Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) TA68 válasza vzsryl (#84796) üzenetére


TA68
senior tag

Még azt nézd meg, hogy a telefonos Youtube app látja-e a tévédet.

(#84802) fecosrac


fecosrac
tag

Srácok!

Az 55UJ7507 típusról van esetleg valakinek tapasztalata? Ajánlanátok?

(#84803) OldMike válasza norberto_th (#84784) üzenetére


OldMike
őstag

A speedtest.net vagy a beta.speedtest.net biztosan működni fog. A 2012-es LM tévémen is működik, de csak a korábbi (flash) változata.

42LM660S

(#84804) vzsryl válasza huncutka1029 (#84799) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már 2 éve egy hálózaton van minden eszközöm itthon, és most csekkoltam, a TV is ott van, ő a .103-as IP-t kapta.
PC: .100
Telefon 1.: .101
Telefon 2.: .102
TV: .103

(#84801) TA68: Nálam ilyen a telefonos youtube app:

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84805) droti25 válasza #94529552 (#84798) üzenetére


droti25
őstag

Sokadjára is köszi ;)

(#84806) TA68 válasza vzsryl (#84804) üzenetére


TA68
senior tag

Nincs ott a felső sávban a kis képernyő ikon, tehát Youtube app sem látja a tévédet. Már biztos, hogy router gond lesz. Valamiért blokkolja a wifi-re kapcsolódó eszközök közötti átjárást. Ha még nem tetted meg, áramtalanitsd a routert pár percre a tévével együtt. Ha nem lesz változás, meg kellene nézned egy másik routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#84807) Tybee000 válasza fecosrac (#84802) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Nekem 43 colos verzió van. A képpel teljes mértékben meg vagyok elégedve, bár nem is voltak hűde nagyok az elvárásaim. Ami a smart részen hiányzik nekem az egyértelműen a spotify alkalmazás.

(#84808) Imy


Imy
veterán

A screensharet hogyan lehet beállítani win 10 alól? Egyszer beállítottam, akkor ment, majd kikapcsolás után nem, akkor eltávolítottam az eszközt, és újra telepítettem, és OK lett. Majd legközelebb ismét rossz, de újratelepítéskor már PIN kódot kér, hogy írjam be a TVre, amikor nem is lehet...

(#84809) vzsryl válasza TA68 (#84806) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Windows 7-em van, és a Hálózatnál látja a TV-t. Ha ott látja a TV-t, és tudom nézni a TV-n a PC-n tárolt filmeket wi-fi-n keresztül, akkor itt nem blokkol a router semmit szvsz. Már nem foglalkozom ilyesmivel, és nagy a lemaradásom, de ez akkor sem klappol nálam. :F
Olyan routerem van, ami minden 2. háztartásban megtalálható, TP-Link TL-WR740N, és alapbeállításon használom, egyedül a wi-fi-t jelszavaztam le.
Abszolút nincs lehetőségem más routerrel próbálgatni a dolgokat. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84810) fecosrac válasza Tybee000 (#84807) üzenetére


fecosrac
tag

Köszi a választ. Őszintén szólva nekem nagy elvárásaim vannak vizuálisan. A képet tekintve is és magát a TV kinézetét tekintve is.

Most egy 49UB850V-m van, ami anno az egyik, ha nem a legjobban sikerült modellnek számított a kategóriájában. Főleg a HDR miatt cserélnék és mert méretben is szeretnék egy nagyobbat. Viszont minőségben nem szeretnék visszalépést. Ezért kérdeztem a véleményeket.
A Spotify-t nem használom az számomra nem szempont. Egy SUHD modellt ajánlottak még, de azt meg már nagyon drágának találom.

