Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#109901) A Zéé válasza Morris (#109900) üzenetére


A Zéé
addikt

A mi még vakolunk, mert muszáj. De ahogy néztük az időjárást még 1-2 hétig nem lesz gáz.

Just a simple Lineman...

(#109902) Victoryus válasza kalifa777 (#109871) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó, hogy mondod! Nem tűnik rossz ötletnek. Nekem első vízóra teleltetésem lesz. A főcsapot elzárom tuti, mert nem lakjuk még a házat. Az a baj, hogy mindig belefolyik a víz az aknába, és a szennyvízszivattyú se tudja mindet kiszedni, kb 5cm magasan áll a víz. Marad a kézi meregetés. Nem tudom, hogy fogja így kibírni fagyás nélkül. Mindenesetre biztosítás van rá. Hogy a ...ba lehet úgy megépíteni egy aknát, hogy arra lejtsen a térkő? Nyilván ezt is szét kell majd bombázni, ha eljutunk végre a felújításig...

Apropó, ki ért ehhez? Kőműves+vízszerelőm vagy egyéb mester? Tehát újra kéne fektetni kint és bent az ivóvíz és szennyvíz csöveket, illetve burkolni a kocsibejárót...
Még odább van kicsit, mert a megbízott építészünk 2 hónapja késik a falak tervével, addig meg nem nagyon tudom a gépészeti tervezést elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#109903) lemmy71 válasza Morris (#109900) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem igen, itt nálunk még nincs fagyveszély.

(#109904) Morris


Morris
veterán

Remek. Akkor hajrá :R

(#109905) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#109899) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden pára áteresztő fólia, záróként működik, ha nincs közvetlen érintkezése más anyaggal.
Ha nincs szigetelve a szaruzat köze, akkor mindegy milyet raknak.
Ezért mehet pára záró is, az sokkal erősebb, jobb vele dolgozni, viszont a padlás teret ki kell szellőztetni.

Lenmmy71: nem igazán értem, miért akarnak arra még bármit is tenni.
Ha nem járó felület a cél, tök fölösleges.
Záró fóliát felejtsd el, alatta fog a pára kicsapódni.(beizzad a szigetelő).

Runnernek egy fotó:

[ Szerkesztve ]

(#109906) tothjozsi96 válasza ctrlaltdel13 (#109905) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálam most már alulról nem tud járni a levegő mert a szigetelés miatt ki kellett tömnöm a széleket. Kíváncsi leszek hogy kiszellőzik-e így is.

Beszéltem egy itteni Áccsal és javasolta hogy utólag lehet érdemes lenne szellőzőgyűrűket beépíttetnem. Nálam eléggé járt a levegő a padlástérben, kétszeresen átszellőztetettre csinálták meg a mesterek, de sajnos a szigetelés miatt kénytelen voltam kitömni a széleket, így már ott nincs légáramlás.

Rengeteg szellőztetőcserepet tettek fel, szerintem így se lesz probléma.

(#109907) macilaci78 válasza DeFranco (#109893) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megfontoljuk. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109908) csemberlen válasza z0d1@Ku$ (#109849) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne engedd meggyőzni magad. Családi házba 4-6 főnél tárolós kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109909) csemberlen válasza enginev3.0 (#109862) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezt magadnak csináltad?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109910) enginev3.0 válasza csemberlen (#109909) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mit?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109911) runner 125 válasza ctrlaltdel13 (#109905) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez mi rajta? Porfolt, penész vagy mi?

Úgy látom h még nem lyukas. Addig ellátja a feladatát. Előző postomnál nyilván értettem h tetőfóliákról beszélünk, az alaphoz berakott műanyag zsákot csak a pjen által is említett "műanyag" lebomlása kapcsán hoztam fel. Direkt napfénynek nem kitett műanyagok nagyon nehezen pusztulnak el..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109912) runner 125 válasza tothjozsi96 (#109906) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól haladsz a gyapot lerakással, frankó lesz. Páraáteresztő fóliát nem raksz rá? Por ellen sajnos csak úgy lehet védekezni hosszú távon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109913) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#109911) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szemüveget a bírónak.😊.

