Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!
LF652v tv-m van. Ehhez keresnék vele kompatibilis bluetooth-os FEJhallgatót. Kaphatóak egyáltalán? Nem igazán sikerült vásárolható eszközt találnom :(.

(#84102) OldMike válasza Toto00 (#84093) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, pontosan így van. Az okozott nálam keveredést, hogy a tévén az ARC jelzésű HDMI csatlakozón megy ki a hang (a többi HDMI-n nem), tehát ez kell a hangkimenethez. A másik meg az, hogy az eddig általam látott HDMI bemenetes hangeszközök alapból tudták a CEC funkciót, amit az LG szépen átkeresztelt Soundsync-re, hogy bonyolultabb legyen a felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#84103) huncutka1029 válasza Petike12345 (#84097) üzenetére


huncutka1029
addikt

jó lesz hozzá

(#84101) pn4hvq
[link]

(#84100) Gabor970

Ci modul, és kártya működhet együtt, de nincs rá garancia. És valószínűleg hetente, havonta 1 alkalommal akkor is vissza kellene tenni a kártyát a boxba, hogy frissítő jelet kapjon a Tréhómtól.
Próbáld mga szolgáltatónál kérni, hogy adjanak saját modult.
Régebben erről is volt szó, elvileg csak az IP tv esetében nincs lehetőség a boxot kihagyni.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84104) pn4hvq válasza huncutka1029 (#84103) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a választ, a keresőt ismerem, de konkrét, ma is kapható, bevált típus iránt érdeklődtem :).

(#84105) huncutka1029 válasza pn4hvq (#84104) üzenetére


huncutka1029
addikt

hát ebben sajna csak ennyit tudok segíteni.
Van a találatok között egy két konkrét tipus. Hogy kaphatók e még, ezt nem tudom..

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84106) blakey válasza nyesix (#84077) üzenetére


blakey
titán

Az LG és a UPC nem hangolta össze az új változtatásokat, Samsungnál is van ilyen, Sony, Panasonic, Toshiba készülékeknél van műsor UPC kábelhálózaton.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84107) Petike12345 válasza huncutka1029 (#84103) üzenetére


Petike12345
csendes tag

Köszi a választ :)

S8+

(#84108) #94529552 válasza Petike12345 (#84097) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szinte bármelyik 2,5"-os jó hozzá. Itt van a népszerűségi lista. Itt pedig pár írás a témában. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#84109) Minkó válasza TA68 (#84068) üzenetére


Minkó
csendes tag

Nálam ~ 1hónapja jött a 05.30.10 fw, a menüben, hol látni a HGL támogatást.

Hé, gyerekek, figyeljetek, elmagyarázom a bűvészetet ... A színfalak mögött, a kapcsolók között. Kevergetnék lelkesen a hang- és fényerőt. És nem értik ott bent, hogy túl vagyunk ezen. A lemezük már megjelent egy régi lemezen. ... ne, sohase higgyetek a szemeteknek!

(#84110) TA68 válasza Minkó (#84109) üzenetére


TA68
senior tag

A menüben sehol, de ha letöltöd ezt a demót és elindítod, akkor a jobb felső sarokban ki fogja írni, hogy HLG HDR

(#84111) Minkó válasza TA68 (#84110) üzenetére


Minkó
csendes tag

Meg van, letőltöttem >> PC-ről - MPC-HC lejátszva nem írja ki (de a hang szaggat!?).

Közvetlen a TV USB portjáról kellene lejátszani?

Hé, gyerekek, figyeljetek, elmagyarázom a bűvészetet ... A színfalak mögött, a kapcsolók között. Kevergetnék lelkesen a hang- és fényerőt. És nem értik ott bent, hogy túl vagyunk ezen. A lemezük már megjelent egy régi lemezen. ... ne, sohase higgyetek a szemeteknek!

(#84112) TA68 válasza Petike12345 (#84097) üzenetére


TA68
senior tag

Arra figyelj majd, hogy mielőtt kihúzod a külső vinyót a tévéből, (PC-ből) először le kell választani! A külső merevlemezek meghibásodásának legfőbb okai között van, hogy leválasztás nélkül húzzák ki. Itt találsz még hasznos infót:USB-s eszköz csatlakoztatása

(#84111) Minkó
Igen, a tévé USB portáról játszd le!

