Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) 1kisbreki


1kisbreki
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni! LG 49uj701v tv-én a csatornakat hogy tudom átnevezni,írni ?Pl: 32 csatornát 3-as ra.
Előre is köszi!

(#84352) srobert79 válasza #94529552 (#84342) üzenetére


srobert79
újonc

köszi szépen. De sajna csak azok közül tudok választani a Telekom miatt. Te melyiket választanád? :)

(#84353) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Valaki be tudná linkelni a 43LJ515V használati útmutatóját (konkrétan a pdf-et)? Le akartam tölteni az LG honlapjáról, de 4 próbálkozásból 4-szer fagyasztotta le a böngészőt. Szeretném átnézni egy kicsit vásárlás előtt, de később is jól jöhet.

(#84354) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
LG-LCD-ben van olyan ami az oledet súrolja képminőségben vagy megközelíti? Milyen típusok azok most?Mert az Oled egy kissé drága. 65"-ban érdekelne. Most LG 47 LM660S van.

(#84355) Krystal_s válasza C. s. (#84353) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia feltöltöttem neked ide a pdf fájlt.
(nálam simán megnyitotta a weboldalról is)

(#84356) C. s. válasza Krystal_s (#84355) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Köszi szépen, de sajnos ezt írja ki: "Ez a hivatkozás lejárt, vagy sosem létezett!"
Ha a pdf linkjét beraknád, a letöltésvezérlővel biztosan le tudnám tölteni.
(Ideje volna kisöpörnöm a homokozót és újrarakni a Firefoxot, mert már megint hülye. Csak legyen rá időm...)

[ Szerkesztve ]

(#84357) Krystal_s válasza C. s. (#84356) üzenetére


Krystal_s
addikt

Fura, azt csak olyankor írja ki, ha valaki már letöltötte. :F
Valami miatt nem engedi kimásolni a hivatkozási linket...a kimásolt címen újra csak a sima weboldalt tölti be.
Feltettem most ide.

(#84358) C. s. válasza Krystal_s (#84357) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen, ezúttal sikerült! :) Lehet, hogy a másikat valaki lepotyázta.

(#84359) #94529552 válasza 1kisbreki (#84351) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nem sok csatornát kell módosítani, azt a tévén is lehet: Csatornaszám szerkesztés, csatorna sorrend módosítása
Ha sokat kellene mókolni, akkor inkább a PC-s megoldás a célszerű. Ezzel is át is lehet írni a számozást, vagy sorrendbe rakni a gépeden a Chansort nevű progival. Ahhoz videós segítség a Csatornalista másolása USB-re
A Téma összefoglaló és Téma tudnivalók>>A webOS kezelése (3.0) is sokat segíthet még, ha valamit nem tudsz+ a kereső is hasznos.

srobert79 Szerintem erre a felhasználásra mehet az UHD, de akkor már az újabb verzió, vagyis az UJ 635V. Itt a nagyobb verzióját vették[link] [link].

[ Szerkesztve ]

(#84360) belo.tomi válasza OldMike (#84334) üzenetére


belo.tomi
csendes tag

A prémium inicializálás pontosan mit takar?

(#84361) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ha ezt kombinálom ezzel, az úgy jó lesz vagy inkább keressek egy másik kábelt, amihez nem kell adapter? (Szegeden egyelőre nem találtam mást, ahová odaírták, hogy 2.0.)
Az Assmann miféle márka?

[ Szerkesztve ]

(#84362) OldMike válasza belo.tomi (#84360) üzenetére


OldMike
őstag

Ha a menüpont helyét kérdezed, akkor a Beállítások legutolsó menüpontja, egy nagy kérdőjel ikonnal, azon belül találod. A művelet mögött mi rejlik azt nem tudom, valószínűleg valamilyen szoftveres takarítása a Smart-ban lévő összetevőknek. A tévé beállításokra nincs hatással, arra a gyári visszaállítás való, ami viszont olyanná teszi a tévét, mintha most hoztad volna el a boltból.
Nem tudom hogy töltöttél-e le alkalmazásokat az LG alkalmazásboltjából? Ezek is terhelhetik a Smart részt.

42LM660S

(#84363) 1kisbreki


1kisbreki
csendes tag

Upc dtv-én csak a lezárás és kihagyás opció van,nincs csatorna szám szerkesztési lehetőség!LG 49uj701v

(#84364) fulton


fulton
addikt

Sziasztok.

