Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) grunker


grunker
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A problémám a következő - lehet volt már ilyen téma, de nem bírtam végigböngészni az összes topikot és kicsit sürgős az ügy:

Szeretnék vásárolni egy digitalizáló kártyát Tv tuner funkcióval.
Célja
- házi videok digtalizálása
- TV-ről rippelni esetleg műsorokat
- VHS anyagok DVD-re másolása

számomra nagyon fontos, hogy több formátumot támogasson
és a legjobb minőségben tudjon rögzíteni

közhely, de jó minőséget elérhető áron, kiváló ár/érték aránnyal elv követője vagyok.
a mostani konfigom: ASUS P4S800D, 2.4 Celeron, 512 DDR, ATI9600, 120GB maxtor
Esetlegesen szükséges-e valamilyen alaphardver bővítés?

Várom mileőbbi válaszaitokat, addig is köszi,

Üdv:grunker

(#2) Christoph válasza grunker (#1) üzenetére


Christoph
aktív tag

A te konfigod szerintem elég lesz erre, én tudom ajánlani a Leadtek Winfast Tv2000 XP Expertet, olvass utána van topicja is, az általad felsorolt célokra tökéletes.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#3) grunker válasza Christoph (#2) üzenetére


grunker
csendes tag

kösz a gyors reakciót

nézegettem a Haupauge kollekciót
PVR250 PCI
Bt878 chip, automatikus programkeresés
- hardveres MPEG2 ENCODE video, és audio tömörítés, szoftveres lejátszás
- szoftveres MPEG2 DECODE
- 125 csatornás TV tuner, Videotext ( teletext ) dekóder
- 2 hangcsatorna / sztereó (NICAM)
- kompozit/ s-videó/ videobemenet, audio line in/out
- távirányító !!!
- állóképek tárolása az összes használatos formátumban, 24 bites színmélységben, max. 1600x1200 felbontásban
- MPEG1 (1150kb/sec - VCD), MPEG2 formátumban max. 704x576 pixel méretben, 25 kép/másodperc FULL D1
- Win98, Win ME, 2000, XP támogatás


erről esetleg vélemény tudja ezt az általad említett Leadtek

(#4) Christoph válasza grunker (#3) üzenetére


Christoph
aktív tag

Az általam említett Leadtek modell nem tudja a hardver mpeg2 encode-t, de van olyan modell ami tudja.... Bővebben: link

Vedd azt amelyik jobban tetszik, olvass utána, én a Leadtek-re szavazok, elég jó a szoftverellátottsága, és a kártya minősége/képe is nagyon jó...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#5) kofi86


kofi86
csendes tag

Csá!

Flyvideo 2000-em van feltelepítettem mindent faszán és amikor el akarnám indítani kiír egy hibaüzenetet: hiba HDTVPCI.exe ben

Ha tudja valaki hogy mi ez akkor szóljon légyszi kössz

(#6) erdoke válasza grunker (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ilyen TV tuneres kombó VHS digizésre nem lesz jó, de ne legyen igazam. Nekem már van ilyenem, TV-t nézni és digizni jó, külső forrásból, különösen VHS-t digizni nem.
Mennyit szántál rá? Bruttó 60-nál kezdődik a jó digiző.

A legjobb aláírás a héten

(#7) neduddki válasza erdoke (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mjadnem eltanatad az arat!!!:- ))) Bővebben: link

udv

neduddki

p.s. vigyazz mingyart gyun a tv tuner rajongok fan klubja es csubnyakat mondanak:- ))))
DE viccet felreteve en eszt komojjan merem ajjallani....

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) erdoke válasza neduddki (#7) üzenetére


erdoke
titán

Én jobban megbízok egy Canopus ADVC50-ben, az tényleg 60e. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#9) neduddki válasza erdoke (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En eszt az utat jartam be: Bővebben: link es ez alapjan maradok a dvd felvevonel:- ))) azota probakoztam a tv tuneressel is, de az is kb arra az eredmenyre vezetett mintha a panamx500 lene a lancben...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) grunker válasza erdoke (#6) üzenetére


grunker
csendes tag

Csá!


