Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9801) canniball válasza Dluinet (#9797) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az Einhell NLW 90/2 lézeres szintező, amit linkeltél, még elég jónak tűnik."
Az jó, mert ez még elfogadható áron van. :B

"Az olcsó lézeres vízmértékeknek az állványa nyeklik-nyaklik."
Ehhez a készülékhez ilyen állványt lehet venni, erről esetleg tudsz/tudtok mondani valamit?

adm!
Kb. 5m széles, 15-18m hosszú és a hosszúságán van cca. 30cm esés. De a tervek szerint a nyár végén/ősz elején a "hossz végén" lévő garázs el lesz bontva, ekkor mind a hosszúság mind az esés "radikálisan" megnő, újra lehet rendezni az egészet és hívhatnék megint "kubikust" (ami ráadásul felénk ritka mint a fehér holló...avagy inkább azt mondom nem találni :( ). Illetve az új melléképület építésénél, valamint a később tervezett átalakítás(ok)nál sem jönne rosszul.

Használt dolgot pedig csak úgy merek venni ha valamennyire értek hozzá, jelen esetben pedig erről szó sincs...

csemberlen!
Árnyékban és/vagy kisebb távolságokon (1-2m) sem?

sanzik!
No de az gondolom nem is ez az árkategória. Cserébe persze nem várok el "mérnöki pontosságot". :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9802) brainman


brainman
tag

sziasztok

kődarabolásra keresnék budapesten céget, szakembert, ha valakinek van tippje, kérem ossza meg velem. :R

30*30 gres járólapot kellene csíkra vágni ( 6cm ) a padlólap szélére, szegélynek. ugyanabból az anyagból szeretnénk mint a járólap, de nagyon kemény, a szaki aki lerakja amúgy szépen melózik, de a 3 ropis teszkó flex nem viszi át a lapot, meg nem lenne egyenes. ;) nem találok mestert, folyóméterár és cégnév kellene. vizsugaras, gyémántkorongos szakit kerestem, de nem találok.

(#9803) csemberlen válasza brainman (#9802) üzenetére


csemberlen
őstag

Integra nemrég linkelt be céget, itt olvass vissza kb 1 hónapot

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9804) csemberlen válasza canniball (#9801) üzenetére


csemberlen
őstag

Talán 2 métert elvisz árnyékban, de akkor átrakod, vagy hogy oldod meg. Én direkt ezért vettem olyat aminek állitható a lézer ereje. Napsütésben ez se látható!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9805) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Ismeri valaki az olcsofutes.ewk.hu oldalt? Csak mert pont annyival olcsóbbak a termékeik, hogy megfontolom,most akkor ez lehetséges,vagy sem. Egy normális cég gondolom nem ingyenes tárhelyet használna. De lehet, hogy én tévedek. Szeretném normális helyen, de okosan elkölteni a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#9806) sanzik válasza brainman (#9802) üzenetére


sanzik
senior tag

egy normális csempevágó is elviszi,de ha az nincs akkor egy normális gres vágó korong (ár:8-10K) a tescos sarokcsiszolóra is rámegy
vagy kölcsönzőből fél napra egy vízes vágó

(#9807) csemberlen válasza hekkerman (#9805) üzenetére


csemberlen
őstag

Irhatnak amit akarnak, de olcsó csak akkor lesz ez a fajta fűtés, ha passziv közeli a hőszigetelése a háznak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9808) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Egy régen épült lakásban, ami kb. 80-100 éves, belvárosi, kb.30nm, és levan lakva, ha felszeretném újítani, akkor mennyit kéne rákölteni? Most tényleg csak a felújítás költségeire lennék kíváncsi, tehát bútorok, stb.. költségeit nem számoljátok bele lécci! Tehát mire és mennyit kéne költeni?
Köszi

(#9809) adm válasza tothm (#9808) üzenetére


adm
őstag

ezt így képek nélkül, egy fórumban lehetetlen megmondani. mit jelent neked a lelakva és milyen szintű felújításban gondolkozol? pár százezertől több millióig akár. amik meghatározzák:

