Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) gps76 válasza windy (#8750) üzenetére


gps76
őstag

Köszi az infót. Elmentem oda ahol sógorom is csináltatta és én a Daikin FTXB35C-t néztem ki,de ajánlotta a Mitsubishi MSZHJ35VA-t hogy ugyanazt tudja még talán halkabb is,meg 5 év gari van rá és egy se volt rossz belőlük,vagy gyári hibás valamilye.A Daikin-re válaszként mondta,hogy belépőszintű nodell és mutatta a Gree GWH12KF tipust,hogy ugyanaz csak 30-al olcsóbb.Mindennel együtt 225 lenne,kb.4 m csövezéssel.Melyiket érdemes választani kb.5000 a különbség köztük?

[ Szerkesztve ]

(#8752) windy válasza gps76 (#8751) üzenetére


windy
tag

Ne hagyd magad becsapni. A Daikin ezen modellje is, meg a Mitsu ezen modellje is az adott gyártó belépő gépei. A Daikinnak jobbak az adatai, és egy kicsit csendesebb is. Itt a fórumon Zekinek mindkettő van, és őt érdemes kérdezni, össze tudja hasonlítani. Egyébként az adatai alapján is csendesebb és mi is ezt tapasztaltuk. Persze itt most igazán minimális különbségekről beszélünk. Mindkettőre 3 év garancia van, az öt év az nem igaz. Mindenesetre a kettő közül bármelyiket választod, nem fogsz mellényúlni, az szinte bizonyos.

A Gree nem tudom, hogy jön ide, de az égvilágon semmi köze annak a gépnek a Daikin FTXB35/RXB35-höz.

(#8753) Zeki válasza windy (#8752) üzenetére


Zeki
nagyúr

Magyarán a szokásos alultájékozott klímás osztotta az észt a megrendelőnek.

Valóban autentikus forrás vagyok Daikin vs Mitsubishi belépő szint ügyben.
Mondjuk nekem ugye a Daikin FTX35JV1B van. Pár éves belépő modell. Halkabb mint a Mitsu.

(#8754) gps76 válasza windy (#8752) üzenetére


gps76
őstag

Köszi az tanácsokat,igyekszem nem hagyni magam,meg ezért is kérdeztem. Ha mindkettő 3 év akkor lehet Daikin lesz,újabb.

[ Szerkesztve ]

(#8755) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Szerintetek a Hitachi klímák megérik az árukat?Mit takarhat a 10 év garancia náluk?Köszönöm a válaszokat.HITACHI STANDARD RAK-35PPB / RAC-35WPB OLDALFALI INVERTERES KLÍMA

[ Szerkesztve ]

(#8756) koxx válasza theballa32 (#8755) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#8757) theballa32 válasza koxx (#8756) üzenetére


theballa32
tag

és az alkatrész meghibásodást is fedi ez?Sajnos nem értek hozzá semennyire sem,ha pl a javítást nem fedi,akkor nem költök ennyit egy klímára

[ Szerkesztve ]

(#8758) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Sziasztok!

Panasonic Nordic Etherea Készülékre kaptam ajánlatot, mint télen is folyamatos fűtésre alkalmas klíma. Van tapasztalatotok vele kapcsolatban?

Köszi,
Laci

(#8759) pjen válasza rasurosenpai (#8758) üzenetére


pjen
félisten

Én a tavalyi telet azzal fűtöttem végig,nem volt semmi gond. :)

(#8760) windy válasza theballa32 (#8757) üzenetére


windy
tag

Nem szól a Hitachi mellett semmi különös. Ennyi pénzért jobb klímát is lehet venni, bár a Hitachival sincs semmi különösebb probléma. Körül kell jobban nézni még....

(#8761) windy válasza theballa32 (#8757) üzenetére


windy
tag

A tíz éves garinál fontos tudni, hogy plusz költséggel jár, valamint a felhasználási feltételek is szigorúbbak. Egyik gyártó sem ad tíz év garit, azt már csak egyes hazai cégek adják, ami azért nem ugyanaz.

(#8762) theballa32 válasza windy (#8760) üzenetére


theballa32
tag

Szerinted mi lenne még alternatíva?Nem baj ha olcsóbb:)

(#8763) koxx válasza theballa32 (#8762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin/Toshiba/Mitsubishi/Fujitsu.

(#8764) asha07lcc válasza windy (#8761) üzenetére


asha07lcc
tag

Így igaz.

(#8765) asha07lcc válasza rasurosenpai (#8758) üzenetére


asha07lcc
tag

Több alternatívája van de jó gép.