Megmondom őszintén van egy pár házi videom (nyarálási, esküvői videók, ezt szeretném ''örök életűbbé'' varázsolni DVD-re. Másrészt van egy két TV műsor amit szeretnék lerippelni élvezhető minőségben.
60 rugót nem kívánok szánni rá, mert ''hosszabb távon ugyis venni kell egy DVD felvevő kamerát.
Tudom hogy kompromisszumot kell kötni.

OK azért várom a további tanácsokat, addig is köszi:

üdv, grunker

(#11) kisninja


kisninja
őstag

én a terratec cinergy tv600 at ajánlanám

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nekem flyvideo 98-am van. Eddig fogim nincs, hogy lehet vele normális képet csinálni. :(
De véleményem szerint a Pinnacle cég csinál nagyon jó TV tunert. Nekem DV karim van tőlük, és a digit.videokamerán kersztül digitaliztálok.
Szerintem nézd meg, azt hiszem Pinnacle PCTV -nek hívják.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#13) erdoke válasza Seraph 16 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van egy PCTV Deluxe-om, nincs is semmi gondom a TV tunerével, vagy az arról történő digizéssel. VHS-ről viszont kész őrület, amit szívtam vele, ezért játszik be egy ADVC-50 vagy 100.

A legjobb aláírás a héten

(#14) fv


fv
csendes tag

Ha úgyis venni akarsz kamerát, akkor vegyél!

Digitalizálj azzal - úgy lesz a legjobb.


u.i.: Ügyelj arra, hogy legyen rajta AV-in.

Ha spórolni akarsz, akkor vedd meg a drágábbikat!

(#15) marzio


marzio
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy Leadtek Winfast tv2000 xp expert tunerkártyám, a múlt hónapban vettem! Elmondhatom, hogy otthoni felhasználásra első osztályú. Egy gondom van csak: A szüleim a múlt héten megleptek egy ilyen vassal így KETTŐ van belőle!!!

Az egyiket eladnám, garancia van, a Bluefish-nél lett véve mind a kettő!
12000 Ft.-ot szeretnék kapni érte. (Az üzletben 18000 Ft.)

Akit érdekel az jelentkezzen az nhz@freemail.hu e-mail címen, vagy a 06-30-990-6928 telefonszámon!

Köszi!

(#16) tigris válasza marzio (#15) üzenetére


tigris
csendes tag


Üdv Mindenkinek!

Nekem is a Leadtek WinFast -ra esett a választásom ( lehet, hogy inkábbaz USB2-t )

Egy zavaró momentum van: Néhol azt olvasom, hogy max. capture felbontás 320*240 25 fps. A kérdésem: ez tömörítetlen Avi-ra vonatkozik netán, vagy minden formátumra. Elvben a drága ugyebár bármilyen codec-et le tud tölteni magába.

Ha tudtok valami biztosat, írjatok.



Köszi

(#17) TudorVigyor válasza tigris (#16) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

''Elvben a drága ugyebár bármilyen codec-et le tud tölteni magába.''
Sajnos még elvben sem.

[Szerkesztve]

(#18) tigris válasza TudorVigyor (#17) üzenetére


tigris
csendes tag


Azért ennyire nem rossz a helyzet:
lásd.: http://www.bigbruin.com/reviews/leadtektv2000/index3.php

Üdv

(#19) TudorVigyor válasza tigris (#18) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A cikkben említett kodekek nem a TV tuneren futnak, oda nem tudsz feltölteni semmit, én ennyit mondtam. A tömörítés már a tunerkártya által a rendszermemóriába (mondhatnók a RAM-ba) pakolt adatokon, utólag, szoftver kodekkel történik.

Az USB-s tunerrel extra óvatos lennék. A vételi minőség szempontjából előny lehet, hogy külső egység, de sokkal fontosabb hátrány, hogy a digitalizált videó adatok RAM-ba juttatása nem a szokásos PCI feletti DMA átvitellel történik, így a mezei bt8x8-as tunerkártyákat csuklóból kezelő, népszerű programok megfeküdhetnek a te eszközöddel. A gyárilag mellékelt program pedig vagy elég jó lesz, vagy nem.

(#20) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Nekem Pinnacle pctv pro van, külső forrásról (line-in) nagyon gagyi, speckó digiző kártya kéne neked, de az többszörösébe kerül mint egy tv kari.

