Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) luckyman


luckyman
aktív tag

Visszaolvasva pár száz vagy ezer hsz-t, nekem elment a kedvem a Daikintól. A topik házigazdája ( is ) küzdött a bűzzel, a 3.5kW-os nem hűti be rendesen a 22nm-es szobát, ha odasüt a nap, többen rezonálást emlegettek ( ami ugyan könnyen orvosolható, de ki akar azzal foglalkozni egy márkás gépnél? ). A belépő Daikin erős kompromisszumnak tűnik. Szerintem maradok a Panasonic Basicnél, vagy a Gree Comfortnál. Árban ezek amik elérhetők számomra.
Bogyiszról mi a vélemény, van velük tapasztalat? Van áruhitel is és gari a telepítésre.
Windyvel megfeneklett a dolog rögtön az elején, nem erőltetnem őket.

(#9352) Zeki válasza luckyman (#9351) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Mitsubishi is okés.
Mondjuk akinél nem hűt le 22nm-t egy 3.5kW-os Daikin, ott
- vagy szar a telepítés, és elszökött némi gáz
- kamuzik az illető.

(#9353) Mezga Aladár válasza Zeki (#9352) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

vagy hibás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9354) Zeki válasza Mezga Aladár (#9353) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, ha nálam nem hűtene le egy klíma 22nm-t, kihívnám azt aki telepítette, és nézze át a dolgot. Gariban úgyis ingyen van.
Nem tudom aki ezt anno beírta valahova, hogy csinált, de ha semmit, akkor kamuzós.

(#9355) Mezga Aladár válasza Zeki (#9354) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyet értek. A pontosítás miatt tettem hozzá. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9356) luckyman válasza Zeki (#9352) üzenetére


luckyman
aktív tag

Számomra nem derül ki pontosan egyik hozzászólásából sem, hogy ki telepítette.

Amúgy a Panára visszatérve, pár éve nem úgy reklámozták, hogy valamelyik szintén neves klímagyártó kompresszorgyárát megvették és onnantól 5 év kompresszor garit adnak? Valami ilyesmi rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#9357) luckyman


luckyman
aktív tag

Na még egy kérdés eszembe jutott.
Ha a hűtés működési tartománya x-43°C, és egy rosszabb napon mondjuk van 41°C, ami az erkélyen a közvetlen napsütés valamint a viszonylagos zártság miatt mondjuk >43°C, az azt jelenti, hogy

a.,
Peches vagyok, és leáll a cucc amíg nem csökken a hőmérséklet?

vagy

b.,
egy picit csökken a hűtés hatásfoka, de azért dolgozik a masina?

[ Szerkesztve ]

(#9358) xxxjjjkkk válasza luckyman (#9351) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nem a topicé szerintem hanem a prohardveré, ettől független, szerintem még ember, úgyhogy nála is elb*szhattak valamit.
Neadj isten, lehet hogy erőszakosan úgy tetetett valamit, ahogy nem kéne.

Egyébként a micubisi nekem is szimpatikusabb, majd kiderül mi lesz a vége.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9359) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#9358) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem nem haragszik meg az érintett ha odaátról bemásolom:
Pusztán a tények kedvéért.

