Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#123151) pjen válasza Tarill (#123149) üzenetére


pjen
félisten

Röhögve bírja. 16A re 2,5mm drótot húznak, de 2x 1,5 mm az 3 mm és afelület sokkal nagyobb, a hűtés sokkal jobb.

(#123152) Tarill válasza tothjozsi96 (#123150) üzenetére


Tarill
őstag

kell a max amper, hegesztő, gépek stb...

(#123153) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Műanyagot milyen baromi erős ragasztóval érdemes ragasztani? Sajna a központi porszivonk feje, ahol a cső rá van dugva, eltört szőnyegen előre tolasnal. És ez a rohadt központi egység, amiről a szívó erősségét is szabalyozom, kb 90.000 Ft :W Úgyhogy gondoltam megpróbálom a ragasztast. Van jobb esetleg a pillanatragasztonal? Bár arra is gondoltam, hogy esetleg egy műanyag hegesztohoz kéne elvinni.

(#123154) pjen válasza Gabesz87 (#123153) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az utobbi jobb ötlet, de először ragaszd meg, hegesztő utána is opció.

[ Szerkesztve ]

(#123155) daninet válasza Gabesz87 (#123153) üzenetére


daninet
veterán

két komponensű epoxy. A törött felületet csiszoló papírral érdesítsd fel, ha kell akkor faragd meg kicsit, az epoxy majd kitölti a lyukakat úgyis. Vegyél hosszabb nyitott idejű epoxy ragasztót, hogy ne kelljen kapkodni.
A lényeg az lenne, hogy ne csak a műanyag érintkezésénél ragaszd mint a porcelán csészét, mert a ragasztó nem annyira erősen köt a felülethez mint amilyen erős a műanyag maga, szóval újra eltörne. Szét kell kicsit kenned, és hogy jól ragadjon a felülethez érdesíteni kell. Utólag csiszolható és akár festhető is ha arra van szükség

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123156) Czimby válasza pjen (#123154) üzenetére


Czimby
addikt

Műanyag hegesztő elhajt a p*csába, ha már pillanatragasztóval próbálkoztál,
nem akar meghalni ő sem.

Én biztos a műanyaghegesztőnél kezdenék.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#123157) Gabesz87 válasza daninet (#123155) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezt mutatta aposom, nem tudom mennyire jó, gondolom ez is valami epoxy szerűség!?
Utánajárok majd esetleg hogy a közelben van-e műanyag hegesztő, mégis csak biztosabb lenne. Ráér jövőre, most úgysem vagyunk otthon. Ha nem lesz, akkor marad a ragasztás.

(#123158) daninet válasza Gabesz87 (#123157) üzenetére


daninet
veterán

ez fémragasztó. Ha ragasztó mellett döntesz akkor 3M Scotch weld szerkezeti műanyag ragasztó. Neten tudsz rendelni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123159) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Az energetikai tanusitvany szerint ilyen a retegrendje a kulso falazatnak:




Szeretnénk rá külső szigetelést, 8 cm kőzetgyapotot:

A kalkulator szerint igy nezne ki szigeteles utan (most a vakolast nem szamitva)


Elv az energetikai tanusitvany ezt ajanlana homlokzatra:


az ablaktol a kulso fal 12 cm-re van, ezert gondoltam, hogy 8 cm lenne, mert 10-el az ablakok mar nagyon bentre esnenek. (Az ablakokat nem bantanank mar, tavaly lettek cserelve 3 retegure )

Szerintetek megfelelo lehet a 8 cm? A passziv haz nem cel, inkabb a lehetosegekbol a legtobbet kohozni a maximumot. (ha jol latom, a 8 cm-el mar beleesnenk a 2015 utani kovetelmenybe)

[ Szerkesztve ]

(#123160) A Zéé válasza vampire17 (#123159) üzenetére


A Zéé
addikt

miért kőzetgyapot? Drága is, macerás is dolgozni vele, beszerezni meg még nehezebb.
EPS 15 cm-ben szerintem árban is jobb, és szigetelésben sem rosszabb.

Just a simple Lineman...

