Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Atomgeszi válasza falabu88 (#56998) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fu, nálunk is.. :D Azért megy nappal 21 fokon, hogy akkor éjszakára ki van kapcsolva, mert már a tudattól is megfagy, ha 24 fok alatt van a hőmérséklet. :Y :D

(#57002) DroiDMester válasza falabu88 (#57000) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kis fogyasztásnál rosszul jelzi ki az áramerősséget,

itt van mikor PowerFul módot nyomok felmegy ~1400W ra itt már jól jelzi az áramerősséget is!

de a fogyasztást jól méri/számolja mert a gyári DAIKIN ONECTA app is ennyit számol(ez a másik szobában lévő sensira nem amit ~2órája linkeltem képet, itt több a heti fogyasztás is de több hőtermelő eszköz is van)

~2,9KW

és az okos konnektor is kb ennyit mért ~2,96KW

[ Szerkesztve ]

(#57003) Tony21 válasza falabu88 (#56985) üzenetére


Tony21
tag

Még nem tudom, ma este kapcsoltam be először. Volt kis sütés főzés, késő délután már 25,5 körül járt a hőfok. Így este belőttem 22 fokra, max venti, hadd szóljon :D
1,5 óra múlva szólt asszony, hogy nagyon fázik, akkor volt a nappali/étkező/konyha egylégtérben 22,8, a legtávolabbi szobában 23,7. Vissza is vettem a ventit egyesre, azóta lassabban, de hűt tovább. Asszony meg lefeküdt és nyakig betakarózott :C
Egész jól terjed a hideg, persze kell kis idő a legtávolabbi zugokhoz. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól lehűt a 3,5-es Mistu AP 120nm-t.

(#57004) poli27


poli27
veterán

Ahogy nézem a Samu klímának kültéri betápja van (meg az ujabbaknak) nekem a beltéren van a konnektorom direkt klímának, ugye régen a beltériket táplálták meg, falat nem akarok fúrni, ahogy nézem 2 ér a jelkábel 3 meg az áram, tehát 5 eres vezérlőkábele van, az van a falban. A kültérinél ahova a betápot kell kötni, és ahonnan megy az áram a 3 éren a beltéribe, az ugyanaz a csoki... mi van ha a beltérinél táplálom meg, és visszafele megy az áram, ez gondolom sima liba ugye? Mondjuk azt még nem néztem annó 6 éve milyen kábelt raktam keresztmetszetre, de sztem 5x1,5 ... :R


[ Szerkesztve ]

(#57005) rmihaly


rmihaly
tag

Sziasztok!

Tegnap 5kWh-t fogyasztottak a klímáim.

Nálam 1 hét alatt kb 26kWh-t fogyasztottak a klímák. 23C a belső átlag (25-re állítva), 29C a külső átlag, 50m², szigetelt fal, födém és ablakok, redőny lehúzva.
Két klíma oldja meg, de nem egyszerre mennek, vagy az egyik vagy a másik indul, és ilyenkor az megy.
Alapból a nappaliban lévő megy többet, ez heti időszakra átlag 112W-ra jön ki, a másik 37W (szinte nem is megy :) )

[ Szerkesztve ]

(#57006) ddsteel válasza Tony21 (#57003) üzenetére


ddsteel
aktív tag

A 100 nm-es sorházunkban 1 db 3,5kW-os Fujitsu klíma van már 4 éve. Az év 85-90%-ában szinte csak ezzell fútök (igen, mind a 100 nm-t kifűti), és normális 21-22 fokon tartja az egész lakást. Speciális a lakás, mert legalább 60 nm a nappali, konyha egyben, ahol a klíma is van és körbe nyílik ebből 3 szoba és 2 fürdő. Sorház, tehát jobbról-balról melenget a szomszéd, a falon 10 cm nikecell, a tetőn 40 cm üveggyapot. Napelemem van, a termelt áramból tudok fűteni, hűteni vele. Mivel a fűtés a nehezebb dió egy klímának, és ezt az akadályt nálam sikeresen veszi, a hűtéssel simán megbirkózik. Igaz, nekem bőven elég, ha 24 fokra leviszi a hőmérsékletet, ennél hidegebbet nem szeretünk. Meg vagyok elégedve így ezzel a rendszerrel. Ha nem lenne szigetelés és/vagy nem sorház lenne, nyilván sem fűtésre, sem hűtésre nem lenne elég ez a klíma.