Várok még egy-két véleményt aztán döntök. :R

(#84811) TA68 válasza vzsryl (#84809) üzenetére


TA68
senior tag

Végig pont erről beszéltem, a tévé wifi-n kapcsolódik a routerre, a PC kábelen. Ők látják egymást. A mobil szintén wifi-n kapcsolódik, akárcsak a tévé. Ők már nem látják egymást. Ezért gondoltam a router hibájára, de jobban belegondolva erre nagyon kevés az esély. (szinte 0) Összegezve: A tévé hibája kizárt, mert nem látná a PC sem. Mivel nincs bizonyíték az ellenkezőjére, a router hibáját is kizárhatjuk. Marad a mobil, de nem hinném, hogy az okozza, persze minden előfordulhat.....
De ezt az egészet már nagyon túlbeszéltem. :B :R

(#84812) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

65" LG 3D tvt keresek

UH 950V kihozták, de csíkos volt...

Ajánlották az UF sorozatot, érdemes olyat venni, jó a képe? Azok közül melyiket?

Csak orig gyári csomagolású tvt érdemes venni? Gondolom ezek az újracsomagolt tvk mind valami hiba miatt kerültek újraeladásra...

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#84813) Imy válasza Imy (#84808) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki? Vagy senki sem használja a screen share-t? :F

(#84814) Tomix24 válasza Fuvaros (#84812) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha az ár számít, akkor nem éri meg originalt venni szerintem. De azért ha jót akarsz UH(2016) UJ(2017) alá ne menj betüjelekben, mert semmire sem lesznek jók, max fullHD-ra. A HDR a napokban indult be. Ömlik be a sok film. pl

(#84815) treend válasza huncutka1029 (#84800) üzenetére


treend
csendes tag

Pont ma telepitettem fel a Smartshare-t és viszi a 4k hdr-t mindenféle probléma nélkül.

(#84816) Thorkos


Thorkos
tag

Hali! Valakinek van tapasztalata lg 49lh570v-vel? Nézelődök tv után és nagyon kellemes árban van. NAS-ról nézek videot meg ps4 en játszom. Másra nem nagyon van használva a jelenlegi 43lf650-es. A hang HDMI-vel megy 5.1be. Ami érdekelne az hogy milyen a kép és a médialejátszó.

(#84817) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Elvileg ma veszem át a tv-met,ami végül is egy 49 UJ6517 lett. Nem igazán találtam róla véleményt sehol.

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi! :R

Psn ID: Tdizsolt

(#84818) #94529552 válasza Thorkos (#84816) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez gyengébb az LF650-nél, és még a régi menü van rajta. Szerintem legalább LH6-ot nézz, amíg van, ott morfondőrnek írtam ezekről. Vagy erre a használatra talán már jobb lenne egy UHD, nemrég 129k-ért volt ez a 49UH603V.

Tdizsolt Ennyi[link].
Imy A WIDI-t szeretnéd használni, vagy wifin filmezni a gépedről?

[ Szerkesztve ]

(#84819) Tdizsolt válasza #94529552 (#84818) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:B Köszi! :R

Nekem a keresőben nem találta,mondjuk 49uj-val próbálkoztam... :K

:R

Psn ID: Tdizsolt

(#84820) senki66


senki66
senior tag

Az LG 55UJ6307-nél és általában a 63x szériánál a webOS 3.5 és a Magic remote (LG AN-MR650A) már tökéletesen működik vagy csak a "fejlettebb" típusoknál ? Ebben az árkategóriában van esetleg, amelyik tud kép a képben funkciót pl. TV képe és a számítógép képe megosztva vagy váltogatva?

(#84821) Thorkos válasza #94529552 (#84818) üzenetére


Thorkos
tag

Az uhd-től óckodom. Tartalmam nincs amit meg tudnék jeleniteni rajta, a felskálázás meg vagy sikerül vagy nem :) Az egész tv mizéria onnan indult hogy kellene egy második tv asszonynak a hálóba. Nézegettem 70-80körül vannak a 32"osak. Nem tűnik megerosnek. Inkabb veszek akkor már a mostaninál nagyobbat azt meg berakom a hálóba :))

(#84822) #94529552 válasza Thorkos (#84821) üzenetére


#94529552
törölt tag

Értem, csak gondoltam a+2 mag miatt a gyorsabb menü, gyorsabb fájlbeolvasás, a + böngésző, Jack csati, stb. miatt megemlítem, mivel csak filmezésre megy, a HD és FHD filmeket teljesen jól skálázza fel. De lehet, hogy már nem is kapható a típus. Uff.
senki66 Ugyanúgy mindent kezel, mint a többiben, neki is van hozzá. Írj neki nyugodtan, ha van még kérdésed. PIP vagy PAP? Úgy tudom, hogy nincs ebben a kategóriában idén, a tavalyi szériában volt, de ezekből csak az UH661V-hez lehetett MR650-es Magic Remote-ot használni, a többiben nincs hozzá Bluetooth.

