Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83501) subzero444


subzero444
csendes újonc

Sziasztok!
Mostanára két tv-re szűkítettem a választást:

43UH661v ~ 140.000
43UJ6307 ~ 150.000

Melyiket választanátok? Ha jól látom a kettő csak webos-ben különbözik. Meg az utóbbiban van HLG, amit igazából nem is tudom micsoda. Ebben tudnátok segíteni?

Köszönöm!

(#83502) #94529552 válasza Julot (#83473) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az MR és még a hangrendszer 55"ban, ami más ezek szerint[link].
subzero444 Hasonlók, a 661V tavalyi közép, a 6307 idei belépőszint[link], de sztem nem sok eltérés van köztük. A HLG formátumnak majd a tévéadásoknál lesz jelentősége egyszer[link]. Azt írják, hogy a 2016-os UHD tévéket is updatelik erre.

(#83503) Bazsi1987 válasza #94529552 (#83499) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszönöm főnök 😉

(#83504) Pettya53


Pettya53
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik Telenor MyTV-t használnak LG tv-n.
Eddig böngészőből gond nélkül működött, hogy a MyTV kezdőoldalon mentem jobbra-balra a csatornák között, megnyitottam és működött. Most azonban a főoldalról eltűntek a csatornák, csak a TV fülön érhetők el, ami brutál lassú. Ha lejjebb szeretnék scrollozni a csatornalistán, belassul teljesen, ha nagy nehezen el is indul valamelyik csatorna, szaggat.
Van esetleg ötletetek erre? Másnak hasonló tapasztalat, esetleg megoldás?

Előre is köszönöm a segítségeteket,

Üdv,
Pet

(#83505) Klara_ válasza Julot (#83500) üzenetére


Klara_
őstag

6os 8bit+FRC, 7es 10bites panel + HK hang ahogy Pumma mondta.
Ha megteheted, a 7essel jobban jarsz.

[ Szerkesztve ]

(#83506) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok!

A napokban gondom volt a 4k hevc formátummal, laptop+tv vel..
Na ma kb. 5 perc Googlizás után a válasz nem más mint a MPC-HC 64bit-es verziója. Simán akadás nélkül fut!
Mindennap ahogy használom az UJ635v tv-t, egyre jobban megszeretem...
Valóban a kidolgozása, mondhatnám szegényes, de kép minőségre, tudásra, nekem, megfelel...A talp nálam nem gyenge, sőt nem is bukik előre!
A Magic táv pedig roppant jó és egyszerű...
Amint megjön a boldogságos házimozi erősítő, teljes a Kánaán :Y :C :C

(#83507) Julot válasza Klara_ (#83505) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszodat (#83505) Klara_ ! Neked is (#83502) Pumma!

A kérdés mostmár csak az, hogy a 8 bites panel és a 10 bites panel között mennyire látható, észrevehető a különbség? Klara_: az FRC minek a rövidítése?
Eddig nem nagyon foglalkoztam a Harman / Kardon hangrendszerrel. Annyival jobb, hogy megéri? A 10 bites panel nekem többet jelenthet, ha észrevehető. Amúgy ha egy film 10 bites, akkor a 8 bites panellal szerelt tv.-n megnézhető, le tudja játszani az is?
...az anyaghasználatról nem tudtok semmit? 670V - műanyag (?) / 701V - fém (?)

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83508) Imy válasza subzero444 (#83501) üzenetére


Imy
veterán

Én is ezt a kategóriát nézegetem.
(A SAMSUNG és az LG volt a versenyben, de azt olvasni, hogy az LG-nk jobb a menüje, és a szervize is, mivel ha nem az magyar LG-n megy keresztül a TV akkor is van garancia, ellenben a samsung-gal, ha nem a samsung Magyarországon megy keresztül a TV akkor lehet cseszni a 2 éves garanciát)
De én úgy gondolom, hogy a webOS3.5 miatt megéri kiadni 10e-el többet, mivel fejletebb mint a 3.0 és a régiekre nem is lesz elérhető az új OS.

(#83509) paisacha


paisacha
tag

Sziasztok,

LG 49UH6207-öm van 1 USB bemenettel. HUB-ként tudom -e működtetni, vagy kell infra hack a szerviz menühöz? Utóbbi esetén hogyan érem el azt ezen a készüléken?

Előre is köszönöm szépen!

István

További szép napot!

(#83510) danielhalasz


danielhalasz
újonc

Sziasztok !

