Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) föccer válasza szilchi (#14550) üzenetére


föccer
nagyúr

A betonban mindig a rendelt mennyiséget fizeted ki. A szállításnál viszont 5m beton szállítását fizeted. Nem annyira bonyolult ez. :) Amit ki kell fizetned, az két részből tevődik össze. Egyrészt a beton árából, másrészt a beton szállításának költségéből. Ha nem kérsz szállítást, mert erről magad gondoskodsz, akkor csak az előbbit kell fizetned. No ez a minimum 5 m3-es tétel a beton szállítására vonatkozik, nem a beton anyagra.

Így már oké?

Betonkeverő elmegy 220 V-is. Pesti árakat ne nézz. Vidéken 1,5x annyi a beton ára és a szállítás. A pumpaórában nincs ekkora különbség.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14552) szilchi válasza föccer (#14551) üzenetére


szilchi
őstag

Így már ok :K .Akkor mindenképp fogok kérni árajánlatot a két cégtől,aztán meglátom melyik lesz a befutó.Kösz még egyszer és jó éjt :).

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14553) alázógyík válasza _Petya_ (#14547) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez a bővítés sok mindentől függ.
Milyen típusú házban/lakásban laksz?
Függ az utcáról a betáp.dobozba futó kábeltől ill. a betáp.doboztól a villanyórá(k)ra vezetett kábel vastagságától, korától.

Mi is pont ezzel szívunk. A villanyórától a lakásig be lett kötve új kábel, de a villanyóra előtti rész az a házé. Az pedig osztatlan közös tulajdon. A lakosoknak meg nem tetszene kicseréltetni a pont 40éves kábelt. Mert jó az.... :W

(#14554) csemberlen válasza _Petya_ (#14547) üzenetére


csemberlen
őstag

Az elsőnél találni kell olyan szerelőt aki ezt bevállalja.
2. nál regisztrált szerelő kell, szolgáltatók honlapján megtalálhatóak, mert plombát is kell ehhez bontani. Társasháznál közös képviselő aláirása is szükséges, hogy birja a ház rendszere.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14555) biker válasza Rederik (#14543) üzenetére


biker
nagyúr

sokkal drágább, ha előbb el kell bontani a rosszat, és újrarakni jól :)
Bízd rá.
Ha nem akarod, átverjen, kérj tételes alkatrész igényt, és menj el megvenni. így azt hiheted, jól jártál, mert nem vert át, egyébként többe kerül neked, mert te nem kapsz kedvezményt a boltban, mint ő :) de a lelkednek jó lesz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14556) biker válasza Rederik (#14544) üzenetére


biker
nagyúr

padlódugalj széles sarok-padlócsatornában, ami szerelvényezhető, alig 1500Ft métere, és akkora, hogy egyben padlószegély + dugalj keret, olyan 50mm a talpponti, és 90mm a fali magassága, közte kb 45 fokos az elem.
még szép is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14557) wrox válasza biker (#14555) üzenetére


wrox
senior tag

"mert te nem kapsz kedvezményt a boltban, mint ő de a lelkednek jó lesz."

Nana!
Egyik ismerősöm most kapott ajánlatot, komplett vezetékcserére. 50 Ft/m -ért számolta a szerelő a 1.5mm-es kábelt. Ha egy kicsit jobban körülnézek, már 40 ft alatt is lehet találni. Talán, de nem biztos, mert lehet kevésre emlékszem 120 Ft/m -ért vési be a csövet, ezzel nincs is gond, de hogy utána még 60 Ft/m kér azért, mert belehúzza a vezetéket... Nálam kb 400 m vezeték fogyott el összesen, pedig nem nagy kecó, szerencsére nem volt ennyi a munkadíja a kábelbehúzásnak. Nem tudom, lehet ennyi az ára, de akkor lehet átképzem magam. :D Tudom, a kapu nyitva van...

