarifaval.

Persze lehet nalatok jobban kepzettek az ugyfelszolgalaton, Pécsen nehezzen ment, alandoan elcsesztek valamit.

Nekem teljes futesszezonba cirka 50k a nyereseg H tarifaval.

[ Szerkesztve ]

(#9060) csibor válasza nesa (#9059) üzenetére


csibor
őstag

Helyi történet. A papír beadása után 10 napon üzembe volt helyezve a H óra. Kb 1 hónapja történt. Itt nagyon képbe vannak az ügyintézők.

(#9061) fulton válasza csibor (#9060) üzenetére


fulton
addikt

Ezt aláírom hogy sok mindentől függhet. Mire minden engedély meg jóváhagyás megvan. Hát 09LTCA lett a választott. De lehet hogy itt meg is áll a "játék". Nem lesz nekem ebből gáz/vegyes kiváltás javarészben.
H tarifa nélkül csak kisegítő klima lesz. mind1 mostmár.
Azért még utána fogok járni. Ez is elgondolkodtató már. Számoljunk csak 340e a klima, 60e a szerelés(kb), ez lenne mondjuk 100e. az 500e ft. És innen indulok. Durván 4 évnyi fa ára. De azzal nincs csak este begyujtva.
De ez még nem is lenne elég a ház fűtéséhez, mert oda még 1 klima kellene... alsó hangon is 700-800 ráfordítás.

Tavaj előtt vettem 130 mázsa fát 270e-ért kb. Ebből fütöttünk tavaj illetve még most is van belőle. De napközben nálunk nincs begyujtva, szóval kemény 10-12 fok rendesen fel kell öltözni a házban. Csak este 18h-20h körül gyujtunk be és kb 2 -3 rakjuk meg a kazánt, ennyit fűtöttünk vele egész télen.
Szóval így volt elég a fa hogy nem egész nap volt meleg.

Hát a terv az, megjön a készülék, fel lesz téve, megvizsgálom mennyit fogyaszt, és számolok. Ha időn belül megtérülne akkor lehet megcsináltatom a H szekrényt. Savanyú a szám széle emiatt...na mind1

(#9062) nesa válasza fulton (#9061) üzenetére


nesa
veterán

Nappali arammal szamolva is kb a legolcsobb futesi mod, hany nm akarsz futeni?
egy a lenyeg soha ne kapcsold ki a hoszivatyut es akkor nemfog lemenni 10 fokra a haz, az eleve rohadt mod egeszegtelen hogy lehutod 10-12 fokra a hazat aztan a hideg falaknak befutesz(es plane ott elsz) en akkor azt mondom inkabb legyen folyamat 16-18 fok es mindenkinek jobb.

En kb 80k bol kifutom az egesz telet egy 3,5kw os geppel ha ra akarok segiteni van kandallo, gaz cirko a gaz cirkot minden napo bekapcsolom 0 fok korul 30 percre mert a masik hazat ez temperalja de 3 radiator teljessen levan zarva a nagy hazba.

Neked a0.9 es ennyit nemfog tudni megzabalni de ha megis eszik ennyit akkor is eg yfuteszezon nappali armmal kb 130k,

En azelott gazra fizettem havi 60-90k korul azt is havonta annyit fizettem amenyit hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

(#9063) fulton válasza nesa (#9062) üzenetére


fulton
addikt

Igen, de hogy folyamat 18 fok legyen, nekem folyamatosan tüzelnem kéne, ami azt jelenti min 2 óránként rakni a kazánba. Hát úgy a fa igen csak elfogyott volna 4 annyi idő alatt. Arról nem beszélve mennyire füstös leszel, kormos...lefele járni a pincébe.... ezért láttam(látok) ebben a megoldásban fantáziát, a gáz meg drága, mivel véleményem szerint rossz az egész fűtési csövezési renszer hatásfoka. Kezdjük ott hogy a 85-ös években épült a lakás, és még ez a jó vastag csövek futnak a házban, rengeteg vizzel benne.

