Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) bl4ze válasza adp (#75699) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

Pellini-vel nekem sem voltak jó tapasztalataim. Nem ajánlott márka nálam.

.:. bl4ze .:.

(#75702) qvik27 válasza mdav88 (#75700) üzenetére


qvik27
tag

Hát, szerintem Iberital Challenge-et 20-25-ért is kapsz, az őrlésminősége is vállalható. Ha viszont kettőnél több féle kávét akarvalaki váltogatni, agyrém az állítgatása.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#75703) koxx válasza bl4ze (#75698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minek azt állítani, a sok habos babos fahéjas trutymó úgyis elnyomja az ízét. Így legalább nem kell annyi dologgal foglalkozni :o

(#75704) fahrii


fahrii
őstag

Tudtok ajánlani Brikkahoz valamilyen iható kávé téglát? Sajnos az örlő még várat magára, addig is jó lenne valami "kompatibilis" töltet.

(#75705) *Mukeey* válasza ZeCse (#75685) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Fu a Pellini az nem valami jó.Akkor már inkább nézz Dallmayr-t,ha ilyesmi kategóriában keresel.Van nekik világosabb pörkölésű,abban találsz jót.Segafredo és társai szintén felejtős.

Pont mai sztorim,hogy jön be egy pár,olyan 55-60 közöttiek és egyszerre kérdezik,hogy milyen kávénk van.Mondom,hogy milyen blablabla,erre a nő,hogy segafredot hol lehet inni mert ő csak azt szereti🙄😏😁

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#75706) And06 válasza *Mukeey* (#75705) üzenetére


And06
aktív tag

végülis a virágföld is egy izjegy :DD

(#75707) zolnagy válasza mdav88 (#75700) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem van egy Graef CM702. Kb egy éves, de alig használtam. Utazós/tartalék darálónak vettem, de nem kell. Dobozában, tartozékokkal 25e.

(#75708) mentic18 válasza bl4ze (#75698) üzenetére


mentic18
tag

Kolléga voltál? ;]
Melyikben gyüjtöttél tapasztalatot?

Samsung Galaxy A53 5G

(#75709) Nibiru válasza *Mukeey* (#75705) üzenetére


Nibiru
tag

Nekem az Illyvel volt ugyanilyen élményem, többször is. Hogy agyondicsérték és hogy az a kedvencük. Én meg csak néztem. Meg hogy egy kis sütizőben Villányban POD-os Illy volt amiből középhíg lötty jött le és a hölgy állította, hogy az Illy miatt (kint volt a felirat) jönnek be sokan és örülnek, hogy milyen jó ott a kávé. Hát lelkük legyen rajta.

Amúgy még én is, aki a Pellini Break Rosso-val elvoltam az elején, a Segafredo-t pocséknak találom.
Erről jut eszembe, hogy a Pellini Top-pal jártam úgy nagyon rég, hogy azt hittem, hogy, pedig dehogy. Na, az tényleg semmi különös, ahhoz képest horror áron. Pedig mindenféle ilyen-olyan válogatott helyekről származik elvileg.

(#75710) mdav88 válasza *Mukeey* (#75705) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem Lavazzaval volt jo tapasztalatom amikor muszaj volt megvennem....

(#75711) sz.zs. válasza sz.zs. (#75645) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mivel több privát üzenetet is kaptam a beépített alkatrészek elérhetőségével kapcsolatban, ezért itt is közzéteszem őket:
Tágulási ( ez “házilag” is elkészíthető, Fragola írt róla korábban)
Sestos PID
SSR
Pt100
Dimmer
Manométer
Pumpára (is) szerelhető opv

Ha valamit kihagytam, jelezzétek!
És az előző posztban elfelejtettem megköszönni Fragolának a publikált tuning leírásait és Zolnagynak, hogy válaszolt a sokszor idegesítő kérdéseimre! :R Nélkülük nem, vagy legalábbis nehezebben jött volna létre ez a projekt...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75712) qvik27 válasza Nibiru (#75709) üzenetére