[ Szerkesztve ]

(#14558) Lipton válasza szilchi (#14552) üzenetére


Lipton
őstag

Nagyon nem éri meg otthon szórakozni vele. Ahogy föccer is kifejtette csak a szívás van.
Keverni nem az igazi:
- nem lesz olyan egyenletes
- sok munka/idő/energia
- magától nem megy be a helyére
- nem tudod "elég gyorsan" csinálni
- mindenből anyagból "marad egy kicsi", pont annyit nehéz rendelni amennyi kell
- a keverés helye (már ha rendezett kerted van) tönkre lesz téve
- stb.

Emlékeim szerint a pumpának a kiállási költsége relatív sok. Nálunk a ház építésénél minden fázisban pumpa volt (alap, monolit, aljzat, szerelőbeton, stb.).

Ajánlatnál menjél oda és beszélj velük személyesen, lehet, hogy jobb árat kapsz mintha szépen írsz egy emailt.

(#14559) Lipton válasza wrox (#14557) üzenetére


Lipton
őstag

Ajánlattól függ. Nálam anyagár + "végpontár" alapján dolgoztak.
Végpontár 2500Ft körül volt, nem emlékszem pontosan, meg kell nézni de elég nagy házról beszélünk, sokat kellett dolgozni (200m2).

Végpont tartalmazza:
- vésés + csatornázás + gipszelés
- behúzás
- szerelvényezés
- teljes automataszekrény elkészítése
- feliratozás

Anyagár:
Lekértem előre az árakat (cső+kábel+apróságok), megnéztem aktuálisan mi és mennyiért szerezhető be, majd megbeszéltem a kivitelezővel. A beszerzési forrás egy érdi nagyobb üzlet volt. Az árai alapvetően rendben voltak. Mondtam, hogy oké, akkor a bolti árak -x% mert ugye kapsz te is kedvezményt onnan.
Néha itt-ott kifoghatsz akciós dolgokat, de nem minden esetben akkor van amikor neked kell és lehet, hogy annyit kell menned érte, hogy nem is éri meg.
Szerelvényeket (Legrand) és hálózati dolgokat (Cat6 árnyékolt kábel, szerelvények, stb) magam szereztem be, volt jó forrásom.
A LAN végpontok szerelését csináltam meg egyedül saját magam (le lett vonva természetesen).

[ Szerkesztve ]

(#14560) runner 125 válasza Lipton (#14558) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Ajánlatnál menjél oda és beszélj velük személyesen, lehet, hogy jobb árat kapsz mintha szépen írsz egy emailt."

Így van.
Eddig én mindent okosba csináltattam.
Ha, a kormány lehúz engem, akkor én is őket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14561) Lipton válasza runner 125 (#14560) üzenetére


Lipton
őstag

Nem az okosság a szempont, de teljesen más egy akárkitól jött levél mint amikor odamész személyesen. Általában rugalmasabbak. Amit te írtál az megint más kérdés.

(#14562) csemberlen válasza wrox (#14557) üzenetére


csemberlen
őstag

van azért még más is. az anyagbeszerzesnek van időfaktora, és benya költsége.
valamint ha te veszel meg vezetéket akkor biztos maradni fog minden bundon x méter, azzal mit kezdesz.
Ja 120ft-ért adok neked csövezési munkát :))
inkább 600 ft az. :DD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14563) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló. Hogyan lehet hatékonyan légteleníteni egy nyitott rendszerű központi fűtésrendszert?

(#14564) biker válasza Lipton (#14559) üzenetére


biker
nagyúr

Anyagár:
Lekértem előre az árakat (cső+kábel+apróságok), megnéztem aktuálisan mi és mennyiért szerezhető be, majd megbeszéltem a kivitelezővel. A beszerzési forrás egy érdi nagyobb üzlet volt. Az árai alapvetően rendben voltak. Mondtam, hogy oké, akkor a bolti árak -x% mert ugye kapsz te is kedvezményt onnan.

Valamit te összekeversz, de nagyon.
Két verzió van:
1: én megmondom mi kell, és azt ennyiért én tudom hozni, és ami kimarad, azt vagy visszaszámolom, vagy otthagyom neked ha kéred
2: te elmész megvenni, adok listát, mi kell

de olyan verzió nincs, hogy te megmondod, hogy hol vegyem meg, mert ott akciós, illetve te eldöntöd, én mennyi kedvezményt kapok.

már bocs... oldd meg, ha olcsóbban megoldod, és menjél 3 boltba benzinnel...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14565) föccer válasza Lipton (#14559) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondtam, hogy oké, akkor a bolti árak -x% mert ugye kapsz te is kedvezményt onnan.