"windy12 (X) 22 órája 0 1 67830
Igazából nem nagyon van kedvem védeni a Daikint, mert eléggé haragszom rájuk, de azért az igazságot illik leírni. A Daikinnál célul tűzték ki a nagyobb piaci részesedés kiharcolását a lakossági szegmensben, ezért terveztek az alsóbb árkategóriában piacra dobni készülékcsaládot. A megcélzott áron nem tudták kihozni saját gyártásban+szállítási költség+vámterhek, így az egyébként is szoros együttműködésben lévő Gree gyártóval gyártatták le a 2014-es FTXV/RXV modellcsaládot. Mindamellett, hogy gyakorlatilag egyetlen meghibásodással nem találkoztam ennél a tipusnál, az való igaz, hogy eléggé kilógott az összes Daikin modell közül, lerítt róla, hogy ez valami zabigyerek. 2015-re viszont beállították az európai gyárakat az új FTXB/RXB modellcsalád gyártására, a belgiumi, a török és a csehországi üzemek is ontották a gépeket, mert óriási igény volt-van rá, igazi sikermodell, komolyak az eladási számok egész Európában. Az átadási árakat úgy lőtték be, hogy minden forgalmazónak nagyon megérte ezt a tipust nyomni, hiszen a jó brand és a jó ár vonzotta a vevőket. Az is Daikint árult 2015-ben, aki soha azelőtt. Ezzel viszont nálunk annyira lement az ára, hogy gyakorlatilag a legalsóbb kategóriás kínai termékekkel versenyzik, Midea, Gree, Hisense, stb. Az én tapasztalatom az, hogy sok vevő, aki minőségi klímát keres, pont az alacsony ár miatt vacillál, és nem hiszi el, hogy magas kategóriás terméket takar a Daikin név. Ezt erősíti sokszor az olyan klímások ellen-hypeja is, akiknek az eddig jól bevált, viszonylag olcsó terméküknek az erős konkurenciájaként jelent meg a piacon a Daikin. Nagyon nehéz úgy bármilyen más márkából értékesíteni, ha egy ilyen erős brand ennyire alacsony áron jelenik meg a piacon. Ez Magyarországon még azzal is tetéződik, hogy az a személy, aki gyakorlatilag tönkretette az LG és Midea piacot, majd a Samsungnál tette ugyanezt, 2014 óta a Daikinnál vezeti a lakossági értékesítést, és karöltve a web klímás királyával, a lehetetlen mélységbe nyomta a Daikin FTXB sorozat árait.

Summázva, a véleményem, hogy a szóban-forgó készülék jelenleg ár-érték arányban (itt tényleg a jelenlegi webes árról beszélek) a legjobb választás, nem nagyon szorongatja meg - talán a Mitsubishi kivételével - egyik gyártó sem. Vagy drágábbak nála, vagy szarabbak.

Azért annak is igaza van, aki azt mondja, hogy kisebb pénzért kisebb foci jár. Az FTXB sorozatnak vannak apróbb hibái, pl. a kültéri hőcserélő túlságosan közel van a csepptálcához alul, valamint felül a fedőlemezhez, így fordulhat elő, hogy üzem közben kissé összerezonál a két alkotóelem. Ez orvosolható, de azért én eddig Daikin gyártmánynál ilyennel nem találkoztam."

Utolsó mondat érdekes.
Mondjuk a harag oka érdekelne, de gondolom ha publikus lenne, leírta volna.
A Mitsubishi jobban tetszik, de ennyi, több érv szól a daikin mellett, vagy mégsem?
Igazából lehet el kéne mélyülnöm a manuálba, és az euroventbe.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9360) windy válasza luckyman (#9351) üzenetére


windy
tag

Szia!

Érdekes, amit írsz, hogy megfeneklett velünk már az elején a dolog. Ha azt megfeneklésnek veszed, hogy miután kértél tőlem ajánlatot bizonyos klímákra, majd én erre egy órán belül, késő este adtam választ, a következő reakciód az volt, hogy inkább máshol vásárolod meg az adott készüléket (talán, ott intéznek hitelt rá, de azt meg sem kérdezted, hogy nálunk van-e erre lehetőség, bár az is igaz, hogy az én ajánlatom 1.600 forinttal magasabb volt, mint annál a webáruháznál, amit találtál) és, hogy azt nekünk kéne felszerelnünk..... Hát én azt gondolom, hogy nem miattunk feneklett meg az ügy.

(#9361) Peat;)


Peat;)
veterán

Üdv, szeretnék oldalfali inverteres 3,5kw-os klímát szereltetni, amibe nem kell wifi, se semmi extra, a lényeg hogy minél halkabb legyen mind a beltéri(nem csak éjszakai módban, pl low/medium álláson se nagyon süvítsen) mind a kültéri egység és rezonancia ne legyen jellemző, árban 220 körül legyen a felső határ.

