Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) TA68 válasza Lacielvtárs (#83598) üzenetére


TA68
senior tag

Sajnálom, hogy így jártál, de legalább a bolt korrektül áll a dolgokhoz. (valószínűleg táphibás lett szegény. :( )
Amúgy gyönyörű jószág. :K

(#83602) Lacielvtárs válasza TA68 (#83601) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tap hibás?
De a led világít rajta, csak nem kapcsol be.
Sőt amikor kihuztam a tapot, kellett neki vagy két három perc mire a led kialudt.
Bizok benne hogy a csere készülék hosszabb életű lesz :D

Es valóban korrektek, persze gondolom azert is mert nem balhéztam, hanem a megoldás érdekelt. No meg fizetem az uti költség felét :B
Jah, es nyugatss meg kérlek hogy ez nem azt jelenti hogy ez valami gyári hibás széria, hanem egyedi hiba jelenség.
Nem szeretném par havonta cserélgetni a tévém, függetlenül attól hogy mániám a fejlesztés :C

Amúgy tenyleg nagyon szép es bitang vékony, alig mertem megfogni...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83603) TA68 válasza Lacielvtárs (#83602) üzenetére


TA68
senior tag

Így messziről a táphibát tartom valószínűnek. A kapcsolóüzemű tápok szinte mindig bekapcsoláskor szoktak tönkre menni. A piros LED csak a készenléti áramkör működésére utal, aminek feltöltődött pufferkondija miatt világít még pár percig.

"Jah, es nyugatss meg kérlek hogy ez nem azt jelenti hogy ez valami gyári hibás széria, hanem egyedi hiba jelenség."
Teljesen biztos, hogy egyedi hiba. Nem szokott velük gond lenni. :N

[ Szerkesztve ]

(#83604) Lacielvtárs válasza TA68 (#83603) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a választ :R
Megnyugodtam :K
Én is igy gondolom, hogy csak nem típus hiba.
Mondjuk furcsa ez, meg soha nem jártam így. Mondjuk egyszer már ideje volt :B
Amúgy ez mitől lehet?
Szállítás? Rossz forrasztás? Gyártási hiba? Bocsánat a sok kérdésért, csak tényleg tanácstalan vagyok ezen a téren :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83605) TA68 válasza Lacielvtárs (#83604) üzenetére


TA68
senior tag

Biztosan nem a szállítás okozta. Lehet rossz forrasztás, vagy egy gyenge alkatrész került bele. Ez bármilyen készüléknél előfordulhat. Nekem egy digitális rádió tuner ment tönkre, összesen 3 percet működött. Csere után 10 évig szolgát.

(#83606) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#83602) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Nem szeretném par havonta cserélgetni a tévém"

Pedig az mekkora királyság, ha pár havonta új TV-d van .... "örök garancia" .... :D

Hmm ....

(#83607) Indiant válasza Lacielvtárs (#83604) üzenetére


Indiant
addikt

..velem uez történt tavaly. 910-es. [link]
..de szorítok neked.

[ Szerkesztve ]

(#83608) Nemir Ombe válasza Indiant (#83607) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... de ha 1x bekapcsol, akkor utána "mindent visz" .... :D ;)

Hmm ....

(#83609) TA68 válasza Indiant (#83607) üzenetére


TA68
senior tag

Újracsomagolt készüléknél benne van a kockázat.

(#83610) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Mindannyiotoknak köszönöm a szavait, főleg neked Nemir Ombe ;]
Örök gari, jol hangzik, viszont ahhoz ujra töltődő pénztárca kell ám.

Persze nem gond mert van rá garancia, igy nem aggódom túlzottan. Persze rosszul esik az embernek, de enyhit a korrekt hozzaallas az uzlez részéről :K

Remélem en is igy jarok hogy csere után mar rendben teszi majd a dolgát.
Holbap kiderül.
Indian, neked végül mi lett a tévével?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83611) xy2003 válasza Indiant (#83534) üzenetére


xy2003
tag

Két hónapja vettem a tv-t májusi gyártású és már akkor ez a verzió volt rajta.