Valahogy így képzeltem el. De a mostani beltéri a háló 1 be fog kerülni.

Ház alaprajz

A cél az lenne hogy egy olyan szobában (ahol a beltérik lennének) 20-23 fok mellett a nappali és a konyhában is legalább 15-18 fok legyen. Azzal már meg elégszem. Ha ez elérhető lenne (háló 1 és 2 be klima) és jó fogyasztás mellett, akkor váltanék H tarifára.

Szerintetek ez megállná a helyét?

(#9064) pjen válasza fulton (#9061) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ennyi pénzből akár gázzal is fűthetnél és meleg lenne az egész lakás.Az a leg rosszabb ha hagyod lehülni és megint felfűtöd.Ha nincs még kazánod nyárig még vehetsz hagyományos gázkazánt is akár.

(#9065) Zeki válasza fulton (#9063) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor ez egy rosszul szigetelt ház is, gondolom.
Ebben az esetben a háló 1 klímája csak azt fogja fűteni. A nappaliba rakott meg max a háló 1-et valamennyire, de a többit a folyosón keresztül aligha.
Inkább beraknék valami akciós kondenzációs kazánt, és az fűtse a vizet 40 fokra, akár egész nap.

Idézek:
A rendszert ajánlott átmosatni az új kazán beüzemelése előtt, illetve egy iszapleválasztót mindenféleképpen szereltess be a kazán elé a visszatérő ágba(enélkül be sem üzemelik).

(#9066) asha07lcc válasza fulton (#9061) üzenetére


asha07lcc
tag

340 elég húzós,. Azért én egy nagyobb gépet vettem volna.

(#9067) asha07lcc válasza csibor (#9060) üzenetére


asha07lcc
tag

És nem 340-ért egy gép, még 2 sem volt talán annyi és Fujitsu:) igaz nem LTCA

(#9068) csibor válasza Zeki (#9065) üzenetére


csibor
őstag

Azért itt még van pár apró tétel. Legyen gáz :) Gázterv, esetlegesen kémény, beépítése a meglévő rendszerbe. Akár 1 misi is lehet a vége.

asha07lcc Jó azért szerintem ahogy nézegetem az árakat. Ritka jó áron jöttek :) Nem is mondok árat az ismerősöknek.

[ Szerkesztve ]

(#9069) nesa válasza fulton (#9063) üzenetére


nesa
veterán

En Tuti a nappaliba raknam akkor ott jo meleg lesz, es a haloba kb 1-1,5 fokkal hidegebb, nem utolso sorban a haz tobbi reszere is jut nemi meleg majd.

En a haloszobaba nem viselnek el semmilyen belterit akarmilyen halk is az.

A nappaliba ugy rakd be hogy ne a kanapera vagy az asztalra fuja hanem olyan helyre ahol nemigen tartozkodsz a huzat miatt.

A gaz ugy hogy mikor vettuk a hazat mar kivolt fizetve, ismeros csinalta a gazos reszt, KP futest en egyedul tehat ott csak az anyag ar ment 10 eve volt kb 900k

A haz meg gondolom a 80 as evek divatja volt a B30 as tegla szigeteles nelkul, vagy tevedek?

[ Szerkesztve ]

(#9070) Zeki válasza csibor (#9068) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kondenzációsnak "kidugós" műanyag saját kéménye van.

Azt kell felfogni, hogy az egy rosszul szigetelt széttagolt ház. Meg gondolom az ablakok sincsenek a topon.
Egyszerűen 2 klíma sem lesz oda elég fűteni.
Szerintem.
De mehet oda szakember is, aki mindent kiszámol.

(#9071) fulton válasza nesa (#9069) üzenetére


fulton
addikt

Az úgy azért nem oké, mert az ajatót a nappali és a háló közt be szoktam zárni, főleg ha alszom.

Á fiuk, elbizonytalanodtam. Lehet mégsem jó ötlet ennyire beleruházni, mert ha ez a két klimás dolog nem váltja be amit leírtam, kár ennyiért ebbe a szobába ilyen drága klimát venni.

