Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) makoss válasza Lacielvtárs (#84537) üzenetére


makoss
addikt

Olyan nincs, hogy automata kikapcsolás, ezek vannak:

(#84547) huncutka1029: Jól tudod, Humax ud fox HD UPC Direct beltéri van, de mindig van csatorna váltás, muteré a tévé, kapcsolgat TV2 és RTL Klub között.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84552) TA68 válasza makoss (#84551) üzenetére


TA68
senior tag

Az automatikus készenlétet kapcsold ki! A tévé csak akkor nem kerül készenlétbe 4 óra után, ha a távirányítóján váltasz vagy bármilyen gombot megnyomsz rajta.

(#84553) Lacielvtárs válasza TA68 (#84552) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy úgy, ahogy a kolléga írja :K
upsz, nem neked akartam címezni, sorry :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84554) treend


treend
csendes tag

Üdv!
Egy ilyen tv-t néztem ki: LG 49SJ810V, jelenleg 268-ért árulják
Szeretném kikérni a véleményetek róla.
Illetve, hogy mennyire zavaró éjszakai fény mellett a képe.

Kérem akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban irjon :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#84555) lenko


lenko
aktív tag

Üdv.

Megéri lecserélni egy 650v-t, új kicsit nagyobb 624v-re? Eddig negatívum, hogy látni fogom a tv-t telibe oldalról is olyan helyen áll (persze akkor nem a tvt nézem, hanem ha járok kelek a lakásban 10évvel ezelőtti style jóformán... :F , és közel sem olyan karcsú mint a 650v, ez elég nagy negatívum... )
UHD nem kell, még mindig nem releváns a következő 3 évben.
Okos funkció net stb. nem érdekel, kizárólag vinyóról játszok le filmet rajta.
Vagy esetleg vegyek nagyobb 650/652v-t használtan?
THX

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#84556) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Tudnatok nekem bearazasban segiten egy Lg 55UB850v 4k 3d smart tv kapcsan? Tavasz vegen volt 2 eves, minden szepen mukodik rajta, 2 db tavkapcsoloval, 3d szemuvegekkel stb.... Kb mi lehet a realis piaci ara?

Nagyon szepen koszonom! :R

(#84557) #94529552 válasza lenko (#84555) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mekkora tévéd van, és LB650V vagy LF650V? Hát, 42"-ról szerintem nem éri meg a 43"-ra váltani csak hogy picivel(25,4 mm) nagyobb képátlód legyen :P . 42-ről 49-50"-ra már jobban megéri. De ha váltanál, a szűk FHD kínálatból, szerintem inkább a tavalyi 49LH630V, vagy az 55". Ha bevált a mostani típus, akkor majd eldöntöd, hogy használtra vagy újra váltasz. Itt van írás az LH-ról, az LJ szinte ua, csak pl. nincs már Fejhallgatóhoz jack csati rajta. Még az előtted szóló ELACielvtárs-nak is ilyen tévéje volt egy rövid ideig az Oled előtt.

treend Nem tudom milyen éjszakai fényről van szó, de szerintem nem zavaró. Találsz róla itt beírást.

(#84558) lenko válasza #94529552 (#84557) üzenetére


lenko
aktív tag

Ja az kimaradt, hogy LB650V, és 39" (nem IPS-es hálistennek). Eddig 1,7-1.8m-ről volt nézve. Költözés miatt távolabbra került, kb. 2.2-2,3m-re, és így kicsinek találom.(Mert kicsi is) :) 43" vélhetőleg elég lenne.
Egyébként teljesen megfelel ez a típus, designra is, menü kicsit lassú, de így is max. 15sec még eljutok egy film indításáig. Heti 2-3 alkalommal ez belefér. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#84559) Shingen válasza Lacielvtárs (#84539) üzenetére


Shingen
addikt

Ez még netcastos rendszer

風林火山

(#84560) koti


koti
tag

Szeretném megkérdezni, hogy a barátom LG 49 LH570V Smart készüléke letiltotta a YouTube alkalmazást. Olvastam már e fórumon, hogy frissítés után előfordulhat. Kérdésem, hogy vissza lehet hozni valahogy ezt a szolgáltatást? Megköszönném, ha priviben is kapnék tanácsot. Köszönöm

(#84561) Lacielvtárs válasza #94529552 (#84557) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jól mondja Pumma úr :K
Nekem 49lh630v volt kozel 4 hónapig, én szerettem a képet, tetszett, amig el nem kapott az oled gepszij :D
A menü sebesség olyan amilyen, viszont a kép minőség kárpótolja az embert azért az árért.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84562) xy2003 válasza TA68 (#84527) üzenetére


xy2003
tag

Természetesen nem egyforma,de egy átlag nem tök gagyinak bírnia kell az uhd.