[ Szerkesztve ]

(#84823) senki66 válasza #94529552 (#84822) üzenetére


senki66
senior tag

PIP vagy PAP? nem tudom azt a funkciót, hogyan nevezik, amit leírtam, ha van olyan egyáltalán, de mivel 17-es modelt szeretnék, így akkor mindegy is. A Magic Remote-ot, azért kérdeztem, mert valahol azt olvastam, hogy gondok voltak vele meg a WEB OS-szel is, csak már összefolynak a dolgok a nagy igyekezetben - lehet, hogy az a korábbi remote-ra és WEB OS-re vonatkozott. - Ha megjönne végre a tévém nem lenne időm ennyit agyalni rajta, mert akkor azt buzgerálnám és legfeljebb az esetlegesen felmerülő problémákat próbálnám nyomozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#84824) norberto_th


norberto_th
aktív tag

IPV4-ben van a wifis modem, tableten, telón, xboxon, mindenhol jól működik, viszont a yt app tv-n sokáig bufferel, vagy megszakad a llejátszás, hol jó hol nem, hol betölti hol nem. LAN-on szuper, de wifin semmi. Mi lehet az oka, hogy mindenhol szuperál, de a tv-n nem? Pedig állítólag ac wifis és a modem is, 2;4-5GHZ-re van állítva. Nem értem a dolgot.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84825) Uuser


Uuser
tag

Sziasztok !

HD filmet szeretnék nézni ped drive-ról. A probléma ott kezdődik, hogy a film mérete nagyobb mint 4 GB, és azt FAT32 fájlrendszerre nem tudom másolni. Ha leformázom EXT FAT-ra a pen drive-ot, arra meg azt mondja a TV hogy nem támogatja ezt a fájlrendszert. Van megoldás ? Az nem játszik hogy legyen 4 GB-nál kisebb a film, mert mindegyik normális HD film nagyobb.

(#84826) Lacielvtárs válasza Uuser (#84825) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia. Formázd ntfs fájlrendszerre :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84827) huncutka1029 válasza treend (#84815) üzenetére


huncutka1029
addikt

CSak nem 2015 ös UF sorozaton .
Ez volt a 2015 ös UHD rákfenéje
;)
A HDR-t meg ezek sajna főleg nem viszik. A Smart share PC appja lenyomja FHD streambe, és úgy esetleg lejátssza az UF sorozaton

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84828) huncutka1029 válasza TA68 (#84811) üzenetére


huncutka1029
addikt

router tűzfalat még megnézném, simán leblokkolja a mobil telót.

De egyébként ha a tv-n bejelentkezel a YT fiókodba, és a pc-n, majd a telefon oi, ugyanazzal az Accounttal, akkor tudod összepárosítani a tv-t a telóval, utána már lesz kis tv ikon is a telefonon...És ha a arouter engedi akkor aktív is lesz..

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84829) Uuser válasza Lacielvtárs (#84826) üzenetére


Uuser
tag

Köszönöm !
Eszembe sem jutott, mert a TV automatikus formázása FAT32-re formázta le, gondoltam mást nem fogad el.

(#84830) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!
A mai napon vettem egy 55UJ6307 típusú készüléket elvileg bontatlan csomagolásban. Kicsomagoláskor viszont észrevettem hogy újlenyomatok vannak a burkolaton és a képernyőn ill. a tápkábel is szétbontva volt belökve a dobozba. A tv egyébként jónak tűnik egy óra használat után. Azért kiváncsi lennék rá hogy nem-e egy kiállított darabhoz jutottam hozzá újracsomagolva. Üzemidőt meg lehet nézni ezen a típuson valahogy?