Szeretném meg érdeklődni van e arra lehetőség hogy:
Van egy LG LB730V tv-m.
Az android telefonomra letoltottem egy Samsung Connect alkalmazast ami jelenleg azt tudja, hogy az otthoni wifi segitségevel, ha be van kapcsolva a tv es on a wifi, akkor küldhetek képet hangot es videot is rá. Hibátlanul meg is jeleniti. Hogy tudnám ezt kivitelezni ha nem otthon hanem idegen helyen vagyok, egy mobil internettel?
(Elvileg ez az alkalmazás kéri jelentkezzek be a tv-n a samsung fiokba, csak hogy ez lg. nem találok ilyesmi alkalmazast a tv store ban. Van valami ötletetek? Előre is köszönom

[ Szerkesztve ]

(#84365) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Adott egy 2 éves LG 42LB5500 TV.Alapvetően elégedettek vagyunk vele,viszont az elmúlt időszakban minden egyes bekapcsolásnál nulláról kell beállítania magát,mindent elfelejt.Megkérdezi hogy demo üzemmódot szeretnék-e használni,meg kell keresnie a csatornákat,stb és ez elég bosszantó,mert 15 percig használhatatlan a TV minden bekapcsolás után.Mitől lehet ez? Tapasztalt még valaki ilyet?

:R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#84366) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy LG LJ624 TV webOS 3.5-el. UPC lenne a szolgáltató és az istenért sem tudjuk beállítani a csatornák sorrendjét a nekünk megfelelőre. Mindenhol felbukkannak azok a kis ikonok, amelyekkel lehetne variálni a csatorna sorrendjét, de pont ott ahol kellene, a digitális adásnál nem. Ott csak kihagyni és lezárni lehet a csatornákat a sorrendet módosítani sehogy sem tudtuk. Hogyan lehetséges a DTV adások sorrendjét variálni? :R

(#84367) Lackooo84 válasza basaharc502 (#84366) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

KATT

The Truth is out there...

(#84368) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Feltelepítettem a PC-re a Plex Média Szervert a beállításban beállítottam 2 mappát, van rajta néhány film de az LG 55 UH 668V tévé instabil kapcsolatot ír, a Plex baloldali sávjában a filmek résznél folyamatosan pörög.
Kell még valamit beállítani? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84369) mike1334


mike1334
veterán

Üdv.
Hátha tudtok segíteni...adott egy LG tv és a Meloconi kijelzőtisztító folyadék...
Asszony próbálta megtakarítani vele, de véltlenül nem a kendőre fújta, hanem direktben a tvre...letörölte, de rettenetesen mázgás lett...azóta próbáltuk még többféle tisztítóval letakarítani, de nem megy...csupa csík meg folt az egész...valami ötlet a letakarítására?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84370) friccccc


friccccc
tag

Üdv
LG 42lf652v tvm van és lenne egy problémám, ami szerintem elég alap, így remélem sikerül megoldani. Van egy üres 60gb os pendriveom . tv-vel fel szeretnék venni rá , de nm sikerül sehogy sem..:S Tudnátok tanácsot adni mi lehet a gond? v esetleg valahol találok egy frankó leírást(részletesen, h mit h kéne?)
usb érvényesítésnél kiírja h a kiválasztott usb nem használható felvételre kérjük válasszon másik eszközt ...:S:S:S elég kezdő vagyok a témában, szóval lehet h csak valami buta hiba? :)

(#84371) Lacielvtárs válasza friccccc (#84370) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, én ugy tudom hogy a felvétel csak külső hdd esetén működik, pendrive-n nem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84372) friccccc válasza Lacielvtárs (#84371) üzenetére


friccccc
tag

Uh értem :( oks
Köszi

(#84373) Godimodi válasza Godimodi (#84365) üzenetére


Godimodi
tag

Ha esetleg még valaki így járna,a szoftverfrissítéssel USB-n keresztül megoldottam.2014-es TV és 03.50.01 volt rajta,most pedig 03.50.14 került rá.LG 42LB5500-ZA

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#84374) 1kisbreki válasza basaharc502 (#84366) üzenetére


1kisbreki
csendes tag

Nekem is ez a problémám,és nincs lehetőség a csatornákat adathordozóra másolni szerkesztés céljából pc-én!

