Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14851) canniball válasza Integra (#14847) üzenetére


canniball
nagyúr

Most hogy így mondod: tényleg, olyat én is láttam. :D

runner!
Várjuk ám a fejleményeket! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14852) jeges válasza runner 125 (#14838) üzenetére


jeges
senior tag

lehet, h ásóbéka

(#14853) runner 125 válasza canniball (#14851) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem rég értem haza, sajnos ma esélytelen volt a fotózás. Holnap délelőtt később megyek, megoldom.

jeges

Van egy kerti tavunk, láttam is pár békát a környéken, de pont másik területen. Nem ott ahol ezek a lyukak vannak.
..meg amúgy is, számomra hihetetlen, h egy kis nyáladzó béka ilyen melót csináljon. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14854) Met válasza runner 125 (#14853) üzenetére


Met
Topikgazda

Vigyázz, nehogy a mexikómabéka legyen :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14855) canniball válasza Met (#14854) üzenetére


canniball
nagyúr

:DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14856) runner 125


runner 125
nagyúr

Megvannak a képek.
01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14857) alázógyík válasza runner 125 (#14856) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem egy hód lehetett. :K

hód

:DDD ;]

(#14858) Met válasza runner 125 (#14856) üzenetére


Met
Topikgazda

Tegyél hurkot a nyílásba és elfogod a tettest:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14859) Rederik válasza csemberlen (#14850) üzenetére


Rederik
tag

S arra van előírás, hogy kábelcsatornába MT/MBCU vezetékek mellé szálankénti MCU vezetéket tehetek-e?

Mert számolgatom, hogy a szobák MBCU-ja mellett nem egy 3X4-es MBCU-ban vinném a tűzhelyig (végig kábelcsatornában falon kívül) a kapcsolatot, hanem 3 különálló 4-es MCU vezetékben. Az mehet a többi mellett, vagy csak külön szokták vinni?

Itt gondolom a szigetelés nem lehet probléma. Bár azt még nem tudom, hogy kevesebb helyet foglal-e a 3 darab MCU, mint egy 3X4-es MBCU vagy MT...

(#14860) veze válasza runner 125 (#14856) üzenetére


veze
őstag

ez mezei pocok
nálam kötött feketeföld van, abban is vannak ilyenek.
volt olyan hogy augusztus végén végig ment a sárgarépa vetésen és szó szerint sorba ette, lerágta a répát a főld alatt, a száráról.
Egyszer elkaptam egyet, pont a répasoron, annyira belefeledkezett a csemegézésbe hogy nem vette észre ahogy kifigyelem ( mozgott a levele) Ásóval odanyestem a talajba és elkaptam.. De nem a ez a jó modszer mert ugysem egyedül van..
Én tudok szereni patkánymérget ( ilyen bordó pogácsák kb 6-7 cm átméröjö , nedvességnek enyhén ellenálló, pl csatornákba is iylet szoktak rakni) azt rakok a járatába egy negyedet ide oda.. és egy táglával lefedem a nyilás végét, késöbb( pár nap) megnézem és látszik ha falatozott belőle.. vagy el is viszi.
Kb egy hétig semmi baja tőle, ( hogy ne fogjon gyanút, attól beteg amit utoljára evett) utána elpusztul.. addig meg szoptatja a mérgezett tejjel az kicsiket is..
de hiába irtom minden évben akad uj jelentkezö..

(#14861) csemberlen válasza Rederik (#14859) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha abbol indulunk ki, hogy 1*25A-ed van összesen akkor azzal nem okozol bajt a csatiban ha megfelelő a keresztmetszeted, és a kismegszakitók "illenek" a kábelhez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14862) Rederik válasza csemberlen (#14861) üzenetére


Rederik
tag

16C-s kismegszakítókat tervezek a konnektorok áramköreihez. 2,5-ös kábel megy mindenhova. Egy áramkör max 4 konnektor.

A kérdés csak az, hogy MCU vezetéket szabad-e MT vagy MBCU vezetékekkel egy csatornában vezetni. Mert a tűzhelyhez 3X4mm vezetéket tervezek. Ehhez lesz egy 20C-s fázisnulla kismegszakító. Bár jelenleg 16A-en is vígan muzsikál a kerámialapos tűzhely, még sosem verte le a kismegszakítót.

Természetesen lesz FI relé is.

