Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) Petike12345


Petike12345
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)

S8+

(#83702) OPiiPO válasza vitemerius (#83700) üzenetére


OPiiPO
addikt

az előző pendrive-m kb. 6 évig volt folyamatosan bedugva, csak akkor húztam ki amikor másoltam rá, nekem ez az élettartam elegendő :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83703) vitemerius válasza OPiiPO (#83702) üzenetére


vitemerius
tag

De a tied is melegedett a tévében?

Ja, az miért van, hogy felvenni tudok a pendrive-ra, de megállítást, timeshiftet nem enged. 16 gb, ntfs.

(#83704) OPiiPO válasza vitemerius (#83703) üzenetére


OPiiPO
addikt

persze, melegedett az is

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83705) vitemerius válasza OPiiPO (#83704) üzenetére


vitemerius
tag

Ok, kösz az infót! Azért vagyok amúgy ennyire érdeklődő, mert a húgom laptopjában néhány éve megolvadt egy pendrive, ami a portot is olvasztotta. Nem akarnám ugyanezt a tévével is. :)

(#83706) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Elvesztem az információkban. Egy 32LA620S tv-hez szeretnék fejhallgatót csatlakoztatni. Hogyan tehetem ezt a legegyszerűbben?

Minden ötletet köszönök.

Üdv:

Z

(#83707) OPiiPO válasza vitemerius (#83705) üzenetére


OPiiPO
addikt

arra szoktam ügyelni hogy minőségibb kategóriából választok pendrive-t

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83708) vitemerius válasza vitemerius (#83703) üzenetére


vitemerius
tag

Két pendrive-val is próbáltam, mindkét usb-portban, s mindkettőnél azt írja, hogy nem alkalmas live playback funkcióra, felvenni viszont lehet.

(#83709) TA68 válasza sazo (#83706) üzenetére


TA68
senior tag

Mivel a tévéden van 3,5 jack csatlakozó aljzat, azzal tudod leg egyszerűbben csatlakoztatni a fejhallgatót.

(#83710) vitemerius válasza OPiiPO (#83707) üzenetére


vitemerius
tag

Kingston, nekem azzal még nem volt bajom, satos beltérikben is jól működtek.

(#83711) TigerCat válasza Petike12345 (#83693) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én ilyet használok minden készülékhez:

Nem karcol és nem hagy porszemcséket.

Ha valami észlény összetapogatja a kijelzőt, akkor a Viledának van kimondottan erre a célra készített mikroszálas kendője, az vizesen tökéletes. De előtte a port akkor is leszedem, hogy ne karcoljam bele a kijelzőbe a szemcséket.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83712) Petike12345 válasza TigerCat (#83711) üzenetére


Petike12345
csendes tag

Köszönöm szépen a választ neked is :) Asszem a porcicáknak ezek után esélyük se lesz :D

S8+

(#83713) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Szerintem valaki nyithatna egy "hogyan takarítsuk eszközeinket" topikot .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83714) huncutka1029 válasza vitemerius (#83710) üzenetére


huncutka1029
addikt

EZER ÉVE KÖZTUDOTT tény, hogy csak HDD esetén támogatja a live playbacket. Sokáig a felvétel is csak így működött, nemrég óta lehet hackkelés nélkül minimum 16 GB USB kulcsra felvenni.
Hozzáteszem semmi értelme. Alig fér rá 2-3 óra tartalom HD adásból.
Szerezz be (akár) használtan egy 250 Gb-s 2,5' es noti vinyót, kb egy 64GB pendrive áráért már kapsz, és nem lesz vele ilyen gondod, még zenét, filmet képeket is tehetsz rá a felvétel, és a live playback mellé.
Nem hiszem el, hogy aki meg tud venni egy x100 ezres tévét, az nem képes venni egy 20ezres HDD-t mellé.
:U :N

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83715) TA68 válasza Petike12345 (#83712) üzenetére


TA68
senior tag

Az még hagyján, ha porcica karcol a kijelzőbe, de ha igazi..... :DDD

(#83716) vitemerius válasza huncutka1029 (#83714) üzenetére


vitemerius
tag

Én nem tudtam róla, köszönöm a felvilágosítást, most már én is tudom.

"Nem hiszem el, hogy aki meg tud venni egy x100 ezres tévét, az nem képes venni egy 20ezres HDD-t mellé."