Így már ok,megzavart ,hogy rögtön külső vinyót javasoltál nem pedig pen cserét mondván szar az amit használ:)

Pumma
Nem,a sajátomról beszéltem csak én sem egyértelműen írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#84563) trippla


trippla
tag

Sziasztok

Normális egy SJ810v tv-n a linken megtekinthető jelenség? Full fekete háttérnél csináltam, így kirívó, de film közben is rendkívül zavaró. Ez normális egy ilyen tv-nél, vagy hiba? A beállításoknál próbáltam mindent beállítani, ahogy a neten találtam, de a legjobbal is ez tapasztalható. Sötét szobában rendkívül zavar.
https://www.dropbox.com/sh/1uymzzuklgs15nb/AADqzpzzS5veTIMmviMVOHFna?dl=0

(#84564) #94529552 válasza lenko (#84558) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekünk meg itt a többségnek IPS-es hálistennek ;]
Ha nem írod be milyet keresel, akkor nem tudjuk, mert mint köztudott, LG-k nagy része IPS. Amit kinéztél, az LJ624V se VA paneles.
Pár db 43-as alap tv van még VA paneles, vagy egy elég jó féle, de már kifutófélben lévő 50UH635V UHD.
42" és 50LF652V-ből volt mindkét kijelzővel is, ha a használtak közt keresel, oda kell figyelni, hogy milyen. De szerintem kell oda az 50-es, hogy igazán észleld a méret növekedést.

[ Szerkesztve ]

(#84565) #94529552 válasza trippla (#84563) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tedd alacsony fokozatra, vagy kapcsold ki a Local Dimming-et(Helyi fényerő) Nálam is alacsonyra van véve, de filmeknél sem zavaró, csak a vége stáblistánál látszik ilyen jelenség, az meg nem érdekel. Vagy még ha rádiót hallgatok rajta, és az se számít.

(#84566) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van egy LG 32LF5610 tv. El lehet valahogy pl pendrive-ra menteni a beállított csatornalistát? (programlistát)
Csatornákat módosított a szolgáltató és kellen egy full keresés de akkor minden törlődik és macera beállítgatni 70 adót :(

(#84567) mexel


mexel
veterán

Megtaláltam ezt a hozzászólást, ez vajon működik az egyel fentebb linkelt tv-vel is?

(#84568) mexel


mexel
veterán

Sikerült belépni, sikerült lementeni valai ttl fájlt (GlobalClone99999.TLL néven). Mivel tudom szerkeszteni?
Az edanktll nemnyitja meg, hibával megáll. Találtam egy ChanSort nevű progit ami megnyitja de nem tudom hogy azzal is lehet szerkeszteni?
Mi a különbséga GlobalClone fájlok között, 00001 és 99999 között lehet válogatni a letöltések között.
Illetve az lenne a kérdésem, hogy egy meglévő beállított listát hogyan tudok összevetni az újjal, pontosabban a már beállítottat " ráhúzni az újra hogy ne kelljen egyesével szerkeszteni, csak a változásokat kelljen átírni. Vagy ilyen nem lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#84569) #94529552 válasza mexel (#84568) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem 001 szokott lenni az első, aztán nemtom hogyan számozza, ha több mentés van. [link] A Téma összefoglalóban van írás a szerkesztésről, Egyebek címszó alatt. Van a Chansortban Reference list, és majd az alapján sorba rakja(ami egy előző kész lista).

[ Szerkesztve ]

(#84570) mantaxsz


mantaxsz
csendes tag

Sziasztok!

Én eddig az egyik konkurens márka pártfogoltja voltam de egyre több embertől hallom, hogy jók az LG TV-k.
A téma összefoglalóban láttam pár ajánlott modellt de azok már elég régiek. A kérdésem az lenne, hogy max 130-140 ezer Ft-ig milyen modellt ajánlanátok? Minimum 100cm képátlós TV-t szeretnék. Elég lenne a Full HD mivel nincs kedvem 50gb-os filmeket letölteni, hogy élvezzem a 4k-t. :D Egyébként lehet én vagyok a hülye de ha 4k-s TV-t vennék és full HD-s filmet játszanék le rajta akkor az csúnyább lenne mint egy sima Full HD-s TV-n nem?

Válaszaitokat előre is köszönöm és elnézést a tudatlanságomért.

