Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#100051) dewil666 válasza pjen (#100049) üzenetére


dewil666
őstag

234x50=11700
A villany kazán 12kw
A gáz kazán 24Kw

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100052) Ijk válasza dewil666 (#100038) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elvileg hőszivattyú negyedét fogyasztja a tiszta elektromosnak. Nem tudom a napelemes rendszerben hogy jön ki az adott összeg, de nehezen hiszem hogy dupla áron kb. négyszeres teljesítményt kapsz. Ennek érdemes lenne utánaszámolni. Ráadásul még a melegvíz előállítással is számolni kellene, amit hőszivattyú elvégez, miközben egy bojler 4 tagú családnál már igen jelentős mennyiségű áramot megeszik, és ott is jóformán négyszeres a hatásfok szorzó.
Továbbá hőszivattyúval a hűtést is megoldhatod, nem kell plusz klíma.

Ami viszont tény hogy fűtőszálas elektromos fűtés nem nagyon hibásodik meg, illetve sokkal könnyebben, olcsóbban karbantartható. Én csak a számokkal vagyok kicsit szkeptikus.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#100053) gerisz23 válasza #46372352 (#100050) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet hogy megfogja,vagy csak a kartont roncsolja szét.Én nem játszanék,2-300Ft a 3db tipli.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100055) gerisz23 válasza dewil666 (#100051) üzenetére


gerisz23
őstag

3*20 A kell a villanykazánodnak,ha megy akkor mellette csak TV-t nézel?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100056) gerisz23 válasza #46372352 (#100054) üzenetére


gerisz23
őstag

Ennek a fém változatát szoktam használni,csavarhúzóval finoman "előfúrva".

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100058) gerisz23 válasza #46372352 (#100057) üzenetére


gerisz23
őstag

Vékony csavart rakok,ami még nem forgatja meg a tiplit csak fog benne.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100059) dewil666 válasza gerisz23 (#100055) üzenetére


dewil666
őstag

Persze ha 12Kw megy a kazán és 0-rol kell a házat fűteni. De 3-6kw fogyaszási teljesítménnyel fűt normális üzemmódban.
Amúgy 15A nem csak tv-nézesre elég.

Hőszivattyú milyen hömérsékletű víz előallításáig gazdasagos?
Én úgy tudom max 40 fok, felette már megnő a fogyasztása.
Mint említettem csak radiátoros fűtésem lesz.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100061) Ijk válasza dewil666 (#100059) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha jól tudom fan-coil radiátorok valók hőszivattyúhoz ahogy írtad a relatíve alacsony vízhőmérséklet miatt. ezért szokták padló, de inkább falfűtéses rendszerben építeni, de ugye ezeknek is megvan a hátrányuk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#100062) gerisz23 válasza #46372352 (#100060) üzenetére


gerisz23
őstag

3-as körülit,úgy hogy a lámpat fogja de ne érje végig a tiplit.Ha szakbokzba veszed tudsz bele próbálni csavart is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100064) macilaci78 válasza #46372352 (#100050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csavarnak nem lesz semmi baja. A gipszkarton lap fog engedni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100065) macilaci78 válasza Ijk (#100061) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fain coil is olyan, mint a split klíma: belül egy bordás radiátor, meg valami ventilátor. Aki nem szereti, az első sorban a légmozgás miatt nem szereti.

Sógornőmék nemrég építkeztek, levegő-levegő hőszivattyú adja a hőmennyiséget, padlófűtés, mennyezet hűtés-fűtés és az emeleten split klímának kinéző fain coil egységek. Illetve a ház közepén van egy kandalló, ami az éltető levegőt is kívülről húzza be.

A radiátor az alacsony előremenő vízhőmérséklet miatt gond, kicsi a felület, alacsony a hőfok, ventilátor nélkül nem tud annyi hőt leadni, mint kéne. Ezt kompenzálni lehet a felület növelésével, de 3-4 soros lemezradiátor ormótlan a fain coil-hoz képest.

