Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43601) zoli03


zoli03
őstag

A pincénkben van több tároló is, amik egy folyosóról nyílnak. A folyóson van egy szellőző akna, így ott mindig friss levegő van, de a tárolóról ez nem mondható el (a tároló mindenhonnan zárt, csak egy ajtó nyílik a folyosóra). Gondoltam rakok az ajtóba egy szellőzőrácsot, és megoldódik a probléma. Elég, ha alulra rakok, vagy rakjak alulra és felülre is?

(#43602) Siriusb válasza pjen (#43597) üzenetére


Siriusb
veterán

Volt, akkus csavarbehajtó. Mondjuk a legnagyobb bajom az NiMH aksi volt, de az nem igazán a gép hibája, ellenben amikor régebben keresgettünk gépeket, mindenhol azt hallottuk, hogy a zöld Bosch minősége elsilányult.
A mostani Makita behajtót imádom, az nagyon jó vétel volt.

Igen, csak írogatok. Miért, te a titkárnődnek diktálsz ebédidőben?

(#43603) Siriusb válasza Met (#43600) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz a választ, többieknek is.

Futok egy kört, megnézem mik a lehetőségek. A Bosch-on kívül van jó tapasztalat valakinek mással? Megfordult a fejemben a Lidl-is is :)

(#43604) Siriusb válasza Siriusb (#43603) üzenetére


Siriusb
veterán

Meglett a kiválasztott: Skil Masters 1490 MA
Megbízható boltban ajánlották, ha gond van, ők foglalkoznak a javítással is, és a közel is vannak. :)

(#43605) fi:zi'k válasza Siriusb (#43604) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Látod csak. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43606) Met válasza Siriusb (#43603) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem Parkside van, gyepáltam de bírta.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43607) pjen válasza Siriusb (#43604) üzenetére


pjen
félisten

Látod a végén csak márkásat vettél,a skil a bosch fiók csapata,mint orbánnak a felcsut.

(#43608) fi:zi'k válasza pjen (#43607) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerencsére ez nem is az alap Skil.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43609) pjen válasza fi:zi'k (#43608) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is van egy ilyenem,amit már ment az csúcs,de már nem merem leirni mert nem lidl,aldis,és nem a legolcsóbb.

(#43610) fi:zi'k válasza pjen (#43609) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor minek írod? :U
A múltkori diskurzusnál szerintem tisztáztuk a lényeget ezzel kapcsolatban, így most teljesen felesleges visszaböfögni a témát.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43611) pjen válasza fi:zi'k (#43610) üzenetére


pjen
félisten

Mert még mindig azt írja hogy a Bosch a sz@r,pedig sosem volt olyanja.

(#43612) fi:zi'k válasza pjen (#43611) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor még egyszer.
A barkácsgépeik (aka ződbos) tényleg nem jók az általános vélekedés szerint. Nekem ugyan van két ilyen gépem is, amikkel eddig semmi gondom nem volt a 4-5 év alatt, viszont az én ismeretségi körömben is többen panaszkodtak rá, illetve a kategória társakra. A kék már jobb, de ott meg erősebb/jobb a konkurencia a szakik szerint.
Az aldis/lidlis gépekkel összehasonlítva pedig az árazásban bukik el esősorban, de nem ritka, hogy minőségre is jobbak, ráadásul 3 éves garit kapsz hozzá. Értelemszerűen hátrány, hogy szezonális termékek és kisebb a választék, míg a Bosch, Skill, stb. kvázi bármikor elérhető.
Ennyi, nem több szvsz. Ezek alapján mindenki döntse el, hogy melyik kell neki.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43613) pjen válasza fi:zi'k (#43612) üzenetére


pjen
félisten

Ez a Te véleményed.Sôt pár ismerôsódé is.Nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#43614) Siriusb válasza fi:zi'k (#43605) üzenetére


Siriusb
veterán

Persze, figyelembe vettem, amit írtatok. :)
Pár ezer forint különbséget megér egy hobby szintnél picit komolyabb gép, no meg a biztos garanciális háttér.

(#43615) werszomjas válasza macilaci78 (#43583) üzenetére


werszomjas
őstag

Inkább arra várok megerősítést, személyes tapasztalatokat, hogy a padlófűtés ilyen kis lakásméretnél is (50 nm, 2 szoba) jól fog-e működni. :U

To all:
Szakembereket keresek, aki tud személyes tapasztalat alapján ajánlani, akár magát, akár mást, privátban várom a jelentkezést.
Akikre szükségem lenne:

- Víz-gáz-fűtésszerelő (komplett új fűtési rsz. kialakítása, összes vízvezeték csere)

- Villanyszerelő (teljes lakás újravezetékelése, új kapcsoló tábla, dugók, kapcsolók cseréje, kialakítása)

- Burkoló (Épített zuhany kialakítás, csempézés, laminált parketta lerakás)

- Festő

- Új bejárati ajtót és belső ajtókat is szeretnék, melyik cég ajánlott, aki szakszerűen elvégzi a beépítést?

