Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) senki66 válasza G@ben (#84949) üzenetére


senki66
senior tag

Mármint ez egy i/o és ha az erölködőn van HDMI, akkor tudod kirakni a hangot?

(#84952) G@ben válasza senki66 (#84951) üzenetére


G@ben
addikt

Valami ilyesmi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#84953) Sz.Miki válasza senki66 (#84951) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ha az erősítő és a tv is támogatja az ARC-t akkor tudsz oda vissza hangot küldeni. Más esetben csak az erősítő felől fog menni a hang a tv felé.

(#84954) Pettya53 válasza #94529552 (#84917) üzenetére


Pettya53
csendes újonc

Pumma Köszönöm a segítséget, elképzelhető, mert pont nemrég lett gyorsabb is a netem. A MyUPC-ben csak annyi van a protokoll beállításoknál, hogy új típusú, átállíthatom régire, de akkor online vissza már nem fogom tudni. Amit linkeltél oldal szerint is már ipv6-os.
Szerinted nyugodtan visszaállíthatom? Ehhez sajnos nem igazán értek, hogy mekkora a különbség, meg pontosan miben...Elképzelhető, hogy ezzel a beállítással is lassan megoldódik, gondolom ez 1:1-ben fel fogja váltani az ipv4-st idővel?

Köszönöm,
Üdv,
Peti

(#84955) LSL1337 válasza senki66 (#84950) üzenetére


LSL1337
őstag

tedd aspect ratio-t just scan-ra

(#84956) senki66 válasza LSL1337 (#84955) üzenetére


senki66
senior tag

Ez magyarul melyik opció, mert nem tudom megtalálni, vagy angolra tenni az MPC-HC-ét.

(#84957) #94529552 válasza Pettya53 (#84954) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt a szolgáltatódtól kell kérni, nem lesz hátrányod belőle[link]. Ha rákattintottál a linkre, ezt az első sorban látod, hogy melyikben vagy: Your IPv4 Address Is:
senki66 Szerintem a tévénél gondolta a Levágás nélküli-t, ahol meg az nincs, akkor az Eredeti-t válaszd.
MPC HC-t itt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#84958) GejzaR


GejzaR
tag

Sziasztok!

Szerintetek 49LJ594V vagy a tavalyi 49LH630V lenne jobb választás?
Esetleg mást ebben az árkategóriában max 150.000 körül szánnék rá.

Mindenképp FULLHD és SMART-ot szeretnék, azt nem tudom megéri-e a WebOS 3.5 a felárat a tavalyi modellekhez képest. Mi másra kellene figyelnem a választásnál? Legyen 2 HDMI, USB, LAN. Kb a minimum az a 630V szint lenne képminőségben.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#84959) Lacielvtárs válasza GejzaR (#84958) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a LH630V, nekem volt, én nagyon szerettem a kép minőségét... :K
a menü azért akadozós/"lassú" rajta, azt nem lehet tagadni
de ár/érték arányban szerintem megéri

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84960) andorka14


andorka14
újonc

Sziasztok!
Tv vásárlása előtt állok és számomra csak az lg és 3 modell között gondolkodok. Különbséget nem találtam igazából semmilyen oldalon a 3 típus között ez a 3 típus az alábbiak: Lg 55uj6307, Lg 55uj634v, Lg 55uj635v
A kérdésem az lenne, hogy a 3 típus közül kinek mi a véleménye? Árba 10ezerrel megy fejlebb típus szerint de különbséget nem találtam köztük. Kérdésem lenne, hogy ehhez milyen típusú Magic Remote távirányító kell?
Mert tudomásom szerint a csomag nem tartalmazza. Amit még esetleg valaki megtudna mondani, hogy mekkora tárhelyű külső merevlemezt esetleg pendrive-ot tud kezelni mer nem akarok belefutni abba a hibába h veszek hozzá egy nagy külső merevlemezt vagy pendrive-ot és nem tudja kezelni.
Előre is köszönöm a válaszokat. :))

L.A

(#84961) Shepherdke


Shepherdke
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy LG 49UJ6307 típusú TV-t.
Szeretnék hozzá venni egy magic motion távirányítót.