A technikai adatlapok alapján a Panasonic CS-RE12RKE / CU-RE12RKE elviekben megfelelő, de ha járnak erre tulajok, szerelők akkor az ő tapasztalatukra többet adnék mint a gyári adatlapokra. Pl. a Fujitsu ASYG12LLCC / AOYG12LLCC modell kicsit hangosabbnak tűnik adatlap alapján mind kültéren mind beltéren, de gondolom ezek az adatok sem különbek attól mint az autóknál a gyári fogyasztási adatok.

Más márkát nem nézegettem, nyaranta lenne használva pár hétig, ha ennyire jó egy kommersz olcsó samsung is akkor olyan javaslatot is szívesen fogadok, a lényeg hogy tényleg halk legyen. Fűtésre kis eséllyel használnám csak.

Köszönöm!

(#9362) Zeki válasza windy (#9360) üzenetére


Zeki
nagyúr

:DD

(#9363) windy válasza Peat;) (#9361) üzenetére


windy
tag

Ha budapesti vagy, szívesen látlak a bemutatótermünkben az Üllői úton, és ott meg tudod vizsgálni a különböző japán gyártók klímáit, minőségüket. Én nem foglak lebeszélni a Panasonicról, megteszi ezt a készülék saját maga. Akinek csak eddig volt lehetősége az ilyen összehasonlításra, senki nem választotta a Panát.

Nem akarok további Daikin hype-ot, de szerintem akkor is abban az árkategóriában a belépő modellje jó választás. Mitsubishi, Fujitsu...ezek is mind jók, mellé nem nyúlsz velük az biztos.

(#9365) xxxjjjkkk válasza windy (#8777) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Eurovent alapján, bár nem értek hozzá, ha nem csak a SEER mutatót nézem(a SCOP nekem nem érdekes, közös távfűtés van, de azért nézem), hanem a többit is, azért a daikin javára azért ez jelentős plusznak mondható nem?
Bár, ha jól értem a "Qce kWh/y" valami kicsit légbőlkapott fogyasztás alapján kigondolt éves átlag lenne, bár szerintem ezt havonta megeszi.
De ott is jelentkezik közel 10%, a seer pedig 5,10 vs 6,05 ami a két SEER class igencsak két véglete.

MUZ-HJ35VA/MSZ-HJ35VA
RXB35C / FTXB35C

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9366) pjen válasza windy (#9363) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mi bajod a párnával, rendben teszi a dolgát.

(#9367) xxxjjjkkk válasza pjen (#9366) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem azt mondta, hogy van ár/érték arányban jobb is, nem azt, hogy szar.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9369) pjen válasza xxxjjjkkk (#9367) üzenetére


pjen
félisten

Idézem:megteszi azt a készülék saját maga.szó sem volt ár/érték arányról.mondjuk én csak felhasználó vagyok és van 4 példány,ezért érdekel.Bár most is azokkal fűtök.

[ Szerkesztve ]

(#9370) xxxjjjkkk válasza pjen (#9369) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én meg még nem is láttam panaszonik klimát.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9371) windy válasza pjen (#9366) üzenetére


windy
tag

Direkt fogalmaztam úgy, ahogy. Nem írtam a Panasonicról rosszat, pontosan az a cél, hogy akinek van kedve, az nálunk összehasonlíthatja más gépekkel, és levonhatja a konklúziót anélkül, hogy én befolyásoltam volna. Akinek Panasonic gépe van, valószínű, hogy elégedett vele. Mi is forgalmaztuk sokáig, de a jelenlegi álláspont az az, hogy nem tudok mellette érvelni, ha valaki megkérdezné, hogy miért pont azt ajánlom neki.

(#9372) pjen válasza xxxjjjkkk (#9370) üzenetére


pjen
félisten

Meg akarod nézni?Ha nem nálam, akkor a Cs80 nál.