:R

üdv

(#43616) fatboy32


fatboy32
újonc

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
Egy 66nm-es(6m×11m) ház Tetőszerkezet(torokgerendás fedélszék) építését mennyi pénzből lehetne kihozni?
Egyszerű fafödémmel és tettérbeépítés nélkül 30°-os dőlésszöggel.Csak gerenda, szarufa, lécezés tetőfedés nélkül szóval csak a váz.

Előre is köszönöm! :)

(#43618) Met


Met
Topikgazda

Redőny sztori.

Ugye a Józsák hajlandóak voltak a 8. emelten szerelni. Kijött a csávó felmérni, minden ok, 15 munkanapot mondott elkészülésre, talán 1-2 nappal hamarabb meglesz. Számolgatunk augusztus 19-20-ra jött ki a 15 nap, mondtam hogy jó lenne mert azon a héten úgy is otthon vagyok.
Természetesen nem lett készen. 25.én hívott a csávó hogy akkor csütörtök jönnek reggel 9-re, mondtam hogy nekem az nem jó délután 3-4 körül jöjjenek (9-16 óra között szerelnek), mondta hogy ok a héten még hív egyeztetés céljából.
Persze nem hívott, elsején írtam nekik az info-s címre hogy azért jó lenne ha valami történne, tegnap továbbítottam egy másik címükre a levelet, kaptam egy auto választ hogy fogadták és hamarosan jelentkeznek.
Persze azóta semmi. :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43619) biker válasza Met (#43618) üzenetére


biker
nagyúr

Józsáékkal máshogy kell kommunikálni.
Volt nekem is tőlük redőny, meg szúnyogháló :(
Telefon, telefon, telefon, email, telefon, email.
nyugodtan, napi 3-5x

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43620) Met válasza biker (#43619) üzenetére


Met
Topikgazda

A felmérő hozott magával notebook, nyomtató, mobilnet.
Megírta, kinyomtatta a szerződést, az előlegről számlát. Azért elvártam volna némi profizmust.
Annak ellenére hogy a csávó szerint oldalra be kell rakni a fal mellé valami toldót mert alig látszik a régi ablak tok, nem értek hozzá de az még ok, de a két redőny nem fog összeérni valamiért. A 2db 2 szárnyas ablak van egymás mellett és meghagyták a régi fa osztást a kettő között. Belül a műanyagok összeérnek.

Ha lenne rá mód visszakérném az előleget és kenjék a hajukra.

A barátnőm felhívta azt aki leszervezi a szereléseket, a pasi nem hallott semmit csak hallózott, barátnőm hallotta rendesen.
Nem tudom, céges telefonon nem azaz alap hogy visszahívom ha valaki felhív munkaügyben?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43621) macilaci78 válasza Met (#43620) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerződésben mi a vállalt határidő? És kötbér?
Ha nem teljesítették, elállhatsz a szerződéstől és visszakövetelheted a pénzt. Sőt, mivel előleg és ő nem tudott teljesíteni, talán még többre is jogosult vagy, mint a megfizetett előleg. :U

Nincs a családban, baráti körödben egy ügyvéd, aki szépen le tudná ezt írni, lebélyegezni és postán elküldeni tértivevényes levélben? ;]

Gondolom, nem olcsó mulatságról van szó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43622) koxx válasza Met (#43618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ehh :((( ez elég inkorrekt hozzáállás

(#43623) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!
Igényesen dolgozó tapétázómestert tud valaki ajánlani? Munkavégézs helye BP XIII. kerület lenne.
Köszi:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#43624) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Van valakinek ötlete, hogy a cirkómban mitől nőhetett meg a víznyomás magától?

Télen, amikor utoljára néztem 1 bar körül volt, most azt vettem észre, hogy vizes a szekrény, a kis túlfolyón csöpögött kia víz, nézem a nyomást 4,5 bar.

De mitől lett 1 barból 4,5? Csap jól el van zárva, amin fel lehet tölteni vízzel és nagyon sokat kell rajta tekerni, hogy abból víz menjen bele. Szóval onnan nem szivároghatott.

Most leeresztettem 1,2-re, de fürgés után most 1,8 megint, lehet ahogy a meleg vizet engedtük a kádba, felment a nyomás. Remélem nem megint nő. :U

(#43625) biker válasza rayoliviero (#43624) üzenetére


biker
nagyúr

Átereszt a töltőszelep!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43626) rayoliviero válasza biker (#43625) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hiába engedtem le, most 12,-ről már megint 2,5-en tart. Nagy macera azt cserélni? Hétvégén azt nem tudom, hogy fogom elintézni, addig meg szépen ereszt.

