Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) tompyka


tompyka
csendes tag

Na, megvan a megoldás, hog miért volt jobb nekem az lb650 képe, mint a vadiuj uj635. Megnéztem a régi tv sorozatszamat. Az VA paneles volt :)

(#84652) mexel válasza #94529552 (#84650) üzenetére


mexel
veterán

Azt nem tudtam hogy a tv-s kodi nem tudja. Az mx-en nem is gondolkodtam, de nem nagyon lesz érdekes jeéleneg, szülő nem fogja iléyesmire használni, a 24p nem lesz releváns számára. Mindenesetre köszi az infót, azért ezt jó tudnom ha saját részre keresek ilyesmit. Sok box volt nálam amikre OE-t is tettem, de nekem a régi plazmám sem tudja a 24p-rt így itt sem volt eddig érdekes. Ha váltok akkor már valószínűleg ez is számítani fog.

(#84653) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Ez az LG 55UH650-es tv, jó választás lehet 205 ezer ftért?
Főleg filmnézés számítógépről egy kis játékkal kiegészítve.

Felhősödés, input lag mennyire látható, érezhető?

(#84654) TA68 válasza tompyka (#84651) üzenetére


TA68
senior tag

39LB650V ?

(#84655) tompyka válasza TA68 (#84654) üzenetére


tompyka
csendes tag

42LB650v

(#84656) huncutka1029 válasza senki66 (#84636) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem nem, ez nem belépő szint volt, még most sem számít rossznak.
anno 400+ volt az 55" ös belőle... De akkor az oled még 900+ volt...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84657) huncutka1029 válasza fecosrac (#84647) üzenetére


huncutka1029
addikt

Csak akkor kapcsolható, ha van rajta aktív forrás, és a CEC/ ARC be van kapcsolva.
De majd figyelmeztetni fog, hogy ha az eszköz nem támogatja a deep colourt, akkor abbú baj lész more! ;]
És csak a tv újraindítása után lép érvénybe a beállítás.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84658) TA68 válasza tompyka (#84655) üzenetére


TA68
senior tag

Érdekes, pedig tudomásom szerint csak a 37 colos készült VA panellel.

(#84659) TA68 válasza TA68 (#84658) üzenetére


TA68
senior tag

Elírtam. :W 39 colos

(#84660) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, a korábbi tanácsoknak megfelelően (köszi mindenkinek, név szerint most nem emlékszem) tegnap elmentem saját pendrive-val és LG és Samsung tv-ket is megnéztem, és valóban, ha azonos tartalom ment rajtuk, közel sem látszódott nagy különbség a két gyártó között. Emiatt el is vetettem a Samut a Tizen miatt, így már fix, hogy maradok az LG-nél.
Megnéztem a 49UJ7507 et és a 49SJ810V-t is és az SJ-n érezhetően szebbek voltak a feketék (a színek is azért persze), tehát NanoCella bullshit-e vagy sem, engem meggyőzött az SJ. Így már csak meg kell várnom,hogy a legjobb áron legyen, mert nem extra sürgős a vásárlás. Tapasztalatotok szerint érdemes-e várni ilyen black friday vagy hasonló jellegű akciókig esetleg karácsony előtti szezonig?

(#84661) Angelo69


Angelo69
senior tag

Van jelenleg az LG-nek 40” környéken VA paneles modellje?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#84662) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok! Tudom olvassak vissza, de mégis valaki hátha...
Tv szolgáltatóváltás előtt állok, így már a felvételopció nem lesz elérhető számomra a továbbiakban.
Nem szeretnék továbbra sem élő adásokat nézni, a TV-m egy LF 652V,kiválthatja ez a készülék maradéktalanul a fenti opciót? ( az USB-s háttértár adott.)