(#83612) Indiant válasza Lacielvtárs (#83610) üzenetére


Indiant
addikt

Ment vissza és visszakaptam az árát. De elég lelombozó volt, így másodszorra már nem mertem megkockáztatni.
Mindenesetre én azóta ilyen jellegű dolgot nem szállíttatok futárral. Még ha ingyen van is.
xy2003: szuper, használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#83613) Lacielvtárs válasza Indiant (#83612) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszi a választ :R
mondjuk én is így vagyok ezzel, ezért is kértem az eladó személyes szállítását, még akkor is ha így "többe" kerül.
Ha ez sem jön össze, valami okból kifolyólag, akkor meg marad a helyi edigital vagy MM :K
alapvetően én is így szeretek vásárolni és kihagyni a futárokat, bár nem tudom hogy egy MM szállítása mennyivel megbízhatóbb mint egy futáros....
mert hát a fél világot átutaznak ezek a tv csomagok :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83614) Indiant válasza Lacielvtárs (#83613) üzenetére


Indiant
addikt

Ez teljesen igaz, csak akkor még sokan vannak és el akarják adni őket. A futáros csomagterében meg ott van ömlesztve gumipók nélkül... az enyém pl. visszafelé egy üres raktérbe volt beállítva (az első kanyarig) :Y
..és azért Te is láttad ,h. milyen vékony. (biztos vannak kivételek!)

(#83615) Klara_ válasza Lacielvtárs (#83613) üzenetére


Klara_
őstag

10-20 kozott berelsz egy kistehert 1 napra es ugy szallitod ahogy akarod.

(#83616) Lacielvtárs válasza Indiant (#83614) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Megis jött, haláli korrekt volt a srac, be is üzemelte nekem.
Életem eddigi legkorrektebb webáruház garancia ügyintézése :DD
A kép, az valami brutál :Y

Klara_: ez is egy lehetőség, ha máskor igy alakul, akkor így fogok tenni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83617) Indiant válasza Lacielvtárs (#83616) üzenetére


Indiant
addikt

Gratula! :C Minden jó, hajó...
..én asszem megvárom ezeket:[link]

(#83618) TA68 válasza Lacielvtárs (#83616) üzenetére


TA68
senior tag

Rendeződött a dolog az a fontos. Gondolom ezen kicsit más élmény tévézni. :)

(#83619) Indiant válasza Lacielvtárs (#83616) üzenetére


Indiant
addikt

A későbbiekben (mikor már megszoktad) pedig ajánlom ezt a topicot.

(#83620) Nemir Ombe válasza Indiant (#83619) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Arra nagyon kiváncsi leszek, hogy majd a falra tehető (wallpaper oled) TV-knél hova teszi az "ambilájtot" a nép (a "mineket" meg nem is akarom feszegetni) .... :D

Hmm ....

(#83621) Indiant válasza Nemir Ombe (#83620) üzenetére


Indiant
addikt

...a falba ;]

(#83622) TA68 válasza Nemir Ombe (#83620) üzenetére


TA68
senior tag

Hogy te milyen vagy, előre elveszed a kedvét. ;]

(#83621) Indiant
Nem jó. Vagy a szemedbe világít, vagy eltakarja a panel. :D

[ Szerkesztve ]

(#83623) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Van egy LG 42LA620S típusú tv.

Állítólag az a probléma, hogy mióta már 2 PC van a netre kötve, azóta ha megy a youtube alkalmazás, és elindít egy zenét, akkor utána nem vált 10 másodperc után a következőre, ha az egyik videónak vége lett.

A tv wifin keresztül kapja a jelet.

Nem hinném, hogy emiatt nem váltana egyik videóról a másikra a tv, nem lehetséges, hogy volt valami szoftveres újítás, és az itt a probléma?