(#9373) windy válasza xxxjjjkkk (#9365) üzenetére


windy
tag

Igen, a Daikinnak jobbak a fogyasztási adatai, jól látod. A Mitsu MSZ-HJ sorozat négy éves modell, a Daikin FTXB sorozat 2015-ös. Ebből adódhat a dolog. Viszont a HJ-s Mitsu már jóformán nem is kapható, már októberben elfogyott a készlet. A Mitsubishihez befutó egy-két száz darabos visszáruból juttat néha, hogy a jelenleg is jelentős igényt valamennyire ki tudjuk elégíteni. A HJ sorozatot váltó új készülék majd csak márciustól lesz elérhető, új tervezés, természetesen a mai elvárásoknak megfelelő adatokkal.
Egyébként bitang jó gépek a Mitsuk, stabil, hibátlan működéssel, érdemes figyelembe venni klímaválasztáskor.

(#9374) windy válasza pjen (#9372) üzenetére


windy
tag

Nem azzal van baj, hogy nem lehet megnézni a gépet, az természetes, hogy a Pana nagykernél erre van lehetőség. Az inkább a probléma, hogy ott helyben nem tudod összehasonlítani más, hasonló készülékekkel. Erre csak ott van lehetőség, ahol nincs teljes elkötelezettség egy bizonyos márka mellett.

(#9375) pjen válasza windy (#9374) üzenetére


pjen
félisten

Á ,abszolút értelemben gondoltam a mutatást.Nem a működést csak hogy tényleg van ilyen is.

(#9377) xxxjjjkkk válasza windy (#9147) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Idézett hsz ben, utaltál az uj mitsubishire
MUZ-DM35VA/MSZ-DM35VA 5,7 Seerel, ő lenne az? [link]

Ezek af msz ftbx mfz és társai megnevezések nem embernek valóak, leszokhatnának róla.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9378) pjen válasza windy (#9374) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy néztem például a City klímánál van több féle gyártmány és típus.Ahogy ott néztem az én Panámnak az ára a hátulütője.

(#9379) windy válasza xxxjjjkkk (#9377) üzenetére


windy
tag

Igen, ez az új modell.

(#9380) windy válasza pjen (#9378) üzenetére


windy
tag

Náluk japán gyártótól csak a Panák vannak kinn, meg talán egy darab Daikin. Fuji Mitsubishi, Toshiba szerintem nincs. Mondjuk a Daikint össze lehet náluk is hasonlítani a Panával.

[ Szerkesztve ]

(#9381) Mezga Aladár válasza windy (#9363) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A bemutatóterem minden nap látogatható?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9382) Zeki válasza Mezga Aladár (#9381) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#9383) Mezga Aladár válasza Zeki (#9382) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9384) xxxjjjkkk válasza windy (#9379) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Kőszi, akkor elvileg ez annyira nem alakít majd nagyot.
Mondjuk ára funkciói is érdekesek lennének.
Majd délután guglizok kicsit, hátha.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9385) windy válasza xxxjjjkkk (#9384) üzenetére


windy
tag

Persze, hogy nem. Belépő modell ez is, alap funkciókkal, alap szolgáltatásokkal, normál alap kivitel. Természetesen az ára is ehhez képest lesz belőve. Amennyivel többet tud, mint amit levált, modernebb külső, jobb adatok, szélesebb működési tartomány. Alkalmazkodik a gyártó mai elvárásokhoz, ár-érték arányban kiváló készülék lesz, bár teljesen pontos árak még nem publikusak, valószínű, hogy függ a konkurencia árképzésétől is.

Ha nagyobb "dobás" kell, az többe kerül, ezt el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#9386) xxxjjjkkk válasza windy (#9385) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Persze, ezzel tisztában vagyok. Csak azt hittem, hogy a daikinnál jobb mutatói lesznek.
Ugye picit drágább is, viszont a fogyasztása rosszabb az msz hj nek, gondoltam ezen akarnak faragni, bár még lehet. Meglátjuk.

Mondjuk a RXB35C / FTXB35C vs FTX35K/RX35K nél, a Qce kWh/y (ami szerintem inkább /month akar lenni vagy nem tudom) 191 vs 180, illetve a seer is 6,42 a 6,05 el áll szemben. Önmagában a jobb fogyasztás miatt nem éri meg nekem megvenni szerintem.
Mondjuk biztos vannak benne + műszaki megoldások, de hogy ezek a gép élettartamában hogy jelentkeznek, azt sehol nem találtam, még óvatos becslést sem.
A plusz funkciói, meg nekem olyanok, mint a 3d tv-m, mióta megvan 2x néztük eddig úgy :) Bár olcsón vettem, annyiért mint a simát.