(#57007) mrmft válasza poli27 (#57004) üzenetére


mrmft
senior tag

2 kabel megy ki a kulterihez ilyenkor, ha bentorol kapja az aramot.

(#57008) Tony21 válasza ddsteel (#57006) üzenetére


Tony21
tag

Telet én is kifűtöttem vele, az egybe 60nm-t gond nélkül, a maradék 60 azért problémás (főleg a szobák), mert nem közvetlenül nyílnak a nappali/étkező/konyha légtérből, a meleg meg nehezebben "kanyarodik" :)
De a temperálást ott is elég jól megoldotta.

(#57009) poli27 válasza mrmft (#57007) üzenetére


poli27
veterán

Minek az 5 eres vezetékkel ki tud menni az áram, amivel elvileg befelé jön a beltéribe......

(#57010) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Most jött meg nekem is az okoskonnektor.
Ezeket a fogyasztásokat mérte idáig.

Ha hihetünk neki. 25fokra állítva a klíma 53nm a lakás.
Panel 9. Emelet, reggeltől du5 ig benapozott nagyszoba(erkélyen bambusz árnyékolás, nagyszoba falon 7cm szigetelés)
Gree Pulse 3.2kw, jellemzően 420w fogyasztást ír.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57011) Tony21 válasza DroiDMester (#56986) üzenetére


Tony21
tag

Ezt így nem lehet kijelenteni, vagy legalábbis az én klímám erről nem tud, simán hűt 120nm-t (3,5kW-os), simán fűt 60nm-t (80%-ban 180-300W körül vitte a telet) és temperál 60nm-t.
Sok múlik a szigetelésen, én pl. csak tegnap este kapcsoltam be először a klímát hűtésben egy maratoni sütés főzés után. Reggel le is kapcsoltam, mert 22-22,5 (legtávolabbi szoba) lett mindenhol, asszonynak hideg már.

(#57012) mrmft válasza poli27 (#57009) üzenetére


mrmft
senior tag

5x1 es 3x1,5 a kabel, kell az erosebb a betapnak.

(#57013) #72755712 válasza Nagya21 (#57010) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nekem csak 36 nm a ház, így ennyi volt a fogyasztás:

(#57014) nesh144


nesh144
csendes tag

Sziasztok!

Klímát tervezünk beszereltetni, a szerelő akit ismerunk, és csináltatni szeretnénk az alábbi két klímát tudja beszerezni, szereli be és ajánlja (meg gondolom ezen van több haszna):

https://www.arukereso.hu/klima-c3172/midea/mex-12-sp-all-easy-pro-p666243504/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/klima-c3172/gree/gwh12acc-k6dna1d-comfort-x-p405684115/#velemenyek

Melyiket ajánlanátok ezek közül? Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

Midea tekintetében a kültéri egység 65 db-től félek kicsit, mert a fejünk túloldalán lenne a klíma kültérije, bár jól szigetel a fal/ablak. Kicsit a beltérie is ódivatúnak hat számomra egy modern lakásba. Viszont ilyen van nővéreméknél és szüleimnél, ők meg vannak elégedve.

Greenél pedig már van tapasztalatom a a márkával, cégnél is ilyenek vannak, de nem biztos, hogy ez a típus. Viszont appjára nagyon panaszkodnak kommenteknél, tényleg ennyire borzalmas? Ez azért egy fontos szempont számunkra. :)

Köszi előre is :R

(#57015) bogabi válasza mrmft (#57012) üzenetére


bogabi
senior tag

5x1.5 simán jó, minek két kábel hozzá? Esetleg, ha úgy olcsóbban jössz ki, de tekintve, hogy nem kilométerektől van szó, max. pár száz Ft lehet a difi a két megoldás között. Egy kábel, oszt jónapot.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#57016) South Velen válasza nesh144 (#57014) üzenetére


South Velen
addikt

A kettő közül biztosan a comfort x-nek hangosabb a kültérije.

[ Szerkesztve ]

(#57017) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Klíma wifisítéshez keresek adaptert, ami így néz ki: [link]
Nekem csak a kábelre van szükségem. Van ötletek, hol lehet ezt emberi áron beszerezni?
Köszi, üdv:
P!

(#57019) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok!
Valaki csinált már árnyékolást a klímára?
Arra gondolok, hogy nekünk keleti fekvésű a lakás, és kb délig éri a nap. Mivel a kültéri a teraszon van, így azt is tűzi a nap. És ameddig a nap tűzi, addig nem szabályoz vissza teljesen. A lakás lehűtése után, délig kb 500-600 wattal megy, délután ahogy a nap elfordul és árnyékol a ház utána már csak 160-220 watt között fogyaszt kb.
Erre lennék kíváncsi, hogy valaki csinált-e már ez ellen valamit, vagy lehet-e, szabad-e csinálni valamilyen árnyékolást.