Munkahelyen is fain coil van, a társasház hőközpontjától kapjuk a meleg hőenergiát, 55°C-os előre menő. A parapetesek mögött a fehér fal szürke a portól. A mennyezeti alatt nem lehet megmaradni a ventilátor miatt. Ugyanez a rendszer nyáron egy külső hőcserélőn keresztül kapja a 13-14°C-os vizet és hűt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100066) Ijk válasza macilaci78 (#100065) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez is hátránya, amellett hogy drágább mint egy sima lemezes radiátor. Az alacsony hőm víz miatt egy sima radiátornak hatalmas felület kell.
A legjobb falba és mennyezetbe csövezett rendszer, láthatatlan, hűtésre-fűtésre alkalmas, és a legkomfortosabb, bár én egy kályhát vagy hősugárzót tennék be kiegészítésnek télen a kellemes sugárzó hő miatt, amikor átfagyva hazaesik az ember. Viszont pont a láthatatlansága a probléma, nem lehet csak úgy nekiesni fúrni tipliket a falba, ráadásul hűtéshez harmatpontmérő is kell. Drága, sérülékeny és kényes rendszer.
Ha napelemmel megoldható az elektromos fűtés + melegvízellátás akkor elgondolkodtató, persze minden tényezőt figyelembe véve.
Persze nem kell egész évben fűteni, így nyilván nem kell 4x annyi napelem, belegondolva hülyeséget írtam.
Egyébként sima elektromos radiátor kiépítés nem olcsóbb mint egy ilyen elektromos kazános cirkó?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#100067) pjen válasza dewil666 (#100059) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem igazán a villany kazánt-Ezek nem on-off rendszerűek?

(#100068) n@p@lm válasza dewil666 (#100059) üzenetére


n@p@lm
őstag

Én kíváncsian várom a megvalósításodat, költségek, tapasztalatok.
Egy alacsony hőigényű házat napelem+villanykazán simán ki tudod fűteni mindenféle költséges hőszivattyú nélkül.
Gyorsan megnéztem az én házamnál (kb, 70 nm) a hőveszteség -15 foknál, ~ 4000 W.

(#100069) pjen válasza n@p@lm (#100068) üzenetére


pjen
félisten

Most volt Nálatok -15fok?Hol laksz Vorkután?

(#100070) n@p@lm válasza pjen (#100069) üzenetére


n@p@lm
őstag

Dehogyis.
Energetika számításban néztem meg.

(#100071) pjen válasza n@p@lm (#100070) üzenetére


pjen
félisten

Hát szerintem az majd akkor derül ki ha valóban -15 fok lesz.Még nem is vettükfügyelembe,hogy szélcsend lesz vagy 70Km/h szél,a ház védtelen oldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#100072) n@p@lm válasza pjen (#100071) üzenetére


n@p@lm
őstag

Reméljük nem gyakran ;)

(#100073) dewil666 válasza pjen (#100067) üzenetére


dewil666
őstag

Nem. Van benne teljesítmény szabályozás 3-4-5 fokozat gyártótól, összegtől függően.

Tapasztalatomat feltétlen meg osztom!
Ismerősömnek pozitív eddig. Igaz kisebb rendszer/ház

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100074) pjen válasza dewil666 (#100073) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben,hogy lehet kapcsolgatni.Valami olyanra gondoltam mint a klímákban.

(#100075) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A háztartási melegvízre én vennék egy 200 literes tartályt, meg egy 2-3 m2-es napkollektort. Egy téli napon is felmelegíti a 200 litert 50°C-ig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100076) Novics


Novics
senior tag

Családi ház villanyhálózatát hány körre szednétek szét?
Gondoltam elég lenne szobánként 1 megszakító - esetleg külön lámpa és dugaljak? - plusz a konyhában a nagy fogyasztókhoz külön-külön. Fürdőbe FI relé is. (Egyáltalán nem vagyok villanyász.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#100077) pjen válasza Novics (#100076) üzenetére


pjen
félisten

Fi relét komplett az egész házra tesznek,bárhol lehet hiba.Az hogy hánykör legyen sok mindentől függ.1-3 fázis,megszakító nagyság stb.

