Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) Dcade válasza Milka 78 (#83291) üzenetére


Dcade
csendes tag

Köszi a választ.

(#83302) TA68 válasza Julot (#83300) üzenetére


TA68
senior tag

Ha már egyszer úgy is cserélned kell, én a helyedben már nem vennék újra 43"-os UHD tévét. A 49" már jobban hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#83303) acura nsx


acura nsx
kezdő

Aki rakott a tv-je moge led szalagot, tudna rola kuldeni kepet hogy tette fel?
Gondolkodok rajt, utalok full sotetben tv t nezni farasztja a szemem, meg jol is mutatna este. Sima feher szinure ledre gondoltam en.

(#83304) acura nsx


acura nsx
kezdő

Egy ilyenre gondoltam en [link]
Nem tudom hogy a 2x fel meter eleg-e 58" os merethez, illetve a tv-m (uh635v) usb csatlakozoja megfele-e ennek: "Csak 1A terhelhetőségű USB portra csatlakoztatható"
Megneztem gyari leirast USB 2 ( 2.0 : 2ea), akkor elvileg ok igaz?
Illetve ez csak akkor mukodne ha a tv be van kapcsolva? Mondjuk ez mind1 vegulis, eleg ha csak akkor vilagit.

[ Szerkesztve ]

(#83305) sün


sün
tag

Sziasztok!
Első (saját) TV-nk megvétele előtt állunk, és tanácsot / megerősítést szeretnénk :))
49-es méretnek van helyünk és egy HTPC fogja meghajtani filmek, sorozatok és alkalmanként játékkal. 3D és hajlított nem érdekel minket.
Esténként fogjuk használni kb 2méterről, viszont mindig ég egy lámpa a sarokban (mögöttünk), mert a párom ki nem állhatja a tök sötétet.
A kiszemeltünk egy 49UH770V garancia kiterjesztéssel --> 800€
Mi a véleményetek, esetleg alternatíváitok ebben a méret és ár sávban?
Segítségetek előre is köszönöm!

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#83306) Julot válasza TA68 (#83302) üzenetére


Julot
aktív tag

Igen, én is a 49" felé hajlok, csak az anyagiak miatt hezitálok. Csak a polikarbonát fal is lesz vagy 20k... MM.-ben vagy edigitalban akarom megvenni, mert ide van/lesz kuponom 35k értékben augusztus végére...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83307) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Még egy kérdés:

Hogy tudom a YouTube videókat kilőni a TV-re? Az istennek sem találtam rá megoldást. Még...

LG 55UJ701V, WebOS 3.5
iPhone 7, iOS 10.3.3
AC-s routeren megy mindkettő, vezeték nélkül.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83308) Lacielvtárs válasza TigerCat (#83307) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Telepíteni kell a YouTube alkalmazást a tévére.
Anno engem is megszivatott ez...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83309) TigerCat válasza Lacielvtárs (#83308) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ehh, köszi!
Végig kutakodtam mindent, de abban nem néztem körül...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83310) Lacielvtárs válasza TigerCat (#83309) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, így szokott lenni, a 'kézenfekvő' megoldásra általában utoljára gondol az ember ;)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83311) TigerCat válasza Lacielvtárs (#83310) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hja, minap egy másik TV előtt ültem, ami csak úgy ment és a telefonom megosztás menüjében azonnal megjelent. Ezért furcsa az app indítása, de végül is nem kritikus.

Mindenesetre köszi a segítséget!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83312) m0ski válasza TigerCat (#83311) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ha már össze van párosítva a TV-s YT kliens a fiókoddal, akkor onnantól a telefonról simán ki tudod rakni TV-re a videót és a TV-n automatikusan indul, nem kell elindítani az app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#83313) TigerCat válasza m0ski (#83312) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hazaérek és tesztelem, köszi neked is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83314) Lacielvtárs válasza m0ski (#83312) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,ez igy van, utana már automatikusan indul a YouTube app a tévén.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83315) TA68 válasza sün (#83305) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem nagyon jó választás! Nekem 49UH7707 van, (ugyan az mint 770V) ha most kellene tévét vennem, ugyan ezt választanám. Digitális kábeltévén még az SD adások is meglepően szépek. A HD filmeket nagyon szép színekkel és penge élesen jeleníti meg. A 4K filmek csodálatosak rajta, de a HDR-es tartalmak még erre is rádobnak egy lapáttal. A hangja tévéhez képest meglepően jó. Amit még megemlítenék az a Magic Remote távirányító. Én nagyon szeretem, nagyon kényelmes a használata és a hangvezérlés igencsak meg tudja könnyíteni a keresést a YouTube videóknál.