(A videókat gördülékenyen lejátssza.)

Remélem valamilyen szinten érthető voltam, előre is köszönöm a segítségeteket!

(#83624) Julot válasza #94529552 (#83551) üzenetére


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Nos, meglett a döntés. egy LG 49 UJ701V-t vettem, már itthon be is üzemeltem - tanulom, állítgatom, éssss...
Most jutottam el odáig, hogy az RCA Audio kimenetre rákötöttem az AKG K915-ös vezeték nélküli fejhallgatómat és nincs hang! Rádugtam a fejhallgató adóegységéről az RCA.-t egy Onkyo erősítő "line" bemenetére - ott sincs hang. Cseréltem RCA kábelt - nincs hang! Ekkor nézem a TV hang menüjét, nem is lehet kiválasztani, hogy szóljon az Analóg kimenet, csak TV hangszóró + Audio kimenet ( Optikai ) van, illetve a Digitális, illetve vezeték nélküli lehetőségek. (HDMI/ARC, Bluetooth, LG Sound Sync ) Ilyenkor mi van? Halkan írom le, mert nagyon sokat szívtam a cseregaranciával ( Euronics + Fény-hang Kft + Union biztosító Euronics garancia plusz, és sokba is került az egész cécó ) és nagyon kiborító lenne... Rossz, nem működik az analóg RCA kimenete? Vagy valami szoftveres f@szság?

Mi a véleményetek, tapasztalatotok.

Esetleg Pumma olvtárs, ha lenne valami ötleted, és megosztanád velem....

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83625) Julot válasza Julot (#83624) üzenetére


Julot
aktív tag

No ok, megérdemlem a vesszőzést, két hibát is elkövettem... 1., visszaolvasáskor elsiklottam pár hsz felett ebben a témában - és meg is van a "Hiba" oka...2., User Error... Amit kimenetnek véltem, az bemenet... Kicsit logikátlanul van felíratozva a hátoldalon de ott van: " AV IN "
Ami viszont csalódást keltő, az az, hogy egy ilyen kategóriájú TV.-n csatispórolás van... ergo egy árva analóg kimenet sincs a TV.-n! Elkeserítő... Most vehetek én is ilyen sz@rt? ...a több százezres TV-hez, ha azt akarom menjen a vezeték nélküli analóg fejesem?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83626) Nemir Ombe válasza Julot (#83625) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

2017-et írunk, én személy szerint be is tilta(t)nán az analóg ki-be meneteket .... tessék megfeleő eszközöket venni egy ilyen TV-hez .... ;] :D

Hmm ....

(#83627) Julot válasza Nemir Ombe (#83626) üzenetére


Julot
aktív tag

Úgy gondolod, hogy egy AKG K915 nem az?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83628) TA68 válasza Julot (#83625) üzenetére


TA68
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#83629) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mennyire normális dolog az, hogy a TV-t (LG 49LH570V) tavkapcsal kikapcsoljuk és ki is kapcsol majd újra be és megint ki kell kapcsolni (néha) ez valami hiba lehet vagy mi? :F
Kedvesemnel van ez az LG

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#83630) frankstork válasza Nemir Ombe (#83626) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ugyan miért?

(#83631) Nemir Ombe válasza Julot (#83627) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van rajta digit (optikai/coax/hdmi) bemenet ....? Nincs....! Akkor ez nem megfelelő eszköz ehhez a TV-hez .... :D

(utólag szidni valamit, azért mert előre nem tájekozódtunk, az elég "érdekes" hozzáállás .... de erre is lehet találni megoldást .... ;) )

frankstork:

Mit, miért ....? (megfelelő eszközöket venni vagy az analóg ki/bejáratokat betiltani) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83632) TA68 válasza Julot (#83627) üzenetére


TA68
senior tag

Ezekhez az új tévékhez Bluetooth fejhallgató kell.

(#83633) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A 43LH630V-n van optikai és analóg kimenet is. ;] :P

The Truth is out there...