(#84831) Tdizsolt válasza Uuser (#84829) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Tv-vel csak akkor kell formázni pendrive-ot/Hdd-t,ha fel szeretnél venni rá tartalmakat...viszont utána elvileg csak azon az adott készüléken tudod lejátszani,amin felvetted...

Nekem most tv csere után az összes adat ment a levesbe,mert az utód újra formázta a külső vinyót.

Snail:

Az kellemetlen. Az is lehet,hogy vissza vitt/küldött készülék?
Tesztelj le minden funkciót. Mondjuk egy telefont legalább megejtenék a bolt felé a helyedben... :U

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#84832) hcs57


hcs57
őstag

A 42BL671v tv-t cserélném nagyobbra, úgy 49" - 55 " között... Mi most a Best vétel?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#84833) senki66 válasza snail1981 (#84830) üzenetére


senki66
senior tag

Szabad tudni, hogy honnan rendelted, mert én is ugyan ezt a típust rendeltem/várom a T-től?

(#84834) #94529552 válasza hcs57 (#84832) üzenetére


#94529552
törölt tag

55EG910V?

snail1981
Honnan vetted? Alapon volt a tv, vagy bekapcsoltad, és nem is kellett installálni? Általános menüben van a TV leírása, itt volt a régieknél az üzemóra. Ennél nemtom van-e még ilyen.

(#84835) TA68 válasza huncutka1029 (#84828) üzenetére


TA68
senior tag

"De egyébként ha a tv-n bejelentkezel a YT fiókodba, és a pc-n, majd a telefon oi, ugyanazzal az Accounttal, akkor tudod összepárosítani a tv-t a telóval"
Csak akkor kell összepárosítani, ha a telefon és a tévé nem ugyan azon a hálózaton van. Például mobilnetről is el akarja valaki érni.
Hálózaton belül automatikusan érzékeli a YT, hogy okostévé van a rendszerben és automatikusan párosítja a telóval. :K

[ Szerkesztve ]

(#84836) snail1981 válasza senki66 (#84833) üzenetére


snail1981
tag

Személyesen vettem az Euronicsból.

(#84837) snail1981 válasza #94529552 (#84834) üzenetére


snail1981
tag

Szerintem alap beállításon volt a tv. Eddig a youtube-ot és a netflix-et próbáltam és mindkettőt installálni kellett. A tv alapból eco módban volt. A szélein a fólia rajta volt, a matricák szintén, a távirányító bontatlan zacskóban. Szerintem eladva nem volt max kiállítva egy darabig. Ez tűnik logikusnak a néhány újlenyomatból és a bontott tápkábelből. Ezért lennék kíváncsi az üzemidőre amit megpróbálok megkeresni a menüben.

Amúgy arra is gondoltam, hogy lehet kézzel csomagolták és éppen nem volt az adott munkáson kesztyű. :)

(#84838) Klara_ válasza snail1981 (#84836) üzenetére


Klara_
őstag

Rendszeresen avval szorakoznak, hogy a kiallitott modelleket csomagoljak ujra, en is megjartam mar veluk, ha megnezed a dobozt, nalad is valoszinuleg dupla ragasztocsik lesz, latni nem latni, de ha korommel megkapargatod erezni. Honlapon meg kell nezni mi van az adott uzletben mielott vasarolni mesz, ha csak bemutato darab, akkor eleve bukos. Annak meg kulon gratulalok aki nem tudja letakaritani mielott urjarcsomagolja.

(#84839) snail1981 válasza Klara_ (#84838) üzenetére


snail1981
tag

A dupla ragasztócsík az stimmel. Amúgy a készletet ellenőríztem. Csomagolt és bemutató darab is volt. Lehet megcserélték a kettőt?
Mindjárt megyek és megkérdezem.
Amúgy a tv jól működik. Kiterjesztett garanciával vettem meg.
Az üzemidőt sajnos nem találtam meg a menüben.

