Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) Bowser válasza huncutka1029 (#84200) üzenetére


Bowser
aktív tag

Rendben kipróbálom ahogy hazaértem :R Köszi!

Ha netalántán elindulna, futna olyan jól mint egy asztali pc-n? (Vajon?)

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#84202) huncutka1029 válasza Bowser (#84201) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem
Ez a tv kb olyan mint egy 4-5 évvel ezelőtti alsó közép kategóriás telefon.
Lassú lesz, és a felugró ablakok be fogják lassítani..

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84203) TA68 válasza Bowser (#84201) üzenetére


TA68
senior tag

Lehet, hogy a gyenge 2 magos proci miatt nem is engedi az asztali nézetet. Ez csak tipp, de majd meglátod.
Még ha engedni is fogja, abban sem lesz köszönet.

(#84204) Bowser válasza TA68 (#84203) üzenetére


Bowser
aktív tag

Köszi :R

Mindenkinek köszönöm a gyors választ. :R

Akkor nem is próbálkoznánk tovább. Semmilyen módszer nem hozott eredményt.
El kell engedni ezt a "TV-n facebook játék" dolgot :D

[ Szerkesztve ]

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#84205) Srob válasza LSL1337 (#84198) üzenetére


Srob
tag

Épp ezért vettem SJ850v-t,szerencsére 810v áron egy hónapja.Hamarosan meglesz az 1080 Ti,majd akkor bővebben.

"curiosity killed the cat"

(#84206) xy2003 válasza TA68 (#84172) üzenetére


xy2003
tag

Feltettem penről,létezik,hogy rosszabb minőségű,nem olyan éles a kép mint előtte,ahogy nézem minden beállítás maradt ott ahol volt?

(#84207) TA68 válasza xy2003 (#84206) üzenetére


TA68
senior tag

Nálam biztos nem lett homályosabb. :N Frissítés után érdemes egy 15-20 perces áramtalanítást csinálni. De ha ezek után is úgy érzed, hogy valami nem stimmel, akkor csinálj egy gyári visszaállítást.

(#84208) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
A napokban vásáároltam egy 43UH661V készüléket. Nagyon tetszik a TV, a képe gyönyörű (nem gondoltam volna, hogy ennyire), a web os is nagyon tetszik. A képbeállításnál az "eredeti"-t használtam. Olvastam peet05 hozzászólásait és beállítottam az általa javasolt képbeállítást. Így valóban a filmek nem "brazil szappanoperába illő" képet produkáltak, hanem olyan "filmes" képet. Viszont a TV adásoknál ez nekem sötét (a feleségemnek már a filmhez is sötét). Pórbálok keresni egy köztes utat, hogy legalább a TV adásoknál világosabbat használják. Szóval szívesen megtartanám peet05 beállításait, de világosítanék rajta. Mely beállításokon kellene változtatnom, hogy tényleg világosodjon? Lehet hülye kérdés, de valahogy nem sikerül megtalálnom...

(#84209) TA68 válasza nOvOp (#84208) üzenetére


TA68
senior tag

Képbeállításnál az eredeti-t is használhatod, csak kapcsold ki TruMotion-t, az okozza A szappanopera hatást.

(#84210) nOvOp válasza TA68 (#84209) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, kipróbálom. És a másik beállításnál nem lehet világosítani?

(#84211) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok

Ma megérkezett a MR650a.
Egyelőre nem járt át a "azt lesett az állam" érzés.
Jó pofa, hogy hadonászva tudom a kis piros mutatót kergetni a képernyőn, de az univerzális távirányító funkció része csalódás. :(
Eddig egy Logitech univerzális táv volt használatban, de arra nem tudtam felprogramozni az LG Tv-t.
A logitechez képest elég gyengus ez a része.