Már bocsájts meg, de egy ilyen beszólás után én biztosan nem dolgoznék neked az biztos. Azért álljon meg a menet. Ha én vagyok a szaki, akkor megadom a vállalási árat, amit te vagy elfogadsz, vagy nem. De az ilyen stílust biztos nem tűrném el egyik ügyfelemtől sem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14566) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Bosch PBH 200 RE-ről? Lakásfelújításhoz használnám (panel), biker fórumtárs korábbi javaslata alapján minőségi Bosch fúrószárakkal.

OBI-ban most akciósan 20k-ért árulják. Szerintetek érdemes benevezni egyre?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#14567) biker válasza _Petya_ (#14566) üzenetére


biker
nagyúr

Érdemes, de ebbe a multiconstruct zár nem megy, ebbe SDS/SDS plus vagy hasonló szár kell, amit én ajánlottam, az "síma" szárú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14568) _Petya_ válasza biker (#14567) üzenetére


_Petya_
őstag

Tudom, nem is kifejezetten multiconstruct-ra gondoltam, gondolom hasonló anyagú/minőségű szár van SDS-Plus-osban is...

mod: Illetve arra lennék még kíváncsi, hogy ebbe a gépbe egy normál tokmányt, vagy csavarozó bit adaptert befogva mennyire alkalmas precízebb fúrásra (pl kis átmérőjű furatokhoz fába, fémbe), illetve csavarozásra?

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#14569) Ton-ton válasza S-Attila (#14563) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha van keringető, akkor bekapcsolod. De ez a ritkább eset (tudtommal nem illik nyitott rendszerbe tenni).
Amennyiben nincs, akkor begyújtasz. Ebben az esetben épp kapóra jött a lehűlés.

http://qtp.hu

(#14570) wrox válasza csemberlen (#14562) üzenetére


wrox
senior tag

Lehet igazad van, nem emlékszem pontosan mennyi, mert, nem a bevésésnek az árán lepődtem meg, mert tudom az mivel jár, hanem hogy még X forint a belehúzásnak métere. Lehet hogy csak lebontotta, hogy ne legyen olyan csúnya nagy szám egyben. :D Igen, lehet hogy maradni fog ki, de legalább az itt marad nekem. Kellhet még valamire, és akkor már nem kell elszaladgálnom hogy vegyek. Mondjuk más világ van Pesten, mint itt vidéken, az biztos.

(#14571) csemberlen válasza wrox (#14570) üzenetére


csemberlen
őstag

komolyabb árajánlatnál minden külön tétel
pl: doboz bevésése gipszelése, faláttörések, cső elhelyezése, vezeték behuzása, stb...
azért ha 6 bundból megmarad 400 méter vezeték az mát több mint kéne, de nekem mindegy. A gond ha megrendelő vásárol be akkor tuti, hogy nem azt veszi meg ami kell.
Én nem vállalok úgy melót, max szerelvény , és lápma a mgerendelő dolga.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14572) wrox válasza csemberlen (#14571) üzenetére


wrox
senior tag

Ha közelít a bolti árhoz (nem 10 Ft-al több 1 méter), akkor mit bánom én, hozza a szerelő. De azért tizenx forinttal többért adni 1 métert, mint amennyibe az üzletben kerül. Egyébként meg nem marad ki, ha normális az ajánlat. Ki lehet azt számolni, miből mennyi kell nagyjából. Nem hiszem, hogy csak 100 métert lehet egyszerre venni. (Hozzáteszem, nekem a szerelő hozta a vezetéket 40 Ft/m árban, amit teljesen korrektnek tartottam)

(#14573) Lipton válasza biker (#14564) üzenetére


Lipton
őstag

Nem keverek semmit sem.
Nem mondtam meg, hogy hol vegye meg. A környéken mindenki ott vásárol így ő is.
Megbeszéltük, neki így is jó volt, mert maradt neki is rajta (meg ugye egyre többet vasarol így a kedvezménye is nő valamennyire). Benzin? 300 méter az üzlet ide, kiszámoljam ez mennyi benzin?
Max te nem dolgoznál nálam, de szerencsére akadt aki megcsinálta. Nem járt rosszul senki sem.

