Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) huncutka1029 válasza Aidan85 (#84048) üzenetére


huncutka1029
addikt

a választott Tv-esetében valóban ez marad az egyetlen opcíód.
Magasabb kategóriánál esetleg a BT wireless sound sync lehet még jó, ha a micro hifid tud BT kapcsolatot létesíteni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84052) userxy


userxy
őstag

Hali!

Olyan kérdésem volna hogy a magic remote távirányítóbol mindig a tv évéhez megfelelőt kell venni hozzá ?

Pl az UJ-s 2017-es tévékhez az MR650-es nem jó csak a MR650A-s ?

(#84053) Gömbike válasza userxy (#84052) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen. Én felhívtam az LG-t, a típus alapján az A-t mondták.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84054) boost


boost
addikt

sziasztok, a gyártó oldalán a 6107-re azt írják, hogy HDR10. Lehetséges, hogy ez tényleg meg tudja jeleníteni a HDR10-et, vagy csak értelmezni tudja, és aztán megjelenít belőle valamit. Mondjuk 8bitnyit, vagy még kevesebb színkombinációt.

http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-49UH6107

Aidan85: Sony TVken még van Jack. Szüleimnél ez TV-választó funkció. :D

[ Szerkesztve ]

(#84055) Aidan85 válasza huncutka1029 (#84051) üzenetére


Aidan85
aktív tag

és #84054 szgergely:
Köszi mindkettőtöknek a választ, nálunk most az ár a TV választó funckió, a magasabb kategória nem játszik (ráadásul a micro hifi is 15+ éves, nincs rajt BT), Sony nincs a kínálatban most a T-nél, ráadásul előfizetőként COOP-os kuponnal, 64.480. Ft-ért tudjuk elhozni a TV-t. Így nem olyan nagy plusz költség az átalakító.

(#84056) huncutka1029 válasza Aidan85 (#84055) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor vágj bele!
:-)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84057) huncutka1029 válasza boost (#84054) üzenetére


huncutka1029
addikt

És ha csak 8 Bitet jelenít meg, + képjavító? mennyi különbséget fogsz látni belőle?
;) hacsak nem kalibrált monitorként akarod használni, vagy te magad nem rendelkezel ultraszuper látással.

ez a 8-10 Bit pont olyan hype, mint a képfrissítési ráta, Semmit nem veszel észre abból sem, ha "csk" 600MCI, Vagy ha 900MCI
Inkább a funkciókat keresd, mennyi USB /HDMI csatlakozó van, mit támogat, miylen csatlakozási lehetőségeket kínál. ezeknek nagyobb hasznát fogod venni.
10 bites HDR tartalomból még annyit sem fogsz találni, mint 4K ból.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84058) boost válasza huncutka1029 (#84057) üzenetére


boost
addikt

azért mert neked nincs hozzá tartalmad, vagy téged nem érdekel, attól még másnak lehet, hogy fontos.

én már láttam rendes HDR10 kijelzőt (Samu KS7000) HDR tartalommal (PS4 Pro), és megnyugtatlak, hogy besza-behu. Jobban élvezed, mert látványosabb, mint a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#84059) Lackooo84 válasza huncutka1029 (#84057) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha te az fps különbségeket nem veszed észre, akkor már megbocsáss, de a látásoddal baj van. (Ezzel most kib*szott nagy darázsfészekbe nyúltál szerintem.) :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#84060) TA68 válasza boost (#84054) üzenetére


TA68
senior tag

SUHD tévé kell a normális HDR megjelenítéshez. Alatta nem sok értelme van.

(#84061) boost válasza TA68 (#84060) üzenetére


boost
addikt

Ezt nem értem. A SUHD az a Samsung Ultra HD röviditése, nem?

[ Szerkesztve ]

(#84062) #94529552 válasza boost (#84058) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha már láttál rendes HDR-t, akkor miért a legalsó kategóriás UHD-ről képzeled, hogy ugyanazt hozza, félpénzért?
Másik: Tv választó funkció? :N Ha jól láttam 133k a legolcsóbb 43-as Sony FHD, a fejhallgató miatt ezt ajánlod neki? Aidan85 pedig a szintén 43"-os tévét veszi 65 ezer Ft-ért. :P
Ha már a keret erre elég: 49UH6107, akkor azt mondanám, hogy inkább az alig drágább idei UJ6-osból érdemes választani.
Lackooo84 Semmibe nem nyúlt bele.

[ Szerkesztve ]

(#84063) boost válasza #94529552 (#84062) üzenetére


boost
addikt

Azért képzelem, képzeltem, mert a gyártó kiírta a termékére, hogy HDR10. Gondoltam akkor ez jelent is valamit. Ezért fordultam felétek, hogy ez lehetséges-e? Ha józsika kiírja a jófogásra, hogy HDR10 tévéjét tengerimalacra cserélné, nyílván sokkal szkeptikusabb lettem volna.