Ezt néztem ki LG AN-MR650
Kérdésem az lenne, hogy ez a típus jó lenne hozzá?

(#84962) Jimmy66 válasza Shepherdke (#84961) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Szerintem ez kell neked.

AN-MR650A

(#84963) Shepherdke válasza Jimmy66 (#84962) üzenetére


Shepherdke
tag

Köszi, jó áron tudok egy AN-MR650-et azért kérdeztem rá, hátha jó lesz hozzá.

(#84964) #94529552 válasza andorka14 (#84960) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek tudásra ugyanazok, csak a külső más. Ám, ha megnézed a 2017-es speckókat, akkor az látszik, hogy a következő szint már több dologban is jobbnak tűnik, legalábbis papíron, mert 55"-nál vannak váltások, kivéve az UJ63-as tévéket.
AN MR650A, nem sok helyen van most[link]. Itt pedig a másik kérdésre találsz választ.[link] [link]

(#84965) Gömbike válasza Shepherdke (#84961) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én felhívtam az LG-t és határozottan mondták, hogy a sima 650 NEM jó hozzá, csak 650/A. Vettem egyet és tök király ;]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84966) Shepherdke válasza Gömbike (#84965) üzenetére


Shepherdke
tag

Akkor nincs más választás! :D

(#84967) Gömbike válasza Shepherdke (#84966) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem az 55-ös UJ 6307 van, naddon pöpec a távkapcs :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84968) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Adott egy 55UH650 tv és egy genius Home theater 5.1 hangfal szett.
Hogyan tudom összekötni a tv-vel, hogy 5.1ben jöjjön a hang? Optikai kimenet nincs a Geniuson.

[ Szerkesztve ]

(#84969) senki66


senki66
senior tag

Az LG-nél mi a helyzet a firmware frissítéssel, azt tudom, hogy pl. a Samsungnál kifejezetten ellenjavallt a frissítés, mert legtöbbször inkább elvett vagy elrontott valamilyen funkcionalitást.
Itt is ez a helyzet és nem érdemes bekapcsolni a frissítést?

(#84970) subzero444 válasza Lacielvtárs (#84959) üzenetére


subzero444
csendes újonc

Szia!
Én a 43LH6047-et vettem meg, ami egyébként ugyanaz tudásra elvileg, mint a 630V-s, csak más a talpa. Tudnád segíteni abban ,hogy milyen beállításokkal használod?(mod, fényero, kontraszt..stb) Köszönöm előre is.

A problémám az, hogy valahogy nagyon fárad a szemem nézése közben. Sokkal jobban, mintha a sima monitort nézem.(Nem a szoba háttérvilágítása a baj). A konkrét okát nem tudom, de van egy tippem. Amikor mondjuk egy fehét feliratot látok fekete háttéren, akkor mintha a felirat körül is világítana, így olyan, mintha "kancsalul" látnám. Túl közelről nézem(2.2m)? Vagy ez normális jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#84971) senki66 válasza huncutka1029 (#84918) üzenetére


senki66
senior tag

Sajnos ez a megoldás mégsem jöhet szóba, tegnap megjött a tévém és ma meg akartam próbálni ezt a módszert, de nincs füles kimenet.

(#84972) Klara_ válasza subzero444 (#84970) üzenetére


Klara_
őstag

Egy opcio.

(#84973) andorka14 válasza #94529552 (#84964) üzenetére


andorka14
újonc

Köszönöm szépen a választ nagy segítség volt. :)

L.A

(#84974) Lacielvtárs válasza subzero444 (#84970) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Sajnos nem tudok beállítást írni, már oledre váltottam.
En is kb két méterről néztem, bár nekem volt mögötte háttérvilagitasom, és nem tapasztaltam amiről írsz...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84975) xy2003 válasza subzero444 (#84970) üzenetére


xy2003
tag

Nem a fényerő sok?