(#84663) #94529552 válasza tompyka (#84655) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na, ugye, miből lesz a cserebogár?! :P Ha megvan még, kipróbálhatnád élénk kép módban, mint előtted írta vzsryl kolléga, és Trumotion kikapcsolással is? Viszont most va paneles nincs az LG-nek, csak a fapados 43LH500T, FHD.
Angelo69 Elvileg már csak ez a két alap FHD típus.LG 43LH500T, LG 43LH5100 Vagy még ez a jól bevált, de nagyobb UHD ebben a webshopban: LG 50UH635V, már amíg van...

[ Szerkesztve ]

(#84664) tompyka válasza #94529552 (#84663) üzenetére


tompyka
csendes tag

Kipróbáltam, de sehogy nem az igazi. Most hogy értem miért más, adtam magamnak 1hetet hogy megszokjam. :)
Fekete az nem olyan bármit csinálok. Persze ha elveszem a fényt akkor ok, de akkor be kell sötétitenem a szobát.

[ Szerkesztve ]

(#84665) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok.
Mi a véleményetek erről a készülékről?

Kiváncsian várom a "népítéletet"... :K

Psn ID: Tdizsolt

(#84666) sirály69


sirály69
őstag

Ma beüzemeltem otthon asustor 6202 NAS-t.
A tv-n(UH8507) hogyan tudom a megosztott könyvtárakban lévő videókat megkeresni/lejátszani?

Szerver Hosting Debrecenben

(#84667) Angelo69 válasza #94529552 (#84663) üzenetére


Angelo69
senior tag

Köszönöm szépen.
Akkor az LG sajnos kiesett nálam a kosárból... :(

Az 50” már nagy lenne oda ahova szánom.

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#84668) #94529552 válasza sirály69 (#84666) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Fénykép és Videó menüben[link]

Tdizsolt Kereső? A 43-as verzióról most írt tompyka, ő a régi tévéje után(mint végül kiderült, hogy va paneles) másképp vélekedik, mint vzsrl, de olvasd el magad is. Ha te is VA panelest vennél, előtted linkeltem az utolsó ilyennel szerelt 50"-es UHD típust. Ha ips-t, akkor lehetőség szerint magasabb számozásút is figyelembe vennék, pl. UJ6517, vagy az előző évi középszintű 49UH664V-t. Edigital hétfőtől áfamentes akciózik, de nem tudni előre, hogy mely termékekre, a teszkóban most van 20% akció, pl. 49UH603V 139k-ért.

(#84669) Bugatti63 válasza fecosrac (#84647) üzenetére


Bugatti63
csendes tag

Nekem egy LG 43UJ7507 tévém van. Ha a külső média playerről 4k HDR filmet játszok akkor automatikusan bekapcsol, pedig gyárilag kikapcsolt állapotban van. CEC/ARC nálam nincs bekapcsolva. Az előző tévém egy LG 43UF778V volt azon manuálisan kellett bekapcsolni és újraindítani.

(#84670) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy LG 55 UH 668V tévém és 4K MP4 lejátszásnál ezt írja ki: "A fájl csak a kimeneti képet támogatja, hangot nem." :F
Létezik olyan beállítás, frissítés, esetleg konvertálás amivel rá lehetne venni a tévét, hogy játsza le ezt az elmaradott, f*stalicska fájl típust? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84671) Tdizsolt válasza #94529552 (#84668) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Ez meg volt,köszönöm. :R
Csak sajnos elég vegyesek a hsz-ek,illetve nem tudom,az adott képátló kivételével minden gyártási folyamat/alkatrész ugyan az lehet,mint a 49"-ban?

Nálam nem kell túl sok kritériumnak megfelelnie a tv-nek,annyira nem értek hozzá,mint Ti,sosem ástam bele magam ennyire a részletekbe,átlag júzer vagyok.Igazából nézhető legyen,és lehetőség szerint ne legyen azonnal felhősödés rajta,az a halálom. Illetve lehetőleg részletre elhozható legyen,családosként nem tudok hirtelen 150-200k-t előhúzni egyben. :N

Köszi az opciókat,meglesem őket.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#84672) senki66


senki66
senior tag

Az LG tévékhez az alap 2 éven túl van esetleg valamilyen regisztrációhoz kötött kiterjesztett garancia?