Bár lehet már kezdem kicsit túlkomplikálni ezt az egészet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9387) windy válasza xxxjjjkkk (#9386) üzenetére


windy
tag

Igazad van, teljesen rátapintottál a lényegre. Kicsit félrevezethet mindenkit az ár. Ha megnézzük a Daikin FTXB35/RXB35 listaárát, ami brutto 246.000 forint, a Mitsubishi MSZ-HJ35 brutto listaára pedig 219.000 forint, akkor a két gép közötti különbség az adatokbeli különbségnek megfelelő. Csakhogy a neten szereplő Daikin árak gyakorlatilag nagykereskedelmi árak (lejjebb leírtam, hogy minek köszönhető ez), a Mitsubishinél viszont normál fogyasztói árak, így lehetséges, hogy a Mitsu drágábbnak tűnik, de ha megnézed ez ugyanígy van a Fujitsu, Toshiba, Hitachi, Panasonic esetében is. Ha azokat is nagykereskedelmi áron hirdetnék, akkor azok belépő modelljei is mind a 170.000 forintos brutto ár közelében lennének.

Ez az egyik dolog, a másik pedig az adott márka belépő modellje, és az árban következő ún. komfort modellje közötti árkülönbség.

A Daikinnál ez úgy néz ki, hogy az FTXB35/RXB35 listaára 246.000 forint, a webes ár pedig 170.000 forint körül van. Az FTX35K/RX35K listaára 380.000 forint a webes ár viszont 350 ezer magasságában van. Lehet látni az aránytalanságot, ami abból következik, hogy a webáruházak gyakorlatilag beállnak a legolcsóbb gépek értékesítésére, azoknak nyomják egyre lejjebb és lejjebb az árait, a komolyabb készülékek értékesítésére igazából egyáltalán nincsen affinitásuk, hiszen ott érvelni kell, tudni kell, hogy miért kerül többe, ez pedig, az ügyfelek tájékoztatása egy webáruháznak nem a fő tevékenysége, az biztos.

Most csak a Daikinra vonatkozóan írtam, de nagyjából ugyanez érvényes a többi márkánál is.

(#9388) windy


windy
tag

Egyébként szerintem a Daikin FTX35K/RX35K gépnek komoly alternatívája lehet a Mitsubishi MSZ-SF35/MUZ-SF35, ami 70-80 ezerrel olcsóbb, az adatai minden tekintetben jobbak, csendesebb, heti időzítős. Szerintem érdemes megnézni, ha valaki nem a belépő modellek közül akar választani

(#9389) xxxjjjkkk válasza windy (#9387) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Köszi, valahogy a listaárak nézegetése kimaradt. igen a 220-250nél már más lenne a helyzet.
Mondjuk ilyen árfekvés mellett valószínű gree lenne inkább. De örüljünk(vagy ne?), hogy ez most a helyzet.

Kicsit firtatnám amit nem kéne:
A helyzet, amit "odaát" felvázoltál, az nem ütött vissza, pl az lg, vagy a samsungnál, a garancia-alkatrészellátás kérdésben?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9390) windy válasza xxxjjjkkk (#9389) üzenetére