(#84976) #94529552 válasza droti25 (#84968) üzenetére


#94529552
törölt tag

3 betű a megoldás D, A és C[link].
subzero444 További LH630V opciók.[link] [link]

(#84977) MIG21


MIG21
tag

3D televíziózás témában kérném a segítségeteket. Rendelkezünk egy LG 50LF652V Cinema 3D készülékkel, melyhez 3D szemüveget szeretnék vásárolni.
A televízió specifikációja szerint a gyártó AG-F310 azonosítójú szemüveget kínál hozzá.

Megvehetem hozzá az AG-F315 modellszámú 4 db-os csomagot? Vajon minden LG márkájú passzív 3D TV-hez jó ez a típus?

(#84978) Jamcsabi válasza MIG21 (#84977) üzenetére


Jamcsabi
tag

Természetesen megveheted, ez egy családi csomag, emiatt más a gyári száma, de tökéletes lesz a tv-hez.(Lényegében négy AG-F310 szemüvegről van szó.)

(#84979) GejzaR válasza Lacielvtárs (#84959) üzenetére


GejzaR
tag

Köszi a választ! :)
Melyik lenne a következő lépcső, aminek már nem akadozós a menüje?
A WebOS 3.5 is gyorsít a menün is?

(#84980) Lacielvtárs válasza GejzaR (#84979) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igazából az en oled tevemen nem akadozik, igaz web os 2 van rajta ;]

Nem az a lényeg hogy melyik webos hanem hogy milyen hardver van alatta.
Ha jól tudom a fullhd tvk 2 magos cpuval szereltek, a 4ksok es a 'komolyabb' modellek már 4 magos cpusok...
Itt van jonehany kolléga aki sokkal jartasabb a tipusokban mint én, de azért ne feledjük hogy a cpuknak nem csak a menu kezelés a feladatuk, hanem sok minden egyéb ami a háttérben fut, mint egy mobilnal.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84981) Pettya53 válasza #94529552 (#84957) üzenetére


Pettya53
csendes újonc

Pumma nagyon szépen köszönöm a segítséget ;)

(#84982) senki66


senki66
senior tag

(#84983) Lacielvtárs válasza senki66 (#84982) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nezd, mindem típusnál elofordul egy hibás fw, ez alapján, ha ilyen 'félelmed' van, akkor kapcsold ki az automata frissítést es ha jön valami, rakerdezel a topikban hogy javasolt e a telepítése, es után frissited...
Mondjuk nekem évek óta van lg tv es meg nem szaladtam bele hibás fwbe...
Szerintem mindegy a márka, az esély a hibás fwre, 50% :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84984) huncutka1029 válasza MIG21 (#84977) üzenetére


huncutka1029
addikt

Sokkal jobban jársz, ha elmentek egy Cinemacity moziba, és 250 Ft/ db áron megvesziteklk az ottani szemüveget. Az kiváló a passzív LG 3D hez. nem olyyan szép, nem olyan mutatós, de hibátlan.
A sony dolby 3D szemüveg, viszont nem jó hozzá.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84985) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni TV vásárlásban. Kicsit el vagyok veszve a választékban. Anyukám szeretne egyet.
Lényegében átlagos dolgok az elvárásai (tű éles Barátok közt...stb.), ám a speciális igénye hogy SMART legyen. Nos, a huligán fiainak se rossz ha SMART :)
Kerete 150k a plafon, méretben pedig 40" vagy felette, de max 50".

Nekem ezen akadt meg a szemem: LG 43UJ6307V

Szerette volna a 3D-t is, de úgy látom kihalt, vagy tévedek?