[Szerkesztve]

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#21) dabadab válasza erdoke (#13) üzenetére


dabadab
titán

Mi baj volt a VHS digizessel? Nalam teljesen jol mukodott (szinten PCTV Deluxe, Linux alatt mencoderrel).

DRM is theft

(#22) tigris válasza TudorVigyor (#19) üzenetére


tigris
csendes tag


Igazad van, Rosszul fogalmaztam: Tehát felkínálja a lehetőségét, hogy codec-et válassz.
Ez okozta a fejtörést, amikor nem is egy helyen azt olvastam, hogy max Avi capture felbontás 320*480. Ez így nem fér a fejembe.

Köszönöm a figyelmeztetésedet: tipródom is. Mivel értékelhető tesztet az usb-s kütyüről nem leltem megpróbálok a bolttal üzletelni, hogy vész esetén kicsrélhessem egy PCI-osra.

Üdv

(#23) simonzé válasza tigris (#22) üzenetére


simonzé
addikt

Javaslom, hogy mpeg2-be digizzetek, azt egy Vdub, vagy a DrDivX könnyen Aviba tömöríti. Így lehet egy óra TV-n nézve ''hibátlan'' minőségű AVI-t Stero hanggal akár 200 MB-ba tömöríteni. Ha csak PC-n nézed, oda nagyobb felbontás kell a monitor miatt, így egy óra 350-400MB-nél már kiváló (DivX4 - 5 és Xvid esetében).

I don't fit in. I fit out.

(#24) simonzé válasza TudorVigyor (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Az USB tunereket főleg a notebookokba szánják, ahol nincs lehetőség PCI-os tuner használatára. A házon kívül kevesebb az elektromos zaj, így tisztább a kép, így digizni is jó lenne, de az USB1.0 kis sávszélessége miatt nem alkalmas digizésre. Az USB2.0-s tunerek már ezt is tudják, viszont jelentősen drágábbak a PCI-osaknál. Így marad a notebookos felhasználói kör.

I don't fit in. I fit out.

(#25) Tamzol


Tamzol
csendes tag

Sziasztok!


Problémám a következő: Nekem van egy WinFast PVR2000 tévékártyám és digitalizálni szeretném a családi videókat.
Akármelyik szám.tech. boltba bementem nem tudták megmondani, hogy milyen kábelt kell vennem, hogy összetudjam hozni a számítógépemet és a vidómat.
A videon nincs S-Viedo kimenet.
Kérem hogy valaki írja meg nekem mi a kábel pontos neve és hol tudok ilyet beszerezni!

Köszönöm


(#26) dabadab válasza Tamzol (#25) üzenetére


dabadab
titán

SCART-RCA kabel kell neked.
Figyelj arra, hogy a SCART-bol kimenet kell, nem bemenet (ha elmondod vmi elektronikai boltban, hogy a videoba akarod a SCART-ot bedugni, es a videoval nem felveszel, hanem a lejatszo oldalon van, akkor biztos jot adnak - vagy olyat, amin lehet kapcsolgatni, hogy IN v OUT uzemmodban mukodjon).

DRM is theft

(#27) germ


germ
csendes tag

_Helló!
Az ulide videostudió 8-programnak kéne szériaszám! segitsetek!

(#28) Tamzol válasza dabadab (#26) üzenetére


Tamzol
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ, működik a dolog!!!!
Még annyit szeretnék megérdeklődni, hogy melyik a legjobb formátum a digitalizáláshoz! A WinFast egy csomó félét enged. Amikor a monitoron nézem a képet, akkor mondhatni, hogy tökéletes addig amíg rá nem kapcsolok a felvételre. Akkor sokkal világosabb lesz. Próbáltam sötétíteni egy kicsit, de nem lett sokkal jobb az eredmény. Tehát melyik formátumban vegyek fel, hogy utána egy viszonylag jó minőségű DVD-t tudjak írni?