(#43627) biker válasza rayoliviero (#43626) üzenetére


biker
nagyúr

Kénytelen leszel, mert 4 felett ereszt a túlnyomás sztlep

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43628) werszomjas válasza Met (#43620) üzenetére


werszomjas
őstag

Ha sikerült visszaszerezni a pénzt, redőny ügyben őt ajánlom:

Pluhár András:
+3670 570 7423

Nálam 2 lakásban is csinált redőnyt + egyikben szúnyoghálót is, jó áron dolgozik, jó minőségű anyagokkal, határidőt is tartja. Korrekt nagyon :K

üdv

(#43629) fi:zi'k válasza werszomjas (#43628) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ennyi pénzért lehet is korrekt. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43630) werszomjas válasza fi:zi'k (#43629) üzenetére


werszomjas
őstag

Én mikor csináltattam a redőnyt, bekértem kb 7 ajánlatot, ő volt ár/érték/garancia arányban a legjobb.

üdv

(#43631) szabjan válasza rayoliviero (#43626) üzenetére


szabjan
tag

del...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#43632) rayoliviero válasza biker (#43627) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, ereszt is sajnos, már vizes a szekrény alja. Úgy vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#43633) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok.
Lakatost keresek, illetve talaltam, de nem tudom mennyire elszallt az ar amit ker ..

Adott egy zartszelvenybol keszitett taroloajto es 3 femzsaner tartja. Ebbol 1 eltort, 1 felig berepedt a laposvas reszen. A szaki azt mondja, hogy a zsanerok cserere szorulnak ( filleres tetel ) es ugy kb 50.000Ft osszegre szamitsak.
Ez nem elszallt ar kicsit?

-- end of transmission --

(#43634) biker válasza SaNyEe (#43633) üzenetére


biker
nagyúr

10e a kiszállás
200Ft a zsanér
2 óra meló 4-5e/óra
még mindíg 20e Ft maxmaxmaxmax

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43635) Orlin


Orlin
addikt

Megint van miért dühöngenem. :W

Rehau ajtóprofilból rakattunk ajtót pár hónapja.a már egyszer kell akkor legyen minőség.Ma reggel mutatta a család ezt a szépséget rajta.2 hónap alatt ez keletkezett.Elkezdett leválni a gumi rész a kereten.Pedig.ha valaki akkor mi vigyázunk a dolgainkra.Ezzel lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43636) Nkboy válasza Orlin (#43635) üzenetére


Nkboy
senior tag

Levált, leszakadt, vagy csak a falcból jött ki a gumi?
Garanciában ki kell javítani, ezek a gumik cserélhetőek.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#43637) Orlin válasza Nkboy (#43636) üzenetére


Orlin
addikt

Amint nézem leszakadt.Írjak azoknak akik beszerelték?

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43638) Orlin


Orlin
addikt

Valaki nem tud jó árban dolgozó kőművest Fejér megyében?
Most jött a srác aki elvállalta,hogy nem tudja megcsinálni mert egy vállalkozónál dolgozik akinél folyamatosan menni kell.És egyszerűen annyi a munka és annyira kevés a szakmunkás (mindenki külföldön van),hogy nincs semmi szabadideje.Persze eddig ígérgette,hogy jön ki is van pakolva a szobából és most lökte ki,hogy nem tud jönni.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43639) Met válasza macilaci78 (#43621) üzenetére


Met
Topikgazda

15 munkanap a gyártási határidő, kötbér nincs megemlítve és az sem hogy az előleget nem adják vissza miután elkezdték a gyártást.
Attól tartok hogy ha azt mondom hogy kenjék a hajukra és utalják vissza akkor azt mondják hogy ok de a pénzt már nem adják vissza.
Ügyvéd nincs sajnos :(

SaNyEe Az durva sok :Y

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43640) Nkboy válasza Orlin (#43637) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elvileg aki beépíti, az vállalja a garanciát. Vagy akitől vetted az ajtót, mert ez nem beépítési hiba.
Elszakadt a gumi, csere, ennyi :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#43641) macilaci78 válasza Met (#43639) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van itt jogász topik...
Mi is építőipari cég vagyunk, az előleg elkérése szinte kötelező. Ha nem tudunk az általunk vállaltaknak önhibánkból megfelelni és az ügyfél felmondja a szerződést, az előleg visszajár.
Főleg így, hogy az eltolt időpontot is eltolja és baszik szólni, neked kell utánamenned. Ez legeltet téged.