Holnap újra játszom vele, hátha.
Azért köszönöm a tanácsaitokat, a döntés az enyém volt, hogy megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#84212) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy pendriveról filmet lejátszani csak a smart tv-k tudnak?
Köszönöm. :R

(#84213) hori


hori
újonc

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy normális-e, hogy a tv alsó sávjában ilyen kis fehér négyzetek jelennek meg néha. A tv Lg49uj701v típusú.

[ Szerkesztve ]

(#84214) w333 válasza hori (#84213) üzenetére


w333
félisten

Nem ... ott valami hiba van, garanciád gondolom van :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84215) #94529552 válasza nOvOp (#84210) üzenetére


#94529552
törölt tag

De lehet, olyan világosra veszed, amilyenre akarod. Ha csinálsz egy másik, például ISF szakértő>világos helyiséghez valót is, mint a másik, csak a háttérfény, vagy kontraszt vagy fényerő közül állítod át, ami neked tetszik. Vagy próbáld ki vond tippjeit, vagy még ezt is, csak az alsó kis képeket ne.

fireproof Nemcsak a smart tudja[link].

(#84216) nOvOp válasza #94529552 (#84215) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, Azt hiszem sikerült beállítanom az igényeimnek :)
Ehhez a TV-hez van valahol használati utasítás? pl. a hátulján lévő csatlakozoknál, melyikbe mit érdemes csatlakoztatni, vagy a távirányító gombjai mikor melyik mit csinál?

(#84217) Antonio válasza fireproof (#84212) üzenetére


Antonio
senior tag

Nem tudom a Marketing gépezet szerint mi számít okos tévének ... :) a mi majdnem 10 éves Samsung tv nk is simán lejátssza a legtöbb filmet. Nézd meg a tv-d használatiában vagy a speckóban, hogy milyen videó formátumokat támogat.

Vagy dugd rá a pendriveot és kiderül :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#84218) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Barátoméknál van egy LG 47LA691S-ZA okostévé, néhány éves modell.
Van rajta SmartShare meg miegymás.

És most vettek egy okostelefont, Samsung csoda új modell, nyilván ismeri azt, hogy cast to tv, és találok is egy ikont a menüjében, hogy egy nyíl ami egy tévére mutat, rákattintok, keres-keres, nem talál semmit.
Ugyanazon a switchen (és persze LAN-on) lóg mindkettő.
:F

Van valami trükkje az ilyen LG tévéknek?
Próbáltam a tévé menüjében is, ott be van kapcsolva minden, meg emlegeti is a WiFi Direct és Cast szavakat, mint a beállítások, mind a SmartShare menüpontokban.

Szóval nem értem.
Tudnátok segíteni?
:R

(#84219) Szpilu__25 válasza Neoka (#84211) üzenetére


Szpilu__25
tag

Nekem Harmony 650 van az egy csoda nekem azonnal ment az LG Tv(49uj6517)

(#84220) OldMike válasza mckay (#84218) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Nekem az egy évvel korábbi LM sorozatú tévém van, és azon sem jön össze a képernyő tükrözés. Több különböző Androidos telefonnal próbáltuk, látják egymást az eszközök, de a kapcsolódás nem jön létre. Csak gyanúm van - nem vagyok hozzáértő - hogy ezekben a tévékben még a Netcast rendszer van (csak az LB sorozattal jött a WebOS), és valamilyen kompatibilitási hiba van.

Más ok miatt, de a YouTube alkalmazás sem működik ezen a rendszeren, illetve az LG szerint a tévék hardvere nem alkalmas a HTML5 alapú YT alkalmazás futtatására.

Sajnos ez a tervezett vagy nem tervezett avulás következménye, együtt kell élni vele, amíg rá nem kényszerülünk valami miatt az új eszköz vásárlására. Mondjuk nekem a tükrözés nem igazán hiányzik, a YT pedig a böngésző alól működik.

42LM660S

(#84221) kem001 válasza #94529552 (#84191) üzenetére


kem001
tag

Igazad volt, tényleg a UPC volt a ludas. Visszaállíttattam IPV 4-re, és máris működik rendesen minden alkalmazás. Köszönöm szépen a segítségedet!