Nem könnyű. Ha eladom tévét, akkor tudok venni egy vinyót. De akkor el kell adnom a vinyót, hogy tudjak venni tévét.

[ Szerkesztve ]

(#83717) vitemerius válasza huncutka1029 (#83714) üzenetére


vitemerius
tag

Valóban, HDD-vel működik, kösz a tippet. Arra egyébként van esély, hogy esetleg hálózati meghajtóra lehessen vele rögzíteni?

[ Szerkesztve ]

(#83718) sazo válasza TA68 (#83709) üzenetére


sazo
tag

Köszi, ne tudd meg mennyit kerestem a jack-et de megvan

Üdv:

Z

(#83719) Lackooo84 válasza sazo (#83718) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Haha, ismerős...

The Truth is out there...

(#83720) huncutka1029 válasza vitemerius (#83717) üzenetére


huncutka1029
addikt

az LG nagyon odafigyel a szerzői jogokra, így kizárt, hogy elérhetővé teszi valaha is a hálózatra rögzítést.
Sőt, olyan kódolást alkalmaz, ami még azt is megakadályozza, hogy másik eszközön, akár tv, akár pc megnézd a rögzített tartalmat.
Én speciel lassan 6 éve nem találtam kiskaput, amivel megkerülhetném a kódolást.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83721) Lackooo84 válasza huncutka1029 (#83720) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát, ha egy média boxra rögzítek, amit bármin le tudok játszani, akkor nincsenek szerzői jogok. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#83722) #94529552 válasza Lackooo84 (#83721) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy mai tévéről mit tudsz média box-ra rögzíteni?

(#83723) Lackooo84 válasza #94529552 (#83722) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, talán adást? :D Ténél meg UPC-nél vannak ilyen rögzítős beltérik, azok szerintem bármin lejátszhatók.

The Truth is out there...

(#83724) huncutka1029 válasza Lackooo84 (#83723) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen vannak olyan beltéri egységek amit nem encryptelnek, és bármin lejátszhatóak.
Illetve vannak olyanok is, amik kódolnak ugyan, de a titkosító kódot a headerben tárolják. ezt pl a TsDoctor nevű programmal pár perc alatt fel lehet oldani, és lejátszhatóvá tenni.
Az LG viszont nem ilyen
egyedi kulcsot használ minden egyes termék, így ha megnézed a mentett rec.0001 stb fájlokat, nem fog headert találni, mert azt a tv a belő memóriában tárolja, amihez nem férsz hozzá.
Ezért van az, hogy még egy azonos tipusú másik készülékkel sem lehet lejátszani, sem felismertetni a felvételt.
Jártam így, amikor anno a tv-men alaplapot cseréltek...ment a lecsóba az összes addigi felvételem.

És egyáltalán nem biztos, hogy a tré, vagy Júpíci rögzített adásai bármin lejátszhatóak.
Én nem ezt használom, így nem tudom lecsekkolni. De majd akinek van, biztosan megosztja a tapasztalatait.
:K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83725) Lackooo84 válasza huncutka1029 (#83724) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Úgy értettem, hogy bármelyik tv-re rádughatod, és lejátszhatod. ;]

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#83726) Gyno82


Gyno82
csendes újonc

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.Nemsokára új tévét szeretnék venni
Elég sok sportműsort fogok nézni,leginkább hd-ban.De ugye sima adás is lesz rajta nézve.
Jópár film és sorozat is.
Egy jóbarátom mindenképp le akar beszélni arról hogy uhd tévét vegyek,mert szerinte ami minimum nem hd műsorforrás az mind gagyin fog rajta kinézni. És ezáltal csak a full hd-t javasolja.
Hozzátenném hogy ért a műszaki cuccokhoz nem is keveset.
Amit én néztem ki az ez lenne : [link]

Köszönöm!