Amit még ügyvéd nélkül megtehetsz, az a fogyasztóvédelemmel való kapcsolatfelvétel.
Bíróságokon szokott még lenni ingyenes fogadónap, hetente egy alkalommal. Én nem hagynám annyiban. Eddig kértél, könyörögtél, most már borogass asztalt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43642) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Egyenlőre még csak elméleti kérdés, de kb. mennyibe fáj manapság, egy 70m2 alapterületű alap nélküli falazat elbontása, és normális mondjuk ytonból alappal újjáépítése? Tető ideiglenesen lekerülne, de menne vissza a nagyrésze, a tetőgerendák, és lécek, meg a cserép is nagyon jó állapotú. Kizárólag a bontás-építés kb költsége érdekel, a villanyt-víz-gázt-fűtést megoldom.

Köszönöm előre is,

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#43643) kisninja válasza Dr.Zoo (#43642) üzenetére


kisninja
őstag

Hivatalosan ? úgy egy vagyon.
Nem hivatalosan attól függ céggel vagy házilag.
Tetőbontás majd jön egy dózer ami szétszedi a házat alapot ás (sitt elszállítása).
Többi szákolható alapba beton, falakba tégla,koszorú, tető. amiről nem beszéltem víz szigetelés bent megfelelő rétegrend, szerelvények.....
Így sem olcsó. Én magam csinálom építőanyagot részletre kapom, betont magam keverem, iszonyú lassan haladok mivel nem dózerólhatók.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#43644) föccer válasza Dr.Zoo (#43642) üzenetére


föccer
nagyúr

Mialtal tarto szerkezetehez nyulsz, igy terv, engedely es muszaki vezeto koteles a dolog, ami legalabb fel millio tobbletkoltseg. A munkadijat kb ugyan ennyire minimum lrhet saccolni, de nagyon sok mindentol fugg. Egy normalis vallalkozo, 2 fovel, minimum napi 50-60k ra vallalja a munkadijat.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43645) föccer


föccer
nagyúr

Notmalis.munkat vegzo gazszerelot keresek egy kombi cirko szetszetelesre, kipucoladara es teljes katbantartasara, beuzemelesere. Valoszinuleg ujjnyi vastag por van benne, igy lesz vele melo boven. Kb fel napra saccolom. Egy regebbinek tuno junkersrol van szo, de tipusszamot nen latok rajta.

Koszi. Fg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43646) biker


biker
nagyúr

Keresek távvezérelhető váltókapcsolót. Rádiós, min 40m hatótávval.
Ha egy mód van rá, saját elemmel áramforrásként, vagy nullát nem igénylő kapcsolásban, hogy a jelen váltókapcsoló helyébe betehető legyen.

(mivel úgysem úszom meg, leírom előre, miért kell. Van a kapu világítás. váltókapcsolós, kint és bent is kapcsolható
Sorház, utolsó lakás, 35m a kertkapuig.
A két kedves aranyos okos másik házi szomszéd szép nagy paravánfalat húzott fel, ne lássuk a hitvány kertjét, ezzel az utcai lámpák már nem világítanak be a bejárónkra végig, pont árnyékolja.
ha elmegyek este, égvehagyom a villanyt, de akkor kb ki se lehet nyitni az ajtót a molylepkéktől, szúnyogoktól. ha nappal megyek el, este érek haza, nem működik nyilván.
Nos, ekkor jó lenne felkapcsolni a villanyt
nem, nem szeretnék 35m szakaszt vezetékelni egy 4 éves szigetelt házon, 6 kiugrón át.
Nem, nem tudom lebontani a falat, ami árnyékol)

Sok helyen néztem, egy pólusú van vagy 20 féle, de váltórelés nincs, és szétszedés előtt nem tudni, hogy milyen relé van benne, 1p vagy váltó, csak nincs kivezetve a 3. ér

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43647) pjen válasza biker (#43646) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Az Elkó katalóguában kéne keresgélned.Ha váltó kapcsoló nincs esetleg egy rádiós impulzus relé is jó lehetne?Voltam náluk bemutatón sok rádiós kütyújük van.

(#43648) biker válasza pjen (#43647) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, írtam nekik, kínálatban nekik is 1P van csak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43649) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Cserépkályha mellé keresnék kiegészítő fűtést. Az ingatlanba gáz nincs bevezetve, így az kiesik. Milyen egyéb módozatok vannak, amik nagyobb átalakítás nélkül megoldhatóak? Egy darab fürdőszoba (cca 10m2) és egy darab hálószoba (cca 20m2) lenne a befűtendő/szintentartandó rész. Köszönöm a válaszokat! Üdv Melack

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43650) dunkel


dunkel
őstag

Hello, korrekt mosógép szerelőt keresnék zuglói kiszállással. Tudtok segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.