Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) Szoszo94 válasza tobias88888 (#83749) üzenetére


Szoszo94
őstag

Fali konzol?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#83752) huncutka1029 válasza Lackooo84 (#83744) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért wifin 4K -hoz nem mindegy milyen routert iktatsz be...
Közel sem biztos, hogy akadásmentes lesz, ha a bitráta 50Mb/s feletti

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83753) makoss válasza huncutka1029 (#83752) üzenetére


makoss
addikt

Nállam azt mondták 25 megás net már jó a 4K-hoz, háát közel sem!
Van mikor az 1080p videóknál megáll tölteni! :O

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83754) shteer válasza makoss (#83753) üzenetére


shteer
titán

Ne keverjük azt ide

..szerintem jónak tűnik

(#83755) huncutka1029 válasza makoss (#83753) üzenetére


huncutka1029
addikt

alapjában nem a sávszélesség, hanem a bitráta meghatározó, akadozásnál..
G, N routerek 10/100 as hálózaton nem tudják átadni a nagy 25-50Mb/s vagy feletti jelfolyamot akadás nélkül a tv felé. , plusz a pufferelés, memória, kábelek, állapota.
Szóval ez egy nagyon összetett képlet.
Ha nem gigabites modem /router van, vagy ha a HDD vagy NAS írási /olvasási sebessége nem elég szintén akadozást okozhat.
Ha az FHD anyagod akadozik, nézd meg a bitrátát, vagy az fps-t.
ha nem 24 vagy 25Fps a képkocka sűrűség, akkor is darabos a kép, Ha a bitráta pl, 52Mb/s, akkor próbáld leszedni egy alacsonyabb mondjuk 21-24 Mb/s verzióban ugyanazt az anyagot.

Ezért ajánlotta kolléga, hogy a HDD+USB ilyen esetben is megoldás.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83756) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv.!
Lehet, hogy nem pont ide tartozik, de erre vonatkozó topikot nem találtam, mindenesetre máshol is felteszem majd a kérdést.

Szóval felszeretnék venni egy műsort külső vinyóra a tévémmel, tudja is az ehhez szükséges dolgokat, de azt írja a súgó menüje, hogy ha a tv. formázza meg a HDD-t(mivel meg kell neki), akkor onnantól kezdve nem használható máshoz, kizárólag ehhez a tv-hez, ezért nem merem felhasználni erre a célra a vinyót, mert félek, hogy aztán a számítógép sem ismeri fel, és nem tudom vissza formázni, szerintetek? :U :U :U

(#83757) TA68 válasza #07400704 (#83756) üzenetére


TA68
senior tag

A lemezkezelőben újra kell formázni és ugyan úgy tudod használni a számítógéphez, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#83758) #07400704 válasza TA68 (#83757) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, ezt tudom, de vajon ha a tv formázza meg az ő kedvére, felismeri utána az asztali gépem?
A tv azt írja, hogy számítógéphez sem lehet aztán használni, Panasonic smart tv-ről van szó.

(#83759) huncutka1029 válasza TA68 (#83757) üzenetére


huncutka1029
addikt

Így van, lemezkezelőben újra formázható

(#83758) tapaizo válasza TA68 (

LG tv esetében is így működött /működik a Netcast oprendszer esetében.
A pana is valami linux alapú plattformot használ.
Így aztán a teljes hdd-t lefoglalja. És valszleg ugyanúgy csak azon a tv-n fogod tudni megnézni a felvételt, amivel rögzítetted.
Ha még is kell a HDD utána a pchez, akkor bármilyen partició kezelővel, esetleg a windows saját lemezkezelőjével újra lehet formázni, és használni.
Addig viszont ismeretlen eszközként kezeli, illetve nem kezeli..
Szóval ettől ne félj.
Esetleg azt próbáld meg, hogy 2 particiót hozol létre, és az egyiket "adod" a tv-nek

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83760) TA68 válasza #07400704 (#83758) üzenetére


TA68
senior tag

Amikor rádugod a gépre, nem fog megjelenni a meghajtók között, de a lemezkezelőben látni fogod és le tudod formázni. :K
huncutka1029 Megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#83761) #07400704


#07400704
törölt tag

Rendben, köszönöm mindkettőtöknek! :K

(#83762) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy akinek van ilyen tv-je, az milyen képbeállítást használ nappali és esti fények mellett, hd tv csatornák és filmek nézésekor?
49uj6307 FW: 03.60.05

(#83763) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkinek. Nincs tv előfizetésem, nem is igen lesz, csak net (igazából még arra sem fizettem elő, mert a költözés még folyamatban van). Úgy tudom, hogy a UPC (sajnos DIGI nincs) ad valamilyen routert, nem tudom az mire képes az ígért 240/20 Mbit/s-es nettel.
Úgy néz ki jövő hét végén szállítják a tévét, már nagyon várom. Addig legalább még belefér az időbe, hogy megvegyem a winchestert.

