Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) beci


beci
őstag

Erre valaki?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#83202) rajzol01 válasza frankstork (#83194) üzenetére


rajzol01
tag

helo,
ez amolyan szabadidős szobába lenne (man cave), a cél hogy a meghívott szakemberek telfonról tudjanak gyorsan, spontán zenét kérni és ahhoz valami kép is társuljon

(#83203) Kiskutya válasza Bazsi1987 (#83200) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én most rendeltem, ebben az árban nincs jobb legalább is én nem találtam. Nekem is filmezéshez lesz meg ps4 :) input lag állítólag nagyon jó. Megnéztem üzletbe 4k youtube videoval nekem tetszett amit láttam ;)

hmm...

(#83204) frankstork válasza #94529552 (#83199) üzenetére


frankstork
aktív tag

Pont azért írtam neki, hogy először próbálja ki a YouTube használatát, mert tudom hogy nem megy semmilyen billentyűzet, de még a telefonos pötyögés se, erre irták, hogy böngészőben jól fut, és akkor használható a teló, vagy a billentyűzet, erre te írod neki, hogy jó az ha nem baj hogy nincs böngésző... :W

(#83205) frankstork válasza rajzol01 (#83202) üzenetére


frankstork
aktív tag

lejárt a szerk. idő.
Úgy érted hogy mindenki a saját telefonját használná?

(#83206) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni TV vásárlás előtt állok.

LG 55" tartományból keresem a megfelelőt.
Kritérium talán 2 dolog lenne:

- Középső forgó talpas modell legyen (2 szélén lévő talpas megoldás nem tetszik, mostani Samsungom is középső forgót talpas és a vékony szekrény miatt jó lenne ugyanilyen, ezek ugye forgathatóak az LG-nél is?!)
- Fülhallgató kimenet legyen rajta, mert szeretném rákötni a külső hangfalam!
Ezzel kapcsolatban nem is értem bizonyos modelleknél miért nincs?
Valamelyikre tesznek valamelyikre nem, mi értelme ennek?
Gondolom más megoldás nincs rá, hogy rákössem a jack csatlakozós hangszóróm.
- Árkategória ~250k

55UJ635V modellt néztem ki elsőre, de ezen nincs jack...

Ezeket néztem és kérnék szépen némi segítséget, véleményeket, melyik lenne a jobb választás számomra, vagyis ki tud ajánlani olyan modellt amiben van jack és ezekkel a tulajdonságokkal bír mint a lentiek.

55UH661V jack csatlakozás van, de régebbi modell
55UH668V jack csatlakozás van, de régebbi modell
55UJ634V nincs jack
55UJ635V nincs jack
55UJ670V nincs jack

Köszönöm előre is :R
Üdv

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#83207) rajzol01 válasza frankstork (#83205) üzenetére


rajzol01
tag

pl.
de ez végülis mindegy, a lényeg hogy telefonon keresztül (wifi) lehessen megbízhatóan youtubozni
működik ez a dolog már egy másik tv-vel, de sokkal nyugisabb környezetben

(#83208) frankstork válasza rajzol01 (#83207) üzenetére


frankstork
aktív tag

Tehát a telefont akarod tükrözni. Egy telefonnal működhet. Nekem nem valami stabil, de az is igaz hogy az én tv-m 2013-as.

(#83209) huncutka1029 válasza beci (#83201) üzenetére


huncutka1029
addikt

csak menün belül tudod állítani a hangot.
Vagy auto, vagy PCM módba állítsd a digitális hangkimenetet. (5590 nél általában az auto volt a jó beállítás mindkét digitális hang opciónál.
De az LW sorozat például még nem támogatja DTS, és a Dolby HD hangot. Így fontos, hogy a beltéridet is ennek megfelelően állítsd be.
Ott ha ezt beállítod, akkor minden forrás hangját kiteszi (TV, HDMI, stb) fülesre.
A tv-n a hangkimenetnél állítsd át, hogy csak Fejhallgató, legyen.
Illetve, ha már nem kell, akkor ugyanitt vissza kapcsolod " csak TV hangszóró" opcióra.
Így nem kell kihuzkodni, be visszadugdosni.
Illetve még azt ellenőrizd, hogy a beltériről analóg, vagy digitális hangot továbbít e.
Lehet, hogy a simplink opciót be kell kapcsolni.
A HDMI 1 csatlakozó általában CEC, ARC, képes, ezeket használd, mert a HDMI4 csak "MHL" képes.
Illetve sajnos az is benne van a pakliban, hogy az LW5590 nem támogatja ezt az USB-s fülest....
NETCAST esetében még a vezetékes /vezeték nélküli billentyűzetek is neccesek voltak.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83210) rajzol01 válasza frankstork (#83208) üzenetére


rajzol01
tag

egy régi philips tv-m van most. illetve tudok szerezni egy egreat wifis mediaplayert. ha valahogy össze tudnék ezekből hozni egy egyszerűen működő vezetnélküli youtub-t, lehet nem is kellene tv csere....

