Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84701) #94529552 válasza Bass (#84699) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, nem. Itt senki nem kövez meg, ez nem az a topik. Csak annyit felejtettél oda írni, hogy melyik tv és milyen webos 1, 2, 3,?
De, mivel MR-t ír, és a mostani tévékből csak a 4 magos procival ellátott UHD-k kezelik, ezért nem olyan lassú a rendszerük, mint a 2 magos webos FHD-nél.

(#84702) Bass válasza #94529552 (#84701) üzenetére


Bass
addikt

Web os 3.5 ha minden igaz. Annak nem kellene szerintem mérvadónak lenni hogy hány magos,optimalizálják a rendszerüket az adott készülékre. Pl A tv újság vagy az opciók menü kb 30-40mp mire bejön ez gáz a sok helyen logikátlanságra sincs magyarázat.A sima nem okos samun ha rányomok pl a műsorfüzetre kb 3mp és már nézem is az opciók úgyszintén.Amúgy LH43" 590v-m van,gőtöm nimcs hány magos,ki sem volt írva nem is kellene hogy az embereket érdekelje hanem csak normálisan használni akarjuk. Csalódtam az LG cuccokba mostanában. De ami pozitív az a képe,az tényleg nagyon szép,nekem megfelel a fullhd ,4K meg minek,mire talán elterjed már nem lesz meg ez a TV.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84703) #94529552 válasza Bass (#84702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te utánakérdeztél, hogy mennyire alkalmas a te céljaidra az a tv amit kiszemeltél?
Nem is tudom, hányszor be lett ide írva, hogy a FHD-k kétmagosak, és belassulhat a menü vagy smart rész[link].
A kutya ott van elásva, hogy a nem okos samun, igen, a 8 éves fapados kis LG is gyorsabb az okos FHD-s társaihoz képest.
Ez a hsz, akár neked is segíthet még utólag:

Ezt vásárlás előtt is ki lehetett volna ám deríteni:
Amúgy meg vegyél egy 30-40 dolláros S905/S905X boxot, MicroSD-re LibreELEC-Kodi + Spotify addon, és meg van oldva nem csak a zenehallgatási, hanem minden médialejátszási, és smart funkciós problémád.

Ezeket az írásaidat most egy utólagos dühöngésnek látom, de nem miránk kellene ezt zúdítani, nem mi vagyunk a hibásak, se a belépőszintű smart FHD miatt, se a tájékozatlan vásárlásodért se. :)

[ Szerkesztve ]

(#84704) Bass válasza #94529552 (#84703) üzenetére


Bass
addikt

Én dühöngök? Hol írtam Én olyat hogy Te/Ti(nem tudom kikről írtál) vagytok a hibásak. Belépő vagy sem illene normális rendszert rárakni tök mind1 hány magos.Körbenéztem tv ügyben nekem ez megfelelt de sem az LG honlapján sem az extrém digitál oldalán nem írják hogy pl csak két magos és egy lassú akadozó menüvel ellátott készülék és amúgy 130000forintért mit akarok ,az manapság nem tv vagy még örüljek neki hogy egyáltalán képet ad,egy vicc ezt azért Te sem gondoltad komolyan. Nem attól vagyok tájékozatlan hogy nem néztem utána hanem mert a hivatalos források ezeket a dolgokat sehol sem említik,akkor ki a hibás? Amúgy egy kérdésre adtam választ nem dühöngtem. De amikor a tv-t vettem nem gondoltam hogy a 2012-s samsunghoz képest egy elvileg fejletebb készüléknél ilyen problémák lehetnek ezt akárhogy is csűrjük csavarjuk,magyarázzuk az LG-re nézve ez szégyen,magok ide vagy oda. Sógoroméknak hasonló LG készülékük van csak 4k-s ami ugye már UHD és dettó ez a lassú menüje van. Egyiknél sem az a baj hogy belassúl vagy pl idő még betölti a youtube appot vagy egy weboldalt hanem az alapvető funkciók lassúsága ami magok számától függetlenül kellene hogy működjön.Nem mondom vannak jó dolgok,pl a telefonos app meg hogy ha pl usb-röl jatszok le egy filmet megjegyzi hogy hagytam abba ez jó.