Ps4-hez és 720p filmnézéshez milyen TV-t ( 40" ~) ajánlotok 140k körül ? ( 4k-sat prefelálok ha létezi ennyiért )

:R :R

YoYOman

(#83511) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok, úgy gondolom ebben a topikbban bőven találok LG hozzáértő tv kedvelő embereket :)

Szeretnék új tv-t vásárolni, én abba a szűk rétegbe tartozom, akik igenis szeretik és élvezika 3d nyújtotta plusz élményt, jelenleg egy Samsung 48H6400 tv-m van ezt szeretném a lehetőségeimhez mérten egy nagyobbra cserélni. Ahogy nézem a gyártók már mind kihátráltak a technlogóia mögül, de az alábbi típust még lehet kapni:

LG 55LF652V

Nincs semmilyen tapasztalatom LG tv-k terén. Ami fontos, hogy szép képe legyen, a mostani samsungomnál ne legyen rosszabb :) ennek a tv-nek a fekete képével nagyon meg vagyok elégedve.

A másik kérdés, vásároltatok már az ATOM TV vagy a TV-udvartól? nekem nagyon úgy tűnik, hogy egy cég, mivel a weboldaluk is klón, de a címük és az árak is mások. Az árukeresőn elég jók a vélemények, és ha nem hazudnak valóban hivatalos garanciát adnak?

Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok.

UHD, 4K nem vonz.

[ Szerkesztve ]

(#83512) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#83511) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezekhez a "feltételekhez" én inkább egy olcsó (910-es) oled-et néznék, ha "bővíthető" annyival a keret .... ;)

(önmagában a 48 vs 55" nem akkora különbség, hogy csak azért megérje váltani .... szerintem .... amúg az AtomtTV telejesen rendben van, nem egy TV-t vettem/vettünk ott ismerősi körbe is)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83513) Toma


Toma
tag

Üdvözlök mindenkit!
Ma a másfél hetes nyaralásból hazatérve szomorúan tapasztaltam, hogy Lg42La660S típusú televízióm a gyári konzoljáról SAJÁT SÚLYÁTÓL letörve "pofával előre" lebukfencezett a komódunkról!
Hallottatok már ilyet?? Semmi nem ért hozzá, semmi nem húzta le, egyszerűen a melegtől? kitörtek a tőcsavarok a talpból. Szeretném megkérdezni, hol tudnék újat vásárolni, avagy vegyek egy konzolt amit befúrok a panelba és örök? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#83514) gordonfreemN válasza Toma (#83513) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Aztamegamindenit...
Szép...
És nem lett semmi baja a tv-nek?
A fali tartó bizros nem fog eltörni de azért jelezném az mo-i képviseletnek hátha van annyi eszük hogy adnak egy újat ha van nekik.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83515) Sz.Miki válasza Nemir Ombe (#83512) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Oledből van 3d? melyik típus?

(#83513) Toma: Basszus, hát ezt nevezem minőségi anyaghasználatnak....

[ Szerkesztve ]

(#83516) gordonfreemN válasza Sz.Miki (#83511) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha olyan feketét vársz mint a samu, akkor előtte mindenképpen teszteld a kivánt csere tv-t mert állitólag érhet csalódás.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83517) Sz.Miki válasza gordonfreemN (#83516) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen, pont erre gondoltam. Ha tehetném 55H6400-at vennék, de már nincs :(
Megpróbálok körülnézni hátha valahol ki is lehet próbálni, vagy van beragadt kiállított modell. A méret ne menjen a minőség rovására, a mostanit nagyon szeretem, erről is van jobb, de korrekt panel van benne.

(#83518) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#83515) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ez [link] .... ;)

Hmm ....

(#83519) #94529552 válasza Sz.Miki (#83511) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyet értek Nemir Ombe-val, már csak azért is, mert már hozzá szoktál a VA panelhez, ez meg ugye ips paneles tv.

Jah, vagyis már nem is tudom, mert előfordult VA panellel is, de az ritkaság volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#83520) Toma válasza gordonfreemN (#83514) üzenetére


Toma
tag

A készülék karcmentes. Fel fogom hívni a márkaképviseletet, elküldve a fotókat is mellékelve. Meglátjuk mit mondanak rá!?

(#83521) Sz.Miki válasza #94529552 (#83519) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget, még gyúrom a témát :)

Igen, VA paneles.