(#83211) huncutka1029 válasza rajzol01 (#83210) üzenetére


huncutka1029
addikt

a wifis médiapléjer nem egyenlő a "tévéoksoító"-val. Legalább is nem minden esetben.Erre azért figyelj.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83212) #94529552 válasza Kartács (#83206) üzenetére


#94529552
törölt tag

A forgatós talp szerintem már kihalt a tévéknél, de a többi márkában is. Az idei kínálatban az 55UJ701V-ben már van jack, de ez drágább. Itt van egy összehasonlítás, vagy ezt megteheted a gyártó honlapján is.

(#83213) makoss válasza huncutka1029 (#83209) üzenetére


makoss
addikt

Képi megjelenítésnél számít melyikbe dugom bele a kábelt?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83214) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

TV vásárlás előtt állok és 43"-osból két típust néztem ki, UJ634V vagy UJ701V. Kb. 35e a difi közöttük, ahol néztem. Annyi a dilemmám velük, hogy nem tudom eldönteni, hogy a 701-ben valódi 10 bit-es HDR panel van és Wide Color Gamut vagy 8 bit + FRC, mint az alsóbb modellekben. Egyik holnap azt állítja, hogy valódi 10 bit-es, a másik meg nem. Másrészt csak akkor venném a 701-est ha valódi HDR 10-et tud és azt az Xbox One S vagy majd az X rendesen fogja érzékelni. Az input lag-ról is csak a 634-nél találtam adatot, gondolom HDR-rel még rosszabb lesz. Tudom, hogy ezek alsó kategóriás modellek, de ha ezekből a drágábbik sem tud rendes HDR-t, akkor nem adok ki rá több pénzt.

(#83215) acura nsx


acura nsx
kezdő

Üdv a napokban vettem egy LG 58uh635v lcd-t, időt nem kímélve belőttem a képet, közzéteszem hátha mást is érdekel.
Rengeteg filmnél éjszakai és nappali jelenetekkel és kalibrálós képekkel lőttem be, ez a kép sokat segített a kontraszt/fényerő beállításban pl. :

Ezt lett a beállítás végül :





(#83216) Kartács válasza #94529552 (#83212) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi, nem baj a jack a lényeg, de jópofa ahány oldal annyi írás a gyári oldalon nincs ezen sem jack amit te mondasz...!
Valamelyik oldal meg mindhez írja...

Megyek a Médiába inkább megnézem őket személyesen, mert... :W

(#83215) acura nsx neked van jack kimenet ezen a modellen?
Nézd meg kérlek a hátulján.

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#83217) amadeus11 válasza Kartács (#83216) üzenetére


amadeus11
senior tag

Az 50 colos modellen tuti van.

There is a star

(#83218) #94529552 válasza MrPeekaboo (#83214) üzenetére


#94529552
törölt tag

HDR az Xbox One S konzolon[link].
Én úgy tudom, amelyik tv tudja a HDR10-et, akkor jó hozzá. Az UJ701V-re 10 bitet írnak, de a többi is ugyanannyi színt tud megjeleníteni, ahogy itt írják. Az UJ63 még nem de felette már van Wide Color Gamut[link] [link] HDR input lag.[link]
acura nsx Grat hozzá! :R

(#83219) frankstork válasza rajzol01 (#83210) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nos. Mi szoktunk karaokezni yt, és LG tv segítségével. Plusz persze van mikrofon, keverő, erősítő.
Ha nem nagy a buli, akkor tv -> yt -> énekel. Ha felkészülök akkor laptop, hdmivel be a tv-be, és akkor a laposon keresünk asztali yt alkalmazásr használva. Ez vált be eddig a legjobban. Vagy rendes pc.