(#84673) krisi08


krisi08
tag

Logitech K400 Plus vagy Microsoft All-in-one?

(#84674) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ha megy a yt de zene megy rajta és állókép van akkor nem kapcsol be valami beégés elleni védelem?!

(Egyébként a garanciákat olvasva itt, én 4évet kaptam rá mert valami kampány van és +2 ev gari minden márkára legyen az alsó/közép/prémium kategória 150k felett)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84675) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Az mitől lehetett, hogy reggelre beállítottam időzített felvételre a Forma-1-et 6:55-től, 9:00-ig, de csak 1:20 percnyi anyagott vett fel, míg az üres pendriveon (8BG) a felvétel után is maradt 2.5 GB?

(#84676) TA68 válasza norberto_th (#84674) üzenetére


TA68
senior tag

Youtube-nál nincs, csak zene lejátszása közben lehet kikapcsolni a képernyőt. Viszont valamelyik Kép mód profilra (például Eco) lehet csinálni egy alacsony fényerejű beállítást, és csak át kell váltani rá.
Sikerült megoldani a Youtube problémát?

(#84677) senki66 válasza norberto_th (#84674) üzenetére


senki66
senior tag

(Egyébként a garanciákat olvasva itt, én 4évet kaptam rá mert valami kampány van és +2 ev gari minden márkára legyen az alsó/közép/prémium kategória 150k felett)
Hol kaptad a +2 év garit és hogyan, alapból vagy plusz reggel?

(#84678) Bass


Bass
addikt

Sziasztok van egy LG LH43"590v tv-m amin nincs jack dugó így nemctudok fejhallgatot használni. Ezért rendeltem egy optikai/analóg átalakítót ami usb-röl megy de a tv-n csak egy van sajnos. El lehet ezt osztani úgy hogy a konvertert ellássa árammal és egy pendrive még menjen róla? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84679) #94529552 válasza norberto_th (#84674) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az általános menüben van Képernyővédő, és Eco mód is nálam. Ha valamit nem találsz, a menüből előhívod a FELHASZNÁLÓI SEGÉDLET-et, és az odavisz(asszem). A jobb oldalon a Téma tudnivalóknál vannak a webos3 kezeléséről videók is[link].

Csak az emag ad 4 év garit, de nem tudom, milyen feltételekkel. Gyári nem gyári, román vagy magyar?
Van hozzá ilyen kisméretű és csak magyar nyelvű LG garifüzet? Ilyen fényképpel az elején[link].
Tdizsolt Ugyanaz lehet, de a többi magasabb típusszámnál már mérettől is függ néhány dolog. más panel , 55"ban és felette Edge led. 2017 Line-Up. 2016.

(#84680) sirály69 válasza #94529552 (#84668) üzenetére


sirály69
őstag

A funkciót látom, de ott nincs benne a NAS...

Szerver Hosting Debrecenben

(#84681) Imy


Imy
veterán

felvételekkel kapcsolatban:
- mit használtok? (Pendrive vagy külső meghajtó?)
- külső meghajtó esetén egy külső 2.5 HDD-t meg tud hajtani?
- Milyen nagyságú felvételeket készít?

(#84682) vdc


vdc
tag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy 49SJ810V-t.
Van valakinek tapasztalata, hogy mekkora USB HDD-t kezel le?
2 TB-n gondolkozom, de félek, hogy sok lesz.

Előre is köszi

(#84683) Janek2599 válasza vdc (#84682) üzenetére


Janek2599
csendes újonc

Szia! Meg vagy vele elégedve? Én is szemezgetek egy lg 60sj810-en illetve egy Pana 58ex780e-n.

(#84684) #94529552 válasza sirály69 (#84680) üzenetére


#94529552
törölt tag

Erre csak ennyit tudok mondani, mert nincs ilyenem. Csak a válaszokat is ki kellene bogarásznod.

Imy+vdc Szerintem 2 TB max, de olvassátok el a HDD találatokat.