(#123161) -ZeeZee- válasza A Zéé (#123160) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

az ablaktol a kulso fal 12 cm-re van, ezert gondoltam, hogy 8 cm lenne, mert 10-el az ablakok mar nagyon bentre esnenek.

(#123162) LOTR válasza A Zéé (#123160) üzenetére


LOTR
addikt

a fal szellőzésében a kőzetgyapot jobb mint a polisztirol, nem?
de amúgy akkor már ha maximum 8cm-nyi plusz réteg fér csak el, akkor is (grafitos) eps-t választanék én is

One Ring to rule them all

(#123163) vampire17 válasza A Zéé (#123160) üzenetére


vampire17
addikt

15 cm -nel mar nagyon bentre esnenek az ablakok. Azert gondoltam a kozetgyapotra, mert jobban szellozik a fal, mint az EPS-el.

(#123164) vampire17 válasza vampire17 (#123163) üzenetére


vampire17
addikt

valamint arban nem latok tul nagy elterest:

[link]

[link]

de pl mar lattam 3440/Ft/m2 arban is kozetgyapotot. Ez kb 50-60e forintal tobb a teljes epuletre vetitve.

[ Szerkesztve ]

(#123165) A Zéé


A Zéé
addikt

OK, az ablakos rész kimaradt :B
Szellőzni csak akkor szellőzik, ha a teljes vakolatrendszer (alapozó, alapvakolat, színvakolat) is szellőzik, az meg úgy nagyon drága. Ha nem így van, akkor csak benedvesedik a kőzetgyapot is, az meg rosszabb, mintha az EPS nedvesedne. Amúgy sima N+F téglánál ez nem lenne szabad probléma legyen.

Árnál ne csak a tábla m2 árakat nézd, hanem szintén a teljes rendszert. Kőzetgyapothoz nem elég a sima ragasztó, abból a komolyabb kell (pl. Baumit DuoContact helyett ProfiContact). Kőzetgyapotot tuti nem lesz elég színezés előtt egyszer hálózni, aztán glettelni, mert nem lesz egyenes a felület. Minimum 2x gletteléssel kell számolni, szóval + réteg anyag (másodiknak már jó mondjuk az olcsóbb is), plusz legalább 1000 Ft/m2, ha valakivel csináltatod, és nem utolsósorban plusz idő a kivitelezésnek. Nem véletlenül nem használják a kőzetgyapotot csak ott, ahol nagyon muszáj (tűzszakaszok, vályogházak), vagy ha valaki extra kedvezményesen jut hozzá (ami mostanában nem nagyon van)
Csak összehasonlításként, a 8 cm-es Grafitos a 12 cm-es sima EPS-el egyenértékű kb, ami árban ennyi: [link]. Mondjuk ehhez mérten a grafitos igen jó árban van, de az meg ugye nincs raktáron, ki tudja, hogy valóban tudnának-e ennyiért szerezni.

És tényleg, nem tudom mikor csinál(tat)nád, de a kőzetgyapotra 2-3 hónapokat kell várni még standard méretekben is, a 8 cm meg annyira nem az, arra szerintem még többet kellene.

Just a simple Lineman...

(#123166) vampire17 válasza A Zéé (#123165) üzenetére


vampire17
addikt

Ahh ertem. Akkor lehet megis 8 cm es grafitos EPS-re hajlok megis....

(#123167) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!
A tavalyi lakásfelújítás során nem cseréltem ki a gázos átfolyós vízmelegítőt, de most Karácsony alatt alkalmam volt kipróbálni és hát.. kva szar. Az a terv, hogy tavasszal kihajítanám a meglévő csodát és a helyére menne egy villanybojler. A kérdésem, hogy még mindig a Hajdu az ajánlott márka? Érdemes e manapság "éjszakai"(talán B tarifa) áramot beköttetni a szolgáltatóval vagy olyan költségvonzata van, amit sose hoz be a nappali+időzítő kapcsoló ellenében? 80 literes bojlert tennék be és az áramvételi pont sem szabványos. :R

(#123168) tothjozsi96 válasza Poultier (#123167) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért ennyire nem egyszerű. Hány fő részére kellene meleg víz? Illetve ez most családi ház vagy lakás? Fogyasztásmérő szekrényedbe egyáltalán van egy szabad mérőnek hely? Gondolom nem, valószínűleg nem is szabványos. Ha szabványos akkor meg egy új szekrényt kellene vásárolni.

