Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) huncutka1029 válasza kisbe88 (#83150) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem emlékszem, hogy találkoztam volna ilyen jelenséggel.
tuti nem normális dolog.
Esetleg próbálj egy gyári visszaállítást, és otthoni használatra állítsd. (esetleg bolti bemutatón felejtetted?)
Kapcsold ki a dinamikus kontrasztot, és a szemkímélő funkciót. Meg a helyi sötétítést, és nézd meg, úgy is produkálja e ezeket a furcsaságokat.

Ha a Sárga szín zöldbe hajlik, akkor a kék fényességből vegyél vissza, és az árnyalatot állítsd normál, vagy meleg 2 értékre.
Ha nem változik, küldd vissza ezt is.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83152) kisbe88 válasza huncutka1029 (#83151) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Gyári visszaállítást még nem csináltam, de akkor ez lesz a következő ha hazaértem.
Minden álltalad említett funkciót kilőttem állítgattam hátha változik a dolog illetve otthonira van állítva.

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#83153) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Van egy LG 42LM640S televizióm amit monitorkènt is használok. A gondom az, hogy komolyabb játèkoknál input lagg jelentkezik. Hdmi-dvi csatlakozóval van összekötve. Lehet ezen valahogy javitani? Vagy fogadjam el, hogy ez a tv ennyit tud?

(#83154) csab2


csab2
veterán

50LF652V
A tévén levő YouTube kliens milyen felbontásban tolja a videókat?
A "Statisztikák" szerint nem világos:

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#83155) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

32" Lg tvbe melyik számít a legjobb vételnek?
FHD legyen

風林火山

(#83156) Shingen válasza Shingen (#83155) üzenetére


Shingen
addikt

:F

LJ az az idei széria?

風林火山

(#83157) szatyor1972 válasza szatyor1972 (#83147) üzenetére


szatyor1972
tag

Valaki tud segíteni?
https://m.itcafe.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_83147-83147.html

[ Szerkesztve ]

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#83158) Shingen válasza Shingen (#83156) üzenetére


Shingen
addikt

vagy ez az LH?

風林火山

(#83159) Bp válasza Shingen (#83158) üzenetére


Bp
tag

LJ idei,de ez a LH tv nem rossz vétel

(#83160) Shingen válasza Bp (#83159) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor melyiket ajánlanátok?

LG 32 LH530V (73 ezer) VS. LG 32LJ500V (85 ezer)

Azt hozzáteszem a paraméterek szinte ugyan azok, az LH javára a hangzás teljesítménye 2x10W, míg a LJ sima 10W

LH kevesebb is a fogyasztása

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83161) Bp válasza Shingen (#83160) üzenetére


Bp
tag

LH530 vettem pár hónapja,tényleg nem rossz,söt.
Hangja se rossz,USB-röl is jó a filmek lejátszása is tuti.

Én AQUA-ból rendeletem 68 volt,és másnap már kis is hozták délelött,vidékre

(#83162) vond válasza Shingen (#83160) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem nem éri meg az újért 12 ezerrel többet kifizetni. Főleg, hogy még az is lehet, hogy rosszabb, mint a 2016-os. Mostanában mocskos módon előszeretettel fejlesztik vissza a készülékeket a gyártók. :(((

Az LH530 nagyon jó kis alap TV, olyat rendeltem én is Anyumnak. Meglepően szép képe és hangja van, nincs smart, de van gyors menü és jó formátumtámogatás.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#83163) Milka 78 válasza szatyor1972 (#83157) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#83164) #94529552 válasza szatyor1972 (#83147) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így, vagy az összefoglalóban is van hozzá segítség, meg itt is van, és igen, a keresőt is érdemes használni. Türelmesen kell hozzáállni, beállítod az egyik alapján, használod pár napig, majd újraértékeled, hogy mit változtass rajta, és jó minőségű anyagokkal, ne pedig pl SD tévéadás alatt állítgasd.

vond Írtam privit.

(#83165) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Vettem egy beltéri antennát, amivel elméletileg fogni lehet néhány alap csatornát. Hogy kell beállítani? Az istennek sem talál 17 kódolt adón kívül semmit. Philips antenna, nem gagyi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83166) huncutka1029 válasza TigerCat (#83165) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem azon múlik, hogy gagyi van nem.
Ha közel vagy az adótornyokhoz, egy sima vezetékkel is behangolhatod a mindig tv-t..(persze ez kis túlzás)

Nézd meg a lakóhelyed szerinti freki kiosztást,

és próbáld az antenna erősítőt ki- és bekapcsolni. Vagy kézi hangolással beállítani a frekit.