(#84571) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A google photos képeimet hogyan tudom megnézni a tv-n? Mert a webes felületén nem tölti be, nem támogatná a képeket vagy mi lehet a gond? Van erre valami mód?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84572) mexel válasza #94529552 (#84569) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, pedig átfutottam az összefoglalót de átsiklottam ez fölött mert valahol középtájon van. :) Már szerkesztgetek, holnap jön a próba

(#84573) #94529552 válasza mantaxsz (#84570) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mid volt eddig? Itt olvashatsz a FHD-s LH6-os szériáról. Egyáltalán nem rosszabb a 4k tévén a FHD film, sőt, és még gyorsabb a menü, meg az alkalmazások és egyebek. Magasabb szintű tévék a FHD-nél. Még van 1-2 típus a tavalyi szériából: 43UH661V és 664V, 140k alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#84574) TA68 válasza xy2003 (#84562) üzenetére


TA68
senior tag

"rögtön külső vinyót javasoltál nem pedig pen cserét mondván szar az amit használ"
Na igen, mondjuk úgy, kicsit tömören fogalmaztam. :) A nagyobb kapacitású pendriveoknak nagyon rossz az ár érték arányuk, azért ajánlok inkább külső vinyót. Egy jó minőségű 128 GB-os pen árából simán kijön az 1 TB-os külső vinyó.

(#84575) mantaxsz válasza #94529552 (#84573) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Nekem még semmi. A szüleim vettek pár éve egy samsung-ot de az csak 720p-s... Szóval mivel már én is melózok ezért megengedhetem magamnak, hogy vegyek egy középkategóriás TV-t. :D Csak mivel nem értek hozzá ezért nem is tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás. Igazából attól félek, hogy valami olyat veszek aminek nagy az elmosódása. A webshopok nagy része ki se írja, hogy hány Hz-es a TV. Ezért jöttem ide, mert ti biztos tudjátok a legjobb ár/érték arányban lévő TV-t.

(#84576) lenko válasza #94529552 (#84564) üzenetére


lenko
aktív tag

Majd kitalálom akkor, van 47"-os LB650v is. Az szerintem bőven elég.
Ha csak IPS lesz, az se nagy gond, de szerintem nagyon jó ez VA panel. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#84577) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!

Tévé vásárlás előtt állok. Mindenképp Lg-t szeretnék venni az ismerőseim körében jó hírnévnek örvend. Mit ajánlanátok 220-270 ezer között 55 colos méretben? A legfontosabb a képminőség lenne, talán az UHD se ártana. Nem vagyok otthon a panel típusokban nyilván az oled lenne a legjobb de a 270 ezer már nálam nagyon a plafon. Szóval melyik az a tv aminek szép képe is van de belefér az árba. Nem baj ha nem idei készülékről van szó :)

(#84578) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A linkelt TV-t ([link]) szeretném PC-vel összekötni.
Ez a kábel ([link]) alkalmas a 4K felbontás átvitelére, vagy kifejezetten 4K képes HDMI-kábel érdemes venni?
Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy a sima HDMI kábel max. milyen felbontásra képes?

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#84579) huncutka1029 válasza gameresboy (#84578) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia

4K tartalomhoz mindenképpen HDMI2.0 kell az 1.4 nem lesz elég.
a linkelt kábelről nem derül ki milyen szabványt támogat. 1.3, vagy 1.4

mindenképpen olyat keress, ami támogatja
pl ezek közül

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84580) Tybee000 válasza huncutka1029 (#84579) üzenetére


Tybee000
aktív tag

1.4-el is át lehet vinni 4K tartalmat, de csak alacsony FPS számmal.

(#84581) xmacx


xmacx
csendes tag

Sziasztok!
Vívódok egy LG 49LH630V és LG 43UH610V között
technikai pro és kontrát nagyjából ismerem, inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
elsősorban esti filmnézésre használnánk, így a 4k felesleges, de az UH-nak menőbbek a funkciói (hdr, 10bit, 1200pmi)
mindkettőt 120-ban el tudnám hozni (újracsomagolt)
Köszi előre is!