Sok helyről hallani azt hogy a mai Hajdú bojlerek már nem olyanok mint a régiek. Ha nincs vezérelt áramod, én inkább azt mondanám hogy okos bojler.

(#123169) pjen válasza Poultier (#123167) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch nak van olyan átfolyós gázbojlere amit gond nélkül feltehetsz a régi helyére. A 80 literes villanybojler elég kicsi és normál áramról egy pénz temető a gázhoz képest. Kipróbáltam.

(#123170) macilaci78 válasza Poultier (#123167) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk is 80 literes bojler lett az átfolyós gázos helyett, nekünk bevált*.
Mivel az elektromos hálózat is felújításra került, ezért ez a része nem jelentett plusz terhet.
A vezérelt áramot viszont kihagytuk: napi 2 alkalommal 4-4 órát ment volna, az elfogyasztott melegvizet hideggel engedi fel automatikusan.

* Két fős háztartás, ha mindketten tusolunk, hajat mosunk és nagyon beosztjuk, egy rendes mosogatásra is elég. Viszont Párom kihívásként fürödte ki a 80 percet, kb 50 perc alatt. Utána kb 3-4 óra, mire újra 60°C a 80 liter az 1,2 kW fűtőszállal.

pjen: gáz főzőlap és átfolyós gázos vízmelegítő helyére ment indukciós főzőlap és villanybojler, a rezsink egyezer forintnál kevesebbet emelkedett. Ez szerintem nem pénztemető, főleg a komfortemelkedés mellett. Viszont a vezérelt áram bekerülési költségét nem hozta volna vissza a bojler.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123171) pjen válasza macilaci78 (#123170) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk 80 fokon ment, de nem nagyon bírta, ha asszony hajat mosott. Gyorsan vissza is álltunk a gázra.

(#123172) Poultier válasza tothjozsi96 (#123168) üzenetére


Poultier
tag

+többiek:
Mamám lakik abban a lakásban egyedül, néha mennénk hozzá vendégségbe 1-2 éjszakát.
A plusz óra talán elférne, de a mérőhely semmilyen szempontból nem szabványos(villany és a gázóra is egy mérőszekrényben van).
A villanyrendszert is felújítottam, bírnia kellene a plusz terhelést(32A, csak a hűtő nagyfogyasztó).

(#123173) pjen válasza Poultier (#123172) üzenetére


pjen
félisten

Egy személyre biztos elég a meleg víz.

(#123174) LOTR válasza Poultier (#123172) üzenetére


LOTR
addikt

a hűtők amúgy általában kis fogyasztók, viszont sokat mennek, amiatt lehet magasabb a fogyasztási költségük, de túl nagy teljesítményű kompresszorok nem szoktak benne lenni
egy nagy (vagy az már lehet átlagos) méretű lcd tv pillanatnyi fogyasztása lehet nagyobb, mint egy hűtőszekrényé

One Ring to rule them all

(#123175) Donki Hóte válasza Gabesz87 (#123153) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van jobb esetleg a pillanatragasztonal?

Igen, van jobb, mégpedig a Loctite pillanatragasztó szódabikarbónával keverve :K

Nem vicc, a sima pillanatragasztóhoz képest meglepően erősebb kötést lehet csinálni a szódabikarbónával kevert pillanatragasztóval. Nyilván ezt a keveréket már nem klasszikus pillanatragasztóként kell használni, hanem az Epokitthez hasonló módon, vagyis a törött felületek hagyományos összeragasztása után a törés környékén kívülről kell megerősíteni a felületet ezzel a keverékkel.

Ezzel a módszerrel olyan műanyagokat is össze tudsz ragasztani, amit a műanyaghegesztők nem vállalnak el.