Ehhez kacsollódóan a kérdésem az lenne még, hogy jelenleg igaz 25A a fő megszakítóm az óránál, de ha esetleg később 32-re bővíttetek, akkor érdemes lehet már most nem 25A-es, hanem 40A-es FI relét venni, hogy akkor ne kelljen ezt is bővíteni?

(#14863) csemberlen válasza Rederik (#14862) üzenetére


csemberlen
őstag

Mehet vegyesen persze, 2P 40A 30mA-est vegyél, és inkább márkásat.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14864) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Tudnatok nekem segiteni, szenyviz szivattyut kell vasarolnie egy ismerosomnek.
A parameterek, 35meter tavolsagba kellene eljuttatni az anyagot, es 3 meter a szintelteres.
Melyik szivattyut javasolnatok ami ar ertek aranyban elfogadhato erre a celra ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#14865) Met


Met
Topikgazda

Mennyire melegszik egy füstcső?
Az a fajta cső amin kívül spirálisan fut egy illesztési forrasztás, szerintem dupla falú ránézésre ilyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14866) föccer válasza Met (#14865) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezek gázkészülékhez vannak és a két fala között szigeteléssel van ellátva. A küldő burkolata gyakorlatilag nem melegszik át. A gázkazánok égésterméke egyébként sem túl forró a hatékony hőelvezetés miatt.

ps: úgy néz ki, hogy a héten megtanítottam magamat darálós wc-t szerelni. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14867) Met válasza föccer (#14866) üzenetére


Met
Topikgazda

Nagyszerű, a lényeg, ez a füstcső ki van vezetve a gipszkarton mennyezeten, olyan jól sikerült kivágni a lukat hogy nem kör hanem négyzet és kb egy patkány is bejönne ha akarna, ezt szeretném megszüntetni.
A terv hogy valami anyagból (ongrofoam, gipszkarton) készítek egy takarást és felragasztom a cső köré, nyilván nem fog sikerülni passzentosan kivágni és nem is szeretném ha hozzáérne a csőhöz, azt az 1-1,5 cm rést mivel zárjam le? Valami sűrű durva szőrre gondoltam, nekinyomódik a csőnek és lezárja. Létezik valami ilyen?
Ha nincs már akkor marad a fém szúnyogháló.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14868) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy fehér falam és egy aljzat, amiben van 2konnektor és 1TV kimenet. Erre van rákötve 1koax elosztó és ebből megy 1 a TV-hez és 1 a modemhez.

Na a gondom/kérdésem az lenne, hogy ezt szeretném "elrejteni" valahogy. Gondolkodtam, hogy csináltatok fából egy virágalátétet(egy kis kockát, aminek a hátulja hiányzik a tetejére meg mehetne virág), de nem tom hogy nézne ki. Esetleg valami jobb ötlet?
A doboz méretei: 52magas, 35 széles, 20 mély és csak simán oda tenném a falhoz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14869) föccer válasza Met (#14867) üzenetére


föccer
nagyúr

Már miért ne bírnád szépen körbevágni? Én simán szereznék egy kis tűzálló gipszkartont (piros színezésű) és abból csinálnám meg. Közvetlenül a cső körüli kitöltéshez pedig kőzetgyapot szigetelést használnék. Pár milliméteres hézag mindenképpen maradjon az esetleges mozgások miatt, nehogy megsérüljön a cső.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14870) föccer válasza cellpeti (#14868) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ezt most jól megkérdezted. Kb olyan volt, hogy szomjas vagyok, milyen üdítőt igyak? :D

Legalább egy képet készíts a helyiségről meg a kérdéses helyről. Szeretem a belső építészetet, lehet tudok rá szimpatikus ötletel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14871) Met válasza föccer (#14869) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért nem tudom körbevágni mert ovális a cső :U
Vettem az a karikát (valami rózsa a neve) félbevágtam, felraktam a két darabot és a fél közepén 1 cm rés van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14872) föccer válasza Met (#14871) üzenetére


föccer
nagyúr

Vágd félbe a kivágni kívánt gipszkarton darabot, majd vágj bele egy a cső átmérőjénél kisebb lyukat és apránként vágd ki a maradékot folyamatosan ellenőrizve a méretet.

A másik megoldás, hogy megméred a kisebb átlót és a nagyobbat, majd ebből rajzolsz egy ellipszist és azt vágod ki. Ennek már ildomos elég pontosnak lennie.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14873) cellpeti válasza föccer (#14870) üzenetére


cellpeti
veterán

Üdv!