[ Szerkesztve ]

(#57020) albert66


albert66
csendes tag

Sziasztok!
Hisense klímákról vannak már tapasztalatok?

(#57021) rígel válasza nesh144 (#57014) üzenetére


rígel
őstag

A kérdés hogy mennyi a keret, és ezeket mennyiért adja/szereli az ismerős.
Aki csak Greet és Mideát ajánl és tud szerelni, nem biztos hogy igénybe venném a szolgáltatásait. Legalább más helyről kértél ajánlatot, hogy legyen összehasonlítási alap?

(#57022) cs.zs. válasza rígel (#57021) üzenetére


cs.zs.
addikt

+1

Nesh144
Ne a klímaszerelőd legyen fix. Nem őt kell kiválasztanod, hanem a klímát, amit hosszú évekig nézni/hallgatni fogsz.
Neked tetsszen, ne neki!
Nem tudom mennyi a kereted (semmi közünk hozzá) de rámehetsz akár a dizájnra is

Fisher Art klímák
LG Art Cool Gallery

szebbnél szebb dolgok jelennek meg

...

(#57023) nesh144 válasza rígel (#57021) üzenetére


nesh144
csendes tag

Pont az árukeresős árakon adja +kb 70k a beszerelés (Fejér megye).
Mást is tud beszerezni/beszerelni, de ezek vannak "raktáron" és 2 hét alatt fent lenne.
Tervben van máshonnan is az ajánlatkérés, de eddig még nem jutottam el (ma kezdtem :D) és ennek a szerelőnek nem kérdőjelezzük meg a szakértelmét a családban.

Valamint ha alkalmasak is lennének ezek a klímák, akkor meg is oldódna.
A keret kb. annyi mint amennyiért ezeket tenné fel. Mit tudnál/tudnátok esetleg ajánlani?

(#57024) South Velen válasza nesh144 (#57023) üzenetére


South Velen
addikt

Az drága, ÁK árnál legalább 10%-kal olcsóbban kéne adnia.

(#57025) rígel válasza nesh144 (#57023) üzenetére


rígel
őstag

Már bocs, de ezeknél sokkal jobb árat tudnak mondani, ha kérsz ajánlatokat, ezekre a klímákra ezek szerintem elég drágák. Ha visszaolvasol, ennyiért beszerelve Daikin Sensirát is kapsz.
Ha árukeresős árakat mond, akkor azon elég szépen akar fogni.

[ Szerkesztve ]

(#57026) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni Daikin FTXB35C klímával kapcsolatban. Hűtés üzemmódban használom nyáron, és amíg nem jött be a nagy meleg a héten addig a beállított hőfokot jól belőtte. De pl tegnap beállítottam 22 fokra a klímát és ilyen 23.8 alá nem akarta vinni. Mindig Auto üzemmódban van a venti fokozata. Amíg nem volt annyira meleg addig a 22 fokra állított hőfok valójában max 0.2 fokkal tért el valamelyik irányba.
Most mitől lehet hogy majd 2 fokkal több van a beállítottnál?
Nem megy egész nap a klíma csak amikor otthon vagyunk. De tegnap 5 órát ment és akkor se ment lejjebb 23.8 alá.
A kérdésem az lenne hogy esetleg érdemes megpróbálni Auto üzemmódot a hűtés üzemmód helyett, vagy az auto venti fokozatszabályzás helyett nagyobb fokozatot használni?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#57027) nesh144 válasza South Velen (#57024) üzenetére


nesh144
csendes tag

Egyébként milyen garancia időket adnak 1-1 termékekre? Mideában pl az 5 év garancia amit a beszerelő vállal tudott még megfogni. Mi ebben a kb 300 forintos ársávban a legajánlottabb termék?

