Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) Hasaggymeg válasza Integra (#9547) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csak nem azért a kis esztétikai hibáért rendelsz újat?!Te kis igényes! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9552) Integra válasza csemberlen (#9550) üzenetére


Integra
titán

nem nézte meg mikor elhozta. csak a lakásomban nyitotta ki.
azt pedig nagyon nehezen tudom elhinni, hogy a szalon ilyen árut mert volna kiadni, mert ők viszont átrakták, mert több érkezett egy dobozban. szóval nekem mindegy, nem az én saram és nem az én pénzem bánja.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9553) csemberlen válasza Integra (#9552) üzenetére


csemberlen
őstag

Jaaa, hogy ezt nem te hozattad el. Azt gondoltam, hogy te vetted és a lakásban volt tárolva, és most derült ki.....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9554) Integra válasza csemberlen (#9553) üzenetére


Integra
titán

neeem, én dolgoztam, közöm nincsen hozzá. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9555) biker válasza Integra (#9552) üzenetére


biker
nagyúr

és nem csörgött neki? :W :W :W

Kivitelezők ilyenek.
Cimborám írja:
"......ne ez még semmi, a kecóban tegnap kezdték el a srácok a fürdőszobának a burkolását napközben beszéltünk is hogy megnézzem-e meg ilyenek ááá mondom biztos jók vagytok meg minden majd egyszer ha úgy alakul felmegyek a napokban.......este gondoltam tegnap eggyet mondom felmegyek miután este 10-kor jöttem vissza az autótól....erre bameg a bolondjai a konyhának a csempéjével burkolták ki a fürdőszobát ÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHH

és közölte velem miután este tízkor felhívtam hogy valamiért nem elég a csempe.........aztán tájékoztattam hogy miért.....és csak fogta a fejét......JÓ MI???!!!! "

Komolyan, ilyen hülye minden kivitelező: ott van a lakásban egy 5nm-es fürdő meg egy 15nm-es konyha.
van kétféle csempe, egyikből 4x annyi, mint a másikból.
Akkor miért a nagyobb helyiséget rakják a kevesebb csempével??????
ha már a színt elfelejtik????

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9556) csemberlen válasza biker (#9555) üzenetére


csemberlen
őstag

Hihetetlen milyenek a megrendelők, minden apróságon fennakadnak :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9557) Met válasza biker (#9555) üzenetére


Met
Topikgazda

Mennyi bajod van, ahelyett, hogy örülnél neki nem Neked kell csempézni :DDD

Az ilyenek miatt vagyok úgy, hogy amit lehet magam megcsinálok, ha mégis szakember kell hozzá akkor meg ott állok mellette és nézem mit csinál

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9558) Hasaggymeg válasza biker (#9555) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Konyha,fürdő....mind egyre megy. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9559) Integra válasza biker (#9555) üzenetére


Integra
titán

én nemtom, nem is érdekel, mérgemben még megrendeltem pár kiegészitőt a zuhany és a bidé mellé, adtam a lelkem nyugalmának:))

na nem semmi, még jó, hogy csak 2 különböző szinű burkoló lapot vettem, és az is egy méretben.. :)) amúgy ezzel nem volt nálunk gond, mert teljes burkolati terv is készült és a srác nagyon rendes és segitőkész volt. tényleg szép lett a munka. amúgy nekem 14 !!!! féle csempe/burkoló lap volt a lakásban, képzelheted, tiszta izlésficam....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9560) brainman


brainman
tag

sziasztok

legrand (cariva) konnektorról és kapcsolókról mi a vélemény, vagy inkább prodax??

kell most pár, és a brico ban durván akciózzák.

[ Szerkesztve ]

(#9561) csemberlen válasza brainman (#9560) üzenetére


csemberlen
őstag

az ára is tükrözi, hogy alsó kategóriás. Valena-t javaslom.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9562) Lipton válasza csemberlen (#9561) üzenetére


Lipton
őstag

Nekünk valena van, összesen kb. 170 szerelvény (kapcsolók, konnektorok, antenna, Cat6 árnyékolt LAN, stb.), és csak jót tudok róla mondani. Jó szerelni, finom műanyag, nem reped, szépen "kattan", stb.