Egyetlen negatív dolgot tudnék említeni, hogy teljesen sötét szobában a fekete nem teljesen fekete, hanem kicsit szürkés, de ez az IPS panel sajátossága. Viszont egy kis hangulatvilágítással (ahogy nálatok is van) ez kiküszöbölhető.

(#83316) #94529552 válasza GuruZone (#83293) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!
Valami gond van, mert nem annyiért adják.[link]

(#83303) acura nsx Led szalag

[ Szerkesztve ]

(#83317) TA68 válasza #94529552 (#83316) üzenetére


TA68
senior tag

Annyiért túl szép lett volna....

(#83318) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Bár nagyjából eldöntöttem melyik típust veszem ( 49UJ701 ) azért megkérdezném: Van a 2017-es ( esetleg 2016-os ) kínálatban 49"-os VA paneles modell?

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83319) TA68 válasza Julot (#83318) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!

Az idei modellekben nincs már VA paneles. A tavalyi kínálatban az 50UH635V van, de már az is csak kevés helyen elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#83320) aceeq


aceeq
csendes tag

Sziasztok,

Valaki esetleg tapasztalt már hasonlót..

Adott egy usb 3.0-s WD külső 750GB-s vinyo.. Sony tv-re rákötöm, 5éves a tv.. megy minden rendben..

Viszont vettem most egy hasonló WD-t 1TB... rákötöm a tv-re és semmi..

USB eszközt nem ismeri fel..

NTFS particiót csinálta, csináltam FAT particiót.. semelyik nem volt jó..

Gondoltam a mérete a baj, ezért csináltam egy 600gb-os particiót rá, de úgy sem ismerte fel..

Mi lehet a gond?

(#83321) krakki88 válasza #94529552 (#83297) üzenetére


krakki88
csendes tag

A gépemmel szeretnék a tv-re csatlakozni wifi miracast segítségével, csak a tv nem kap jelet a géptől, a gép viszont látja. Nem számít a felbontás mert leginkább csak netezni akarok rajta ilyen módon, de ahogy olvastam így elbír egy full hd elbontást, ami jelenleg bőven elég mindenre. Érdemes az ügyfélszolgálatot zaklatni ezzel? Csak mert se neten, se papíron, se a tv-n lévő használati utasításba nincs erre vonatkozó rész. Vagy legalábbis azzal nem foglalkozik, hogy mi van ha még sem működik az általuk leírt módon.
Intel chipsetem van, intel grafikus kártyával és van wifi adapterem is.
A win10et nem szeretném felrakni, nem igazán dicsérik, illetve elvileg mennie kéne 8.1-en is.

(#83322) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

A három típus között vacillálok már napok óta.
[link]

1. Megéri a 670-nél a felárat, hogy tudja a Wide Color Gamut-t?
2. A 634 és a 635 között van valami lényegi különbség?
3. Fontos lenne, hogy fali konzolra tudjam tenni. (később) A 635-öt tényleg nem lehet feltenni?

Ha a 670-es lenne a 634 vagy 635 árában szó nélkül azt választanám.

Köszönöm ha valaki tud segíteni

(#83323) #94529552 válasza krakki88 (#83321) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézd meg a Számítógép megtekintése részt itt, vagy a Screen Share / Miracast videót. Vagy várd meg, hátha mások használják a widit, de nem egy népszerű valami az biztos. Esetleg windows topik. Mindenből a legfrissebb szoftver legyen, tévénél a visszaállítást is megcsinálhatnád, több ötletem nincs. A legjobb a HDMI vezetékes kapcsolat.

Neoka

2, A 635V külseje sötétebb szín árnyalatú.
3, Az csak elírás, mindet falra lehet tenni VESA 200x200mm[link]

(#83324) Shingen válasza acura nsx (#83304) üzenetére


Shingen
addikt

Usb nem vennék inkább külső adaptereset.
Volt már bent kép a forumon kép, de a neten csomót találsz róla.

風林火山

(#83325) Julot


Julot
aktív tag

az UF, UH, UJ sorozatoknál lehet tudni, hogy melyektől van 4 magos proci a TV-kben? Nem lepődnék meg, ha az UF-nél még nem is lenne...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83326) Neoka válasza #94529552 (#83323) üzenetére


Neoka
aktív tag

Szia

Köszönöm a válaszod.
Véleményed szerint megéri a többlet kiadást a 670V (a 635-höz képest)?

(#83327) Kartács válasza Neoka (#83322) üzenetére


Kartács
aktív tag

Szia!