qvik27
tag

Tudjátok, ez érdekes kérdés :-)
Vettem egy nulla+ szintű kis pumpás saeco-t a melóhelyre, és itthon őrlöm a kávét kb. 3-4 naponta, aztán beviszem. Megkínálok kollégákat, meg persze "feel free to taste & enjoy my coffee" - szép modern kifejezéssel...
Pár hónapja néhányan azt mondták, hogy túl erős nekik ez a kávé, persze finoman utaltam rá, hogy csak ízben gazdagabb, koffeinben biztosan nem, de tény, hogy szokatlan volt nekik. Aztán arra lettem figyelmes, hogy gyakrabban és többet kell pótolnom... :-)
A minap mondták, hogy az a baj, hogy el vannak kényeztetve ezekkel a kávékkal, amit meg a büfében isznak hébe-hóba, az botrányosan pocsék.
...hát, valahogy így van ez. a grillezett csirkemellel kezdjük, aztán egy idő után szárazon érlelt angus fartőt szeretünk 4+3 percig vaslapon sütve, 4 percig takarva, csak tört borssal... :-)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#75713) bl4ze válasza mentic18 (#75708) üzenetére


bl4ze
veterán

Dehogy, isten ments :)

A nyíregyházi "egységben" voltam nyitás után pár nappal, és katasztrófa volt, siralmas.
Be kellett mennem a pultba őrlőt állítani némi telefonos segítség, és eligazítás után.
(ismertem az akkori oktatót - őt hívtuk fel)

Kriminális, agyrém ami ott ment/megy. :W

.:. bl4ze .:.

(#75714) *Mukeey* válasza mdav88 (#75710) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Tényleg,a Lavazza is vállalhatóbb márka.Lucaffe-ból is vettem már egész jót.Természetesen hipermarketes szinten mindez😁
Ezekből a kommersz márkákból én úgy szoktam választani,hogy melyik a legvilágosabb pörkölésű,azzal talán annyira nem lehet mellényúlni,hogy ihatatlan legyen.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#75715) mdav88 válasza *Mukeey* (#75714) üzenetére


mdav88
senior tag

Vagy a legfrissebbnek tuno. Nekem sikerult egy 4 honapos lavazzat kifogni az eurofamilyben.

(#75716) mentic18 válasza bl4ze (#75713) üzenetére


mentic18
tag

Úristen.
Köszönöm minden ott dolgozó nevében.. :DDD
Tényleg siralmas.

Samsung Galaxy A53 5G

(#75717) Nibiru válasza qvik27 (#75712) üzenetére


Nibiru
tag

:D

(#75718) Keresztapper válasza bl4ze (#75713) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Már csak azt nem értem, hogy pont neked miért kellett telefonos segítség az őrlőállításhoz.

http://palscoffeetech.com/

(#75719) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

0:25-nél felfedeztem magam. :) Meglepett, mert nem tudtam, hogy "náluk is vagyok". :D

http://palscoffeetech.com/

(#75720) Nibiru válasza fahrii (#75704) üzenetére


Nibiru
tag

Bevallom én amikor még mokkát (kotyogóst) használtam nem volt még egy rendes őrlőm sem, de inkább daráltam a propelleressel - nyilván hosszú évek tapasztalatával - a kávébabot mint hogy őröltet vegyek. Nálunk ugyanis csak én kávéztam és ha nem fogy el hamar az őrölt kávé, az maximum koffeinadanak jó, de élvezetre hamar alkalmatlanná válik. Úgy voltam vele, és ma is ezt vallom, hogy inkább legyen egy kicsit keserűbb az a kávé a propelleres daráló miatt.

Amúgy a Brikkával és úgy általában a kotyogósokkal mindegyik tégla "kompatibilis". Egyéni ízlés, ízlelés kérdése, hogy ki mit tesz bele. Amit eddig szerettél, annak a téglás változatát nyugodtan megveheted, ha mindenképp téglásat akarsz inni.

(#75721) brownus


brownus
veterán

Üdv,

akinek tchibo kapszulás gépe van, annak szívesen odaadom ezt:caffe crema. az előbb vettem, mert azt hittem ez is jó a nespresso gépbe, de nem :d

átvehető, a kmety györgy utcában, bp.

(#75722) fragola.6035 válasza Nibiru (#75709) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az azért ugye megvan, hogy a Segafredoból van a bolti 2000 Ft-os és a gasztro, ami azért más kategória. Én nem ittam már vagy 5-6 éve ilyet, de a gasztro Segafredo akkor az olaszok között elég jónak számított. 7-8e. Ft volt belőle egy kiló.
Azt adom, hogy szar az összes, de aki olaszt iszik, az találhat jót a 6-8 fajta Segafredo között.
Hozzá kéne tenni, hogy Segafredo Intermezzo, ami szerintem nem is presszóhoz van pörkölve, hanem kotyogóhoz, egy alsópolcos háztartási kávé, ami beszerezhető akár 1800 Forintért is itt Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#75723) Bazsee71 válasza Nibiru (#75720) üzenetére


Bazsee71
őstag

A téglákkal azért érdemes óvatosnak lenni, többségük elég púder, befullasztja a Brikkát.