Ellenőrizd a csatlakozó antenna vezeték, nincs e megtörve, jól csatlakozik e, stb.

Tv beállítás menünél a földi (antenna) legyen bejelölve, ne a kábel, mert teljesen más freki tartományban keres a 2 tuner.

Hangolásnál állítsd be a teljes hálózatkeresést, így lassabb lesz, de minden sávot végig keres.

Helyezd át az antennát egy ablak közelébe pl, és próbáld úgy is. Megnézheted a jelteszten a jelerősségeket, és jelminőséget. AZ LG tunere nagyon kényes sajnos a jelminőségre.

Ha a jelerősség 56% és a jelminőség 70% alatt van, akkor már szétesik a kép.

Azt is ellenőrizd, hogy a helytelen csatornák kihagyása opció, ki van e kapcsolva. És a kódolt csatorna átugrása is legyen kikapcsolva.

Ha esetleg kábel tv-t is nézel, és egy közösítővel dugtad a földi antennát, és a kábeles coax ot, akkor az is ki fogja oltani néhány földi csatorna jelét, illetve még interferenciát is okozhat.

Nagyjából ezek lehetnek a hibák.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83167) JohnnyWeiss válasza TigerCat (#83141) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Én is ezt a TV-t néztem ki most magamnak (LG 55UJ701V). Van már róla saját vélemény, amit megosztanál velünk?

[ Szerkesztve ]

(#83168) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#83167) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Amúgy már 290e a MM-bn ez a TV. 1 hét alatt 13e-el lett drágább?! Tényleg 277e volt?

(#83169) TigerCat válasza JohnnyWeiss (#83167) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, valamennyi van...

LG 55UJ701V Pro:
- Bazinagy. De tényleg, pedig egy 34-es kijelzőn tolom 2,5 éve. De mégis.
- Nagyon szép a képe, foltosodást nem látok
- Piszok gyors a menü, mindenre azonnal reagál
- A távirányító zseniális, frankón rá lehet függni
- A diktálás elég jól működik, külső billentyűzet nem is kell
- A lejátszott filmeket folytatja, ahol abbahagytam
- A böngészőben simán mennek a sorozataim

LG 55UJ701V Kontra:
- Kicsit szappanopera fílingem van az SD tartalmak lejátszása közben.
- A külső billentyűzet hiába magyar kiosztású, angolként detektálja
- A távirányítón nekem jól jött volna a dedikált play, pause, stb. gombok
- Bekapcsoláskor ugorhatna a legutóbbi alkalmazásra, lejátszóra, jobb lenne, ha nem a TV lenne az elsődleges, amit a szobaantennával még nem sikerült belőnöm.

Mivel összesen kb. 3 filmet néztem meg és kb. fél órát YT-oztam, egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83170) #94529552 válasza TigerCat (#83169) üzenetére


#94529552
törölt tag

SD adásra lehetne csinálni külön beállítást, a TruMotiont visszább állítani, vagy kikapcsolni, és egyéb képjavítókat máshogy állítani.
MR helyett én vettem egy sima LG távirányítót(a régiek is jók hozzá), és azon vannak más funkciógombok is.
Van menü testreszabás is a menüben, hogy mivel indítson bekapcsoláskor, és a korábban linkelt videókban is.
A Home gomb/ smart menüben is előre lehet hozni a fontosabb funkciókat.
Mindigtv.hu-n van segítség az antenna beállításhoz is.

A bill. nem tudom, hogy lehet átállítani, azt nem használom a tévéhez.

[ Szerkesztve ]

(#83171) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni. Adott a Tv-m LF652V és csatornalista mentést szerettem volna csinálni de valamiért nem engedi. Régebben engedte de most valamiért nem. a pen FAT-ra formázva de semmi. Ha gyors vagyok a menün belül akkor egy pillanatra látom az opciót de utána csak azt hogy USB másolása TV-re feliratot. :W

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83172) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Az LG 55 UH668V tévé menüjében be lett állítva az "Univerzális távirányító"-ban a PC rész, ezt hogyan lehet kikapcsolni, mert akkor szinkronban indulna valami a gépen is, de nem jó, csak lefagy tőle, nem mutat semmit, ki lehet ezt kapcsolni valahogy? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83173) #94529552 válasza gyuszmo1 (#83171) üzenetére


#94529552
törölt tag

[link]
makoss Elvileg ugyanott, ahol bekapcsoltad.

