Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38752) Retro DJ válasza #46372352 (#38751) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Majdnem. A lényeg az lenne, hogy a "véletlenül" megérinthető foglalaton NE legyen fázis.

Talpérintkező kivezetése fázis. Az oldalsó érintkező nulla. Előfordul, hogy rá van a betűjel írva (L = fázis, N = nulla).

Középre a védővezető.

Retro

(#38753) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38755) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#38753) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jelentem működik! Életem első lámpa bekötése. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38756) Retro DJ válasza fi:zi'k (#38755) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az élet apró örömei.

Retro

(#38757) Met válasza fi:zi'k (#38755) üzenetére


Met
Topikgazda

Férfi lettél öcsém :C :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38758) Dluinet válasza fi:zi'k (#38750) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most látom már régen megválaszolva :B

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38759) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Valaki használ ilyet ablak szigeteléshez? [link]
A kérdés az lenne hogy az ablak mely részére kell felragasztani? Ahogy néztem több variáció is van!

(#38760) Retro DJ válasza SG3rg0 (#38759) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Szerinted amire azt irjak, hogy konnyen leszedheto, az mennyire kafan ragad oda?

Retro

(#38761) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#38755) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ellenben azóta leoldott a Fi relé. :U
Pedig az a kör, amin szerelek a kismegszakító által áramtalanítva van, illetve a kapcsolók is "ki" állásban vannak.
Nem éreztem semmit és az előző lámpánál is ugyanígy fogdostam a drótvégeket.
Ötlet?

(#38757) Met
Azon már túl vagyok. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38762) SG3rg0 válasza Retro DJ (#38760) üzenetére


SG3rg0
őstag

Most ragasztottam fel. Elég jól ragad!

(#38763) xmad


xmad
őstag

biztonsági ajtókkal kapcsolatban vannak tapasztalatok itt a topicba?

Én Amiket eddig néztem, a nivó, PRS simple 3. vagy az omega beta.

élőben majd holnap tekintem meg őket.

A nivó alap ajtaja a sima elzett zárakkal elég gagyinak tűnik nekem, és abban még szigetelés sincs? :O legalábbis az árajánlat szerint amit kaptam csak a 130+ áfás ajtó tartalmaz szigetelést.

Az omega béta ról sok infot nem találtam, pl záródási pontok, stb.

A hisec meg egyéb kínai szarok nem érdekelnek :)

nekem az ajtóm fölött ablak van, de én azt beépiteném, arra gondoltam hogy az ajtó fölő beton áthidalót raknék és fölé ytongal befalazném.

vélemények?

(#38764) fi:zi'k válasza xmad (#38763) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nálunk most lett cserélve ajtó, nívó lett.
Drágább zárakkal kértem, ez +25e-et jelentett.
Eddig abszolút elégedettek vagyunk vele, igaz még csak 4-5 hónapos.

Kültérre nyílik az ajtód, hogy szigetelést szeretnél?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38765) pjen válasza fi:zi'k (#38753) üzenetére


pjen
félisten

Majdnem mindegy,a nem fix bekötésű lámpáknál úgy ís véletlenszerű. :((

(#38766) DeFranco válasza pjen (#38765) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi véletlenszerű?

(#38767) pjen válasza DeFranco (#38766) üzenetére


pjen
félisten

Egy álló lámpa villás dugóját úgy dugót be ahogy sikerül,nem hiszem,hogy elôtte fázist keresel.

(#38768) fero02 válasza fi:zi'k (#38761) üzenetére


fero02
veterán

Valószínű összeért a nulla és a föld.

(#38769) #25712384 válasza xmad (#38763) üzenetére


#25712384
törölt tag

Az ajtószárnyba elvileg raknak kőzetgyapotot, viszont a zártszelvény keretet nem nagyon tudják szigetelni, így az egy nagy hőhidat fog képezni.
Ezen kívül, ha társasházban laksz és nyílt folyosóra nyílik a bejárati ajtód (nem lépcsőházba) úgy tudom az ajtó feletti ablak részt nem építheted be (egységes homlokzat megőrzésére hivatkoztak anno esetemben).
Még annyi, hogy Nivo a kőműves melóval nem foglalkozott (takarólécet felajánlottak, de nem éltem vele), purhabbal kinyomták körbe a keretet, vitték a régi ajtót és ennyi. Gyorsan és jól dolgoztak az ajtó pedig jól működik.