(#84685) Tdizsolt válasza #94529552 (#84679) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszi az infókat!!! :C :R

Psn ID: Tdizsolt

(#84686) vdc válasza Janek2599 (#84683) üzenetére


vdc
tag

Szia, Én meg vagyok vele elégedve. A cikkeket és hozzászólásokat olvasva elbizonytalanodtam a vásárlás után, de nem szolgál rá ez a tv a sok szidásra.
Tetszik a képe és Trippla által leírt hibát nekem a local dimming kikapcsolása megoldotta. A hangja is jobb, mint az előző tv-é, ott nagyon zavaró volt hogy sose lehetett jól belőni a hangot. Egy akció filmet horror voplt végig nézni, mert ha hallani akartam a beszédhangot, akkor a lövések zaja túl hangos volt.
Előtte egy 42LA740-em volt, aminek a dizájnja nekem jobban tetszett.

A webOS 3.5 nekem kézre esik. Az egyik fő ok amiért ismét LG lett az a magic távirányító és most sem csalódtam benne.

(#84687) norberto_th válasza senki66 (#84677) üzenetére


norberto_th
aktív tag

eMagtól kaptam, így 2019. Októbere helyett 2021. Októberéig él a garancia. Most minden 150k feletti tv-het automatikusan jár, bármilyen modell is legyen az.

A yt probléma? hat...ritkán de kidob, ma 6-7 órát nsomattam a yt-ot és nem volt semmi gond vle. Nemtudom miért csinálja néha. LAN-on keresztül megy a net végül, majd ha lez időm kicsit tesztelgetem a wifi-t, pedig 5Ghz-es a wifi elérhetőség, mennie kellene kábel nélkül is szerintem. Bár lehet valami volt a nettel mert telón meg ipdaen is elment egy kis irőe, meg néha fura volt.
Az IPV6 miatt lehet lassú a tv-n? Ezt hogyan tudom megoldani? Kérjem a szolgáltatót hogy rakjon ipv4-re? Abból származhat bármi hátrányom?

Az emag elektronikusan adja a garanciajegyet, a sajt fiókban ott csücsül. Annyi a feltétele hogy 150k feletti legyen a vásárlás értéke, legyen az sigmature tv, vagy egy középkategória, bármilyen márka. Huszonpárezer ft lenne a +2év de most adják automatikusan, viszont nem tudom még meddig.

Egyébként ez a local dimming hol található a beállításokban? Mert én sehol sem találom, nekem nem lenne ilyn lehetséges? (UJ670V)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#84688) makoss


makoss
addikt

Erre tudtok valami tippet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84689) TA68 válasza norberto_th (#84687) üzenetére


TA68
senior tag

"KérjemKérjem a szolgáltatót hogy rakjon ipv4-re?"
Igen, de ezt Pumma már egyszer írta neked.

"Abból származhat bármi hátrányom?"
Nem.

[ Szerkesztve ]

(#84690) Lacielvtárs válasza makoss (#84688) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Vannak ilyen olyan amolyan konverterek a neten.
Azok nem tudják megoldani a gondod?
Milyen hangsav az hogy a tv nem ismeri fel?
Pc lejátsza?

Ui, vagy egy gagyi megoldás, ha nem túl nagy a file, töltsd fel youtubera és az atkonvertalja...
Tvn kulon beállításrol nem tudok hogy lenne, a hangfile kompatibilitassal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84691) makoss válasza Lacielvtárs (#84690) üzenetére


makoss
addikt

Kop Kop pc mindent lejátszik, de a tévém valszeg háklis az MP4-re, mert ami 4K MP4, tuti nem jó.
Vagy a Serviio, vagy a Plex nem látja, vagy ha látja lejátsza de hang nélkül.
Nem nagyon szeretnék konvertálni mert minden egyes videó macera, jobban örülnék valami beállításnak valahol.... :R
Vannak tesztvideók, nem youtube, azok jók mind, de most nem ugrik be a tesztoldal neve.
A videó mérete mindegy, 1 lehet akár 70 Giga is, itt valami kodek vagy nem tom mi hibázik.... :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84692) Klara_ válasza vdc (#84682) üzenetére


Klara_
őstag

Nem lesz az, a 4 eves FHD is tudta mar a 2TB-ost kezelni.