Az a felette levő szürke hullám pala🤔.
Szóval nem kicsit lyukas.

Egyéb iránt ha a fólia nem öregedne, a fólia sátrasok hogy örülnének. Soha nem kéne cserélniük, pedig kell.
Ja, meg annó mikor alapot ástam, egy csomó nylon zsákot ástam ki a földből, mind szét töredezett mikor megfogtam, pedig 60 centire a földbe nincs akkora nap fény és uv.

(#109914) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109912) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

Szerintem nem fogok rakni rá páraáteresztőt.

Egy kérdés, te nálad a padlás mennyire van kiszellőztetve?
Láttam hogy te is neki toltad a fóliának a gyapotot, tehát gondolom ott sem szellőzik annyira a padlástér.

Nálam eddig elég jól járt a levegő, csak azt nem értem hogy. Mármint van a cseppentőlemez és a hézagokat kifújták purhabbal. Nálam eddig valahogy ott alul a széleken szépen mozgott a levegő, a pókhálók mozogtak a gerendákon. Most már egyáltalán nincs légmozgás, vagy ha van akkor minimális. Nem tudom hogy ez elég-e. Majd felhívom az Ácsot is megkérdezem, de hogyha meg nem töltöm ki a széleket akkor meg megint visszahűl a betonpárkánytól a betonkoszorú és megint ott vagyok hogy biztos penész..

[kép]
Így töltöttem ki a széleket, ez még kapott a végén 30 centis kőzetgyapotot, miután megvolt a 30 centi kőzetgyapot, arra ment még egy 30 centis csík ami neki lett tolva az üveggyapotnak.

(#109915) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#109914) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A gerinc fóliázásáról (belül) lőjj már egy fotót majd.

[ Szerkesztve ]

(#109916) tothjozsi96 válasza ctrlaltdel13 (#109915) üzenetére


tothjozsi96
addikt

[kép]
Kétszeresen átszellőztetett tető volt, csak most már alulról nem tud kiszellőzni mivel kitömtem gyapottal, ahogy mutattam az előbb is.

Ezért aggódok egy kicsit.

Vagy talán ha itt jobban látod, [kép]
Veltitech 120-as fólia

[ Szerkesztve ]

(#109917) runner 125 válasza ctrlaltdel13 (#109913) üzenetére


runner 125
nagyúr

Legközelebb ne kaputelefonnal csinálj képeket. :D Vagy demonstráld, mondjuk úgy h átdugod rajta a kisujjad. :)

Mondom, nekem a műanyag fóliákkal eddig csak olyan tapasztalatom volt, h gyakorlatilag változás nélkül kerültek elő sok évtized után. Volt egy kerticsapunk, azt is vagy 50 éve még nagyapám csinálhatta. Be volt tekerve zöld nejlonzsákba a földben lévő csatlakozás. Tavaly szüntettem meg, a zsákot kb meg lehetett volna még tölteni búzával. Semmi baja nem volt.
Fóliasátor más tészta. UV. Azt egy percig sem vitattam, h szabadban a Nap kinyírja. De tető alatt ritka fosnak kell lenni, h tönkremenjen.

tothjozsi96

Nem is értettem a fenti postod. Ott miért kéne a padlásnak szellőznie? Persze h nekitoltam koppra, h összezárjon a homlokzati hőszigeteléssel. Sőt, azon a részen (cseppentőlemez alatt) nem lehet egyébként sem rés. A tetőnek nem a fólia alatt kell szellőznie. A bogárháló is a fólia fölött és a cserepek alatti légrést védi. Tehát ott szellőzik át a tető - nyilván ehhez az kell, h a gerincnél ellenlécRE kerüljön a gerinre ráhajtott tetőfólia. Így lesz egy kb 5cm-es nyílás végig a szarufák között, ahol már tud mozogni a levegő (nyilván szellőzőcserepek is szükségesek).