(#83174) makoss válasza #94529552 (#83173) üzenetére


makoss
addikt

Ugyan ott hol? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83175) #94529552 válasza makoss (#83174) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például megnyitod a smart menüt(Home gomb, vagy házikó a távirányítón) ott kikeresed a Felhasználói segédlet nevű alkalmazást, majd >> Univerzális távirányító, és oda visz a menüpontra, ahol módosítani lehet[link]. Vagy Az univerzális távirányító beállításainak módosításához vagy törléséhez lépjen a HOME, Input button, Összes bemenet menüpontra, és válassza az Az Univerzális Távirányítás módosítása lehetőséget. Nálam Input gomb simán, de a tiédet nem ismerem közelről.
De PC bekapcsolásához szerintem nem való, ott csak tartalommegosztást lehet választani. Inkább erősítő, lejátszó és hasonlókra van.


TigerCat
Makossnak köszönhetően a videók közt keresgélve ezt találtam: Ha meg szeretné változtatni a bevitel nyelvét...., [link]. de a kezelésiben is ott van a Billentyűzet és egér használata, bár ez a tavalyi.[link]

[ Szerkesztve ]

(#83176) #94529552 válasza makoss (#83174) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még egy: a SIMPLINK (HDMI-CEC) is kikapcsolható.

(#83177) makoss válasza #94529552 (#83176) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, ezt is megnézm ha hazaértem :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83178) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

Valaki esetleg tudna segíteni,vagy még senki nem járt így mint én? :F

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83179) DarthSun válasza gyuszmo1 (#83178) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Számítógépen használva biztosan jól műkszik az a pendrive. Próbálj meg egy teljes formatot rajta. Néha az ismételt gyorsformatok logikai hibákat hagynak a meghajtón, esetleg ez a tippem van.

(#83180) gyuszmo1 válasza DarthSun (#83179) üzenetére


gyuszmo1
tag

Köszönöm! :R erre én is gondoltam,így már azon is túl vagyok,több pendrive-val is próbáltam. Esetleg más tipp?

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83181) DarthSun válasza gyuszmo1 (#83180) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Huh, akkor a TV oldalról lehet valami gond.
* szoftverfrissítés volt-e ?, lehet hogy az új bugos
* menübeállításokban esetleg üti valami
* filmmel teleírt penről jó a lejátszás ?, gondolom ezt tuti próbáltad :U
* ha mindez ok, akkor fizikailag is jó kell hogy legyen a TV USB csatija, menni kellene a csatorna-mentésnek, de előfordulnak X-Akták, néha csalós hibák lehetnek melyek utólag esetleg triviálisak, csak rá kell jönni mi blokkolja...

(#83182) #94529552 válasza gyuszmo1 (#83178) üzenetére


#94529552
törölt tag

Átolvastad amit linkeltem? Abban is vannak megoldások.

(#83183) gyuszmo1 válasza #94529552 (#83182) üzenetére


gyuszmo1
tag

Nem tudom melyik link-re gondolsz? Nekem linkelted? :F

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83184) gyuszmo1 válasza DarthSun (#83181) üzenetére


gyuszmo1
tag

szoftver frissítés az volt(lehet hogy kár volt) a filmmel tele pent tökéletesen visz semmi hibát nem észlelek. most lettek új csatornák és egy párat áthelyeztek mondom magamnak hogy sorba szedem,de lehet hogy kár volt mert egy problémát vettem a nyakamba és amíg nem oldódik meg,ezen fogok agyalni.Ha a lustaságom győzött volna akkor most nem is foglalkoznék az egésszel. :DDD

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83185) #94529552 válasza gyuszmo1 (#83183) üzenetére


#94529552
törölt tag


gyuszmo1

Erre gondoltam (#83171), van benne egy link, hátha így meglesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#83186) nrbx


nrbx
tag

Hello, le tudna valaki irni milyen szeles/mely a 43LH630V illetve a 43UH66xV talpa? koszonom.