Itt vannak a képek:

(bocsánat a kupiért :N )

Na most, a nagy íróasztal a TV és a CD állvány se marad ott. Az elosztó se kell majd oda, mert csak a router és a modem maradna ott. Persze a modemnek kisebb kábele lenne és a tv kábel a szegőléc mögött lenne elvezetve. Amíg még számíthat, hogy valami ilyesmi étkezőasztal fog menni a fent leírt dolgok helyére és ahhoz kellene valami ami illik.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14874) föccer válasza cellpeti (#14873) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha az asztal be van tolva a falig, akkor szerintem az lenne e legegyszerűbb, ha az asztal lapjának az aljára felcsavaroznád a cuccokat. Ha nem, akkor csinálnék egy, az asztalhoz illő sarok padot, ami bőven el tudná takarni az egészet. Még lehet is 40-50k forintért kapni ilyen szetteket egyes bútorboltokban (asztal, sarokpad, szék).

ps: most nézem, hogy tetőtér. Akkor értelem szerűen ne sarokpad, hanem csak egy hosszabb padról lenne szó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14875) cellpeti válasza föccer (#14874) üzenetére


cellpeti
veterán

esetleg valamit tudnál linkelni? mert nem nagyon vágom, hogy mire gondolsz. Amúgy nem lesz betolva, hanem ahogy a képen látszik, tehát körbe lesz rakva székkel.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14876) föccer válasza cellpeti (#14875) üzenetére


föccer
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltam. Az egyik oldalára (2 szék helyére) mehetne egy ilyen pad (azért ennél valamivel kulturáltabb). Ez lenne a fal melletti részen. A külső részem nem maradhatna a 2 szék.

ps: meg ugye a pad nem sarokpad ként kellene, mert nem férne el a tetőtől, csak simán 1 oldalira.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14877) cellpeti válasza föccer (#14876) üzenetére


cellpeti
veterán

hát lehet jó ötlet, csak éppen nekem nem tetszik :N

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14878) föccer válasza cellpeti (#14877) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem is ilyet kell csinálni, mert ezt tényleg nagyon fos. De házilag is lehet frankó padokat csinálni. :K

Van itt kulturáltabb is.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14879) cellpeti válasza föccer (#14878) üzenetére


cellpeti
veterán

na ja, hát ez már inkább

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14880) szilchi


szilchi
őstag

Hi.Milyen fűrésszel lehet 30-as blokktéglákat (Leier 30 n+f) feldarabolni?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14881) Dluinet válasza szilchi (#14880) üzenetére


Dluinet
nagyúr

230-as nagy flex, és gyémánt vágótárcsa

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14882) veze


veze
őstag

Ha valaki lakberendezésen gondolkodna és pont kéne egy ilyen...
RGB ledszalag , távírányítóval
kültéri, vízálló is lesz hamarosan

[ Szerkesztve ]

(#14883) cellpeti válasza Dluinet (#14881) üzenetére


cellpeti
veterán

ennyi :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14884) szilchi válasza Dluinet (#14881) üzenetére


szilchi
őstag

Köszönöm :K

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14885) runner 125 válasza veze (#14860) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi mindenkinek a fentebbi hsz.-okat!

Szerintetek egy ilyen csapda segítene összegyűjteni ezeket? De, lövésem nincs milyen méretűvel próbálkozzak.
Ma reggelre megint megint összebaszták a sarkot...

01, 02, 03, 04

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14886) veze válasza runner 125 (#14885) üzenetére


veze
őstag

lövésem sincs.. talán valami csali miatt belemenne..
és akkor legalabb a tettes napvilágra kerülne.( legalábbis egy közülük, mert tuti nem egyedül vannak)
mérgezni nem akarod semmiképp?
ilyen pogacsat nem tudsz szerezni amiről irtam?
küldök én Neked 2-3 -at free, probaképp, postán, ha el nem lopják a postások a sima levelet..