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84705) #94529552 válasza Bass (#84704) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, úgy éreztem, ne haragudj :). De egyébként minek írnál ennyit, ha nem indulatból? :((( Ez a panaszáradat nem semmi.
Hogy mit illene, azt esetleg az illemtan órán tudják megmondani, én tévéknél nem tudok ilyen etikettről. Az pedig, hogy nem gondoltam, meg úgy gondoltam, azok nem segítenek. Mondta valaki, hogy amit veszel, az fejlettebb a réginél? Kérdezted itt, hogy az LH590V az alkalmas-e a céljaidra. Vagy hogy az adott igényeidre mi a legmegfelelőbb vétel?
Ha gyártóval van gondod, az nem ránk tartozik, de annak van egy kínálata, a választás meg a tiéd.
Amit vettél, azt te választottad(ha nem alkalmas gyorsan szörfözni, vagy száguldozni a világhálón, és hogy nem egy villám, azért egyedül te vagy a hibás, mert ilyet vettél) de írtam egy tippet, amivel feljavíthatod, nekem nincs, de olvasom, hogy az nyerő megoldás. Az hogy téves infót írsz a kérdezőknek, az nem tudom, hogy mire jó. Nézd a videókat, ilyen a webos3 egy megfelelő(nem csúcs PC) szintű hardverrel. Neked ez lassú? :O

(#84706) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A 43LJ515V-vel pendrájvról vagy (kártyaolvasóval) memóriakártyáról lehet fullHD filmet nézni vagy ez így túl lassú hozzá? Inkább külső HDD-ről?

(#84707) TA68 válasza norberto_th (#84687) üzenetére


TA68
senior tag

"Egyébként ez a local dimming hol található a beállításokban? Mert én sehol sem találom, nekem nem lenne ilyn lehetséges?"
Local Dimming csak 55"-tól van az UJ670V-ben

(#84706) C. s.
Lehet. :K

(#84708) Klara_ válasza TA68 (#84707) üzenetére


Klara_
őstag

UJ65xx-ben is van 50"-tol, UJ75xx-tol pedig minden meretben.

(#84709) sirály69 válasza #94529552 (#84684) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#84710) Bass válasza #94529552 (#84705) üzenetére


Bass
addikt

Látom Te még mindig nem érted mi a gond,vagy csak Te vagy ha helyi LG képviselő? Nem a net sebességével van a gondom. Olvasd el amit írtam. Gúnyolódhatsz etiketten stb. Jó kis vitát generálsz egy véleményből. Nagyon véded az LG márkát,nagyon fan lehetsz,esetleg alkalmazott.

Erről beszélek ennek semmi köze a nethez a tv alap menüje vacak.Tele a külföldi net ezzel s problémával. Erre egy megoldás lenne az optimalizáció amire az LG ezek szerint nem képes.

https://youtu.be/qrrPw4gW6wg

A média tartalmak lejátszásával semmi gondom még 1x leírom,ezért kütyüre nincs semmi szükség.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84711) TA68 válasza Klara_ (#84708) üzenetére


TA68
senior tag

Azt én is tudom, de ezt most mire írtad? :F

(#84712) Klara_ válasza TA68 (#84711) üzenetére


Klara_
őstag

Ha masnak is ilyen gondja van, kereso dobja ki.