(#84582) lenko válasza xmacx (#84581) üzenetére


lenko
aktív tag

Egyértelmű, hogy a FHD 49-es. Faternak 55-s FHD nem LG-je van, teljesen élvezhető a film ~2,5m-ről rajta.
UHD-nek most sincs még tere, nem is lesz még pár évig...(esetleg ha monitornak is használnád, de írtad mire lenne...)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#84583) #94529552 válasza mantaxsz (#84575) üzenetére


#94529552
törölt tag

Helyes. :R A linkelt 43UH661V-t mondanám, és árban is benne van a keretedben, és ha találsz neked is tetsző boltot. E típusnál csak egyedül az emagos vétel lenne gyári garanciás, ha ilyen kívánságod is lenne, amíg van nekik persze. A többinél az összefoglalós leírás szerint működik a gyári szerviz igénybe vétele. Jó lejátszó, gyors menü, stb. Elmosódás és akadozás nincs vele, mint a Samsung legolcsóbb UHD tévéinél szokták írni ezt, pedig ez is 60 Hz-es. Akár Magic Remote-ot is lehet venni hozzá a smart funkciók könnyebb használata érdekében.

huszar90 Szerintem ezeket nézd meg, tudásra ugyanazt adják, és csak a talp jelenti a 20k különbséget.

(#84584) koti


koti
tag

Bocsánat, hogy megkérdezem újra, de nem adott tanácsot senki.

Szeretném megkérdezni, hogy a barátom LG 49 LH570V Smart készüléke letiltotta a YouTube alkalmazást. Olvastam már e fórumon, hogy frissítés után előfordulhat. Kérdésem, hogy vissza lehet hozni valahogy ezt a szolgáltatást? Megköszönném, ha priviben is kapnék tanácsot. Köszönöm

(#84585) trippla válasza #94529552 (#84565) üzenetére


trippla
tag

Normál módnál egész jól sikerült beállítani, de HDR filmeknél közel sem olyan jó a hatás.

(#84586) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!
Van egy regebbi tipusu LG LCD Tv-m (32LD320), ami tudja a dtv-t, csak orszagbeallitasnal nem Magyarorszagot, hanem Finn vagy Svedorszagot kellett beallitani. Most viszont ilyen beallitasokkal sem talalja a digitalis csatornakat.
Tudtok segiteni, hogy melyik orszagra kellene valtoztatni, hogy megtalalja?
Elore is koszonom a segitsegeteket.

(#84587) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy 43UJ6307-et.
"Szép a képje" meg minden, de a wi-fi keresztüli film lejátszás kicsit kicsapta a biztosítékot nálam. Egyetlen egy kérdésem van:
2017-ben nincs olyan megoldás, hogy a PC-n néhány kattintás után lejátsszon a TV bármilyen videó formátumot?
Itt szenvedek a Windows Media Player-rel, de ez mkv-t nem enged a műsortárba bemásolni, át kell nevezzem a kiterjesztést pl.: avi-ra, hogy vigye.
Nem akarok mindenféle 3rd party DLNA szerver alkalmazásokat telepíteni. Csak van valami egyszerűbb megoldás. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84588) Imy válasza vzsryl (#84587) üzenetére


Imy
veterán

Nálam a router DLNA szerverként megy, és nincs vele ilyen problémám, ugyanaz a TV.

(#84589) #94529552 válasza vzsryl (#84587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az összefoglalóban semmi hasznosat nem találsz ehhez? Mert szerintem saccra már olyan 5 éve van erre megoldás, de én még csak 3 éve használok ilyet.
trippla Találtál hozzá jóféle settings-t? De mihez képest nézed a HDR-t? A HDR az sok dologtól függ, én nem használok ilyet, de nem is sok anyag lehet, csak a demók, amihez nem mindegy, minőségi HDMI vezeték kell és UHD Deep Colour beállítása engedélyezése, meg ilyenek. Próbáld ki PS4 Pro vagy hasonló játékokkal, de azokat hozzá kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#84590) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Megjött a 670V. Nem kötekedésképp, de lehetne a webOS gyorsabb is.. :K
Egyébként nagyon szuper tv, a halvány függőleges árnyvonaalk itt is jelen vannak, konkrétan az egész 6-os sorozatnál, az lg promóternek megmutattam a médiában az egyik tv-n és mondta jó szemem van, nemsokan veszik ezt észre, szerinte a képfrissítés miatt lehet a dolog, viszont kivi lennék melyik technológia okozza ezt, majd próbálgatom a beállításokat, de sztem ez valamiféle gyermekbetegség ezeknél a tv-knél, mert egy 600ezres lg-n is láttam ami nem oled. Állitása szerint ezeket a jelenségeket az oled hivatott javítani, mondom jó, majd 7 év múlva :U
Ha beadok felvételt, akkor is felveszi ha ki van kapcsolva a tv? Vagy olyankor bekapcsol? Bocsi a laikus kérdésért, de nincs még tapasztalatom, csak nem szeretném ha hajnal 4-kor bekapcsolna amikor hbo-ról felvesz.
Egyébként az hbo go se valami patent, de olvastam h majd frissített app jön valamikor.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84591) Lacielvtárs válasza norberto_th (#84590) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Készenlétbol bekapcsol időzített felvétel esetén, de a kijelzőt nem kapcsolja be.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84592) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Már másodjára vág ki a yt azzal az ütenettel hogy kilépe mert memóriát szabadít fel..ez wtf? Halmozódnak azok a dolgok amik miatt eddig csalódás az lg. :O
Ez a halvány sötét csíkok is zavaróak és nem képhiba, ez ilyen, elég sok modellnél, na de hogy ennyire látszik szerintem eeez ez gáz. Tesóm tv-je led full he ott semmi nincs, de ezen nagyon látszik, akármit kapcsolgatok. A mediaban is láttam sok lg tv-n, szerintem ez a háttérvikágítás, viszont haverom lg-jén ezt nem igazán láttam, neki tavalyi 6407 van asszem valami ilysmi. Miben térnek el ezek a tv-k valójában, a négyszámjegyűrk és a sima 670V és a többi V széria? Oké technológiában egy két dologban, de azon felül?!