(#14887) szilchi válasza runner 125 (#14885) üzenetére


szilchi
őstag

Egy próbát megér.Kérdés persze,hogy hányan vannak,mivel a csapda csak egyesével fogja meg őket.Lehet időbe telik,mire az összes meglesz.Nekem a ház melletti füves (gazos :) ) részen 20 nm-en van vagy 6-7 vakondtúrás.Hátul 2000 nm-en meg vagy 3.Ki kéne próbálnom ilyen lebökhető vakondriasztót.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14888) cellpeti válasza runner 125 (#14885) üzenetére


cellpeti
veterán

engedj bele vizet és egyből előjönnek, abban biztos lehetsz. És akkor a csapdával el tudod kapni őket

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14889) biker válasza Dluinet (#14881) üzenetére


biker
nagyúr

matek 1-es...

a 230-as tárcsa 115mm sugárban, - a 45mm-es közepe, akkor 22,5mm, vagyis 90mm mélyen vág bele a 30-as téglába, ha két oldalról bevágja, marad 120mm ami összetartja atéglát :(

asztali körfűrész, felső karos, és 450-es körüli tárcsa két fogásból

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14890) Dluinet válasza biker (#14889) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy lamella marad a közepén, de mivel felülről és alulról is megvágja, ezért már a tégla egy átfordításakor képes megfelelő helyen eltörni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14891) föccer válasza Dluinet (#14890) üzenetére


föccer
nagyúr

Sőt a rutinos rókák baltával darabolják az ilyen blokktéglákat. :) Nem annyira precíz, mint vágni, de néhány centis pontossággal meg lehet vele csinálni. :K A többit meg a habarcs kitölti. Ezek a rutinos rókák nem hallottak még a hőhídról :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14892) Dluinet válasza föccer (#14891) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem azért kell felezni a téglákat, mert belső válaszfal lesz.
De teljes mértékben igazad van, egyszerűbb a megfelelő mérető téglát vásárolni és azt alkalmazni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14893) szilchi válasza Dluinet (#14892) üzenetére


szilchi
őstag

Egy régi ajtó lett kiszedve,az lesz majd befalazva.Délután nézegettem a neten,hogy Ytong falazóelemekkel is kb. ugyan annyiba lett volna.Azt meg könnyebb is lett volna (szerintem) méretre vágni.Mondjuk a Tüzép-nél elmondtam,mire kell a tégla és mekkora helyet kell kitölteni és ők ezt adták.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14894) Dluinet válasza szilchi (#14893) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ytonggal 3×-5× gyorsabb lett volna a munka.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14895) szilchi válasza Dluinet (#14894) üzenetére


szilchi
őstag

Van még egy ajtó,ami befalazásra vár,az majd akkor azzal lesz. :K

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#14896) Integra


Integra
titán

38-as porothon falat kell kibontanunk és betenni egy ajtót, lakótér és garázs közé. milyen ajtót ajánlotok? erős vasalat, jó hőszigetelés, zárható legyen. mennyi lehet egy ilyen munka ajtóval együtt? 200-300e?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14897) adm válasza Integra (#14896) üzenetére


adm
őstag

ha a garázsajtó pl nyitható egy tanítható távirányítóval, akkor érdemes masszívabb megoldást választani a bejárati ajtónál, csak mert a garázsban rejtve lehet próbálkozni.
azokat az alapelveket érdemes betartani, mint a bejárati ajtónál: tokrögzítő csavarral vagy belső hevederrel legyen rögzítve, befelé nyíiljon. hogy a pántok benn legyenek, és védve legyenek "leemelés" ellen.

egy komoly, sok ponton záródó, konzerv bontóval nem nyitható, rejtett acél rácsos ajtó magában kerülhet ennyibe.
ezzel szemben egy kültéri, szigetelt (tüzgátló) acél ajtó korrekt zárral megáll kicsivel 100k felett.

16core - 32thread - 64gb

(#14898) biker válasza Dluinet (#14890) üzenetére


biker
nagyúr

Ezt rajzon mutasd mar meg!
Ha ket oldalt 90-90mm melyen bevagok egy 300mm teglat, mi marad kozepen?
http://www.leier.hu/falszerkezetek/tgla-termkek2/mtratherm-30-nf-tgla2
En olyan 5 lamellat szamolok nf-re merolegesen

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14899) Dluinet válasza biker (#14898) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Így lesz 15 cm-es falazáshoz jó, 230-as koronggal vágva:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14900) biker válasza Dluinet (#14899) üzenetére


biker
nagyúr

Nem zavar, hogy nem ebben az iranyban kell vagni, ha fel tegla kell?
Nf iranyban toldod, fel tegla fedesben, akkor az ablaknal a fel teglat nem ebben az iranyban vagod el :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.