Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38251) csemberlen válasza DopeBob (#38250) üzenetére


csemberlen
őstag

gyanitom, hogy felejtős, de még nem próbáltam

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38252) n@p@lm válasza Siriusb (#38245) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem, teljesen más.
milyen vonalkóddal?
az előző egy olasz quadriga vagy mi a fene volt, most egy hajdú lett feltéve.

lsc : na mondjuk én használtat vettem, nem volt érdekes.

de újként cumi ha minden jogszabályt be akarsz tartani (majdnem egy bojler árát fizeted ki +-ba)

(#38253) Dluinet válasza DopeBob (#38250) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha kompakt fénycsőhőz jó, akkor 99% hogy jó
persze dimmelhető 230V led lámpa kell hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38254) talpas válasza lsc (#38236) üzenetére


talpas
aktív tag

Én cseréltem, szintén hasonló probléma miatt, szintén kémény nélkülit k.nélkülire. Szomszéd vállalkozó megjegyezte, ma már erre nem kapnék engedélyt, új szerelésnél, akármekkora légterem van. Pincében van a készülék.
(#38248) DopeBob
Karácsonyi led sor, ütemkapcsoló nélküli, működött nekem a beltéri olvasólámpás dimmerrel.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38255) Siriusb válasza n@p@lm (#38252) üzenetére


Siriusb
veterán

Az éves kéményseprő ellenőrzéskor ragasztottak fel vonalkódot 1-2 évvel ezelőtt, s rögzítették, milyen készülékhez adták ki.

Az biztos, hogy most k drága a csere így, hogy teljesen hivatalosan csinálja az ember.

(#38256) lsc válasza n@p@lm (#38252) üzenetére


lsc
nagyúr

Találtam egy szerelőt, csere hajdura úgy néz ki megy, "hókusz-pókusz" nélkül, garival.

Az élet kegyetlen .

(#38257) n@p@lm válasza Siriusb (#38255) üzenetére


n@p@lm
őstag

de jelen esetben kémény nélküli bojlerről beszélünk!

szerk. : mármint a bojlerre ragasztották rá?
nálunk a kutya se nézte mióta megvan.

[ Szerkesztve ]

(#38258) n@p@lm válasza lsc (#38256) üzenetére


n@p@lm
őstag

szuper!

(#38259) Siriusb válasza n@p@lm (#38257) üzenetére


Siriusb
veterán

Úgy gondolnám, hogy az ilyen típusú készüléknek is meg kell felelnie előírásoknak, pl. mekkora helyiségben lehet, szellőztetés. Szerintem a kéményseprőknek itt is kellene minden évben vizsgálniuk, hogy a légtérben nem-e jelenik meg égéstermék.

...nálunk a kutya se nézte mióta megvan.
Vagy tényleg nem kell hozzá a kéményseprők engedélye, vagy nincs náluk regisztrálva.

Amilyen "szakemberek" vannak szabadjára eresztve, én jobbnak gondolom, ha le is van ellenőrizve a munkájuk. No meg maga a boiler is meghibásodhat...

(#38260) fecus


fecus
őstag

Édesanyám lakásához a lépcsőházban a csengő és a világításkapcsoló túl közel van egymáshoz. Rendszeresen becsöngetnek.
Valami olyan kapcsoló kellene ami a sötétben tapogatva nem szólal meg csak valami extra beavatkozásra (pl. ajtaja van). Vagy arra gondoltam, ha késleltetem a működést és kiírjuk, hogy hosszabban kell nyomni. Talán azt a sötétben nem tudja elolvasni és megpróbálja a helyes/másik kapcsolót.
Valakinek van valami ötlete, megoldása?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#38261) #25712384 válasza n@p@lm (#38257) üzenetére


#25712384
törölt tag

Olcsóbb az üzemeltetése mint egy villanybojlernek? Kb. mennyi gázt fogyaszt / hónap?
:R

[ Szerkesztve ]

(#38262) pjen válasza fecus (#38260) üzenetére


pjen
félisten

Van csapfedeles kapcsoló,süllyesztett ês falon kivüli is.Nem is túl drága.

(#38263) Met válasza fecus (#38260) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem ilyen feltételekkel nem fogsz csengőt találni, világítós kapcsoló amire ha ki lenne írva a név akkor látszódna hogy az csengős és nem a világításgomb, vagy a világítás kapcsolót kicserélni egy világítósra és akkor nem tapogatóznak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38264) Siriusb válasza fecus (#38260) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg egy olyan kapcsoló, amelyik világít?