Fejhallgató: ő kérdezte a fejhallgatós tévét, én meg megmondtam, hogy melyik az a nagy gyártó, aki még ráteszi. Tudom, hogy ez sok helyen, főleg idősebb pároknák szükség, mert pl édesanyám az éjjel már szarul alszik, tévézne, de szeretné, ha annak ellenére faterom tudna aludni mellette. Aztán, hogy neki a kérdezőnek mennyire fontos a fejhallgató, és mennyit tud rá áldozni, az a beszélgetés azon pontján, ahol én bekapcsolódtam, nem derült ki számomra.

[ Szerkesztve ]

(#84064) #94529552 válasza boost (#84063) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet képzelődni is, de mégis a legjobb, ha kipróbálod, ha van rá mód egy üzletben. HDR10-hez tartalom is kellene, de honnan veszel? Minden gyártó kiírja a HDR10-et a tévékre. Hogy mennyi valósul meg belőle? Minél nagyobb a típusszám, szerintem annál több. Az új széria, tehát az idei tévék valamivel többet tudnak a tavalyi hasonló kategóriánál.
Így lehet: Átteszed a tévét játék módba, majd Ultra HD Deep Colour-t is beállítod az aktuális bemenetre.

Fejhallgató: Nem arról van szó, hogy ne lenne fejhallgatós tv akár az LG-nél is, de ő kötött helyről veszi, és féláron, mint ami te mondanál. De amit előbb találtam, az csak a tavalyi maradék a kínálatban, mert az idei 43".os sony 169k a médiában :C
OK, hogy nem tudtad, hogy mennyit tud áldozni, de azért érzed a különbséget amit ő költ rá, meg amennyiért te mondanál neki tévét. Kb. 70k a DAC-al együtt <> neked meg 133k-tól lenne fejhallgatós ajánlatod?

A SUHD az nem a Samsung Ultra HD röviditése. Az egy általános kategória, pl. a tavalyi LG 49UH7707, vagy 8507 is az volt. Idén az SJ810-től nevezik így. Ez az idei kínálat. Van már Active HDR (HDR10 / HLG) meg Dolby Vision képességű tv is.

(#84065) boost válasza #94529552 (#84064) üzenetére


boost
addikt

Köszönöm a felvilágosítást. :R

HDR tartalmat XBox X-ről (ha megjelenik végre) meg Netflixről.

[ Szerkesztve ]

(#84066) huncutka1029 válasza boost (#84065) üzenetére


huncutka1029
addikt

netflixen sem lesz HDR 10 es stream egy darabig, legalább is nem natív!
A szememmel nincs baj, nyugodj meg, és én is láttam egymás mellett FHD, UHD, Meg SUHD kijelzőket, pont ezért mondm, hogy a 8 és 10 bit között átlagos userként lóalkatrész külömbséget nem fogsz látni.
mint ahogy azt sem fogod észrevenni "laikusként" hogy a panel valódi 10 bites, vagy csak threatingelt 8 bites.
:K
Besza-behu effektust meg a CRT-LCD átállással is elérsz pár embernél.
Illetve az UHD felskálázással, és dinamikus széles színskálával is eléred.
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84067) TA68 válasza boost (#84063) üzenetére


TA68
senior tag

Nyilván amelyik tévére ki van írva, az kompatibilis vele, tehát meg tudja jeleníteni. A szabványban előírt nagyobb fényerőt és színteret viszont csak az SUHD tévék tudják.

(#84068) TA68


TA68
senior tag

Most már biztos, hogy a tavalyi SUHD tévék is megkapják a HLG támogatást. Most jött meg a 05.30.03 frissítés az UH7707-re és valóban megkapta. :K HLG demó videóval tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#84069) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
Van egy LG42LB730V készülékem ami webOS 1.xx - el rendelkezik. Az optikai kimenetre csatlakoztattam egy 5.1 dekódert ami megszólaltatja a Logitech x530 5.1 hangrendszert.
Az a problémám, hogy a tv távirányítóval nem tudom a hangerőt változtatni amikor optikára kapcsolok, annak ellenére, hogy az információs ablakban azt írja, hogy a távkapcsal állítható. A hangrendszer analóg hangerőgombja működik, de elég kényelmetlen mindig odamenni, állítani, aztán vissza . Az lenne a kérdésem, hogy ez így rendben van? Van valakinek tapasztalata optikával?