[ Szerkesztve ]

(#84113) Minkó válasza TA68 (#84112) üzenetére


Minkó
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget!

Hé, gyerekek, figyeljetek, elmagyarázom a bűvészetet ... A színfalak mögött, a kapcsolók között. Kevergetnék lelkesen a hang- és fényerőt. És nem értik ott bent, hogy túl vagyunk ezen. A lemezük már megjelent egy régi lemezen. ... ne, sohase higgyetek a szemeteknek!

(#84114) TA68 válasza Minkó (#84113) üzenetére


TA68
senior tag

Szívesen! :)

(#84115) Petike12345 válasza #94529552 (#84108) üzenetére


Petike12345
csendes tag

Köszönöm a választ neked is :)

S8+

(#84116) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok!
Tv vásárlása előtt állok, és nem tudok dönteni hogy milyet vegyek. A TV-t filmezésre,konzolozásra szeretném használni. 43-asba kéne és max 135K-ig. Tudnátok ajánlani valamit?

(#84117) #94529552 válasza korpas15 (#84116) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ebbe pont belefér most a 135k-ért rendelhető, középkategóriás UHD: LG 43UH661V, ami remek ár/érték szerintem[link]. Gyors menü(Webos3), és jó smart rendszer, jó lejátszó, stb. A honlapról az ajánlott üzletre juthatsz(emag), és hivatalos gyári garis lesz, amíg még lehet kapni. Ebben még fejhallgató csati is van, ami kezd kikopni a tévékből. Ha ez a típus elfogy, akkor pl. a 670V lenne, ami hasonló középszintű UHD tv.

[ Szerkesztve ]

(#84118) Yogi Bear válasza KoNZoLik@ (#84022) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Én sem nézek homogén képet sokáig, de egy-egy sci-fi űrben játszódó jeleneteinél vagy éjszakai jeleneteknél nagyon zavaró, hogy a bal felső és a jobb alsó sarok világít, nem beszélve a 21:9 képarányú filmeknél, ahol alul-felül folyamatosan "fekete". Nekem UH8507 produkálja ezt. Még nem jutottam el odáig, hogy huncutka1029 fórumtárs által ajánlott megoldásokat kipróbáljam.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#84119) Yogi Bear válasza nyesix (#84077) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Ezt a problémát már a tavaly előtti UF szériánál is felvetettem, nálam is UPC van CI+ kártyával és az UH szériában sincs változás sajnos. Próbáld meg, hogy az RTL Klub csatornán állva indítsd a Guide-ot, nekem így működik (a lenti linken a #62715 hozzászólás).
Ha jól emlékszem megoldás nem született, de ha érdekel az akkori értekezés, akkor itt nézd meg (#62512-es bejegyzésnél kezdődik).

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#84120) Yogi Bear válasza boost (#84061) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Tudomásom szerint az LG-nél SUHD = Super Ultra HD

De ebben a cikkben jobban ki van ez vesézve. (Samsung vs LG)

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#84121) Szoszo94 válasza petrusz82 (#84031) üzenetére


Szoszo94
őstag

DLNA
BD alatt a műsoros filmeket érted, amik több mappából állnak és egy rakat fájlból? Én azt is le tudom játszani, kicsit trükközve, menü nélkül:
A Stream mappában a legnagyobb méretű fájl maga a film, azt kell megkeresni, ennyi a trükk. Persze DLNA-n szoktam így kivitelezni, úgyhogy ez a módszer működik :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#84122) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

DLNA-n keresztül nézném a filmeket, de kiírja hogy instabil a hálózat. Erre valami megoldás van? Nem találtam semmi megoldást rá. Gigabites hálózat van a lakásban azzal tuti nincs gond.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84123) #94529552 válasza iceQ! (#84122) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

Mi alapján csináltad? Téma Összefoglaló , vagy a kereső: DLNA?