Előre is köszönöm a segítséget :)

[Szerkesztve]

(#29) dabadab válasza Tamzol (#28) üzenetére


dabadab
titán

Video DVD-re MPEG2 formatumu anyagot kell kiirni, ezzel el is dolt a kerdes :)
Viszont esetleg erdemes lehet vmi tomoritetlen formatumban felvenni, es utana mpeg2-be benyomni, ha a geped nem birja a tomoritest, meg igy lehetoseg nyilik a ketmenetes tomoritesre, ami lenyegesen jobb minoseget ad (mindez csak igy altalanossagban, a WinFastot nem ismerem)

DRM is theft

(#30) yippee


yippee
csendes tag

hello
a tv kártyámmal szeretnék videókazettáról felvenni. a videóm kimenete EuroScart. a kártya bemenete pedig számomra eddig ismeretlen. két bemenet van rajta:
az egyiken 8 lyuk van: 2 fent, 3 középen (a jobb szélső egy picit messzebb van a másik kettőtől), 3 lent; a másikon 9 lyuk van: 2 fent, 4 középen, 3 lent (a bal szélső egy kicsit messzebb van a másik kettőtől). ha valaki tudna segíteni abban, hogy vajon lehet-e olyan drótot venni, ami átalakítja az euroscartot ilyenné, és fog-e egyáltalán működni? előre is köszönöm. és bocs, hogy ilyen gagyin írtam le a dolgot.

(#31) Gilrain


Gilrain
csendes tag

Leadtek WinFast VC100 XP PCI -os digitalizáló kártya, Bt878 chippel - ha ez a kártya a videón keresztül megkapja a képet, a hangkártya ugyanonnan a hangot, elvileg ugyanúgy rögzíthetem, mint egy ugyanilyen chippel szerelt tuner kártyával? Mert ha tévézni és rádiózni nem akarok a gépen, csak néha felvenni tévéből vagy videóról, akkor ez jóval olcsóbb megoldásnak tűnik. Vagy mégsem? :F

(#32) virtual


virtual
tag

Ha van hozzá normális driver (értem ezalatt hogy XP-hez pl.) akkor úgy van ahogy mondtad, simán digizhetsz vele, csak adókat nem tudsz befogni. Arra bőven jó egy rákapcsolt videómagnó, aminek még jobb minőségű is a képe általában mint egy TVkártyára szerelt tunernek. Amúgy a többi TVkártya esetében is a hangkártya végzi a hang digitalizálását, a tunerkártya csak kiadja a hangot. Amúgy meg ha valaki jó minőségben akar digizni, ajánlom a HUFFYUV codec-et. Ez elvileg veszteségmentesen próbál tömöríteni (jó nagy is lesz a file méret), amit utána egy jó mpeg2 készítő segítségével (pl. canopus procoder:) ) áttömörítve nagyon jó minőséget lehet elérni. A TVkártyák mellékelt realtime szoftveres mpeg2 minőségéről inkább nem beszélek, mert az nagyon silány. Kicsit zavarosabb képnél egyből elhasal. Ha mag csak valami idétlen műsort kell felvenni arra elég DIVX-be digizni.

(#33) virtual


virtual
tag

Amúgy nem tudjátok, valamilyen módon lehet realtime DivX capture mellett valamilyen programmal egyből mp3-ba digizni? Most DivX-be szoktam felvenni 324*288@25fps 1-pass 2200 bitrate mellett, 50 képenként kulcskockával. A hangot sztereó PCM-be veszem fel (44.1kHz 16bit). Csak miután így bedigitalizáltam még egyszer át kell tolni az mp3 miatt. Radiumos külső codecet használok Virtualdubbal 128kbit-en, esetleg 160-on (főleg MTV-ből veszek fel). Néha a Videót is áttömörítem 900-as bitratara, sokkal jobb képet ad mintha egyből 900-ban rögzítenék.

Ez mondjuk megintcsak furcsa, mivel azt gondolná az ember hogy a realtime 900kbit/sec ugyanazzal az 1-pass tömörítéssel ugyanolyan mint az offline 900kbit. Pedig nem.

Szóval marad a kérdés:
realtime divx+mp3 capture valamilyen módon lehetséges?

(#34) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Vettem nemrég egy kamerát!MiniDv-set!
Az lenne a kérdésem hogy hogy tegyem rá a DV kariról a cuccot a gépre mivel hogy nincs még Fire-Wire kártyán!De van veszont egy PixelView TV tuner kártyám!És persze S-videó kábelom!
Valaki valami ötlet?összekötöm a 2-t elindítom a filmet a kemerán és a TV tuneren meg a felvételt??Ennyi lenne vagy van valami progi erre?