(#84713) OPiiPO válasza Bass (#84710) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezerszer le lett írva itt, hogy az FHD kétmagos ezért lassabb a menü - így jár aki úgy vesz TV-t, hogy nem tájékozódik elötte :(((
ha nagyon zavar, akkor dobd fel az apróra vagy ha még benne vagy a 14napban akkor pedig irány a bolt, ez a TV _nem_ neked való sajnos

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84714) samyka11


samyka11
csendes tag

Sziasztok!
Szülőmnek keresek belépő szintű tv-t. Kimondottan, csak tv nézésre használná.
Pillanatnyilag 3 típus van képben:
LG 32LF561V
LG 32LF5610
LG 32LH530V

Ezekből melyiket ajánlanátok jó szívvel, hogy ne legyen konfliktusom a későbbiekben?
Köszönöm!

(#84715) TA68 válasza Bass (#84710) üzenetére


TA68
senior tag

Ez a kategória ennyit tud, ezzel tisztában kell lenni. Sarkosan fogalmazva, ha veszel egy Suzukit, ott sem kezdesz reklamálni, hogy neked senki nem mondta, hogy nem megy úgy, mint egy X5-ös BMW. De egy 2 magos mobil sem lesz olyan gyors, mint egy 4 magos, akárhogy optimalizálják. Egyébként a webOS elismerten az egyik legjobb okostévé platform.

(#84716) #94529552 válasza OPiiPO (#84713) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ugyanezt írtam én is, hogy elszúrta, mert nem jött ide kérdezni, és nem is tesztelte le, erre fel vádaskodik. Tök vicces. :N :O Jah, nem.
Olvastam, hogy MR-t is akart utólag, és Jack is hiányzott, nyilván ezek miatt is dühöng most. Sőt, még tévét is másikat javasoltam egy kérdésére. :( :O

[ Szerkesztve ]

(#84717) Bass válasza #94529552 (#84716) üzenetére


Bass
addikt

Dühöng? Nem Én küldök mérges fejecskét. 😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84718) senki66


senki66
senior tag

Az LG alacsonyabb osztályú tévéihez adott gyári távirányítóval, ha nehezebben is, de minden funkció elérhető vagy mindenképpen kell egy LG AN-MR650A távirányító. Igazából csak a media lejátszás funkciói érdekelnének pause/play vissza kicsit/előre, tekerés vissza/előre, hangerő, video sáv/hangsáv kiválasztás, ezekre a gyári táv is alkalmas?

(#84719) TA68 válasza senki66 (#84718) üzenetére


TA68
senior tag

A normál gyári távval is lehet minden funkciót kezelni. :K

(#84720) Tybee000 válasza TA68 (#84715) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Csak éppen alkalmazás alig van rá...

(#84721) senki66 válasza TA68 (#84719) üzenetére


senki66
senior tag

OK, reméltem, köszi - csak mert még csak várom a szállítást (és még nem is volt smart tévém).

(#84722) C. s. válasza TA68 (#84707) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! :)

(#84724) #94529552 válasza Bull Boss (#84696) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van a 43UH66-osból még 2 változat is[link], és a 43UH7507-hez MR-t adnak a tévéhez. Az idei 43UJ6-os szériához is lehet venni, a 43UJ701-hez MR jár.

samyka11 Ezek mind ugyanolyan alap FHD tévék, csak az LH530V-t lehet még kapni elvileg.

(#84725) #94529552 válasza senki66 (#84718) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kivéve az adott időpontra ugrást, az nem megy a normál távval, (talán 5x, 10x, vagy 20x pörgetést tudnak max) de azt meg egy usb-s egérrel meg lehet oldani.

dantre Már többen is elmondták a lényeget, rajtam kívül, nem kell ezt tovább nyújtani. A lényeg itt a webosról mondott pontatlan infó volt, nem is a tv választási hiba. Ez nem szak topik.

(#84726) faterson


faterson
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy LG43UJ701V típusú UHD tévét.

A gyári képbeállítások között nem találtam számomra tökéletesen megfelelőt.

Tudnátok javasolni olyan egyedi képbeállítást, amivel a sima tévéadások is élvezhetőbbek lennének.

A 4K tartalmak és HD tévéadások nagyon szépek, de a többi siralmas.

A gyári beállítások számomra elég sötétek és nem elég éles a kép.