(#83727) huncutka1029 válasza Lackooo84 (#83725) üzenetére


huncutka1029
addikt

jaaaaaaaaaaaa, hogy a beltérit viszed egyik tv-ről a másikra.. Hát az nagyon nem"kompakt, és praktikus" Akkor már a vinyó, és jól van az a tv-n..
Persze a beltéri nem kijelzőhöz kötött megjelenítő, azt oda dugod, ahová akarod. De a Tv felvétel, és a Médiabox felvétele közötti különbség (lejátszhatóságban) egészen más téma.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83728) huncutka1029 válasza Gyno82 (#83726) üzenetére


huncutka1029
addikt

Lehet, hogy ért a műszaki cuccokhoz, de szimplán badarság amit mond.
Nyilván az UHD tv-t nem analóg, és sd adásra találták ki, de egy jó jelminőségű forrásból, pl PR, UPC, Digi kábel, kiválóan felskáláz HD közeli képminőségre.
a HD adás meg ég -és föld lesz a sima FHD -hez képest. Hidd el, 2 éve UHD-t nézek otthon, és előtte én is úgy gondoltam, mint a barátod.

Egy jó tanács, ne a belépőszintű modellek között keress, mert ott valóban kompromisszumos, esetleg "gagyibb" lesz a képminőség.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83729) TA68 válasza Gyno82 (#83726) üzenetére


TA68
senior tag

Én is csak megerősíteni tudom huncutka1029 szavait. Még annyit tennék hozzá, hogy az UHD tévéken a négymagos proci miatt a webOS is sokkal gyorsabban fut.

(#83730) makoss válasza makoss (#83690) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83731) farkas-j


farkas-j
őstag

Csak megjegyzem, hogy az LA sorozatú TV-k az alapsávi videokimenetükre kiteszik a nézett TV műsort analógban (csak a TV műsort, más forrásból jövő jelet nem!). Sokáig úgy oldottam meg, hogy a párom a konyhában tudja nézni azokat a digitális műsorokat amik a konyhai analóg kis TV-n nem jöttek be illetve kódoltak voltak, hogy az LG kimenetét egy RF modulátorra kötöttem, ami a házerősítőre volt bekötve. Így nézhető volt minden műsor az analóg TV-ken is. Van hozzá egy 3db-os RF infrajel-átvivő készlet, így csatornát is lehetett váltani távolról. Mára az LG-t függetlenítettem, mert kiváltottam egy set top boxszal.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#83732) #94529552 válasza Lackooo84 (#83723) üzenetére


#94529552
törölt tag

:D Vicces, de én nem úgy értettem, mert sztem a szolgáltatói beltérik is kódolják a felvételt(ez kötelező nekik elvileg) a szerzői jogok miatt. Ha meg olyan beltérid van, ami nem teszi, az meg senkit érdekel, hogy mit teszel vele, amíg nem csinálsz törvénytelen dolgot belőle.

(#83733) Gyno82 válasza huncutka1029 (#83728) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

Köszönöm a segítséget
Időközben tovább nézelődtem és találtam egy másik tévét aminek a talpkialakítása jobban tetszik.
Esetleg ha valakinek van valami tapasztalata vagy véleménye erről a tévéről azt nagyon megköszönném ha megerősítené a végső döntést
[link]

(#83734) TA68 válasza Gyno82 (#83733) üzenetére


TA68
senior tag

Csak szólok, hogy nincs rajta fejhallgató csatlakozó, he esetleg ez szempont lenne.

[ Szerkesztve ]

(#83735) Gyno82 válasza TA68 (#83734) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

Ha ez a legnagyobb gond a tévével akkor semmi baj :)
A házimozimmal össze lesz kötve annak az előlapján meg ott a fejhallgató kimenet

(#83736) TA68 válasza Gyno82 (#83735) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem jó tévé, gyors webOS 3,5. Később Magic Remote távot is vehetsz hozzá.

(#83737) #94529552 válasza Gyno82 (#83733) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvasd itt MaxxDamage hozzászólásait, nemrég vette a telekomtól az 55UJ6307-est.

(#83738) Gyno82


Gyno82
csendes újonc

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat és a válaszokat
Elolvastam a másik tévéről a beszámolót.Gyorsan csináltam egy összehasonlítást és ha jól látom az egyetlen lényegi különbség az a hdr 10 hiánya 55UJ635V tévében.
Amiért mégis erre esne a választásom az nem más mint a talp kialakítása.Szebb legalábbis nekem,és stabilabbnak strapabíróbbnak látom
De hát ez is hogy kinek mi tetszik teljesen egyénfüggő...
Mégegyszer nagyon köszönöm!!!