(#100078) mezis válasza Novics (#100076) üzenetére


mezis
nagyúr

Fi relé: A villanyóra után azonnal. Ugyanannyira lesz védett a fürdő szoba, mintha külön Fi reléje lenne. Így viszont a kert is védett lesz (fűnyíró).

Helyiségek áramkörei: jósolnod kell a közeljövő lehetséges fogyasztóit. Pl.: klíma ?
Szerintem a világítást nem kell már annyira külön körre tenni mint a wolfram szálas izzók korában. A LED-es, fénycsöves világítás nem szokta leverni a biztosítékot, ellentétben a hagyományos izzókkal. És szükség világításnak is van ám már mobil telefon! :D

mezis

(#100079) pjen válasza mezis (#100078) üzenetére


pjen
félisten

Klímát sokszor teszik simán villásdugóra a legközelebbi konnektorra.Amig nem volt H tarifám,mind az öt konnektoros volt.Persze teljes felújításnál érdemes a külön kőr.Hátha lesz H.

(#100080) gerisz23 válasza Novics (#100076) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha nincsenek extra igények 24 vagy 36 modulos lakáselosztó.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100081) Fr3eWar válasza Novics (#100076) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Függ a ház mérettől is szerintem. Nekem pl kicsi lett az előszobában a 36-os, úgy hogy a ház másik felében van egy 18modulos ugyancsak fullon, ez 187m2-re.
Pl szeretnél-e napelemet, mert az nálunk 3 fázis miatt helyből elvett egy sort a 36-osból az áram-védőkapcsoló (Fi relé) és mellette a napelem fővezetéki sorkapocsok.

(#100082) Novics válasza pjen (#100077) üzenetére


Novics
senior tag

Sejtettem, hogy nem ilyen egyszerű a képlet. :)
Klíma nem lesz , nem is nagyon tervezünk nagy fogyasztót a szobákba - tv-t sem nagyon - max éjjeli lámpák, telefontöltés, laptop.
3 fázis van amúgy a házban.

Ahham, szóval a FI relé az úgy is működik! Olyasmit olvastam fél füllel, hogy külön raknak a fürdőbe....

Tényleg totál amatőr vagyok, és nem is én fogom kitalálni, hogy hogyan legyen megvalósítva, de ha azt mondja a szerelő, hogy egy szél dróttal megoldja az egész házat, akkor joggal kezdhessek el gyanakodni, hogy ordas nagy marhaságot javasol. :)

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#100083) tothjozsi96 válasza Novics (#100082) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A bojlernak szoktak külön Fi-relét tenni.

(#100084) ecaddsell válasza Novics (#100082) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ahham, szóval a FI relé az úgy is működik! Olyasmit olvastam fél füllel, hogy külön raknak a fürdőbe....

Valójában úgy kellene csinálni, hogy 1 fázisú rendszerre minden fázisra külön Fi-relét a lakáselosztóba, hogy ne legyen az, hogy ha valami gond van akkor totális áramtalanítás, de mivel ezt nehéz vezetékelni (nem lehet össze-vissza használni a nullát, hanem mindig csak az adott fázishoz tartozót lehet csak használni) ezért azt szokták, hogy beraknak 1db 3 fázisú Fi-relét a teljes lakásra.

A csak a fürdőszoba/bojler védelme bár a legkockázatosabb helyen véd, de máshol meg ugye nem.

(#100085) pjen válasza tothjozsi96 (#100083) üzenetére


pjen
félisten

Inkább a szaunának.