(#57028) poli27 válasza mrmft (#57012) üzenetére


poli27
veterán

1 es vezeték szabadon lengőbe szerelve b oszlopot nézve 16a el terhelhető, a 3,5kw os klíma max 1000w körül vesz fel... ami 4A.... furcsa lenne ha nem bírná el amúgy :D

(#57029) rígel válasza jozsi252 (#57026) üzenetére


rígel
őstag

Az auto üzemmód a te esetedben lényegtelen, felejtős. Auto ventilátor módban le kellene vigye a hőfokot a beállítottra. Nem ismerjük a lakás energetikai jellemzőit, a hűtött terület nagyságát, nekem gyanús, hogy a mostani hőségben egyszerűen kevés a teljesítmény a gyenge szigetelés és/vagy magas benapozás miatt. Próbáld egész nap fix hőmérsékleten járatni, ne csak pár órára.De lehet műszaki probléma is. A befújt levegőt elég hidegnek érzed? Lehet hogy kevés a gáz a rendszerben, és csak rá kell töltetni, illetve ellenőriztetni, hogy nem szökik-e valahol, de lehet alapból kevés volt a töltet, de míg nem volt nagy meleg nem jelentett problémát. Kb hány méterre van a kültéri a beltéritől?

[ Szerkesztve ]

(#57030) South Velen válasza nesh144 (#57027) üzenetére


South Velen
addikt

Ha csak hűtésre kell, ennyiért valami japánt vennék.

Fűtésre ilyen áron nincs normális japán, akkor a Midea All Easy Pro-t venném.

(#57031) matyikusz133 válasza rígel (#57025) üzenetére


matyikusz133
tag

Az, hogy drága az nem igaz. Persze biztos van aki ennél kevesebbet mond mondjuk a gree-nel bár akkor ott problémák vannak. Egy normális szerelő tele van munkával nyáron általában és még véletlenül se fogja olcsóbban adni ha nincs szó X gépről. Alapból a gree-nel szabott ár van ami alatt nem lehet adni(persze összességében játszhat az egész árával de ha megtudja a gree, hogy 10%-al ő olcsóbban adja akkor akár az is lehet, hogy nem szolgálják ki többet). Biztos van olyan, hogy olcsóbban adja egy szerelő és még egy két het múlva rá is fog érni + még ha probléma el is érhető (mert ugye itt kezdődnek a bajok ha olcsó János nem elérhető később vagy nem ingyen javít) de ez ritka :)

(#57032) mrmft válasza poli27 (#57028) üzenetére


mrmft
senior tag

Klimas ketlem, hogy egyel felrakja es ez utan garanciat is vallal a munkara es a gepre. Van egy telepitesi leiras amit kovetni szokas.
Csinald ugy ahogy akarod.

(#57033) rígel válasza matyikusz133 (#57031) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem meg de! Nem "olcsó János" szerelő is jobb árakat mond az ÁK-nél. Szinte minden esetben.

(#57034) Tony21 válasza nesh144 (#57027) üzenetére


Tony21
tag

300Ft-os ársávban ez remek vétel, jobbat nem találsz! [link]

(#57035) South Velen válasza Tony21 (#57034) üzenetére


South Velen
addikt

:DDD

(#57036) #65537792 válasza South Velen (#57030) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor most, ha valaki split klímát venne, akkor a japánok ajánlottak.
Ott is sok van.
Melyik amelyik tényleg frankó aztán nem rossz ás így tovább?

(#57037) matyikusz133 válasza rígel (#57033) üzenetére


matyikusz133
tag

Akkor ott valaki gond van. Nincs elég munkája, garanciara nem jön ki vagy nem ingyen javít stb. Manapság nyáron szezonban egy szerelő hülye lenne kevesebbet mondani. Mint mondtam szabott ára van egy Gree klimanak(az AK ár pont az) így azzal is játszik, hogy nem vehet többet

(#57038) poli27 válasza mrmft (#57032) üzenetére


poli27
veterán

Én vagyok a klímás, az ismi csak pecsétel rá meg vákumolja... :P Ha 1,5 akkor rákötöm egyre, ha 1 es akkor talán nem :) A régit is ugyanígy raktuk fel, 6 éve megy :)

[ Szerkesztve ]

(#57039) nesh144 válasza Tony21 (#57034) üzenetére


nesh144
csendes tag

Köszi meg is rendeltem! :R

Edit: jó magyar forint értéke miatt sajnos értelmetlen néha a három nullát mögé rakni az értékeknek :)

[ Szerkesztve ]

(#57040) jozsi252 válasza rígel (#57029) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyjából 23-24nm körül lehet a szobám, vert fal van ami 60-70cm vastag legalább. Szigetelés nincsen.
3.5kW-os a klíma, ennek illene azért elégnek lennie egy ekkora szobához(?). Érzetre hideg a levegő, nemrég volt karbantartás ott nem volt semmi gond. Alapból is szép tiszta volt minden.
Egyből a fal mögött van a kültéri ahol a beltéri van. 1m sztem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#57041) Tamás9x válasza jozsi252 (#57040) üzenetére