- kell-e bontani vagy építeni
- falak állapota, repedések, vizesedés, sókivirágzás
- elektromos hálózat korszerűsítés, pl abban az időben még kátránypapír szigetelést használtak, ha nem nyúltak azóta hozzá, akkor az mindenképpen cserélendő. kapcsolók, konnektorok, stb
- fűtés korszerűsítés, víz-(gáz) hálózat felülvizsgálat/cseréje
- nyílászárók javítása/cseréje
- vakolás, festés, hideg és meleg burkolatok
- szerelvények

ha nincs időd foglalkozni vele és/vagy nem értesz hozzá akkor keress meg pár kivitelező céget/brigádot és kérj ajánlatot. ha van időd ezzel foglalkozni és legalább az alap ismereteid meg vannak, akkor külön szakembereket is kereshetsz, ez valamivel olcsóbb lehet. még többet tudsz spórolni ha minél több mindent magad csinálsz meg.

16core - 32thread - 64gb

(#9810) Met válasza tothm (#9808) üzenetére


Met
Topikgazda

Ennek a kérdésnek kb. semmi értelme ha ennyi információ van.
10k-tól (egy vödör falfesték, egy doboz olajfesték, egy ecset, egy henger) a csillagos ég a határ.
Festő is csak úgy tud árat adni ha kimegy felmérni mennyi a festendő terület és mennyit kell a festés előtt javítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9811) csemberlen válasza tothm (#9808) üzenetére


csemberlen
őstag

1.5misi

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9812) Integra


Integra
titán

hétvégén kiderült hogy a meglévő (és sosem üzembe helyezett) riasztó központi egységem is rossz... 2x programozta fel a szerelő, hard reset is volt a biztonság kedvéért, és mindig elfelejti a beállitásokat..
kiváncsi vagyok mi mehet még tönkre ebben a lakásban.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9813) Lipton válasza Integra (#9812) üzenetére


Lipton
őstag

Egyre jobb a helyzet :O Van olyan egyáltalán ami elsőre rendben volt?

(#9814) Integra válasza Lipton (#9813) üzenetére


Integra
titán

nem:DDD
max akkor nem derült volna ki semmi, ha soha nem nyúlok semmihez hozzá.
bár valszeg idővel a villamosságom úgyis megadta volna magát, ha komolyabb fogyasztókat teszek be..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9815) canniball válasza csemberlen (#9804) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen erre gondoltam. De végül is jobban átgondoltam a dolgot, megoldom most úgy hogy keresek egy hosszú egyenes lécet és ráapplikálom a vízmértéket. A többire meg majd visszatérünk ha tényleg szükség lesz rá. :R

De ha már szóba került a lejtős udvar: kb. 1,5 méteres szintkülönbséghez milyen hosszúságot kell számolni, hogy télen is gond nélkül fel tudjon menni az autó? Tudom: minél hosszabb annál jobb, viszont pont a minél kisebb távolság lenne a lényeg, de csak úgy hogy ne menjen a "használhatóság" rovására .

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9816) csemberlen válasza canniball (#9815) üzenetére


csemberlen
őstag

8 métert tennék minimum az 1,5méterre. Nem is a tél a gond, hanem, hogy ne akadj fel, vegy ne üsd le a kocsid elejét. Szerintem ha illyen melókban vagy vegyél valamelyik nagyáruházban 2 méteres vizmértéket. vagy 2 méteres alu lécet, és arra a vizmérték. Persze ellenörizd le, hogy pontos e a vizmértéked.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9817) adm válasza canniball (#9815) üzenetére


adm
őstag

(#9816) csemberlen
az 18,75%, ami egy védett mélygarázsnál is sok és szabadtéren több okból sem praktikus. ekkora lejtésnél már a relatív kis terhelés mellett is megvan a veszélye hogy megcsússzon a burkolat -> kell egy bordás beton lemez alá, télen takarítani kell különben használhatatlan és már 12%-os emelkedőnél is illik a felező lecsapásokat betenni a lehetséges feladakadás miatt.