[ Szerkesztve ]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#84070) SVLaller válasza Oxy.kiraly (#84069) üzenetére


SVLaller
senior tag

Szerintem csak akkor megy a hangerőszabályozás ha LG Soundsync eszközt kötsz rá. Nekem sima házimozi erősítő van rákötve és ott sem él a tv hangerőszabályozója.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#84071) OPiiPO válasza Oxy.kiraly (#84069) üzenetére


OPiiPO
addikt

Optikai kimenet használata esetén ez a normális működés, mivel ott egy állandó jel jön ki, amit a tévé hangerő-szabályozójával nem tudsz módosítani - ezért nem működnek a különböző hangeffektusok sem.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84072) dante3


dante3
addikt

Sajnos hét elején az LG 42LB650B tévénk elromlott, természetesen gari lejárt 8 hónapja! Hívtam szerelőt, el is vitte, nemrég hívott, hogy Led Bar-t kell cserélni benne 20e ft+m.díj lesz! Úgy kezdődött, hogy bekapcsoláskor a piros led nem aludt ki egyből a tv alján, hanem villogott párszor, képet nem adott csak hang volt!
Ezt csak azért írtam le, hátha valakinek hasonló problémája lenne/ne legyen/ a közeljövőben! :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#84073) w333 válasza dante3 (#84072) üzenetére


w333
félisten

Na ezért kötöttem én extra +3 év garanciát (biztosítást) ha elromlik ebben a 3 évben akkor visszakapom a TV vételárát és a köv. már biztos hogy OLED lesz ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84074) SVLaller válasza TA68 (#84068) üzenetére


SVLaller
senior tag

szia!

Nekem is UH7707 van, de 4.31.10 a fw verzió és azt mondja nem talál frissítést. Az LG oldalán 4.31.25 a legfrissebb. Ez hogyan jött le neked?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#84075) dante3 válasza w333 (#84073) üzenetére


dante3
addikt

Hát én ennek is örültem volna, ha legalább 8-10 évet elmenne hiba nélkül, tudom álmodik a nyomor! Az Oled-ek még igen borsos árban mennek, nem gondolom, hogy a közeljövőben 150-ért megkapom, mint ezt anno! Az én pénztárcám ennyit bír max, sajnos a mai tv-k is ennyit bírnak úgy néz ki! :(((

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#84076) OPiiPO válasza dante3 (#84075) üzenetére


OPiiPO
addikt

az előző LG-m elment 10 évet, a mostaninál örülök majd a felének is ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84077) nyesix


nyesix
senior tag

Van valiknek ötlete, hogy az miért van, hogy a digitális műsorújság funkcióban a bal felső sarokban lévő kis kép (ahol az adott csatorna élő képének kéne lennie) ott nincs semmi.
Ha műsorújságban csatornát váltok akkor sem.

UPC medicardot használok, LG 55UH7507 TV
:R

(#84078) TA68 válasza SVLaller (#84074) üzenetére


TA68
senior tag

Nekem automatikusan felkínálta a frissítést. Az LG honlapján valóban nincs még fent, de gondolom előbb utóbb minden tévé megkapja netről a 05.30.03 fw-t

(#84079) OldMike válasza Oxy.kiraly (#84069) üzenetére


OldMike
őstag

Mindkét neked válaszolónak igaza van, én csak annyival egészíteném ki, hogy a Soundsync esetén sem a tévét vezérelné a tévé távirányítója, hanem a Soundsync kompatibilis hangeszközt. A másik lehetőség a tévé távirányítójával történő vezérlésre a HDMI/ARC lenne. Ez esetben nem kellene feltétlenül LG gyártmánynak lenni a hangeszköznek, mert más gyártóknak is vannak ilyen képességű eszközei, azaz van rajtuk HDMI/ARC bemenet.

42LM660S

(#84080) Indiant válasza nyesix (#84077) üzenetére


Indiant
addikt

Ott nagyon ritkán van kép. Szinte fehér holló. Ne is törődj vele.
Én múltkor meglepődtem ,h. egyszer volt.

(#84081) huncutka1029 válasza Indiant (#84080) üzenetére


huncutka1029
addikt

én úgy vettem észre, ha a HBBtv funkció (mediaklikk) ki van kapcsolva, akkor több csatornának is beadja az EPG/ guide-nél az előképét PR telekom kábeles tv + CI modullal

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84082) Indiant válasza huncutka1029 (#84081) üzenetére


Indiant
addikt

..már kapcsolom is ki :C (nem adja be, de a tv-t még nem kapcsoltam ki)

[ Szerkesztve ]

(#84083) #94529552 válasza nyesix (#84077) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a mediacard, a kártyaolvasó vagy annak a szoftvere az oka, de valami kavarodás biztos van. Nálam be van hangolva az ingyenes Mindig tv, és azzal mindig van kép. De itt is lehet képet csinálni mediacard esetén is, ha a Guide-ban egy másik jelenleg futó adásra kapcsolunk, és elölnézetre kattintunk.