(#83220) g4bb3r


g4bb3r
tag

Sziasztok,

Ha van valakinek esetleg egy LG 55UH6157 tv-je meg tudná mérni nekem mekkora a lábak közötti távolság? (cm-ben)

Hálás lennék :)

Nem túl nagy a tv szekrény muszáj kiderítenem. :R

Sztornó: Végül is megtaláltam neten 1083 mm (ami sajnos nekem túl széles).

[ Szerkesztve ]

(#83221) rajzol01 válasza frankstork (#83219) üzenetére


rajzol01
tag

igen, nálam is ez van most : laptop--hdmi--butatv. ezt szeretném egyszerűsíteni,h ne kelljen se laptop se kábel.
teló amúgy is van mindenkinél. wifi jel is a helyiségben figyel. jó lenne ha megúsznám a tv cserét

Egreat r6s pro mediaplayeres módszer nem vált be, youtube már nem levette a kezét a kis eszközről.

[ Szerkesztve ]

(#83222) MrPeekaboo válasza #94529552 (#83218) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Köszönöm! Alszom még rá párat. :-)

[ Szerkesztve ]

(#83223) makoss válasza acura nsx (#83215) üzenetére


makoss
addikt

Tervezed PC-vel összekötni? Ha igen írd már le a beállításokat ide vagy privátba!
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83224) Raftsman


Raftsman
csendes tag

Sziasztok!

Durván egy hónapja jártam a fórumon, akkor TV vásárlás ügyében.
Végül egy SJ850V lett a befutó (úgy, hogy járt nálam egy UJ7507 is)

A mai napon fedeztem fel egy vékony (bal oldalt) zöldes, fehéres vertikális csíkot. Először azt hittem adáshiba, több csatornát is megnéztem, PC-re is átváltottam, de a csík nem tünt el. Majd az este folyamán egyszer csak nyomaveszett, majd körübelül 15 perccel ezelőtt újra feltünt. Elégedett lettem volna a készülékkel, de most finoman fogalmazva is bosszant a dolog. Bár nem a legjobb fotók, de csatolom a képeket a meghibásodásról. Szóval ez nem lesz más mint garanciális javítás (bár meg kell néznem, lehet beleférek még a két hétbe)?
Mit érdemes ilyenkor tenni? Kíváncsiság kedvéért, mi okozhat ilyen problémát?

Csik 1
Csik 2

[ Szerkesztve ]

(#83225) VargaT


VargaT
csendes tag

Sziasztok!

Ezekkel szemezek:

49LH630 55LH630
49LJ624 55LJ625

J-s modellekkel van valakinek tapasztalata? webOS 3.5 jobb vagy rosszabb?
Másik aspektusból nézve: ha jól láttam a 49-esek direct led-esek, az 55-ösök meg edge. Melyik a jobb ezeknél? Felhősödés?
Felhasználás leginkább film, és xbox. Input lag tekintetében jóknak mondhatók?

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#83226) Imy


Imy
veterán

UHD TV-ket nézegetem, vagy LG vagy Samsung.

LG-ből mi ajánlott? (40-43" méret, Optikai hangkimenet, árban max 150e, de ha lehet inkább a 130e-es szint)

(#83227) acura nsx


acura nsx
kezdő

Ja pc- vel van osszekotve, semmi extrat nem allitottam ez alapjan
Annyi hogy en klonozott kepernyovel hasznalom+ a szoveg meret is nagyobb, nekem igy kenyelmesebb.
A lenyeg h a vga ne piszkaljon bele a szinekbe, de mondjuk nalam eleve a leirtak szerint volt alapbol az ati.
Tegnap meg nezegettem a beallitast akit vakit, a fenyerot leveheti 50 kornyekere, kisse sok lett az a 65.
Ezek am az ajanlott beallitasok lg tevekhez: [link]

Jack kimenettel en nem talalkoztam kartacs, de holnap megtudom nezni.

(#83228) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! tv vásárlás előtt állok 43" a max ami befér.ebbe a méretbe fullhd vagy 4k a jobb?
A keret 150-160k lenne rá,mi az ajánlott?
Leginkább film(dlna fontos) s tv nézésre lenne használva. :R

(#83229) #94529552 válasza Imy (#83226) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 43UH610V [link] 130k, vagy a 43UH661V, most innen 143k.