windy
tag

Dehogynem. Tudni kell, hogy a klímaberendezések árrésében benne foglaltatik a garanciális javítás költsége is. Tehát ha egy klíma elromlik, akkor az, aki eladta felelős a készülék javításáért, azaz neki kerül pénzbe. Az alkatrészt biztosítja az importőr, de a kiszállás, javítás költsége az eladóé. Ha normál haszonkulcs van a terméken, akkor ez a garanciavállalás természetes és nem megterhelő. Ha viszont a jelenlegi webáruházas árakat kell tartani, ami pl. a Daikin FTXB35 esetében kb. brutto 4.000-6.000 forint hasznot jelent készülékenként, akkor ebbe nem fér bele a garanciális javítás költsége. Ezért volt az, hogy pár éve, amikor a Samsung készülékek sorozatosan meghibásodtak, a weben nagy számban értékesített berendezéseket nem volt hajlandó senki ingyen javítani. A Samsung leszerződött egy-két céggel a javításokra, de ez zsákutca volt, mert nyáron egyszerűen nem volt kapacitás a sok hibajavításra, meg persze szűken is mérték az érte járó fizetséget. Számtalan ügyfél volt, aki heteket várt a nyári hőségben a szerelőre. Egyébként a Samsungnál is belebukott vagy három-négy vezető (klíma divízió) ebbe az ügybe.

A Daikinnál eddig ilyenfajta problémák nem voltak, megvolt a forgalmazó cégek normális haszna, de ez már a múlté. Sajnos az olcsósításnak a hozadéka itt is a minőség romlása, ahogy már említettem, találkoztunk mostanában zajos készülékekkel. Ha felmerülnek meghibásodások, akkor kénytelen lesz a Daikin gondoskodni a szervízelésről, de jelenleg nem tudok arról, hogy erre lennének kezdeményezések. Nem lesz könnyű dolguk, mert azt a saját cégünk példájából tudom, hogy milyen költséges fenntartani egész évben olyan jól képzett szervízes brigádot, amelyik nyáron, amikor termelni lehetne profitot, garanciális javításokra száll ki, szezonon kívül meg nem termel egyáltalán bevételt, annyit sem amennyi a saját költsége.

(#9391) mobil-androi válasza luckyman (#9351) üzenetére


mobil-androi
csendes tag

Nekem is 3,5Kw-os Daikon megy teszi a dolgát 3éve! Gyakorlatilag folyamatosan! 30m2 Déli fekvés kisméretű tégla- sorház- sarki lakás. Típus aszem.... Daikin FTX35JV1B
Nyáron 24-26 - fok Télen 23-24 fok!
Nálam is volt gond a szagokkal nyáron, de nálam az okozta, hogy a kifolyócső az eresz csatornába volt bekötve az meg a föld alatt a szennyvíz aknába. Onnan áramlott vissza a bűz!

[ Szerkesztve ]

(#9392) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Panelház alu vezeték és klíma együtt nem merész egy picit?
Akár hány villanyszerelővel beszéltem.
Mind külön 10A 1,5 es vezeték a biztosítéktáblától és társait mondta.
Mondjuk nem klímások az tény.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9393) Mezga Aladár válasza xxxjjjkkk (#9392) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért lenne az?
1,5 alu elbírja a 10 A. Inkább a védőföldel lehet gond, ahol nincs. Bár ez is megoldható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9394) pjen válasza xxxjjjkkk (#9392) üzenetére


pjen
félisten

Én klímával fűtök,de 800w nál még nem mértem többet.Mondjuk nem mérem sűrűn.

(#9395) xxxjjjkkk válasza Mezga Aladár (#9393) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehet én aggódom túl.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9396) BlacKSouL válasza xxxjjjkkk (#9392) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Panelház alu vezeték és porszívó, vagy panelház alu vezeték és hajszárító, vagy panelház alu vezeték és villanytűzhely, azok nem merészek? ;]
Mondjuk sorban az említett készülékek: 1400-1800 W, 800-2000 W, 800-2200 W
Ezek egy része soft start módban indíthatók, egy másik részük nem. Mondjuk a legtöbb átlagos nem szabályzós porszívó olyan, hogy megnyomod, és 1600 W-ot szabadít rá a vezetékekre, meg a megszakítókra, meg a biztosítékra, stb. Mondjuk a miénk nem, az a legalacsonyabb fokozatot is csak lassan pörgeti fel. Modern. Intelligens. A hajszárító jellemzően kis teljesítményről indul, de van aki maxon állítja le, és úgy is kapcsolja be. No comment. A villanytűzhely is kapcsolható azonnal maxra.
Namost ha a hirtelen terhelést nézzük, a porszívó a legdurvább, az le is szokta verni a 10A-s megszakítókat, de gyenge 16-osok is néha kapnak egy lökést amitől oldanak. Max átfolyó teljesítményben a külön vezetékes tűzhelytől eltekintve is ott a kb. 1600-2000 W.