(#83187) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám,amire megoldást keresek.
Adott egy Sony RF811RK wireless füles,amit LG 42LW5590-ZE tv nézéséhez vettem.
UPC beltéri egységet használok,ami hdmi kábellel van összekötve a tv-vel.
Namármost,ha bedugom a fülest a tv füles csatlakozójába,csak akkor van hang,ha mondjuk külső vinyóról nézek filmet. Sima tv adásnál nincs.
Hogy tudnám megoldani,hogy mindkettőnél tudjam használni a fülest?
Valamint arra van megoldás,hogy ne kelljen be-ki dugiszálni a csatlakozóból a fülest,hanem ha mondjuk kikapcsolom,akkor autómatikusan vissza váltson tv hangszóróra?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#83188) gyuszmo1 válasza #94529552 (#83185) üzenetére


gyuszmo1
tag

Köszönöm szépen a segítségedet,sikerült rátalálnom! :C (gondolom a frissítéskor kapcsolódott be a "biztonság") erre álmomban sem gondoltam volna. RESPECT :R

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#83189) TigerCat válasza #94529552 (#83170) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a segítséget!

Billentyűzet végre magyar, a szobaantenna is működik, azonban a szappanopera fíling sajnos nem tüntethető el teljesen (vagyis különösebben nem küzdöttem, csak kikapcsoltam a True Motion-t), illetve ma a YT app is újraindult egyszer és a WiFi-re is csak újraindítás után csatlakozott (a UPC béna fehér routerével nincsenek jóban). Amúgy minden oké, amire nekem kell, arra tökéletes. Esténként megnézek egy-egy filmet vinyóról és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83190) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Lg 49LH570V 49LH590V között mi a különbség?
Webos 3 fut mind a kettőn?

[ Szerkesztve ]

(#83191) Shingen válasza vond (#83162) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi srácok!

(#83161) Bp THX az infot szerintem is ezt vesszük.
Aquából is él az a gari, ha magyaro számlával veszed Lg szervízbe viheted a tv-t, ha ugy van?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83192) rajzol01


rajzol01
tag

sziasztok,

egy megbízható 49" led tv-t keresek.
90% youtube használatra csak wifivel
tudnátok segíteni? (esetleg LG 49LH570V Full HD Smart TV ?)
köszi

(#83193) makoss válasza rajzol01 (#83192) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Csak youtube? Mi van abban olyan jó? :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83194) frankstork válasza rajzol01 (#83192) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem akarod. Próbáltad már tv-n a yt-ot?
Pc és a tv, mint monitor oké.

(#83195) sixpak válasza frankstork (#83194) üzenetére


sixpak
nagyúr

Böngészőből indítva teljesen jó, a pc-n megszokott felület, simán mennek a 4K videók is...a yt app egy hulladék, mondjuk én évek óta be sem kapcsoltam, be van rakva könyvjelzőkbe a yt és az ikon kint a fő ablakban.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#83196) frankstork válasza sixpak (#83195) üzenetére


frankstork
aktív tag

És böngészőnél használható mondjuk a telefonos alkalmazás vezérlésre?

(#83197) sixpak válasza frankstork (#83196) üzenetére


sixpak
nagyúr

Passz...elkezdem gépelni, amit meg akarok nézni,általában már megjelenik a találat, ha nem, akkor pedig 3 másodperccel tovább gépelem, nem az első tévém magic remote-al, semmivel sem körülményesebb, mint telefonnal gépelni, majd nézni a 720p videókat.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#83198) frankstork válasza sixpak (#83197) üzenetére


frankstork
aktív tag

Azt értem, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ekkor nem idétlen mint az app vezérlésekor? Gondolok itt arra hogy app-ban nem lehet telefonról pötyögni, nem akarja használni a BT billentyűzetet, stb.

(#83199) #94529552 válasza rajzol01 (#83192) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nem gond a kevés csatlakozó, meg hogy böngésző nincs... Alkalmazásból persze megy a YT.
Többet tud a 49LH590V hasonló áron, és ezen már webos 3.0 van, ami nagyobb tudású, és böngészős, vagy a 49LH630V, ami még jobb, viszont ezekben 2 magos proci van, ami kicsit lassú lehet[link].
Erre a használatra már egy UHD lehet hogy jobb lenne, webo3-mal, gyors menü, és 4 magos procival.[link] Össze lehet ezeket hasonlítani itt is(a méret most nem lényeges), vagy az LG honlapján is van ilyen funkció.
(#83198) frankstork A YT-on nem használható semmilyen billentyűzet, mert nem engedik valamiért.

(#83200) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

LG 55UJ6307-ről mi a vélemény? 200k most a t-homeba😊 film meg majd az új xbox lenne rákötve, köszönöm előre is a segítséget 😊

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.