(#8766) theballa32 válasza windy (#8760) üzenetére


theballa32
tag

Maradt a Hitachi,remélem nem bánom meg.Nekem fontos,hogy jó legyen a hatásfoka!A garancia feltétele,hogy évente 2x kell ellenőriztetni 2x7500 ft-ért,ezt mondta ma a szerelő,meg valahol regisztrálni is kell

[ Szerkesztve ]

(#8767) asha07lcc válasza theballa32 (#8766) üzenetére


asha07lcc
tag

Van egy konkrét típus?

(#8768) theballa32 válasza asha07lcc (#8767) üzenetére


theballa32
tag

HITACHI STANDARD RAK-35PPB / RAC-35WPB
Lehet,hogy van ennél jobb is,de most ezt a márkát kipróbálom (1. légkondim lesz)

[ Szerkesztve ]

(#8769) asha07lcc válasza asha07lcc (#8767) üzenetére


asha07lcc
tag

HITACHI STANDARD RAK-35PPB / RAC-35WPB megvan.

[link]

[link]

RAC-35WPB / RAK-35PPB

[ Szerkesztve ]

(#8770) theballa32 válasza asha07lcc (#8769) üzenetére


theballa32
tag

Szerintem nem olyan rossz ez

(#8771) asha07lcc válasza theballa32 (#8770) üzenetére


asha07lcc
tag

Árfüggő. 300 k körül nem jó 200k körül jobb:)

(#8772) theballa32 válasza asha07lcc (#8771) üzenetére


theballa32
tag

220 lesz

(#8773) asha07lcc válasza theballa32 (#8772) üzenetére


asha07lcc
tag

Az ára nem tragikus, de a Fujitsu is megvan ekörül talán jobb terméktéámogatással. A Daikin is szóbajöhet továbbá a Mitsubishinek is van már tűrhető gépe ekörül.. De ez is jó. Azért az Euroventet sem árt megnézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#8774) windy válasza theballa32 (#8770) üzenetére


windy
tag

Az attól függ, hogy mit nevezünk "nem rossz"-nak.

Az adataitól én nem lennék annyira elájulva, ugyanis a 3,2 -es EER, valamint 3,5-ös COP érték csak barokkos túlzással nevezhető kiemelkedően jónak. Persze a könnyen manipulálható SEER meg SCOP az jónak tűnik, dehát ezt már mindenki tudja, hogy többek között ezért is engedik a 3,5 kW-os gépeket 1 kW alá is visszaszabályozni, hogy a szezonális értékeket papíron fel lehessen tornázni, hiszen úgysem ellenőrizhető.

Zajszint legalacsonyabb : 25 dB. Emlékeim szerint kb tíz éve ennyi volt egy Daikin on-offosnak a legalacsonyabb zajszintje. Jelenleg kb 21-22 dB az elfogadott, ezt már minden gyártó tudja, de 20, sőt 19 dB-es gép is van már.

Működési intervallum fűtésben : -10 az alja. A legalapabb készülékek is tudják már a -15 fokot....

Ár : 220 ezer azért mert már kifutott termék, és raktáron ragadt, ezért adják ennyiért. A jelenlegi aktuális tipus a HITACHI RAK-35RPB/RAC-35WPB, bár ez sem jobb egy centivel sem. Ebben az árkategóriában sokkal jobb terméktámogatású Fujitsut lehet találni jobb adatokkal, vagy persze Daikint is, és Mitsubishit is.

[ Szerkesztve ]

(#8775) theballa32 válasza asha07lcc (#8773) üzenetére


theballa32
tag

Ha valamiért nem jön ez össze,akkor a következő a Daikin lenne.Hétfőn szól a szerelő,hogy szerzett-e nekem ilyet.Mondtam neki ,hogy ehhez a márkához ragaszkodok jelenleg.Nem olvastam róla rosszat,és az már fél siker a mai világban ,ha nincs a rossz tapasztalatokkal tele a net!

(#8776) theballa32 válasza windy (#8774) üzenetére


theballa32
tag

Remélem,hogy hozni fogja az elvárásaimat,és egy jó klímát kapok a pénzemért.Amiben igazad lehet,hogy azért lett ez kiválasztva,mert jók a mutatói(amit lehet trükkökkel jobbá tenni,de mindenki trükközik manapság),de mint márkáról nem olvastam ,nem találtam rosszat.A klímás mondta,hogy ennyiért ő is tudna jobbat nekem,de ezekkel sincs semmi gond!Elhatároztam,hogy teszek vele egy próbát.A keret meg véges.Már ez is több ,mint amit rászántam eredetileg

[ Szerkesztve ]

(#8777) windy válasza theballa32 (#8776) üzenetére


windy
tag

Pont most mutattam rá, hogy az adatai, mutatói egyáltalán nem olyan jók.