[ Szerkesztve ]

(#83522) TA68 válasza Toma (#83513) üzenetére


TA68
senior tag

Ismerős a dolog, sajna láttam már ilyet.
Szerintem kicsit túl lettek húzva a csavarok. A többi a műanyag öregedésével már csak idő kérdése volt.

(#83523) #94529552 válasza Julot (#83507) üzenetére


#94529552
törölt tag

FRC-Frame Rate Control
Szerintem mind2 ugyanazt tudja lejátszani, és itt egy hasonló témában azt írják, hogy Hétköznapi felhasználók számára pedig tényleg teljesen jelentéktelen a "bitkérdés"[link], valamint anyaghasználatban se lehet nagy különbség, de majd eldöntöd még.

danielhalasz 40" tv már nincs az LG-nél, volt eddig a tavalyi 40UH630V, de már nem találsz ilyet sehol.
Most vannak az olcsóbb 43" UHD-k[link], vagy a kicsit jobb és nagyobb tudású UH65-66-os széria. Pl. a 43UH661V most 139k-ért az emagtól.

(#83524) Julot válasza #94529552 (#83523) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm Pumma!
Nehéz a döntés, a 49UJ701V és az 55UJ670V+MR között vacillálok, amíg várok a csereutalványra... ( Euronics + Fény-hang Kft garancia plusz """szolgáltatás""" - felháborító ügyintézési módjának következtében holnap lesz 5. hete)... A várakozás miatt elbizonytalanodtam, megérné-e a nagyobb, de kvázi kisebb tudású, osztályú készülék?

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83525) Toma válasza TA68 (#83522) üzenetére


Toma
tag

Úgy gondolom igazad lehet, bár nyomatékkulcsot csak az autómnál használok, ilyen bakinak nem szabadna előfordulnia egy televíziónál nem? Akkor gyártsák le fémből a tőcsavarok fészkeit, ha ez hibaforrás lehet! Bosszantó mindenesetre!

(#83526) Toma válasza Sz.Miki (#83515) üzenetére


Toma
tag

Nos igen, ez nem erősítette meg a hitemet az LG-ben...

(#83527) Toma válasza TA68 (#83522) üzenetére


Toma
tag

Még az jutott eszembe, hogy egy közel 200 ezer forintos televíziónál 3 évesen nem szabadna a tartótalp rögzítőelemének öregedéséről beszélnünk! :) Nem téged kritizállak, sőt köszönöm a hozzászólásodat!

[ Szerkesztve ]

(#83528) TA68 válasza Toma (#83527) üzenetére


TA68
senior tag

A gyártástól számítva minden műanyag öregszik kisebb-nagyobb mértékben, akárcsak mi. :)
"Akkor gyártsák le fémből a tőcsavarok fészkeit, ha ez hibaforrás lehet!"
Ez lenne a megoldás, de ameddig nem fordul elő tömegesen törés, addig nem foglalkoznak vele, és ez más márkákra is igaz. Mindenesetre érzéssel kell meghúzni ezeknél a műanyag elemeknél a csavarokat, mert a mechanikai feszültséget nem szeretik.

(#83529) Shingen válasza Toma (#83513) üzenetére


Shingen
addikt

Durva, ilyet még nem is láttam. :Y

風林火山

(#83530) explo1


explo1
csendes tag

Sziasztok!
LH 541V-rol van valakinek tapasztalata. Faternak keresek alap felhasználására TV-t.

Köszi!

(#83531) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az LG 49UH8507 kifutott tévének "melyik az utódja"?

Köszönöm

(#83532) TA68 válasza Tompie (#83531) üzenetére


TA68
senior tag

Az idei modellek között már nincs 3D.

(#83533) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Egy 43LF630V tv-m van, használ valaki esetleg appot a távirányító kiváltására? Mik a tapasztalatok?
Ahogy néztem a play storeban többfajta gyári app van (LG tv remote, LG tv plus, LG webOS magic remote stb.)
Melyikkel érdemes próbát tenni? Vagy esetleg hagyjam őket a fenébe, jobb a gyári távkapcs? (nem magic remote, csak sima gombos)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#83534) Indiant


Indiant
addikt

Firmware 05.30.10-re frissült az UH-s tvm. A képek jobbak lettek, ez már vajon a webos 3.5?

(#83535) TA68 válasza Indiant (#83534) üzenetére


TA68
senior tag

(#83536) Indiant válasza TA68 (#83535) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, Persze, naná ,h. nem.