(#75724) sz.zs. válasza fragola.6035 (#75722) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Így van: [link]
Engem anno a piros Extra Strong sodort bele jobban a kávézásba, olaszos blendek között tényleg teljesen vállalható, csak hát a beszerzése... A Segafredo Hungária nem volt hajlandó eladni magánszemélynek ilyet, így az amazonról kellett berendelnem…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75725) von toth


von toth
tag

Nekem relatíve friss pörkölésű és nem sérült csomagolású lavazzával még nem volt problémám. A segafredonak pedig tényleg van olyan vonala, amit halandó sajnos nem tud beszerezni.

(#75726) fahrii válasza Bazsee71 (#75723) üzenetére


fahrii
őstag

Eddig kétszer főztem vele (Lavazza), mindkétszer nem várt eredménnyel zárult.
1. víz jelzésig, kávé tele nem sűrítve, kevesebb mint 1 perc alatt lefőtt, eredmény egy rendkívül savas valami, éppen iható kategória, nulla "crema"
2. víz jelzésig, kávé itt csak szolidan betöltve gondolván nem akarok fejre fordulni mint tegnap, fél perc alatt "lefőtt", eredmény egy langyos mosogatólé, ráadásul a tartályban maradt a víz fele barnára színezve

Mi lehet a gond?

(#75727) Ranbo válasza fahrii (#75726) üzenetére


Ranbo
tag

kettes brikkát használsz?
kb. 13-15 g őrleménnyel próbáld meg, a víz ok a jelzésig.
ahogy kiolvasom nagyon gyorsan lejön: 1/2-1 perc (ez rekord szerintem),
min főzöd? gázon, villanyon? próbáld meg visszavenni a lángot, ne maxon menjen.
közepes vagy még annál is kisebb lánngal.
perszer lehet, hogy emellett még a kávéd is "döglött" azért a rossz végeredmény.
hajrá!

(#75728) mutyi


mutyi
őstag

Megtudnátok mondani,hogy Gaggia Baby gépeknél a kartömítést melyik oldalával kell helyesen feltenni?
Most szedtem le a régit,de egyáltalán nem vagyok biztos benne,hogy eddig jól tettem fel a régit is.
Az egyik oldala az újnak laposabb a szélénél a másik oldalt meg picit lekerekítettebb és van az egyik oldalt egy 1-es szám is.
A kérdésem hogy melyik oldala nézzen befelé a vízterítő felé és melyik nézzen kifelé, azaz ami majd illeszkedik a portafilterrel?

(#75729) #25510592


#25510592
törölt tag

Graef 702-t eddig úgy használtam, hogy csak a szükséges mennyiséget töltöttem bele és hátát megcsapkodva, tálca nélkül kissé előrebillentve kipaskoltam a maradékot.
Most mint a nagyok, több adagnyi szemes kávét töltöttem a tartályába és karba őröltem, egyből lejjebb kellett vennem az őrlésfinomságot eggyel. Miért van ez? A kávébab súlya forszírozza a gyorsabb őrlést, nagyobb szemcsemérettel? Akkor ez változni fog, ahogy kifogy a kávé a tartályból.
Mindegy, csak érdekesség, maradok az egyadagos őrlésnél, az konzisztens.

(#75730) Nibiru válasza Bazsee71 (#75723) üzenetére


Nibiru
tag

Most, hogy említetted, igazad lehet. Volt olyan tégla a kezemben amin egy kávéfőző kar volt (már nem tudom melyik volt) amelyet úgy sejtem, hogy nyomifokis gépekhez őröltek. Na az lehet, hogy túl finomra lett őrölve. Csak arra emlékszem, hogy nehezebben főtt le egy kicsit. Már épp kezdtem aggódni amikor megindult.
Amik anno hozzám kerültek ajándékba, nem fullasztották beegyszer sem a kávéfőzőmet. Szerintem a fulladás, esetleges robbanás akkor következhet be, ha valaki az ilyen finomra őrölt kávét még jól le is nyomkodja. Merthogy láttam olyat is. Úgy menekültem ki az illető konyhájából, hogy ha szétmegy a kávéfőző, ne legyek a közelben. XD

(#75731) Nibiru válasza mutyi (#75728) üzenetére


Nibiru
tag

A domború résznek kell lefelé (a portafilter felé) néznie.