Az SEER és az SCOP értékekről fontos tudni, hogy nem mérhetőek, míg a COP és EER értékek teljesen mérhető, ellenőrizhető adatok. Mi az, hogy szezonális jósági fok? Milyen szezon, meleg nyár vagy hűvös nyár? Enyhe tél, vagy fogvacogtató?

Ha egy készüléket a gyártó a szoftver beállításával extrém mértékben enged visszaszabályozni, akkor jelentősen megnő az SCOP és SEER érték, míg a COP és EER nem változik, konstans marad. Tehát nem kell jobb kompresszor, hatékonyabb elpárologtató, jobb kialakítás, egyszerűen a szoftver állításával egy sima "A"-s gépből lesz "A++"-os. Persze ez a gép sem fog egy wattal sem kevesebbet fogyasztani a szezonban, mint a melyiknél nem játszák el ezt a trükköt, de papíron jobban mutat, a marketing az isten.
Egyébként meg semmi baj azzal a klímával, vsz. hosszú évekig ki fog szolgálni, csak ár-érték arányban van sokkal jobb választás is. És, amit mindig fel szoktam hozni érvként : nincs magyarországi gyári képviselet.

[ Szerkesztve ]

(#8778) asha07lcc válasza windy (#8774) üzenetére


asha07lcc
tag

Ezért is tettem be a képeket. megbízható japán technika egyébiránt a Hitachi is.

Az SCOP és SEER helyett az adott külső és belső hőmérséklethez tartozó jósági fok illetve az akkor leadott max és részterheléses teljesítmény a hozzáadott egyéb paraméterekkel(légszállítás ugye lényeges meert a levegő tömege fajhője az ami a tényleges fűtőteljesítményt biztosítja) zajszint) adja az igazi képet.

[ Szerkesztve ]

(#8779) asha07lcc


asha07lcc
tag

A Gree -30C-ig fűtő U-Crown sorozatnak nincs Euroventje de azért hitelesnek tekinthető mérési adatok dokumentumok vannak itt:
[link]

Közben megnézegettem a nagyon jó szervízkönyv adatokkal rendelkező LG-t is...

[link]

illetve a mérnöki kézikönyvben:


Tisztára mint a dízelbotrány:)

Eltérés a kétféle mért adat tekintetében....
AS-W096BRR3/AS-W096BWR3/AS-W096BVR3/AS-W096BNR3 modellek -10c külső, 20 C belső hőm esetén 2,53kw fűtőtelj és 0,59kw eelektromos telj felv. azt jelenti itt a COP pillanatnyi értéke 4,02 ami hihetetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#8780) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok, segítséget kérnék:

Adott egy ~25m2-es helyiség, belmagasság ~3m.
Ablak nincs rajta, csak egy lemezajtó. Ide lenne szükségünk egy ablak klímára, amit az ajtó fölött helyezkedne el. (Ott is lemez van, kivágjuk.)
Ami a legfontosabb: szerintem NON-STOP menni fog nyáron, mivel klíma nélkül 36fokos az iroda, és este sem lehet lehűteni szellőztetés hiányában. Mondjuk azért gondolom a non-stop működést, mert csak mobilklímánk volt itt eddig, és az csak úgy ért valamit ha ki is kapcsoltuk. Ha nagyon elengedhetetlen 170ig ki tudunk menni, de ez a vége, ezt is mi dolgozók dobjuk össze. :(
A fogyasztás teljesen mindegy, az sem érdekel minket ha annyit fogyaszt mint egy komplett 10emeletes panelház, csak bírja a strapát. A keretünk 150.000HUF.
Ötletek? Megvalósítható?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8781) krx21 válasza MurdR (#8780) üzenetére


krx21
nagyúr

Jelentsétek fel a munkaadót! Még hogy nektek kell fizetni....

(#8782) MurdR válasza krx21 (#8781) üzenetére


MurdR
veterán

Ezzel nem vagyok beljebb :N

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8783) krx21 válasza MurdR (#8782) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolom... De mégis hogy képzeli, hogy egy 36c-os konténerbe doogoztat embereket???

(#8784) jagertibi válasza krx21 (#8783) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Én egy 58 fokos palatetős raktárban melózom nyáron, a napra a 38 fokra hűsölni járunk ki. Na és a télen sincs benne fűtés. Ugye ha nem tetszik el lehet menni... :K

(#8785) krx21 válasza jagertibi (#8784) üzenetére


krx21
nagyúr

Javaslom jelenteni! www.ommf.gov.hu
Nem kötik a munkaadóra a jelentő személyét...
Azért pofátlan dolog, hogy egy klímát nem tudnak megfinanszirozni.... Megérdemlik a büntetést, a dolgozók meg a klímát. Ilyen hőmérsékletnél már nem luxus, hanem egészségügyi szükség...