Ha pedig nagyon erős kötés kell, akkor műgyantát és üvegszövetet használva a törés környékén, szépen rétegenként felrakva az eredeti műanyag darabnál lényegesen erősebb idomot tudsz csinálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123176) tothjozsi96 válasza Poultier (#123172) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem egy 80l Ariston bojler jó lenne. Elméletileg az okos bojler, megtanulja a szokásokat. Mondjuk nem melegít egész nap, csak estére melegíti fel a vizet. Ilyen szempontból barátibb is lenne a fogyasztása, mint egy Hajdúnak ami egyből elkezd melegíteni ahogy fogy belőle a víz.

Azt nem tudom hogy a 80 liter vizet felmelegíteni hatékonyabb, vagy pedig folyamatosan egy hőfokon tartani, ez jó kérdés. Szerintem biztos hogy van létjogosultsága az okos bojlernek, bár talán most azt mondom hogy a sima Hajdú jobb lenne, hiszen idősebb embernél talán kiszámíthatatlanabb pár dolog és nem biztos hogy annyira jó ha még sincs meleg víz akkor, amikor kellene, vagy csak nem elég meleg.

(#123177) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#123176) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ezt az okosságot nem veri agyon a vezérelt áram, illetve azad hoc jelleggel 2-3 napra beugró vendégek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123178) Borisz76 válasza tothjozsi96 (#123176) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem ARISTON van...ami okos lenne ha hagynám.

Azt viszont úgy sem tudja lekövetni, hogy 3 műszakban dolgozom.
Tehát minden héten más időpontban zuhanyzom.
Más-más időpontban mosogatok ...ahogy kedvem van.
A párom 3 melóhelyen dolgozik....
Ebből egy munkahely osztott időben.
Tehát nála is más-más időpontra esik a fürdés / zuhanyzás.
Mosogatni is random tud....

Gyerek meg....nos Ő most büdös... :)
Nincs suli, kötelező ünnepet letudta...
Azt mondja hagyjuk már ilyen hülyeségekkel mint a zuhanyzás....

Tehát SMART OFF.
Belőttem fixen 60 fokra.....jól van az úgy alapon.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#123179) Ijk válasza pjen (#123171) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekünk fektetett ariston evo100 van vezérelt áramrol, kisgyerek + két felnőttnek épp elég, télen 70 fokra felveszem a jéghideg csapviz miatt. Egy felnőttnek lazán kell bírnia, főleg ha állítva van és nappalirol megy. Akkor elég 50 fokra is állítani.
Vezéreltre persze optimalisabb legalább egy 100l-es hajdu, de nekünk csak fektetett fért el.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#123180) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#123177) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De igen.

(#123181) ctrlaltdel13 válasza Ijk (#123179) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezekbe a fektetettekbe mennyivel hamarébb keveredik a víz, mint a hagyományos állókba?
Ha a mostani álló egyszer cserére szorulna, elgondolkodnék rajta.
Viszont vezéreltről megy, így nem örülnék, ha délelőtt használnánk vizet és estére csak langyos fogadna.

(#123182) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#123181) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt korábban panasz arra, hogy hamarabb keveredik a fekvőben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123183) csemberlen válasza macilaci78 (#123177) üzenetére


csemberlen
őstag

Leirás szerint tilos vezéreltre kötni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123184) pjen válasza ctrlaltdel13 (#123181) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt korábban fektetett 100 literes, még a manual szerint is csak 2/3 meleg víz mint az álló. Nálunk szerintem még annyi sem .De ez nem mérv adó, mindenhol mások a fürdési szokások.

(#123185) Ijk válasza csemberlen (#123183) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálunk simán megy róla.
Az biztos hogy nem erről fognak félórás tusolasokkal kényeztetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#123186) dethroner


dethroner
veterán

Hali!