Valszeg akkor maradnom kéne a kompromiszumosabb klimánál, ami rásegít a szobára és kész.

[ Szerkesztve ]

(#9072) csibor válasza Zeki (#9070) üzenetére


csibor
őstag

Igen, tudom. Amikor gázon agyaltam ~2 éve, már akkor is csak fölfele engedték volna. Nem hinném hogy azóta engedékenyebb lettek. Itt azért szerintem pénz/ fűtés arányon van a lényeg. Nekem azért lett klíma a kandalló mellet, mert így volt számomra megfizethető.

[ Szerkesztve ]

(#9073) Zeki válasza fulton (#9071) üzenetére


Zeki
nagyúr

Előbb költs jó vastag szigetelésre...

(#9074) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv Urak!
Kérdésen annyi lenne, hogy tud-e valaki Székesfehérvár - Velencei-tó környezetében megbízható klímást ajánlani!. Gondolom windy -ék erre felé már nem dolgoznak.....

(#9075) Zeki válasza theooracy (#9074) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kérdezd meg tőle. Kecskeméten is szereltek már párszor.

(#9076) theooracy válasza Zeki (#9075) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ok. Köszi.

(#9077) ALI_G válasza fulton (#9071) üzenetére


ALI_G
veterán

Én is szigetelésre szavazok, hosszútávon kifizetődőbb a jelenlegi fűtéssel is.

(#9078) fulton válasza ALI_G (#9077) üzenetére


fulton
addikt

Igen értem, és köszönöm Mindenkinek az eddigi javaslatokat.
Sajnos ez a szigetelés nem igazán megoldható most. Több mint 2 misi szerintem simán lenne.

Mivel ezen szobák fölött még egy szint van ugyan ezen szobákkal belmagassággal és a fölött a padlás.
Nagy felület... ezt most nem tudjuk bevállalni.

Meg egy kérdés: Mi van akkor ha elromlik a fujitsu klima, ki jön ki megjavítani? be kell vinni valahova, vagy kijönnek ? és kik jönnek ?

[ Szerkesztve ]

(#9079) pjen válasza fulton (#9078) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Kér részletben is lehet,most csak szigetelés,pár évmulva szinezés.Szerintem 1 milla alatt megálna.Tudom,hogy a felvonulást 2x kéne fizetni,de pár ismi mégis így csinálta.

(#9080) asha07lcc válasza fulton (#9078) üzenetére


asha07lcc
tag

Nincs országos szervízhálózat a viszonteladói szerződés szabályozza. legtöbbször az importőr a saját műhelyébe szállítást kéri. Ha nem akkor aki értékesíti és felszereli ha az két külön dolog akkor valamelyik a 2 közül. Ilyenkor a javaslat az , hogy aaki értékesít és aki telepít legyen kapcsolatban tudjanak egymásról. Általában m ez kielégítő megoldás gar esetén. Az LTCA Fujitsura eddig nem volt példa hogy pusztult volna ha jó a telepítés. Az mindenképp fontos, hogy aki telepíti(a hivatalos részt most nem részletezem) jó peremet csináljon sorjázza és ne használjon semmilyen Leak lock vagy hasonló taknyot. A 45 fokos peremnek kell tömíteni fém a fémen. Ui a legtöbb hiba a kivitelezés miatt következik b. A Fujitsui esetén pl karácsony előtt az importőri szervízben 1 napot tekeregtem hogy tanuljak végignéztem egy pár behozott gépet vegyesen és a Fujitsuk esetén 99,9% a szerelői hiba

(#9081) asha07lcc válasza asha07lcc (#9080) üzenetére


asha07lcc
tag

samsung LG rendelkezik országos hálózattal. Ott nincs összekapcsolva a telepítő és a szervíz csak részben szervizelhet ez is meg az is.