[ Szerkesztve ]

(#8786) jagertibi válasza krx21 (#8785) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Maximálisan igazad van. csak sajnos vidéken örülünk hogy egyáltalán meló van. Viszont megérne egy "misét" , mert ugye nem hagytuk szó nélkül de nem történik semmi.

(#8787) BlacKSouL válasza MurdR (#8780) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az ajtón kívüli "külvilág" az szabad tér, vagy zárt?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8788) asha07lcc válasza MurdR (#8780) üzenetére


asha07lcc
tag

Miért pont ablakklíma? nem fér el valami más?

[link]

(#8789) MurdR válasza BlacKSouL (#8787) üzenetére


MurdR
veterán

Ez egy metróállomás, nem a peronszint, hanem a felsőbb rész, épp a kéreg alatt.
Tehát úgy kell elképzelni mint a 2-es metrón a Blahát, amikor bemész az aluljáróból a metróba, és az a rész, ami a mozgólépcső tetején van. (Csak ez a 3-ason van.:D)

(#8788) asha07lcc: Mert erre nem kell engedélyt beszereztetnünk. (1 év, a következő nyárra meg sem lenne)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8790) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Macska allergia miatt szeretnék beszerezni egy jobbfajta légtisztítót. Remélem valamit tud segíteni a problémámon, mert szegény macsekot nem akarom odaadni sehova :( Volt már valaki hasonló cipőben, akinek megoldást jelentett egy ilyen gép?

Olvastam, hogy a Daikinok nagyon jók, így ezek felé húzok inkább.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy szerintetek érdemes-e használt Daikin mc707-et venni ~50k környékén, és azt felújíttatni (frigotrade-el)? Ugyan már kértem ajánlatot tőlük, de míg megérkezik, kb milyen összegre számíthatok? Tisztítás és szűrők cseréje kellene.

A másik megoldás egy új MC70L gép beszerzése, de nem tudom, megéri-e a plusz pénzt, vagy megfelelő egy használt is.

A másik kiszemelt egy Stadler Form Viktor, ezt EP pénztárra is lehetne venni. Ezzel van valakinek tapasztalata? Vagy maradjak inkább a Daikinnál? :)

Írta valaki, hogy neki nagyon büdös volt a gép működése. Én abban bíztam, hogy kellemes, tiszta levegő lesz tőle. Mihez hasonlítható ez az illat, amit kifúj a gép? Ózonos légtisztítás már volt nálunk, annak is volt egy jellegzetes illata, az pl nekem sem tetszett. Ilyesmire lehet számítani, vagy annyira nem durva? :)

Köszke! :R

(#8791) lord40


lord40
tag

Sziasztok!
Némi segítséget szeretnék kérni mivel nagyon tanácstalan vagyok!
Klímát szeretnék venni nehéz választani, ami tetszik a Gree U Crown, Midea 3d premier, Panasonic Etherea!
Kb 300 ezret szánnak rá! Melyik márkát javasolják?
Előre is köszönöm :R :R

(#8792) BlacKSouL válasza MurdR (#8789) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ááááá, így MINDEN világos ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8793) koxx válasza lord40 (#8791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

300k-ért biztosan nem vennék Gree-t, de Panát sem. Daikin/Toshiba/Mitsubishi trióból választanék.

(#8794) krx21 válasza lord40 (#8791) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha van rá 300 pénz, akkor ragaszkodj japán márkához.
Daikin, Mitsubishi, Toshiba, Panasonic, Fujitsu,

(#8795) koxx válasza kew (#8790) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon jó a daikin, nekem is az van 2006 óta. A szűrők sajnos nem olcsók bele így azt mindenképp meg kell nézni, hogy mennyit adnak mellé. A frigos tisztítás/felújítás 15ezer+ a szűrők ára ami cca 30 ezer körül is lehet (persze ebben több darab van) Az új modellnek elég húzós ára van 150k+, de ha van rá keret akkor lehet megvenném. Más kérdés, hogy a macskaallergiádon ez mennyire segít.

(#8796) Zeki válasza koxx (#8795) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én használt Daikin MC707-est vennék, többet tud mint az újak.
A macskaallergia passz. Az biztos hogy folyamat mennie kell majd.

(#8797) koxx válasza Zeki (#8796) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A régi 707-es többet tud? akkor én sem cserélek :)

(#8798) lord40 válasza koxx (#8793) üzenetére


lord40
tag

Köszönöm a gyors választ, de a Panasonic miért nem jó? Az is japán!

(#8799) lord40 válasza krx21 (#8794) üzenetére


lord40
tag

Akkor a Panasonic jöhet?

(#8800) Zeki válasza koxx (#8797) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden szép és minden jó, de nincs benne ionizátor, amit kifúj a levegőbe.
Ellenben belül talán komolyabb. Mert hogy más belül, az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.