(#84222) nagim


nagim
tag

Sziasztok!

55UH650 és 55UH668V között van érdemleges tudásbeli különbség?
Az idei modellek közül melyik felelne meg ezeknek?

Előre is köszönöm!

(#84223) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok! Volna egy kérdésem :D

[link]

vagy

[link]

szerintetek?

(#84224) #94529552 válasza Zsöti90 (#84223) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az elektro-gagyi-shop-ot felejtsd el, és megvan a megoldás: 661V. Nincs is nekik, csak: érdeklődjön, érdeklődjön, hátha kapnak egy használt, refurb darabot külföldről. :N

nagim Csak annyi, hogy Magic Remote jár a 668V-hez, és a Harman Kardon hangzás, ha az jelent valamit egyáltalán egy tévénél. A Téma összefoglaló végén van egy LG TV 2016 és 2017 Line up is. De úgy látom, hogy az MM-ben elfogytak. Ezek még elérhetők hasonló tudással. Az idei megfelelői: 55UJ6517 és UJ670V, utóbbit most a mediamarkt 309k-ért :W adja, és pár hete még 228k-ért lehetett náluk rendelni. Még ha 20%-ot akciózna a hétvégén, így is sok. Az MR miatt jobb volt a 668V, de azt lehet venni a másik 2-höz is utólag.

(#84225) nagim válasza #94529552 (#84224) üzenetére


nagim
tag

Nagyon köszönöm ismét! :R
Valószínűleg ezek közül valamelyikre esik majd a választás, amelyiket jobb áron kapni.

(#84226) Neoka válasza Szpilu__25 (#84219) üzenetére


Neoka
aktív tag

Nekem 350-es van, a ki-be kapcsolást nem szereti.
Ezek szerint akkor van remény a logitec-kel. Én is imádom, mert nagyon jó kis táv. Igaz most vannak vele gondjaim.

Max a MR-t eladom.

(#84227) tim3xo


tim3xo
csendes tag

55UJ670v első tapasztalatok:

Eredetileg a belépő modell 55UJ6307 volt tervbe a telekomtól az itt elhangzott sok jó tapasztalat miatt, de nem küldtek le kettőt egyszerre, így csak az anyóséknak lett. Még vártuk az övékét, engem elcsábított a MediaMarkt akciója, amivel 229.500-ért hozzájutottam az 55UJ670v-hez 3 hónap gamefly előfizuval, plusz egy karral. Igaz 3 hetet vártam rá, de azt gondolom megérte.
Mivel van összehasonlítási alapom, így azt mondom a 30ezer felárat megérte. Szerintem szebb a keret szine, a középső talp is felhasználóbarátabb, de a leglényegesebb különbség a panel. Míg a 6307 direkt ledes, az enyém edge ledes, nem tudom ennek köszönhető e, de az SD adások szebbek a 670-nél kb azonos távolságról nézve. A hd adások a másikon is gyönyörűek. A menü nem rossz, de néha beakad azért. 1 terrás winyot gond nelkul felismerte, a hd filmeket is szépen viszi.

Nem tudom mennyire normális, de a keret a sarkoknál eláll a paneltől. Hogy ennek köszönhető, vagy egyszerűen csak ilyen az ips nem tudom, de a sarkaknál azért van bevilágitas rendesen. A kép beállításokat az itt olvasottak alapján állítottam be, sötétben 40es háttérfény, világosban 55os. Kontraszt 90, fényerő és színmélység 50-50, élességek 10-10, árnyalat 0, gamma 2.2, minden javító kímélő szarság kikapcsolva, egyedül a valósághű mozi be. (update: fekete szint alacsony, local dimming szint alacsony)

Nappal nézve a TV-t nagyon szép minden, semmi feltünőt nem tapasztaltam, este viszont bizonyos fekete szineknél zavaró a bevilágítás. A bevilágítások a 6307 esetében is hasonló mértékben érzékelhetőek.
Mivel azt olvastam, hogy ez másnál is megvan az ips esetében, megpróbálok vele egyutt élni, mert egyébként szuper a készülék.