(#9815) canniball
~10% körül érdemes maradnod ami 1,5 méternél 15 méter. közel dupla annyi anyag kell hozzá, de jóval nagyobb a használati értéke.

16core - 32thread - 64gb

(#9818) tothm válasza adm (#9809) üzenetére


tothm
őstag

Köszi szépen!
[link] kb. ilyen lenne, most nem erről van szó konkréten, csak, a szinvonal ez!
A cél kb.: [link] bútorok nélkül értem, persze!
Mennyi lenne akkor az ár kb.? Köszi szépen!

(#9819) Hasaggymeg válasza hekkerman (#9805) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy szó mint száz,X kW mennyiségű hő kell Y m3 térfogatú tér (ergo a lakásod) kifűtéséhez.Na mármost,a mai magyarországi energiaárak mellett 1kW hőt több mint 3x annyiért állítasz elő elektromos árammal mint gázzal.Folytassam?...igen,igen egészségesebb a sugárzó hő (mert alacsonyabban tarthatod a lakásod hőmérsékletét),környezetkímélőbb (ha az éppen elhasznált elektromos áramot nem egy hőerőműben állították elő) de,hogy gazdaságos lenne... :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9820) adm válasza tothm (#9818) üzenetére


adm
őstag

így sem tudok és szerintem nincs is értelme árat mondani egy hasonló lakás alapján. mintha elküldenéd a szomszédot az orvoshoz... függ a valós állapottól és attól hogy milyen áron vállalják el a munkát.

pl csak a festésnél nem mindegy a meglévő szín, az hogy milyet akarsz, a vakolat állapota, a felület nagysága és hozzáférhetősége stb, stb.

amit írt csemberlen 1,5milliós árat az ugye ~50k/m2 körül jön ki. ennyi egy polgári lakásban főleg javításokra és jellemzően felületi beavatkozásokra elég. az egyszerű új burkolatok és festések, szolid fürdőszobai szerelvények beépítése, meglévő fűtés elemek feljavítása, 1-2 elem cseréje (pl: konvektorok), meglévő nyílászárók javítása/pótlása, stb. pl egy hasonló "konyha" vagy egy új galéria már kétesélyes, hogy belefér-e.

ebbe még valószínűleg nem fér bele az átfogó korszerűsítés. tehát pl a fűtés és az elektromos rendszer komplett cseréje, ha szükséges galéria építése stb.

ha vásárlás előtt állsz, akkor azt tudom tanácsolni, hogy nagyjából mérd fel a lakást. legyenek meg a felületek: hány m2 festendő, parkettázandó, csempézendő és a felületek mostani állapota. legyenek meg a nyílászárók mérete, állapota, a szaniterek és a fűtési elemek száma és állapota. ezek alapján már tudsz - akár itt a ph-n is - ajánlatot kérni. ez egy jó közelítés lesz az árra, de ettől még akár 15-20%-kal is eltérhet.

ha a lakás már megvan, akkor pedig az előző hozzászólásban felsoroltakat kéne követned, ezzel sokkal pontosabb, konkrét árat kapsz.

16core - 32thread - 64gb

(#9821) tothm válasza adm (#9820) üzenetére


tothm
őstag

köszi!

(#9822) Dluinet válasza tothm (#9821) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A kapott árhoz számíts még egy harminc százalékot, akkor biztos nem futsz ki a pénzből.
Építésnél, felújításnál repkednek a százezrek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9823) Integra válasza Dluinet (#9822) üzenetére