(#9563) Lipton válasza Integra (#9559) üzenetére


Lipton
őstag

Nálunk is majd 400m2 burkolás volt. Nem bíztam a véletlenre, komplett tervet csináltam mindenről. Az elszámolás a burkolóval az én rajzaim, méreteim és számításaim alapján voltak (Excel:)). Egy hiba sem lett sehol :C

(#9564) canniball válasza Hasaggymeg (#9546) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs azon a részen semmi csak a fal, pár tonna vakolat meg a csempe. :) Azért köszi a tippet!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9565) Integra válasza Lipton (#9563) üzenetére


Integra
titán

az már nem kevés:)
nálam már csak a melegburkolás van, attól még azért picit félek, hogy leragasztják a fapadlót, aztán felsértik valahogy.., na meg a belső ajtóim sincsenek még sehol.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9566) brainman válasza Ariadne (#8115) üzenetére


brainman
tag

hello

én is fürdőszoba felújitás előtt állok, /ill ház.../ és felmerült a lemez vs akrilkád probléma. a mostani lakásban lemezkád van, valami olasz 3 éves, de már a sok takaritástól /asszony.../ rondán kopott az alján a máz, ezért filóztunk az akrilon. de itt azt is sokan szidják. sajnos öntöttvas az nincs.

Kaldewei EUROWA lemezkád 150x70 2,3 mm 19900 ft, vagy van javaslatotok? esetleg j minőségű akril?

:R

(#9567) Lipton válasza brainman (#9566) üzenetére


Lipton
őstag

A Ravak és Riho márkák tudtommal elég jók, de azok kicsit magasabb árszegmensbe tartoznak. Nekünk Riho Lyra van, nem bántam meg.

(#9568) Lipton válasza Integra (#9565) üzenetére


Lipton
őstag

A melegburkolást (laminált lap) mi megcsináltuk saját magunk egy hétvége alatt (3 szoba).
Belső ajtót az természetesen a szállítója építette be, azt nem merném bevállalni.

(#9569) brainman válasza Lipton (#9567) üzenetére


brainman
tag

ok, de lemez v akril? ;)

Riho Miami 170x70 egyenes kád

Ár: 53 200 Ft

hát akrilt találtam, dupla az ára, mint a lemeznek. mit tud ez? :B

[ Szerkesztve ]

(#9570) Met válasza Integra (#9565) üzenetére


Met
Topikgazda

Le szokták fedni kartonnal a padlót.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9571) veze válasza Lipton (#9567) üzenetére


veze
őstag

Nekem Ravak müanyag kádam van ilyen babapiskóta alaku középen a lefolyó( mind a két vége kerek...) 10 éve van beépítve de akar tavaly lett volna..még a fénye sem kopott meg...kiváló... érdemes hőszigetelni még ezt is beépítéskor (körbe és alól) igy akár egy óráig is tartja a melegvízet mire annyira lehűl hogy inkább kimászol már belőle:).
brainman: ennek nem is máz van a belsejében, ami a szinét megadja hanem az anyag egész keresztmetszete olyan szinű és mintha csak fényesre lenne polírozva, tehát nem festék adja a szinét...

[ Szerkesztve ]

(#9572) Ariadne válasza brainman (#9566) üzenetére


Ariadne
őstag

Szintén Kaldewei lemezkádam van, csak két méter hosszú :D, ugyanilyen árban vettük pár éve (20k). Nagyon szép, nagyon jó, szerintem felesleges akrilra költeni. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9573) veze


veze
őstag

A Ravak biztos nem okozna csalódást, és én most örülök hogy anno olyat vettem, de nem tudom most tudnék e ennyit áldozni rá...:(
mert tényleg drága (akkor is az volt)

(#9574) Integra válasza Lipton (#9568) üzenetére


Integra
titán

jó, neked volt időd foglalkozni vele, nekem semmi, kulcsrakészen kapom vissza a lakást patyolatra kipucolva. :)

met: természetesen lefogják takarni utána. ugyanakkor kell majd egy olajos kezelés/polír is a végén.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9575) Hasaggymeg válasza brainman (#9569) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy szavazat a Kaldewei-re. :K

(#9559) Integra ...amekkora a lakásod letehettek 2,5 darabot mindegyik féléből. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9576) Integra válasza Hasaggymeg (#9575) üzenetére


Integra
titán

remélem ülsz: 50... :DDD
fürdő: egy fajta járólap, másik féle csempe, bordűr és másik féle csempe bordűr felett.
wc: detto, csak más féle lap és csempe mint a fürdőben.
előtér: megint más féle járólap
konyha: 2 féle színű járólap és a falon egy újabb csempe..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9577) szabjan válasza Hasaggymeg (#9575) üzenetére


szabjan
tag

A Kaldewei vastag lemez kádai verhetetlenek. :K Igaz akril árban vannak, de garantáltan nem lesz cserélve vagy 20 évig.

a vizesember

(#9578) adm válasza Integra (#9576) üzenetére


adm
őstag

a parkettánál egyértelműsítened kell az árát és azt hogy fizetniük kell, ha tönkreteszik. ha nem bízol a burkolóban jobban jársz ha saját költségen szerzel kell kartont, vékony szivacsot vagy polifoamot hogy megvédd a parkettád.

az ajtóval nem lehet gond ha mindent előre tisztáztok, a gyártók a saját nyílászáróikat profin szerelik.

először nem 2 majd 3 féle csempét akartál használni?:D

16core - 32thread - 64gb

(#9579) brainman válasza veze (#9571) üzenetére


brainman
tag

Riho akrilkád van 50k tól, de a ravak brutál dárga.... tény hogy szép, de a csemépre, csapra is kevés már a 100k keret, + a kád még 80.... beleőszülök.