Köszönöm!

(#84727) Bass válasza #46372352 (#84723) üzenetére


Bass
addikt

Te legalább érted mire gondoltam.
Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84728) samyka11 válasza #94529552 (#84724) üzenetére


samyka11
csendes tag

Köszönöm!
Közben én is arra jutottam, hogy csak az LH530V-t lehet még beszerezni. A mostani alap Tv-k közül van valami erősen ajánlott? Nem szeretnék a szülőmtől, később bonyodalmat.

(#84729) TA68 válasza #46372352 (#84723) üzenetére


TA68
senior tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#84730) Jimmy66 válasza samyka11 (#84728) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én tudom (merem) ajánlani az LH530V-t. Augusztusban vettem a szülőknek és teljesen meg vannak elégedve vele. Használtam egy hónapot nyaralóban, nekem is tetszett...

(#84731) samyka11 válasza Jimmy66 (#84730) üzenetére


samyka11
csendes tag

Köszi szépen! :R
Meg is rendelem.
Szép napot! :)

(#84732) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

Egy LG 50UH635V-vel rendelkezem. A kérdésem az lenne, hogy egy Logitech Unifying-os (vagy sima PnP USB dongle-s) bill+egér kombóval működik a TV vagy mindenképpen Bluetooth-os perifériákra van szükség?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#84733) Imy


Imy
veterán

Milyen beállításokkal érdemes használni a TV képernyőjét? (színhőmérséklet, kontraszt, stb.)
Egy LG 43UJ6307 a TV.

(#84734) kzcs


kzcs
tag

Sziasztok,
próbáltam visszaolvasni de nem találtam erre vonatkozón infót, vagy nem voltam elég alapos.

A kérdésem az lenne, hogy egy LG 49UF851V (webOS2 talán) tv mely uhd megjelenítéssel bír, tartalmaz olyan szoftvert amivel felismeri/lejátssza az uhd filmet (letöltött változat) ? A file-t látja, de nem ismeri fel.

Telepíthető bármi ilyen esetre? LG áruházban nem láttam nyomát. UHD vagy TVbox oldja meg a problémát csak és élvezni a képminőséget és akkor jelenleg max FHD minőség lejátszására használható önállóan?

Kösz a türelmet és előre kösz annak aki segít.

(#84735) fecosrac válasza huncutka1029 (#84657) üzenetére


fecosrac
tag

"Csak akkor kapcsolható, ha van rajta aktív forrás, és a CEC/ ARC be van kapcsolva"

CEC/ARC? Az meg mi lenne? Nem látok ilyet a menüben.
Egyébként a PS4 rá van dugva és be is van kapcsolva, mégsem aktív az HDMI UHD Deep Colour.
Új, HDMI 2.0-s kábelt használok. Nem vágom mi lehet a baj. :W

(#84736) #94529552 válasza Imy (#84733) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kép beállítása: Pl. így, vagy e settings alapján is lehet indulni(a végén a White Balance -tól nem kell a kis képeken lévőket, mert az tévénként más lehet. Vagy volt aki írta, hogy élénk képmódban használja, és azt állítja be magának.

faterson Bármelyik profilban állíthatsz a háttérfényen, kontraszton, fényerőn, ahogy neked tetszik.
Vagy kalibráld át a fentiek szerint, és a saját ízlés szerint módosíts rajta, csak ez a settings nálad kicsit eltér. SD adáshoz nem tudok szólni, mert azt én FHD tévén se néznék, meg azt minden szolgáltató más minőségben adja.

(#84737) Kiskutya válasza fecosrac (#84735) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bekapcsoltad deep colourt a tv hdmi bemenetére? ( ha a tv menüjében bekapcsoltad akkor a psen is be kell kapcsolni )

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#84738) #94529552 válasza fecosrac (#84735) üzenetére


#94529552
törölt tag

SIMPLINK? A beállítások bemutatása>Általános menü[link]. [link]

kzcs Penről vagy HDD-ről se megy? Amlogic 4k-s box talán jó lenne. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84739) fecosrac válasza Kiskutya (#84737) üzenetére


fecosrac
tag

Pontosan ez a problémám, hogy nem tudom bekapcsolni mert inaktív a menüpont a TV menüjében. A PS-en be van kapcsolva.