150-180 közötti áron szerintem, a belépő modell 55UJ6307 is lazán megéri, pláne ha hd tartalom nézésére használja az ember, de azt mondom, ha hosszabb távra tervezel, inkább közép kategoriát válassz, mert valamivel minőségibb a készülék.

A 670v-hez még pont nem adnak MR-t, de csak berendeltem én is, most az alza-nal 8300ért adjak. A médiába próbalgattam és sokkal felhasználóbarátabb azzal nyomkodni, hadonászni, mint szenvedni a menüben a sajatjával.

Szumma szummárum, 230e körül megéri az 55UJ670v szerintem, de 300at azért nem adnék érte.

Remélem segítettem,
Üdv, tim3xo.

(#84228) Gömbike válasza tim3xo (#84227) üzenetére


Gömbike
senior tag

Erre mondták nekem az LG-nél, (nagyon szokszor telefonáltam és mindig mással beszéltem, a végén a tel.számom alapján már a nevemen szólítottak :Y ), hogy ez teljesen normális dolog Lakatos Gézáéknál (LG) a led tv-k esetében. Fogadjam el, hogy ez a technológia ilyen, így működik.

Kihívtam a lakásra két tv szerelőt is, akik szerint ez a bevilágítás többek között a hanyag összeszerelés műve, s nem normális állapot egy új tv-nél, de az LG elhajtott azzal, hogy ha a képteszten nem látszik a bevilágítás, akkor kiküldik ugyan a garanciális szervizes emberkét, de akkor azt ki kell fizetnem.

Most ott tartok, hogy egy profi fényképészt megkérek, hogy egy profi géppel vegye fel, illetve fényképezze le a bevilágítást, ( átlag felhasználói cuccal felesleges próbálkozni, úgy sem sikerül ), s indulok a fogyasztóvédelem irányába.

Igenis, engem zavar a sarkokban a bevilágítás, ha tudom, akkor inkább "gyúrok még rá" és egy oled bármit veszek, nem egy "egyszerű, belépő" tv-t.

De egyátalán, a belépő modelt vásárlókat is meg kell szívatniuk??? Elhajtani azzal, hogy ez ilyen alapesetben is??? Akárhogyis nézem, ez egy 139 cm-es UHD tv!!!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84229) OPiiPO válasza Gömbike (#84228) üzenetére


OPiiPO
addikt

55" UHD 187eFt-ért - ez a technológiai szint amit kapni lehet. Ha tényleg tökéletes feketét akarok, akkor OLED-et veszek 400eft-ért, én ezt tudomásul vettem.

"ez egy 139 cm-es UHD tv" - szerintem a felbontásnak ehhez vajmi kevés köze van.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84230) Milka 78 válasza tim3xo (#84227) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem 49uh661v-m van és lakásrendezéskor sikerült megfeszítenem a tv-t aminek következtében lett egy szép nagy bevilágítás,jobb alul ami még levett fényerőnél is.A hátlapon (tehát a bevilágítás alatti területen),meglazítottam a csavart és az előlapon a káva alá nagyon óvatosan megfeszegettem,így teljesen eltűnt a hiba.
Mondjuk a bevilágítás általában a káva benyomódásától szokott létrejönni ami pont fordítottja a tiédnek,de egy próbát megér.
Mellesleg 40-es fényerőnél a van "bevilágítás rendesen" nem normális :N .Nekem bal felül volt egy halovány,világos,pirosas folt ami saccra ips glow-ra hasonlít,de azt el is tüntettem egy jó beállítással (irgalmatlanul vájt szemű vagyok,ha bevilágítást látok nem tudok a filmre koncentrálni,csak a hibát bámul és felrobbanok :D ).
Nálad másról lehet szó aminek ugye nyoma is van a káván,mert ezek a tévék,nyekelnek,nyakalanak és a legkisebb nyomorgatásra,feszegetésre így reagálnak.
Az IPS tv hibáit még egyféleképpen lehet csökkenteni,ha a hátlapjára rádobsz egy ledsort.Nekem is (és még sokunknak)van 3 méternyi,rgb és baromi sok hibát elvisz,másrészt igen hangulatosan is tud mutatni.
Itt a fórumon is van pár példa rá.