Integra
titán

hahaha!!!! KÉTSZERES SZORZÓ és akkor TALÁN nincsen meglepetés:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9824) csemberlen válasza adm (#9817) üzenetére


csemberlen
őstag

Környékünkön 5 méteres előkert van, és nem ritka , hogy a szintkülönbség 1,5 sőt 2 méter. Én 1 méterrel beljebbre terveztem a garázsbejárót, és egész türhető, kb 1,5 méter a szintkülönbség. ezért irtam a 8 métert. nem sok 15 méteres garázs lejárót láttam életemebn ekkora szintkülönbséggel, pedig már közel 30 év alatt megfordultam pár helyen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9825) adm válasza csemberlen (#9824) üzenetére


adm
őstag

egy garázs lejáró kicsit más mint a kertben lévő szabad lejtő. ha jól értettem erről volt szó...
a garázslejárót legalább az egyik oldalról takarhatja a ház, pár fokkal melegebb van, egyszerűbb/olcsóbb fűtőszálat betenni, általában megoldott a vízelvezetés stb stb.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#9826) Hasaggymeg válasza Integra (#9823) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Minél jobban eltérsz az átlagostól annál nagyobb szorzóval kell számolni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9827) canniball válasza csemberlen (#9816) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy érted azt hogy nem a tél a gond? Ha leesik a hó minél meredekebb a lejtő annál nehezebben megy fel az autó, nem? Vagy van erre valami spéci megoldás?

adm!
A 15m elég necces...
És mi az a "felező lecsapás"? :B

Hogy "teljes legyen a kép" inkább megpróbálom leírni a helyzetet.
Az utcai kerítéstől a ház sarkáig van 5-6m, a ház hossza 15-16m, balra a szomszéd háza, a kettő között 5m széles az udvar; a ház végében jobbra 1m-t "szélesedik az udvar", hosszra ez lesz a helyzet: 2m lépcső (mármint a lépcső szélessége, merőleges az udvar hosszára), 3m "terasz", aztán 10-12m hosszú melléképület. Az utca és a ház hátsó sarka között van kb. 1,5-1,7m szintkülönbség lefelé. Eredetileg úgy terveztem hogy a ház hosszában lesz a lejtős rész (előtte és utána "vízszint"), de ősszel bekötésre került a szennyvízcsatorna ami "kissé" megbolygatta az elképzelést, ugyanis kb. a ház közepén jön ki a pincéből és innen indul az utca felé, mivel a lejtése ellentétes az udvaréval így ahol befordul a házba ott 10cm-rel van a talajfelszín alatt, tehát úgy gondolom a lejtő kezdő törését ennél nem lehet előrébb hozni. Innen a ház vége 7,5m, azaz ha 15m hosszúságon lenne a lejtő az azt jelentené hogy 7,5m hosszon kilóg a ház mögött, én pedig úgy szeretném megoldani hogy vagy egyáltalán ne nyúljon túl a ház sarkán vagy max. 1-2m-nyit. Bármi ötlet, megoldható a dolog, vagy mission impossible?
(Minden érték sacc/kb., egyedül a 7,5m-t mértem le.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9828) adm válasza canniball (#9827) üzenetére


adm
őstag

felező lecsapás:
amikor a rámpa alsó és felső 1/8-1/10-de le van csapva úgy hogy megfelezi a csatlakozó felületek lejtését. vízszint - 6% - 12% - 6% - vízszint.

7,5 méteren 1,5 méter szintkülönbséggel az 20%-os lejtő, ami kb hegyvidéki utcának felel meg. ha jól rémlik a kresz szerint 12%-tól kell kitenni a figyelmeztető táblát.

ha jól értem a lépcső és a terasz a ház után van. tehát a csatorna bekötéstől 7,5+2+3 méterered van az alsó épületig. ez így 12,5m, 1,5 méter szintkülönbséggel 12% a lejtés.
ezzel még van rá esély hogy pl a reggel frissen lehullott havon is fel jutsz takarítás nélkül és megúszhatod a fűtőszálat is.

a 10cm takarás nem valami sok... ha egy alap viacolort vagy beton burkoló elemet nézel az 6cm, minimum 4cm csak a finomszemcsés ágyazat. ha erre ráhajthat autó akkor lehet hogy eleve emelni kéne ott a terepszinten. +10 cm azon a vonalon és akkor van egy kis lejtés kifelé is, mindenképpen jót tesz a vízelvezetésnek.