[ Szerkesztve ]

(#84124) iceQ! válasza #94529552 (#84123) üzenetére


iceQ!
addikt

Ami az összefoglalóban van Universal Media Server.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84125) #94529552 válasza iceQ! (#84124) üzenetére


#94529552
törölt tag

Huncutka leírása alapján csináltad, lan vezetékkel vagy wifivel?
A filmes mappát sikerült betallózni?
Honnan indítod a filmet? Pipa ott van, hogy Connected, és a Film mappa is ott látszik alul, mint a képeken?
A keresős linken nézelődj még. Volt akinek szintén nem ment a UMS. és a Serviio pedig azonnal. Bár lehetséges hogy akkor hárultak el az egyéb akadályok, amikor a második szerver progit felrakta.

[ Szerkesztve ]

(#84126) iceQ! válasza #94529552 (#84125) üzenetére


iceQ!
addikt

Mindent jól csináltam. Tegnap félbe hagytam egy filmet s ma mikor indítanám el ezt csinálta. ( ez előtt is volt ilyen).

Most az LG-nek a progiját visszaraktam, bár nem tudom mennyire profi cucc. Esetleg később megpróbálkozom egy Plex vagy Serviio-val.

Valami javaslat? Esetleg azok jobbak e?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84127) TA68 válasza iceQ! (#84126) üzenetére


TA68
senior tag

A wifi-t kapcsold ki a tévében, ha lan kábellel csatlakozol a hálózatra. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#84128) iceQ! válasza TA68 (#84127) üzenetére


iceQ!
addikt

Wifi be sincs kapcsolva. Nem is volt.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84129) sgabor


sgabor
csendes tag

Sziasztok!
42LF652V produkálja azt, hogy az automatikus kereséssel megkeresett csatornákat ha átrendezem a csatornaszámokat, néhány nap múlva elfelejt több csatornát is. Pontosabban visszarakja az automatikus keresés utáni helyére, és a helyén nem lesz semmi. Mivel régen frissítettem firmwaret, hát megtettem. De sajna az aktuális firmware-el (04.05.56) is ezt műveli. Mi lehet az oka? Invitel Digitális Családi csomagom van.

(#84130) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Most vennék egy LG 43UH661V tévét. Az érdekelne, hogy akinek van ilyen, Ő is tapasztalta azokat a problémákat amiket az egyik vevő leírt ezen az oldalon alul (a hosszab hozzászólás)? Vagy teljesen jó vétel lesz?

(#84131) #94529552 válasza nOvOp (#84130) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom, van-e itt most olyan, akinek ez vagy a többi UH66-os típus van, de hátha igen és ír majd neked. Addig is:
Van itt egy itteni vélemény, továbbá az áru keresőről néhány. Valamit valamiért, ez ips paneles, itt kb. 99% ilyet használ, aminek elvileg jobbak az oldalsó betekintési szögei, és szép színeket ad, viszont kisebb a kontraszt, de ez köztudott. Nekem nincs gondom vele, meg szinte mindig van fény a tv mellett(filmezéskor nincs). Van otthon va paneles jó minőségű tv is, de én azt se tartom különbnek, de mindenki másként látja.
Azt tudom, hogy Játék módban 23 ms, PC módban 37 ms az input lagja, a többi dologgal nem foglalkoznék, amit az edigitalra beírt az a valaki. De oda is azt ír amit akar, sok meghökkentő írást olvastam már ott is és az árukeresőn is, sok user errorral és hozzá nem értéssel fűszerezve. Ha találsz valahol élőben is megnézed bármelyik 43UH65 és 66-os típust, mert szinte egyformák tudásra.

(#84132) OPiiPO válasza nOvOp (#84130) üzenetére


OPiiPO
addikt

alapvetően az edigital, árukereső, emag stb. úgynevezett vásárlói értékelésekre nem sokat adnék, oda bárki írhat bármit teljesen szabadon, még annyi kontroll sincs mint egy fórumon :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84133) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

TV csere előtt állok. A jelenlegi TV-m egy 58" VA paneles készülék, viszont nagyobbra váltanék. Jóárasítva egy 75UH850-re tudnék ráfizetéssel cserélni, viszont tartok az IPS panel "gyenge" feketéjétől.
Valóban ennyire rossz lenne a fekete? Vagy csak sok LG ellenző mondja ezt?