Jah és agy Up ! Biztos ami biztzos :)

(#35) almi válasza almi (#34) üzenetére


almi
senior tag

Egy up hátha megered a nyelvetek :))

(#36) Ferger


Ferger
tag

Sziasztok!

VHS-ről dvdre szeretném írni a régi felvételeimet. 2 órát akartam egy dvd-re belesűríteni, a pinnacle program azt írja, hogy menü nélkül még marad 4 percem.
A digitalizálás jó minőségben megtörténik, a pinnacle programmal egyszerű vágni szerkeszteni. Eddig ok minden. A beolvasott mpeg2-ből elkezdi csinálni a vob fájlokat, ha ezzel megvan, nem tudja kiírni dvd-re.
Az a fura, hogy egy 45 perces felvételt sikerült kifogástalan minőségben menüvel kiírnom, de hogyha 2 órát akarok 1 dvd-re ráírni, akkor nem megy.
A pinnacle a bajok forrása, vagy a dvd író nem működik kifogástalanul.
(2Ghz-es cerka, 1GB RAM, Samsung TSH552 dvd író, 400W táp,
24 bites hang kártya, ASUSA9250GE vga, ati theatrix 550pro digitalizáló kártya.)
Mi lehet a baj???
Mit csinálok rossszul?

(Fontos lenne, hogy 2 óra ráférjen egy dvd-re, mert van 3 nyaralás, és 2 lakodalom, és mind az 5 felvétel kb 2 órás)

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#37) tomej válasza Ferger (#36) üzenetére


tomej
aktív tag

Túl magas a bitráta a kódolásnál, ezért túl nagy méretű a keletkezett állomány. Sajnos a pinacclét nem ismerem annyira, de elvileg a kiírás előtt át kéne kódolnia az egészet kissebb méretűvé. Én azt javasolnám, hogy a capture-nél (gondolom mpeg-be digizted) nézd meg, hogy milyen rátával digizte be, és azon variálj manuálisan. De ha van NERO visionexpessed az tuti át tudja kódolni a megfelelő méretre az egészet. De talán még egyszerűbb, ha az egész DVD-t merevlemezre írod vob-ostúl mindenestül és utána átkódolod DVD Shrik-el, úgy tuti kijön a megfelelő méret. Érdemes kísérletezni a bitrátával egyébként is, mert a VHS felvételnél egy adott bitráta fölé hiába mész, a felvétel már nem lesz számottevően jobb minőségű.

(#38) Ferger válasza tomej (#37) üzenetére


Ferger
tag

Kösz a gyors választ!

Kitapasztalom, hogy mennyi a minimális bitráta, ahol még nincs minőségromlás.
Arra már gondoltam én is, hogy először a vinyóra gyártok vob-ot, és utánna írom, ki, de ez a pinnacle nem tud ilyet. Egymenetben már írja is a dvd-t.
Van valami program ami tud ilyet? A NERO képes ilyen dolgra?

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#39) tomej válasza Ferger (#38) üzenetére


tomej
aktív tag

Én úgy emlékszem, hogy a pinaccle tud ilyet. A disc pont kiválasztásánál kell valahogy variálni, mán' nem emlékszem (most nem tudom megnézni, mert -elvileg- dolgozom), de a visiomexpress-ben biztos,hogy van ilyen opció! Hanyas pinaccléd van?

(#40) Ferger válasza tomej (#39) üzenetére


Ferger
tag

Pinnacle 8 oem, amit a samsung író mellé adtak. Gondolom ez nem, fullos verzió.....

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#41) tomej válasza Ferger (#40) üzenetére


tomej
aktív tag

Hát bizony az lehet a baj, bár látni kéne... Nero Visionexpessed nincs?

(#42) Ferger válasza tomej (#41) üzenetére


Ferger
tag

Ezer köszönet éa hála! A Pinnaple volt a ludas! Neroval hibátlan.
Volt egy a polcon, és kipróbáltam.
Gyorsabb, egyszerűbb kezelni, és még működik is.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#43) tomej válasza Ferger (#42) üzenetére


tomej
aktív tag

azért később térj át ''okosabb'' progikra!

(#44) Ferger válasza tomej (#43) üzenetére


Ferger
tag

neronál is okosabbra?

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#45) tomej válasza Ferger (#44) üzenetére


tomej
aktív tag

videó szerkesztő ''okosabbra''!