(#9082) klarkzone válasza asha07lcc (#9080) üzenetére


klarkzone
tag

A perem "állását" a réz fittingek fogják a végleges pozícióba alakítani, a leaklock pedig menettömítésre való. Inkább fontos, a megfelelő minőségű szerszámok/anyagok megléte és azok szakszerű használata. Rossz peremet nagyon könnyű készíteni már az is elég, ha a cső már nem elég lágy, ha nem használunk kenőanyagot, és nem szedjük ki a kúp alá kerülő sorja darabokat, valamint, ha túl nagy, vagy túl kicsi lesz a perem. A 99,9% szerelői hibákból fakadó meghibásodásokról, pedig én is szívesen olvasnék. Mik ezek a hibatípusok? (És tegyük fel, hogy a rendszer gáztömör szereléssel lett telepítve, vákumolva, ellenőrizve, 3 méteres csőszakasz köti össze a bel és kültéri egységet, és szintben nincsenek eltolva egymástól.)

(#9083) fulton válasza klarkzone (#9082) üzenetére


fulton
addikt

Jó, és tudtok ajánlani itt szabolcs megyében megbízható klima szerelőt?

(#9084) asha07lcc válasza klarkzone (#9082) üzenetére


asha07lcc
tag

A perem állását a csonk amire húzod határozza meg. A csövet kell úgy idomítani hogy a 45 fokos perem szépen fedje a kúpot és a hollander akadálytalanul kell forogjon a csövön ekkor.Hát a sorjázás fontos az tény. kenőanyag sem árt de létezik olyan peremező amelyik nem forog miközben a perem készül hanem aegyenletesen egy kúp ami tükörsima nyomja szét a csövet. azzal sokkal szebb és tartósabb minőségi munka végezhető. A leak-lock egyébiránt nem csak menettömítő anyag. A szerelői hibák(erről pl Windy topiktárs is tudna értekezni mert ő is sok gépre lát rá) elsősorban a figyelmetlenség eredménye ahol a hajtás nagy teljesítménykényszer van (és hol nincs agy finom nyári 40 fokban de lassan télen is mert egyre többen használják a hőszivattyú alapú gépeket-klíma hőszivattyú-fűtésre is a felületfűtések gyors terjedésével) a telepítés során pl a zárókupakok a csapokon nem kerülnek meghúzásra, csapok nincsenek csak félig kinyitva a szerelés során rövid a váűkuum illetve nem elég mélyre szív azaz a végvákuum nem jó és évek alatt alattomosan a rendszerben maradt víz savasodik(milligrammokról van szó) . beóüzemelésnél ritka de a koreai S betűs márka esetén kevés a hűtőközeg és ezt nem veszi észre(sávosan fagyhat a kültéri lamella nem egységesen), cső megtörve láthatatlan helyen stb ami hűtőközeg hiánra utaló jeleeket produkál de nem az ,más méréssel ezt tisztázni lehet de füllel is sok esetben az inverteres gépeknél is és ebben az esetben rátölt(rá lehet de ha van fix frekvenciás és EEV szelep fix szervízállás ha nincs ilyen lefejteni és gyári töltet a hiba tisztázását követően) stb stb. Ez a fűtéskor azért jobban kiugró hiba hűtés esetén van hogy csak nagy melegben derül ki.. Soroljam még?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9085) Male válasza asha07lcc (#9080) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már LTCA: Fűtésre használva ( egyedüli fűtés, tehát konstans megy a hideg időszakban ), és nyáron meg hűtésre is természetesen... Amennyiben szakszerűen lett felszerelve, és évi 1-2 karbantartást is megkapja, akkor kb mi a várható élettartama ezeknek? Mennyire tippelnéd, tippelnétek?
(élettartam alatt most azt értem, ameddig mindenféle meghibásodás nélkül jó eséllyel elmegy, tehát hacsak nem jön valami hihetetlen nagy előrelépés a légkondik hatásfokában, nem is érdemes gondolni cserére)

(#9086) nesa válasza asha07lcc (#9084) üzenetére


nesa
veterán

Ja jut eszembe az amit egyszer ajanlottal kek xtreme trutyit a kocsi klimahoz az jo lett am, amiota beraktuk fasza, en telen nyaron hasznalom:)