(#83634) Nemir Ombe válasza TA68 (#83632) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... vagy egy olyan (plusz) eszköz aminek az egyik felét a TV-hez, a másik felét a fejeshez lehet kapcsolni .... ;)

Lackooo84:

Ennek a hirnek biztosan örül majd minden UJ701 TV tulaj .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83635) #94529552 válasza Julot (#83625) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha azzal megoldódik, akkor vegyél egy olyant, én nem ismerem ezeket, de valószínűleg igen. Esetleg optikaival az erősítőbe, (vagy HDMI ARC-cal külső forrás estén), és arra kötni a fejest, de ezek csak tippek, nemtom menne-e így. Ha szolgáltatói beltéri van, talán azon is van Jack a tévéadásokhoz.
Hogy mit miért hagynak le, vagy raknak a tévékbe, ezzel mi itt nem tudunk mit kezdeni, káromkodásokkal meg semmire nem megyünk. Kár, hogy nem nézted meg a honlapon a csatlakozásokat[link], de ez már csak eső után köpönyeg. A régi tévéken se volt másik analóg kimenet, most meg ezt az egyet hagyták le. Lehet hogy én is így jártam volna, hasonló esetben. Vanak még a BT-s fejhallgatók, de ennek is utána kell nézni, mert a régebbi webos1 asszem csak ilyen saját márkással működött.

[ Szerkesztve ]

(#83636) Julot válasza #94529552 (#83635) üzenetére


Julot
aktív tag

Az UF7727.-esemen még volt, de mivel az tönkrement mindenképpen venni kellett valamit! ...és ha veszek akkor már a friss szériából veszek. Sajnos a tájékozódás közben is már elnéztem, valamiért meg voltam győződve arról hogy az a két piros-fehér RCA az analóg audió kimenet, és nem mentem jobban utána, voltak fontosabb kérdések is. Ebből kiindulva nem is nagy érvágás az analóg kimenetek hiánya, oly gyakran nem használtam azt a fülest, tudok élni nélküle! Úgy is fogalmazhatnék, hogy ha jobban figyelek, valószínűleg kompromisszumot kötök, és az analóg kimenetek hiányának tudatában is ezt veszem meg. Ha nagyon fog hiányozni, veszek egy olyan átalakítót. Csak azért kicsit csodálkozom... Bár a mai világban minden valaki érdeke miatt történik, nem azért mert pl. elavult...
Ami a káromkodást illeti, nem szép dolog, de néha igen egészséges... :) Én kifejezetten szeretek, mert kijön az emberből az ideg - legalább is belőlem!
Sajnos az erősítőmön nincs optikai bemenet, nem mai darab... Onkyo CR-505...

@Nemir Ombe: Szerintem te félreértettél, én nem szidtam a készüléket, hanem kérdeztem hogy nem-e hiba esetleg. Aztán magamat szidtam, mondhatni önkritikát gyakoroltam

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83637) Nemir Ombe válasza Julot (#83636) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "csalódást keltő" és az "elkeserítő" jelzők szövegkörnyezetéből nem jött teljesen át az "önkritika", de legyen így .... :D .... amúgy meg, ahhoz az Onkyo-hoz ha rendelsz az "íbéjről" egy, az általad korábban linkelthez nagyon hasonló "sz@rt", akkor: 1, kb. a feléből is megúszhatod, mint a linken van 2, máris használhatod a fejest (és az erősítőt is akár) a TV-hez .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83638) Julot válasza Nemir Ombe (#83637) üzenetére


Julot
aktív tag

Így kezdődik a hozzászólásom: "No ok, megérdemlem a vesszőzést, két hibát is elkövettem"... szerintem ez - ha más nem is - de enyhe célzás, hogy igyekszem önkritikát gyakorolni...
Amúgy ha az utólagos kioktatás, okoskodás helyett inkább a segítő szándékod mutatkozik meg, az sokkal szimpatikusabb lenne... mert "tudsz te, ha akarsz", az látszik, csakhát...
:DDD

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83639) Nemir Ombe válasza Julot (#83638) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem meg volt a "segítő szándék" .... mivel már az 1. hsz-odban írtad (linkelted) a "megoldást", nem értettem milyen segíséget akarsz még .... de "spongyát rá" .... :D ;)

Hmm ....