(#84085) Toto00


Toto00
tag

Sziasztok!
Hozzám jutott egy LG43UH610V tv. Újként árulták kb fél éve, de egyértelmű, hogy refurbished. Serial number ki van vágva a hátulján és még a menüből is kiírtották. Frissíteni nem frissíti automatikuson a webost, de manuálisan probléma nélkül megcsinálja.
Mi lehet ez a serial számos kivágósdi? így akarják elkerülni, hogy kiderüljön h használt tv? Esetleg valami gagyi cucc lenne?

(#84086) Emu válasza TA68 (#84078) üzenetére


Emu
őstag

49Lh630-ra is megérkezett, de még nem frissítek. Megvárom a tapasztalatokat :)

(#84087) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! LG 49UH6107 televiziója van valakinek? Le tudná irni talppal együtt a magasságát, szélességét és átlóját? Sajnos adott a hely, és nem tudom befér-e. Köszi

(#84088) vond válasza Emu (#84086) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én feltettem, de nem nagyon veszek észre változást. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#84089) #94529552 válasza Bull Boss (#84087) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szé x ma x mé (mm) - 2) Állvánnyal 1108*707*218[link]
Ez meg a lábak távolsága.DIMENSIONS OF LEG STANDS ON LG TVS Az utsó karaktert nem kell nézni sztem.

(#84090) TA68 válasza vond (#84088) üzenetére


TA68
senior tag

Nálad is lecserélődtek a képek? Sokkal szebbek lettek. :)

(#84091) vond válasza TA68 (#84090) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Milyen képek? :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#84092) Toto00 válasza Oxy.kiraly (#84069) üzenetére


Toto00
tag

Nálam mivel hdmi-vel és optikaival is össze van kötve a tv és a házimozi, így a tv távirányítója vezérli a házimozit. (HDMI-CEC engedélyezésével)

(#84093) Toto00 válasza OldMike (#84079) üzenetére


Toto00
tag

HDMI/ARC az a HDMI-n történő hangtovábbításra vonatkozik. Ez esetben nem is kellene optiokaival összedugni. Ezt akartam pár napja megoldani, de kiderült, hogy a sony házimozim nem tudja a HDMI/ARc-ot így a hang nem megy tovább onnan :(
Amit Te akartál írni az a HDMI-CEC.

(#84094) Emu válasza vond (#84088) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm, akkor este én is frissítek. Sebességben történt változás? Igaz már megszoktuk, de hátha :)

(#84095) TA68 válasza vond (#84091) üzenetére


TA68
senior tag

Gyárilag van 4 háttérkép, arról beszéltem. :) Lehet, hogy csak az UHD tévékben van? Már én sem tudom...... :B

(#84096) huncutka1029 válasza Toto00 (#84085) üzenetére


huncutka1029
addikt

refubished:
Újracsomagolt, felújított, kiállítási darab. ezeket takarja.
A sorozatszámot azért vágták ki, mert nem felelt meg a gyári teszteken, vagy javítani kellett, így már nem vállal rá a gyártó garit. Ezt max az eladó teszi meg, vagy a ki a javítást végezte, de ez nem egyenlő a gyártói két éves garanciával. Sok hátrányod nem biztos származik belőle, ha legalább bolti garit kaptál, ha azt sem akkor nagyon erősen elgondolkodnék, hogy mielőbb elpasszoljam, mert ha meghibásodik, az keményen zsebbe nyúlós lesz, és még cserét sem kérhetsz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84097) Petike12345


Petike12345
csendes tag

Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne , hogy van egy Sj810V tv-ém, és én hozzá szeretnek venni egy külső merevlemezt , egy ilyent néztem ki , hogy ez a típus jó hozzá ? Vagy milyen fajtát ajánlott hozzá venni ami kb ilyen árban van ?

[link]

S8+

(#84098) vond válasza TA68 (#84095) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, én azokat nem nagyon lesegetem, mióta egy S905X box-szal oldom meg a médialejátszást. :)

(#84094) Emu: Nem nagyon. Mintha egy nagyon picit gyorsabb lenne, de lehet, hogy csak beképzelem. :D Mondjuk gyári visszaállítást még nem csináltam. Azután azért gyorsabb szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#84099) TA68 válasza vond (#84098) üzenetére


TA68
senior tag

Régebben én is HTPC-ről néztem a filmeket, de mióta megvan a NAS, be sem kapcsoltam.

(#84100) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, van valakinek tapasztalata T-home sat TV vételével olyan LG készüléken, aminek van beépített DVB-S tunere? Anyukámnál van T-home sat TV, és most veszünk neki tévét. Látok olyan modelleket amiknek van tuner hozzá, de nem tudom, hogy ha veszek egy CI fogadómodult és belehelyezem a szolgáltató mostani kártyáját, ami jelenleg a STB-ba van, akkor az működik-e. Hívtam a szolgáltatók, ők azt mondták, hogy működhet, de nem vállalnak rá garanciát, csak a saját beltérijükkel való vételre.

Köszönöm előre is!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.