(#14574) Lipton válasza föccer (#14565) üzenetére


Lipton
őstag

Ott voltál, hogy ismered a "stílust"? Vagy te nem ismered a normális beszélgetés/tárgyalás fogalmát? Munkadíj nem volt téma csak az anyag. Persze a balek az listaáron megvesz mindent, gratulálok is neki. Mindenki eldöntheti, hogy milyen feltételekkel vállalja el a munkát. Keres rajta normálisan vagy "extra haszonnal".

Akikkel én dolgoztam azok nem akartak ennyire lehúzni engem. Neked szíved joga bármit/bárkit visszautasítani.

Érdekes módon azóta is dolgoztak nálam többen is közülük és minden rendben volt. Referenciának is voltak már itt stb.

Nem is kell nekem dolgozni. Ettől függetlenül minden szakmunkánál ez normálisan működött már ahol nem én közvetlenül szereztem be az anyagot (víz/gáz/fűtés, kőműves részben, villany részben, tetőszerkezet, stb.)

(#14575) veze


veze
őstag

van a villanyóra alatt egy megszakító ( a szolgáltató kismegszakítója) kék cimkés és az van ráírva hogy 28. elggé koptt és régi már , a cimkéjéröl se nagyon olvasható több..(vélhetöen 28A-os? egy fázis van.)
Ha valami miat lekapcsol, vagy én lekapcslom, akkor mindig elég nehéz visszakapcsolni, többszöri próbálkozás után sikerül csak (5-10) olyan hogy azonnal, ugy sosincs.
Ha azonnal akarnám visszakapcsolni , vagy fél óra mulva.. hiába kapcsolom fel lemegy vissza. nem leold, felhajtom, de érzem hiogy fel se kapcsolt. nem mozdul benne semmi , így nem is kapcsol vissza,
felkapcsoláskor érzem hogy egy rugo ellenében nyomom fel de nem "kattan" semmi mehanikus "kapcsolás" nem történik, hanem visszaáll (lekapcsolt állapotba)
sokadik probálkozásra egyszer csak érzem hogy "kapcsolodik" már "félállásában" megmozdul a mérö és forog. ha ilyenkor tovább(fel) kapcsolom akkor ugy marad és ok..
nem szokott leoldani, nem panaszkodhatok, de ha valami miatt áramtalanitani kell, és lekapcsolom, akkor ugyanez a szenvedés visszakapcsolni.
kérdés: ez normális dolog? találkoztam már kismegszakitókkal de az ha leold felkapcsoltam és kész. nem kellett vele szórakozni.
Nincs zárlat, nem azért nem tudom visszakapcsolni! egyszerüen felhajtom és vissza lemegy és nem történik semmi, a mérö sem kerül áram alá olyankor.
szoljak a szolgáltatónak hogy cseréljék ki? vagy ne törödjek vele? végül is így van már évek óta..nem jellemző hogy gyakran leoldana, meg vannak szakaszolo biztositékok külön körökre..

[ Szerkesztve ]

(#14576) Lipton válasza veze (#14575) üzenetére


Lipton
őstag

Nem normális szerintem, el lehet már használódva/fáradva. Lehet, hogy egyszer csak nem tudod majd egyáltalán visszakapcsolni. A kék az elvileg 20A (amennyiben "fül" kék). Te nem cserélheted csak a villanyosok, de hogy ez mibe kerül az nem tudom. Ne nyúlj hozzá, mert "bajod" is lehet belőle (manipulálás, bírság...)

(#14577) veze válasza Lipton (#14576) üzenetére


veze
őstag

No. 28-L
"Bakony"
ezeket tudtam a cimkéjéröl leolvasni. a címke kék színű, a "fül" az fekete színű.
Magam nem is gondoltam hogy hozzányúlnék, tudom, ez a szolgáltatóé.