(#9087) asha07lcc válasza Male (#9085) üzenetére


asha07lcc
tag

6-7 év biztosan(apróbb hiba pl kültéri vent csapágyazás lehetséges) az kb 120nap 20 üzemóra 100 nap kb 10-12 üzemóra140 nap kb 6-7 üzemra / év= kiszámolható.

van olyan természetes elhasználódás ami a karbantartással nem előzhető meg ez a mozgó elemek amik nem úsznak olajban hibakör. Kültéri venti motor csapágy beltéri ventimotor csapágy(6012Z csapágy 350 Ft/ db az SKF zsalumozgató motor hiba ilyesmik.

(#9088) asha07lcc válasza nesa (#9086) üzenetére


asha07lcc
tag

:) Errecom adalék az olaszoknak köszönd:)

(#9089) Male válasza asha07lcc (#9087) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval olcsón megúszható apróságok az első 6-7 évben... köszi, ezzel már tudok akkor számolni! :R

(#9090) ALI_G válasza asha07lcc (#9087) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezek a szamok japan markakra vonatkoznak?

(#9091) asha07lcc válasza ALI_G (#9090) üzenetére


asha07lcc
tag

Igen. Koreai gépeknél ios hasonló ott az elektronika adhatja meg magát előbb néhány modellnél(nem márkánál) a kínaia meg változóak a Gree amióta inverteresek vannak megy szinte hiba nélkül a Mideák esetében a panelhiba a jellemző. ( A Fisher, ua az Gree vagy Midea klón) Nord=Gree, Hokkaido= Gree Chigo Midea

(#9092) asha07lcc válasza Male (#9089) üzenetére


asha07lcc
tag

Lehet, hogy semmi sem lesz.

pl az LG S12AT S18AT modelljei anno nagyot fűtöttek(sok mostani A++-os gépet a mai napig kenterbe vernek) nem sok hibájuk volt pedig Török Beko gyári összeszerelés. De ha volt akkor nagyon sokba került mert a kül és beltéri panel ára a mai napig horror. Mondom a konkrét példát: Az LG 3,5kw Hero modellekbe kb 30+áfa egy kültéri panel az S12AT-be 68+Áfa ugyanaz gyakorlatilag egyező műszaki konstrukció nyilván típusspecifikus eltéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#9093) Male válasza asha07lcc (#9092) üzenetére


Male
nagyúr

Az még jobb :) ...de egyelőre a rosszabb verzióra számolok.

Hm, érdekes. Mondjuk egy ilyen panelnél gondolom nem maguk a rajta lévő alkatrészek adják az árát, és nem is a legyártásának a költsége, hanem a tervezés :F

(#9094) Sungoo válasza asha07lcc (#9091) üzenetére


Sungoo
addikt

"Gree amióta inverteresek vannak megy szinte hiba nélkül"

Jó ilyet olvasni, megnyugtató. :)

(#9095) dudrob


dudrob
tag

Az úgy fasza, hirtelen -14 éjjel csak klimafütés van Panasonic, de vitte jól. Nemtom -20nál is tolná a meleget, vagy offol és fagyi meg? Re12qke

(#9096) pjen válasza dudrob (#9095) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is pana fűt,jó meleg van.

(#9097) nesa válasza dudrob (#9095) üzenetére


nesa
veterán

En se panaszkodom de nalunk csak -10 volt, es egesz nap fagyott, most megyek majd orat olvasni kivancsi leszek.

(#9098) pjen válasza nesa (#9097) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk is CSAK minusz 10 volt.Mi az,hogy csak?olyan hideg volt,hogy a farkasok nem tudtak üvölteni.

[ Szerkesztve ]

(#9099) nesa válasza pjen (#9098) üzenetére


nesa
veterán

tegnap 35kw elment :)

(#9100) pjen válasza nesa (#9099) üzenetére


pjen
félisten

Hideg van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.