(#84231) BBali3 válasza #94529552 (#83240) üzenetére


BBali3
csendes tag

Nálam pont ez a kérdés merülne fel. Elmentünk megnézni a minap az MM-be a LG 49SJ810V-t, és ugyan szebbnek tűnt a képe valamennyire, mint az UJ7507-nak, de nem volt akkora különbség ami úgy gondolnám,hogy megéri, pláne úgy,hogy gyakorlatilag szinte egyáltalán nincs még olyan tartalom ami kihasználná a nagyobbik tudású tévét.
A hangrendszer miatt még húztam volna az Sj810 felé, de egyáltalán nem éreztem ott meghallgatva, hogy azért megérné több pénzt kiadni, sőt a Harman Kardonos szinte dobozabb hangúnak tűnt (bár lehet szarul volt bekalibrálva).
Viszont nézegetve a többi opciót, felmerült bennem, hogy vajon akkor már a 49UJ701V mivel tud kevesebbet az UJ7507-nél? Egyedül a Dolby Vision a különbség ahogy látom, vagy itt van valami különbség a panelban színekben/fényerőben/megvilágítási hibákban?
Ahogy jobban beleásom magam a témába, azt gondolom, hogy mind szép és jó ez a sok plusz funkció, de ha nincs tartalom,totál fölösleges azért kiadni plusz pénzt, hogy aztán soha ne használjuk ki. AKkor már inkább egy olcsóbb tv ami attól még szép képet ad és mondjuk hozzá egy hangrendszer.

(#84232) #94529552 válasza Gömbike (#84228) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ő azt írta, hogy megérte, neked lehet komolyabb gondod is van, mi innen ezt nem tudhatjuk. Ha olyan a jelenség, hogy zavar tévézés vagy filmezés közben, akkor én a helyedben bejelenteném az online felületen,(nem pedig az adminisztrációval beszélgetnék) aztán majd a szerelő mond valamit. 2-3 éve járok ide, de még nem emlékszem, hogy fizetett volna valaki a garis tévéje után a szerviznek. Hogy akarnál fogyvédezni 1-2 telefonos csacsogás alapján? Kisebb-nagyobb, a technológiából adódó hibái mindegyiknek vannak(olcsónak-drágának, a-tól z-ig, 400k-ért és 800k-ért is lesz benne), az enyémen is, de ezt OPiiPO-hoz hasonlóan szemlélem, és nem azt lesegetem, hanem a tartalmakat. Akinek ezektől komolyabb, az pedig járjon utána.

(#84233) Gömbike válasza #94529552 (#84232) üzenetére


Gömbike
senior tag

Van gy közel 8 éves FHD samu tv-m, hibátlan.

Most szeptemberben van két éve, hogy vettem a konyhába egy 32'LH632V - tv-t, ami HIBÁTLAN. Gyönyörű képet ad, a smart része nyilván lassabb, mint a mostani szóban forgó tv-nek. De tökéletes, tényleg igazi élményt adó képe van.

Köszönöm a tanácsot, a garanciát megpróbálom akkor így, ezen az útvonalon lefuttatni.

Tudom, késő bánat, de azért bíztam a led-ben, mert egy gyönyörű képet adó ledes LG szolgál már nálunk két éve.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84234) tim3xo válasza Gömbike (#84233) üzenetére


tim3xo
csendes tag

Mi is egy 8-10 eves 32"-os samsungot csereltünk le. Kicsit furak a szinek ahoz képest, de azért ez sokkal jobb, hdben meg ég és föld.