(#14578) biker válasza wrox (#14572) üzenetére


biker
nagyúr

Ha tekercsben veszed, olcsobb, mint vagva, mondjuk.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14579) biker válasza veze (#14577) üzenetére


biker
nagyúr

Kék: 20A :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14580) csemberlen válasza veze (#14575) üzenetére


csemberlen
őstag

20A,-es, és betgeskedik. 28 mint fokozatszám kb annyit elbir 1 óráig.
Ingyen lecserélik, de lehet, hogy az új nem fog ekkora terhelés elbirni.
Esetleg meg lehet próbálni, hogy nem finoman kapcsolod le hanem picit erőteljesebben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14581) harry válasza veze (#14575) üzenetére


harry
veterán

Nálunk egy régi villanykapcsolóval volt ilyen, míg végül nem lehetett egyáltalán felkapcsolni :) Ezt nem várnám meg, cseréljék csak ki.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14582) veze válasza csemberlen (#14580) üzenetére


veze
őstag

pont erre gondoltam én is, hogy ha kicserélik az új nem fog ennyit elbírni. ( vagy nem lesz ennyire lomha. Elvileg mennyi a határ amit kérhetek a szolgáltatótól felár nélkül egyháztartásra, egy fázisra? (kismegszakító A érték) Ez azért is érdekes mert az ingatlanon van egy belső kb 50 m2-es lakás, amit most nem használunk, de ha pl a mama oda beköltözne, mert lebetegszik akkor ott is menne mosogép idönként, hütő, vilagítas stb.
Azt tudom hogy az ingatlanra a bekötést( a karóról) kb 20 éve újra kötötte a szolgáltató, pont azért mert nagyobb A-es megszakítót és terhelést igényelt az akkori tulajdonos, és azt mondták ehhez ki kell cserélni a karóról a lekötést is nagyobb keresztmetszetre. ez akkor megtörtént. hogy mekkoráról mekkorára, azt nem tudom. de akkor tették fel kb ezt a megszakítót is.
pont az erőteljesebb felkapcsoláskor inaktív teljesen és vissza lemegy anélkül hogy bármi történne.. Lassú felkapcsoláskor kapja el csak.
a 28 mint fokozatszám az mit jelent?
hogy elbir 28 A is átmenetileg rövidebb ideig?
több áramkörnek sajat kisebb biztósítója van (pl az előbb írt lakasrésznek is órától induló teljesen külön áramköre van sajat megszakítóval) ami kiesebb, de ugye az összes twerhelés mind átmegy ezen..

[ Szerkesztve ]

(#14583) csemberlen válasza veze (#14582) üzenetére


csemberlen
őstag

a kismegszakitó karakterisztikája dönti el, hogy mennyi ideig bír el nagyobb terhelés.
Mint irtam kb. 1 óráig 28A-t elbir, ha nincs eleve meleg helyen, nem sűt rá a nap.
Több helyen miután ujabbra cserélték le nem birta el, és levert az új, ezért nagyobbra kellett cseréltetni.
32A jár ingyen, de előtte regisztrált szerelőnek kell nyilatkoznia, hogy megfelelő a hálózatod.
Igen az óra alatti/mellettin átmegy a teljes fogyasztás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14584) alázógyík


alázógyík
őstag

Zárbetét kérdésem lenne:

DAD Condor Plus zárbetétekről ki tud valami infot?

Mennyire nehezen lockpickelhető? Megfelelő biztonságot nyújt?

(#14585) veze válasza csemberlen (#14583) üzenetére


veze
őstag

egyelőre nem bántom, nem cseréltetetm. tuti nem kapnék csak gyengébbet. Indokolatlanul nem old le sosem, az lenne igazán bosszantó
65 ben épült házra ahol még részben (pl wc vagy spejz, vagy előszoba világítás) még mindig a régi alu vezetékek vannak papirszerű csövekbe húzva, nehezen irna bárki szerelő nyilatkozatot utólag, 32 A megfelelhetőségre:)
persze villany sűtö mosogép vagy konektoronak már a mérőtől új vezetékek vannak kiépítve stb

[ Szerkesztve ]

(#14586) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Kérdés#1:
53 nm-es "szokásos" panellakásban a teljes átkábelezés szabványos 3 eres vezetékkel (jelenlegi állapotában csak a fürdöszobában és a konyhában vannak földelt konnektorok) és mindenhová földel konnektorok kihelyezése, kb mekkora költségre számíthatok (munkadíj+anyagköltség) és kb mennyi idő alatt lenne meg?
Jelen pillanatban a régi olvadóbiztosítékos doboz cseréje történt meg kismegszakítós "rendes" dobozra.