És akkor nézzük a klímát. Egy On-Off klíma elvileg egyből rászabadítja a teljesítményt a rendszerre, de mennyi is az a hálózatból felvett teljesítmény?
De az On/Off szerencsére kihalóban. Az inverteres klímák pedig jellegükből adódóan soft-start üzeműek. Vagyis nagy áramlökést sosem adnak. A max teljesítményfelvételük pedig? A miénk turbo fokozatban maxon járatva fűtésnél maximum eléri az 1150 W-ot. De ezt 1-3 percnél tovább sosem tartja. És 4 kW-os fűtőteljesítményű.
Mindazonáltal valóban javasolt külön vezetéket kiépíteni neki, de vannak sokkal nagyobb teljesítményfelvételű készülékek, tehát nem azért, mert az alu vezeték nem bírná a klímát, hanem mert jellemzően 2-4 ág van kiépítve, 10-16 A-s biztosítással, és a klíma + mondjuk egy porszívó/hajszárító már verdesné lefelé, mint galamb a cserepet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9397) Mezga Aladár válasza xxxjjjkkk (#9395) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az óvatosság sosem árt. Egy ilyen rendszer telepítése előtt egyébként sem árt a kapcsolódó elektromos hálózat ellenőrzése, szükség szerinti javítása. Ugyanakkor lásd az egyel előző kommentet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9398) xxxjjjkkk válasza Mezga Aladár (#9397) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen, már azóta belegondoltam, hogy hülyeséget kérdeztem. Csak annyira nem használok aluvezetéket, hogy fogalmam nem volt a méretezéséről.
A konyha egyébként réz vezetékes.
A kapcsolótábla schneideres, tehát valamennyire új.
Vagyis nem schneider hanem merlin gerin, azthiszem 5-6 éve vehette meg. Viszont a réz-alu kapcsolat betyáros, az egész biztosítékdoboz, mint a madárfészek.
Kár volt kinyitni. Egyáltalán nem is értem miért nem lehetett kompletten cserélni, bár így kár lett volna. Majd kibogózom.
Ráadásul ez valami ritka panel tipus, és a legkülönfélébb házgyári megoldásokat alkalmazták itt.
Az külön gyönyörű, hogy a föld elindul, de nem érkezik meg, ráadásul, szerintem a padló alatt vezették át.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9399) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Sziasztok!

Klímavásárláson agyalok, gondoltam kb. májusig letudom mielőtt jön a nyári roham.

Mit tudnátok ajánlani, egy déli fekvésű 25nm-es panelszoba hűtéséhez? (panelprogramban fel lett újítva az épület) Tavaly nyáron a nagy melegekben elérte akár a 30 fokot is a szoba, én 24-re szeretném ezt levinni.
A neten nézelődve a szerelésre elég meredek árakat találtam, 40-50 ezer +áfa. Ezt most úgy kell értenem, hogy ha pl. egy hipermarketben megveszem a klímát akkor azt ennyiért szereli be a szaki, de ha mondjuk a szakitól veszem a klímát akkor olcsóbban szerel? Vagy abban az esetben is ugyanannyiért?
Esetleg tudtok ajánlani, boltot/szerelőt Miskolcon?

(#9400) koxx válasza Feriboy2 (#9399) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

50 ezer plusz mínusz pár ezer a standard szerelési ár. Elég sokat szigorodtak a klíma árusításával kapcsolatos szabályok, akkor jársz a legjobban ha normális helyről veszed a klímát és velük is rakatod fel feltéve ha szeretnél garanciát is. Ne a szomszéd Pista bácsi kókányolja a helyére 2 üveg sörért cserébe. Nem árt utánanézni a cég referenciájának sem, hogy ne egy 2 hónapja alakult garázs bt-vel szereltess csak mert 10 ezerrel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.