Ez így jó, így értettem én is, ennél jobban nyilván nincs mód a kitömésre ilyen hajlásszög / szelemen magasság mellett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109918) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#109916) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sajnos nagyon elmosódik ha nagyítom, ezért nem látom amire kiváncsi lennék.

(#109919) runner 125 válasza tothjozsi96 (#109916) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a szellőzés rohadt kicsi szerintem. De én nem vagyok ács, majd ctrlaltdel13 megszakérti. Eddig amiket láttam új / felújított tetőket, ott a felső gerinctől legalább 60-60 cm-re indultak a tetősíkon lévő fóliák. Nem is értem miért így csinálták. Hisz a tetőfóliák jó része 150cm széles. Tehát ez azt jelenti, h a gerincre fektetve durván 70-70cm-t letakar. Ha 20cm átfedéssel kezdik a szellőzőrésnél a tetősíkok fóliáját, akkor is lesz a gerincen lévő fóliából egy 50-50 cm es sáv. Ami már jóval nagyobb légcserét tesz lehetővé.


Remélem érthető amit akarok. Berajzoltam, h általában honnan indul a tetősíkok fóliája.
Ők most ott hagytak egy ökölnyi széles rést fent. De miért? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109920) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109917) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem az a furcsa hogy eddig a cseppentőlemeznél ott a betonpárkánynál járt a levegő és rendesen érezted hogy jár a levegő. Ha fújt a szél akkor érezted hogy jár a levegő.

Nem tudom hogy ez jó, vagy sem.
De, nálam párazáró fólia van, nem páraáteresztő. Mielőtt vita lenne belőle hogy miért párazáró, azért mert nem fűtött padlástérbe Bramac-rendszermesterek csakis párazárót fognak tenni, vagy új építés esetén hogyha beépítésre fog kerülni a padlástér, akkor nem.

Nálad érezhetően jár a levegő?
Lehet hogy eddig nekem túlságosan is kiszellőzött a padlás, esélyes hogy ez miatt gondolom rossznak azt hogy most nem érzem hogy cirkulálna a levegő.

#109918 ctrlaltdel13
Holnap fotózok egy érdemesebb képet! ;]

(#109921) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#109919) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A fóliával a gerinctől 10-15 centire szoktunk megállni.
A borítással meg ugyancsak 15 centit takarunk az alsóra.

Érdekes ez az egész, annó még jó volt hogy a gerincnél kivágod a fóliát, és a rollomat faszán por hó és vízhatlanná tette.
Most már nem jó, csak a dupla fedés.

(#109922) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109919) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én nem értek hozzá, szóval erre nem tudok válaszolni.
Van pár darab szellőzőcserép.

#109921 ctrlaltdel13
Hogyha figyelem a párát és megfelelő akkor tulajdonképp a szellőzés elegendő, jól gondolom?

Láttam hogy lehet utólagosan Bramac szellőzőgyűrűket is beépíteni, szóval ez is megoldás lehet elméletileg hogyha kevés lenne a szellőzés.

[ Szerkesztve ]

(#109923) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#109922) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mikor épült a tető?
Bramac rendszer mesterek csinálták?

Ha gerinc ki van nyitva( légrés a 2 fólia között),
semmi baja nem lesz a padlásnak.
Csak ezt nem tudom ki venni a képről.

[ Szerkesztve ]

(#109924) tothjozsi96 válasza ctrlaltdel13 (#109923) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Fel lett újítva, pala volt előtte.
Maga a szerkezet jó volt, szarufát se kellett cserélni.

Új lécezés, ellenléc, fólia, meg Bramac Merito Plus betoncserép került fel.
Ez év március-áprilisában csinálták.

Hát tulajdonképpen ez egy 3 fős csapat és közülük a legidősebb a Bramac-rendszermester.

(#109925) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#109924) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az újakat nem ismerem, de a régit igen.