További szép napot kívánok mindenkinek!

(#83764) #94529552 válasza Rotor82 (#83762) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy kis segítség[link]

[ Szerkesztve ]

(#83765) Rotor82 válasza #94529552 (#83764) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!
:R

(#83766) kem001


kem001
tag

Sziasztok. Mi a véleményetek a LG 43UH661V tv-ről? Olvastam pár hozzászólást, de ha esetleg lenne bármilyen építő jellegű kritikátok, szívesen fogadnám.Leginkább a kép és hang minősége érdekelne, illetve a Smart funkciója és az USB felismerési sebessége Próbáltam keresni kiállított darabot belőle Budapesten, de egyszerűen sehol sem találtam. Valaki esetleg ismer ilyen helyet, ahol ki lehetne próbálni vásárlás előtt?

(#83767) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Az mitől van, hogy Serviio-val lejátszott 4K MKV videót úgy kezel az LG 55 UH668V tévém, hogy kép jó, de hang nincs és ezt ki is írja a jobb felső sarokban. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83768) Yogi Bear válasza makoss (#83767) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Valószínűleg a film alapértelmezett hangsávja olyan formátumú, amit a TV nem tud dekódolni.
Mondjuk konkrétan a felhasználói kézikönyvben nincs minden hang kódolási forma leírva, de itt meg tudod nézni.

Nézd meg a lejátszó programban a film tulajdonságainál, hogy milyen hangsávok vannak a filmhez. Próbálj hangsávot váltani. Megoldás lehet még, hogy a hangot egy a számítógépre kötött hangrendszeren hallgatod (hangszóró, erősítő).

Üdv,
YB

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#83769) #94529552 válasza makoss (#83767) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyik mkv-nél sincs hang, vagy csak a 4k filmeknél? Hány db hangsáv van az adott filmben? Nézd meg mint Yogi mondta, vagy ha pl. a fájlkezelővel megnyitod, lenni kell egy NFO fájlnak, abban látszik az Audio résznél, hogy milyenek vannak benne. Itt pedig az látszik, ahogy hangsávot lehet váltani film nézés közben[link].

(#83770) csixy


csixy
addikt

Az új LG49UJ7507-es TV-m youtube-os HD-s film lejátszása közben néha ujraindítja az alkalazást, hogy memóriát szabadítson fel. Ez normális dolog? Lehet ebbe valahogy még RAM-ot tenni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#83771) Indiant válasza Lacielvtárs (#83641) üzenetére


Indiant
addikt

A feketét irigylem. Pláne ,h. majdnem ilyen tvm lett.

(#83772) Lacielvtárs válasza Indiant (#83771) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kérlek alassan az tény hogy gyönyörű a tökéletes fekete szín miatt minden szín.
Imadom en is es a 3d élmény, fenomenális :C
Nekem soha sem volt plazma tevem, de ez az oled, új értelmet ad a kép minőségnek, még fullhdben is :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83773) TA68 válasza csixy (#83770) üzenetére


TA68
senior tag

A házikó gomb hosszú megnyomásával megjelennek a menüsávon a megnyitott alkalmazások. Zárd be őket a fölöttük levő X-el, ez memóriát szabadít fel.
"Lehet ebbe valahogy még RAM-ot tenni?"
Nem.

(#83774) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Létezik az, hogy a lejátszás visszaállítása funkció nem tökéletes? Eddig ha kikapcsoltam a tévét, majd másnap újraindítottam ugyanazt a filmet a pendrive ról, akkor ott folytatta, ahol korábban abbahagytam. Most ez már nem működik sajnos.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#83775) makoss válasza Yogi Bear (#83768) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem nem a csatlakoztatással lehet gond, mert a legtöbb MKV-t viszi, MP4-el már több a gond.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83776) csixy válasza TA68 (#83773) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#83777) TA68 válasza janakbacsi (#83774) üzenetére


TA68
senior tag

Lejátszás közben nyomj egy OK-t a távon, jobb oldalon katt a 3 kis pöttyre. Középen balról a harmadik ikonra kattintva tudod bekapcsolni a lejátszás folytatását.