üdv:
Coleen

(#84134) nOvOp válasza #94529552 (#84131) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a választ. Persze elolvastam a linkelt véleményeket már korábban, de ezért is írtam ebbe a fórumba, mert esetleg itt relevánsabb véleményeket kapok. (a ph-s vélemény tetszett) Kiállított darabot egyet találtam eddig, de az sem volt beüzemelve (és vmiért nem is tudták, hiába kértem). A 66, 65-ös típusokat nem tudtam, de akkor majd figyelem.

(#84135) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Az 55eg910v-hez lenne kérdésem, HDMI-CEC kezeléssel kapcsolatosan. Azt már kitúrtam a netről,. hogy az LG Simplink volna ennek a kezelése, de elég bután működik. Pl. bekapcsolom a steam linket/mede8er-t ugyan bekapcsol a TV, de nem ugrik arra a bemenetre ahonnan a jelet kapta. Pedig már ezt a 2011-es előző LCD-m is tudta (sőt kreált virtuális HDMI-CEC inputot)
Ez ennyi, nincs más beállítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

fred

(#84136) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, LG TV-t szeretnék venni, ami egyelőre fix, hogy 49"-os lenne a mérete. A filmnézésen (TV adást nemigen, de azért jó lenne,ha az SD adást normálisan jelenítené meg) kívül alkalmanként egy FIFA-t szeretnék rajta futtatni, esetleg valami más autóversenyzős játékot, így a szűk keresztmetszet ha jól értem a képfrissítés lenne, tudnátok tanácsot adni abban, hogy milyen értékkel rendelkezőt nézzek, amivel ezeknek a megjelenítése nem csúszik/szellemképes? Ha esetleg konkrét típust is tudtok ajánlani azt külön megköszönném :)

Ami még számítana, hogy UHD-t szeretnék, a 3D ahogy tudom már lassan semelyikben sincs, de ha esetleg tudtok olyat ajánlani amiben még van ilyen funkció az nem lenne hátrány.

Más igényem nem lenne, leszámítva a szép képet természetesen :)

(#84137) #94529552 válasza coleen (#84133) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!
Szerintem nem neked való, bár konkrétan nem ismerem ezt a nagy monstrumot, de te már a vertical allignment féle kijelző típushoz szoktál, gondolom sötétben filmezéshez lesz. Egy nagy nappaliban, világos helyen megfelelő lehet, de neked a VA után inkább egy OLED-et kellene betámadnod. Az UH850, mivel ips, persze, hogy nincs olyan feketéje, mint a va, ez köztudott. Van akinek egyik jön, be van akinek a másik, és mindkét technológiának van előnye és hátránya is. Voltak tavaly VA paneles LG-k, igaz nem a felső kategóriában, de azzal elégedettek voltak azok is, akiknek a kontraszt a fontos egy LCD-nél.

(#84138) trucsi


trucsi
csendes tag

Sziasztok
van egy LG 55lb671 tv-m Pár hete elkezdte, hogy csak az LG felirat jelenik meg de nem lép tovább. Sokadik (változó hogy mennyi 2-30 közt) bekapcsolásra elindul és akkor viszont ha az első 2 percben nem kapcsol ki akármeddig (kikapcsolásig) működik.
Szerelő azt mondja bga-s lehet.
Van valakinek ilyen tapasztalata? Hogyan zárhatnánk ki biztosra a hibát?

(#84139) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

UH85 sorozatú készülék tulajdonosaitól kérdezném, aki felrakta már a 05.30.10 firm-et, van valami használható változás benne a képernyővédő képein kívül, újabb funkció? Esetleg olyan, ami eddig működött és firm frissítés után nem működik?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#84140) coleen válasza #94529552 (#84137) üzenetére


coleen
aktív tag

Szia,

Köszönöm válaszod. Valóban sötétben nézném - amikor hazaérek, már mindig sötét van, meg amúgy is :) - akkor tényleg maradok a VA fronton.