Szerk:
#38265) pjen
Ezt mondom én is, a lépcsőházi világítást olyanra cserélni, akkor biztos nem lesz gond. Bár az embereket ismerve...

[ Szerkesztve ]

(#38265) pjen válasza Siriusb (#38264) üzenetére


pjen
félisten

Akkor inkàbb egy olyan nyomó ami világít.

(#38266) n@p@lm válasza #25712384 (#38261) üzenetére


n@p@lm
őstag

a bojler mellett van egy gáztűzhely is.
általában kétnaponta van főzve, így szokott a havi számla 4-5.000 forint lenni.
olyan 40 köbméter.
3 fős család.

viszont mivel kémény nélküli azért zavaró tud lenni az hogy a fürdőszoba légterébe megy az égétermék.
állandó szellőzést igényel, a fszoba ablaka résnyire nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#38267) #25712384 válasza n@p@lm (#38266) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm az infókat!

(#38268) Ton-ton válasza fecus (#38260) üzenetére


Ton-ton
tag

Tedd át a csengő nyomógombját az ajtó túloldalára.

http://qtp.hu

(#38269) fecus válasza Met (#38263) üzenetére


fecus
őstag

Összegezve:
fedeles csengő
világítós csengő
világítós világításkapcsoló.

Szerintem a lépcsőház világítás kapcsolóját nem olyan egyszerű világítósra cserélni, mert ott az automatát kapcsolja és nem a villanyt közvetlenül. Nem tudom meghajtja-e a glimmet?

Világítós csengőgomb. Ez elegáns lenne. Utánanézek, de így is el tudom képzelni, hogy megnyomja az egységsugarú arrajáró.

Fedeles csengő. Ez még egy próbát is megér, mert egyszerű megoldás.

Akkor a késleltetés nem kapott "szavazatot".

Kösz mindenkinek!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#38270) Siriusb válasza fecus (#38269) üzenetére


Siriusb
veterán

Amelyik világít, azt fogják megnyomni. :)

(#38271) _Petya_ válasza fecus (#38269) üzenetére


_Petya_
őstag

Meghúzás késleltetett időrelé, mondjuk 1 másodpercre beállítva?

Ha 230-ról meg a csengő, akkor nem nagy cucc beépíteni, ha trafóról, akkor kicsit macerásabb, de akkor is megoldható.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#38272) harry


harry
veterán

Lenne egy ilyen rétegrend egy háló/lakószobában:
OSB lap, olcsó padlóalátét, OSB lap, olcsó padlóalátét, (gondolom olcsó) laminált padló.

Ha új laminált padlót szeretnék, ahhoz mindenképp fel kéne szedni a régit, vagy lehet az olyan stabil, hogy rátegyem? Pár helyen szétcsúszott az illesztés. Gondolom lecsavarozni nem kéne, lévén ez egy úszó felület. A két padló közé tennék XPS alátétszivacsot.

A másik szobába megvan a szőnyeg, majd szerintem ilyen dagi alátétet teszek simán alá a csempézett aljzatra: [link]. A sarok kérdéses még némileg, vagy kivágom a szivacsot és szőnyeget is, s arra padló; vagy a szőnyegre padló, ami szerintem szétjönne ilyen vastag rugalmas alapon, szóval lehet alá menne egy bútorlap, arra padló (kemény felület miatt lehet érdekes a plusz padló a bútorlapra).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38273) Ton-ton válasza harry (#38272) üzenetére


Ton-ton
tag

Miért szeretnél dupla OSB réteget? Vegyél inkább XPS lapot megfelelő vastagságban (bár előfordulhat hogy a lépésálló EPS is elég), arra nútféderes OSB (15-18mm egymáshoz ragasztva), vagy két réteg vékonyabb (10mm) OSB eltolt rétegekkel egymáshoz csavarozva, majd a 2mm-es hab alátét (az a legolcsóbb fajta alátét), s laminált padló. Jobb lesz a hőszigetelésed, olcsóbb, kevesebb munka...

http://qtp.hu

(#38274) 4ron


4ron
senior tag

Csao!