(#83230) huncutka1029 válasza acura nsx (#83227) üzenetére


huncutka1029
addikt

négyzet alakú az LG jack füles kimenete.. Így keresd a hátulján. Ha a képeken jól látom az s component rca-k alatt van
Az ajánlott beállítások nem ezek, ez csak Wond által belőtt értékek.
Amikkel én bizonyos képjavítóknál, illetve értékeknél erősen vitatkoznék.
Legfőképpen a szinmélység, és telitettség terén.
De a szuperfelbontásról is másként vélekedek, de ez meg csak az én véleményem.
Úgyhogy bátran kell kísérletezni, mindenki megtalálja a saját készülékének, és neki legfelemelőbb beállítást.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83231) gordonfreemN válasza vond (#76020) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia.

Részben a te írásaid alapján választottam volna! a 630-at de sajnos a boltban elfogyott ahova a kedvezményem szólt és egy 6047 lett helyette, ami állításuk szerint ugyanaz.
Hasonló tapasztalataim vannak mint neked, nagyon elégedett vagyok a TV-vel, bár én még csak ott tartok, hogy a kapok látvány, képminőség fasza.
A kérdésem annyi lenne, hogy ha horizontvonalától lefele mozdulsz el, és alulról figyeled a sötét képet egy sötét szobában, a két alsó sarokban te is látsz-e bevilágítást? Nálam a jobb oldalon az erősebb, de amint szemből nézem a képernyőt, ez el is tűnik. Így majd kicsit döntök rajjta inkább.
Köszönöm a válaszod, nem ígérem, hogy válaszolok azonnal mert felújítás közben vagyunk és ezért nem is volt időm sokat nyomkodni még a TV-t.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83232) subzero444 válasza Kiskutya (#83203) üzenetére


subzero444
csendes újonc

Ha kipróbáltad, megosztod tapasztalataid?
Én is pont ezt a tv-t tervezem megvenni, csak 43-as méretben.

Köszi előre is.

(#83233) vond válasza gordonfreemN (#83231) üzenetére


vond
MODERÁTOR

IPS glow lesz az, nem bevilágítás. Én leginkább átlósan nézve látom, de szerencsére ilyen helyzetből csak akkor nézem a TV-t, ha kb. elsétálok mellette. :) Bevilágítást én abszolút nem tapasztalok, és a háttérvilágítás is nagyon szép egyenletes, sehol sincsenek zavaró világosabb/sötétebb foltok.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#83234) acura nsx válasza huncutka1029 (#83230) üzenetére


acura nsx
kezdő

Oke holnap megtudom nezni, ja am mindenkinek mas beallitas jon be.
Van itthon egy muszerrel kalibralt monitor, annak nagyon jo a kepe, a wond fele ajanlas all hozza a legkozelebb.
A kepjavitokat en sose hasznaltam, egyeltalan van ertelme jo minosegu fhd filmeknel?

(#83235) sixpak válasza acura nsx (#83234) üzenetére


sixpak
nagyúr

A szuperfelbontásnak van, a többi felejtős...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#83236) acura nsx válasza sixpak (#83235) üzenetére


acura nsx
kezdő

Na azt megnezem ha hazamegyek, mit takar amugy?

(#83237) sixpak válasza acura nsx (#83236) üzenetére


sixpak
nagyúr

Felskálázza a bemeneti képet...jó minőségű anyagnál látványos.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#83238) miskuge


miskuge
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek. Vettem egy LG tv-t, és nem találok megoldást arra, hogy hogy is lehet a csatornalistát névsorrendbe rakni..??
WebOS 3.0 a rendszer...

Minden megoldás érdekel.

Köszi

Misku(Ge). - www.msoftware.hu

(#83239) laszak válasza beci (#83201) üzenetére


laszak
tag

Megéri ezt a TV-t megvenni a 49UJ701V modellel szemben (Dolby vision miatt)?

[ Szerkesztve ]

(#83240) #94529552 válasza laszak (#83239) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én a nem-re szavazok. Mikor lesznek itt Dolby Vision anyagok. Ha több pénzt akarnék kiadni, akkor inkább 49SJ810, hasonló áron van az is[link], és többet is tud[link].

miskuge Téma összefoglalót nyisd le, van benne megoldás. A jobb oldalon található tudnivalók közt is van a webos kezeléséhez segítség.

(#83241) laszak válasza #94529552 (#83240) üzenetére


laszak
tag

Köszönöm. Nem cél a felesleges költés, így marad az eredeti elképzelés (701V), ha nincs alternatív javaslat.