16core - 32thread - 64gb

(#9829) csemberlen válasza canniball (#9827) üzenetére


csemberlen
őstag

Spéci megoldásom nincs, csak szimplán letakaritjuk a lejárót.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9830) Hasaggymeg válasza csemberlen (#9829) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez a mondatod megfelelne egy aláírásnak is! :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9831) canniball válasza adm (#9828) üzenetére


canniball
nagyúr

"felező lecsapás"
Szóval háromlépcsős lejtő. :)

"ha jól értem..."
Igen, jól érted. Csak praktikus és esztétikai okokból nem lenne rossz abból a +3+2m-ből lespórolni. De majd ha aktuális lesz csinálunk egy pontos mérést és minden kiderül.

"a 10cm takarás..."
Ősszel készült el ebben a formájában, tartottam tőle hogy a fagy majd gondot okoz de jött a tél, le lett tesztelve és úgy tűnik ezzel nem lesz probléma. Az autóbejáró pedig a szomszéd háza mellett van, a kerékcsapától még majd' 1m a cső, afölött nem jár autó. Burkolva pedig nem lesz, egyelőre két betoncsík a kerekek alá és ennyi.

"...minimum 4cm csak a finomszemcsés ágyazat."
Finomszemcsés ágyazat? Amikor szóba került némi térkövezés a kőmíves azt mondta betonozni kell alá. :F

csemberlen!
Az nem rossz trükk. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9832) adm válasza canniball (#9831) üzenetére


adm
őstag

a betont azért szokták mondani a kőművesek, mert messze a legegyszerűbb, nekik jelent munkát és pénzt, de nem mindig a legjobb megoldás. ekkora lejtésnél ugyan van értelme, de akkor is elveszik az elemes burkolat összes előnye.

lassan csepegteted az infókat... 15-20%-os lejtés mellett csak nyomvonalat betonoznál?
mondjuk a nyomvonal térkővel burkolása sem jobb, ilyen lejtés mellett csak bebetonozott elemekkel lenne értelme.

16core - 32thread - 64gb

(#9833) Integra


Integra
titán

furnér/tölgy pácolt teli ajtóra mi egy reális darab ár? tokkal, vasalatokkal, beszerelve?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9834) canniball válasza adm (#9832) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben eszembe jutott az alábetonozás egy nagy előnye: nem süllyed meg teherautó alatt sem. Azért hogy okosodjak tudsz némi infót vagy egy linket adni a "finomszemcsés ágyazat"-ról?

Szívesen térköveztetném én az egész udvart, csak valaki állja az anyagiakat... :B Te mire gondoltál/mit tanácsolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9835) adm válasza canniball (#9834) üzenetére


adm
őstag

teljes felületen 10-15 cm vastag C8-10-12-es betonlemez fölösleges környezetterhelés és a rétegek csak egy részét spórolód meg vele.

ezt a rétegrendet egy átlagban 8%-os, de 10-12% lejtést is elérő csökkentett járműforgalmú városi téren használtuk (úttervező méretezte):
- 10 cm lángolt felületű gránit kőburkolat
- 3 cm, NZ 2-5 mm fektetőágy (nemes terméskő zúzalék)
- 25 cm, CKT (cementkötésű teherhordóréteg) stabilizált ágyazat (finom kavics+cement)
- 20 cm, 20-55 mm zúzottkő ágyazat M56, mech. stabilizáció TRy 95% (tömörítés)
- 1 rtg. elválasztó-szűrő geotextília
- tömörített felső rétegű termett talaj

otthoni környezetben 10-12% lejtésig működhet:
- burkolókő (lényegében nincs megkötés, csak ne hálósan rakd) kőliszt besöprés és vibrálás
- 3-4 cm, 2-5 mm fektetőágy (nemes terméskő zúzalék)
- 25-30 cm, 0-16mm kavics teherhordó réteg - gondosan tömörítve
- 20 cm, 20-55 mm zúzottkő fagyálló ágyazat - gondosan tömörítve
- 1 rtg. elválasztó-szűrő geotextília
- tömörített felső rétegű termett talaj

a biztonság kedvéért 2-3sort betonba fektetve vagy állítva tudsz kialakítani merevítő bordákat mondjuk 3-4 méterenként.
én ilyen lejtés mellett minimum a 2-2,2m széles utat választanám, a kialakítástól függetlenül.