(#38770) philoxenia válasza pjen (#38767) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg ugye elvileg a kapcsolóval a fázist szakítod meg....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38771) pjen válasza philoxenia (#38770) üzenetére


pjen
félisten

Honnan is Tudod egy hordozható lámpánál amely villás dugóval csatlakozik a fali konnektorba hogy melyik lábán lesz a fázis?Esetleg kétpólusú átmenő kapcsolóval megoldható,az mind a két szálat megszakítja,de ugye a lámpákon általában nem olyan van. :(( :WEgyébként mikor én tanultam és nem tegnap volt,még azt tanították,hogy a villásdugó és az izzólámpa+foglalat és konnektor olyan kialakítású kell legyen,hogy mire fém részt érinthetsz már nem érhet be az áram alatt levő érintkezőhöz.Sajnos sok kínai vacaknál ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#38772) albiosz


albiosz
őstag

Hármas metró környékén (Újpest és Nyugati között perfekt lenne) tud valaki szerelvényboltot? Hármas fali aljat kellene.

(#38773) Baaraanz válasza albiosz (#38772) üzenetére


Baaraanz
tag

[link]

Mondjuk hétvégén nincs nyitva.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#38774) vinpilu válasza albiosz (#38772) üzenetére


vinpilu
senior tag

Lehel tér környékén kellene lennie valaminek, de most csak a Lomex jut eszembe a Lehel úton, az nem annyira szerelvény, inkább elektronika.
Baumax nem jó? Az ott van a Váci úton a Megyeri út magasságában, van ott egy Tesco is, bár kicsi, kicsit vissza meg a nagy, lehet, hogy ott is van.

(#38775) Mercutio_ válasza vinpilu (#38774) üzenetére


Mercutio_
félisten

Baumaxban keddtől 40%-os végkiárusítás van, szvsz már lerabolták, nem sok minden lehet már a polcokon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38776) DeFranco válasza Mercutio_ (#38775) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az úgy 40% hogy felemeltek mindent a duplájára. been there.

(#38777) Mercutio_ válasza DeFranco (#38776) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, ez szinte mindenre igaz, de pl. még az akció előtt láttam szép laminált parketta kinézetű járólapot 3k alatt, vagy asszony kedvenc gyömbér italát ami madarasban 189 159-ért nyomják.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38778) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok.

Hol tudnák venni laminált padló alá iszappapírt legolcsóbban? Kb 60nm területre kellene.

Borsod, Heves, Hajdú megyék- ben lenne a legjobb, de az sem jelent nagy gondot, ha az ország másik feléből jönne, a lényeg, hogy megérje. :)

(#38779) mobal


mobal
MODERÁTOR

Van két konnektorom amibe ha bedugok valamit akkor a FI relé leold. Ezt okozhatja, hogy nullába van földelve?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38780) csemberlen válasza mobal (#38779) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem!, Hanem inkább meg van cserélve a nulla, és a föld.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38781) fero02 válasza mobal (#38779) üzenetére


fero02
veterán

Vagy ha több ÉV relé van a lakásban és össze vannak keverve.

(#38782) fero02


fero02
veterán

Olyannal találkoztatok már, hogy műanyag ragasztása után a pillanatragasztó nem szárad meg, de az a jellegzetes szúrós szaga megvan? :F

(#38783) xmad válasza fi:zi'k (#38764) üzenetére


xmad
őstag

Koszi, valoszinuleg a nivo lesz nekem is.
Zart lepcsohazba nyilik az ajtó.

Beszerelesutan kell takarolec is a kerethez?

En is a dragabb nivot kérném a mauer zárakkal, mert az alap ajtó kicsit gagyi az elzett zarakkal.

De gondolkozom még a tollas kulcsos záron is

[ Szerkesztve ]

(#38784) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

OMV akcióba gondoltam veszek pár GU10-es led fényforrást(5,3W ,230-v dimmelhető) és "led superstar"-nak hívják.
A tervem hogy távirányítóval és(vagy) fali kapcsolóval tudjam fel-le kapcsolni és szabályozni is.

Szerintetek milyen kapcsolóval működhet,mert félek ez nem lesz olyan egyszerű(főleg a fényerő állítása) mint egy volfram izzónál.