(#83537) #94529552 válasza explo1 (#83530) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az alap 43" LH szériás tévék közül talán a legjobb, de teljesen fapados. Sokan a hangkimenetet hiányolják ezekről.

Tompie Nézd meg itt a kategóriákat, de szerintem képileg már az UJ750V és 810V is hozza azt a szintet.

[ Szerkesztve ]

(#83538) sirály69 válasza Indiant (#83534) üzenetére


sirály69
őstag

Melyik tv-d van? Nekem uh8507-re még csak 04.31.05 van...

Szerver Hosting Debrecenben

(#83539) Indiant válasza sirály69 (#83538) üzenetére


Indiant
addikt

..nekem is az van. A tv adta be, pedig az auto frissítés le van tiltva.

(#83540) sirály69 válasza Indiant (#83539) üzenetére


sirály69
őstag

Le is frissült?

Szerver Hosting Debrecenben

(#83541) Cyrin


Cyrin
addikt

én most vettem 32Lh6047-et WEBOS 3.0-val, bár eredetileg nem okos tv-t akartam hanem az LH530-at de azon egy darab hangcsatlakozó nincs, ami elég szégyen (sem optikai hangkimenet sem analóg füles).

Néztem az 3,5-ös idei utódját asszem UJ610 a neve, na azon is lespórolták az analóg füles csatlakozót, a hangrendszer teljesítményét meg felezték. És még ráadásul jóval drágább is.
Ezt pedig lehet kapni telekomnál kamatmentes részletre, olcsóbban, mintha bárhol megvenném. Így azért eléggé megérte

Szóval inkább az előd, és tapasztalatból látom a másik régebbi tv-men (Sony), hogy az okosfunkciók eltűnnek fokozatosan, ezekből is el fognak, de a csatlakozó meg a hangteljesítmény nem!
Okosítani bármikor lehet később bármivel. A Sony-t is laptoppal használom, és így megvan minden.
(Ott is a fénycsöves háttérvilágítás nem dereng a sarkokban, egyenletes, akkor jött ki a LED amikor vettem, jóval drágábban, szar minőséggel, ezért is inkább a régebbi technológiás kifutót választottam tudatosan)

Hátránya a lassabb menürendszer, ezt egyszer végig kell szenvedni, utána úgyis kevesebbet használja az ember, sok mindent tud, a programváltás viszont gyors.

(#83542) Julot


Julot
aktív tag

Namost gyorsan kéne a segítség!

LG 49UJ701V vagy LG55UJ670V ?! Szerintetek?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83543) Sali77


Sali77
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem mit csinálok rosszúl.

Van egy LG LA620S TV-m. Eddig nem használtam felvételre, de a minap kicsit utánna olvastam, és gondoltam egy 250Gb-os Winyó megteszi. Már próbáltam partício nélkül, partícionálva, de nem formázottan, de egyik módszerrel sem kezdi megformázni a wincsit. Helyette azt írja USB olvasása sikertelen sérűlt a fájl vagy könyvtár. Ja és a HDD-s usb-be dugtam.

Valakinek van ötlete?? Előre is köszi.

Üdv Sali

(#83544) Indiant válasza sirály69 (#83540) üzenetére


Indiant
addikt

Persze.

(#83545) TA68 válasza Indiant (#83544) üzenetére


TA68
senior tag

Egyébként ezzel a frissítéssel kapta meg a tévéd a Pumma által említett HGL támogatást.

(#83546) gordonfreemN válasza Sali77 (#83543) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vagy fat32-re vagy ntfs-re én leformáznám aztán a tv-vel ha akarod, le tudod mégegyszer gondolom én.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83547) Indiant válasza TA68 (#83545) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi az infót! /Hybrid Log Gamma (HLG)/
..nekem rögtön feltűnt ,h. jobb lett a képe

(#83548) TA68 válasza Indiant (#83547) üzenetére


TA68
senior tag

A manóba, tényleg HGL-t írtam. :B

(#83549) sirály69 válasza Indiant (#83544) üzenetére


sirály69
őstag

Körbenéztem a magyar oldalon és sehol nem találtam ilyen verziós szoftvert...
Néztem angol, német LG oldalt is...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#83550) sirály69 válasza Indiant (#83544) üzenetére


sirály69
őstag

Mázlista! ;]

Szerver Hosting Debrecenben

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.