Na szóval ez a memória téma gond mert kivág, hát nehogy mar ennyi se menjen rajta.
A mozgások is olyan elmosottabbak, vagy nem is tudom, lehet csak a szememnek kell szoknia.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84593) TA68 válasza norberto_th (#84590) üzenetére


TA68
senior tag

Amit látsz az a Vertical Banding (sávosodás) nevű jelenség. Ez az LCD technológia velejárója és nem köthető egyetlen márkához sem. Bármelyik LCD tévénél előfordulhat.

"Ha beadok felvételt, akkor is felveszi ha ki van kapcsolva a tv? Vagy olyankor bekapcsol?"
Ahogy ELACielvtárs is írja, programozott felvételnél a kijelző nem kapcsol be.

(#84594) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ahaaaa. De ilyen zavaró mértékben?! Eléggé látszik azért, ha emelem a fényerőt akkor jobb valamivel de a szemem kiég. :)
Elég sok tv-nél látszik. De ez fura hogy nem küszöbölték még ki, rombolja az élményt, egyébként 4k-nál nem látszik olyan mértékben. Tv adásnál borzalmas de ott sem minden műsornál.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84595) TA68 válasza norberto_th (#84592) üzenetére


TA68
senior tag

"Na szóval ez a memória téma gond mert kivág, hát nehogy mar ennyi se menjen rajta."

Memória felszabadítás

(#84596) huncutka1029 válasza Tybee000 (#84580) üzenetére


huncutka1029
addikt

pont ezért írtam, hogy az 1.4 nem lesz elég hozzá.
Nem azt írtam, hogy nem viszi át, de élvezhetetlen, a nagyobb bitrátánál...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84597) huncutka1029 válasza norberto_th (#84594) üzenetére


huncutka1029
addikt

És majdnem meg is válaszoltad a saját kérdésedet a bandinggal kapcsolatban.
A 4K tv- t nem sd adások megjelenítésére találták ki, pláne nem Analógra, ahol ezt nézik esetleg.
A sávosodást erősíti a gyenge jelminőség, és a a szűk sávszélesség.
Ilyenkor ugyanis a tv kicsi processzora próbálja a hiányzó pixeleket, és képkockákat kiszámolni...
Ha mellé még sok képjavító is be van kapcsolva, az is erősítheti..
Háttérfényt ne vedd 40 fölé, és a fényerőt is max50 ig vidd fel
Dinamikus kontrasztot, kapcsold ki, a szuperfelbontást magas képvezérlésre állítsd, valósághű mozit pedig ne használd együtt a truemotionnal (Bdeblur, dejudder )
Inkább a valósághű mozit próbáld, ha úgy látod, hogy elmosott a kép.
local dimming / helyi sötétítés értéket alacsonyra, vagy kikapcsolt értékre tedd.
Ezek csökkenteni fogják kicsit a sávosodást. És nézz egy jeltesztet is a csatornakezelő menüben.
Jelminőség és jelerősség nem lehet 70 % alatt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84598) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Köszönöm szépen a tippet ma kipróbálom és az appokat vezárom, én is erre gondoltam hogy ezért lehet tele a memória.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84599) oliver7777 válasza oliver7777 (#84586) üzenetére


oliver7777
tag

Erre esetleg valaki?
Köszönöm

(#84600) TA68 válasza oliver7777 (#84599) üzenetére


TA68
senior tag

Próbáld meg az országbeállításnál a két vonalat "- -" választani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.