Még annyit hogy az elektronikához abszolút gatya vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38785) #25712384 válasza xmad (#38783) üzenetére


#25712384
törölt tag

Régi fa keretnél vékonyabb lesz a zártszelvény keret, így lesz egy kis rés a fal és a keret között (ahol a purhab fog látszani) azt lehet takarni léccel (én gletteltem)..., de ha falazod az ablakos részt, akkor ennyi kőműves munka még belefér... :)

[ Szerkesztve ]

(#38786) mobal válasza csemberlen (#38780) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi! Valószínűsítem, hogy ez lesz a gond. Utólag telepített konnektor a konyhába - nem én általam.

fero02: nem, csak egy van!

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38787) xmad válasza #25712384 (#38785) üzenetére


xmad
őstag

Igaz :-)

(#38788) Met


Met
Topikgazda

Holnap megpróbálok beújítani egy Lidl-ös csiszolót, megéri hozzá megvenni a tartozék csomagot?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38789) Winner_hun válasza Met (#38788) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rezgő-, excenter- vagy szalagcsiszoló?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38790) zoltan6 válasza Winner_hun (#38789) üzenetére


zoltan6
őstag

(#38791) Winner_hun válasza zoltan6 (#38790) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom mi van a készletben, csak annyit látok hogy 1990 Ft. Az ár felett van 3 készlet, a legkisebb is 4 részes. Egy jobb fajta fűrészlap többe kerül mint 2000 Ft, valószínűleg annyit megér.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38792) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Úgy tudom pár évente érdemes cserélni a szén-monoxid érzékelőt. Konnektoros 10k-s készülék. Semmi extra. Az ilyesmik cirka mennyi idő alatt használódnak el? 4-6év? Esetleg előbb?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38793) zoltan6 válasza Rivaul (#38792) üzenetére


zoltan6
őstag

nálunk ilyen személyi co mérő van munkahelyen,mert gázveszélyes helyen dolgozom,abba évenként cserélnek érzékelőt,szerves anyagból van az érzékelőjük ezeknek.

(#38794) DeFranco válasza Rivaul (#38792) üzenetére


DeFranco
nagyúr

használatiját kellene megnézni, mert nagyon szórnak.

szimat? az azt hiszem 5-10 év, de ez már önmagában nagy szórás

viszont ha nem honeywell vagy szimat, akkor jó hírem van, dobhatod ki :D

[link] ebben van élettartam is néhányhoz

[link]

[link]

@zoltan6: háztartási riasztókban fix az érzékelő általában, van hogy még az elem is. bírják ameddig bírják, ha az elem lemerül, általában az érzékelő sem jó már. nekem a honeywellre 7 évet írtak az elemre, élettartama is annyi, és gari is 7 év rá.

[ Szerkesztve ]

(#38795) Rivaul válasza DeFranco (#38794) üzenetére


Rivaul
addikt

Megnéztem gyorsan. Egy ilyen gép.

Van rajta egy ilyen:
Date of product/Gyártási idő: 2012.11.20
és egy ilyen:
replacement date of replacement product/csere időpontjában helyettesítő termék: 2015.11

Ha jól gondolom akkor 3 év alatt pusztul el benne az érzékelő a biztonságos szint alá ejtve a teljesítményt és novemberben cserélhetem?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38796) mobal válasza Rivaul (#38795) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Még tavaly év végén sok helyen volt róla szó, hogy a Honeywell-en kívül az összes többi nem megfelelő.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38797) Pikkolo^^ válasza Rivaul (#38792) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A bevizsgált CO mérők közül csak a Honeywell felelt meg. Ha nem az van akkor kuka és vegyél egy olyat.

(#38798) pjen válasza Rivaul (#38795) üzenetére


pjen
félisten

Ha lehet ne hálózati tápost,azokban a cikkekben arról is szó volt,hogy áram szünet idején nem müxik,pedig sok áramszünet pont viharban van mikor a kandalló égéstermékei nem tudnak megfelelô távozni.

(#38799) biker


biker
nagyúr

Bocsi, ki is itt a nagy bútorasztalos? Lenne technikai kérdésem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38800) fero02 válasza biker (#38799) üzenetére


fero02
veterán

Winner_hun

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.