(#84375) 1kisbreki válasza friccccc (#84370) üzenetére


1kisbreki
csendes tag

Nálam megy pendrive-ra a felvétel LG 49uj701v

(#84376) #94529552 válasza basaharc502 (#84366) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt írtam 1kisbreki-nek [link], szerintem ezeket nézd át.
1kisbreki A csatorna menüben alul nincs USB-re másolás?

Nálam megy pendrive-ra a felvétel LG 49uj701v
A régebbi tévéken, még ez nem megy, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#84377) norberto_th válasza mike1334 (#84369) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Kijelzőre nem fújunk semmit man! :Y :N

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84378) mike1334 válasza norberto_th (#84377) üzenetére


mike1334
veterán

Már túl vagyunk rajta, úgyhogy mindegy...utána mondtam én is...egy másik tisztítószerrel nagyjából sikerült lepucolni, de nem tökéletes most sem, mondjuk tvzés közben nem látszik, így engem nem zavar, csak asszonyt bosszantja, hogy kikapcsolva csíkos...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84379) 1kisbreki válasza #94529552 (#84376) üzenetére


1kisbreki
csendes tag

Szia! Nincs

(#84380) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát én nem óvatoskodok ezzel, ráfújom az ablaktisztítót, aztán mikroszálas kendővel, majd száradás előtt papírtörlővel át, oszt kész. Semmi bajuk.

(#84381) mike1334 válasza Cyrin (#84380) üzenetére


mike1334
veterán

Elvileg az se egészséges, leszedhet réteget a kijelzőről...
A papírtörlő meg karcol...míg szemüveges voltam rájöttem elég hamar, hogy pzsvel nem törölgetjük..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84382) Cyrin válasza mike1334 (#84381) üzenetére


Cyrin
addikt

Igen tudom, de nem volt ilyen gondom, az Elitebook-ot pedig be szoktam teríteni mindenestül...
46-os régi sony LCD is rendben van, meg a 26-os dell monitor is. Egyedül még az új LG tv-nek nem estem neki, olvasva itt a csíkozódós történeteket 😀

[ Szerkesztve ]

(#84383) mike1334 válasza Cyrin (#84382) üzenetére


mike1334
veterán

Közben rákerestem a fórumon és más is így járt...ugyanaz a tisztítófolyadék Melconi c200...ugyanúgy csíkos lett tőle neki is, pedig ő kendőre fújta. A vicc, hogy ajándékba adták a tvhez...most ha visszamennék, hogy mi újság a garanciával ilyenkor (nem sikerült teljesen letisztítani, csak kopott, de még csíkos), akkor mit mondanának? Ők adták hozzá ingyen (gondolom a kutya se vette mert sz*r...). Ja akár az összefoglalóba is beteheti vki, hogy más ne járjon így...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84384) Lacielvtárs válasza 1kisbreki (#84375) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az új tévék ha jól tudom már tudják, csak a régebbi modellek mem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84385) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A mostani LED tv-k mennyire hajlamosak a pixelhibára? Nekem előző 2010-es samsung lcd tv-m -amit most lg led 4k-ra cserélek-nagyon hamar pixelhibás lett, kétszer kellett gariidőn belül panelt cserélni..mindig szívtam vele. :( Most is ott éktelenkedett egy pixlhiba 2éve a közepén.

A webOS 4.0-ról lehet már tudni valamit? Gondolom az idei tv-k nem kapják meg.

Ez az Active HDR miben különbözik a sima HDR-től?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84386) turoczi.pete


turoczi.pete
csendes tag

Üdv.
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a különbség az 55-SJ810V és az 55-SJ850V között?
Köszönöm.

(#84387) Imy


Imy
veterán

Milyen LG TV-t ajánlatok?

Ami fontos lenne:
40-43"
UHD
Max 150-155e

(#84388) #94529552 válasza turoczi.pete (#84386) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nativ 10 bit panel, nagyobb fényerő, kontraszt, színtér, jobb audio rendszer stb.[link]

norberto_th Itt ennyi találat van a keresővel, -ez nem valami sok. S betűs márkáknál több. Webos 4.0, hol van az még, vagy lesz egyáltalán? a 3.0-tól már teljesen korrektül működik, az UHD tévéken még a sebessége is jó. Active HDR-re a gugli ezt dobta például[link].