(#83242) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Pumma ajánlására elmentünk és megnéztünk egy 49LH630V-t élőben az Euronics-ba. A vizes VB ment rajta nem HD adásban, így nem tudtuk meg, hogy milyen képe lehet körübelül ha HD tartalmat jelenítene meg. Ahogy ott bóklásztunk, kiszúrtunk egy 49UJ6307-t, amin saját demo futott, tűéles képpel. :W
A második tv-ről csak az LG oldalán látok leírást, még egy video-t sem youtube-n. Erről a tv-ről lehet tudni valamit? Van valakinek ilyen? Az eszem azt mondja, hogy elég a FHD is, de így, hogy nem látom a saját szememmel nem merek bele ugrani, míg a másik az nagy hatást gyakorolt rám..
Eléggé idegesítő, hogy nem egyenlő feltételekkel futtatják a készülékeket.. így eléggé nehéz dönteni..

Az eladó szerint az ott lévő FHD-s tv-k is sokkal jobb képre képesek(1 jel van szétszórva), de akkor meg felesleges lenne a drágább tv számomra..

Tapasztalat valakinek?

Üdv,
Zoli

(#83243) gordonfreemN válasza BudaiZoli (#83242) üzenetére


gordonfreemN
addikt

VOND

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83244) Manka76 válasza miskuge (#83238) üzenetére


Manka76
senior tag

A Chansort nevü progival.
Kimásolod USB-re sorba rakod majd vissza TV-re és kész.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#83245) subzero444 válasza BudaiZoli (#83242) üzenetére


subzero444
csendes újonc

Szia!
Én is pont ezt (UJ6307) néztem ki! Pár hozzászólással ezelőtt kérdeztem itt, hogy van-e valakinek tapasztalata, de senki nem írt :( .
Nálam is hasonló dolog okozza a dilemmát: Egy lh630v volt mellette, de ez annyival jobb képet mutatott, hogy elgondolkodtam. Sajnos nem ugyanaz az adás ment rajta, így nem lehetett összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#83246) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Köszönöm a végső döntés meghozatalában a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#83247) #94529552 válasza subzero444 (#83245) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még senki nem írt, aki ilyen, vagy hasonló UJ63-ast vett, de ami késik, nem múlik....Nem könnyű összehasonlítani, ha demo 4k video fut az egyiken, és gyenge mindigtv adás a másikon.
BudaiZoli Annyit lehet tudni, hogy most ez a belépő UHD típus, és hasonló lehet a tavalyi 3 egyforma UH60, UH61, UH62hez, de már többet tud, mert van BT, lehet MR-t venni hozzá. Az UJ-nak magasabb a PMI(képminőségi index) száma mert 1200 helyett 1600(Hz) lett. Az LH 630V-nek is jó képe van, alkalmasabb a gyengébb felbontású anyagokhoz, csak néha kicsit lassú a menüje azt írják. Az uhd széria pedig a jobb felbontású anyaghoz alkalmasabb nyilván, bár némelyik SD adást érdemes messzebbről nézni rajta, de ez a szolgáltatótól is függ, hogy milyen minőséget ad.

[ Szerkesztve ]

(#83248) BudaiZoli válasza #94529552 (#83247) üzenetére


BudaiZoli
tag

A szívem a FHD-sat venné, de az eszem szerint bőven elég a FHD-s 630V is. Félek, hogy az olcsó 4K nem ér többet egy átlagos FHD-nál. Na meg sok Nickelodeon-t meg ilyesmit néznek a kölkök, talán jobb a képe egy FHD-snak mint egy 4K-nak még ezen a szinten. Az nem zavar, ha lassabb. :)

Te melyiket vennéd a szíved szerint átlagos felhasználásra? :)

(#83249) Lacielvtárs válasza BudaiZoli (#83248) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én, mint 49lh630v tulaj, ha választanék újra, akkor ezt választanám az 'olcsó' alacsony kategóriás 4k helyett.
Főleg ha sok SD adás fog menni rajta :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83250) gordonfreemN válasza BudaiZoli (#83248) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én is azt vettem csak a másik talpasat (LH6047).
Én inkább azt a kis megspórolt összeget képméretre költöttem és nagyon jól tettem. Nagyon nem akartam egy alsó kategóriás UHD-t. Meg aztán feltettem a kérdést: kihasználnám?
De jövőre már valszeg csak also kategóriás fhd lesz és akkor nem lesz kérdés mit mire :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.