(#100086) macilaci78 válasza ecaddsell (#100084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahol csak a fürdő kap Fi-relét, az általában régebbi ház védőföld nélkül, ahol a rendes életvédelmi rendszer kiépítése nagy költséggel és táalakítással járna, ezért a spórolás jegyében csak a legszükségesebb helyen csinálják meg.
Tipikusan panel lakás ilyen például.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100087) cs.david94 válasza Novics (#100076) üzenetére


cs.david94
tag

Mint villanyszerelő írom!
Saját házamban, 100m2 kádárkocka. 1 fázis.
Hűtő, riasztó nincs áramvédőn.
Kazán külön áramvédő és kismegszakító
Ezen kívül van még 3 áramvédő, szépen elosztva, így ha le is menne az egyik, akkor sincs az a hú de nagy sötétben futunk.
Természetes mosógép, mosogatógép, sütő, konyha pultdugalj(én 2 külön kört vittem)
fürdőnek biztos ami biztos kétpólusú kismegszakítót raktam.
Én nagyon nem vagyok híve ennek a mindent egy áramvédőre ráverünk történetnek, hadd ne fejtsem ki miért, csak akkor jöhet szóba ha minden kétpólusú kismegszakitóval van biztositva.
Kertet műhelyt garázst biztos nem raknék ugyan arra mint a lakásom.

(#100088) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Korábban már kérdeztem is, meg küzdöttem ezerrel, hogy a gipszkarton álmennyezet mögött közvetlenül található párazáró fólia, spotlámpák miatti átvágása esetén hogy oldjam meg a párazárást, ugyanis a spotlámpák karimája mellett felzúz a pára a padlásra, illetve belemegy a gyapot közé..

Arra rájöttem, hogy egy "pohár" jellegű tárgyat felnyomok a spot furatba, akkor az jó lehet. Megkerestem 3D nyomtatással foglalkozó cégeket is, de vagy 1300ft/db áron jött volna ki 1db olyan méretű pohár. Ami rettenet sok lett volna több mint 100 spot esetében.
A lényeg, h addig google-ztam, amíg nem találtam olyan átmérőjű műanyag poharat occsón'. :) Ezt lett végül. 100ft db-ja, 72 mm átmérőjű, a 70 mm-es lyukfúrót kicsit megjáratva pont belefeszül frankón a furatba. Maga a spot lába is annyira erősen kapaszkodik a pohár oldalfalába, h nem csúszik ki a spot.
Nyilván majd a fix rögzítés előtt szilóval megkenem a párazáró fóliánál, illetve a vége ki lesz fúrva, a kábel be lesz lógatva, és ott is megszilozom, így garantáltan nem fog pára menni a gyapot közé. :)



"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100089) csemberlen válasza dewil666 (#100042) üzenetére


csemberlen
őstag

A szekértő felvázolta, hogy mi lesz ha a szaldó esetleg megszünik?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#100090) Met


Met
Topikgazda

Röviden a szitu.
Régi fa ablak, 2x2 szárny (az a fajta ahova szivacsot szoktak berakni régen ilyesmi).
Ennek a tokjába építették be műanyag ablakot (így vettük a lakást) és "szépen" körbe van burkolva műanyag szegővel..
Amikor a konyha ablakot bontották ki keretestől, úgy néztem mintha felül lenne egy üreg, mintha redőnynek lenne hely de nem akkora. Tehát az csak ott van.

Arra gondoltam hogy a toknak adnék egy extra rögzítést a falhoz. Átfúrom pár helyen a tokot és bele a téglába.
Kérdés hogy tipli nélküli tokrögzítő csavart használjak vagy tipliset?
Fent még kérdéses a rögzítés mert gyanítom hogy az üreg miatt nem olyan stabil mint kellene, a konyhába is ki volt nyomva purhabbal. Vannak fent csavarok de nem tudom mihez rögzülnek.
Ezután kis fém füleket csavaroznék a tokhoz hogy stabilizálják az ablakot.

Ablakcsere, vagy ennek a kibontása és fa nélküli visszaépítése nem játszik. :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100091) dewil666 válasza csemberlen (#100089) üzenetére


dewil666
őstag

Nem. Mert mi lesz?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100092) pjen válasza cs.david94 (#100087) üzenetére


pjen
félisten

Ha már alkatrész temető,a hűtőt riasztót Tehetted volna vissza álló Fi relére. :)

(#100093) cs.david94 válasza dewil666 (#100091) üzenetére


cs.david94
tag

Bár nem tőlem kérded, de szakmabeliként. Tárolási díjat fog bevezetni a szolgáltató, azért is nyomatják orrba szájba áramszolgáltatói és kormány szinten is. Konkrétan a végfelhasználón kívül senkinek se éri meg a napelem. Majd gondolkoznak sokan az elektromos autókkal is ingyenes töltésből már most ott tartanak(lásd handrás legutolsó videója) hogy drágábbra jön ki mintha egy batár benzinessel járnál. A bank hosszú távon mindig nyer, legyen az napelem, villanyautó, vagy éppen kaszinó, ahonnan ez a mondás eszembe jutott.