Amennyiben egy ajtót csak belülről tudok kinyitni, kívülről a kilincs nem funkcionál, mit tudok vele csinálni?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#38275) Winner_hun válasza 4ron (#38274) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bekopogsz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38276) pjen válasza 4ron (#38274) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Eddig müködött?Lehet csak 1 oldalú a kilincs.Egyébként vennék másik zárat és kilincset,nem egy beruházás és 10 évig nincs gond.

(#38277) 4ron válasza pjen (#38276) üzenetére


4ron
senior tag

Eddig működött, az elmúlt héten kezdett el vacakolni, ma pedig sikeresen "kicsuktam" magam. Albérletről van szó, tehát számomra nem éri meg a befektetést. Ha nem lehet házilag megoldani, akkor szólok a főbérlőnek.

(#38275) Winner_hun: kopoghatok akár egész nap, ha nincs bent senki a szobában.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#38278) pjen válasza 4ron (#38277) üzenetére


pjen
félisten

Biztos meglehet oldani házilag,de lehet csak egy zár cserével.Inkább szólj a főbérlőnek.

(#38279) fero02 válasza 4ron (#38277) üzenetére


fero02
veterán

Elvileg (és ha nálad van a kulcs), akkor azzal is ki kellene tudnod nyitni.

(#38280) harry válasza Ton-ton (#38273) üzenetére


harry
veterán

Azt nem szeretnék, az már van :) Amit leírtam, az a meglévő.
A kérdés, hogy az új laminált padló mehet-e a régire, vagy szedjem fel.

Szőnyeg téma: a padlószőnyeg alátétet mindenképp érdemes telibe leragasztani? Útmutató videóban ez áll. Tehát nem lehet kétoldalú ragszalagot használni? Azért érdekes, mert csempére fog menni, amihez így akkor kéne egy tapadóhíd is, míg ragszalagnál nem. Esetleg javaslat, hogy milyet? Szőnyegragasztóra javaslat?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38281) 4ron válasza pjen (#38278) üzenetére


4ron
senior tag

Az lesz.

(#38279) fero02: nincs kulcs a zárhoz. Nem is használnám.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#38282) Ton-ton válasza harry (#38280) üzenetére


Ton-ton
tag

Ezekben biztosat már nem tudok mondani. (Hülyeséget meg nem akarok)

http://qtp.hu

(#38283) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok
Panelban a szellőzőhöz/ légelszívóhoz - ami van: konyha, fürdő, wc- van e hozzá valami, amitől nem süvít úgy?
Igaz, hogy lehet rajta állítani valamennyit, de az nem sokat segít. Csak érdeklődök, hogy milyen alternatívák vannak hozzá. Ilyeneket néztem. :F

(#38284) genndy válasza Brave_86 (#38283) üzenetére


genndy
addikt

Pucold ki, tekerd kijjebb.
Ha ráteszel valami rácsot, akkor lehet hogy halkabb lesz (és az sem garantált!), de csökken a teljesítménye is (amúgy sem túl combosak ezek). És akkor megjelenik a fürdőben a pára, penész, nem biztos hogy az olyan jó.
Vagy esetleg cseréld, de akkor már ugyanúgy légszelepre, a méret adott, és vannak már hangszigeteltebbek, vagy amik jobban állíthatóak (típust nem tudok, mert millió van).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#38285) T@nk válasza genndy (#38284) üzenetére


T@nk
tag

Sziasztok,

Olyan beltéri bejárati ajtót keresek, ami a lehető legjobb a hang gátló tulajdonságokkal bír. Ha van valakinek ez irányú tapasztalata kérem ne tartsa magába. Előre is köszi!

(#38286) Brave_86 válasza genndy (#38284) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ki szoktam takarítani időnként, meg állítottam is rajta. Még próbálkozok akkor, hátha sikerül jól beállítani. Ha nem, majd nézelődök, milyenek vannak.
Igaz jelenleg nincs pára, miután kikapcsol, -mert 22 után ki szokták- akkor zuhanyzás közben a tükrön egyből lecsapódik.

(#38285) T@nk
Nekem korábban ezt ajánlották.

(#38287) Met


Met
Topikgazda

Régen kevertettem OBI-ban duluxot, mi a legkisebb mennyiség? kb. egy 8cmx3m-es részt kellene lekenni, nem venném meg a legkisebb dobozt (nagyvilág színei).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38288) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Speciális kérdés.