(#83778) janakbacsi válasza TA68 (#83777) üzenetére


janakbacsi
őstag

Nincs 3 kis pötty sehol. Olyan van, hogy opciók, de ott már mindent végignéztem és nem találom. Szétb....sz az ideg.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#83779) TA68 válasza janakbacsi (#83778) üzenetére


TA68
senior tag

A milyen LG tévéd van? Feltételeztem, hogy webOS.

[ Szerkesztve ]

(#83780) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A másik Topic-ban az LG 32LH530V-t ajánlották ebben az árban és a 32"-osok között. Olvasom a leírásában, hogy 900 PMI-s (valami képminőségi index), azt olvastam, hogy a valójában a max Hz képességet számolják át erre újonnan. Valaki tudja ez mit jelent a PMI igazából és hogyan kell átszámolni?

És esetleg tudna valaki hasonló árban legalább ennyire ajánlható 32"-os LG-t, aminek van Jack (fejhallgató) kimenete is?! (Mert ennek ugye nincsen).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#83781) TA68 válasza janakbacsi (#83778) üzenetére


TA68
senior tag

Azért kell a kérdés mellé a tévé modellszámát is odaírni, mert így nehéz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#83782) janakbacsi válasza TA68 (#83781) üzenetére


janakbacsi
őstag

ÍME

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#83783) TA68 válasza janakbacsi (#83782) üzenetére


TA68
senior tag

Ez Netcast rendszerű TV. Ennél valóban nincs olyan opció, hogy lejátszás folytatása, a film indításánál kérdez rá. Sajnos nem tudom miért nem jegyi meg.
Volt egy Netcsastos tévém, az is csak addig jegyezte meg a film pozícióját, ameddig nem volt kikapcsolva. Hogy amikor megvettem akkor is így működött-e, arra már nem emlékszem.

(#83784) janakbacsi válasza TA68 (#83783) üzenetére


janakbacsi
őstag

Dehát eddig működött ez a funkció. Akkor most hirtelen mi lett vele?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#83785) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Egy LG 43LF632V típusú televízióm van.
Merevlemezről történő filmnézés esetén (beépített lejátszóval) csak a filmmel megegyező nevű .srt feliratot jeleníti meg.
Hogyan lehetne megoldani, hogy ha a filmhez több felirat van, pl. az angol és német, akkor tudjak közülük választani.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#83786) Cyrin válasza SunMount3r (#83780) üzenetére


Cyrin
addikt

Lg-nél felejtős az analóg hangkimenet 32-es méretben legalábbis. A tavaly előtti nem smart modelleken még volt, tavaly már csak smart modelleken, idén meg még azokon se. Sőt az általad irt 530-on semmilyen hangkimenet sincs, úgyhogy meg se tudód oldani, hiába akarnád. LH6047 jó ebből a szempontból is, bár már értelmes áron csak a telekomnál van hűségért, kifutott. Vagy nézel optikai kimenettel szerelt tv-t, és veszel hozzá külön kütyüt. Vagy szétnézel a samsung-nál, esetleg noname tv-t veszel.

(#83787) TA68 válasza janakbacsi (#83784) üzenetére


TA68
senior tag

Nem frissített a tévé szoftvert mostanában? Esetleg azzal is lehet összefüggésben. Még annyit kipróbálhatsz, hogy áramtalanítod a tévét egy órára. Több ötletem sajna nincs.

(#83788) Yogi Bear válasza makoss (#83775) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Én nem a csatlakozásról írtam, hanem a hangsáv formátumáról. Nekem UH8507 van (2016-os modell), de pl. a Dolby Atmos hangot nem tudja dekódolni, ilyenkor azt írja ki, hogy a kimeneti hangformátum nem támogatott. Ezért kellene megnézni, hogy a filmed hangsávja milyen és a linkelt oldalon megnézni, hogy a bemeneti formátumnál van-e olyan formátum írva. Ha ott nem találod meg, akkor azt a hangsávot nem fogja lejátszani. Próbálj hangsávot váltani.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#83789) vitemerius válasza net91 (#83785) üzenetére


vitemerius
tag

Én ezt a feliratos dolgot úgy szoktam csinálni, hogy berakom mkv konténerbe a filmet és a feliratot is, s ha több feliratot teszek bele, akkor az egyik lesz az alapértelmezett, de ki lehet választani a tévén, hogy éppen melyiket játssza le. S így legalább ha törlöm a filmet, akkor nem marad utána az srt fájl sem.