(#84693) Lacielvtárs válasza makoss (#84691) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, sajnos én ilyenről nem tudok.
A tv playere azért nem egy popcorn, sajnos... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84694) makoss válasza Klara_ (#84692) üzenetére


makoss
addikt

Ezt a tévét asszem idén Júliusban vettem, nem régi, furcsállom is miért nem kezeli a 4K MP4-et :F
A 1080p MP4 összes videó jó.

(#84693) ELACielvtárs: Kár :(((

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84695) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

LG 50UH635V támogatja az MR távirányítókat? (WebOS 3.3.3-4202 fut rajta) Számomra nem egyértelmű, MM-ban azt mondták igen, de a supported models-nél nem látom a tv-met felsorolva. (Vagy az UH6350 lenne az?)

LG AN-MR650A
Kompatibilis OLED modellek: G6, E6, C6, B6
Kompatibilis Super UHD modellek: UH9500, UH8500, UH7700
Kompatibilis UHD 4K modellek: UH6550, UH6500, UH6350, UH6330, UH6300

Ezt az infót egy bolt oldaláról lestem le, a gyártó oldalán sajnos semmilyen információt nem találtam erre vonatkozóan, csak az AN-MR650 támogatási listáját találtam meg, a 650A-t nem.

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#84696) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! 43' ban szeretnék Lg tv-t (sajnos adott ahely azért nem lehet nagyobb :( Olyat szeretnék ami tudja kezelni a magic remote-ot. Ár/érték arányban melyiket ajánlanátok?

(#84697) #94529552 válasza A_ScHuLcZ (#84695) üzenetére


#94529552
törölt tag

Támogatja, de csak az MR650-et, ezért ne keverd a kettőt, de itt vannak a LG TV Kiegészítők. Vagy Itt is láthatod, az opciós tartozékoknál.

[ Szerkesztve ]

(#84698) A_ScHuLcZ válasza #94529552 (#84697) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi, akkor olyat keresek, még szerencse, hogy megkérdeztem. :)

Egyébként a sima 650 adaplapja sem említi a 635V szériá:

COMPATIBLE LG TV MODELS
OLED Models G6, E6, C6, B6
Super UHD Models UH9500, UH8500, UH7700
UHD 4K Models UH6550, UH6500, UH6350, UH6330, UH6300

De a linken amit küldtél valóban ott van a kiegészítők között, tehát arra alapozva támogatja.

Egyébként van valami fő különbség a 650 és a 650A között, vagy pedig lényegében ugyanaz a kettő, és kizárólag a támogatott modellek listája különbözik?

Távirányítón kívül érdemes BT-s billentyűzetet beszerezni, ha az ember pl sokat youtube-ozik, vagy lesz annyira kényelmes az MR-el, hogy a bill ne hiányozzon?? (tudom, át lehet küldeni telefonról is, hogy mit játsszon le a youtube)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#84699) Bass válasza Bull Boss (#84696) üzenetére


Bass
addikt

Tudom h LG topic meg biztos megköveznek de ez a web os ki fog vinni az észből szerintem gondold meg illetve próbáld ki (én nem tettem sajnos másként nem veszem meg)A rendszer sebessége kritikán aluli,párszor már frissítették de valahogy csak nem sikerül összehoznia az LG-nek.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84700) Jimmy66 válasza A_ScHuLcZ (#84698) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Biztosan támogatja!

Vedd meg, nem fogod megbánni. Egy "hibája" van, gyorsan lemeríti az elemeket. Én tölthető akksival használom és míg töltődnek, szenvedek a hagyományos irányítóval. ;)
Meg sem fordult a fejemben a BT-s billentyűzet...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.