Én is most TV vásár előtt állok és ugyanezeket néztem csak 55"-ban.
Nekem valószínűleg a 55UJ635V lesz a választott, 670-es modell itt már jóval drágább, de nem tudom megérné-e, szerintem nem.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#83328) Neoka válasza Kartács (#83327) üzenetére


Neoka
aktív tag

szia

Akkor üdv a klubban :)
bízom benen Pumma kollégának lesz valami godnolta ébresztője, hogy tudjak dönteni.

(#83329) Milka 78 válasza acura nsx (#83303) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megfogtam a legegyszerűbb 3 méteres,led szalagot és ráragasztottam a tv hátuljára (rámértem,hogy egyenletesen legyen a széleitől) az öntapadós részével,majd megerősítettem némi szigetelő szalaggal.Bűn ronda,de a kutya sem látja.Mondjuk érdemes beszerezni 4db rgb összekötő kábelt,szerezni a 4 sarokhoz,mert a led szalag meggyűrődik,bár nem befolyásolja a működését.
A másik lehetőség,hogy vannak különböző méretű szettek amit külhonból lehet megrendelni.Pár hónapja volt is itt linkelve.

(#83330) KoNZoLik@ válasza Julot (#83325) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nekem UF850V van és 4 magos proci van benne ami bitang gyors mindenben😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#83331) TA68


TA68
senior tag

2015-ös UHD tévék is mind 4 magosak.

(#83332) #94529552 válasza Kartács (#83327) üzenetére


#94529552
törölt tag

Többen is a telekomtól rendelték az 55UJ6307-et, annak más talpa van, de csak 201k-ba került. Persze 2 év hűség, de ha valaki úgyis náluk van.... Ehhez képest sokallom a 246k-t, és most én jobb vételnek találom a tavalyi 55UH661V-t, az emagtól gyári garival 224k-ért. Viszont a mediamarktban annyira fel vannak árazva a tévék635V, 670V, hogy valami nagyobb akcióra számítanék, ezért a hétvégét talán érdemes kivárni. De az edigitalban is olcsóbbak voltak ennél. Ha valóban lesznek akciók, akkor könnyebb lesz az 55UJ 651V-t vagy a 670V-t választani. Nemrég pl. 277k volt az 55UJ701, most 359k. :Y

Neoka A 43.as méretű UJ6-os tévékben nem hoz annyi változást a 651 vagy 670, mint 55"-ban[link].

[ Szerkesztve ]

(#83333) Neoka válasza #94529552 (#83332) üzenetére


Neoka
aktív tag

félre tettem egy 43uj6517-est, remélem nem bánom meg.
sok infót nem találtam róla.

(#83334) atee919


atee919
csendes tag

Üdv nektek.
Kérdésem az lenne, hogy vettem egy 43UH661V tv-t és a store-ban nem találok eurosport player alkalmazást, pedig elvileg kellene lenni a prémiumok közt. Oda belépve pár darab alkalmazás fogad, de amiről olvastam, hogy picasa, eu player stb.. ezeknek semmi nyoma.
Van valakinek ötlete?

köszi.

(#83335) sutszi válasza krakki88 (#83321) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen géppel próbálkozol? Mert van driver és hardver követelménye is a gép részéről... Én futottam egy kört már ezzel de sajnos le kellett mondanom róla. Thinkpad T420 gépem van. Ami azt jelenti, hogy 2. generációs i5 hajta. Ehhez csak win7 alá van kompatibilis driver. Én meg win10-et használok, ahhoz meg legalább egy generációt kéne ugranom előre, hogy egyáltalán felmerüljön a lehetőség...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#83336) Kartács válasza #94529552 (#83332) üzenetére


Kartács
aktív tag

Részeltre veszem, tehát nem mozgat a KP-s ár, amúgy a piacon kb a legjobb áron az extremeben kapni.
Hónapok óta figyelem az akciókat mindenhol és itt is többször volt már most hó elején ez még 10k-val volt több, tehát nagyon jó ár érte még +3év prémium garival is.

Media az elmehet a ... ott is voltam ott parasztvakítások vannak most voltak "nagy akciók" most hogy nincs már 300k ugyanez a TV nem is értem, hogy van így forgalmuk, nagy akció néha van de nyár elején volt náluk ez a TV "nagy akcióban" 260e :DDD

De a lényegi kérdés a típus volt, de akkor ezek szerint jó.
Köszönöm

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#83337) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Megjött az 55uj6307es t-hometol eddig kiváló 😉 játék módba itt is át kell a hdmi nevét írni pc-re? Vagy ez már megszűnt?😊 Ja még egy kérdés itt a film üzemmód a színház?😊

(#83338) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok
Egy kis segítség kellene, egy LG 42LA660S tv-m van, és egy ideig működött az, hogy usb-n néztem filmet, viszont HDMI-vel ki ment a hang a házi moziba, most valamiért már nem működik, mi ennek a követelménye hogy ez menjen?