(#46) Ferger válasza tomej (#45) üzenetére


Ferger
tag

Vision express valamiért nem jól látja a tuner kártyámat. azt írja ki, hogy valamelyik program már használja a kártyát, pedig nem.
Nézegettem, a videoszerkesztő funkcióit, elsőre megfelelne, ha betudnám vele olvasni a vhs-t. De hát sajnos nem megy.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#47) tomej válasza Ferger (#46) üzenetére


tomej
aktív tag

Mert, hogy valószínűleg használja is! Nézd meg a jobb alsó sarokban (ahol az óra is van) milyen progik futnak a háttérben, valószínűleg valami onnan köti le, talán valami varázsló... egyébként meg azt írtad hogy a pinaccle-vel tudsz digizni, hát csináld azzal! Látatlanban azt javsolnám, hogy a pinacclével csinálj különálló mpeg-eket, (a nero minden hozzáadott mpeg-et egy fejezetnek vesz majd, így annyi mpeg-et csinász, amennyi menüböl elérhető fejezetet akarsz a DVD-n). A legegyszerűbben -szerintem- úgy csináld, hogy az egészet bedigized, majd a szerkesztésnél csak azokat a jeleneteket huzogatod be amelyeket a egy felyezetbe akarsz, majd kód mpeg-be, talán kicsit hosszadalmas lesz! Ja és készíts elő papírt és ceuzát, és írd fel hogy mely fejezetekebe hanyas jelenetek tartoznak. Pl. 1. fejezet(1. mpeg):1-18 stb., mert elég könnyű belekeveredni. Ha a fejezet jeleneteit behúzogattad, mentsd el prject file-ként, így ha kódolás közben valami történik nem kell újra szerkesztgetni az egészet, elég csak a projectet megnyitni (file menü). Ha mindezt nem akarod, akkor próbáld meg kikeresni az előbb említett helyen, mi az ami használja a ...:)

(#48) Ferger válasza tomej (#47) üzenetére


Ferger
tag

Lehet hogy vak vagyok, vagy az xp nem ír semmit, de nem fut semmi program, pl varázsló sem :((
Na, mindegy a digitalizálást megoldom másik programmal, a kiírást bízom csak a nerora.
Először megpróbálom fejezetek, menü nélkül, aztán ha már megy, majd szerkesztgetem.
Mondjuk az alaplap nem egy csúcsminőségű, lehet lecserélem, közbe - közbe fagy az xp.
Töredezettségmentesítés jót tett a gyorsaságnak, és a minőségnek.
Most éppen megy a második nyaralás a digitaliozáló gépen, remélem jobb lesz, mint az tegnapi...

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#49) tomej válasza Ferger (#48) üzenetére


tomej
aktív tag

Az a lényeg, hogy a kátya szoftveresen, vagy hardversesn digiz -é. Nem lehet hogy neked VIVO-s vga-d van? Mert nekem ilyen vga-m van és az ált. csak szoftveres digizésre képes. Ebben az esetben lényeges, hogy a konfigod megfelelő szabad erőforrással rendelkezzen, mert a kódolást a proci végzi. Az XP fagyogatása egyátalán nem jó jel, egyébként alapfeltétel a gyors (7200rpm) legalább 80 Gb HDD. Az sem árt, ha többis van belőle, valamint a digizést érdemes az oprendszert fizikailag nem magán hurcoló HDD-re végezni, valamint az összes szügségtelen folyamatot kikapcsolni vagy a prioritásuikat alacsonyra állítani. A hardveres verzió azért jobb, mert a kódolást a kóder csip végzi, így a rendszererőforrások max. 10-20%-át köti le, ergó kissebb a fagyás és egyéb belassulási probléma.

(#50) Dilikutya


Dilikutya
félisten

VHS-ről szeretnék digitalizálni, lenne pár kérdésem, ami úgy látom, még nem volt.
Összesen kb. 2óra anyag van, amit szeretnék felvenni. Ennek mennyi hely kelle? A végső cél DVD lenne (legalábbis én ezt szeretném). Persze, csak ha a TV kártyám is úgy akarja, elég régi darab, még nem próbáltam soha felvenni vele ekkora videót. Olvastam, hogy ezek a kártyák ilyesmire nem a legjobbak, de 2 videó miatt nem fogok beruházni direkt erre való kártyára.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.