Van már évek óta egy strapabíró, masszív forgószékem, aminek most sikerült frankón megrepesztenem a karfáját.
A karfa egy U formájú, üreges, krómozott fémből van, nyilván az egyik szár tövében repedt meg. Érezni h elég bizonytalan, de még az első fele tartja.
Létezik valami olyan anyag, amivel ki tudom önteni és megkötést követően baromi masszív lesz? Mindkét vége le van dugózva, szóval hozzáférhető a belső üreg.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38289) Met válasza runner 125 (#38288) üzenetére


Met
Topikgazda

Mű vagy epoxy gyanta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38290) DopeBob válasza runner 125 (#38288) üzenetére


DopeBob
addikt

elnézést :B

MZ/X

(#38291) philoxenia válasza runner 125 (#38288) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából olyan anyag, ami kellően merev és rugalmas is... Esetleg kombinálva acélszállal...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38292) albiosz


albiosz
őstag

sziasztok!

gáztűzhely fúvóka tisztítás mennyibe kerülhet sacc/kb.?
nem ég egyszerre csak 1 láng/sütő a tűzhelyen. mit kérhet egy ilyen műveletért a szaki?

(#38293) zoltan6


zoltan6
őstag

Csak óvatosan a kínai led izzókkal,mert most megint pórul jártam egy kinai egy éves E14 8w-os spot izzóval,lement a villany az egész lakásba,szétégett az elektronika az izzó belsejében,pedig nem 1-2 dolláros gagyi izzó volt,hanem kb.1000ft volt darabja.legközelebb ledes izzót csak Magyarországon veszek,múltkor is volt az obi-ban akciós
Eddig akármilyent rendeltem csak pár hónapig bírta,pedig rendeltem mindenfélét g4,gu10,e14,e27 egytől egyig mind szétégett,én nem kockáztatom,hogy kigyulladjon a lakás.
mellékelt képek:



:(

(#38294) fi:zi'k válasza zoltan6 (#38293) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az obiban is sok a gagyi. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38295) zoltan6 válasza fi:zi'k (#38294) üzenetére


zoltan6
őstag

valahogy nem jól sikerült beállítani rajta a tervezett elavulás áramkört. :(
amikor először bejöttek a ledes izzók 50000 üzemórások voltak,majd 30000,aztán 20000,most vettem az obiban 15000 üzemórást ami 15000 kapcsolást bír,az valamilyen német márka.
de tapasztalatok alapján 1000 üzemórát sem bír ki egyik sem. :(

(#38296) fi:zi'k válasza zoltan6 (#38295) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 15e meg már nem is sok. Van 1-2 olyan kompakt fénycsövem, ami kb ennyit ment az elmúlt 7 évben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38297) pjen válasza zoltan6 (#38293) üzenetére


pjen
félisten

1500ft alatt én nem is kezdeném.

(#38298) Pikkolo^^ válasza pjen (#38297) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Márkát kell vásárolni és a landlite, egyéb saját ipari hulladék kínai szart a boltban hagyni. Az, hogy kínai vagy Kínában készül nem ugyanazt jelenti.

(#38299) DeFranco válasza pjen (#38297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha feltételezzük, hogy tényleg 1000 üzemórát bír, akkor 1500 Ft-os ledes izzónál nyersz a bolton kb. 500 Ft-ot az élettartama (!) alatt.

kiszámoltam, 37 forintos áramárral számolva egy 60W-os izzót egy 11W-os 600LM körüli ledessel kiváltva 1000 óra alatt (ha jól számolok a mórickamódszerrel, de lehet a villanytagozat most felkoncol) ~49kWh fogyasztást takarítasz meg. Ami 1813 Ft.

1500 forintért vetted a ledest, van 1813 Ft megtakarításod, az 313 Ft, nem vettél hagyományos izzót, annak az árát is megspóroltad, az még legyen további 250 Ft plusz, nyertél a bolton 563 forintot.

ezért várok ki most még egy kicsit a vásárlással, bár az 1200 forintos ikeás 600LM-es már jó lett volna. de mit csinálok a betárazott izzókkal?

1000 üzemóra kb. egy év átlagos használat.

[ Szerkesztve ]

(#38300) Winner_hun válasza zoltan6 (#38295) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ledes fényforrásoknak a kapcsolgatást bírniuk kell, az a 15k/élettartam elég furán hangzik.

Én ilyeneket használok.. A kiárusítási akciót sikerült elkapni, nagyon megérte. Előtte is vettem néhány db-ot (tán 4k/db áron), lassan 2 éve megvannak, semmi bajuk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.