(#83640) Julot válasza Nemir Ombe (#83639) üzenetére


Julot
aktív tag

Pl az nagy segítség volt, hogy eszembe juttattad, hogy az ebayról a töredékéért lehet digital/analóg átalakítót rendelni. Nekem hirtelen nem jutott az eszembe, bármennyire is kézenfekvő... Kár hogy közben némi zacc is került a mondanivalódba, de ahogy írtad: "spongyát rá"... ;)

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83641) Lacielvtárs válasza TA68 (#83618) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, rendeződött, hála istennek vagy a fólia satornak...

Kicsit más? :Y
A Makó Jeruzsálem tavolsag mondd valamit uram? ;]
Olyan színeket látok amiket eddig csak a photoshopban láttam.
Sötét szobaban csak ugy elokerulnek dolgok a tévéből.
A hajlított kép meg tényleg kozre fogra az ember periferikus látását.
Nagyon természetesek a színek, térhatású az emberek, es még nem is próbáltam a 3dt.

Eszméletlen színek :DD

Indian : az a következő szint?
Eddig csak olvastam róla, még eloben nem láttam olyan képet...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83642) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#83629) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Meg a TV nézés közben instant ki/be kapcsol....ez is normális? :Y

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#83643) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#83641) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy kis "kiegészítés" a hsz-od 3. sorához.... [link] .... csak, hogy pontos(abb) legyen a "szemléltetett különbség" .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83644) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#83643) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, viszont akkor atfogalmazom ;]
Eg es fold :DD

Szerkesztésedre : :Y :C
Igen, de ne feledjük, hogy van egy lányom, aki imádja a diszko fényt, viszont ez mögé tényleg nem indokolt a led fény :K

Ui, es milyen jó hogy van egy lányom, akire rafoghatom :))

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83645) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#83641) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

(mellesleg: végül ilyen TV-t [link] vettél, hogy hátrafele is világít ....!!?? ;] :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#83646) #94529552 válasza MaxxDamage (#83629) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem jó ez így, de itt van néhány tipp:
- másik távirányítóval(pl. a sajátoddal) kapcsold ki
- 1-2 órás áramtalanítás, vagy
- minden csatlakozó kihúzása a tápon kívül, vagy
- a tv visszaállítása az alapra(ekkor minden újraindul, mint újkorában, esetleg a csati listát kimented róla, ha fontos), végül,
- ha nem nyert egyik megoldás se, akkor hívd a szervizt, vagy jelentsd be online.

[ Szerkesztve ]

(#83647) Diák66


Diák66
őstag

Valaki tud LG 24MS53-PZ tévéhez service manualt, vagy leírást service kódhoz?

(#83648) MaxxDamage válasza #94529552 (#83646) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi.
Holnap (ma) irok az LG-nek ezügyben. (Online Chat)
Amúgy ebből a tipusbol 2 db van 2 különböző (egymás melletti szobában) de a masik ezt nem produkálja, csinálja.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#83649) frankstork válasza Nemir Ombe (#83631) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem értem miért kell betiltani az analóg kimenetet...
Az oké, hogy a tv digitális jelet kell hogy kapjon, de a fejhallgató kimenet akkor is alap. Van digitális fejhallgató?
Az meg hogy "venni kell megfelelő eszközöket", azért nem szimpatikus, mert eléggé rabjai vagyunk már így is a fogyasztói társadalomnak... Vegyél vegyél vegyél...

(#83650) Szoszo94 válasza frankstork (#83649) üzenetére


Szoszo94
őstag

Üdv a való világban. :O

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.