Szerintetek biztonsággal felszerelhető gipszkarton falra lapos tévé? Nem a függőleges merevítőkbe kerülne a konzol tartó csavar, hanem pl molly vagy másféle szítnyíló, szárnyas tiplivel a gipszkarton tartaná. A tévé tömege a gyártó szerint kevesebb mint 18kg.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123187) csemberlen válasza dethroner (#123186) üzenetére


csemberlen
őstag

A legnagyobb mollyval bátran. Tudni kell vásárlás előtt, hogy 1vagy 2 rétegű a fal.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123188) Exodion válasza dethroner (#123186) üzenetére


Exodion
aktív tag

En most keszulok venni g13 oledet, az majd 40kg :DDD . A rigips meg erre is azt mondta hogy batran (1 reteg habito).
Bar azert inkabb 2 hm 4x32 s molly+2 Fischer FAZ II 8/100 -al rogzitem a falhoz is.

(#123189) csubuka válasza pjen (#123169) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy ez ma még szabályos? Ilyen nyílt égésterű gázos átfolyós vízmelegítőket újként venni és beüzemelni?

(#123190) pjen válasza csubuka (#123189) üzenetére


pjen
félisten

Nekem másfél éve tették fel hivatalosan, minden papírral és garival. A Bosch nak ez egy direkt erre a célra készült készüléke.

(#123191) daninet válasza csubuka (#123189) üzenetére


daninet
veterán

erről van egy EU törvény ami miatt kivonták ezeket a forgalomból, és szerintem teljesítmény szerint lettek kitiltva. Ha jól sejtem az átfolyós vízmelegítő még határérték alatt van és azért lehet venni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123192) dethroner válasza csemberlen (#123187) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hogy tudhatom meg hogy hány réteg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123193) csubuka válasza pjen (#123190) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, értem, ez érdekes... de jó tudni, hogy ez így megy.

#123191 daninet:
Köszönöm, értem, ez egész jó hír azoknak, akiknél még ilyen kütyük üzemelnek. Mondjuk ezenek is tud akár 20 kW hőteljesítményük lenni, ami azért régebbi szigeteletlen családi házaknál simán a fő kazán is lehetett volna hőteljesítményben.
Illetve attól még mert megtűrt biztonságos azért nem lett egy ilyen nyílt égésterű kütyü felteszem. Bár ezeknek talán van (?) már ilyen-olyan visszáram érzékelője stb, persze az sem tud minden hibát kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

(#123194) csemberlen válasza dethroner (#123192) üzenetére


csemberlen
őstag

Amikor kifúrod kiderül. Éles fúróval lassan nyomva.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123195) vmk válasza csubuka (#123189) üzenetére


vmk
tag

Én meglévőt szeretnék majd cserélni nyári konyhában mosogatónál (lassan a végét járja), ahelyett, hogy egy pár literes villanybojlert rakjak fel. Szezon elején itt volt a szerelő és azt mondta, hogy nem rakhatok fel már csak villanyt. Nem akarok trükközni, csak ami valóban engedélyezett, ezért kíváncsi lennék én is a hivatalos álláspontra.

(#123196) dethroner válasza csemberlen (#123194) üzenetére


dethroner
veterán

Mi értelme lenne amúgy 2 réteg gipszkartont egymásra rakni?
Fal egyik oldalán hálószoba, másik oldalán nappali. Szerintem biztosan elég a 1-1 lap a fal mindkét oldalára, remélem az építő is így gondolta :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123197) csubuka válasza dethroner (#123196) üzenetére


csubuka
addikt

Jobb a hangszigetelése a dupla lapnak, jobban rögzíthetőek rá dolgok, gondolom merevebb is a szerkezet...

(#123198) daninet válasza dethroner (#123196) üzenetére


daninet
veterán

Tűzgátló szerkezetek és hanggátló szerkezetek megkívánják a duplát. Nekem is az van a tetőtérben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123199) Gergőke88 válasza dethroner (#123196) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szintén duplán van nálam.
Sokkal merevebb, hanggtálás is jobb mint ott ahol 1 réteg van..

(#123200) A Zéé válasza dethroner (#123196) üzenetére


A Zéé
addikt

Én nem szeretem semennyire sem a GK válaszfalakat, de ha már csinálni kell, akkor alap a dupla. Ha spórolós volt a kivitelező, akkor van 1 réteg, ha rendesen megcsinálta, akkor 2.
1 réteg előtétfalakhoz, dobozolásokhoz szokott menni.

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.