(#100092) pjen :azért ez nem a rendezvény ahol szükség van rá, a hűtő ha egyszer nekiáll leverni akkor nagyvalószínűséggel többször úgysem tudod vissza nyomni az áramvédőt, riasztónak meg abszolút nem kell. Látnád a diplomás tervezők miket terveztetnek, mondjuk egy óvodába. Konkrétan a 3 elosztóban több áramvédő volt, mint amennyit a boltban két hét alatt eladnak, rendeléskor azt hitték elszámoltam magam...

[ Szerkesztve ]

(#100094) gerisz23 válasza Met (#100090) üzenetére


gerisz23
őstag

Vegyél jó hosszú tokrgzítőset,ha téglát talál fogni fog,ha betont akkor is csak nehezebb lesz behajtani :DD

(#100088)Runner:
Milyen anyagból van a pohár?Villanyszerelési anyagoknak megvannak a kritériumai például nem lehetnek gyúlékonyak,ha az a pohár gyúlékony akkor nem jó,ha nem az akkor írd meg honnan rendelted,hátha később rászorulok :DAmúgy inkább rakok gipszkarton vastagságú led panelt,spotokat nem szeretem de kinek a pap...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100095) Veron


Veron
őstag

lamináltpadló-alátét kérdésében kérem a segítségetek.
újépítésű ház, az aljzatbeton meglehetősen sima. a földszinten kb. 10 cm, az emeleten 4 cm szigetelés a betonban. padlófűtés nincs.
-Milyen vastag alátétet válasszak?
Köszönöm! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#100096) runner 125 válasza gerisz23 (#100094) üzenetére


runner 125
nagyúr

Linkeltem a hsz.-ban h honnan vannak. Most őszintén, 3,5W-os LED-eknek mekkora hőtermelésük van? :) Gyakorlatilag nulla. Nem melegszenek. A kábel szigetelt, kizárt h meggyulladna, de inkább max megolvad, a gyapot körülötte meg úgysem éghető, úgyhogy ezt nem is vettem számításba.
Igen, lett LED panelem is, de az nekem iparibb helysegekbe került, mint pl garazs, műhely, mosokonyha. A LED panelek fényben tény h jobbak, de szerintem kevésbé “otthonos”, ezért raktam én is csak azon helyekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100097) gerisz23 válasza runner 125 (#100096) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha van esetleg +ba iylen poharad teszt képpen gyútjs meg nekem egyet,hogy olvad vagy elkezd égni pl.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100098) VIPowER válasza runner 125 (#100096) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Most őszintén, 3,5W-os LED-eknek mekkora hőtermelésük van? "

Amíg nincs bezárva nem sok. Én azért fúrnék egy két lyukat azokra a "poharakra".

(#100099) runner 125 válasza VIPowER (#100098) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lyukat? :D Bakker, akkor a párazárás funkciót agyoncsapom. Pont ez a zárt pohár lényege. Fogja meg a párát, ne engedje fel a padlásra, gyapot közé és ne tudjon kicsapódni...

Ahogy látszik az első fotón, a spot körül van egy kb 2mm-es karima, mivel állítható az izzó dőlésszöge. Azon keresztül bőven tud cirkulálni némi levegő.
Több óra működés után is fogtam már meg, még csak langyos sem volt maga az üveg.

gerisz23
Megnézem, ha lesz pluszom kipróbálom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100100) VIPowER


VIPowER
senior tag

Húzzál a lyukak köré párazáró fóliát. :D De ha valóban nem melegszik akkor ok. Az én 3W-os Led-eim melegek tudnak lenni 700mA-nél.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.