@pumma: köszi az ötletet, ezt megnézem ha hazaértem.

(#84740) faterson válasza #94529552 (#84736) üzenetére


faterson
csendes tag

Köszi kipróbálom!

(#84741) TA68 válasza fecosrac (#84635) üzenetére


TA68
senior tag

A tévéd (49UB850V) még nem tudja a HDR-t, ezért hiába is kapcsolnád be a PS4-ben. A HDMI UHD Deep Colour valószínűleg menni fog, csak a tévé HDMI bemeneti címkéjét változtasd PC-re. Többet sajna nem tudok, mert nincs PS4-em.

(#84742) Tomix24 válasza TA68 (#84741) üzenetére


Tomix24
addikt

Meg figyelni kell, mert csak az egyik HDMI portja 4K-s. És az is szerintem 30Hz-ig.. Nagyon régi típus.

(#84743) TA68 válasza Tomix24 (#84742) üzenetére


TA68
senior tag

Köszi a kiegészítést. :R Valóban csak az egyik HDMI portja 4K-s, de az tudja a 60Hz-et is.

(#84744) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Mit lehet tenni az ellen, hogy a TV távirányítója kapcsolgatja a LED-sort a szobában? Nagyon erősen zavaró, mert váltogatja a színét, elindítja a villogó programot, kikapcsolja, bekapcsolja és a fényerejét is kedvére módosítja. Gyakorlatilag mindent tud, amit nem kéne. :O Illetve a 12 színből "csak" 10-et. Az összes gyakran használatos gomb bekavar. (főleg a számok, hangerő és programléptető)

(#84745) szemese


szemese
tag

1 kérdésem lenne.....
Adott egy UJ6xxx sorozatú tv ugye webos 3.5 rendszerrel és egy PC
A netet a tv wifiről a pc kábelről kapja a kérdés így müködhet a kivetítés funkció mert eszközt nem talál ha csatlakozok
az egyéb eszközöknél viszont ott virit lg webos 3.5 tv

(#84746) iceQ!


iceQ!
addikt

Kb 1 hete feltörték az UHD lemezeket, azóta mennek fel a filmek az Enmagra...! :D Aki teheti próbáljon ki 1-2 filmet, bár még 50 és 80 giga között vannak . ;] :C

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84747) vzsryl válasza vzsryl (#84634) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kb. ugyanolyan a 2016-os és a 2017-es modell, de az utóbbi 15k-val drágább volt, és a régit már nem lehetett kapni. :)

Egy kérdés:

Van olyan távirányító app, ami működhet az UJ6307-es TV-vel, vagy mindenképp magic remote távirányítót kell vegyek ahhoz, hogy ne kelljen szenvedjek a gépelésnél?
Ezek közül egyik sem látja a TV-t: LG TV Remote, LG TV Plus, LG webOS Magic Remote, SURE Universal TV Remote, Peel Universal Smart TV Remote, Smart TV Remote for LG SmartTV, Mi Remote controller - for TV...
A TV-n az LG Connect Apps be van kapcsolva.

Telefon: Huawei P10 Lite

Esetleg még valamit be kell állítanom?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84748) TA68 válasza vzsryl (#84747) üzenetére


TA68
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#84749) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Vásárolnék tv-t. 49lj624v, és a 49uj6307 között örlödöm.
A 624 az fhd teteje, a 6307 az uhd alja. Ha jól gondolom.
Megéri az uhd az árát, vagy inkább válasszam az fhd tetejét?

Köszönöm.

(#84750) C. s.


C. s.
addikt

bocs, nem ide szántam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.