16core - 32thread - 64gb

(#9836) szakalistvan válasza adm (#9742) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Üdv adm!
Kész a belső szigetelés egy része,5cm kőzetgyapot,ráraktam a fóliát is,már csak gipszkartonnal kell lefedni.De már így melegebb-érzete van a szobának:)

Még mindig az az elképzelés hogy beépített szekrény lesz lesz az egész falon,szerinted,szerintetek csináljak e mégegy ugyanilyen fa vázat és arra menjen mégegy réteg gipszkarton,vagy elég ez is?
Anyag megvan hozzá...

(#9837) szakalistvan válasza szakalistvan (#9836) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A párazárás a lényeg,ez a fal penészedett is,igaz csak kicsit,a müa ablak meg folyamatosan párás pedig nem is használjuk a szobát.

(#9838) Hasaggymeg válasza szakalistvan (#9837) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én szurkolok neked,mert sem a belső szigetelést,sem a szekrényt a hideg falon nem ajánlom. :K
Ami az ablak párásodását illeti 2 megoldás van:csökkented a levegő páratartalmát vagy növeled a szoba hőmérsékletét,ugyanis minél hidegebb a levegő annál kevesebb vizet képes magában tartani.A szoba levegője 20-21C fölött és 60-50% relatív páratartalom alatt legyen valahol.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9839) szakalistvan válasza Hasaggymeg (#9838) üzenetére


szakalistvan
senior tag

csökkented a levegő páratartalmát vagy növeled a szoba hőmérsékletét
Mindkettő folyamatban,Ceresit stop-ban fél liter víz lett egy hónap alatt és hát a cirkóra gyűjtöm a pénzt.
Végülis a lényeg az lenne hogy melegebb legyen a szoba,a szigetelés ne ázzon át,remélem kívűlről se fog vizesedni.A 4.-en lakom,külső szigetelés esélye egyenlő a 0-val,ez eddi kb 20K-ba van,egy próbát megér.

(#9840) adm válasza szakalistvan (#9836) üzenetére


adm
őstag

nem látom értelmét, hogy miért kéne a gipszkartonra még egy lécváz és arra egy újabb gipszkarton réteg. vagy én értettem félre?
viszont ha megvan az anyagod és belefér még egy kis kőzetgyapot, akkor csináld meg az ablak falát is. arra ügyelve, hogy a párazáró fólia csatlakozzon az ablakhoz.

a penészes fallal mit csináltál? kiszellőztetted, kezelted valamivel?
meglepő de a párásodás egyik oka lehet, hogy nem használjátok állandóan. ha nem használjátok a szobát akkor is érdemes 17-18 fokon tartani a belső hőmérsékletet.

100%-os megoldást csak átfogó felújítással lehet elérni, addig rá kell kicsit segíteni. egyrészt amiket Hasaggymeg említett, másrészt alapos és rendszeres szellőztetés szükséges. plusz minden gőzt és párát fejlesztő tevékenység, pl főzés és tusolás közben/után néhány percig. ha lehetséges akkor kereszthuzatot kell csinálni.

nincs olyan belső falszakasz ahol elfér a szükséges szekrény?

16core - 32thread - 64gb

(#9841) szakalistvan válasza adm (#9840) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Azért akarok még egy réteget hogy a csavarokkal amik a polcokat majd tartani fogják ne lyukasztgassam át a fóliát, de lehet túlzásba vittem a tervezést :D
Elfér a másik falon is a szekrény,ezt még meggondolom.
Azért nem csináltam meg hosszabban mert úgy tudom hogy a szigetelésbe nem mehet semmilyen szerelvény,a képen is látszik hogy ott gázcső van ami meg le fog kerülni év végén.
A falat penészgátló spray-vel lekezeltem,meg előtte egy hétig szellőztettem.