(#83790) vitemerius


vitemerius
tag

A háttérvilágítás egyenetlenségein lehet kalibrálással enyhíteni? 43UJ6517 esetében észrevehető a széleken egy kis sötétedés. Nemcsak az enyémen, hanem megnéztem más készüléket is üzletben, illetve a youtube-ra feltett teszteken is látszik.

(#83791) pjen válasza Cyrin (#83786) üzenetére


pjen
félisten

A philips nek is van analóg hang kimenete,és egész komfortos,nem kell ki-be dugdosni a fülhalgatót.

(#83792) greenw88


greenw88
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy PS4-et. Egy LG LF630V típusú tv készülékem van.

Olvastam még régebben itt a fórumon,hogy ajánlott a hdmi bemeneti forrását PC-re állítani. Ezt hol tudom a menüben beállítani?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#83793) janakbacsi válasza TA68 (#83787) üzenetére


janakbacsi
őstag

Köszi, még ezt akkor megpróbálom. Az azért nagyon különös, hogy hirtelen módosul ez a funkció benne, azaz kikapcsolás után nem kérdezi meg, hogy folytatni akarom e a korábban abbahagyott résznél, avagy előlről kezdeném a lejátszást. Ez korábban tökéletesen működött.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#83794) makoss válasza Yogi Bear (#83788) üzenetére


makoss
addikt

Pedig amit linkeltél az a tévéhez kötőtt hangeszközöket magyarázza.
Nekem a tv hangszórója kell. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83795) #94529552 válasza makoss (#83794) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik filmről van szó, van több hangsáv a fájlban, megnézted milyenek vannak benne? Már előbb is kérdeztem. Így lehet hangsávot váltani. webOS 3 Film lejátszás, bemutató, opciók, stb.
janakbacsi Még egy tv visszaállítást is megpróbálhatsz.

(#83796) makoss válasza #94529552 (#83795) üzenetére


makoss
addikt

Értem én mit mondol, de ennél nem lehet sajnos [link]
Amúgy a videó a youtuberól van leszedve és http://www.clipconverter.cc -lett átkonvertálva.[link]
Az a gond ennél, hogy kép van, ami szépen megy, de hang nincs :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83797) Yogi Bear válasza makoss (#83794) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Igaz, de -feltételezem- azok vannak ott felsorolva, amelyik kódolásokat a TV fel tudja dolgozni, így ami ott nem szerepel, azt a hangszórón sem fogja tudni megszólaltatni.

Az is lehet még egy opció, hogy a Serviio-ban beállítod a hang transzkódolását (átalakítását) egy a TV által ismert formátumra. A legegyszerűbb AC3 2.0-ra állítani. A Serviio-t nem ismerem, nem tudom ezt hol lehet beállítani (valószínűleg a Settings/Audio részben).

És ha a TV Youtube alkalmazásával játszod le, akkor van hangja?

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#83798) Yogi Bear válasza makoss (#83796) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

JDownloader-rel letöltöttem ezt a video-t (több féle hanggal van fent bármelyik hanggal letölthető, lásd a képet) és nekem Plex-szel stream-elve AAC 2.0 hangja van és szól a TV-n. A TV youtube alkalmazással is próbáltam és ott is szól.

MPC-HC szerint:

Video: MPEG4 Video (H264) 3840x2160 29.97fps 21282kbps [V: h264 high L5.1, yuv420p, 3840x2160, 21282 kb/s]

Audio: AAC 44100Hz stereo 125kbps [A: SoundHandler (aac lc, 44100 Hz, stereo, 125 kb/s)]

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#83799) makoss válasza Yogi Bear (#83797) üzenetére


makoss
addikt

Serviion be van állítva minden, mégsem viszi, sőt a gépen is csak a potplayer viszi meg a MPC-HC. más hibát jelez :(
Át lehetne küldeni számítógéppel win+p de akkor a hang a gépen menne a kép meg akkor nem lenne tökéletes, néhol képzaj jelentkezne, tudom, mert próbáltam :(
Youtube meg még rosszabb, 25/5 megás nettel 3 másodpercenként megállna ergo azért töltöttem le :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83800) Casti98


Casti98
tag

Sziasztok

Erdeklodnek h HBO Go app van e a LG TV-kre,akkor szeretnenk nezni a filmeket,rakerestem de nem dobta ki csak youtube videokat,mashol meg nem nezelodtem utana,remelem tudtok valaszt adni!

"Je ne regrette rien..."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.