A bevilágítás csak az én szemem világát zavarja, az is csak bizonyos sötét fekete részeknél, nálunk is bal felül. Ez is fekve jön elő leginkább full sötétben. Megpróbálom még megdönteni majd, hogy ugy javul e a helyzet.

Az mennyire normális szerintetek, hogy a tv mind a 4 sarkanal kb 10-10 cm hosszan a panel eláll a kerettől olyan 2milit. Így olyan mintha ívelne a kép. Lehet, hogy túl vannak húzva a sarkak, lazítani kéne a csavaron?

Másnál nem fordul elő akinek edge ledes a panel? (55UJ670v)

(#84235) mrx1212 válasza Gömbike (#84228) üzenetére


mrx1212
tag

Hát én is ilyen televízió vásárlásán LG 55UJ6307 is gondolkoztam de olvasva a dolgokat már kicsit félek! A bevilágítás pedig engem is zavarna!

(#84236) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek 43uj750 készüléke? Mik a tapasztalatok vele, megéri megvenni?

(#84237) #94529552 válasza Gömbike (#84233) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azokat a kis méretű tévéket ne is hasonlítsuk ezekhez szerintem. Mert minél nagyobb, annál jobban kijöhetnek a problémák. A tavalyi 55" és nagyobb méretű Samsung prémiumokra(KS széria) nagyon sok panasz volt, nemcsak a belépőmodellekre, de a túlárazott 55" Sonyból is sokat vittek vissza. Egyébként már olvastam itt olyat is, hogy bemondásra kijelzőt cseréltek. ;] Esetleg majd linkelj be egy fotót, de ha lehet ugyanolyan legyen mint a valóságban, mert még a monitor is mindenkinél mást mutathat.
A ff filmeknél van a jelenség? Nagyítsd ki ha lehet, vagy másik képarányt, azoknak mindegy. Megcsináltad ezeket is?
tim3xo Lazíthatsz egy picit, de én tovább már nem nagyon piszkálnám.

(#84238) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy a Gamefly alkalmazás sárga árnyalatban jelenik meg a TV-n?
Az applikáció az első indítás óta ilyen.
Természetesen a TV ki/bekapcsolását, kis időre áramtalanítását, app törlését majd újratelepítését megpróbáltam, de sajnos nem segített. TV-n a legújabb firmware van.
Ezen felül a készülékkel semmi probléma, minden bemenetről és alkalmazásban tökéletes a képe, színhűsége.
(Sőt a Gamefly is hajlandó minden 10-15ik alkalommal normálisan elindulni.)

A TV egy LG 55UJ670V.

Sárgás árnyalatban:

Valós színekkel:

(#84239) amadeus11


amadeus11
senior tag

Műhold jelszintjét hol tudom megnézni Webos 3-on? Nem lelem a menüben.

There is a star

(#84240) TA68 válasza JJJ (#84238) üzenetére


TA68
senior tag

Gamefly-ra kapcsolva nézd át képbeállításokat.

(#84241) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok! Egy tökéletes állapotú LG 32LA620S tv-t mennyiért lehetne eladni? 4db szemüveg stb megvan hozzá! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#84242) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok
A felől érdeklődnék hogy ez a LG 32LJ500V TV milyen videó formátumokat tud lejátszani USB-ről? Pendriveról való filmnézéshez használnák csak nem akarnék mellényúlni. Köszönöm. :R

(#84243) Gömbike válasza #94529552 (#84237) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, megcsináltam a beállításokat. Jó, jó, de szerintem még ráfér egy kis csiszolgatás részemről, ezért nem is írtam vissza. Nagyon rossz munkabeosztásban dolgozom( 24-48), így kicsit kevés időm van mindig mindenre.