Kaldewei lemezkád 20k, gondolom nem a csúcskategória, de legalább megfizethető, vastagabb lemezzel nem láttam, melyik tipusa van.

[ Szerkesztve ]

(#9580) Integra válasza adm (#9578) üzenetére


Integra
titán

építészem hozza a melegburkolót, nem lesz azzal baj, ha meg igen, nem veszi át és önköltségen veheti meg amit elrontott, annak meg nem fog örülni:)
hétfőn megyünk ajtós céghez kiválasztani a zsanérokat, meg fát, pácot.
egyébként alapvetően nekem eddig semmi gondom a szakikkal és a munkásokkal mert mind nagyon szépen dolgozott. ok, eltörik egy s más, azt kifizetik, ez benne van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9581) Hasaggymeg válasza Integra (#9576) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tudom,már írtad a lakás méretét,azért is írtam. :DDD (münk 57m2 lakunk,melyből 45 van 1,9m fölött :U)

(#9577) szabjan...nálunk a legolcsóbb Kaldewei példány feszít lassan 7,5 éve,de nincs az az akril...bár több beszerelése után sem tudok a Ravakra rosszat mondani.Valahogy higiénikusabbnak tartom a zománcot a műanyagnál.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9582) Lipton válasza brainman (#9569) üzenetére


Lipton
őstag

Mi a Riho Lyra-t vettük olyan 70k alatt kiszállítással együtt cirka 3 éve. Az akril. MIt tud? Szép és jó, de persze ebben is fürdeni lehet (ez nem magaslabda senkinek sem :) )

(#9583) Lipton válasza Met (#9570) üzenetére


Lipton
őstag

Fényképezz le minden papírozás előtt, akkor nincs vitának helye. Én nem csinálnám meg magam a megvédést, csinálja a mester, legyen az ő felelőssége az egész. Normális mesternek ez egyértelmű. Nálunk ilyen hullámos kartonnal volt minden telibe leragaszta, nem történt semmi baj (csak a végső festés után lesz felszedve).

(#9584) Lipton válasza Integra (#9574) üzenetére


Lipton
őstag

Én fázok egy kicsit az ilyen kulcsrakész megoldásoktól. Milyen sűrűn ellenörzöd a munkát?

(#9585) Lipton válasza Integra (#9576) üzenetére


Lipton
őstag

És persze mindegyikhez saját külön fuga+sziló, ami sok esetben elsőre nem is olyan egyértelmű, hogy hova melyik szín legyem....

(#9586) Integra válasza Lipton (#9584) üzenetére


Integra
titán

ha nem lenne gimis jó barátom az építészem és nem dolgozna igen komoly projekteken, akkor nem lenne kipróbált szakmunkás kapcsolat rendszere sem minden egyes fázishoz és nem lenne műszaki ellenőr sem etc etc etc. és akkor bele se mertem volna kezdeni.
amúgy meg naponta ellenőrzök és mindent dokumentálok fotókkal, mert egyszerűen érdekel is. meg alapvetően minden az én ötletem, módosítások, színek, anyagok. de mindent együtt döntök el az építészemmel a tanácsát, javaslatát és a véleményét meghallgatva. így lesz teljes a kép. eddig nagyon jól haladunk. én nem tudok ott állni és felügyelni, dolgoznom kell. de mivel szakemberek minden egyes területre és nem ezermesterek, ezért gond eddig még nem volt. csak a csúszás igazából. ez meg benne volt, most talán már újra tempósabban fogunk haladni, hogy a maradék részlet is a helyére került, mint a zuhanyzó és a belső ajtók, na meg a konyha.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9587) Integra válasza Lipton (#9585) üzenetére


Integra
titán

ebben az a legnagyobb gáz, hogy ez egy 5 éves lakás amit szétbombáztam..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9588) szabjan válasza Hasaggymeg (#9581) üzenetére


szabjan
tag

Valahogy higiénikusabbnak tartom a zománcot a műanyagnál.

Látod ebben egyetértünk. Az akrilok hamar be tudnak homályosodni. És ami homályos az sok apró karcot jelent és abban lehet bármi....