Kérdés#2:
Azt hallottam, hogy a panelekben lévő 16 amperes automatát (ami kintvan a villanyóránál a villanyóraszekrényben) az Elmű kis költséggel (csak kiszállási díjat kell kifizetni) kérésre 32 amperesre cseréli. Létezik ez?

Köszi :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14587) csemberlen válasza InfiniteReality (#14586) üzenetére


csemberlen
őstag

32A-hez kell regisztrált szerelő aláirása, és lözös képviselőé is, hogy bírja a ház hálozata.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14588) wrox válasza veze (#14585) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem ugyanez volt a probléma, tönkrement a kilincsmű. Egyszer le kellett kapcsolni, többször már nem tudtam vissza. Szóltam az E-onnak, ingyen bérmentve cserélték ugyanolyanra, mint amilyen volt fent. 25 A. Ha nem lehet visszakapcsolni, akkor még néha kocogtatás segít.

[ Szerkesztve ]

(#14589) szilchi válasza szilchi (#14552) üzenetére


szilchi
őstag

Azér egy hüle kérdésem még van :D.Olvasom ám a neten,hogy van a mixerek hátulján egy csúszda,amin ki lehet önteni a betont.Ez a csúszda 160cm-es magasságról indul (általában) és 180 fokban elforgatható.Mi volna,ha odajáratnám a mixert a szoba egyik ablakához,ami kb. 130 cm magasan van,beküldeném a csúszdát és azon öntenék be a betont a szobába? :U Túl sok szabadidőm volt ma munka közben és kiötlöttem ezt :)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14590) x_o_n válasza alázógyík (#14584) üzenetére


x_o_n
veterán

én csak jókat halottam róla
de a mai világban még 10 zár sem nyujt védelemet maximum a kis csibészek ellen

(#14591) alázógyík válasza x_o_n (#14590) üzenetére


alázógyík
őstag

Igazából Mauer Elite Redline 2-őt szerettem volna, de majd duplája. Felépítése, kulcsa meg nagyon hasonló. Sok gari van ár, ezért is gondolkodom a DAD Condor Plusson.

Szerk.: Kerestem videót is róla, hogy mennyire egyszerű kinyitni. De nem találtam semmit sem. Se lock pick, se törés,...

[ Szerkesztve ]

(#14592) InfiniteReality válasza csemberlen (#14587) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem elég ha az Elmű-t megkérdezem, van-e technikai akadálya? Épp a napokban voltak kint és az egész házban nem volt áram, mert valami hálózatfejlesztést végeztek (kb 4 órán keresztül).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14593) alázógyík válasza InfiniteReality (#14592) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem, mert van olyan része is, ahol csak egy ELMÜ partner szerelhet.

(#14594) csemberlen válasza InfiniteReality (#14592) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs erre adatbázisuk. Kezd a közös képviselőnél.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14595) InfiniteReality válasza InfiniteReality (#14586) üzenetére


InfiniteReality
őstag

#14586-os hozzászólásom első kérdésére remélem valaki tud válaszolni :) Előre is köszi.

A második kérdésnek utánajártam az Elműnél, leírom ide, hátha másnak is hasznos lehet.