Tamás9x
őstag

A vályog tud olyat, ha átmelegszik az iszonyat lassan hűl ki, ott folyamatosan kellene tolni a klímát.
Ezért jó télen és nyáron, tartja a hőmérsékletet.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57042) Tony21 válasza nesh144 (#57039) üzenetére


Tony21
tag

De komolyan, kérj ajánlatot klímás cégektől, szoktak még adni kedvezményt, így olcsóbbra jön ki, mint az oldalukon a listaár. Lehet, hogy nem lesz 2 héten belül felszerelve, de ezt mindig benézik az emberek, ősszel vagy tavasszal hamar felkerül a klíma, nyáron meg nem :)

(#57043) rígel válasza jozsi252 (#57040) üzenetére


rígel
őstag

Akkor az alap töltet elég, az 1m alatta van a gyártó által ajánlottnak, remélhetőleg tekertek fel plusz csövet.
24 nm-re elégnek kell lenni, de ez rohadt sok mindentől függ. Először is a légköbméter a lényeg, nem az alapterület, de nem hiszem hogy túl nagy a belmagasságod.Ha nem érzed melegnek a befújt levegőt, akkor ott a lakás energetikai jellemzőivel lesz probléma, sajnos ilyen extrém időben lehet hogy alulméretezett a klímád. Folyamatos járatással, szerintem ellensúlyozni tudod.

(#57044) DroiDMester válasza poli27 (#57028) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Honnét jött ez a MAX 1000W? Nemrèg linkeltem 2,5KW.os SENSIRA hűtés módban belenyal a 1400W.ba ha Powerful.t nyomok, ha fűteni is akarsz vele ott sz.tem eléri a 2KW.ot is, ne csak azt számold hogy alapjáraton elmegy pár 100W.al

Egy 3,5KW.os meg ugye még ennél is többet bekajálhat, szóval 10Amperrel simán számolhatsz, az más kérdés hogy oda is elég a 1mm2 vezeték, de én akkor is 1,5mm2 tennék oda!

(#57045) polonic válasza jozsi252 (#57040) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is nagyjából ilyen. Most egy nem feltétlen pontos hőmérő szerint 24,7 fok van és a klíma 23 fokra van állíva hűtés üzemmódban, automata ventilátorral és terelőlapáttal. 3,5 kw-os a gép itt is.

A ház lapos tetős és egész nap süti a nap és kb 1-ig a klímákat is éri a nap. A szoba itt 26 nm.

(#57046) Gubu0101 válasza matyikusz133 (#57031) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mi is meg tavalyi aron vettuk 2 honapja a klimat,mivel a szerelo beraktarozott,minden tipusbol boven.Mar most az uj arral adja,hamar kifogytak a keszletek.Nem biztos,hogy az olcsosag mogott trukk lapul.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#57047) rígel válasza matyikusz133 (#57037) üzenetére


rígel
őstag

Maradjunk abban hogy csodálatos módon vannak még olyanok, akik nem nyerészkedni, hanem hosszú távon megélni akarnak.

(#57048) matyikusz133 válasza Gubu0101 (#57046) üzenetére


matyikusz133
tag

Ha van régi akkor még ok de ez ritka főleg ilyenkor már nyar közepén, hogy maradt. Senki nem mondta, hogy mindig így van de nagy százalékban.

(#57049) Jenne válasza DroiDMester (#57044) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

...Nemrèg linkeltem 2,5KW.os SENSIRA hűtés módban belenyal a 1400W.ba ha Powerful.t nyomok...
10 perccel ezelőtt kapcsoltam be a klímát, panel épület, szigetelt kívülről, bent a lakásban a keleti fekvésű szobában 27,2 fok volt akkor.
Jet Cool (gyors hűtés mód) megy most éppen, 30 perc múlva ebből automatikusan leszabályoz majd egyébként, de nevezhetjük Turbo módnak is, és jelenleg ebben a módban 1140 W.
Olyan hideget fúj, hogy rövid nadrágban és pólóban nem lehet elé állni mert fázok. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#57050) _seth_


_seth_
veterán

Daikin Comfora klímánál van olyan üzemmód, hogy a hűtést kikapcsolva még járatja a ventiket?

A távirányítója ARC480A53, volt itt egy gomb kombináció talán pont erre, de más a távirányítón a menü.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.