[ Szerkesztve ]

(#75732) sz.zs. válasza #25510592 (#75729) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Vagy pedig döglik be a kávé a tartályban, ezért kell finomabbra venni... maradj inkább az adagonkénti őrlésnél sztem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75733) fragola.6035 válasza Nibiru (#75731) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Vagy éppen fordítva.

https://caffe35.webnode.hu/

(#75734) mutyi válasza fragola.6035 (#75733) üzenetére


mutyi
őstag

Akkor a domború rész nézzen a terítő felé befelé?

(#75735) fragola.6035 válasza mutyi (#75734) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

igen, a domború rész befelé, lapos a szűrőtartó felé.

https://caffe35.webnode.hu/

(#75736) Nibiru válasza mutyi (#75734) üzenetére


Nibiru
tag

Igaz, megnéztem egy videón. A Gaggiákon úgy látszik fordítva van.

[ Szerkesztve ]

(#75737) Nibiru válasza fragola.6035 (#75735) üzenetére


Nibiru
tag

Nem tudom miért írod ezt. Én még nem is láttam olyan gépet ahol a doború nem a portafilter felé néz.

(#75738) Nibiru válasza Nibiru (#75737) üzenetére


Nibiru
tag

75737-es hozzászólásomat felejtsd el. Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#75739) fragola.6035 válasza Nibiru (#75736) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nincs fordítva , mindegyik kávégépen így van.
A domború, jelzéssel ellátott oldal van belül,
a sima sík oldal kívül a portafilter felé.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#75740) Nibiru válasza fragola.6035 (#75739) üzenetére


Nibiru
tag

Köszi, pedig a nyakamat tettem volna rá, hogy fordítva van. :U Jó kis blama. XD Legközelebb sokkal óvatosabb leszek az ilyen kérdésekkel.

(#75741) mutyi válasza fragola.6035 (#75739) üzenetére


mutyi
őstag

Én örülök, hogy ezt is megvitattuk, mert lehet sokan nem vallják be, de elképzelhető hogy eddig rosszul tették fel.
Szóval köszönjük a segítséget ismét Fragola.

(#75742) fahrii válasza Ranbo (#75727) üzenetére


fahrii
őstag

Igen, két személyes. Eléggé gyanúsan a kávé lesz a szar, kb 1 éve áll a szekrény tetején (habár bontatlanul) :B
Gázon próbálkoztam közepes lángon. Most vettem egy másik fajta kv-t, szerencsét próbálok este.
Köszi!

(#75743) koxx


koxx
MODERÁTOR

Maran.hu-rol rendelt mar valaki kavet?

(#75744) bl4ze válasza Keresztapper (#75718) üzenetére


bl4ze
veterán

Jajj... Értő olvasás ? :)

Nem NEKEM kellett: fel kellett hívni az oktató srácot, hogy nem tudnak állítani az őrlőn, és Ő javasolta, hogy akkor ugorjak már be a pultba, mert én legalább tudom mit csinálok és miért, nem úgy mint a "képzett" Frejesek....

.:. bl4ze .:.

(#75745) WiZARD


WiZARD
addikt

Amikor a konkurencianal szetnezek es ilyet latok, az azert meg tud lepni...

De kertem egy forrocsokit, igy barna lett a kovetkezo vendegig :DDD
(Nem kellett volna, ilyen full cukros, kukoricakemenyitos ize nem annyira hianyzott)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#75746) *Mukeey* válasza WiZARD (#75745) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Paffff😂

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#75747) koxx válasza WiZARD (#75745) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha raszarad jo lesz :D

(#75748) mentic18 válasza WiZARD (#75745) üzenetére


mentic18
tag

Húúúúha. Pedig ezt mi se szoktuk így hagyni.
Mondjuk este amikor el kell takarítani a kávégépet meg a portafiltert akkor a portafiltert zaccosan, kitisztítás nélkül rakják be a bulis vízbe. Ami szörnyű. Plusz a filtert nem szedik le a karról, ami nagyon gáz.
Sajnos fiatal az üzletvezető...... és igaz, hogy ne itélkezzek, lehet jó egy fiatal üzletvezető, de ő nem az.
Ki volt a konkurencia ha szabad kérdezni ? :DD

Samsung Galaxy A53 5G

(#75749) qvik27 válasza WiZARD (#75745) üzenetére


qvik27
tag

uhh, ez gyanus, hogy kojal eset.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#75750) qvik27 válasza koxx (#75743) üzenetére


qvik27
tag

Nem, de koszi az otletet 🙂

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.