Teljesítménybővítést (villanyóránál lévő kismegszakító cseréjét) bármikor lehet igényelni. 32A-ig csak kiszállási díjat kell fizetni (4900Ft) 32A felett amperenként(!!!) csatlakozási díjat is kérnek (4500Ft / Amper).
Menete:
- Közösképviselőnél szóban megkérdezni, hozzájárul-e blablabla.
- Elműtől beszerezni a nyilatkozatot, közösképviselővel aláíratni.
- Elmű oldalán valamelyik regisztrált villanyszerelőt kihívni, aki felméri szabványos-e mérőhely, ha nem, szabványosítja.
- Elmű ügyfélszolgálaton személyesen kitölteni az igénylést
- Kb 1 hét múlva mennek és megcsinálják, a munka időtartama ha minden rendben van, kb 15 perc.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14596) csemberlen válasza InfiniteReality (#14595) üzenetére


csemberlen
őstag

A mérőhelyek 99%-a nem szabványos 30-60 e között rá kell költeni.
Érintésvédelmi relé is kell az elosztóba.
Ha ujra kell csatornázni a lakást, 300e körül van egy ilyen történet.
Attól függően hogyan lehet hozzáférni a falakhoz 2 embernek 3-4nap

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14597) veze válasza csemberlen (#14596) üzenetére


veze
őstag

szabványos e a mérőhely. (arról ír)
a mérőhely az a mérőra szekrény és annak szereltsége, nem?
nem arrol ír, hogy az ingatlanon lévö legutolso behuzott vezeték is milyen...és hogy birja e a 32 A-t. Meg szerintem nem is kell hogy bírja.. egy budivilágításhoz miért kéne 32A képességü vezetéket kiépíteni? Nem elég ha az alacsonyabb terhelhetőségü köröket kisebb értékű megszakító védi a 32A -os alatt?
és náluk nincs közös képviselő mert magánház, csak tulajdonos van , az meg én vagyok...
más:
ha cserélni kell meghibásodás miatt, köteles vahgyok elfogadni gyengébb képességü kismegszakítót mint ami elötte 20 évig volt és jó volt( alakás vezetékeihez) ?
gondolok itt arra hogy olyan van most ami 20A -os de egy órahosszaig képes a 28 A -t is elviselni. és helyette olyat tesz ami nem képes elviselni csak 20A-t.. az akkor nekem visszalépés.. és a meglévö teljesítményért miért kéne mégegyszer bevizsgáltatni az ingatlant ha már egyszer felszerelték korábban . nyilván nem ok nélkül tették fel akkor...
azért édekel a kérdés mert előbb utobb beszrik majd és aztan ki kell hogy jöjjenek cserélni. és nem biztos hogy a 20 A elég nekem, ha átmenetileg én többet is használok..
most hegeszthettem meg mehetett a két hütö meg a mosogép meg a villanysütö is.. és sosem kellett néznem hogy jajj most ne mossunk mert megy a sütő meg közben még esetleg hegesztenék is pár peceket. és bírta ez a 20A-os (28-L-es) megszakító nem oldott le..

[ Szerkesztve ]

(#14598) x_o_n válasza alázógyík (#14591) üzenetére


x_o_n
veterán

mindkettő jó választás szerintem

(#14599) csemberlen válasza veze (#14597) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha nem hiszel nekem, aki ezzel foglalkozok akkor hivj fel egy regszerelőt.
Az elosztótábla még a mérőhelyhez tartozik.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14600) veze válasza csemberlen (#14599) üzenetére


veze
őstag

én hiszek neked!
nem is Neked szól ez, és nem személyeskedés!
csak nem értem mindehol a logikáját..(kicsit pénzlehúzás szaga is van)
a mérőhely és elosztótábla az Ok. Az elosztótáblán még ugyis vannak külön megszakítók sütöhöz vizesblolokkhoz világítások konnektorok stb, tehát azt is ellenörzi
de hogy milyen vezeték megy a spejzben a 40 wattos izzohoz.. ha az elosztótáblán megfelelően védve vannak egy alacsonyabb értékü megszakítóval ezek az áramkörök..annak mi köze ahhoz hogy 20A helyett 32A lesz a főmegszakító. 20A tól is elfüstölne ha rossz lenne..már eddig is elfüstölt volna..
nyilván arról szól a történet egy része hogy valamilyen ürüggyel pénzt lehessen beszedni a fogyasztótól a szolgáltatónak.és ez egy jó indok, arra hivatkozással hogy éleltvédelmi meg vagyonvédelmi okok miatt ez hű de fontos..mert ha egy vadonatúj bekötésről van szó.. de itt már minden jól müködött eddig is..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.