(#9842) Hasaggymeg válasza szakalistvan (#9839) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

3 tagú család/24 óra~15-20l víz. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9843) Integra


Integra
titán

újabb tanulság: mikor azt hiszed, hogy már nem lehet hibás valami, amiből alig működik valami, az is rossz:DDD
szóval a riasztórendszerem kész, de tartogatott még a végére is meglepetést, a külső falra szerelendő 130 decibeles lámpás sziréna dobozában nem volt benne a fém páncélváz, ami az egészet a műanyag borítás alatt védi... bámulatos :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9844) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Egy vízvezeték szerelő szakember véleményére lennék kíváncsi. Vagyis, hogy ez itt mi a rozsseb lehet?
Kép1 Kép2 Kép3
Ez a sárgás, lapkás forma, könnyen morzsolható, enyhén áttetsző anyag rendszeresen felgyülemlik az itthon lévő összes csaptelep szűrőjében, ill a zuhanyrózsában, ahogy a fenti képeken is látható. Kiszórtam papírlapra, hogy jobban látsszék. Ez biztosan nem vízkő.
A víz az aknától végig ilyen vastag hajlékony PVC csövön (vagy valami hasonló műanyag, nem értek hozzá) jön be a házba, szóval ott szerintem útközben nem mosódhat be ilyen.
A vízaknában pár éve pont emiatt szereltünk rá egy filtert a csővezetékre, de ezek szerint nem kintről jön, mert a filter beszerelése óta is így felgyülemlik és a filter az évek alatt nem telt meg semmilyen dzsuvával (ránézünk rendszeresen). Valami itt bent keletkezik a házban a rézcsöveken belül.
Nincs mit tenni, jelenleg 2-3 havonta tisztítjuk a csaptelepeket, mert ennyi felgyülemlik bennük ezidő alatt.
Már így megy 11 éve, mióta be lett kötve a házban a víz, csak eddig fater valahogy nem járt utána. Én megelégeltem és most írok ide.
Segítségteket köszönöm!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#9845) Met válasza JetiRulez (#9844) üzenetére


Met
Topikgazda

A melegvizet mi állítja elő?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9846) szakalistvan válasza Hasaggymeg (#9842) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ez mi is akar lenni? Csak ketten vagyunk,egyenlőre:)

(#9847) JetiRulez válasza Met (#9845) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az egész házat (fűtés, csapok) egy ócska Ferroli cirkó látja el. Nem futja újat venni, illetve külön választani a fűtésrendszert. Másrészről viszont ennek a javítására minden évben kell költeni valamennyit, mert nem telik el úgy egy tél, hogy ne hasalna le, meg a hatásfoka is már újkora óta trágya.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#9848) Hasaggymeg válasza JetiRulez (#9847) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A réz elvileg korlátozza a bakteriális lerakódás képződését,így ez csak vízkő lehet,mely valószínű,hogy a cirkó hőcserélőjében keletkezik.Megoldás:hőcserélő csere/savazás (kérdés megéri-e egy Ferrolinál,talán a savazás),új cirkó/meleg vízelőállítás (költséges),alacsonyabb meleg vízhőmérséklet beállítása (kérdés úgy elég-e nektek),szűrő a cirkó után a meleg vizes vezetékre (megoldható és időnként ki kell tisztítani de a képződésen nem segít),vízlágyítás (költséges).

(#9839) szakalistvan...kontraszt a fél liter/hó-nak.

(#9843) Integra...vannak kemény műanyagok. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9849) canniball válasza adm (#9835) üzenetére


canniball
nagyúr

Fél méteres alap elég "durvának" hangzik itthonra, azt hittem 5-10cm vastag betonnal le lehet tudni a dolgot. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9850) szabjan válasza JetiRulez (#9844) üzenetére


szabjan
tag

Ezt jól írja Hasaggymeg. Ez valóban vízkő. Mindegy hol válik ki a rendszerben. A végpontokon fog összegyűlni...
Apropó..:
Mit mond a vízszerelő mikor kidobja az asszonyt az ablakon?
- Zuhannyrózsa. :D

a vizesember

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.