(#83739) TA68 válasza Gyno82 (#83738) üzenetére


TA68
senior tag

Az UJ635V- ben is van HDR 10. :K

(#83740) Gyno82 válasza TA68 (#83739) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

És tényleg...bolond ez az összehasonlító...direkt az lg oldalán csináltam :D
Köszi :)

(#83741) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy LG 55UJ670V kódjelű tévét Magic Remote-tal. Még várom a házhozszállítást mert nem nagyon van raktáron.
A tv fő profilja nálam film, sorozatnézés lesz, de sajnos egy elég régi laptopom van, amin HDMI csatlakozó nincs és mostanság nem is fogok tudni beruházni ilyesmibe.

Kinéztem egy ilyen [link] külső winchestert, erre tudnék tartalmakat másolni.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezzel a külső merevlemezzel megoldható-e, hogy FULL HD, esetleg 4K tartalmat tudjak akadásmentesen a tv-re varázsolni a 3.0-s USB csatlakozón keresztül vagy az csak HDMI csatlakozáson keresztül működhet?

Egyébként mi a tapasztalatotok arról, hogy a gyári médialejátszó képes feliratokat hozzárendelni a lejátszott filmekhez vagy sem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

U. i.: Akinek esetleg van ilyen típusú tévéje esetleg egy rövid értékelést írhatna róla, mert sajnos én nem találtam teszteket sem.

Mégegyszer köszönöm szépen!

:R

[ Szerkesztve ]

(#83742) sirály69 válasza Indiant (#83534) üzenetére


sirály69
őstag

Ma a tv-n ránéztem, hogy van-e frissítés.
Már az új szoftver verzió(05.30.10) van rajta! :Y
Nem tudom, hogy mikor frissített... A családból senki sem emlékszik, hogy jött volna értesítés, vagy engedély kérés a frissítésre...

Szerver Hosting Debrecenben

(#83743) TA68 válasza ede006 (#83741) üzenetére


TA68
senior tag

A linkelt WD külső vinyóval 4K filmeket is akadásmentesen le tudsz játszani a tévén. :K
"Egyébként mi a tapasztalatotok arról, hogy a gyári médialejátszó képes feliratokat hozzárendelni a lejátszott filmekhez vagy sem?"
Igen.

(#83744) Lackooo84 válasza ede006 (#83741) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Routered nincsen? Egyszerűbb utp kábelen filmezni, vagy wifin. MInden akadásmentesen megy.

The Truth is out there...

(#83745) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Meg jött a ps pro ma , egy lg 4k tv-n tolom mindent bekapcsoltam ps-en is tv-n is meg is van 4k hdr😉 na de mikor inditom az egyik hdr-es játékot automatikusan átvált a tv hdr módba ott is betettem játék képüzem módba ez igy jó vagy van valakinek egyéb tippje?😊 Csak azért kérdezem mert picit olyan mintha leszürkiti a képet😊

[ Szerkesztve ]

(#83746) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Az LG 49LH570V -ről hogy tudom meg, hogy milyen távol vannak egymástól a talpai? Egy 86 centi széles asztalra kellene ráférjen, de ilyen infót sehol sem találtam róla. Tippre pont a határon van

[ Szerkesztve ]

(#83747) Gyno82 válasza tobias88888 (#83746) üzenetére


Gyno82
csendes újonc

110,8 centi a tévé szélessége...több oldalon is ezt az infót találtam

(#83748) vond válasza tobias88888 (#83746) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Netes képeket méretarányosítva a két talp legkisebb távolsága kb. 72 cm, a legnagyobb meg kb. 86 cm. De ezt csak internetes fotókról mértem le, biztos nem pontos értékek. ;)

Be kéne menned egy boltba és lemérni, vagy akár telefonon megkérdezni, mert a neten nem nagyon találni infót erről.

Hohóóó, megtaláltam: 859 mm, úgyhogy pont elfér. :)

Ezt az oldalt lehet, hogy beteszem a hasznos linkek közé. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#83749) tobias88888 válasza Gyno82 (#83747) üzenetére


tobias88888
őstag

Értelem szerűen az asztalra kell ráférjen a láb, a tévé lelóghat.

85.9? Hát, az éppen hogy csak oda fér, az már határ eset :(((

(#83750) TA68 válasza tobias88888 (#83749) üzenetére


TA68
senior tag

Elég neccesen fér rá. Vagy akár csavarozhatsz egy szélesebb asztallapot a másik tetejére.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.