(#84840) z123456z


z123456z
senior tag

Sehogy nem tudok rájönni, mi a különbség a 43-as 6307, 634, 635 és 670 modellek között? A magyar LG a 670-re dolby visiont ír, a külföldiek nem. Leírásban local dimmingről írnak, specifikációban cáfolják. Igazodj el rajta. Panelben lehet különbség, mint az lb sorozatnál a 650 problémás volt, a 670 már nem?

Mi indokolja a 20+ többletkiadást a 670 esetében? Mert a 701-nél még érthető, MR, Harman stb, de itt?

[ Szerkesztve ]

(#84841) silentkiller


silentkiller
senior tag

42-es Sony 8-as led szériáról váltottam a minap 55-ös B7-re. DNLA-n azt tapasztaltam, hogy néhány mp4-et nem nyit meg, az mkv jók. Mire kell figyelni az mp4-nél? Érdemes 60 bites blu-ray meghajtót venni hozzá?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#84842) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata LG UJ7507-tel? 187k most az aqua-ban, 670V-t akartam,de kicsit eltolódott a vásárlás és közben rátaláltam a 7507-re aztán eléggé szimpatikusak a specifikációi. Szóval ha valaki tudna róla mondani pár szót,nagy segítség lenne. Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#84843) treend válasza huncutka1029 (#84827) üzenetére


treend
csendes tag

Jah értem, bocsi ezt nem tudtam , én a héten vettem egy sj810-et azzal szerencsére minden megy tökéletesen :)

(#84844) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Van valakinek egy jó kép beállítása a 49UJ6307-es tv-hez?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#84845) #94529552 válasza z123456z (#84840) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az UJ63-as mind egyforma, csak a külső más. A 6517-től van Wide Color Gamut vagyis szélesebb színtér, és nagyobb a képfrissítés, és a fényerő is több, de nézd meg itt a 2017 Line Up-ban. 55"-os méret és felette még több a változás.
dani0113 Szerintem jó meglátás, én is azt venném. Edge led, MR, nagyobb képfrissítés(PMI), HDR-ben a Dolby Vision-t is tudja, ha majd kellene, és lesz hozzá anyag. stb. Lásd fentebb a 2017-es táblázatot.

[ Szerkesztve ]

(#84846) hcs57 válasza #94529552 (#84834) üzenetére


hcs57
őstag

Ha nem lenne ívelt..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#84847) #94529552 válasza silentkiller (#84841) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gratula. :R Nézd át az összefoglalót, ill. a A webOS kezelése (3.0) videókat is itt jobb oldalon. A MANUAL itt azt írja, hogy MP4-nél támogatott a H.264/AVC, MPEG-4, HEVC, de van még OLED topik, és Milyen asztali médialejátszót? , Blu-ray lejátszók, stb.

Dreddy32 Pont most volt ilyen kérdés, írd be jobb fent a keresőbe a settings vagy beállítás szavakat.

(#84848) Tybee000 válasza dani0113 (#84842) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Én egy pár hete vettem 43-asból ezt a típust. Akkor még 198k-ba került, és mikor megvettem egyből rá pár napra lement az ára. Gondoltam visszaveszem 14 napon belül, és újra megrendelem, de nem volt rá erőm. ;]

Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve képileg és külsőleg is. Az asszonynak is nagyon bejön. :D Az appok közül csak a Spotify hiányzik nagyon, de ezt már elsírtam nektek egy párszor.

(#84849) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Max 400-ért melyik 165 cm-es LG-t javasoljátok?

(#84850) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Beüzemeltem az UJ6517-et,imádom! Gyönyörű a 4k-s képe,szép,vékony fém káva,a szoba dísze lett. LN6138 -hoz képest ég és föld a különbség.
A kép beállítással küszködöm még kicsit(a fehér kicsit sárgás),a bőség zavara.. :K

Egyetlen gondom,hogy a Ps3 képe kissé gyengébb rajta,de tervben van később egy 4 pro,akkor remélem megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.