Xbox One: bandymnc

(#83339) AliHonda911


AliHonda911
csendes újonc

Sziasztok,

Véleményeket szeretnék kérni a 60UH8507-es TV-ről.
Első sorban a játék a fő cél, ezt érzem a legnagyobb kritériumnak, ha ehhez megfele, akkor a tv, fim, youtube stb biztos jó lesz.

Esetleg, ha tudtok ajánlani valami mást, mert tudom, hogy ez eg 2016os kifutó modell. 350-400e a keret.

7707-es mennyivel rosszabb megoldás lenne?

Köszönöm.

U.i egy 47LB650-et váltana :D

[ Szerkesztve ]

(#83340) KoNZoLik@ válasza AliHonda911 (#83339) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szerintem ez egy jó választás arra amire te szeretnéd használni😁👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#83341) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Lg jol tudom bekapcsolni hogy pl full hd képet skálázon fel 4k-ra?

(#83342) KoNZoLik@ válasza Bazsi1987 (#83341) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Minden 4K-s tévé automatikusan elvégzi ezt😁
Neked semmit sem kell ehhez állítani!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#83343) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

És ezt a hdmi ultra hd deep colourt be kell kapcsolnom a hdmi portokra? Dagi xbox one-m van egyelőre vagy rá érek ha hdr-es konzolom lesz?😊

[ Szerkesztve ]

(#83344) #94529552 válasza Bazsi1987 (#83343) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bekapcsolhatod nyugodtan, ha HDMI-n FHD filmeket nézel, ahhoz is jó. Próbáld meg ezeket a beállításokat például, az ottani alsó kis képek kivételével. Vagy használd alapnak, amit módosíthatsz a saját igényeidhez.

(#83345) sixpak válasza Bazsi1987 (#83341) üzenetére


sixpak
nagyúr

Super resolution menupont alatt tudod szabályozni az erősségét.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#83346) pandris


pandris
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.
LG UF852-es készülékem képernyőjének alsó részén a napokban egy kisebb méretű, kb 1 cm átmérőjű világos "folt" jelent meg, amely csak fehér illetve világos kép esetén látszódik, sötét és fekete háttérnél viszont nem (csatoltam egy fotót a jelenségről). Ütődés nem érte a készüléket. Sajnos a készülék már nem garanciális.
Érdeklődnék, hogy mi lehet a probléma forrása.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
Üdv,
Andris

[ Szerkesztve ]

(#83347) atee919


atee919
csendes tag

Üdv nektek.
Kérdésem az lenne, hogy vettem egy 43UH661V tv-t és a store-ban nem találok eurosport player alkalmazást, pedig elvileg kellene lenni a prémiumok közt. Oda belépve pár darab alkalmazás fogad, de amiről olvastam, hogy picasa, eu player stb.. ezeknek semmi nyoma.
Van valakinek ötlete?
köszi.

(#83348) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Meg lett tegnap este az 55UJ635V

- Talp borzalmasan gagyi, de ahogy láttam minden LG TV-nél legalábbis ami nem 4-500+ és fém talpas, nem is értem, hogy lehet egy ilyen TV-t (oké, hogy 2kg) de fém talpak nélkül adni... ebben a Samsung mondjuk jobb meg a többi gyártó... pici súlyával a TV elég kellemesen előre dől, bár nyilván nem zavaró meg semmi csak hát na, imbolyog mint részeg matróz a fedélzeten.

- Problémám inkább az lenne, hogy mivel JACK csatlakozó nincs rajta amivel eddig rá volt kötve a Logitech Z623-am, így vettem RCA-RCA csatlakozót, mert az is van a Logitechen (AUX), de semmi hang!

Miért lehet? Igen, ki van küldve a TV-ből, hogy a külső hangszórón szóljon, bár az is fura, hogy ott írja is Optical/HDMI ARC... más nincs is?
Felgyújtom a TV-t ha nem lehet rákötni külső hangszórót...
De ma veszek egy RCA-Jack csatlakozót rohadjon meg, bár szerintem azzal sem fog szólni...

Köszi előre is a segítséget...

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#83349) m0ski válasza Kartács (#83348) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Ha erre kötötted, akkor azon nem fog kijönni, mert ahogy mellé is van írva, komponens bemenet.
(A TV-t nem ismerem élőben, google adta a képet a csatlakozókról.)

(#83350) Bp válasza Kartács (#83348) üzenetére


Bp
tag

Egy ilyen átalakítót ajánlottak nemrég a topicban erre a gondra.
[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.