Tudom milyen a sima kaldewei. Anyámnál 10 éve műxik a sima lemezkád. Kis vízkőoldás néha és olyan mint új korában.
Raktam már be egy-két 3,5 mm es acéllemezt is tőlük. Na az brutális. Nagy nehéz dög. Ha nem falazzák be normálisan akkor sem mozdul meg. Pl a sarkoknál ugye rá is lehet állni, akkor sem hajlik be.. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#9589) Integra


Integra
titán

egyébként akiknek fürdőkáduk van, mennyi időnként szoktátok tele engedni vízzel áztatni magatokat? csak a kíváncsiság kedvéért:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9590) Lipton válasza Integra (#9586) üzenetére


Lipton
őstag

Mi gyakorlatilag most lettünk kész egy komplett családi ház építésével. Fővállakozó híján (nem akartam neki fizetni) nekem kellett minden összeszervezni, de nagyon jó szakikat sikerült összeszedni és nem utolsó sokrban jó áron. Az ellenőrzés nagy részét én végeztem, és több ezer fotóval dokumentáltam mindent :)
Az anyagok beszerzésének nagy része is az én feladatom volt. Hiba gyakorlatilag pár valóban apróságot leszámítva nincs az egész házban.

(#9591) Integra válasza Lipton (#9590) üzenetére


Integra
titán

zsír, gratulálok:)
nem kis meló lehetett..
ebbe mi majd pár éven belül vágunk bele szintén szüleimnek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9592) Hasaggymeg válasza Integra (#9589) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Évi szinten 3 személy kb.15-30x.Őszinte legyek,hacsak nem helyhiány miatt, nehezen is értem a kád nélküli fürdőszobát.Míg kádban mindig zuhanyozhatsz,zuhanytálcában nem élvezhetsz egy forró fürdőt (egyedül vagy nem annyira ;) ),egy pohár borral,el-el szundítva a vízben a zimankós téli napok után.Ha meg meg vagy fázva,pótolhatatlan egy forró fürdő.Szerintem...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9593) Integra válasza Hasaggymeg (#9592) üzenetére


Integra
titán

én nem vagyok kádas. van kád is a házban, sose használtam.
majd ha házat építek egy nap, abban is lesz kád, ez biztos, de kb ott fog üresen állni mindig, pedig biztos sarok kád lesz 2 főre vizspriccelős meg mittomén milyen fullextrás cucc..
inkább a teraszon majd a jacuzzi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9594) Dluinet válasza Hasaggymeg (#9592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igaz, két embernél mindig szétmegy a zuhanyzó üvege-ajtaja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9595) szabjan válasza Hasaggymeg (#9592) üzenetére


szabjan
tag

Hacsak nem olyan épített tálcád van mint az egyik munkánkon. Kár hogy a rohadt telefonom lefingatta a képemet róla anno. 40 cm es oldalfallal,1 méteres lukban volt tehát csak az első falát kellett Ytongból kiraknia.:D Termosztátos kádcsaptelep a falon ugye.
Gumilap a HL szifonra és kész a kád. :DD Összefolyó kívül is, úgy hogy hadd menjen tele. Miután közel 1x1 méteres volt belül egy laza 380-400 liter víz bele. ;) Komoly szakértelmet igényelt ám a burkolótól is a vízszigetelés. de szerencsére sikerült neki. Egyszer beszéltem az ürgével. Azt mondta már sajnálja a vizet. Na meg hamar hűl ugye a kő miatt...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#9596) Hasaggymeg válasza szabjan (#9595) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ahol csak lehetett építettet ajánlottunk,ha rendesen meg van csinálva (kb.medenceszigetelés :K ) örök életű,nem véletlenül van ilyen a fürdőkbe és egyéb kommunális helyeken.

(#9594) Dluinet...ezért kell jó minőségű,drágább függöny mely noha porhéjasabb de helyed is van,tisztítása is egyszerű (lecseréled),nem penészedik a fuga és nem folyik ki a víz a réseken.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9597) Lipton válasza szabjan (#9595) üzenetére


Lipton
őstag

Nekünk épített zuhany van, és nagyon szeretem :)

(#9598) Lipton válasza Integra (#9591) üzenetére


Lipton
őstag

Sok volt, de megérte. Jó minőségű lett minden, árban pedig szintén elégedett lehetek.

(#9599) wroncsika


wroncsika
újonc

Lehet, hogy butaságot fogok kérdezni, de van arra valami szabály, hogy milyen magasra lehet felszerelni az átfolyós vízmelegítőt? Mert ahol most van, nem fér alá a mosógép, csak nem tudom lehet-e feljebb rakni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#9600) Hasaggymeg válasza wroncsika (#9599) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A kéménybekötés határozza meg,ha az megengedi (ergo egy könyökkel elhúzás nélkül a kéménybekötésre vagy 3 kéménycső dimenziónyira attól lefele ha elhúzás/idom kell bele illetve így is úgy is a belső égésű készülékek dupla csöves elvezetésével) DE max 140cm-re lehet tenni a padlótól.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.