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#84986) senki66 válasza Lacielvtárs (#84983) üzenetére


senki66
senior tag

Ok, azt hiszem maradok az A verziónál. A Samsungot nem bántásból említettem csak mert abban a topikban nagyon kihangsúlyozzák, hogy új tévénél első lépés kikapcsolni az automatikus frissítést és később is csak nagyon indokolt esetben frissíteni. Egyébként szerettem a Samsung tévémet, 9 évig megelégedéssel használtam, betört a kijelzője.Most csak azért váltottam LG-re mert gyorsan kellett egy tévé és hasonló adottságokkal ezt kb. 30k-val olcsóbban kaptam meg. Egyébként LG-nél gyakori a frissítés és a tv valóban megtalálja vagy inkább manuálisan kell letölteni, telepíteni? A Samum nem volt smart,ezért ott csak manuálisan lehetett frissíteni, első 2 évben volt vagy 3 frissítés, aztán már nem.

[ Szerkesztve ]

(#84987) Lacielvtárs válasza senki66 (#84986) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem az lgvel jó döntést hoztál.
Véleményem szerint az okos tévék kötött a webos mint op rendszer a tevekre, az egyik legjobbnak mondható :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84988) huncutka1029 válasza senki66 (#84986) üzenetére


huncutka1029
addikt

néhány éve a NETCAST idején itt is azt javasoltuk, hogy csak akkor frissítsenek a TV tulajok, ha nagyon muszáj, vagy valami nem jó. De WEBOS alatt, már nyugodtan lehet frissíteni.
Magar oldalra késve érkezik a frissítés, így gyakran manuálisan frissítünk. egyszerű, csak egy pendrive kell hozzá. Vagy a tartózkodási helyet kel Angliára, Németországra állítani. Ott hamarabb megtalálja a frissítéseket.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84989) senki66 válasza Lacielvtárs (#84987) üzenetére


senki66
senior tag

Második napja ismerkedem a tévével, webos-szel. Azt hiszem meg fogunk barátkozni. Sajnos az UJ6307-hez nem kaptam Magic Remote-ot, anélkül egy kicsit nehézkes a kezelése, némileg kárpótol és kalapemelés is jár az LG-nek, hogy bár milyem usb-és egeret, klaviatúrát lehet használni vele, de hosszútávon kell egy Magic Remote, de most éppen sehol sem lehet kapni. Max Alzánál 1.5-szeres áron. Euronics több üzletét is felhívtam és nincs nekik, E.Digitálnál megrendeltem, de ők is csak továbbítják a rendelést.
Apropó nincs valakinek egy feleslegessé vált AN-MR650A távja, amit jó pénzért megvehetnék?
A tévével nagyjából elégedett vagyok, ami negatív, hogy a gyári Plex lejátszója nem kezeli a feliratokat, a tévé lejátszója ugyan viszonylag jó, de a hosszú ő és ű betűket nem helyesen jeleníti meg és a lejátszó lemezről a BD könyvtárakat nem játssza le.

(#84990) #94529552 válasza wrongduke (#84985) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annál kicsivel jobb a 43UJ6517, most éppen akciós az MM-nél. Vagy a tavalyi UH661-664V is kapható. 3D most nincs, de UHD kell neki, vagy csak a jobb és gyorsabb smart tudás miatt? Elég jó árban van itt a 661V.

GejzaR Csak az UHD tévék, mint 49UH6-os, ami már alig kapható és 49UJ63-as szériák a gyorsabbak.

(#84991) senki66


senki66
senior tag

A számítógépem HDMI kábellel van a tévére kötve (monitorként is használom) eddig nem vettem észre, de ma amikor más inputról visszakapcsoltam a gépre, akkor jobb fölső sarokban felvillan egy ikon, hogy HDR és mintha fakóbb is lenne azóta a kép. Tegnap rémlik, hogy valahol állítgattam ilyent, de nem emlékszem hol. Gondolom felesleges a számítógép monitorként a HDR, illetve hol lehet ezt ki/be kapcsolni. Másik HDMI-nél, amire az Iptv set top box van kötve nem lehetett beállítani a HDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#84992) senki66 válasza senki66 (#84991) üzenetére


senki66
senior tag

Nos a TV beállításokban nem találtam még meg, amire rákérdeztem, viszont a Windows/Gépház-ban megjelent egy Kijelző/Szín/
HDR és Speciális szín Ki/Be kapcsoló, ami korábban nem volt. Ezt kikapcsolva ismét színhelyes lett a kijelző (TV) képe(nem csak fakó, hanem kékes árnyalatú is volt).