(#109926) csemberlen válasza enginev3.0 (#109910) üzenetére


csemberlen
őstag

A vízszerelést

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109927) Morris


Morris
veterán

Cat5e kábelhez való rj45 csatihoz jó krimpelő fogót tudtok nekem ajánlani?

(#109928) enginev3.0 válasza csemberlen (#109926) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem én csináltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109929) lemmy71 válasza Morris (#109927) üzenetére


lemmy71
őstag

Elektorlabor a régi kis sörgyárnál, amikor minőségi cuccot akarok akkor mindig oda megyek.

(#109930) Morris válasza lemmy71 (#109929) üzenetére


Morris
veterán

Ismerem. Mi pénz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#109931) z0d1@Ku$ válasza csemberlen (#109908) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Tudom, 8 testvérrel nőttem fel, de most csak 2-en leszünk. :) ezért vagyok nyitott egy jobb fajta átfolyóssal is.

(#109932) csemberlen válasza enginev3.0 (#109928) üzenetére


csemberlen
őstag

Hümm. nem tünik szakemberesnek. :O

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109933) enginev3.0 válasza csemberlen (#109932) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pedig vizszerelo ismerős csinálta
Már nyomás alá is lett téve azóta kipróbálásra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109934) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Radiátor hátulján, alul, 2 oldalt ezek mire szolgálnak? Amolyan tavtarto lenne?
Hotukor fóliát rakom felfelé, és akkor láttam, hogy ott lotyog, falhoz sem ér, szóval kb. semmi szerepe nincs.

(#109935) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Vannak azok a csaptelepek amikből felülről jön ki a cső és körbeforgatható, pl mosdóból a fürdőkádba.

Azon a végén ahol a csaptelepben van 3 horony fut körbe a csövön. Felülről lefele az elsőben kell lennie a fehér műanyag gyűrűnek? Ami igazából nem gyűrű, inkább egy C.

Jól tudom, a két alsó horonyba fekete gumigyűrűket kell tenni?

Két csapot próbáltam megcsinálni. Az egyikbe aránylag könnyen visszament a cső de nehezen forgatható.
A másik csapba alig tudtam visszatenni a csövet. Az a fekete gumigyűrű amelyik legalul van mindig visszagyűrődött. A csövön lévő csavar alig akarta elkapni a csaptelep menetét. Bekentem növényi olajjal, folyékony szappannal de alig bírtam a csövet belenyomni a csaptelepbe.

Szerintem egyik se jó úgy ahogy most vannak. Mit rontottam el?
A fekete gumigyűrűket úgy vettem hogy egy régi gyűrűt elvittem a szerelvényboltba és az alapján adták. A két csaptelepbe szemre egyforma méretű csövek vannak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#109936) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#109934) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, távtartó.
Kijjebb kell rajta csavarni hogy tartson is.

Vízmértéket nekitámasztod a radiátornak és addig tekered míg jó nem lesz.

(#109937) macilaci78 válasza Gabesz87 (#109934) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, távtartó, hogy ne a cső feszüljön. Van elvileg kis fül, amire rá kell akasztani, a menetes részt kitekerve lehet pozícionálni.

tothjozsi96: akkor van igazad, ha az alja nem áll jobban kifelé, mint a teteje. Simán lehet, hogy a merev alsó cső miatt jobban eltart az alja. Ekkor is érdemes úgy húzni a távtartót, hogy inkább azon feszüljön, mint a bekötésen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109938) macilaci78 válasza tknof1871 (#109935) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párszáz forintért lehet venni ilyen gyűrűket szettben. Már vagy 3 éve raktam össze a sajátomat, de emlékeim szerint csak egy műanyag gyűrű ment felülre, egy gumigyűrű középre. A forgatás attól is függ, mennyire keményen húzod rá. 39 éve apám úgy ráhúzta, hogy forgatáskor a mosdókagylót tartó tipli hamarabb enged, mint a csap nyaka... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109939) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Imádom az előző tulajok hagyatékait, valahogy mindig sikerült a legnagyobb kókányolást elkövető embereket kihívni. Cicergett az egyik mennyezeti spotlámpa, ilyenek a kötések végig:

A cicergős lámpánál tömör réz, sodrott réz és a lámpa vezetéke volt összetekerve :W

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#109940) tknof1871 válasza macilaci78 (#109938) üzenetére


tknof1871
őstag

Párszáz forintért lehet venni ilyen gyűrűket szettben.
Itt nem is az ár a probléma. Az egyik csaptelepbe csak úgy tudtam beleerőszakolni a kifolyócsövet. Több gumigyűrűt is tönkretettem. Mindig a 2 fekete gumigyűrűből a legalsót. Most ereszti a vizet mikor megnyitom a csapot.

Már vagy 3 éve raktam össze a sajátomat, de emlékeim szerint csak egy műanyag gyűrű ment felülre, egy gumigyűrű középre.
Nálam ilyen mint a képen. Felül 1 fehér műanyag gyűrű, alatta 2 fekete gumigyűrű.

A forgatás attól is függ, mennyire keményen húzod rá.
Az egyik csapon, amelyiken könnyen helyére ment a kifolyócső, kézzel kitekerem azt a kúp alakú csavart ami a csövet a csaptelephez szorítja. De így is úgy szorul a kifolyócső, nem merem fogatni a csövet. Ha megpróbálom az egész csaptelep billeg. Biztos ki fog törni a kerámia mosdókagylóból az egész csaptelep.
A másik meg ahogy írtam. Biztos beljebb kell tolni a kifolyócsövet. Alig bírtam belekapatni a csaptelep menetébe a kifolyócsővön lévő csavarral.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#109941) pjen válasza fogtunder (#109939) üzenetére


pjen
félisten

Attól még lehetne jó, hogy 3 féle vezeték.Vegyél csatos mini vagót.

(#109943) macilaci78 válasza tknof1871 (#109940) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, vastag a gumigyűrű, vékonyabb kell.
A másik, hogy be is lehet zsírozni. Ez lehet bármi, amit akár meg is ennél: disznózsír, margarin például.
Próbáld függőlegesen tartva a nyakat tengelyirányban oldalra forgatva benyomni a csőbe.

Esetleg gumi nélkül csak a fehér műanyaggal rakd össze, hogy lásd, meddig megy be a nyak a csőbe. Persze a vizet ne nyisd meg rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109944) fogtunder válasza pjen (#109941) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Persze, ha vette volna a fáradtságot és összeforrasztja, nem csak csavar rajta egyet. Szerintem hozom a pákát és megcsinálom azzal, egyszerűbb és olcsóbb lesz, mint szétszedni és Wagozni

I hate morning people. And mornings. And People.

(#109945) Morris válasza fogtunder (#109944) üzenetére


Morris
veterán

Pedig egyszerűbb wago-val. Legalább oldható lesz a kötés.

(#109946) Morris válasza lemmy71 (#109929) üzenetére


Morris
veterán

Köszi a tippet. Meg is vettem.

(#109947) tothjozsi96 válasza fogtunder (#109944) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sokkal jobb a WAGO.
Jó helyről veszed nem drága, ~100 forintos áron is lehet találni.
Én többet vásároltam belőle, legalább van mindig kéznél.

(#109948) macilaci78 válasza Morris (#109945) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Forrasztóval és ónszippantóval oldható a forrasztás is. De valóban én is wago-t raknék. Munkahelyen 196 db spot van sorkapoccsal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109949) pjen válasza fogtunder (#109944) üzenetére


pjen
félisten

Ha már olcsóság, össze csavarhatod normálisan az ingyen van.

(#109950) Met válasza fogtunder (#109944) üzenetére


Met
Topikgazda

egyszerűbb
Ahelyett hogy felmásznál a létrára 5 db Wagóval és megcsinálnád rendesen.
Inkább.
Odavonszolod a hosszabbítót, a pákát, várod hogy felmelegedjen, leszeded a ragacsot, megforrasztod, megvárod hogy kihüljön, visszatekered a szigszalagot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.