(#84389) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok! Biztos sokszor kérdezték ezt már, érdemes bekapcsolni bluray filmeknél a Trumotiont? Játékoknál nem igazán tetszett a dolog, mert egyszer tök sima minden, másik pillanatban meg mintha beakadna.

Most lett egy LG 4K tv-m és eddig még nem volt ilyen márkájú, ezért elég újonc vagyok a témában, bocsi. :)

(#84390) norberto_th válasza #94529552 (#84388) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Köszi a helpet! :R

Még biztos lesz kérdésem, mert újonc vagyok én is, holnap jön a tv.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84391) Godmax


Godmax
tag

Sziasztok!
Live playback-el kapcsolatos kérdésem volna. A TV-m egy LG 49uj6307.
Azt olvastam itt, hogy a funkcióhoz HDD kell, de amikor csatoltam egy mezei pendrivot a TV tesztelte formázás előtt, így felvetődött bennem a kérdés, hogy ilyenkor mit csinál? Sebességet mér? Mert ha igen, akkor lehet, hogy egy gyors pendrive-al menne a live playback? Van ilyen tapasztalat?

Ami itthon van hasonló pendrive az egy régi Kingstone Hyperx 8GB, az 20 MB/s-al ír, ezzel nem megy. Egy átlagos HDD 40-50 MB/s-al ír, egy noti HDD kb 30-40-el . Ilyen pendrive már kapható elérhető áron (külső HDD árának harmadáért).
Pl. EZ.

Sokkal "frappánsabb" volna ha nem foglalná a helyet a külső vinyó a TV-nél, ezért jó lenne, ha esetleg még nem is próbáltátok, letesztelnétek nekem :)!
Előre is köszönöm!

(#84392) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Tudom nem tartozik szorosan a topichoz a dolog, de megtudnátok mondani, hogy nagyjából mennyiért lehet eladni egy 42LM660S-t? Patika állapotban van, tökéletesen műküdik. Köszi előre is a választ.

(#84393) dell


dell
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék egy 50lb650-es tv-vel kapcsolatban. Olyan problémám van mostanság, hogy filmet nézek külső hdd-ről, akkor nagyokat patton a hang. Tv és jbl soundbar hdmi-vel van összekötve, youtube , tv alapban szépen szól, viszont az USB-n nagyot kattan a hang. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Kezd megadni magát az usb?
Köszi.Tomi

(#84394) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok srácok!

Szeretnék az új Xbox One X mellé ami natív 4k-t tud majd ugyebár, venni egy viszonylag jó ár érték arányú tv-t. 150ezerig mit gondoltok melyik 4k-s LG lenne a jó? Van valami amire különösen kell figyelni? Azt tudom,hogy HDR 10-et tudnia kell stb. Eddig ezt a kettőt néztem ki:

LG 43UJ635V
LG 43UH661V (Ez ha jól láttam,egy évvel idősebb modell)

Várom a válaszaitok, köszönöm! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#84395) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Én most vettem egy UJ670V-t ami tudja a HDR10-et, a HLG-t és az Active HDR-t is. Most 230helyett 158 volt a 43-as méretben. A 635V sem rossz, én a helyedben mindenképp idei modellt vennék. Írom ezt úgy hogy holnap jön meg a tv, még nincs tapasztalatom.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84396) dani0113 válasza norberto_th (#84395) üzenetére


dani0113
senior tag

Az a baj igazából hogy gőzöm sincs ezeknél ilyen 20-30ezres különbségen belül milyen különbségek vannak.

iPhone 13 Pro 128GB

(#84397) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A régi és az új között az hogy tavalsi/idei modellek, van 1-2 új technológia benne amiben a régiben nincs, kb ennyi.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84398) Lacielvtárs válasza CoRt3z (#84392) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én eddig ket tévém (42lb650v, 49lb650v) adtam el, használtan, és mind kettő fele annyiért ment el, mint amennyiért anno újonnan vettem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84399) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

Belenéztem a topic összefoglalójába, de nem találtam rá választ. Elnevezésben milyen különbséget jelöl a SJ az UJ vel szemben?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#84400) dani0113 válasza norberto_th (#84397) üzenetére


dani0113
senior tag

PMi mit takar? 670nél 1900 635nél 1600.

iPhone 13 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.