Köszönöm,
Coleen

(#84141) #94529552 válasza trucsi (#84138) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs ilyen tapasztalatom szerencsére, de itt is megkérdezheted, a legjobb, ha privit írsz neki, vagy felhívod. Ott a száma is. Amikor működik, esetleg egy fw frissítést, ha nem naprakész, és egy Tv Visszaállítást megcsinálhatnál, de nem biztos, hogy segít valamit. Vagy kérdezz rá erre is, hogy javasolja-e?

(#84142) huncutka1029 válasza iceQ! (#84126) üzenetére


huncutka1029
addikt

A Router tűzfala tuti átengedi?
otthoni hálózaton "felfűzted" a tv-t és a pc-t?
Mac clónozás. illetve azt nézd meg, hogy a Dhcp forwarding-nál, a véletlenszerű port nem kacsolt e be. Ez, és a dinamikus Ip cím tud még így bekavarni időnként a tv-nek.
Lehet egy router újraindítás sem ártana.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84143) Lacielvtárs válasza #94529552 (#84137) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 az OLEDnek, főleg VA panel után :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84144) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Van egy LH630V TV-m, és egy jó ideje felajánlotta, hogy van rá frissítés, de eddig még nem foglalkoztam vele. Érdemes frissíteni, vagy van esetleg valami hátul ütője a dolognak? Igazából meg vagyok vele elégedve, pláne, hogy ha minden jól megy pár nap és csak "monitorként" fogjuk főleg használni.
Ugyanakkor a youtube appot is használnánk még, nem tudom azt nem-e rontja el a frissítés :F

...Szeretem leracsniztatni...

(#84145) trucsi válasza #94529552 (#84141) üzenetére


trucsi
csendes tag

Köszi megpróbálom.

(#84146) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok

Az LG 650a Magic remote menyire univerzális távirányító?
Keresgéltem a neten, az írják tudok vele más eszközt pl set top boxot, erősítőt is vezérelni.
De nem találtam olyan listát ahol az le lenne írva, hogy miket.

Valaki tudna ebben segíteni nekem?

A cél az lenne, hogy egy távirányítóval tudjak vezérelni mindent UPC box, és JVC erősítő, no meg a TV :) )és ha erre ez is alkalmas akkor beneveznék rá.

Köszönöm

(#84147) Gömbike válasza Neoka (#84146) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem Telekom műholdas tv adásom van. Ennek a beltérinek ( Kaonmedia co 1000 felvevős) a vezérlését NEM tudtam vele megtanítani, illetőleg ilyen gyártó nincs a listájában. De lehet, hogy csak én adtam fel könnyen.

Ahogy néztem a menüjében, tudna erősítőt is, stb. vezérelni. Még nem értem rá, hogy párosítsam az erősítőmmel (Pioneer vsx c301 ), pedig ezen keresztül nézem az adásokat.

De semmi pénzért nem mondanék már le róla, annyira jó dolog. Nagyon megkönnyíti a tv vezérlését, filmnézést, Plex, beállítások, stb.

Ha igaz, pár héten belül lecseréli ( bevezeti a környékünkre az optikát) a rózsaszínű cég a műholdas adást IP tv-re. Azt szerintem már tudni fogja vezérelni. Majd erről beszámolok.

De szerintem az egyik legnagyobb találmány ez a ( 650/A)távkapcsoló!!!!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84148) Neoka válasza Gömbike (#84147) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm

A menüjét nem tudom elérni távirányító nélkül? Hogy meg tudjam nézni miket tud vezérelni?

(#84149) #94529552 válasza Neoka (#84148) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt a menü, de a lista csak a tévén fog látszani, miközben beállítod. De ne teljes körű távirányításra gondolj, csak a fő funkciók mennek szerintem, bár az új MR650A-t nem ismerem.

Pete55555 Neki is ilyen tévéje van, lapozz vissza, most beszélték.

[ Szerkesztve ]

(#84150) Gömbike válasza Neoka (#84148) üzenetére


Gömbike
senior tag

Reggelig dolgozom, majd holnap megnézem. De önállóan is nagy cucc :C

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.