[ Szerkesztve ]

(#84993) #94529552 válasza senki66 (#84989) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálam lehet a tévés Plex-en feliratot és hangsávot is váltani, de használhatod a tv Fénykép és Video alkalmazását is[link]. A tv lejátszója jobban testre szabhatók ezek az opciók, és lehet kódolást állítani, és minden betűt jól jelenít meg.

(#84994) hcs57


hcs57
őstag

Az LG 42LB671v tv-m eladósorba került... szerintetek egy kitűnő állapotban lévő ilyen tv-nek mennyi a reális ára?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#84995) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Letöltöttem pár filmet külső vinyóra, de a hangsáv csak angolul szólal meg, hiába próbálom átállítani magyarra, nem hozza fel lehetőségként. Pl. az egyik filmnél 3 hangsáv is van, de a TV-n csak a 2 angol sáv jelenik meg, míg a gépen mind a három, vagyis a magyar is. Ez mitől lehet? Én rontottam el valamit? Esetleg valamit nem vettem észre a letöltésnél, amit figyelni kell ilyen esetben? :F

Tudna valaki segíteni? Sajnos a neten amiket eddig találtam trükkök, nem működtek. :(

49UH661V-s a készülék.

Köszönettel,
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#84996) OldMike válasza hcs57 (#84994) üzenetére


OldMike
őstag

Nyisd meg jobbra fent a TV/Hifi beárazás linket. Olvasd el az összefoglalójában, hogy milyen adatokat kérnek, és milyen formában. Mást ne írj, mert azért "haragszanak" :)

42LM660S

(#84997) hcs57 válasza OldMike (#84996) üzenetére


hcs57
őstag

Köszönöm, már rátaláltam..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#84998) wrongduke válasza #94529552 (#84990) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Random találtam amit írtam. Lényegében FHD, 43 col (40 - 50 col-ig) és minnél gyorsabb, jobb SMART (youtube főleg és facebook) a fontos valamint a WIFI, minden más ajándék. El is felejtettem megjegyezni, hogy az FHD is jó ha tudja a fentieket. :)

Szereti nagyon a dokumentum, természet filmeket és azok 4K-n nagyon karcolnak. A másik gyengéje a krimi, de az jó FHD-n is.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#84999) #94529552 válasza wrongduke (#84998) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok. Van még ugyan 43" FHD, de a lassúcska menü és smart rész miatt többen is a gyors UHD-t veszik.
BudaiZoli [link] [link]

(#85000) senki66 válasza #94529552 (#84993) üzenetére


senki66
senior tag

Azt hiszem kicsit megkeveredtem - amikor a tévés plex alkalmazásról írtam, hogy abban nem lehet feliratot állítani, mert azt valójában nem is tudom használni. Ha azt elindítom, akkor csak azt mondja, hogy másik eszközön lépjek be a plex.tv.link oldalra a tévé által adott kóddal. Ez nem tudom mire jó. Valójában az történik, hogy a Plex szerveremet, mint input forrást nyitom meg valójában a Fénykép és video alkalmazással és abban nem tudok feliratot és hangsávot állítani.
Ezzel szemben, ha a videót kimásolom egy pendrive-ra, azt beolvassa a tévé és akkor is a Fénykép és videó alkalmazás nyitja meg, de akkor lehet állítani mindent, hangsávot, feliratot.
Ha viszont a Plexet a tévé böngészőjében nyitom meg, akkor vagy lekonvertálja valami élvezhetetlen képre, ha pedig beállítom, hogy eredeti minőségben játssza le akkor el sem indul, vagy időnként megszakad, hogy memóriát kell felszabadítania.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.