A húgom élete párja profi fotós, ezért is gondoltam a fényképek elkészítésére, de az időpontot nagyon nehéz összeegyeztetni. Természetesen felteszem ide, ha elkészülnek. Kíváncsian várom majd a véleményeteket.
Mert az is lehet, hogy csak nekem nagy az igényem és ez tényleg a "technika velejárója".

A képarány állítás eszembe sem jutott, köszönöm a tippet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84244) BBali3 válasza BBali3 (#84231) üzenetére


BBali3
csendes tag

Ma bementünk egy júronix-be hogy további tapasztalatokat gyűjtsünk. Meglepetten tapasztaltam, hogy amikor az LG tv (49UJ701V) mellett volt egy Samsung (UE49MU6402), a Samsung képe sokkal szebbnek és világosabbnak tűnt. Mintha nem is egy kategória lenne. Létezik,hogy ekkora különbség van a kettő között, vagy csak valami nagyon el volt cseszve az LG beállításaiban?

(#84245) Kiskutya válasza BBali3 (#84244) üzenetére


Kiskutya
veterán

Alapból be van kapcsolva az lg-n az energiatakarékos üzemmód és sokkal sötétebbnek tűnik a képe mint a többi tv-nek, én is így jártam de ahogy azt kikapcsolod teljesen más lesz a kép!

hmm...

(#84246) SVLaller válasza Milka 78 (#84230) üzenetére


SVLaller
senior tag

Nekem erre azt mondták az LG-nél amikor sávos volt a kép, hogy a filmre kell figyelni nem arra hogy nem tökéletes a kép :DDD Megcsináltam a ledes hátteret, úgyis volt egy felesleges MI-Light vezérlőm, szerintem tök jó lett. 3,5m LED szalag fért fel a tévére körben, 5050-es RGB ledekkel.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#84247) #94529552 válasza amadeus11 (#84239) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csatorna hangolás menüben, de a jobb oldali Téma tudnivalókban vannak a webos3 kezelése videókban kb minden fontos dolog ott van.
BBali3 Szerintem nem létezik ilyen, csak ha szándékosan csinálják. Oda csak akkor érdemes menni, ha be tudod a tévék képét hasonlóra állítani, mert egyébként csak félrevisz a nézelődés, meg a "szakértők". Két hete én a médiában voltam, ahol is egy LG és Samsung UHD között egy drágább Sony már messziről virított, mert nyilván azt akarták leginkább eladni.

(#84248) JJJ válasza TA68 (#84240) üzenetére


JJJ
csendes tag

Próbáltam, de egyik beállításnak sincs hatása az elszíneződésre.
Túl vagyok a képi beállítások visszaállításán és a teljes TV gyári állapot visszaállításán is, amik szintén nem segítettek.

(#84249) BBali3 válasza #94529552 (#84247) üzenetére


BBali3
csendes tag

igen, pont erre gondoltam én is utólag Pumma :(( Tehát konkrétan nem is láttam LG-s promotőrt, hanem Samsung és Philipsest láttam egyedül talán, és ilyenkor simán elképzelem,hogy lerontják szarabbra a másikat,hogy könnyebben el tudják adni a saját márkás terméküket... :W Na meg persze nekem a Samsungos srác mutatta a TV-ket, bár a mellette lévő Sony is lényegesen jobbnak tűnt.
Viszont a fényerő mellett a részletgazdagság is gyengébb volt, az is lehet,hogy simán egy beállítással annyival szarabb lenne? Maga a képanyag ugyanaz volt amúgy.

Amúgy szerintem valamelyik nap vissza is megyek és vagy én magam vagy LG-s promós emberrel beállíttatom a szerinte legjobb beállításra, aztán akkor objektívabb lesz az összehasonlítás.

(#84250) tim3xo válasza JJJ (#84238) üzenetére


tim3xo
csendes tag

nalunk is ilyen sárgás az 55UJ6307-en, de mivel csak tvznek rajta, nem is csinaltam semmit nekik.

Az 55UJ670v-den a TV 4 sarkánál a vízszintes oldalakon neked is elall a panel a kávától?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.